Sportresuïtatèn RS.V. slaat Be Quick met 4-0 K*R V-B-Beker De voetbaluitslagen N.H.V.B. Zaandam koestert nog hoop HRC wint het tournooi van Kampioenschap van Nederland Een 3-0 zege van Alkmaar op Q.S.C. Om een plaats in de eerste klasse M.V.V. moet degradatie wedstrijden spelen Om een plaats in de tweede klasse Om een plaats in de derde klasse H-R-C wint het tournooi te Velsen Rauch-beker Helder in de volgende ronde Watervogels- N.H.V.B.-elftal Vierbonden tournooi B<K,C Paaschwedstrijden Om het kampioenschap van Nederland P«S*V\-Be Quick 4-0 van Paschen 1937 De uitslagen van de tijdens de Paaschdasren gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Om het kampioenschap van Nederland. P.S.V.Be Quick 40 Promotie- en degradatie le klasse, Afd. 1. S.V.V.—Z.F.C, i2 Promotie ie klasset Zaandijk—O.V.V.O. 2—1 Promotie Se klasse: VolewrjckersH.V.C. 55 Promotie 4e klasse: Q.S.C.Alkmaar y3 Promotie le klasse, Afd. S. Hilversum't Gooi 1i Afdeeling III. Hengelo—Quick 3_3 Competitie „Zuid". B.V.V.Juliana 22 EindhovenM.V.V. 21 Afdeeling V, Eerste klasse. SneekFriesland 21 VeendamAchilles 31 V.3.V.-tournooi. De KennemersH.R.C. 02 V.S.V.Stormvogels 10 Finale: H.R.C.—'V.S.V. ,T.:..ir.T.....T..3 4—2 Rauschbekert TexelHelder .ttt. .t..-. „v... .....tt-.22 bekerwedstrijden1 De SpartaanAlcmaria Victrix ^..r.w.3 10 A.F.C.Purmersteijn 32 SuccesD.E.C., uitgesteld, Ofschoon het Paaschprogramma niet groot was, bood het toch voldoende gelegenheid om eenige frappante uitslagen op te leveren. Re Quick stelt sterk teleur. Door haar kranige overwinning op Feijen- oord, had Be Quick de sympathie van velen in den lande verworven. Men gunt het Noorden wel de kampioen van Nederland 1937. Dat die echter in Groningen zal belanden, mag aan ge rechten twijfel onderhevig genoemd worden. Een ploeg, die met 04 van P.S.V. verliest, heeft lang niet voldoende in haar marsch om den hoogsten titel van het land te behalen. 40 voor P.S.Vdat zullen er weinigen gedacht hebben! Intusschen een knappe presta tie van de Philipsvoetballers. Ajax is thans nog de eenige, die in dit tournooi nog geen punt heeft verspeeld. De stand luidt aldus: Ajax 2 2 O O 5-3 4 PSV 2 I O I 6—3 2 Go Ahead 2 I O I 3-2 2 Be Quick 2 I O I 3—6 2 Feyenoord 2 O O 2 2—5 O Z-F.C. wint! De kleine kans op behoud heeft Z.F.C. ge handhaafd door den uiterst lastigen uitwed strijd te Schiedam tegen S.V.V. met 2 1 tot een goed einde te brengen. S.V.V. heeft thans 2 nederlagen geleden en kan gevoegelijk als utigeschakeld beschouwd worden. R.F.C. staat er, zooals uit onderstaand standje blijkt, het beste voor: RFC ZFC SVV s 1 o O O o 6—2 2 2 3-7 Hilversum't Gooi gelijk. Onder geweldige spanning heeft te Hilver sum de groote derby tusschen de plaatselijke hampioenen plaats gehad. De strijd eindigde in een gelijk spel (11), waarmede de mannen van Huizinga het meest gebaat zijn. R.C.H. is echter nog niet uitgeschakeld; zy moet weten te profiteeren van de schade, die de Hilver summers elkaar berokkenen! De stand is: Hilversum 't Gooi RCH I o O 3-2 I—I 1—2 Hengelo behoudt de leiding. In het Oosten heeft Hengelo de beste papie ren behouden. Toch is geen der andere candi- daten nog uitgeschakeld, want de wedstiyd HengeloQuick leverde een gelijk spel op (3—3), zoodat de 3 rivalen er thans als volgt voorstaan: Hengelo Ensch. Boys Quick 7-6 5—5 4-5 ™T,?Clï n?g eerder dan verwacht