MET H.R.C. NAAR HET JUBILEUMTOURNOOI VAN V.ST. België-Nederland Het Nederlandsch elftal S-V.V.-Z.F.C 1-2 Belgisch Limburg- Nederlandsch Limburg Het voorloopig programma voor a.s, Zondag Hilversum-'t Gooi 1-1 Brussel-Amsterdam Het Feijenoordstadion geopend Berger Sportvereeniging Schagen I-Alcmaria Victrix comb. 1-4 Wielrennen Van Egmond wint te Zuerich Einde maximum snelheid dediging, die zoo hecht bleef, dat Blij ham c.s. het zelfs niet tot een schot konden brengen. De Eindhovensche aanvalslinie die met dezelf de wapens streed, bleek daartoe wel in staat te zijn. Reeds bjj haar eersten aanval noteer den wij verdienstelijke schoten van Hunting en Dorjee en toen het spel tien minuten oud was, had Oomens al buiten bereik van Wach ter Jr. tegen den paal geknald en was een scherp schot van Van den Broek precies naast gesuisd. PSV wist voorloopig den aanval vast te houden en de Groningsche defensie kreeg een viertal corners te verwerken. De Eind' hovenaren schoten uit alle standen, maar des ondanks moest men bijna een half uur wach ten voordat de eerste voltreffer genoteerd kon worden. Na 28 minuten spelen het Eindhovensch offensief was toen feitelijk al eenigen tijd ge luwd liep Hunting door op een through pass: keeper Wachters sloeg den bal het veld in, waar Kooyk klaar stond om hem met een krachtigen schuiver in 't net te jagen (10). De Groningers herstelden zich na dit doel punt onmiddellijk om, gesteund door een aan valslinie, nu de veste der Zuidelijke kam pioenen te belagen. De vleugel- en midden spelers der Noordelijken brachten den bal vele malen voor den doelmond, maar er ontstond bjjna nimmer een werkelijk gevaarlijke situa tie, omdat de passes niet de juiste lengte hadden. Van Run en Lanegger, bijgestaan door een in groot formaat spelenden midden- half Hermens, bleven de Groningsche aanval lers vrjj gemakkelijk den baas. De Einhove- naren wisten de balans weer in evenwicht te brengen en na 35 minuten spelen toonden zij opnieuw aan, dat zij het beter verstonden dan hun tegenspelers om hun aanvallen af te werken; bij een corner kopte Van Kooyk het leder achterwaarts naar De Visser en deze kopte het leder langs den verrasten Wachters (20). De Groningers kwamen opnieuw terug, maar ondanks hun vrij talrijke aan vallen ging de rust in voordat zij een gevaar lijk schot gelost hadden. Het begin van de tweede helft was een ge trouwe copie van de eerste minuten der eerste drie kwartier, met dit verschil, dat de Noor delijken nu nog meer fighting spirit aan den dag legden. Bij de in hoog tempo uitgevoerde aanvallen der withemden noteerden wij ein delijk het eerste scherpe schot, van den voet van Hazeweger Jr., die tegen den paal schoot. Van Run, Lanegger en Hermens moesten alle zeilen bijzetten, maar de samenwerking tus- schen dit drietal was dan ook zoo voortreffe lijk, dat de Groningers onmogelijk door het blok heen konden komen. PSV herstelde zich en Pienter en Ten Wolde zagen ondanks hun stoer verdedigingsspel hun doel weer spoedig in gevaar komen. Het was een eigenaardig doelpunt, waarmede PSV na 14 minuten haar voorsprong vergrootte: de naar buiten gezworven centervoor der thuisclub, Van Kooyk, forceerde een corner, dien hij zelf nam, hij schoot den bal zoo scherp op den bovenhoek, dat Wachters Jr. bjj een poging om het leer te keeren, dit in eigen doel sloeg (30). Na dit doelpunt was Be Quick een geslagen team, maar aan het spel der Groningers was dit allerminst te merken: zij bleven even fel