Anna Paulownapolder Dc boksmatch Schmeling-Braddock Fruit- en grijpautomaten verboden Verliefd op Gary Cooper Hollywood schept een nieuw beroep In memoriam D. Stammes. De a.s. bijdrage voor de tertiaire wegen. Een lichtstraal! Het z.g. Boschje voor bouwterrein bestemd. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden op Zaterdag 27 Maart 1937, des morgens 10 uur, in het Polderhuis. Voorzitter de heer C. Wijdenes Spaans, dijkgraaf; secretaris (ie heer C. Keijzer; op zichter de heer I. Taillie. Alle leden zijn aanwezig, 1 vacature. De Voorzitter heet de leden hartelijk wel kom, zijn genoegen er over uitsprekende, dat allen gehoor hebben kunnen geven aan den oproep tot deze vergadering. Helaas moet spr. daarnaast zijn groote spijt uitdrukken dat we in ons midden iemand moeten missen die de vorige vergadering nog aanwezig was. Het heeft ons veel leed gedaan dat de heer Stammes door een noodlottig ongeval zijn leven heeft ve -n, op een leeftijd, waarop hij nog veel jor zijn gezin, voor de maatschappij en in t' bijzonder voor den polder had kunnen zijn. Wij betreuren zijn heengaan zeer en hebben daarvan blijk ge geven door belangstelling te toonen ten sterfhuize, door een hulde van bloemen en door bij het graf belangstelling te toonen. Helaas hebben wij daarom ons lid en vriend Stammes niet terug. Wij zullen zeker in ge dachte houden den persoon die zoo gemak kelijk vriendschap wist te geven en vriend schap ontving en dankbaar gedenken wat hij voor den polder hielp tot stand brengen. Als vriend en als bestuurslid zullen wij hem zeker allen in eere houden. De notulen worden door den secretaris ge lezen, ze worden onder dankzegging vast gesteld. Mededeelingen. Door den Voorzitter wordt o.m. medege deeld, dat van de fam. Stammes een dank betuiging is ingekomen voor de belangstel ling bij het overlijden van den heer D. Stam mes betoond. God. Staten zonden goedkeuring op diverse besluiten. Na openbare aanbesteding is de bouw van het kantoor voor den opzichter opgedragen aan den heer J. van Velthoven te Hoorn, voor de som van f 1700.hierin is begrepen het bouwen van een kluis. De deur van de kluis kost f 175. Het maken van 2 bruggen aan de Drie- bruggen is opgedragen aan den heer J. Kui per te Zurich voor f 8780.een bedrag be neden de raming van den opzichter. Gedeelten van den voormaligen boezem van den Wieringerwaard zij-ji v erhuurd aan de heeren P. J. Waiboer eirJ. A. Waiboer, tot en met het jaar 1941, voor f35.— per H.A. per jaar. De oude draaibrug aan het Westeinde is verkocht voor f 152.55, aan sneeuwklokjes is Vuor een bedrag van f G15.verkocht. Een lichtstraal. De Voorzitter deelt voorts mede, dat bij de Staten-Generaal aanhangig zijn plan nen tot wijziging van de voorschriften voor de heffing van gelden voor motorrijtuigen enz., en waarbij het in de bedoeling ligt bij de verdeeling der geiden uit die heffing oork te doen opnemen de z.g. tertiaire wegen, wegen dus zooals van de Kooij naar de cou pure, enz. Thans wordt voor deze wegen door verschillende provincies, ook in Noard- Holland, een bijdrage verleend, doch dan zal het verstrekken van een bijdrage voor tertiaire wegen verplichtend worden. En naar de cijfers die in het ontwerp worden genoemd, zal die bijdrage beduidend meer zijn dan thans het geval is. Er worden 2 mogelijkheden in uitzicht gesteld en bij de kleinste mogelijkheid zal de bijdrage VA maal zooveel bedragen als de tegenwoordige bijdrage. De nieuwe regeling zou ingaan 1937. bpr. noemt het een vrij aardige licht straal. Extra-contributie. Door de Vereeniging van