Encycliek tegen het communisme Buitenland Binnenland De collectieve contracten De Spaansche vloot en de burgeroorlog Mussolini doet een belofte De reis van Schuschnigg naar Boedapest De bewapening van slagschepen De keukeo van Koningin Elisabeth Stoommachine uit elkaar gesprongen Eerste Kamer Tweede Kamer De sterkte van onze schepen Verplaatsing van vliegveld Croydon? Opdracht voor twee Amerikaansche slagschepen Mussert weigert debat Boerderij in Brabant afgebrand Ernstig ongeluk te Amsterdam Aufo door trein gegrepen Tien jaar gevangenisstraf WATERSTAAT VERKEERSFGNDS. De afdoening van de Waterstaat-begrooting had weinig om' het lijf. De meeste zaken, welke aan de orde kwamen, betroffen spe ciale aangelegenheden voor de Zuidelijke provincies van ons land, alsook kwesties be treffende de Limburgsche mijnen. Een en ander geeft hier weinig aanleiding ,tot „na kaarten!" De begrooting van het Verkeersfonds bracht veel meer algemeene zaken aan de orde. Opmerkelijk was daarbij de hulde, wel ke minister Van Lidth de Jeude van ver schillende kanten in ontvangst had te ne men en het bleek wel, dat zeer velen het op hoogen prijs zullen stellen, als deze be windsman ook na de verkiezingen nog het beheer over de Waterstaatsaangelegenheden wil en kan blijven voeren! De heer Moltmaker (S.D.) betreurde het, dat de coördinatie van het verkeer nog geen feit is, wat voor spoor, tram en schip hoogst- nadeelig kan worden geacht, aldus de af gevaardigde. En tenslotte bepleitte hij de be langen van het spoorwegpersoneel, speciaal wat het Pensioenfonds betref», welke toe stand hij mét den heer Nivard aller- bedenkelijkst vond. Het nachtelijk debat heeft nog de behan deling van een aahtal amendementen opge leverd, ingediend op het wetsontwerp tot ver bindend en onverbindend verklaren van col lectieve arbeidsovereenkomsten. Veel bleef er niet van over, een aantal werd ingetrokken, een paar bleven overstaan tot vandaag en 'n enkele werd overgenomen door den mi nister, namelijk die van de heeren Kuiper (R.K.) en Van de Putte (Ft.K.) om den duur van twee jaar der collectieve contracten mo gelijk te maken. De regeering wilde immers oorspronkelijk slechts ten hoogste een jaar. En heden duikelden verschillende amende menten, toen er bij den aanvang der ver gadering over gestemd werd, b.v. dat van mr. Coops (V.B.), om loonbepalingen buiten de verbindendverklaring te houden. De rest van de behandeling bewoog zich om amende menten, die den opzet meer effectief wilden rnaken. Veel wees de minister af, doch als 't even kon volgde overneming. Bij de artt. 8 en 9 ging 't erom, of de Ka mer zou bewilligen in de bevoegdheid der Regeering, overeenkomsten ook onverbin dend te verklaren. En toen het desbetref fende art. 8 in stemming kwam, werd het aangenomen met 4722 stemmen. Tegen bleken de S.D., de Comm., en de heeren Sneevliet (R.S.A.P.j, Arts (.K.D.P.), en Van Houten (C.D.U.). Over het gansche ontwerp zal morgen ochtend worden gestemd. Om in elk geval tijdig met de agenda klaar te kunnen ko men begint men morgen reeds te elf uur te vergaderen. Ten slotte werd heden nog even gepraat over de nieuwe ambtswoning van den Com missaris der Koningin in Noord-Holland te Haarlem, 't Betreft al een „oude geschiede nis", welke al meermalen in de Kamer ter sprake kwam. De Regeering heeft te Haar lem een nieuwe ambtswoning gekocht voor i 60.000, waarbij nog ruim f 20.000 voor repa- ratie-onkosten komen. De heer v. d. Bilt Nu Nederland op bijzondere wijze in aan raking komt met den burgeroorlog in Spanje, en het zelfs noodzakelijk blijkt te zijn, dat onze regeering Nederlandsche oorlogsschepen herwaarts stuurt, om aan de zeerooverij van Franco paal en perk te stellen, nu is het zeker interessant om te weten, welke ge- vechts-eenheden beide partijen ter beschikking staan, in het bijzonder Franco. Kort na het begin van dezen krijg, heeft ook de Spaansche Marine partij gekozen. De meesten bleven de oude regeering getrouw. Wij weten reeds, dat dit niet zonder bloed vergieten heeft plaatsgevonden. Aan regeeringszijde, zoowel als aan Franco's zijde werden officieren en bemanning neer geschoten. Dit is directe oorzaak, dat een beslissenden zeeslag is uitgebleven, omdat de meeste schepen onvoldoende bemand konden worden. Vooral aan regeeringszijde, voor wat betreft de onderzeebooten. Over het algemeen liet de geoefendheid op de Spaansche vloot veel te wenschen over. Door de bijzondere politieke verwikkelingen van Spanje, gedurende de laatste jaren, is het vanzelfsprekend, dat discipline en gevechts gereedheid hieronder moesten lijden. Geven wij eens een overzicht van de gevechtseenheden bij den aanvang van dezen krijg. Franco. Regeering. Slagschepen: „Espana". „Jaime Primero". Bewapening: 8 kanons v. 30.5 cm idem 20 kanons v. 10.2 cm idem Waterverplaatsing: 15.700 ton idem Groote kruisers: „Canarias". Bewapening: 8 kanons v. 20 cm. 8 kanons v. 12 cm. W aterverplaatsing 10.000 ton Lichte kruisers: „Alm. Cervera". „Cervantes". „Libertad" Waterverplaatsing 9.200 ton Bewapening: 8 kanons v. 15 cm. idem 4 kanons v. 10 cm. idem „Republica". Mendes Nunez". (R.K.), luchtte zijn ontstemming over het gebeulde, wijl hij den aankoop veel te duur achtte, Minister De Wilde noemde het makkelijk, in deze achteraf critiek te oefenen. Men vergete niet, dat bijna geen enkele Commis saris van een Provincie een huurhuis heeft en daarom werd uitgekeken naar een af doende oplossing. Z.Exc. ontkende niet, dat de waarde van het huis thans wellicht weer meer gedaald is, doch de transactie moet men z.i. bezien op het oogenblik, waarop het accoord ge sloten werd. De lieer v. d Bilt hield vol, dat de koop som te hoog is. Mr. Wendelaar (V.B.) gaf toe, dat men in deze niet kan chicaneeren. Maar hij vroeg of het in 't vervolg niet be ter ware, de Commissarissen vrij te laten in het kiezen van hun ambtswoning? Mr. Joekes (V.D.) wenschte van „chica neeren" niet te hooren, omdat de Staten- Generaal geheel vrij zijn, over de overeen komst te oordeelen. Minister De Wilde antwoordde nog even om te zeggen, dat in een noodtoestand moest worden voorzien. Maar het hielp niet, de heer Van de Bilt kwam met een amendement, mede ondertee kend door Vrijz. Democraten, Christ. Histo- rischen, Anti-Revolutionnairen, om den be doelden post a f 83.500 te schrappen. Even eens morgen zal over deze zaak worden be slist, doch men kan er wel zeker van zijn, dat het amendement de eindstreep haalt. Het wordt langzamerhand waarlijk een zooveelste „lijdensgeschiedenis"!. Hij garandeert de Mohamme- daansche bevolking eerbiediging van de wetten van den profeet. Te Tripoli heeft Mussolini gisteren den eere-degen in ontvangst genomen, welke Prins Caraniahli, de vertegenwoordiger van een der oudste Mohammedaansche geslach ten, hem aanbood. In een toespraak, welke door de radio werd verspreid, heeft Mussolini er aan her innerd, dat „de Koning van Italië en Keizer van Ethiopië", hem na elf jaren, opnieuw naar Lvbië heeft gezonden om er de belof ten te leeren kennen van de bevolking en kennis te nemen van gerechtvaardigde wenschen. In de geschiedenis van Lybië is een nieu we fase ingetreden. Gij hebt, aldus Musso lini, uw trouw tegenover Italia bewezen, door Italië bij te staan op het oogenblik, toen het al zijn krachten moest inzetten in een zwaren strijd. Het fascistische Italië zal als dank voor haar trouw de Mohamme daansche bevolking van Lybië, vrede, ge rechtigheid, welstand en eerbiediging van de wetten van den profeet garandeeren. Gij weet, dat ik karig met beloften ben, doch dat ik gestand doe, hetgeen ik heb beloofd. COMMUNISTEN VEROORDEELD IN POLEN. Te Bialystok in Polen is een proces ge voerd tegen 24 communisten, die van 'n re- volutionnaire actie beschuldigd werden. Zij werden veroordeeld tot gevangenisstraffen van 3 tot 8 jaar. Twee hunner werden vrij gesproken. Waterverplaatsing: 6.450 ton 4509 ton Bewapening: 9 kanons v. 15 cm. 6 kanons v. 15 cm. 12 Torpedobooten. 11 in handen v. d. regeering. „Velasco". Onderzeebooten: geene. 8 stuks. Kanonneerbooten. 4 stuks. 1 stuk. In den loop van den tijd zijn bij beide par tijen vele gewapende visschersscheepjes in ge bruik genomen. Het is ons nog niet bekend, aan wien de „Baleares" behoort, een kruiser van het type van de „Canarias". De groote schepen hebben bij verschillende gelegenheden van zich doen spreken, vooral bij de beschietingen der groote havensteden. Het zou ons te ver voeren, om hiervan een gedetailleerd verslag te geven. De lezer worde verwezen naar de reeds verschenen publicaties in dit blad. Nu Malaga gevallen is, mist de regeering een zeer belangrijk steunpunt voor haar schepen, die tot taak hadden, het troepenver voer met Spaansch Marokko voor Franco te verzwaren, zoo mogelijk te ontzeggen. Afgezien nog van het groote voordeel dat hiermede ook het landfront eenige kilometers werd ingekort. Uit bovenstaande staat blijkt nu reeds, dat onze schepen een zware taak wacht. Ook Duitschland zag zich genoodzaakt eenige schepen naar de Spaansche wateren te sturen, na het aanhouden van eenige sche pen, door schepen van de regeering, zooals de „Sebu", „Sevilla" en de „Kameroen" respec tievelijk dooi- een onderzeeboot „C 2", de „Ser vantes" en door de kruiser „Libertad". Wij willen dit besluiten met een korte op gave van de bewapening van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" en Hr. Ms. „Java". .Hertog Hendrik": 1 kanon van 24 c.m. 4 kanonnen van 15 c.m. Waterverplaatsing: 4371 ton. Snelheid: 16.5 mijl. (Bij de indienststelling) Deze snelheid is momenteel echter maximum 12 mijl. „Java": 10 kanonnen van 15 c.m. Waterverplaatsing: 6670 ton. Snelheid: 31.3 mijl. Het komt ons voor, dat het zenden van onderzeebooten, onze positie in de Spaansche wateren bijzonder kan versterken. In de encycliek tegen het commu nisme en atheisme, welke gisteren is gepubliceerd, keert Z.H. de Paus zich tegen de „verschrikke lijke bedreiging" van het communis me ten aanzien van alle volken. De materialistische leer van het communisme wordt uiteengezet, welke geen verschil maakt tusschen geest en stof, tusschen ziel en lichaam, welke alle hiërarchie en ieder autoriteit vernietigt en welke den godsdienst en het gezin ontwijdt De Paus is van meening, dat de betreu renswaardige verspreiding van dit systeem geweten moet worden aan het valsche ide aal van gerechtigheid en gelijkheid, dat het communisme aan de menigte voorspie gelt, terwijl het verder belooft, een einde te maken aan zooveel niet te ontkennen misbruiken. Onder de oorzaken van de verspreiding van de commnunistische leer noemt de Paus mede de sluwe propaganda en het overklaarbare stilzwijgen van een groot deel van de pers over de verspreiding van het communisme. De Paus constateert het droeve gevolg hiervan in Spanje en Mexico en vooral in Rusland. Tegenover de dwalingen van het com munisme, stelt de Heilige Vader de leer van de Katholieke kerk, welke gelijkheid en broederschap verlangt voor alle men- schen, de vrijheid verdedigt en het wettig gezag in de samenleving erkent en ver dedigt. De Paus herinnert er aan, dat de Katho lieke leer zich niet afzijdig houdt van de menschelijke zaken en de vooruitgang hier van niet tegenhoudt. Hij noodigt vervolgens alle geloovigen uit het Christelijke leven te hernieuwen. Hij spoort aan zich te onthechten aan de aard sclie goederen, de Christelijke liefdadig heid te beoefenen, alsmede de rechtvaardig heid, welke de werkgevers moet doen er kennen, dat de werkman een onmiskenbaar recht heeft. Verder beveelt de Paus een actie adn om het communisme te bestrijden en de val strikken, welke het stelt, te ontmaskeren. De Heilige Vader kan op geen enkel ter rein samenwerking met het communisme toestaan indien men de Christelijke be schaving wil redden. Tenslotte doet de Heilige Vader een hij zonder beroep op alle Katholieken om zich te verzetten tegen de „zonder God' be weging, De staat moet evenwel medehel pen de waarheid tot overwinning te bren gen. De encycliek besluit met een beroep op de Katholieken, die aangetast zijn door het kwaad van het communisme, dezen gevaar lijken weg te verlaten. Geen sensaties te verwachten. Alvorens Weenen te verlaten heeft bonds kanselier Schuschnigg een onderhoud ge had met den correspondent van het Hon- gaarsch telegraafagentschap. Hij zeide o.a. dat geen sensaties moesten worden ver wacht in de betrekkingen tusschen Oosten rijk en Hongarije. De houding van beide sta ten is nauwkeurig omschreven in het Ver drag van Rome. Op deze basis wil men vriendschappelijk samenwerken met alle staten, die de vrijheid en onafhankelijkheid van Oostenrijk erkennen en eerbiedigen. Te Boedapest aangekomen- Schuschnigg is gisteravond 17.10 uur te Boedapest aangekomen. Hij werd op het vliegveld ontvangen door de ministers Da- ranyi en Dekanva. Te zes uur werd hij door rijksregent Horthy in audiëntie ontvangen, waarna hij een onderhoud had met Daranyi en Dekanya. Daranyi bood een diner aan ter eere van Schuschnigg, waarbij de Hon- gaarsche minister en de gezanten van Oos tenrijk en Italië te Boedapest aanzaten. He denmiddag zal Schuschnigg per vliegtuig naar Weenen terugkeeren. Discussies in het Lagerhuis. In het F.ngelsche Lagerhuis verklaarde Sir Samuel Hoare in antwoord op een vraag over de berichten in de pers, dat de Japan- sche artrriiraliteit besloten zou hebben haar slagschepen te bewapenen met zestien duims kanonnen, dat hij dienaangaande geen enkel officieel bericht heeft ontvan gen. Het zou evenwel zeer betreurenswaar dig zijn. wanneer 'een mogendheid zou be ginnen met het gieten van kanonnen zwaar der dan veertien duim of het bouwen van slagschepen grooter dan 35.000 ton. Engeland is voornemens zich te houden aan de veertienduims kanonnen voor slag schepen van 35.000 ton. indien alle overige vlootmogendheden een dergelijke houding aannemen. Op groote schaal bestaat overeen stemming dienaangaande onder de vloot mogendheden. Indien andere landen zich hier niet aan houden, dan moet de kwestie opnieuw onder de oogen worden gezien. ONDERHANDELINGEN POLEN-DANTZIG. Binnenkort zullen de Poolsch-Dantzigsche onderhandelingen beginnen aangaande het in practijk brengen van de op 19 Januari in den Poolschen Senaat afgelegde verkla ring ter zake van de rechten en belangen van Polen en de Poolsche bevolking in Dantzig. De hesnrpVingen zullen vermoedelijk lan gen tijd duren. Londen, 18 Maart (D.N.B.) De hoofd directeur van de Imperial Airways heeft gisteren aan een speciale commissie uit het Lagerhuis voorgesteld, het vliegveld Croydon tfe verplaatsen naar Lullingstone in het graafschap Kent, wegens den voort- durenden mist op Croydon. De „Daily Telegraph" weet hieraan toe te voegen, dat het ministerie van luchtvaart zich nog niet bereid verklaard heeft met dit voorstel in te stemmen. De Amerikaansche minister van marine heeft een inschrijving geopend onder de particuliere scheepswerven voor den bouw van het eerste slagschip van 35.000 jon. De kosten zullen neerkomen op ongeveer zes tig millioen dollar. Het tweede slagschip van het vlootpro- gram van 1937 wordt door de scheepswer ven der Amerikaansche marine gebouwd. ERNSTIG BOOTONGELUK IN FRANKRIJK Redders en drenkelingen ver dronken. Bij Angels (Frankrijk, is een ernstig boot ongeval gebeurd, waarbij vier personen ver