en vooral hun kanthalfs en hun achterhoede weerden zich nog meer dan in den beginne. Het resultaat van al hun zwoegen bleef echter nihil, daar drie van de vyf aanvallers meestal te onbesuisd speelden om het leer onder contróle te kunnen houden en de beide anderen de Blijhams spe ciaal daor Hermens en Lanegger bewaakt werden. Na 25 minuten spelen werd Van den Broek in het strafschopgebied tusschen de beide Groningsche backs gehaakt, terwijl hij niet eens den bal in zijn bezit had. De penalty werd door Hunting onhoudbaar ingeschoten (40). PSV ging het daarna wat kalmer aan doen, de Groningers kwamen daardoor in het laatste kwartier meer in het offensief, maar doelpunten konden zij niet brengen. HRC de primus; de Racers slaan Kennemers met 20 en VSV met 42. Wedstrijden van goede kwa liteit en hoog sportief gehalte. Dijkshoorn stopt twee penalty's; Zymni op dreef. VSV, de sterke le klasser, eertijds een com- petitiegenoote van HRC en Helder, herdacht kort geleden haar 25-jarig bestaan, en naast vele andere feestelijkheden, besloot de jubi- laresse ook een tournooi uit te schrijven. Een tournooi, dat 2en Paaschdag gehouden is en waarvoor, behalve Stormvogels en Kenne mers, óók HRC werd uitgenoodigd. Het Be stuur besloot deze vereerende invitatie te aanvaarden. En alzoo togen zij naar het do mein van „Volhouden Steeds Voorwaarts", een magnifiek terrein en een keurig verzorg de accomodatie. Vermelden we vooraf, dat de wedstrijden één uur duurden. HRC heeft in dit tournooi het beste figuur geslagen en ook bij het in grooten getale op gekomen publiek was de club favoriet. Dit bleek wel duidelijk in den beslissenden wed strijd, toen de aanmoedigingen niet van de lucht waren. Om maai met de deur in huis te vallen, HRC heeft zich de sterkste getoond; niet alleen d&t, maar o ok de best spelende ploeg, ondanks de handicap van het ontbreken van De Jong, Roomeger en Selderbeek. Het zij echter gezegd, dat Hoogendijk, Post en Buitenhuis (vooral laatstgenoemde) uitste kende remplaganten waren. Het zijn alle 3 in sportief opzicht geslaagde matches geweest en van behoorlijke kwaliteit. Maar de clou, dit zij nadrukkelijk vermeld, was wel de laatste, n.1. het treffen tusschen VSV en HRC. Naast een demonstratie van technisch kunnen, was deze wedstrijd even eens rijk aan spanning en heeft zeer zeker het meest bekoord. Het doet wat vreemd aan, maar het is de waarheid, dat HRC, behoudens een kleine inzinking, VSV haar spel heeft opgelegd, in positie kiezen en andere onder deden van het spel, in vele opzichten de Vel- seroorders de baas was. Al was het dan geen competitie, we geven vele dezer wedstrijden cadeau voor een ontmoeting als bijv. VSV HRC. In het kort nu het verloop der wedstrijden: KennemersHRC 02. HRC brengt het volgende elftal in het veld: Dijkshoorn Siersma Striet Post Stolk Buitenhuis Kuiper Zymni Hoogendijk Sanders Dissel Kennemers heeft een invaller voor den linksbuiten. Dit was een wedstrijd waarin het krachts verschil niet bijzonder groot was. Wellicht dat in de aanvallen van HRC iets meer ge vaar school. Kennemers hield het spel meestal te kort, het was te peuterng en de opzet duurde te lang. Ook het zuivere schot ont brak. Maar een bepaald overwicht had geen van beiden. Het spel golfde vrijwel over en weer. Toen Hoogendijk na 17 minuten spelen een schot inzond, kon de keeper den bal niet ver genoeg wegkrijgen en de toeloopende Sanders schoot onhoudbaar in. Na rust, toen het spel 10 minuten oud was, gaf Post een goede pass aan Dissel, die via Hoogendijk, onberispelijk inschoot, maar scheidsrechter Seubering annuleerde deze goal. Onmiddellijk hierop scoorde Zymni een juweel van een doelpunt. 12 minuten later mist K. de kans van den dag toen de linksbinnen vlak voor doel nog naast wist te schieten. De laatste 10 minuten bieden meer spanning; Dijkshoorn moest er nog een paar maal aan te pas komen, maar het slot is, dat het einde komt met 2—0 voor HRC, waardoor de roodjes de finale bereikten en tevens een mooie revanche boekten (de 73 nederlaag tegen Kennemers geleden op 21 Februari). VSVStormvogels 10. Alvorens deze match een aanvang nam, had HRC de aardige attentie om b(j monde van haren voorzitter, VSV een keurige bloemen mand aan te bieden. Toen, onder leiding van den heer De Korte, nam het spel een aanvang. In het kort ge zegd, een match gespeend van groote momen ten en ook een tekort aan geestdrift. Ook hier zoo goed als geen krachtverschil, al was VSV dan ook iets geroutineerder en indivdueel beter. Het eenige doelpunt ontstond 7 min. na den aanvang, toen Sterk, de gevaarlijke man in de roode voorhoede, den bal schit terend vrij maakte en onhoudbaar inschoot. V.S.V.—H.R.C. 2—4. Onder leiding van den heer Luijken, een oude bekende, die jaren geleden vele malen op de Heldersche sportvelden de fluit han teerde, traden daarna VSV en HRC aan. Eerst werd een foto van beide teams gemaakt en toen de finale! Een grootsche finale, een wedstrijd van veel bezieling, geestdrift en spanning enhooge kwaliteit. Een gede tailleerd verslag blijft met het oog op de be schikbare plaatsruimte, achterwege. Slechts het voornaamste zij hier gememoreerd. Zeg gen wij eerst, dat VSV ook 3 invallers in de gelederen had, eigenlijk 2, maar na 10 min. spelen moest Van der Griend van verder spelen afzien, die echter uitstekend vervan gen werd door v. d. Broek. Den geheelen wedstrijd is het HRC ge weest, dat de beste kansen gehad heeft en het meest in den aanval was. Het goede werk van Michel was oorzaak, dat met draaien HRC een 20 voorsprong had, door toedoen van Hoogendijk en Dissel. De laatste goal na een keurig staaltje combinatiespel van de ge- heele voorhoede. Drie minuten na den aan vang, na een vrije schop op het H.-doel een minutenlange strubbeling voor Dijkshoorn's heiligdom, wat onderbroken werd door het fluitje van referee Luijken. Het blijkt, dat Stolk een overtreding begaan heeft ten koste van den V.-rechtsbuiten, die enkele minuten buiten gevecht gesteld wordt. De penalty hiervoor, laag gericht, op den rechterhoek, wordt door Dijkshoorn keurig verwerkt, maar daar hij niet „stil" gestaan had, moet den schop overgenomen worden. Nu zal Sterk zich met het vonnis belasten; hij richt op den linkerhoek, maar onze keeper laat zich als een tijger naar het bedreigde punt vallen en stompt den bal ook nu weg! Een donderend applaus was de welverdiende belooning voor dit kranig staal keeperswerk. Toch zou hij moeten visschen; eerst weet Zymni eens fraai door te breken; om dan hoog in te schieten, maar Michel stompt den bal over de lat, maar dan na 10 min. spelen heeft een snelle rush van den rechtsbuiten succes, die met een vliegend schot scoort. Drie minuten later is de stand zoowaar gelijk, toen Sterk han dig passeerde en door een kluwen van spelers Dijkshoorn het nakijken gaf. HRC raakt ont moedigd en het dreigt mis te loopen. Er wordt raar geschutterd, en we vreezen het ergste, VSV blijft in den aanval, totdatna goed 20 minuten spelen Dissel den bal keurig aan geeft aan zijn middenvoor, die na Van Os handig ontweken te hebben, laag en onhoud baar inzet. Het zelfvertrouwen is nu weer in de roode gelederen gevaren en ztj herne men hej» initiatief. Even later krijgt Zymni het nog eens op z'n heupen en de stand is 42. De laatste minuten verslapt het spel en gaat het spel weer wat over en weer. Het einde komt met onveranderden stand, 42 voor HRC. Veel gejuich besloot dit tournooi. Van den Eynde stelt zich niet be schikbaar. De Belgische speler Van den Eynde, die aanvankelijk als linksbuiten was opgesteld voor den wedstrijd BelgiëNederland, welke op 4 April a.s. te Antwerpen wordt gespeeld, heeft den Belgischen Voetbalbond medege deeld, dat hij zich niet beschikbaar stelt voor dezen wedstrijd. Vermoedelijk zal rechtsbuiten Buyle op de linksbuitenplaats gaan spelen en zal Isen- borghs op de plaats van Buyle uitkomen. Longen midvoor. Het Nederlandsch elftal, dat op 4 April a.s. te Antwerpen tegen België zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Wilders (Blauw Wit) en Cal- denhoven (DWS). Midden: Pauwe (Feijenoord), Anderie- sen (Ajax) en Van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Van Spaendonck (Neptunus), Lungen (AFC), Bakhuys (HBS), en Van Nellen (DHC). Als reserves zijn aangewezen: Van Male (Feyenoord), Van den Hoven (Longa), Pellikaan (Longa), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Bergman (Blauw Wit). Een talrijk publiek heeft Zondag SVV op eigen terrein zien verliezen van een goed ver dedigend ZFC, dat slechts eenige malen ge vaarlijk was door uitvallen, doch kans zag in het laatste kwartier twee malen te profiteeren van te ver opdringen van de defensie van SVV. De Schiedammers waren verreweg het meest in den aanval, doch ze wisten die aan vallen niet behoorlijk af te werken, zelden of nooit kwam het tot een schot, in en bij het doelgebied van ZFC werd net zoo lang samen gespeeld, totdat de verdediging van ZFC kon ingrijpen. De onproductiviteit van de SVV-voorhoede, die ook al in den eersten promotie-wedstrijd tegen RFC was gebleken, heeft wederom SVV doen verliezen. ZFC, dat een beroep op een paar oudere spelers had gedaan, o.a. met Klopper op de Spilplaats en Rep op de rechts middenplaats verscheen, speelde vrij zwak. Stellig was het ploegverband bij SVV beter, doch na een voor ZFC kanslooze eerste helft, waarin SVV door een strafschop de leiding had genomen, toen Rep een bal uit het doel sloeg, die anders zeker de doellijn zou zijn gepasseerd, kwam ZFC er in het laatste deel der tweede helft wat beter in. Het geregeld falen van de SVV- voorhoede moest wel inspireerend werken op de ZFC-ers. Een klein kwartier voor het einde brak Offringa snel door, vlak bij het doel gaf hij den bal over aan Heyblom, die geen moeite had te scoren. He leek, dat SVV direct de leiding zou heroveren, maar schoten van rechts en links vlogen langs het doel en zelfs toen doelman Dijkstra miste, was er geen SVV-er in staat om daarvan te profiteeren. Drie minuten voor het einde, toen de SVV- verdediging zich verkeerd opstelde, speelde Van Marle zich mooi vrij voor het SVV-doel en onhoudbaar werd Krieg voor de tweede maal gepasseerd. (I2). Voor ongeveer vierduizend toeschouwers werd gisteren de wedstrijd Belgisch Lim burgNederlandsch Limburg gespeeld, welke ontmoeting door onze landgenooten na een uiterst spannenden kamp en waarin meerma len goed voetbal werd te zien gegeven, met 43 werd gewonnen. Brussel: Interlandwedstrijd BelgiëHolland. N.H.VJB. Atlas 1—HRC 4. JVC 1Zeemacht 1. Oudeschild 1Watervogels 2. Succes 2HRC 5. Texel 2MLD 1. GOUDEN KRUIS. Voorronde: Held. Boys 1Helder S. VCL 1Hoogkarspel 1. KAUCHBEKER. Helder 2—BKC 1. Watervogels 1HRC 2. Het eerste treffen tusschen de beide Hilver- sumsche candidaten voor een plaats in de eer ste klasse Gooi en Hilversum heeft naast een voor de Gooische hoofdstad record belangstel ling we schatten het aantal toeschouwers op pl.m. 13.000. een dermate groote zenuw achtigheid der spelers gebracht, dat de ontmoe ting ,,an sich" weinig te beteekenen had. Beide teams speelden beneden hun kunnen en zochten een goede uitzondering daarge laten meest hun kracht in specifiek enthou siast spel, dat dank zij de correcte leiding van den heer Israels sportief bleef en niet door ruw spel ontsierd werd. Over het geheel genomen is het Gooi in deze match wel iets sterker geweest. Zoowel voor als na de rust waren de vlugge geelzwarte Voorwaartsen het meest aanvallend, doch we zagen dit in de competitie reeds zoo dik wijls de productiviteit liet zeer veel te wen- schen over. In de voorhoede ontbrak een goe den schutter, die zijn team ongetwijfeld de overwinning had kunnen bezorgen. De aanvallen der Hilversummers hoewel minder talrijk waren gevaarlijker van op zet, doch gaven, mede door het zuiver defen sieve spel der Gooische middenlinie, evenwel geen effectvol resultaat. 't Gooi had het eerste succes door Wint- horst, die goed vrijmaken met een o.i. wel houd baar doelpunt bekroonde (01). Eenigen tyd behield 't Gooi het overwicht, doch toen Hil versum door Van Schaick na 33 minuten den stand gelijk maakte, ontwikkelde zich een ge- lijkopgaanden strijd, waarin geen der ploegen het tot doelpunten wist te brengen. In de tweede helft ging het aanvankelijk weer gelijk op, doch geleidelijk nam het Gooi het initiatief in handen en ondernam talrijke aanvallen, die met wat meer schotvaardigheid zeker tot doelpunten had moeten leiden. De Hilversumsche achterhoede wist evenwel steeds meester te blijven van het terrein, ook, toen eerst Bannnik door Van Ek werd vervan gen en later Van Polen zijn plaats aan Van Gelder moest afstaan. Het einde brak tenslotte met 11 gelijken stand aan. Naar wfl vernemen is het Amsrterdamsch elftal, dat Zaterdag 3 April te Brussel tegen de hoofdstedelijke ploeg van België uitkomt, als volgt samengesteld: Doel: Ferwerda (Blauw-Wit). Achter: Diepenbroek (Ajax) en Weerman (Blauw-Wit). Midden: Trock (D.W.S.), Bosscher (Blauw- Wit) en Lools (Ajax). Voor: Stam (Ajax), Slot (D.W.S.), Van Ree- nen (Ajax), Westphal (Blauw-Wit) en Van Wijngaarden (Ajax), Feyenoord wint met 5—2 van Beerschot- Het groote moment van de openingsplech tigheid, waarmede Zaterdagmiddag het nieu we Feyenoord-stadion werd ingewijd, was aangebroken, toen de vertegenwoordiger van H.M. de Koningin, Jhr. Mr. Dr. J. D. H. de Beaufort, kamerheer in buitengewonen dienst, het rood-witte lint, dat door een haag van Feyenoordspelers, opgesteld op het glanzend groene grastapijt, werd vastgehouden, door knipte en met krachtigen stem in naam der Koningin het stadion voor geopend verklaarde. Vreugdeschoten weerklonken, e*n mannen koor zong in diepe stilte het eerste couplet van het Wilhelmus. Het groote massale Sta dion der Rotterdamsche club was officieel ingewijd. Na een indrukwekkend bewegingsspel der Feyenoordleden op het veld kon een aanvang worden gemaakt met den voetbalwedstrijd tusschen Feyenoord en Beerschot, welke ont moeting door de Rotterdammers met 5—2 werd gewonnen. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Feyenoord beter speelde, dan in de beide reeds plaats gehad hebbende kampioenswedstrijden. Vooral Ven te op de mldvoorplaats was op dreef, hij maakte drie doelpunten, alleen van goed gehalte. Beer schot vietl wat tegen, maar de mogelijkheid bestond, dat men zich niet geheel kon geven in verband met het Antwerpsche Paaschtour- nooi, waarin deze club zou uitkomen. Toch viel er veel te bewonderen in het spel van Braine, Ceuleers, Isenbourghs, Van den Eynde, Meuldermans en anderen. De rust was ingegaan mèt 81 voor Feyenoord. De a-adspiranten gingen als leer meesters naar Koedijk, maar maakten lang geen grootschen Indruk. Een gehavend eerste elftal moest het met 30 tegen Nieuwe Niedorp afleggen! Op den len Paaschdag waren de a-adspi ranten de gasten van Koedijk a. Ze gingen er heen als leermeesters, maar maakten lang geen grootschen indruk. Weliswaar wonnen de Berger jongens met 31, maar als we dan in aanmerking nemen, dat twee doelpun ten op rekening kunnen worden geschreven van den doelverdediger en er dus feitelijk maar één behoorlijke goal werd gescoord, dan zeiden we hierboven toch niet te veel. Het was jammer voor het Koedijker keepertje, dat twee blunders onmiddellijk door Hans Bussel man en Piet Wijers werden afgestraft, want hij heeft inderdaad op keurige wijze zijn doel verdedigd. Een weinig meer techniek zou hem intusschen nog wel kunnen worden bijge bracht. Trouwens, aan dit euvel ging de heele ploeg van Koedijk mank. Geen voldoende bal- contróle bij het stoppen en dribbelen; geen begrip van kalm en resoluut ingrijpen met daarna een goede afwerking en geen schutter in de .voorhoede. Dit laatste moge vreemd klinken, bij een doelgemiddelde als Koedijk a heeft; maar het zich scheppen van kansen, ook tegen een meer soliede achterhoede, is ook een kunst! Overigens een aardige ploeg, waarvan bij ernstige training zeker iets goeds is te maken. De jongens speelden fair en enthousiast en lieten een prettigen indruk achter. Voor het falen der BSV-adspiranten zijn o.i. twee factoren aanwezig. In de eerste plaats meenden de jongens zich niet uiter mate te moeten inspannen en waren er zelfs een paar, die het geheel niet ernstig wensch- ten te nemen. Namen willen we ditmaal nog niet noemen, doch wel willen we zeggen, dat een dergelijk optreden tegenover een tegen partij een zeer beroerden indruk maakt en hoogst onwellevend is bovendien! Meer zeg gen we er hier niet van; wie de schoen past, trekke hem aan. De tweede factor was ongetwijfeld het feit, dat er ditmaal niets, op het spel stond en daarbij de tegenpartij ook nog veel te licht werd genomen. Weliswaar toonde het spel van BSV nog eenige klassen hooger te staan dan dat van Koedijk, maar zooals gezegd indruk maken deed het niet! Voor de Koedijker jongens was deze wed strijd een mooie oefening, waarvan ze ook ongetwijfeld wel geleerd zullen hebben. We zullen deze sympathieke tegenpartij gaarne nog eens in Bergen zien! Gisteren ontving BSV 1 op haar terrein aan den Kerkedijk den vierde klasser Nieuwe Nie dorp. De Bergenaren misten keeper Halff, den back Beeldman en den rechtsbuiten Plomp, terwijl ook in de eerste helft de achterspeler Tuyn nog niet van de partij was. Deze werd echter op uitstekende wijze vervangen door den adspirant Arie Urbanus, die den vorigen dag ook denzelfden ochtend al reeds een wed strijd had gespeeld. Anders was het met de twee andere reserves. Fred Urbanus was bij lange na geen Jan Halff, want als BSV z'n doelverdediger had gehad, maken we ons sterk, dat de stand dubbelblank was gebleven. Het eerste doelpunt ontstond, doordat de doel verdediger een lagen bal wilde wegtrappen, inplaats van dezen te vangen. Hij trapte er glorieus overheen en 't was 01. Bij het 2de doelpunt had hij het leer alreeds in z'n han den, maar liet het niettemin tusschen z'n bee- nen door in het net gaan (02). En bij het derde doelpunt vergat Urbanus uit te loopen en gaf aldus een goal cadeau (03). Boven dien stonden er bij dezen N. Niedorp-aanval liefst drie spelers in uitgesproken buitenspel positie! Piet van Exter verving Henk Plomp op de rechtsbuitenplaats en bleek een volkomen mis lukking te zijn. Hij miste alle snelheid en wist vrije ballen niet behoorlijk voor het doel te krijgen. De beste in de voorhoede vonden we in valler v. d. Berg, die als linksbuiten zeer goede dingen deed en die eiken bal behoorlijk afwerkte.. Huug Fillet was naar de back plaats verhuisd en speelde een forsche, solide partij. De anderen bleven o.i. ver beneden hun ge wonen vorm; de voorhoede zette nu en dan aardige aanvallen op, maar hield het spel veel te kort. Het kwam herhaaldelijk voor, dat het binnentrio elkander in den weg liep. In het veld waren de Bergenaren zeker niet de minderen van de gasten, al werd er dan ook door de N. Niedorpers technisch wel iets beter gespeeld. Maar het verschil was dan toch wel heel gering. Met schieten had de voorhoede ditmaal geen geluk; voor de rust bijvoorbeeld hadden de BSV-ers toch zeker twee doelpunten verdiend. Maar de doelver dediger van de gasten had Vrouwe Fortun* op z'n hand en dikwijls ontsnapte het doel wonderbaarlijke wijze aan een doorboring °P Eerlijkheidshalve dient vermeld, dat ooü N. Niedorp verre van volledig was en met v-f invallers uitkwam en dat De Groot en Hoot> vorst met 9 man speelde. Alles tezamen is ons de wedstrijd wel zéé» tegengevallen; we hadden inderdaad bete» voetbal verwacht, dan waarop we werden ver. gast. Een slechte generale repetitie waarborg» een goede uitvoering, wordt wel eens beweerd! Laten we hopen, dat dit het geval zal zijn en BSV de volgende week tegen WFC 4 toonen zal, dat ze beter kan. Een eenzijdige vertooning aan de Loet. Schagens voorhoede faalt. Het Schagen-bestuur had een Alcmariaj. combinatie gevraagd, om den 2den Paasch. dag tegen Schagen 1, aangevuld met de bes. ten van het tweede elftal, te komen spelen. Letterlijk en figuurlijk hebben de Alkmaar» ders met Schagen gespeeld. Hét samenspel, het kopwerk enz., enz. was bij de Alkmaar, ders beter verzorgd dan bij Schagen. Vooral de voorhoede van Schagen faalde volkomen. Er was er letterlijk niet een, die op het peil der vierde klasse KNVB kwam. Het wisselen der plaatsen zal hiervan wel eenig gevolg ge. weest zijn. Over het algemeen is het een aar. dige oefenwedstrijd geweest met weinig per. spectieven. Om kwart over twee laat arbiter Anneveldt de navolgende elftallen opstellen. Schagen Arnoldus Middelbeek De Haas Ab. de Wit Peetoom L. Schoorl C. de Moor D. Ruig S. Groote» D. Schoorl J. Faufl Michels (2) Pieterse (2) v. Berkum(Jun.) Kapteln(2) GodfriedtjJun.), Durdtmundt (Jun.) Rampen (2) Meier (3) Brouwer (3) Stadegaart (2) De Jager 3) Alcmaria-comblnatie. De eerste kans om te doelpunten krijgt Alcmaria als De Haas een bal te zacht op Arnoldus terugspeelt, zoodat de snel toeloo. pende jun. v. Berkum