Noordholland- sche Waterschappen werd verzocht een ex tra contributie in verband met de kosten die zijn gemaakt t.a.v. de herzieningen van de stroomtarieven. De kosten dier bemoeiin gen waren belangrijk meer dan aanvanke lijk werd gedacht en nu wordt verzocht een extra contributie, nl. 6 van het voordcel dat in één jaar door de herzieningen wordt verkregen. Voor den Anna Paulownapol der wordt dat voordeel berekend op f 1792 per jaar, een berekening die blijkens mede- deeling van den Voorzitter vrij goed uit komt, zoodat de extra-contributie een uit gaaf in eens en voor één jaar zou bedragen i 107.52. Gezien wat bereikt is stelt het Dag. Be stuur voor de gevraagde extra-contributie te verleenen. Reeds heeft de polder over 8 maanden genoemd voordeel al ontvangen. Zonder hoofdelijke stemming wordt over eenkomstig het voorstel van het Dag. Be stuur besloten. De verzilting van het water in Noordholland. De Voorzitter deelt mede, dat hij heeft bij gewoond een vergadering van de Ned. Ver eeniging tegen water-, bodem-, en luchtver ontreiniging en uit de besprekingen is daar gebleken dat deze zaak van groote betee- kenis is. Vooral t.a.v. de waterverontreini ging, het tegengaan van de verzilting van 'a water in Noordholland is 't belang van on zen polder er zeer nauw bij betrokken, en daarom wordt voorgesteld lid te worden van genoemde vereeniging, tegen een contribu tie van f 10. Algemeen goedgevonden. Omstreeks 1 Mei zal de opzichter verhui zen van Van Ewijcksluis naar 't gemaal te Kleinesluis en daarom vragen Dijkgraaf en Heemraden machtiging om de woning te Van Ewijcksluis en het gedeelte waar de op zichter kantoor en pakhuis heeft voor zoover liet is te missen te verhuren. Mocht er een kooper voor komen, dan zal overleg met de algemeene vergadering worden gepleegd. De gevraagde machtiging wordt verleend. Naar aanleiding van een door den heer Komen gestelde vraag, deelt de Voorzitter mede, dat t.a.v. de verhuring van de droog gevallen Boezem een aanvrage van den heer P Ruitenburg is ingekomen, en onder de oogen zal worden gezien. De heer Wilms vraagt waarom het maken van de bruggen niet gegund was aan den laagsten inschrijver. De Voorzitter acht het beter, omdat hier persoonlijke besprekingen uit zouden voort vloeien, deze quaestie straks in besloten vergadering te behandelen. Uitgifte in erftpacht. Bouwter rein in 't z.g. Boschje. Voorgesteld wordt om aan Dijkgraaf en Heemraden machtiging te verleenen over te gaan tot uitgifte in erfpacht van liet ter rein der voormalige molenkolk in het z.g. „Boschje". In hunne toelichting deelen D. en H. mede, dat behalve de reeds eerder vermelde aanvrage van Mevr. Wed. E. van der Horst, ook van den heer C. Keijzer een verzoek inkwam om een perceeltje van bedoelden grond in erfpacht te mogen ont vangen, gelegen aan de vaartzijde tusschen den N. Molenvaartsweg en de waterleiding van den Zuidpolder. D. en H. herinneren aan het voornemen van het Gemeentebestuur om op het terrein een plantsoen te mogen aanleggen door te werkstelling van jeugdige werkloozen, doch dat daarvoor geen medewerking van de Re- peering kon worden verkregen. Het Dag. Bestuur is nu tot de conclusie eekomen dat het aanbeveling verdient de uitgifte in erfpacht van het geheele terrein tegelijk te bezien en voormelde verzoeken voorloopig ter zijde te stellen. T.a.v. van de door den Opzichter gemaak te plannen, deelen D. en H. mede dat het h.i. in het belang van de bebouwing zou zijn het maximum-aantal uit te geven per- ceelen te stellen op 9. Machtiging wordt ge vraagd, naar gelang van behoefte, over te gaan tot den aanleg van een pad op de ka de met een verhard gedeelte van 3 meter. Immers om de terreinen aan de vaart zijde in erfpacht te kunnen uitgeven is het noodig dat de perceelen met voertui gen zijn te bereiken. Met inbegrip van een uitrit naard en Van Ewijoksvaartweg, wor den de kosten van aanleg van dit pad geraamd op ten hoogste f 2800. Blijkens het ontwerp-beéluit moeten de in erfpacht uit te geven perceelen een zoodani ge frontbreedte hebben dat aan de zijde van de Molenvaart ten hoogste 5 en aan de zijde van den N. Molenvaartsweg ten hoogste 4 terreinen kunnen worden uitgegeven, wijl de terreinen aan de achterzijde aan elkaar moeten grenzen. De te bedingen canon moet zoodanig zijn dat gemiddeld wordt betaald voor het ge heele in erfpacht uit te geven terrein 7Vé ct. per M2. De minimum prijs wordt be paald op 5 ct. per M2. De uitgifte zal geschieden gedurende een tijd van ten hoogste 30 jaren. Door de afdeeling Anna Paulowna van de Handeldrijvende en Industrieele Midden- standsvereeniging wordt gevraagd om aan het tots tandkomen van deze plannen mede werking te willen verleenen. Zij acht deze bebouwing van groot belang voor de ge meente en voor den middenstand. De heer V. Kaan spreekt zijn genoegen er over uit dat deze voorstellen aanhangig worden gemaakt. Het z.g. Boschje te be stemmen voor bouwterrein heeft altijd zijn sympathie gehad. Voorts wil spr. gaarne aan den samensteller van het cijfermateriaal datd en leden is verstrekt, een compliment maken, de gegevens zijn keurig geformu leerd en vormen een gemakkelijke handlei ding bij de beoordeeling van de plannen. De Voorzitter zegt toe dit compliment aan den opzichter te zullen overbrengen. De heer V. Kaan deelt dan verder mede dat hij allereerst onder de loupe heeft ge nomen plan IIT het uitgeven van 9 per ceelen en daarbij, berekend heeft dat elk perceel groot zal ziin 900 M2. Wel zal de gemiddelde canon 7V2 cent zijn, maar er zullen perceelen zijn voort welke die ca non 10 cent zal bedragen, voor andere per ceelen, minder gunstig gelegen, daarentegen 5 cent. Nemen we dus voor de mooiste terreinen een canon van 10 cent, dan zal aan erfpacht moeten worden betaald f90, hierbij komt aan ophoogings- en egalisatie- kosten 2 cent per M2., zoodat de vaste las ten per jaar f 108 zullen bedragen. Geka pitaliseerd tegen 4 pet., zou de waarde van den grond dus zijn f 2700. Spr. acht dat vrij hoog en heeft zijn aandacht geschonken aan plan I, 17 perceelen. een plan dat hem 't sympathiekst lijkt, doch waarvan hij is afgestapt omdat hij het aantal te bouwen perceelen te hoog vindt. Bij plan 2, uitgifte van 13 perceelen zal de grootte P- perc. 615 M2. en de vaste lasten voor de mooiste perceelen f 74 per jaar bedragen. Spr. acht dit plan 't beste om gegadigden voor de perceelen te krijgen en hoopt dat het Dag. Bestuur alsnog zijn voorstel zal wijzigen en zich ook voor plan 2 zal wil len uitspreken De heer Wilms merkt op dat in de ver strekte gegevens wordt uitgegaan van een canon van 10 cent, terwijl z.i. de berekening toch had moeten geschieden tegen 7f/2 cent. Voorts is spr. van meening, dat het aantal te bouwen perceelen zoo gering mogelijk dient te zijn, opdat voor de menschen, die er reeds eerder hebben gebouwd, het uit zicht zoo weinig mogelijk wordt belemmerd. De heer Van Balen Blanken merkt op, dat de vergadering in eerste instantie moet beslissen of het z.g. Boschje bebouwd moet worden of niet. T.a.v. de menschen die op de roode steenen wonen heeft de bebouwing bezwaren en dan maakt het niet uit of er 9 dan wel 13 perceelen worden uitgegeven. Maar als 't terrein dan bebouwd moet wor den, dan dient er ook voor gezorgd te wor den dat de mogelijkheid van uitgifte zoo gunstig mogelijk zij. De huizen moeten aan bepaalden welstand voldoen, maar wij moe ten ook letten op wat de laatste jaren is gebouwd. Wij moeten dus de hoeveelheid grond, die voor den bouw gebruikt wordt en de financieele draagkracht der menschen in oogenschouw nemen. En in verband hiermee is spr. er voor dat meerdere wo ningen dan bij het plan van het Dag. Be stuur gebouwd kunnen worden. Dat wil niet zeggen dat spr. voor het plan van 13 perceelen is, maar spr. wil de uitgifte soe peler maken. Zijn er gegadigden voor groo- tere perceelen, welnu dan is er geen be zwaar om het aantal uit te geven perceelen terug te brengen, De Voorzitter deelt mede, dat 't Dag. Be stuur de zaak ernstig heeft overwogen en zijn voorstel dan ook niet zal terugnemen. Het heeft het voorstel gedaan omdat bij uit gifte van 9 perceelen, een aardig geheel te xunnen krijgen. Het betreft hier dus een verschil van inzicht. De heer Komen zou een uitgifte van 11 perceelen prefereeren, maar de Voorzitter geeft hem in overweging om zich dan aan te sluiten bij het idee van den heer Van Balen Blanken, 13 perceelen, maar indien noodig ook minder. De heer Komen geeft in overweging om den polder alvast een gedeelte van het ter rein bouwrijp te doen maken. De Voorzitter oordeelt dat de polder dat nu juist niet moet doen. De polder weet niet welk perceel men 't eerst zal wenschen en 't zou niet goed zijn om zich uitgaven te ge troosten, terwijl men niet weet of teruggave volgt. De heer Lubbert informeert naar riolee- ring. De Voorzitter wijst er op, dat nergens in de gemeente rioleering is; de polder geeft bouwterrein uit en verder is het de bouw verordening van de gemeente die voor schrijft wat er gebeuren moet als men tot bouwen wil overgaan. De heer Van Balen Blanken denkt dat als volgens het voorstel van het Dag. Bestuur wordt besloten, de mogelijkheid tot bouwen niet groot wordt. Met het oog op de jaar- litksche kosten moeten de perceelen 500 a 600 M2. groot zijn. De Voorzitter merkt op, dat als er geen aanvragen zouden komen, het genomen be sluit nog kan worden herzien. Men denke eraan, dat dit niet de eenigste gelegenheid tot bouwen is. Voor menschen die graag aan de Sluis blijven wonen hebben .wij deze perceelen. De heer Lovink zegt dat hij in een an dere qiu liteit de menschen altijd aanspoort om hier te blijven wonen, maar dat dan altijd het bezwaar wordt aangevoerd, dat er geen bouwterrein is. Nu hebben wij voor betere woningen terrein en om aan te too nen dat de perceelen, bij plan III, 9 percee len. niet te groot zijn, wijst hij er op dat wijlen den heer D. Rezelman, wiens perceel 1330 M2. was, zoo graag terrein van de wed. Waiboer had willen aqnkoopen, en diens zoon de heer C. D. Rezelman later gelukkig was er 1180 meter hij te kunnen koopen. Spr. wijst er verder op dat in Breezand bouw terrein wordt verkocht tegen f 3.50 p. M2. en dat het bouwterrein van H. Timmer toch ook al 50 meter diep is. De heer Van Balen B'anken zegt dat het is toe te juichen dat de heer Lovink het al gemeen belang in die gevallen voor staat, maar spr. vreest dat als die menschen dan wordt medegedeeld, wat het bouwterrein zal kosten, zij zullen zeggen dat laat mijn porte- monnaïe niet toe. De heer Lovink zegt dat als de menschen dan de kosten van f 3.- per M2 de kosten van de duurste perceelen kunnen betalen dit niet de menschen zijn die D. en H. op 't oog hebben. De heer Van Balen Blanken: dan vergis sen we ons in de menschen. Tot stemming overgaande wordt het voor stel van het Dag. Bestuur, uitgifte van 9 perceelen, verworpen met 9 tegen 7 stem men tegen stemden de heeren Kaan, Van der Berg, Zoete, Tijsen, Schilderman, Komen Van Balen Blanken, Smit en de Dijkgraaf. Met 13 tegen 3 stemmen wordt besloten het maximum aantal uit te geven percee len op 13 te stellen, tegen stemden de hee ren Lovink, Geerligs en Lindenbergh. DE RONDVRAAG. De heer Wilms vraagt of het Dag. Be stuur eens zijn aandacht wil schenken aan de mogelijkheid om te Breezand een paar wegen onder den spoorweg te krijgen. De voorzitter geeft in overweging om zich in dit opzicht maar te bepalen tot de uit spraak van de wenschelijkheid. Het maken van een paar onderdoorgangen in den Schorweg en den Zwarteweg zou met tien duizenden guldens gepaard gaan. Juist het zorgen dat tijdens de werkzaamheden het treinvervoer doorgang kan vinden zal groo te kosten met zich mee brengen. De heer Van Stipriaan wil de gunning van den bouw der bruggen ter sprake brengen maar de Voorzitter maakt er bezwaar tegen persoonlijke zaken in 't publiek te bespreken Met pleizier wil spr. aanstonds in comité inlichtingen verschaffen. De heer Van Stipriaan merkt op dat, dc opzichter graven en schoppen bestelt bij de Wild, en de smeden geen korting ontvangen Is dat ten gunste van den polder? De Voorzitter beantwoordt deze vraag be vestigend, bij den groothandel zijn ze goed- kooper dan bij den tusschenhandel en 't is de plicht van den polder daar te koopen waar goedkooper prijzen gelden. De heer Schilderman acht het gewenscht dat de kade langs de Schorplaats eens wordt gecontroleerd. Op verschillende plaat sen is dc toestand z.i. zoo, dat er opgelet moet worden. De Voorzitter erkent dat de kade een hoo- gere stand moet hebben, maar toch de hoog te van onze eigen kaden heeft. De kade zal wel eens ter hand genomen moeten worden en spr. zal ook zijn aandacht er aan schen ken en er den opzichter op wijzen. Gevaar ziet spr. echter niet in. De heer Schilderman wil de politieveror dening t.a.v. het vervuilen van wegen en bermen strenger zien toegepast. Spr. wijst erop hoe men takken enz. maar aan den kant van den weg neergooit. Op de vraag van de Voorzitter welk ge val de heer Schilderman op 't oog heeft, zegt deze van voor 't huis van Jn. de Boer. De Voorzitter zal de politie vragen extra toezicht te willen houden. De heer Smit deelt mede, dat men tegen over hem ook bezig is den weg op te hoo- gen. De heer Komen vraagt of al spoedig het Spoorpad aan de beurt is. De Voorzitter zegt dat in den blijvenden regentijd het werk in het westdeel van den Polder voor gaat, maar voorts zal het Spoor pad een van de eerste objecten zijn. De heer Van Balen Blanken spreekt er zijn teleurstelling over uit dat de Zwinweg zich zoo slecht houdt, terwijl het proefstuk- je tusschen de schoot en de dam van spr. een stukje waar de teer zoo over den weg is aangebracht, zich beter houdt. De Voorzitter wijst er op dat met dit proefstukje de weg te rond is gehouden. Wat de Zwinweg betreft, de slakken moes ten van een andere firma worden betrokken en deze bleken veel meer kalkhoudend te zijn dan toelaatbaar was. Dit wreekt zich nu in den Zwinweg. Bovendien is er op den weg dadelijk een te zwaar gebruik gekomen Wij vertrouwen echter dat de weg goed wordt. De heer Van Balen dacht dat de weg maar heelemaal overgemaakt moest worden. De heer Smit bepleit het verbeteren van den uitrit van den Boermansweg aan 't Kanaal. De Voorzitter deelt mede, dat dit in 't plan dat reeds klaar ligt, is opgenomen. Hierna sluiting. DE POLITIEK VECHT MEE! Sportlievend Berlijn is teleur gesteld en dat met reden. Men had er zoo op gehoopt, aldus onze V.P.B.