dronken zijn. Een boot met vijf pioniers is omgeslagen. Drie hunner wisten zich zwem mende te redden. Twee voorbijgangers kwa men de beide anderen in een roeiboot te hulp, de roeiboot bleek echter lek. Het bootje zonk, en zoowel de beide inzittenden als de drenkelingen kwamen om. DE SWEEPSTAKE INSPIREERT AMERIKA. Tot een nationale loterij. Het feit, dat ook ditmaal weer duizenden Amerikanen loten genomen hadden in de Iersche Sweepstake, in de hoop een „paard te trekken" voor de rennen, die heden in Aintree in Engeland gehouden zullen wor den, de z.g. „Grand National", heeft het lid van het Huis van Afgevaardigden te Washington, Edward A. Kenney, aanleiding gegeven zijn campagne ten gunste van het instellen eener staatsloterij te hervatten. Kenney is van meening, dat een zoodanige loterij tegemoet zou komen aan algemeene verlangens en bovendien een niet te versma den bron van inkomsten voor de schat kist zou vormen. TEGEN DE VRIJMETSELARIJ. Verbod voor militairen en amb tenaren in Duitschland. Het officieele orgaan van het leger her innert aan een decreet van het ministerie van binnenlandsche zaken van enkele maanden geleden, waarin militairen en ambtenaren formeel wordt verboden lid te zijn van vrijmetselaarsloges of van andere gelijksoortige organisaties, zooals „de Duit- sche sociëteit voor vrede en Pan-Europee- sche vereeniging". Twintig koks en tien borden- wasschers aan den slag! Koningin Elisabeth heeft een lange con ferentie met haar Franschen chef-kok Le gros gehad, die het bevel voert in de keu kens van het Buckinghampaleis. Monsieur Legros heeft de koningin een plan lot ver bouwing van de keukens voorgelegd en ver klaard, dat de beste hem bekende keuken installatie die van de Grills in het beroem de restaurant Luigi in de Jermijn Street is. De koningin beefl thans besloten deze inrichting te copieeren. Dit werk zal 5000 nond kosten. In het centrum van de nieuwe installatie bevinden zich zes bakovens. De borden worden op een bijzondere wijze ver warmd. Alle tafels zijn van marmer en al le metalen voorwerpen van verchroomd staal. De casserols zijn allen van koper. Monsieur Legros zal 20 koks onder zich hebben, waarbij nog 10 bordenwasscbers komen. Voor den gewonen dienst heeft hij de beschikking over een servies van 1000 borden, 400 glazen, 500 kleine plateuax, 400 groote plateaux en bestekken voor 250 per sonen. Voor feestelijke gelegenheden beeft men no<? bijzondere serviezen, waarvan het Rurkinelinmna'ois er eenige tientallen bezit Vele daarvan zijn buitengewoon kostbaar en ieder museum zou bet paleis daarom kun urn benijden. 7,ii worden intusseben slechts bij bijzondere staatsontvangsten uit de brandkasten te voórsebiin gehaald, b.v. wan neer er buitenlandsche vorsten aan tafel zijn genood. DREIGBRIEVEN AAN EEN LID VAN HET AMERIKAANSCHE HUIS VAN AFGEVAARDIGDEN. Edith Noorse Rogers, afgevaardigde van MassarhuSsetts, deelde mede, dat zij een dreigbrief beft ontvangen, welke volgens haar van nationaal-socialistische zijde moet komen, aangezien Zij verleden week open lijk heeft geprotesteerd tegen de aanvallen op de Amerikaansehe vrouwen in de Duit- sche pers. Zij heeft toen den Staatssecretaris van buitenlandsche zaken verzocht tegen deze aanvallen te protesteeren. DE ONAFHANKELIJKHEID DER PHILIPPIJNEN. De president der Philippijnen, Ouezon. en functionarissen der Vereonigde Slalen zijn het eens geworden over de bewoordingen van een voorstel, de volkomen onafhankelijk licid der Philippijnen in plaats van in 1946 te doen ingaan in 1938 op 1939. De revolutionaire socialistische arbeiders, partij te Amsterdam heeft op haar uitda- ging aan den heer A. A. Mussert als lijst, aanvoerder van den N.S.B. bij de a.s. Tweede Kamerverkiezingen, tot een openbare debat vergadering met gelijke spreektijdverdee- ling met den heer II. Sneevliet van de lei. ding der N.S.B. een afwijzend antwoord ontvangen. Het schrijven houdt slechts als motivee- ring in, dat het antwoord niet anders kap en mag zijn dan een afwijzend. Moeder redt jongste kind nit de vlammen. Woensdagavond half acht brak door on bekende oorzaak brand uit in de boerderij van den landbouwer A. de Bever, in de Deuterschestraat te Cromvoirt (N.