werd, is de roode lantarenpuzzle in het Zuiden tot een op lossing gekomen. Juliana heeft het bestaan om u°SCh t6fen B V V' een gelijk spel te be werkstelligen (22), daarmede juist het pun tje verwervende, dat zij noodig had om aan net spelen van beslissingswedstrijden te ont komen. Dat was dus dit jaar een narrow escape voor de eerste klassers uit Spekholzerheide! De wedstrijd Eindhoven1— M.V.V. kreeg door dezen uitslag een beslissend karakter, want het ging nu alleen nog maar tusschen deze twee. Nadat de gewone speeltijd verstreken was, had den beide ploegen één doelpunt gescoord, zoo dat er verlengd moest worden. Eindhoven was zoo gelukkig in deze verlenging een tweede goal te maken, zoodat de club uit Maastricht aangewezen werd om haar eerste klasseschap te verdedigen. Willem II c.s. zullen echter heel wat moeten presteeren om de Zuid-Limbur genaren uit het milieu, waarin zij reeds zoo vele jaren vertoeven, te verdrijven! Zaandjjk slaat O.V.V.O. Zaandijk is er zoo waar in geslaagd met 21 van O.V.V.O. te winnen, zoodat de kampioen van III A er thans lang niet gek voor staat. Onderstaar de stand illustreert dit dui delijk: D.W.V. Zaandijk O.V.V.O 2—1 3-3 1—2 10 doelpunten en geen beslissing. Volewyckers en H.V.C. hebben een interes-., santen strijd geleverd, waarin niet minder dan* 10 doelpunten gescoord werden. Beide storm- linies scoorden er 5, zoodat er nog niet te zeg gen valt, wie er van deze twee promoveeren zal. Beide staan n.1. precies gelijk. De wedstrijd Q.S.C.Alkmaar heeft een ver rassenden uitslag opgeleverd. De Kaasstede lingen hebben n.1. met liefst 30 gezegevierd en hebben daarmede de kansen voor de favo riet zijnde Wormerveerders al dadelijk een lee- lijken knauw toegebracht. Voor Texel achten we dezen uitslag niet slecht, want het blijkt thans wel, dat de wedstrijd in Alkmaar de las tigste uitwedstrijd is geweest! De situatie is als volgt: Alkmaar 2 1 1 o Texel 1 o 1 o Q.S.C. 1 o o 1 4-1 1—1 0—3 Alcmaria uitgebekerd. Alcmaria is slechts één doelpunt van de derde ronde vandaan gebleven. De Spartaan wist n.1. eenmaal het leder achter keeper Brouwer te deponeeren en hadden Gerritse c.s. dus hetzelfde ten aanzien van Oerlemans gedaan, dan hadden de withemden in de derde ronde gezeten. Nu dat echter niet gelukt is, blijft Alkmaar dit jaar verder verschoond van cup-voetbal. Het Succes-terrein verkeert in een dermate hopeloozen toestand, dat de wedstrijd tegen DEC uitgesteld moest worden. Is die toestand niet te verbeteren, Wieringers? AFC plaatste zich door een 32 overwin ning op Purmersteijn in de derde ronde. De roodhemden slaan De Kennemers en VSV! HRC heeft bewezen, dat de invitatie van VSV om deel te nemen aan haar feesttournooi volkomen gerechtvaardigd was. In een paar buitengewoon vlot gespeelde wedstrijden heb ben de Heldersche tweede klassers twee over winningen behaald. In den eersten wedstrijd werd van de klassegenooten De Kennemers met 20 gewonnen. Daar VSV na spannen- den strijd van De Stormvogels gewonnen had, kwamen dus wederom twee rood-witte ploe gen binnen de krijtlijnen. Onvervaard zijn de Racers tegen de eerste klassers ten strijde getrokken en zij mochten het genoegen sma ken met 4—2 in de meerderheid te blijven. Zoo won HRC dus dit tournooi, een resultaat, waarmede we haar van harte gelukwenschen. PAASCHDAGEN. WatervogelsVoorloopig N.H.V.B.