Marktberichten Uit onze Omgeving lÊChVÈER De Bilt seint Stoomvaartberichten Wandelsport „Rond den Haag" op 2en Paaschdag Zwemmen Jaarvergadering H* Z. V* Visscherijberichten Vischafslag Oudeschild Marmeberichten Bezoek van de torpedoboot Z,V\ aan Rotterdam. Nationaal-socialisme in Zuid-West-Afrika Chamberlain in het Lagerhuis herdacht De staking in Frankrijk van hedenmorgen Amelia Earhart gestart De onvolmaaktheid der niet-inmenging Nieuw protest van Duitschland ANNA PAULOWNA Het Agrarisch deel van het Plau. Een bankdirecteur heeft eens gezegd- De banken werken als instellingen, die' "bii mooi weer parapluies uitleenen en ze we«r terugeischen als het regent." Aldus de heer W. van Dok van Beverwijk, die bij den lieer Kossen sprak over het agrarisch sre- deelte \an het Plan van den Arbeid, voor de afd. van den Ned. Tuindersbond, de Ve>-- eeniging voor fijnzaadteelt en van den Mo dernen I.andai beidersbond. Die manier van ivei ken van de banken (we weten er in onze omgeving alles van) is mede een der ooi zaken, waardoor we nu „in den re gen staan". Het onbeheerschte verstrekken van crediet, dat de kwestie der vaste lasten tot een groot vraagstuk heeft gemaakt, en meer nog de onbeheerschte productie en ongeordende distributie zijn oorzaken van den chaos, waarin we leven. Als tvpisch .voorbeeld van het laatste noemde spr. o a Argentinië neemt van ons voor f 6 millioen af, maar wij importeeren vandaar voor f .10 mill., vooral mais, voeden daarmee de var kens, die we voor een spotprijs aan Enge land leveren en beconcurreeren daarmee op de Londensche markt het Argentijnsche vleesch. Er wordt te veel op de belangen van de groote exporteurs gelet en we produ- ceeren maar raak zonder voldoende te letten op afzetmogelijkheid en behoeften van het binnenland. Ook het stelsel van de minimumprijzen, al zou spr. het op 't oogenblik niet willen los laten, heeft funest gewerkt. Het buitenland wist langer van te voren tegen welken prijs de producten uiteindelijk te krijgen zouden zijn en bood dus niet meer. Daardoor, maar ook doordat de export bij ons niet gecon centreerd is als in Denemarken, kregen wij voor onze boter 30 ct. per K.G. minder dan ide Denen. Het plan wil een economischen voorlich tingsdienst, die uitgaat van het standpunt, dat de productie moet steunen op de afzet mogelijkheid. Het wil ook een voorraadpo- litiek, d.w.z. het is b.v. voor het vormen van een nationale reserve van die levensmidde len, die verduurzaamd kunnen worden: men zorgt toch ook dat er voldoende oorlogsma teriaal in ons land is, zodat men voorraad heeft als we in geval van oorlog niet uit het buitenland kunnen betrekken? Het vormen van zoo'n reserve voorkomt: le. vernietiging van levensmiddelen; 2e. bij een tijdelijk te groote productie kan men, door flinke afname van de reserve prijsrege- lend optreden; 3e. bij tijdelijk te geringe pro ductie, kan van de reserve op de markt ge bracht worden en dus het te kort weggewerkt en prijsopdrijving vermeden worden. Ook in geval van blokkade bij oorlog is een natio nale reserve natuurlijk van groot belang. Het Plan wil den Nederlandschen bodem onttrekken aan de speculatie, dus ordening brengen in de credietverstrekking, en naast beheersching van de productie, ook die van in- en export. Het is in 't kort een plan van productie, distributie en verbruik, met het doel den Nederlanders de grootst mogelijke kans op een menschwaardig bestaan te ge ven. Nadat spr. nog eenige vragen had beant woord sloot de heer W. Hoep de vergadering Politie. Gevonden: Wollen kinderovergooiertje; rijwielplaatje. Vrijstelling. Aan den dienstplichtige der lichting 1936, P. J. L. Spreeuw, is vorogoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kost winnerschap. Toegelaten tot A. S. De leerling van School I, Arie Sikkelerus, Is toegelaten tot de Ambachtsschool te Den Helder. Biljarten. Een groep biljarters van de vereeniging Anna Paulowna speelde tegen een groep te Enkhuizen en won met 13 tegen 11. VERGADERING WIJKVERPLEGING Na opening en goedkeuring der notulen deelt voorzitter mede: Er is om samenwer king verzocht met de R.K. Wijkverpleegster die zich hier heeft gevestigd. De afd. heeft zich hierover gewend tot de Commissie, de ze vroeg weer advies aan den Inspecteur van de Volksgezondheid. Het antwoord luid de: het is niet mogelijk een zuster met Duitsch diploma aan te stellen. Een schrijven van de commissie legt de afd. verschillende bezuinigingen op. Daar van worden reeds de nadeelige gevolgen on dervonden, doordat subsidies verminderden Men heeft zich o.a. te onderwerpen aan de Volgende bepalingen: de afd., die een onge vallen verzekering voor de Zr. heeft loopen moet deze opzeggen; kosten voor genees kundige behandeling der Zr. mogen niet meer in de rekening voorkomen; komt de pensioenpremie boven een zeker bedrag, dan moet de Zr. zelf het meerdere bijdragen Ontvangen is een nieuwe aanbieding voor huur van auto voor de Zr.. Voorzitter en secr worden gemachtigd deze aangelegen heid te regelen. De heer D. de Graaf rapporteerde namens de controlecommissie dat de rekeningen over 1935 en 1936 in orde zijn bevonden. Wijkverpleging: in 1935: ontvangsten 2174-26. uitgaven 2759.86, nadeelig saldo 585.60:'in 1936: ontvangsten 2149.70, uitga ven 2769.23, nadeelig saldo 619.53. Tubercu losebestrijding: in 1935: ontvangsten 3670.85%, uitgaven 3664.54%, batigsaldo 6.31: in 1936: ontv. 4418.07, uitg. 499a.91%, nadeëlig saldo 577.84% (het aanvullingssub sidie kon de gemeente nog niet betalen, omdat het boven het begrootingscijfer uit gaat). Het nadeelig saldo dwingt tot bezui niging, maar de afd. kon veel meer le den tellen. Nu er r.k. leden zijn. die hun lidmaatschap opzeggen is het dubbel noodig dat anderen zich aansluiten F.r schijnen ve len van meening dat als ze lid van het Wit te Kruis zijn, ze dit ook van de 1\ ijkverple- ging zijn Dat is niet zoo en om dat duide lijk te maken, zal huisbezoek worden ge daan, waarvoor dames van den Rond van Boerinnen en andere pl.l.vr. medewerking toezegden en ook samenwerking met de cur sisten van de cursussen voor huiselijke ziekenverpleging wordt gezocht. Voorzitter hoopt en vertrouwt, dat ieder zal medewerken de wijkverpleging, die zoo veel nuttig werk doet, in stand te houden. Het goedgekeurde jaarverslag vermeldde, het ledental is 508, waarvan 348 woonachtig in A. P. en 160 in Wieringerwaard. De wijk verpleegster-huisbezoekster bezocht 156 ge zinnen^ en legde 3684 bezoeken af, waaron der 245 bezoeken in 31 gezinnen voor t.b.c.- bestrijding. De ligtenten waren allen bijna steeds in gebruik. Vijf patiënten zijn uitge zonden naar een sanatorium of ziekenhuis, aan 6 patiënten zijn versterkende middelen verstrekt, bij 2 hulp in de huishouding ver leend. Eenmaal moest voor t.b.c. ontsmet worden. Het verslag werd besloten met dank aan: het verpleegfonds der N.H. ver eeniging tot bestrijding der t.b.c., een par ticuliere instelling, de gemeentebesturen van A. P. en Wieringerwaard en alle in stellingen en personen, die hebben gemaakt, dat veel nuttig werk verricht kon worden. Als afgevaardigde ter algemeene verga dering werd aangewezen de heer C. Lief hebber (plaatsvervanger de heer D. Kaan) Volgde rondvraag en sluiting. WIERINGEN Dinsdagavond j.1. had in de O.L. school te H.hoef een ouderavond plaats, die door een 43-tal personen werd bezocht. t Te ruim acht uur spreekt de heer Van t Hof het openingswoord uit. Het verheugt spr. zoo'n groot aantal aanwezigen te zien. Het programma vermeldt zang van Miek Kort; deze is echter verhinderd aanwezig te zijn. De notulen, die hierna worden voorge lezen. worden onveranderd goedgekeurd. Van de vergadering te Schagen van de vereeniging voor Tandverzorging, brengt de heer Metselaar verslag uit Hieruitbleek dat de vereeniging goed floreert. Het batig saldo bedroeg f 18. De heer Van 't Hof zegt het wenschelijk te vinden, dat de ouders van de op 1 April op school komende kinderen lid van de vereeniging worden. De bijdrage is slechts 10 ct. per maand per kind. De tandarts komt hier 6 April weer om de tanden der kinderen na te zien. Op de vorige ouderavond werd het school sparen naar voren gebracht; thans sparen een dertigtal kinderen voor 2% a 3 gulden per week. Uit het hierna volgende verslag van den Centralen Ouderraad bleek, dat het bestuur hiervan bestaat uit den heer C. Metselaar Pz„ voorz., V. Koorn, secr.-ptenn. en F. Does burg lid. Ook het ontwerp-reglement werd voorge lezen. Den heer L. Noorden vraagt: „Beslist het bestuur toetreding tot deze raad of doen de leden dat?" De hr Metselaar antwoordt: ,,'t bestuur doet dit en ziet hier veel heil in. Gezamelijk toch kan meer bereikt worden als afzon derlijk." In de hierop volgende pauze werd thee en koek rondgediend terwijl tevens de gele genheid bestond het werk der kinderen te zien. Door den heer van het Hof werd hierna voorgelezen een hoofdstuk uit „Jeugdherin neringen" van Jan Ligthart getiteld „De bewaarschool." Dit was een heel aardig en geschikt stuk. De hierop volgende rondvraag leverde niets op. Nadat de heer Metselaar den heer v. 't Hof bedankt had voor het voorgelezc- ne, sloot de voorzitter deze geanimeerde ouderavond, niet echter zonder nog even het busje bij de deur voor koek en thee aanbevolen te hebben. Ouderavond aan de O. L. School te Westerland. De avond wordt geopend door den heer Cornelissen, die in 't bijzonder den heer Marinus, den spreker van dezen avond, wel kom heet. Na het voorlezen der notulen, welke onver anderd worden goedgekeurd, volgt een klein verslag over de Maandag gehouden vergadering van den Ouderraad. Bij de ver kiezing voor een lid der oudercommissie krijgt de heer Tijsen de meeste stemmen. Deze neemt de benoeming aan. Lezing van den heer Marinus over het onderwerp: De openbare school is de ge- schikste school voor onze kinderen. Het stich ten van bijzondere scholen, die weer onder ling verdeeld zijn in elkaar slecht verdragen de richtingen, heeft een splitsing tusschen de kinderen teweeg gebracht. Deze worden angstvallig van elkaar gescheiden. De open bare school is de school voor allen; ieder kind, van welke richting ook, is welkom en de godsdienstige begrippen der ouders worden daar niet gekwetst, omdat daar eer bied voor andersdenkenden bestaat. Daar door kwam spreker tot de conclusie, dat juist de openbare school de meest christe lijke is, want die voedt op tot de gedachte: „Hebt uw naasten lief. gelijk uzelf." In de pauze werd het werk der kinderen bezichtigd. Daarna werd door den afgevaardigde ver slag uitgebracht van de vergadering voor tandverzorging in Schagen. Bij de rondvraag bleek, dat bij vele ouders toch nog een misverstand bestaat over het aantal kinderen, dat behandeld wordt. (Mag ik de redactie verzoeken 't volgende niet weg. te laten?) Speciaal voor de niet-aanwezige ouders zij vermeld, dat alleen de 1ste en 2e klas in het. beginjaar zijn behandeld. Met de overgang krijgen we een opschuiving, zoodat de tandarts de nieuwe le klas erbij krijgt en hij dan 3 klassen te behandelen heeft. Een kind, dat nu in de le klas zit en op de school blijft, wordt tweemaal per jaar behan deld en tijdens zijn schoolleven dus 12 a 14 keer. Over eenige jaren is de heele school in behandeling. Als de zaken zoo vlug verloo- pen als in het 1ste behandelings'aar, dan kunnen waarschijnlijk in 1937 reeds de kin deren van 4 klassen onderzocht worden. Dus, ouders, er is geen reden meer om te bedan- ken. Na woorden van dank, speciaal aan den heer Marinus, besloot de voorzitter deze ge zellige ouderavond. Paul Kies. Gisteravond sprak in Concordia de heer P. Kiès over zijn ervaringen in Spanje. Te acht uur opende de voorzitter der S. D.A.P., afd. Wieringen. de heer L. Klaver deze door ongeveer 280 k 300 personen be zochte vergadering. Evenals elders werd het betoog van den heer Kiès met groote aandacht beluisterd en menigmaal weerklonk een krachtig ap plaus. De gestelde vragen werden naar genoe gen beantwoord. Door den heer Klaver werd deze avond met een dankwoord aan den spreker be sloten. POLITIE Verloren een bruine want en een bruine glacé dames handschoen. Inlichtingen bij de Gemeentebode. N.VI VAN StOOIEN lEfUWA&DI Verwachting: meest matige zuidwestelijke wind, half tto zwaar bewolkt of be trokken, w-aarschijnlijk enkele regen buien, iets kouder. Verdere vooruitzichten: buiig, iets kouder. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 757. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 7.5 gr. C. is 46 gr. F. Stoomvaart Mij. Nederland. Chr. Huygens 17 Maart van Batavia. Johan de Witt 17 Maart van Amsterdam. Marnix v. St. Aldegondte, t., 16 Maart van Genua. Poelau Tello, t., 17 Maart te Hamburg. Singkep, t., 16 Maart van Port Said. Tajandoen, u., 16 Maart van Gravesend. Kon. Ned. Stoomboot Mjj. Baarn 17 Maart van Liverpool. Berenice 16 Maart van Danzig. Calypso 16 Maart van Burriana. Ceres 17 Maart van Burgas. Colombia, t., 16 Maart van Plymouth. Colombo, t., 19 Maart te Amsterdam verw. Costa rica 15 Maart te Kingston (Ja.). Euterpe, 17 Maart te Bordeaux. Flora 15 Maart te New York. Hebe 17 Maart te Kopenhagen. Helder, t., 13 Maart van Christobal. Oberon 16 Maart van Alexandrië. Orion 17 Maart van Tanger. Orpheus, 16 Maart te A'dam. Philoctetes 17 Maart te Rotterdam. Pluto 16 Maart te Stettin. Rhea pass. 17 Maart Gibraltar. Telamon 16 Maart te Lissabon. Tiberius 17 Maart te Venetië. Titus pass. 15 Maart Gibraltar. Trajanus 16 Maart van Belize. Triton pass. 17 Maart nam. 1 u. Ouessant. Van Rensselaer 15 Maart te Curagao. HollandAmerika Ljjn. Blommersdijk 16 Maart te Vera Cruz. Delftdijk 17 Maart van Rotterdam. Dinteldijk 15 Maart van San Francisco. Edam 15 Maart van New York. Maasdam 16 Maart 3 u. 5 m. v.m. 1200 m. W. van Land's End. Veendam 16 Maart 10 u. 21 m. v.m. 335 m. Z.W. van Valentia. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, u., 17 Maart van Suez. Buitenzorg, t., pass. 16 Maart Perim. Garoet, t., 16 Maart van Liverpool. Kedoe, u., pass. 17 Maart Gibraltar. Kota Nopan, u., pass 17 Maart Kaap Villano. Kota Radja, t., 17 Maart van Sagres. Kota Pinang, u., 16 Maart van Belawan. Palembang, u., pass. 16 Maart Point de Galle. Stoomvaart Mij. Oceaan. Cyclops 16 Maart te Osaka. Deucalion 17 Maart van Moji. Euryades 16 Maart te Belawan. Eurylochus 17 Maart van Rotterdam. Meriones 15 Maart van Penang. Sarpedon 17 Maart van Singapore. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabi, u., 16 Maart te Montevideo. Algorab 17 Maart van Hamburg. Alphacca, t., 16 Maart van B.'Ayres. Alpherat 17 Maart te Rotterdam. Silver JavaPacific Lijn. Hopecrest 16 Maart van Belawan. Kota Agoeng 16 Maart v. Cebu. Mapia, 15 Maart van Kaapstad. Saparoea 15 Maart van Singapore. JavaNew-York Lfln. City of Evansville 15 Maart van Singapore. Tabinta 16 Maart van St. Vincent Tanimbar, 13 Maart van Hamton Reds. Tawali pass. 17 Maart Kaap de Goede Hoop. Emzetco Ljjn. Jonge Anthony 16 Maart van Mersin. Jonge Elisabeth pass. 17 Maart Land's End. Jonge Johanna pass. 17 Maart Gibraltar. Kon. Paketv. Maatschappij. Rantaupandjang 14 Maart te Singapore. Tasman 15 Maart te Cebu. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, u., 15 Maart te Rio Janeiro. Salland, t., 16 Maart van Bahia. HollandWest-Afrika Ljjn. Amstelkerk, t., 14 Maart van Dakar. HollandAfrika Lijn. Boschfontein 17 Maart van Amsterdam. HollandOost-Azië Lijn. Serooskerk, u., 17 Maart v. Livorno. HollandBritsch-Indië Lijn. Streefkerk, u„ 16 Maart van Madras. HollandAustralië Ljjn. Alkkerk, u., 15 Maart van Bombay. De animo voor de Nationale Eendaagsche- marschen van de Princevlag, afd. Den Haag, schijnt ook dit jaar zeer groot te zijn. Reeds schreven meerdere groepen burgers en militairen in, terwijl ook van de zijde van de verschillende Burgerwachten in den lande toe zegging voor deelname werd gedaan. Van de zijde van het Ministerie van Defensie werd bericht ontvangen, dat militairen in uni form en in groepen mogen deelnemen aan de marschen. De verschillende parcours zijn resp. 20, 30 en 40 km lang. Aan hen, die tijdig het parcours hebben af gelegd, wordt het fraaie Princevlag-kruis 1937 ter hand gesteld, resp. in brons, verzilverd en verguld. De start vindt plaats van den Haagschen Dierentuin, voor de 3 klassen resp. om 10, 11 en 12 uur. Het uitgebreide programma wordt op aan vrage toegezonden door het secretariaat van de Wandelsportclub van „de Princevlag", Huy- genspark 57, Den Haag. Gisteravond hield de Heldersche Zwemver- eeniging haar jaarvergadering in Café „Cen traal". In zijn openingswoord betreurde de voorzitter, de heer B. Fels, het, dat slechts weinigen van de 700 leden aan den oproep tot bijwoning der vergadering gevolg hadden gegeven. Hij maakte er met voldoening mel ding van, dat de onderafdeeling „De Bruin- visschen" zoo floreert en reeds verschillende successen heeft geboekt. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.m., dat het ledental weer toegenomen is. De penningmeester deelde in zijn jaarver slag mede, dat de financieele toestand zeer gunstig is en de rekening een flink batig saldo toont. Ook deelde hij mede, dat het be stuur besloten heeft 10 cent incasso-kosten in rekening te brengen in geval een kwitantie voor den derden keer moet worden aange boden. Vervolgens bracht de heer J. Schellinger verslag uit over de verrichtingen van de sportclub en werden 40 obligaties uitgeloot. Tenslotte volgde de bestuursverkiezing. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer M. C. van Ballegooyen werd de heer Th. Stam gekozen, terwijl de heer F. Verste gen werd herbenoemd. 17 Maart. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar p. kg 0.90—0.80 0.70 p. kist 8.007.00 5.504.00 M 4.0O—2.70 Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit 1.601.35 Gekookte garnalen p. kg 0.15 Aanvoer 16 Maart: 1334 kg wulken 19.30—19.40 p. 100 kg. 112 kg zoute garnalen 0.150.16 per kg. Aanvoer 17 Maart: 903 kg wulken 18.20—18.35 p. 100 kg. 187 kg garnalen 0.15 per kg. Zaterdag a.s. wordt de torpedoboot „Z V" in de haven van Rotterdam verwacht. De „Z V", die ligplaats zal nemen aan de Park kade, zal tot Maandagmiddag aldaar blijven. Zuid-Afrika zal een krachtige actie tegen de Nazi's in de vroegere Duitsche kolonie ont wikkelen. Men meent te weten, dat vrijwel dictato riale volmachten gegeven zullen worden aan den administrateur van Zuid West Afrika, ten einde liet nationaal socialisme in dit gebied te verpletteren. De regeering der Unie van Zuid Afrika is bezig met het op stellen van een proclamatie, waarin weer- galooze bevoegdheden, zooals volmacht tot deportatie van individuen, die trachten na- tionaalsocialistischen invloed uit te oefenen op het politieke leven in het gebied of die terroriseeren en intimideeren, of wel onbe- hoorlijken druk uitoefenen op anderen, ver leend zullen worden. In groote stilte en met diepe bewogen heid heeft het Lagerhuis een lange rede van Baldwin aangehoord, waarin deze de nage dachtenis van Chamberlain eerde. Chamber lain, aldus zeide hij, was in de eersle plaats een zeer groot lid van het parlement, een figuur van beteekenis in de debatten, hoffe lijk, ridderlijk, iemand, die harde slagen kon toebrengen en ontvangen. De leiders der liberale en arbeidersfracties brachten eveneens hulde aan de nagedachte nis van den overleden staatsman. Organisatiebesluiten van de C.G.T. De bestuurscommissie der C.G.T. heeft in den afgeloopen nacht om 2 uur een commu niqué uitgegeven, waarin wordt medege deeld, dat de volgende besluiten zijn geno men: 1. De afgekondigde algemeene staking zal beperkt blijven tot den ochtend van Don derdag. 2. De hervatting der werkzaamheden zal normaal om 12 uur geschieden. 3. De arbeiders der openbare diensten en functionnarissen, uitsluitend der gemeen schappelijke transportdiensten, zullen blijven werken. 4. De arbeiders in het dagbladbedrijf en in de verzendingsbedrijven voor dagbladen zullen normaal aan het werk blijven. 5. Buiten het gebied van Parijs zal geener lei staking ondernomen worden. De permanente bestuurscommissie van de socialistische partij heeft laat in den nacht een communiqué uitgegeven, waarin on wankelbaar vertrouwen in de regeering tot uitdrukking wordt gebracht. Zij rekent op de regeering van het volksfront en op de re- publikeinsche meerderheid voor het nemen van maatregelen tegen iedere mogelijke her haling van ongelukken als in Clichy. Tevens rekent zij op de kalmte, de koelbloedigheid en het zelfvertrouwen, dat de Fransche ar beiders altijd op moeilijke oogenblikken aan den dag hebben weten te leggen. Voor vlucht om de wereld Race over de Stille Zuidzee. Amelia Earhart is te Oakland om 16.36 uur (plaats, tijd) opgestegen voor haar vlucht rond de wereld. Haar zwaar met ben zine beladen toestel had een aanloop van 1.200 meter noodig voor het van den grond loskwam. Ruim een uur nadat de aviatrice was ge start, stegen ook de beide groote Ameri- kaansche vliegbooten, de „American Clip per,, en de „Hawaiiclipper" op: Zij zetten evenals het „Vliegende laboratorium", zoo als men het toestel van miss Earhart heeft genoemd, koers naar Honoloeloe, zoodat men van een spannende oceaanrace getuige kan zijn. De route, welke Miss Earhart zal volgen, gaat over Rangoon, Calcutta, Karatsji, Aden Khartoem, Dakar, Natal, Panama, Mexico- stad en zoo naar Oakland. De „Hawaiiclip per" vliegt in den geregelden dienst over de Stille Zuidzee, terwijl de „American clipper" een proefvlucht naar Nieuw-Zee- land maakt. PADEREWSKI ZIEK. De beroemde pianist Paderewskl die te Zürich een serie concerten geeft, lijdt aan influenza, zoodat hij het bed moet houden. Er bestaat eenige ongerustheid in verband met den hoogen leeftijd van den kunstenaar. Controle niet van toepassing op door Franco gecharterde sche pen. In het Britsche Lagerhuis heeft Lord Cranborne op een desbetreffende vraag me degedeeld, dat het controleplan niet van toepassing zal zijn op de door Franco be vrachte schepen, die tijdelijk Spaansche schepen zijn geworden. Men gaat echter zorgvuldig na, of ten aanzien van dit be langrijke punt geen regeling kan worden getroffen. Tegen de jongste uitlatingen van La Guardia. De Duitsche ambassadeur te Washington, Dr. Luther, heeft gevraagd door staatssecre taris Huil ontvangen te worden. Gezaghebbende kringen verklaren, dat de ambassadeur bij den staatssecretaris op nieuw stappen zal doen naar aanleiding van de opmerkingen van La Guardia over Hitier in de Maandag j.1. te Madison Square gehouden bijeenkomst. SCHAGEN, 18 Maart. 25 Paarden 200—350. 12 geldekonien (ma gere) 120—150, 16 idem vette 180—210, 25 kalfkoeien 190230. 8 pinken 65105, 491 nuchtere kalveren 5-^-lS, 199 overhouders 1825, 3 bokken en geiten 5—8, 9 vette var kens per Kg. 4749 ct., 82 biggen f 918, konijnen 0.902. kippen 0.701.30. AMSTERDAM. 17 Maart. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 198 vette kalveren, le kw. 6268 ct., 2e kw. 52—60 ct., 3e kw. 42—50 ct. per Kg. levend gewicht; 101 nuchtere kalveren f 59 per stuk. 215 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 58—59 ct., zware varkens 5657 ct., vette varkens 55—56 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren aan voer matig in verband met de veetentoon stelling, welke morgen, 18 Maart, zal wor den gehouden. Handel zeer slepend, lagere prijzen vooral voor de mindere soorten. Nuchtere kalveren behoorlijken aanvoer, vluggen handel, prijzen constant. Varkens gewonen aanvoer, stillen handel, prijzen vrijwel als Maandag j.1. WARMENHUIZEN, 17 Maart. Ronde kool f 1.402.10. gele kool 1.20— 1.50, Deensche witte kool f 1.-1.10 drielin gen 60 ct., uien 1.101.30, peen 1.201.30, idem kleine 70—80 ct., Aanvoer: 46.400 Kg. roode kool, 171100 Kg. gele kool, 18.600 Kg. D. witte kool. 2900 Kg. uien, 1725 Kg. peen. BROEK OP LANGENDTJK. 18 Maart. 600 Kg. bl. eigenheimers f 2.60, bl. aardanp. f 2.90—3, 11000 Kg. uien f 0.80—1 40, driel. 0.60. grove f 0.90—1.10. 6500 Kg. peen f 1—1.20 Groene kool 1.201.70, kroten 0.601. roo de kool 1.40—2.10, boerenkool 1.50—1.60, ge le kool 1.201.90. D. witte kool 1. NOORDSCHARWOUDE. 18 Maart. Bevel, f 1.70, bl. eigenh. f 2.70. uien f 0.60 —1.20, driel. f 0.60, grove f 1.101.30, peen f 0.60—1.20. kl. peen f 0.60. Kroten 6080 ct., roode kool 1.401.90, laaie gele kool 1.70—2. gele kool 1.20—1.80, D. witte 1.De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7