-Br.) Het landbouwersgezin bestaande uit man, vrouw en acht kinderen, waarvan er eenige reeds te bed lagen, kon zich slechts met moeite redden. Toen de boerderij in lichter laaie stond, werd het jongste kindje ver mist. De moeder bedacht zich geen oogen blik en snelde, met gevaar voor eigen leven de brandende woning binnen. Zij mocht er in slagen het kind naar buiten te brengen. De brand werd bestreden door de brand weer van Cromvoirt met de hulp van de brandweer van Vught. Aan haar gezamen lijk optreden is het te danken geweest, dat een nabij gelegen landbouvvschuur bleef be houden. De boerdreij brandde geheel af. De inboedel ging verloren. Een en ander was slechts laag verzekerd. Onvoorzichtige wielrrijderi Gisterenmiddag om kwart over een wilde een slagersknecht in de Zeilstraat te Am sterdam tusschen een wielrijdende dame en een in dezelfde richting rijdende tram door rijden. Bij deze manoeuvre haakte de jongeman met zijn stuur in dat van de dame, met het gevolg, dat beiden kwamen te vallen. De dame viel naar rechts, op het trottoir, waardoor zij een wondje aan den rechterarm bekwam. De slagersknecht viel evenwel naar links en viel tegen liet voorbalcon v. d. tram, welke hem over eeni- gen afstand meesleurde. Hij liep een diepe hoodwonde en een- schedelfractuur op en is door den geneeskundigen dienst naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Trein te Uithuizen derailleerde. Toen gistermorgen Dr. II. S. Nanninga uit Loppersum in zijn auto gezeten, den onbe- waakten overweg aan de Departementstraat te Uithuizen wilde oversteken, werd de auto van achteren aangereden door den trein uit Groningen, die alhier te 10 uur 22 passeert. De auto werd totaal vernield. De trein derail leerde, terwijl de locomotief kantelde en naast de rails kwam te liggen. De heer Nanninga en de machinist kwa men er met enkele snijwonden af. Het verkeer werd enkele uren gestagneerd. De materieele schade is vrij groot. Ofschoon het zicht bij den overweg goed is, heeft de lieer N. den trein niet zien aanko men. N.V.Untermoehlen's bedrijf staat stil Geen persoonlijke ongeluk ken. Gisterenochtend is in de N.V. Untermoeh- len's verbandwattenfabriek te Ernst (ge meente Epe) een zuigerstang van de stoom machine gebroken, waardoor de machine uit elkaar is gesprongen. De machinist Bour gonje vluchtte in een naast de machineka mer gelegen kamertje en bekwam slechts lichte brandwonden aan de handen. De materieele schade is echter aanzien lijk. Het bedrijf staat stil. De directie voert onderhandelingen met de Prov. Geldcrsche electriciteits maatschappij voor de levering van electfischen stroom, waarvoor dc in stallatie is, om het werk te kunnen hervat ten. Wegens doodelijke mishandeling- De Rotterdamsche rechtbank heeft bij vervroeging vonnis gewezen in de zaak van den 39-jarigen los-werkman H. T„ die heeft terecht gestaan, omdat hij op 19 September j.1. dc gescheiden vrouw Margaretha Kok in haar woning aan de Oranjeboomstraat tc Rotterdam met een kopbeitcl om het leven zou hebben gebracht. 4 roeger had T. een verhouding met deze vrouw gehad, maar sedert eenigen tijd was de vrouw verloofd met een anderen man en wilde zij van haar vroegeron minnaar mots meer weten. Do rechtbank heeft T„ geheel overeen komstig den eisch van het O.M., wegens zware mishandeling, den dood len gevolge hebbend, veroordeeld tot tien jaar gevange nisstraf.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2