Met de Sarkani" naar Alicante De Wieringermeer Samenzwering tegen Franco SPANJE De „Volunteer" ia nood Geheimzinnige inbraak in Zuid-Frankrijk Plechtige mis in de baseliek van den Sint Pieter krijgt geen Chr. Scholen Marktberichten Japan en het geschut voor slagschepen 5. Saloman—Songet. Uit onze Omgeving WARMENHUIZEN, 27 Maart. Roode kool f 1.40—2.60, gele kool f 12(T7r* D. witte kool f 1—1.50, uien f 0.80—1-40, d'"®' 'i.ngen f 0.60, grove uien f 1.10, peen f O-'"' eigenheimers f 2.20, bieten f 0.50-0.80, Aanvoer: 72350 Kg. r. kool, 20600 Kg- f Een avontuurlijke tocht Voor 2.000 ton oorlogsmateriaal aan boord. Reisrelaas van een der opvarenden. Zoo nu en dan is in de pers melding ge maakt van het vervoeren van oorlogsmate riaal door Nederlandsche schepen voor een der Spaansche oorlogvoerende partijen. Hoe de lading aan boord kwam en gelost werd was nooit zeer duidelijk. Toevalligerwijze kwam een verslaggever van het A.N.P. dezer dagen in aanraking met iemand, die onlangs een „smokkelreis" naar Spanje aan boord van een onder Nederlandsche vlag va rend schip gemaakt heeft en bereid was daarover te vertellen. Het was één der mannen van het S.S. „Sarkani". De bemanning voor de reis van de Sarka ni naar Spanje bestond uit 21 man, inclusief de gezagvoerder. Na eenige dagen in de Rotterdamsche ha ven gelegen te hebben, verliet het 3.000 ton metende schip Rotterdam. Lading was er niet, maar de orders luidden, dat het schip naar Memel in Lithauen moest, waar het vier dagen is gebleven. Vandaar werd naar Gdynia in Polen gestoomd. In de Poolsche haven werd in zeer snel tempo geladen. Be lading. De ruimen werden gevuld met geweren, mitrailleurs, kanonnen, vliegtuigmotoren, ongeveer 500 ton buskruit, eenige honderden tonnen brandbommen, geweerkogels enz. Een gedeelte van de lading werd door een Duitsch schip uit Hamburg aangevoerd. Toen de Duitschers er achter kwamen, waar voor „hun lading bestemd was, begonnen zij te 'schelden op de Bolsewiki". Dat dit materiaal voor de linksche partij in Spanje bestemd was, was alleen opva renden bekend. Trouwens, eigenlijk wisten de bemanning dit al in Rotterdam, alleen wi^t men niet waar geladen zou worden. De gezagvoerder kreeg papieren, waaruit bleek, dat de lading uit stukgoederen be stond en voor Marseille bestemd was Het loon voor de bemanning. Voor het vertrek uit de Poolsche haven vroeg het scheepsvolk den vertegenwoordi ger der reederij te spreken, die het „volk" in de kajuit van den gezagvoerder ontving. Het scheepsvolk eischte ftoven de van te voren vastgestelde gageg een premie van f 500.- de man en bovendien wilde de eischen de partij een schriftelijke verklaring, dat na behouden terugkeer het volk niet zou worden afgedankt, maar voor een volgen de reis in aanmerking zou komen. Het resultaat was, dat aan ieder f 250.- boven zijn gage werd toegezegd, de ge- eischte verklaring werd verleend en ook prompt nagekomen. Nadat dit geregeld was werden de offi cieren ontboden. Hun werd gevraagd of zij zich te allen tijde bereid verklaarden den kapitein te gehoorzamen. Het antwoord luidde bevestigend, waar op de eerste officier een gratificatie vroeg, nu deze aan het volk beloofd was. Toegezegd werd, dat alle officieren be halve hun gage een extra-uitkeering van 100 procent zouden ontvangen met als basis f 350.- voor den derden officier. Bij thuiskomst te Rotterdam is aan scheepsvolk en officieren het toegezegde uit betaald. Zes voet koplast. Volgens onzen zegsman is het ladingswerk op buitengewoon roekelooze wijze geschied. Voorop dient te worden gesteld, dat het schip in het geheel niet op een dergelijke lading berekend was, zoodat de op zich zelf reeds gevaarlijke last nog gevaarlijker voor de opvarenden werd. Het materiaal werd er „ingesmeten", de brandbommen om een voorbeeld te noe men lagen vlak bij de vuren. Bovendien is het weer buitengewoon on gunstig geweest, zoodat het kolenverbruik zeer groot was en in plaats van 12 mijl slechts 7 mijl ontwikkeld kon worden. Het schip heeft dan ook het grootste gpdeelte van de reis met een koplast van 6 voet gevaren. De bommen verschoven gedurende de reis, de kruitkisten braken door, de watertanken sloegen lek: kortom het mag een wonder heeten, dat het schip niet in de lucht is gevlogen. Van Gdynia naar Alicante. In de tweede helft van Januari vertrok de Sarkani uit de Poolsche haven. Door de Sont koerste het schip naar Gibraltar. Voor de gelijknamige straat kwam het on geveer 14 dagen later aan. Tusschen de S'paansche kust was steeds 100 mijl afstand bewaard -en tot Gibraltar liep alles goed. In het holle van een maanloozen nacht voeren •wij met gedoofde lichten door de Straat. Ons groote geluk was, dat de zoeklichten van de zich in deze zóne bevindende schepen van de Franco-partij ons niet te pakken konden krijgen, omdat deze patrouilleerende sche pen onder den wal zaten. Vrijwel stuurloos voeren wij voor de wind onder een krachtige storm, door de Straat en kwamen behouden voor Alicante aan. U begrijpt, „aldus onze zegsman, dat als de Sarkani een pil had gekregen, wij er geweest zouden zijn met deze lading. Even buiten de straat vlogen een paar re- geeringsvliegtuigen boven ons, die ons on gemoeid verder lieten gaan. Jongleeren met granaten. Even voor de haven draaide een vaartuig van de regeeringspartij bij en spoedig daar op werd met het lossen een aanvang ge maakt. De Spanjolen bleken onze lading niet erg gevaarlijk te vinden, want zij vermaakten zich met balletje spelen en jongleeren met granaten en brandbommen. Een Franschman die als „Supercargo" aan boord was en iedereen op zijn vingers keek, nam in een toespraak van de be manning afscheid. Hij dankte ons allen voor de diensten aan de Spaansche republiek bewezen. In Alicante veroorleefde de gezagvoerder ons van boord te gaan. In de stad zag ik niets bijzonders. Het leven ging gewoon zijn gang. Alleen des avonds bemerkten wij, dat er oorlog was, omdat alle lichten ge doofd waren. Het leven aan boord. Het leven aan boord was niet gezellig. Wij leefden onder voortdurende spanning en wisten, dat bij het minste geringste ver zet onzerzijds de kogel wachtte. Ook was verbinding met den wal ten strengste ver boden. De radio werd alleen voor het ontvangen van berichten gebruikt Onze fa milieleden wisten dus niets van ons af. Het eten was slecht en de onderlinge verstand houding liet te wenschen over. I De terugreis. Van Alicante vertrok de Sarkani naar Oran aan de Noord-Afrikaansche kust. Daar kreeg de gezagvoerder order naar Dart- mouth in Engeland te varen. Eenige dagen later passeerden wij ander maal de Straat van Gibraltar enwer den aangehouden door een zwaar bewapen den trawler van de Francopartij Het vlag- gesein van dit patrouillevaartuig was: stop pen en opstoomen naar Ceuta. Door de mi crofoon werd medegedeeld, dat het schip zou worden prijsverklaard Eén officier met 5 man begaf zich aan boord van de Sarkani en eischte inzage van onze papierenHoewel deze op Mar seille gesteld waren zou onze aanwezig heid op deze plaats natuurlijk argwaan wekken en bovendien lag er in de ruimen nog vrij veel kruitafval. Ook ditmaal was het geluk met ons wanteen Engelsche kruiser draaide bij. De officier en zijn manschappen gingen vlug van boord, zon der de ruimen te hebben onderzocht. De officier voegde mij nog toe: „Good bye I will see you again". Het gevaar voor ons was voorbij en wij stoomden verder. Weinige oogenblikken later, de duisternis was inmiddels ingevallen, zagen wij, dat dezelfde trawler een Russische boot inpikte. De Engelschman was toen niet meer in de buurt. Onze zegsman voegde hier nog aan toe, dat hij zich voor het optreden van de Span jaarden van beide partijen niet had te beklagen. In Alicante was voortdurend een Spaansche wacht aan boord, die het de Hollandsche schepelingen in geen enkel op zicht lastig maakte Al traden de aanhangers van generaal Franco uiteraard wel wat agressiever op dan hun tegenstanders, toch namen ook zij een beleefde houding aan. De terugreis had voor liet overige een normaal verloop. Op weg naar üartmouth kwamen telegrafische orders binnen, dat de Sarkani naar Rotterdam moest koersen waar het schip na eenige dagen behouden terugkeerde. Fransch controlevaartuig treedt op. Gevangen Italianen roemen re- publikeinsch Spanje. Rust aan de fronten. Schepen van de Fransche kustwacht, wel ke deel uitmaken van de internationale con trole, hebben Zaterdagmorgen op zee het vaartuig „Sans Pareil" gesommeerd doel en bestemming van de reis op te geven. Het antwoord was, dat het schip naar Cerbere ging om meubelen in te nemen. Bij een on derzoek aan boord bleek, dat het vaarluig 25 man naar Spanje vervoerde. De „Sans Pareil" werd gepraaid en naar Port Vendres opgebracht. De bijzondere correspondent van Havas deelt mede, dat de regeeringstrocpen gisteren in den sector Pozoblanco vijftien kilometer zijn opgerukt in de richting van het dorp Ovejo ten zuiden van Pozoblanco. Tevens zijn zij zes kilometer opgerukt in de i'ichting van Villaharta. Dit bevestigt het succes van de regeerings- troepen, die zich thans op drie kilometer van Alcaracepos ten westen van Pozoblano bevinden. Een week geleden bevonden de opstandelingen zich nog op drie kilometer van Pozoblanco, dat zij hadden ingesloten. Muiterij onder de Italiaansche troepen onderdrukt? Volgens uit goede bron ontvangen berich ten werden een twintigtal Carabinieri en een aantal onder-officieren, korporaals en manschappen uit een uit Pavia afkomstig regiment, dat zich thans te Algeciras op houdt, gedurende het laatste weekeinde ge fusilleerd. Deze miltairen werden er van verdacht samen te spannen tegen de op standelingen. Samenzwering tegen regeering in Burgos? De diplomatieke redacteur van Manches ter Guardian bevestigt dé geruchten, vol gens welke een complot gesmeed zou zijn tegen de Junta van Burgos. Hij schrijft: „De samenzwering heeft zich uitgestrekt tot verscheidene steden in het gebied der op standelingen en schijnt bijzonder ernstig te zijn geweest. Het doel was de in handen der opstan delingen zijnde gevangenen te bevrijden en een revolte te organiseeren oin het leger achter de frontlinies. Het schijnt, dat ver scheidene officieren van het Francoleger zijn betrokken geweest bij het complot, dat aan het licht is gebracht door den Duitschen spionnagedienst, welke reeds zeer goed ge organiseerd was in Spanje vóór zelfs de op stand was uitgebroken. Achttien leidende fi guren zijn terechtgesteld.' „Wij zijn verloren, haast U" Redders arriveeren tijdig. Het Amerikaansche vrachtschip „Vojun- teer", met een bemanning van 42 personen, maar geen passagiers aan boord, heeft Za terdag geseind, op 1600 km. van de Japan- sche kust in nood te verkeeren. Het Britsche vrachtschip „Fresno City" heeft per radio bekend gemaakt, dat het zich op 200 mijl afstand bevindt van het in nood verkeerende Amerikaansche vracht schip „Volunteer", maar dat het dit vaar tuig niet eerder dan om 22 uur bereikt kan hebben, daar de zee door een orkaan wordt opgezweept, welke een snelheid heeft van 100 km. De „Volunteer" heeft de noodseinen herhaald, en o.a. gezegd: „Wij maken snel water en hellen over naar bakboord. De pompen werkten niet. Haast u". Op tijcl aangekomen. „Fresno City" Is in de nabijheid van de „Volunteer" aangekomen en maakt thans voorbereidingen om de bemanning van de „Volunteer" aan boord te kunnen nemen. De „Empress of Canada" welke eveneens naar het zinkende schip koers zette zet haar reis voort, daar zij vernomen heeft dat de Fresco zich in de buurt van de „Volun teer" ophoudt. Het lek van de „Volunteer" ge dicht. Het schip stoomt op eigen kracht verder. Gisterenochtend 3.28 uur is te San Fran- cisco een draadloos bericht van de „Em press of Canada" opgevangen waarin werd medegedeeld dat de bemanning van het in nood verkeerende schip „Volunteer" erin geslaagd is het lek te dichten. Het schip vervolgt thans zijn weg op eigen kracht. Aan boord van de „Volunteer" bevinden zich 37 man equipage en twee passagiers. Inbreker op zoek naar diploma tieke documenten? In den nacht van Zaterdag op Zondag is op geheimzinnige wijze ingebroken in een groot hotel te Croisette (ten Zuid-Oosten van Marseille). Opverzoek van Beek, den Poolschcn Mi nister van Buitenlandsche Zaken, had de politie, die een hardnekkig stilzwijgen in deze in acht neemt, de zaak geheim gehou den. Volgens de inlichtingen, waarover men thans beschikt, zou bedoelden nacht een on bekende het gebouw zijn binnengekomen en in de kamer van een medewerker van Beek den inhoud van een koffer hebben onder zocht. Het schijnt evenwel, dat niets ont heemd is. Men veronderstelt, dat de geheim zinnige bezoeker naar documenten heeft ge zocht. Bedoelde kamer ligt vrij dicht bij die van Beek. Men vraagt zich dan ook af of de ongenoode gast zien niet in- de kamer heeft argist. De politie werd oogenhlikkelijk im Je ontdekking gewaarschuwd. Van den on bekende ontbreekt tot nu toe ieder spoor. Een dementi van de ambassade. Poolsche De Poolsche ambassade te Parijs spreekt ten stelligste de geruchten tegen aangaande een inbraak, waarvan een lid van het ge volg, van Minister Beek het slachtoffer zon zijn geworden. Nieuwe Amerikaansche pantser schepen met 16-duims kanonnen bewapend. Het blad Nitsji Nitsji Sjimboen te Tokio, verklaart de weigering van Japan, het voorstel van Engeland om het kaliber van het geschut voor slagschepen te beperken tot 14 duim met de opmerking, dat die bepaling maar aanleiding zou geven tot een wedloop in bewapeningen, indien niet tevens de totale tonnenmaat in onderling overleg wordt beperkt. Werd het Britsche voorstel aangenomen, dan zou Engeland een unfairen voorsprong hebben. Japan heeft slechts negen groote slagschepen, waarvan er zeven bewapend zijn met 14-duims stukken en twee met 16- duims stukken. Engeland echter, beschikl over 15 groote slagschepen, waarvan er 13 stukken hebben van 15 duim en twee stuk ken van 16 duim. De Ver Staten hebben 15 groote slagschepen waarvan er 12 stukken hebben van 14 duim en drie stukken van 16 duim. De weigering van Japan en de Ver. Staten. Reuter meldt uit Washington, dat naar uit welingelichte kringen verluidt de beide Amerikaansche slagschepen, die a.s. zomer op stapel zullen worden gezet, zullen worden voorzien van zestien-duims stukken. Uit Washington wordt nog gemeld, dat men daar voorbereid was op het besluit van Japan. De weigering schijnt te bewijzen, dat de Japanners voornemens zijn groote oor logsschepen te bouwen, waarschijnlijk van 50.000 ton. Het plaatsen van 16-duims stukken op de nieuw te bouwen Amerikaan sche slagschepen is wel in studie, maar 't schijnt dat de draagwijdte van de 16-duims kanonnen maar weinig grooter is dan die der veerticn-duinis stukken; vele deskun digen geven aan de 14-duims stukken de voorkeur omdat zij lichter en daardoor handelbaarder zijn. Groote belangstelling van bul tenlandsche diplomaten. Alleen de leden der Duitsche Ambassade ontbraken. Zestigduizend geloovigen, waaron der talrijke vreemdelingen, afkomstig uit alle deelen der wereld, hebben Zondagmorgen in den Sint Pieter in Vaticaanstad, de plechtige mis bijge woond, die den Paus de gelegenheid bood om voor het eerst sedert zijn langdurige en ernstige ziekte weder in het openbaar te verschijnen. Toen de Paus de Sedia Gestatoria be steeg brak een ware storm van toejuichin gen los, en in alle talen werd geroepen. „Leve de Paus". De Pontificale mis, die door kardinaal Granito Pignatelli dei Belmonte werd opge dragen, was voor de duizenden geloovigen, die in de basiliek zelf geen plaats hadden kunnen vinden, te volgen door middel van luidsprekers, die rond de obelisk waren op gesteld. Om half een verscheen de Paus op net middenbalcon van de Vaticaansche basiliek om voor éen menigte' van bijna 200.000 per sonen de zegen „Urbi et Orbi" uit te spre ken. De paus trok zich vervolgens terug in zijn appartementen, waar hij door een dokter werd onderzocht, die, Bbhoudcns eenige vermoeidheid niets abnormaals con stateerde. Bij het verlaten van de basiliek kon de Paus bij het zien van het enthousiasme der menigte zijn ontroering niet bedwingen en liet hij zijn tranen den vrijen loop, hetgeen niet naliet op de geloovigen grooten indruk te maken. De plechtigheid werd bijgewoond door alle buitenlandsche diplomaten, die bij den H. stoel zijn geaccrediteerd, behalve door de leden van de Duitsche ambassade. Voorts woonden 22 kardinalen de plechtigheid bij. Ged. Staten hebben de aanvra gers In 't ongelijk gesteld. Gedeputeerde Staten hebben naar het Hsbl. meldt, het beroep van het bestuur der vereeniging tot stichting en in stand houding van Christelijke scholen voor lager en meer uitgebreid lager onderwijs, ge vestigd te Slootdorp, Wieringermeer, op het raadsbesluit van de gemeen te Medemblik van 30 Juni van 't vorig jaar, waarbij afwijzend is be schikt op een tweetal aanvragen om medewerking voor de stichting van twee scholen in den Wieringermeer- polder, en wel te Slootdorp en te Middenmeer ongegrond verklaard. Zooals men weet werd deze belangrijke kwestie eenigen tijd geleden voor Gede puteerde Staten behandeld: de burgemeester van Medemblik verdedigde daarbij het be sluit van den raad die op verschillende gronden het verzoek meende te moeten af wijzen. Uit de overwegingen van de beslis sing van Ged. Staten blijkt nu dat het col lege het standpunt van den gemeenteraad ten volle deelt. Ged. Staten zijn van mee ning, dat in het onderhavige geval op de bij de aanvragen