-correspondent, dat de Duit- sche hoofdstad in den loop van dit jaar het tooneel zou zijn van den strijd om het wereldkampioenschap boksen. Max Schmeling had men in staat gesteld, den titelhouder Brad- dock een wel zeer verleidelijk voor stel te doen: het gevecht zou wor den geleverd in het Olympisch" Stadion, waar gemakkelijk 140.000 toeschouwers ondergebracht kunnen worden; Braddock zou een beurs van 250.000 dollar krijgen en boven dien recht hebben op alle film- en radiorechten voor Amerika; alles bij elkaar zou dan de Amerikaan 400.000 dollar aan het zaakje ver dienen, een mooi bedrag in deze tijden van crisis. Niet voor de verleiding bezwe ken. Maar ziet, de titelhouder is voor de ver leiding der zilverlingen niet bezweken. Hij heeft het schoone voorstel bot van de hand gewezen. En nu is Berlijn niet alleen te leurgesteld, maar ook boos. Want Braddock BRADDOCK. weigert niet slechts in Europa te boksen, ook in Amerika tracht hij den strijd, die Schmeling aan het wereldkampioenschap zou moeten helpen, op alle mogelijke wij zen uit den weg te gaan, hoewel hij ver plicht is op 3 Juni tegen den populairen Duitscher in den ring te treden. Volgons Rerlijn is dat natuurlijk het werk van de lieden, die nu eenmaal de politiek niet huiten do sport weten te houden. En inder daad lijkt deze meening niet geheel onjuist. Schmeling, nauwelijks uit Amerika te ruggekeerd, maakt zich over dit alles in- tusschen niet zeer bezorgd. Over drie we ken vertrekt hij weer naar het land van de dollars, om op 1 Mei zijn training te beginnen. Zou de sterkste knaap van de wereld er niet in slagen, de dingen naar zijn hand te zetten cn den strijd op 3 Juni doorgang te doen vinden? De groote watersporttentoonstel ling te Berlijn. Om hun teleurstelling te vergeten zoeken de Berlijnsche sportenthousiasten nu maar hun troost op de groote watersporttentoon- stelling, die inderdaad veel interessants biedt. Zoowel het luxe motorjacht voor den millionnair als de opvouwbare kano voor den schooljongen zijn hier vertegen woordigd. En tusschen deze beide uitersten in vindt men dan nog voor elck iets wils. Geen wonder, dat bij het aanschouwen van al dit moois de Berlijner zijn spreek woordelijk geworden goed humeur weer spoedig terugvindt. J- SCHMELING. Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! De burgemeester van Dl«mea be schouwt deze automaten alt ha zard-spelen. Een te Diemen ingesteld onderzoek heeft volgens het Ilsb., den burgemeester van die gemeente, mr. A. J. de Wolff, tot de over tuiging gebracht, dat het spelen met z.g. fruitautomaten, dat ook te Amsterdam in vele sigarenwinkels wordt gedaan, be schouwd dient te worden als het gelegen heid geven tot hazardspel en mitsdien strafbaar is. De burgemeester heeft daarom Donderdag alle houders van deze automaten mediege- deeld, dat zij de apparaten vóór 1 April uit hun zaak moeten verwijderen. Na dien da tum zal burgemeester De Wolff door dc ge meentepolitie andermaal een onderzoek in café's en dergelijke doen instellen. Moahten de automaten dan nog in gebruik zijn, dan zullen zij in beslag worden genomen, terwijl tegen de houders proces-verbaal zal worden opgemaakt. Ook de zg. grijpautomaten zijn kortgele den door den Diemenschen burgemeester voor zijn gemeente verboden verklaard. Een caféhouder had hier zulk een inrichting aan den openbaren weg geplaatst en toen deze door opgeschoten jongens werd geplun derd, was dit voor den burgemeester aan leiding het behendigheidsspel krachtig te gen te gaan. Ofschoon de burgemeester er van overtuigd was, dat wettelijk hiertegen niets was te ondernemen, hebben de café houders onder zachten drang van gemeen tewege medewerking verleend, waardoor te Diemen deze apparaten zijn verdwenen. Ten aanzien van de fruitautomaten zij nog opgemerkt, dat deze voor menige zaak een belangrijke bron van inkomsten beteeke- nen. Van een caféhouder vernamen wij, dat hij alleen aan zijn „gokmachine" per week tien gulden verdient. EEN LIEFDESBRIEF VAN EEN VERRE VEREERSTER. Gary Cooper de Paramount-acteur, die wij binnen afzienbaren tijd in de film. „Souls at sea" zullen kunnen zien, ontving niet lang geleden een brief van een zeven tien-jarig Japansch meisje blijkbaar een van zijn zéér vurige vereersters! Cooper bewaart den 'brief als een schat. „Het is de aardigste, die ik ooit gekregen heb", zegt hij. Het epistel, in gebroken Engelsch en op rijstpapier geschreven* luidt als volgt: Osaka, Japan Meneer Gary Cooper, Paramount Studio. Beste Meneer Gary Cooper. Hoe gaat het met U? Uw vader was in Japan. Ik hoor, dat Uw vader zei: „Gary heeft geen kinderen". Is dat de waarheid? U hebt een goeden vader. De volgende Olympiade is in Tokio in Japan. Komt U alstublieft over. ïk zal wachten om U te zien. En als U in Japan komt, kom ook vooral naar Osaka. Als U echt komt zal ik reuze blij zijn en met een naar U toe gaan om met U te praten, maar ik praat maar een beetje Engelsch. Ik hou van fruit, thee, chocola ver- geet-me-nietjes en honden en paarden en alle dieren. Mijn smaak is film, muziek, lezen en alle sporten. Ik werd op 5 October 1919 geboren. Schrijf alstublieft allerlei dingen in Uw antwoord Uw smaak en over Uw huis en van welke bloemen U houdt en enz. Schrijft U alstublieft al die dingen en met Uw handteekening, zoodat ik zeker zal wachten, al duurt Uw antwoord lang. En teeken dan een caricatuur aan het eind van Uw antwoord. Ik ben het vroolijkste als ik aan Uw glimlach denk. Ik hou heel veel van U. Ik bid voor Uw gezondheid en geluÜ. Tot ziens. De „shop-in". Hollywood heeft een nieuw beroep ge schapen. De wonderlijke droomstad stelt eischen aan haar bewoners, die het ontstaan van nieuwe beroepen in de hand werken. Er is nu een variatie gekomen op de „stand-in'. Zooals men weet, is dit een soort dubbelganger of -ster, die in de plaats van de ster voor de camera plaats neemt bij vervelende werkjes als het probeeren. van de juiste belicnting enz. De variatie op dezen dubbelganger is nu de „shop-in", de inkooper, en men noemt de Paramount-actrice, Irene Dunne als degene, die voor het eerst een shop-in in dienst had. Het is haar stand-in Katherine Stanley, die nauwkeurig haar maten cn teint heeft en die dezelfde smaak heeft op het gebied van kleeding, schoenen en andere benoo- digdheden. Miss Dunne had het tijdens de opnamen van „High, wide and handsome' een film, die onder regie van Rouben Ma* moulian gemaakt werd, buitengewoon druk tè druk om de toch zoo noodige inkoo- pen te-doen. En in haar kleedkamer gaf zij een lange lijst op aan Katherine, die stad waarts trok het nieuwe beroep was er! De Ilollywoodsche winkeljuffrouwen we ten nu, dat, wanneer Madeleine Ficlds naar iets komt vragen, het eigenlijk Carole Lom bard is, die aan het koopen is; dat veel van hetgeen Mary Ilittles aanschaft, voor Clau- dette Colbert is, dat Gail Patrik's bcnoodigd- heden door Jean Edwards gekocht wor den enz. De „shop-in" Is een onmisbaar menscli geworden in HollywoodI

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2