-elftal 3—2 8 F: HRC 6—Atlas 2 4 G: Texel 3—Held. Boys 2 4 H' Wieringerwaard 2Schagen 3 Jun. A: KFC a—Helder a Adsp. R: Helder bHRC a S: HRC d—Atlas a T* Oudesluis aHRC e U: Texel b—Cocksdorp a Alle overige wedstrijden hebben door reinafkeuring geen doorgang kunnen vinden. uitgest. 3—3 0—4 1—2 0—3 5—0 4—0 ter- Herstelling. Na onderzoek is ons gebleken, dat de mede- deeling, ons door verschillende berichtgevers in den mond gelegd, als zou Wieringerwaard vorige week tegen Zeemacht tot overdreven forschheid haar toevlucht hebben genomen, niet door de feiten gestaafd is geworden. Scheidsrechter Metselaar, die leidde, vond het een fairen wedstrijd, waarin toevallig twee maal een penalty moest worden uitgedeeld. Wat de competitie bracht, was bijzonder weinig. In 3 F deed HRC 6 Atlas 2 sneuvelen met niet minder dan 73. De Helder-junioren hebben zich best verweerd tegen KFC a en een 40 overwinning be haald. In 4 H heeft Wieringerwaard 2 haar kam pioensillusies wat moeten temperen. Het be zoekende Schagen 3 dwong haar met een be hoorlijk sterk elftal tot een gelijk spel, zoo dat W.W. thans met een achterstand van zooveel wedstrijden, ook een verliespunt meer heeft dan Petten 2. Alle wedstrijden op het Succes-terrein moesten worden afgekeurd. En dat waren er niet minder dan zes. Het terrein op Wieringen is voor den goe den gang van zaken een storende factor. We wenschen de Succes-leiding toe, dat ze er in slaagt op een of andere wijze tot verbetering te komen. Een gelijk spel tegen Texel. Met een sterke combinatie is Helder er gisteren in geslaagd door een 22 gelijk spel tegen de 4e klasse kampioenen, Texel, de vol gende ronde te bereiken. Men had bij wijze van proef Kiesewetter en L. Trap als backs opgesteld, terwijl de mid denlinie van het tweede in het veld stond. Deze proef is uitstekend geslaagd, Kiese wetter speelde een phenomenale backpartij. Trapvast en gebruik makend van zijn lichaamskracht vormde hij een onoverkome lijk struikelblok voor de zwakke voorhoede der Texelaars. Ook L. Trap paste zich goed aan, doch hij wilde nog te veel opdringen. Helder's reserve middenlinie deed het even eens uitstekend, doch de voorhoede, waarin alleen de buitenspelers voldoende waren, hield het spel te kort om meer dan tweemaal succes te hebben tegen het robuste Texel-achtertrio. Texel gaf voor de rust den indruk zich niet bijzon der druk te maken voor dezen strijd. Maar al spoedig bleek het, dat dit niet het geval was en na de rust hadden de witjakken de handen vol aan de groenwitten. Het eenige deel, dat bepaald zwak is, is wel de voorhoede, die steeds met omwegen naar het doel toe wilde, waardoor ze steeds een tempo achter was. Reeds dadelijk bleek het, dat Helder van plan was om de volgende ronde te bereiken en de Texelaars werden volkomen terugge drongen en uit hun spel gespeeld. Voor de rust is er dus feitelijk ook maar één ploeg aan het werk geweest. Maar te ver doorge voerd samenspel belette doelpunten maken en het was nog aan een zwak oogenblik van den overigens goed verdedigenden Dukers te danken, dat S. Wieren een voorzet van rechts via den paal kon inschieten. In de tweede helft was het spelbeeld totaal veranderd. Texel was meer enthousiast en het gevolg was, dat de strijd gelijk opging. Na pl. m. 20 minuten spe len werd, nadat aan beide zijden reeds ver scheidene kansen verknoeid waren, een ver doorgespeelde