overgelegde ouderverkla ringen, de namen van onderscheidenlijk 67 en 72 kinderen zijn vermeld, die geacht moeten worden tot die leerlingen te behoo- hen, die de door hen bezochte gelijksoorti ge bijzondere scholen zouden verlaten, doch voor wie in die school in de voor hen be stemde klasse plaatsruimte beschikbaar zou blijven. De ouderverklaringen bevatten derhalve slechts resp. 19 en 16 namen van kinderen, die geldig zijn. Gedeputeerde Staten overwegen voorts dat de Wieringermeer slechts tijdelijk aan de gemeente Medemblik is toegevoegd, in af wachting van een nadere indeeling en dat dus de uitzonderingsbepalingen in de La geronderwijswet - waarop de adressant zich eveneens had beroepen welke uiter aard betrekking heeft op een blijvende toe neming of belangrijke verplaatsing van de bevolking in eenig deel der gemeente geen toepassing kan vinden Het college is zelfs van meening, dat er gewichtige omstandigheden zijn, die de wei gering van den gemeenteraad van Medem blik om de aangevraagde medewerking te ver eenen, aannemelijk maken, nu bij de Maten Generaal het, inmiddels door de tweede Kamer aangenomen, ontwerp van wet tot instelling van een openbaar lichaam v«nr w°mClTi0 en 'lronfr ,p 'Wen deelen van l et IJsselmeer aanhangig is, dat de gebiedsdeelen, waarbinnen de aangevraagde scholen zouden moeten verrijzen, weer aan die gemeente ontneemt. Gedeputeerde Staten komen dus tot de conclusie, dat de raad terecht op de aanvra gen afwijzend heeft beschikt, zoodat het bestreden besluit moet worden gehandhaafd Zooals men weet kan de adressant van dit besluit binnen dertig dagen bij de Kroon in hooger beroep komen. MAART Zeg, maandje Maart, je roert je staart, wat ga je weer geducht te keer. Jk wou je even vragen, om ons niet alle dagen zoo vreeselijk te plagen met wind en regenvlagen. Bits, maandje Maart houd je bedaard en ga niet weer zoo bar te keer. ANNA PAVLOWNa BREF.ZAXD BOND VOOR STAATSPENSIONNEERtVf. De heer C. v. d. Linden kon een biin volle zaal welkom heeten toen de afdeelt van den Bond voor Staatspensionneerin» den Tweeden Paaschdag een propaganda, avond hield in de zaal van den heer jv. Borst. In het bijzonder gold z'n wolkom dé besturen van de zusterafdeelingen Ouciesluis en Anna Paulowna. Spr. wekte bij 0p mee te gaan naar het congres, dat den 7cj0n April in Den Haag wordt gehouden en waarvan men veel verwachting heeft. Men hoopt, dat de candidaten voor de Tweede Kamer verkiezing zich zullen uitspreken hoe ze staan tegenover staatspensioen. 1 „Internie" voerde hierna op „Waar liefde woont...", een spel van visschersleed. in drie bedrijven. Het stuk, waarin niet uitdrukke- lijk propaganda gemaakt wordt voor de idee van Staatspensionneering, maar toch wel als propagandastuk opgevat kan worden eindigde gelukkig minder dramatisch dan. de opbouw in eerste en tweede bedrijf deed vermoeden. Doodstil werd het spel gevolgd en aan het einde van elk bedrijf met een hartelijk applaus beloond. Voor het doek voorgoed gesloten werd, dankte de rigisseur de heer V. A. v. d. Kruk, mevrouw Loevéns, die geheel belangloos een rol vervulde voor een der dames, die verhinderd was en bood haar bloemen aan. Mevr. Loevens aanvaard- de ze met de opmerking, dt ze dankbaar was voor de attentie, maar dat het niet noo- dig was geweest, om dut ze graag voor jiet mooie doel haar steentje wilde bijdragen. Onder luid applaus deelde ze de bloemen met haar medespeelster. De heer Van der Linde sloot met een woord van dank aan „Internie" en haar re gisseur. CALLANTSOOG Muziekuitvoering, Zondagavond heeft de muziekvereeniging Callantsoog in hotel Duinzicht, onder lei- ding van haar directeur, den heer A. Vries man een uitvoering gegeven. De zaal y;as geheel gevuld. I Na opening door den Voorzitter, den heer C. v. Twuijver, werd op tijd met de afwer king van het programma begonnen. Nog steeds is er vooruitgang te bespeuren. De nummers zelf waren mooi. Heel goed liep de„Lustspiel-ouverture" van Keler Bela, ge arrangeerd door Kessels, er uit. De fantasie „Volksfeest" van Jakma, een nummer van het vorige programma, werd nu weer ge- speeld, maar veel beter dan de vorige maal. Er is nu meer muziek van gemaakt. Dat het gebodene in de smaak viel konden, we constateeren aan het enthousiaste applaus na de nummers. Vriesman heeft met zijn mannen een succesvolle uitvoering gegeven, Tusschentijds werd de klucht in één be drijf: „Alles op afbetaling" ten tooneele ge bracht. Een leuk stukje, waarin de spelen den hun talenten konden ontplooien, het geen ze ook deden. Daarna nog een kort stukje: „Pech", een goedgekozen titel, want als nien denkt zijn zaak te kunnen- verkno pen en dan alles op 't spel zet en overdrijft om de zaak zoo bloeiend mogelijk voor te stellen, en de zaakgelastigde blijkt dan be lastingcontroleur te zijn, dan heeft men wel pech. Een gezellig en druk bal was het slot van deze goedgeslaagde uitvoering. WIER1NGEN DEN OEVER. EEN GOUDEN ECHTPAAR. J.l. Zaterdag, mocht het echtpaar Wie?; manBroed den dag herdenken, waarop zij voor vijftig jaar in den echt werden ver bonden, Het spreekt vanzelf dat deze dag niet geheel ongemerkt is voorbijgegaan. Reeds vroeg in den morgen zagen wij van verscheidene huizen den driekleur wappe ren en werd de woning van het paar in een bloemeptuin herschapen. Ook de Wie- ringer visschers wildon niet achterblijven bij het bejubelen van hun populairen af slager en op de meeste vaartuigen in de haven werd de vlag geheschen, hetgeen een bijzonder kleurige aanblik gaf. Ook van de vischafslag waaide de vlag. Des avonds re cipieerde het gouden echtpaar in de zaal van den heer Lont. De goede gewoonte getrouw bracht de harmonie „Apollo" n serenade. Hier heerschte een groote drukte en verder merkten we de besturen van de visschersvereenigingen op, alsmede de op zieners der visscherijen.d en heer Vlieger. Namens de vischkoopers werd het echt paar een fraai geschenk aangeboden. We twijfelen niet of deze dag is voor Wiegman en zijn gade een onvergetelij- ken dag geweest, waar heel Den Oever aan meegewerkt heeft. NOORDSCHARWOUDE, 30 Maart. 550 Kg. aardappelen, f 2.30. 700 Kg- wen f 1.30, drielingen 60 ct. 'Of'I—on J '8m 00921 '06'2—Oi'I I l°°f OOSi 09'2—097 I [oo>[ apoo.i Syi 000SI PURMF.REND, 30 Maart. Veemarkt. Aangevoerd, totaal 460 koeien' 190 vette koeion 62—68 ct per Kg., ge'.de" koeien f 86—165 per stuk, melkkoeien f 110—240 per stuk, 7 paarden f 60—130. vette kalveren 36-60 ct. per Kg., 1100 nuch tere kalveren f 4—14 per stuk, 242 vette varkens 4851 ct. per Kg., 44 mapei? varkens f 18-30, 355 biggen f 10-16, schapen f 16—30, 25 bokken f 4-15, P- st* ALKMAAR. 27 Maart. A rtIV- maart. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar- rlcr- iT Aangevoerd: 215.000 kipeieren: 56--1» Kg. 3.16-3.20, 58-60 Kg. 3.15—3.25. 00-® O3;!5-;3'30'; 62—64 Kg 3.20—3,40, - Kg 3.253.75, eendeieren 3.10320 Per stuks. SnnV18950 R> D- w- ko01' 3800 Kfen 8 bieten PeCn' 150 K* aar(,aPPelen'

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12