den bal kan bemach» tigen en keihard buiten het bereik van keepel Arnoldus tegen de lat schiet. De terugsprine gende bal wordt door den teruggekomen Da Haas netjes weggewerkt. We zien dan het nieuwe lid Faus, voorheen spelende voor NVVj tot tweemaal toe een opgelegde kans missen* Schagen doelpunt echter door middel van Peetoom toch nog het eerst, maar jammer ge» noeg werd dit doelpunt wegens buitenspel staan van Ruig, geannuleerd. Nogmaals pro» beert Peetoom het, maar Vrouwe Fortuna ia niet met hem. Zijn schot vliegt via keepers handen tegen den paal het veld weer in. Nie» mand is meegekomen van de geelzwarte voor» hoede om het vereischte tikje te geven. Sta* degaart kan dan ook gemakkelijk wegwerken^ Alcmaria's voorhoede krijgt ook eenige mooia scoringskansen, doch deze worden finaal ge» mist. Toch zal Alcmaria het eerst de leiding nemen, als keeper Arnoldus onder een voor» zet door grijpt en Kapitein den bal slechta voor het inschieten heeft. 01. Twee minuterj daarna moet Arnoldus den bal alweer uit het net halen als een door Meier goed voorgezette bal tot gevol gheeft, dat Arnoldus even te laat uitloopt. Van Berkum heeft het door en kopt den bal keurig in het verlaten doel. 02. Da Alkmaarders hebben het beste van het spel» Het koppen, plaatsen en positie kiezen is „af". Schagens achterhoede zit op 'n moment in het nauw. Pieterse, Alkmaars middenvoor, schiet wel, doch zeer zacht. Via Arnoldus handen en de paal draait de bal in het net. 03. Na dit doelpunt wordt er even beter aangepakt doos de geel-zwarten. Het positie-kiezen en het plaatsen is echter weergaloos slecht. Toch komt Grootes alleen voor keeper De Jager te staan. Deze loopt uit, Grootes passeert ook hem. We denken reeds aan een doelpunt, doch Grootes faalt op het critieke moment en schiet naast. Kort hierna is het rusten. Na de rust is Schagen sterker. Eenige fraaie kansen, welke de voorwaartsen krijgen, wor den op onbegrijpelijke wijze gemist. Vooral middenvoor Ruig was er dezen middag ho» peloos uit. Niets lukte bij hem. Als Jo FauS eens een goede pass van Peetoom krijgt, zei deze uiterst scherp voor. Het geheele binnentrio staat alleen voor keeper De Jager, maar alles mist en de kana is verkeken. Schagen verkleint den achter stand als Grootes den bal aangegeven krijgt van Schoorl. Hij wordt echter door Rampen van den bal afgeloopen. De bal komt bij Faus, Netjes omspeelt deze de laatste hinderpaal om vervolgens precies tusschen de paal en het been van keeper De Jager te doelpunten, (13). Er zijn dan nog 8 minuten te spelen. Een weinig treuzelen van de goed spelende backs heeft tengevolge, dat Godfriedt den bal zoo zuiver kan schieten, dat het schot Arnol» dus totaal verrast en in het net verdwijnt, (14). Het verdere verloop van den wedstrijd was weer geheel voor Alcmaria. Aan het Schagen-elftal hapert nog zeer veel. De voor hoede behoeft zeer zeker nog wijziging, aan gezien de onproductiviteit dezen middag toch wel is gebleken. Faus op de binnenplaats en De Moor buiten ljjkt ons een verbetering. Het nieuwe seizoen werd geopend met wed strijden op de baan te Oerlikom. In de sprint werd onze landgenoot Van Egmond eerste met een totaal van elf punten voor den Zwitser Stocker met negen punten en- den teleurstel lenden Kaufmann (Zwitserland), die met zeven punten als derde eindigde. Een grijs bord roet schuine zwarte streep geeft aan, waar de roaximumsnelheids- bepalingen eindigen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10