bal naar links Texel voor de tweede maal noodlottig. Wieren trok taktisch de beide achterspelers naar zich toe, een keurig trekballetje naar het middenveld volgde en Van Beekhoven had niets anders te doen dan den bal in 't net te deponeeren. Texel maakt gelyk. Een twee-nul voorsprong leek veilig, maar toen pl.m. 13 minuten voor het einde, de bal uit een vrijen schop wegens hands via Neyens in het doel terecht kwam, keerde de span ning weer terug. Nog geen vijf minuten later kopte Nic. de Graaf een voorzet van Ran langs Muller. Zoo was de stand toch nog gelijk, maar verder konden de groenwitten het niet brengen. Zoo kwam tenslotte het einde van dezen pittigen oefenwedstrijd, die Helder in de volgende ronde bracht. De provincialen z(jn minder dan vorig jaar. Er was flink wat volk komen kijken naar dezen wedstrijd, waarin de vogels geducht van zich hebben afgebeten en de 11 uitverkore nen niet onverdiend met 32 hebben geklopt. Het voorloopig N.H.V.B.-elftal heeft in zijn geheel niet zoo'n goeden indruk gemaakt als vorig jaar. Toen speelde men dadelijk tegen een tweede klasser (WFC) en met succes, terwijl men het thans tegen een vierde klasser moest afleggen. De NHVB had diverse zwakke plekken, waardoor het geheel niet op de gewenschte hoogte kon komen. De achterhoede De Ruiter M. Schenk en Henneman speelde voor rust buitengewoon solide. Toen ze het na rust wat drukker kregen, werden er fouten gemaakt, die men van hen niet verwacht had. Met name Henneman gaf de tegenpartij ongeveer een doelpunt cadeau. In de halflinie was Hoebe (Helder) vervan gen door Visser (DRC, Durgerdam). Deze invaller Visser, verdedigend goed, was voe dend beneden peil. Bovendien raakte deze speler nog vrij ernstig geblesseerd, zoodat de commissie terug moest grijpen tot den derden speler op deze plaats, n.1. Beeldman van Bergen, die te kort heeft kunnen spelen, na Visser's uitvallen, dan dat we een gegrond oordeel over hem zouden kunnen uitspreken. Spil Spaarman was positief minder dan vorig jaar, alhoewel nog voldoende. Het eigen aardige feit doet zich voor, dat Henneman de beste spil is dien we hebben. De linksback plaats zou dan echter weer vrij komen en daarmee weet de commissie geen enkelen an deren raad dan Henneman er maar op te stellen, die per slot van rekening overal bruikbaar is. Rechtshalf Poeze (Hoogkarspel) heeft zijn opname gerechtvaardigd. Hij voldeed uitste kend. G. Hart was als rechtsbuiten minder dan vorig jaar. Nu is het Watervogels-terrein echter, vooral als het droog is, heel lastig te bespelen voor een buitenman, die er niet op gewend is. Jac. van Es heeft verdienstelijke dingen ge daan. Zoo mag men niet van hem zeggen, dat hy den bal te lang houdt en dat hij niet pas- seeren kan. Toch vinden wij de kwaliteit van zijn voorzetten maar matig. Ze kwamen bijna steeds achter, in plaats van vóór de spelers, waarvoor ze bestemd waren. Rob, Schenk en Schuitemaker vormden een matig binnentrio, mede doordat de echte midvoor ontbrak: Hazeloop, tot wien de commissie zeker weer zal terugkeeren. Het W.waard binnentrio bleek zich niet in gedeelten te laten opstel len. Schenk naast Hazeloop is de volledige Schenk. De productiviteit van Wieringerwaard in de competitie is een gevolg van het per fecte onderling begrijpen van deze twee. En wat voor K. Schenk geldt, geldt ook voor Rob, hoewel in mindere mate. