De ontploffingsramp in Tyle De watersnood in Engeland Dl lilt seint Geheel Texas in rouw gedompeld Nieuw sabotageproces Rusland in Marktberichten De school was plotseling een ziedende vuurzee Meesterknecht van Renault aangevallen Toenadering tusschen Italië en Zuid-Slavië De Zesdaagsche van Chicago Alle klokken precies gelijk Salfo-mortale op Schiphol Dapper jong meisje Drie Nederlanders in Parijs - Roubaix Uit onze omgeving MAGOM ROOK JIJ ALTIJD 5TERTABAK? «OMDAT PJi£B TABAK MIJN GEZONDHEID NIET SCHAADT.'" SCHA GEN (Zie voor begin eerste pagina). Geheel Texas is in rouw gedompeld ten gevolge van de vreeselijke ramp, die zoo veel honderden gezinnen van hun kinderen beroofd heeft. Nog steeds is het niet moge lijk een overzicht te krijgen over den tota- len omvang van de catastrophe. Het is niet mogelijk door te dringen tot de plaats des onheils, waar een strenge afzetting ge handhaafd wordt en waar koortsachtig wordt gewerkt om de puinhoopen op te ruimen en de slachtoffers te bergen. Het schijnt thans wel vast te staan dat de ramp veroorzaakt is ,niet door een'ont ploffing in de verwarmingsinstallatie, maar tengevolge van een ontploffing in een buis welke natuurgas naar het gebouw leidde! De school ligt n.1. midden in het petroleum— gebied en werd hoofdzakelijk bezocht door de kinderen van employés der olieonderne- mmg. De overvloed van natuurgas, die de bodem oplevert, wordt gebruikt voor ver warmingsdoeleinden, en te dien einde is een uitgebreid net van buisleidingen langs de verschillende gebouwen aangelegd. Langs de school liepen ook verscheidene Van deze buizen en de centrale verwarming de school werd gestookt met het door deze buizen aangevoerde natuurgas. Door onbe kende oorzaak schijnt een scheur in deze gasleidingen te zijn ontstaan. Het ontsnap pend gas moet door een vonk of vlam tot ontploffing zijn gekomen. De gevolgen waren verschrikkelijk. Oog getuigen vertellen, dat zij plotseling een donderende ontploffing hoorden en zagen, hoe het dak van de school „weggeblazen werd", een geheele vleugel van het gebouw ineenzakte. Vrijwel tezelfdertijd laaiden fel le vlammentongen hoog de lucht in en hul den den jammerlijken puinhoop, die van de school was overgebleven, in een ziedende vuurzee, zoodat in het eerst zelfs niet mo gelijk was nabij te komen. De omgeving van de school biedt een troos teloos schouwspel, Het terrein ligt bezaaid met brokken ijzer en steen, waartusschen de eerst aangekomenen de droevig vermink te en verkoolde lijkjes der kinderen ver spreid vonden liggen. Het is niet mogelijk een beschrij ving te geven van de tooneelen, die zich al spoedig nabij de plaats des onheils afspeelden. In stomme ver slagenheid staan de ouders roerloos te staren naar de puinhoopen waar uit de vlammen nog steeds opstij gen. an tijd tot tijd moeten vol wassenen weggedragen worden, wien de smart te hevig is geworden. Bij het vallen van het donker was het nog niet mogelijk geweest een overzicht te krijgen van het aantal slachtoffers. Met koortsachtiger! haast, maar in 'n vreeselijk beklemmend zwijgen, werken de reddings manschappen voort. Toen de nacht was ingetreden, werd het bergingswerk voortge zet met het behulp van schijnwerpers, wier felle lichtschijn scherpe schaduwen trok, waartusschen de snelle en geruchtlooze fi guren der bergingsmanschappen zich voort bewegen in een bijna ondragelijke spanning Buiten de afzetting staan de honderden ouders, die niet te bewegen zijn zich huis waarts te begeven en af te wachten tot zij bericht krijgen, dat hun kind gevonden is Hopen zij het onmogelijke? De gouverneur van Texas heeft alle be schikbare troepen hierheen gezonden. Ook een vliegtuig is aangekomen met dokters, verpleegsters en geneesmiddelen. Alle auto's uit de omgeving zijn gerequireerd, maar het is bijna niet mogelijk bij het terrein van de ramp te komen. De wegen zijn ver sperd door de duizenden auto's van be langstellenden en hulpbiedenden, die zich terstond op weg begeven hebben. Ondanks de groote hulpvaardigheid en de snelle hulp maatregelen heerscht dus op het terrein zelf gebrek aan bevoegd medisch personeel aangezien dokters noch verpleegster snel genoeg nabij kunnen komen. Tot laat in den nacht had men van de veer tig vermiste onderwijzers eerst tien kunnen bergen, verminkt, onherkenbaar. Het staal wel vast, dat het grootste aantal slachtoffers vrijwel terstond bij de ontploffing door het neerstortend gesteente gedood is. Sommigen echter zijn door de steekvlammen, die ont stonden, getroffen en totaal verkoold. Veel slachtoffers ook zullen in het geheel niet kunnen worden teruggevonden, aangezien hun lijken uiteengereten zijn door het ge weld der explosie. Van het stoffelijk overschot van elk slacht offer, dat geborgen is, worden vingerafdruk ken genomen, in de hoop. dat men daarmede nog tot identificatie zal kunnen komen. De meeste omgekomen kinderen waren nog geen vijftien jaar. Het schijnt echter, dat de jongste scholieren al naar huis ge zonden waren, toen het ongeluk gebeurde. Aan den anderen kant echter vertelt men, dat het aantal slachtoffers zoo groot is ge worden, doordat alle overige leerlingen op eengepakt zaten in het z.g.n. auditorium, dat juist gelegen is in dat gedeelte der school waar niets van overgebleven is. Militairen gerequireerd. Groot ste watersnood welke Engeland ooit kende. De toestand in het vennengebied tusschen Cambridge en Ely is gistermiddag op drie plaatsen verergerd, maar aangezien de re gen eindelijk is opgehouden hopen de in genieurs van den waterstaat dat de dijken het zullen houden en het water vannacht iets zal vallen. De bres bij Soham Lode, waar de Soham in de Ouse vloeit is tot 30 yard verbreed en 20.000 acres land is hier 40—60 c.M. ondergeloopen. Aangezien de boerenplaatsen algemeen op hooger terrein liggen zijn slechts twee farms ontruimd moeten worden. Het grootste gevaar i.s thans bij het dorpje Prickwillow waar de dijk ,van de Ouse verscheidene gaten vertoont en het water ieder oogenblik door kan bre ken. Er is hier echter 150 ton klei gestort en de hoofdingenieur in den Catchment Ouse polder heeft gezegd dat het een ongeveer gelijke kans is of de rivier hier door zal breken of niet. Het is de grond die Londen voorziet van sellerie en andere groenten en de schade zou hier bij een overstrooming bijzonder groot zijn. Latere berichten melden evenwel dat de toestand met het uur meer dreigend wordt en militairen zijn gerequireerd om de be volking in haar strijd tegen het water te helpen. De Ouse heeft haar ketenen verbroken en bruisend storten haar wateren zich in het lager gelegen land, waar thans 100.000 hec taren grond met overstrooming wordt be dreigd. Men vreest dan ook dat deze overstroo- mingsramp zal uitgroeien tot de grootste, waardoor Engeland ooit is geteisterd. Protest van zijn collega'.s De meesterknechts van de Renault-fa- Ibrieken hebben 'n communiqe gepubliceerd waarin zij krachtig protesteeren tegen den aanval, waarvan een van hun collega's het slachtoffer is geworden. In het communiqué wordt verder mede gedeeld, dat een kwartier nadat de werk lieden de fabriek hadden verlaten, een van de meesterknechts in zijn kantoor werd aan gevallen door een honderdvijftigtal demon stranten, welke niet tot zijne afdeeling be hoorden. De man werd uitgescholden, ge slagen en getrapt en tenslotte met geweld raar een vergadering medegesleurd. DE ARBEIDERSAFGEVAARDIGDE MAG NIET IN ALBERT HALL SPREKEN. De directie van Albert Hall heeft den ex- fremistischen labourafgevaardigde, sir Staf ford Cripps, de toestemming geweigerd, in deze zaal een bijeenkomst van het Britsche eenheidsfront te beleggen. Het is mogelijk, 'dat deze zaak in het parlement ter sprake zal komen, aangezien het nog nimmer is voorgekomen, dat aan een afgevaardigde pen zaal -geweigerd werd. Zelfs een politiek accoord? Men hoort te Belgrado voortdurend spre ken over de totstandkoming van een Itali- aanschJoegoslavisch handelsverdrag, dat niet alleen zou dienen ter vervanging van het voorloopige verdrag, dat eind Maart afloopt, doch bovendien van bepaalde poli tieke strekking zou zijn. Gisteren sprak men zelfs weer van een bezoek, dat de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, Ciano, binnenkort aan Belgrado zou brengen. In bevoegde kringen neemt men deze voorspellingen evenwel niet ernstig, tenminste niet in deze vorm. Men verklaart in deze kringen, dat de economische besprekingen, die met Ita lië worden gevoerd, de laatste dagen niet geheel zonder moeilijkheden verloopen, en dat nog geen datum kan worden vastge steld, waarop zij geëindigd zullen zijn. Voor de tweede maal in vier maanden wordt een groot sabotageproces gevoerd: thans te Novosihirsk. Zeven personen, die als Trotzkisten worden beschouwd, worden er van beschuldigd, verantwoordelijk te zijn voor een brand in een school op 3 Februari, waarbij vele kinderen in de vlammen om kwamen. Onder de beklaagden bevinden zich Koeramzhin, president eener bouwmaat schappij, Khomtsjik, directeur van een spaar bank, en de aannemer Kharitonof. Volgens de aanklacht hebben zij en hun medebeschul digden contra-revolutionaire actie gevoerd, doordat zij de school zoo hebben doen bou wen, dat gemakkelijk een begin van brand kon uitbreken: zij wilden dus de jeugdzorg van regeering en communistische partij een slechten naam bezorgen. De slaapzalen wa ren zonder nooduitgangen gebouwd, terwijl de kachels vlak bij houten wanden stonden. Wals-Girogetti aan den kop. De eerste nacht en de tweede dag van de Zesdaagsche van Chicago waren zeer boeiend. Voortdurend werd er gejaagd en de stand van het veld veranderde steeds. Vooral onze landgenoot Wals ontketende met Girogetti felle jachten en beheerschte het veld met zijn prachtig rijden. Ook het Fransche koppel Ignat-Diot weerde zich ge ducht en wist van de vijf ronden achter stand er vier in te loopen. Wals-Giorgetti nestelden zich na heftigen tegenstand met een ronde voorsprong aan den kop. Na 42 uren rijden hadden zij 1053,937 km. afgelegd. De stand luidde toen: Aan den kop: WalsGirogetti 104 pnt. Op een ronde: 2. TgnatDiot 116 pnt, 3. YaccionoGrillo 91 pnt, 4. PedcnAudy S3 pnt. Op twee ronden: 5. DebaetsO'Brien 107 pnt. Op drie ronden: 6. Aerts—Debruycker 87 pnt. De overige koppels lagen van vier tot ze ventien ronden achter. Verwachting: Meest matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind, zwaar bewolkt m. tijdelijke opklaring, waarsch. enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 758. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 5 gr. C. is 41 gr. F. Ministeriëele tijdregeling. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft het volgende schrijven aan de gemeen tebesturen gezonden. In de hier te lande geldende wettelijke voorschriften ter zake van de tijdregeling, met name de wet van 23 Juli 1908 en het Kon. besluit van 7 November 1908 is niet aangegeven, volgens welken meridaan de middelbare zonnetijd van Amsterdam moet worden bepaald. Eenerzijds neemt de prac- tijk aan een tijd, berekend op 20 minuten verschil met den tijd volgens den meridiaan van Greenwich, anderszijds richt zij zich naar een tijd, bepaald volgens den z.g. me ridiaan van den Westertoren te Amsterdam. Deze twee methoden van tijdbepaling ver- toonen een verschil van rond 28 seconden. Het is in het belang van handel, verkeer en wetenschap, dat de tijdsbepaling alom geschiedt naar één en denzelfden maatstaf. De regeering doet bij dezen een beroep op allen, die op eenigerlei wij ze betrokken zijn bij het aangeven van den juisten tijd en noodigt hen uit, voortaan uitsluitend te willen toepassen de methode van tijdbere- kening volgens den meridaan, welke gelegen is precies 5 graden ten Oos ten van dien van Greenwich. Aldus zal de gewenschte volledige gelijk heid in de tijdberekening hier te lande kun nen worden verkregen. Voorgesteld wordt, de algemeene toepassing van deze methode te doen aanvangen op 1 Juli 1937, zulks met het oog op de be richtgeving van eventueele wijziging aan schepen. HET PRINSELIJK PAAR VERLAAT MITTERSILL. Het Prinselijk Paar zal vermoedelijk Maan dag a.s. van kasteel Mittersill vertrekken. Militair vliegtuig over den geslagen. kop Gisteren heeft op Schiphol een militair vliegtuig, door luitenant Schippers bestuurd bij den start een salto mortale gemaakt. Plotseling sloegen de remblokkcn van het toestel tegen de wielen en door dit plotse ling remmen sloeg het toestel over den kop. Luitenant Schippers is er goed afgekomen; de propeller van het vliegtuig werd bescha digd. VILLA AFGEBRAND TE BILTHOVEN. Op het dak van een villa, gelegen aan de Frans Halsstraat te Rilthoven en bewoond door mej. De Monchv, is gisterenmiddag brand ontstaan. Het dak, dat uit riet is op getrokken, stond weldra geheel in vlam men. In minder dan geen tijd had het vuur zich medegedeeld aan de kamers van de villa. Hoewel de brandweer onder leiding van hoodbrandmeester Ir. Ekama met al haar materiaal uitrukte, slaagde zij er toch niet in de villa te behouden. Deze brandde dan ook geheel af. De inboedel kon door omwonenden in veiligheid worden gebracht. De oorzaak van den brand is vermoedelijk een steekvlam, waarmede een loodgieter werkzaamheden verrichtte op het dak. De nablussching nam verscheidene uren in be slag. Een 17-jarig Terncuzcnsch meis je redt 76-jarige drenkelinge. Gisteren raakte de 76-jarige mevrouw 01- ree te Terneuzen door een ongelukkige om standigheid te water. Toen zij de Axelsche brug wilde oversteken, kreeg zij bij het openen van de afsluitboomen een duw. waardoor zij struikelde en in het diepe ka naal gleed. Juist passeerde de 17-jarige dochter van J. de Haas. Zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong zij geheel gekleed het wa ter in, greep de drenkelinge stevig beet en hield haar boven water. Ondertusschen was van den wal hulp gekomen. Mannen staken de oude dame een reddingsbaak toe; een roeiboot begaf zich naar de plaats des onheils en het duurde niet lang meer, of beide vrouwen stonden op het droge. Mevr. Olree heeft tijdens den val een hoofdwonde opgeloopen. Het meisje vertelt nog, dat bij de brug een groepje mannen stond. Toen geen der mannen echter neigingen vertoonde een koud bad te nemen dacht ze: „Nou, dan zal in 't maar doen." Deze dappere jongedame, Joh. de Haas staat in de omgeving als een goed zwem ster bekend. Albert en Anton van Schendel en Gommers. In den befaamden wielerwedstrijd Parijs— Roubaix. welke op 28 Maart a.s. wordt ge houden, komen drie Nederlanders uit: Al bert en Anton van Schendel en Gommers, die ook in den Zondag j.1. geëindigden „koers naar de zon" hebben meegereden. Zij vormen een ploeg met Antonin Magne, Mar- caillou, Louviot. Debruycker, Bertin Pas- sat, Kalmes, Carini, Bruneau, Garnier, Desmet en Moretti. ANNA PAULOWNA DE A.S. RAADSVERGADERING Weer een teeken van leven. De raad dezer gemeente komt na een zeer lange rustperiode dezer dagen weer eens bijeen n.1. op Maandag 22 Maart a.s. nam. 2 uur. De 25 punten lange agenda vermeldt o. m.: Voorstel verhooging jaarwedde, agent der Arbeidsbemiddeling van f 500.- tot f 700 De benoeming van C. Wuis tot wacht meester; De benoeming van een hoofd der O. L. School III, de voordracht luidt: 1 G. Hein, hoofd der school te Waarde. 2 H. Eckhart onderwijzer te St. Maartensdijk, 3 C. K. Homelink. onderwijzer te Anna Paulowna. Benoeming van een onderwijzeres aan school III, vacature Mei. Oudshoorn. Hier luidt de voordracht: 1. J. Blok, Anna Pau lowna; 2 E. Vorstman, Anna Paulowna; 3 E. J. Brink, Wieringerwaard. Ook zal de raad hebben te beslissen op een verzoek om ontslag van A. den Broeder als onderwijzer aan school II. PLANFILM De vlugge opeenvolging van bijeenkom- ten der S.D.A.P.afdeeling en haar onderaf- doelingen, heeft ongetwijfeld ten gevolge gehad, dat zij alle minder bezoek trokken, dan vei-wacht kon worden. En zoo was er voor de Plan-film, die Donderdagavond bij den heer W. Kossen werd vertoond, ook niet die belangstelling, die de vertooning anders vast en zeker zou hebben gehad. De ze film, „Ochtendgloren" getiteld, schilder de in hoofdzaak, zooals de heer J. Dekker kort samenvatte, de harde, rauwe, werke lijkheid, de ellende der werkloosheid als gevolg van overprductie en rationalisatie, dus van onplanmatige productie. Spr. hoop te, dat de vertooning een aansporing mocht zijn om in Mei een regeering te verkiezen, die het Plan van den Arbeid wil uitvoeren. Vóór de hoofdfilmen werden eenige klei nere gedraaid, o.a. een paar propagandis tische voor arbeiders-verzekering en Coöpe ratie. Heel mooi. vooral wat de muziek aan gaat was de film: De afscheidssymphonie van .Toseph Havdn. In de pauze wekte de heer D. Dekker op, zich aan te mplden voor medewerking aan het Meispel: „De worsteling der vrijheid" dat op het Meifeest opgevoerd zal worden, en dat buiten het koor en de muziek nog een dertigtal medewerkenden eischt. LOOP DER BEVOLKING Ingekomen: A. Wisse en echtg. van Wie ringerwaard; C. J. van Dijke van Akersloot D. C. de Rooy en gez. van Oterleek; J. J. C. van der Veer van Dordrecht; mej. P. A. Vergouwe van Dordrecht; K. Th. van Steijn van Voorhout: Wed. E. Kreijger-Keuris en gez. van Den Helder; G. van Dalen en gez. van Winkel, M. Blaauboer-Bakker van Den Helder; C. F. Polet en gez. van Wie- ringen; mej. A. Veenstra van Heerenveen. Vertrokken: A. Bruin Paardekooper naar Den Helder; C. L. Duyzer en gez. naar Den Helder; M. van Wieringen naar Sint Pan- cras: mej. J. A. Groen naar Harcnkarspel: M. Blaauboer naar Wieringerwaard; mej. J. Kunnen naar Medemblik; mej. E. Wil- lemse naar Utrecht: mej. A. M. de Rooij naar Castricum; mej. C. G. Mul naar Heer- Hugowaard. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertje, dochter van G. de Vries en A. Doves: Bertus, zoon van P. Keppel en P. A. van Rijswijk; Wilhelmus Simon, zoon van P. T. I.angelaan en E. S. van Schie Cornelis, zoon van H. Wcsterdijk en C. de Laat. Ondertrouwd: C. Glim cn J. Mcls. WIERINGEN Ouderavond O. L. S. Ooslerland. Dinsdag 16 Maart waren slechts weinigen voor den eersten Ouderavond te Oosterland opgekomen. Na lezing van de notulen door den heer E. Zetzema, welke onveranderd werden goed gekeurd, deed de voorzitter enkele mededce- lingen betreffende de vacantie, het dalende aantal leerlingen en de onlangs gestichte Centrale Ouderavond, terwijl hij tevens op merkte. dat de schoolarts er over geklaagd had. dat de ouders in 't algemeen weinig ge volg geven aan zijn wenken. Vervolgens bracht de heer J. Boon ver slag uit van de perste verrichtingen van den schooltandarts. Verschillende ouders waren van meening. dat de voor ieder kind beschik bare tijd tekort was en dat de behandeling daardoor niet voldoende tot haar recht kon komen. De heer Alb. Klein werd daarna met alge meene stemmen benoemd tot lid van de ou- NIEMEUERi STER TABAK VAN 5TOT 15 CT. P. HALF 0HS dercommissie in de plaats van den heer Zetzema, die in verband met z'n werkzaam heden bedankt had. Voorzitter zegt den heer Zetzema dank voor de wijze, waarop hij zijn taak als voor zitter van de oudercommissie opvatte. Juffr. Veenstra las daarop voor de schets: „Wiekje", uit „Kinderen uit mijn klas", door P. J. CohenDe Vries, welke schets met veel aandacht werd beluisterd. In de pauze met thee en koek, die nu volgde, was gelegenheid om met de betrok ken onderwijzer(es) het werk van de leer lingen te bekijken en te bespreken. Na de pauze hield het hoofd der school een praatje over „Gevaren voor onze kinderen". Gewezen werd op de nadeelen verbonden aan het rooken en 't gebruik van alcohol door kinderen. Tenslotte wees spr. op 't ge vaar van de onverschilligheid met betrekking tot de school en 't daar gegeven onderwijs. Door de crisisomstandigheden is het te be grijpen. Men gaat al gauw redeneeren: Wat geeft al dat lezen? Als m'n kinderen van school gaan, is er toch niets voor hen te doen. Die moedeloosheid en onverschillig heid oefenen al gauw hun invloed uit op 't gedrag der kinderen en uit zich b.v. in bal dadigheid, een zekere tuchteloosheid, enz. Bij de rondvraag meende de heer J. de Wit, dat het gewenscht was de speelplaats meer af te sluiten, zoodat het gevaar voor onge lukken in verband met 't verkeer beperkt zou worden. Op voorstel van den heer Zetze ma werd besloten het gemeentebestuur te verzoeken nog een waarschuwingsbord te doen plaatsen aan den Akkerweg. Daarna wees de heer v. Dijk nog op de wenschelijk- heid van vergrooting van het aantal leerlin gen. Bij de discussie bleek wel, hoe groot de moeilijkheden zijn aan deze kwestie ver bonden. Niets meer te bespreken zijnde, sloot voor zitter met een woord van dank en een tot weerziens, de vergadering. MARKTOVERZICHT. Wij zijn gewoon: een dag na de tentoon stelling is het niet veel, maar het viel van daag hard mee met de aanvoer. Slagers uit den omtrek zag men weinig, doch de heer Herman Rigter, grossier te Amsterdam, kocht vandaag al de vette koeien, welke aangevoerd waren, n.1. 16 stuks. Hoogste noteering was f 210. Nog kan vermeld worden, dat de slagers Korver en Snijders van Den Helder, op de tentoonstelling 2 koeien kochten, n.1. de heer Korver één voor f 525 en de heer Snij ders één voor f 425. Dat waren prijzen! De handel in kalfkoeien was goed met een mooie aanvoer. In geldkoeien was het niet zoo wild. Pinken matig. Nuchtere kal veren handel goed, een groote aanvoer. Veel paarden aangevoerd, handel goed. De paarden zijn duur. De handel in overhouders was stil. Voor de slacht was weinig gekocht. Oude slacht schapen tot f 28. De handel in vette var kens goed, tot 241/? ets. Handel in biggen was goed, hoogste no teering f 18. Varkens van pl.m. 100 pond brachten f 22.50 op. De heer T. Half, de bekende biggenkoopman van F.gmond aan Zee had opdracht te koopen 100 stuks big gen. doch kon er maar 50 stuks begaan, die waren dan bestemd voor Gelderland. Dus er is wel vraag naar biggen. In bokken en geiten weinig te doen. Kippen en konijnen waren zeer duur. EIERVEII.ING SCHAGEN, 18 Maart. Aangevoerd: 65.000 kipeieren: 5456 Kg. 3.25, 56—58 Kg. 3.25—3.35, 58—60 Kg. 3.30— 3.40, 60—62 Kg 3.30—3.45, 62-65 Kg 3.40— 3.55, eendeieren 3.003.15, per 100 stuks. HOORN. 18 Maart. 1 stapel kleine Fabriekskaas, wegende 808 Kg. f 21. Handel goed. HELDF.RSCHF, F.TERVEILING DEN HELDER, 18 MAART 1937. 52—54 kg. 3.00; 55—57 kg. 3.20—3.40; 58— 00 kg. 3.30—3.50; 61—63 kg. 3.40—3.70; 64— 67 kg. 3.60-3.80; Eendeieren 2.30—2.50. Aangevoerd 28734 kipeieren en 670 eend eieren. WARMENHUIZEN, 18 Maart. Roode kool f 1.402. gele kool f 1.201.60, Bloemendalers f 2.10. Deensche witte kool f 1—1.30, drielingen f 0.60, uien f 0.801.10, boerenkool f 1.50. Aanvoer: 88300 Kg. roode kool, 28800 Kg. gele kool. 17100 Kg. Deensche witte kool, 400 kg. Bloemdalers, 6975 kg. uien, 600 Kg. Boerenkool. RBOF.K OP LANGF.NDTJK, 20 Maart. Uien 1.40—1.60, drielingen 60 ct., grove 1.10 —1.30. peen 0.60—1, kroten 6090 ct., roode kool 1.602, groene kool 1.20—3.60. veldgele kool 1.20—1.40, gele kool 1.40—1.90, Deen sche witte kool 11.20. NOORDSCHARWOUDE, 20 Maart Uien 1—1.20. drielingen 60 ct., grove 060 —1.10, peen 0.80—1.10, kleine peen 60 ct. Kroten f 0.40—0.90, roode kool f 1.401.70, taaie gele kool f 1.80. gele kool f 1.201.90. D. witte kool f 1—1.10.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7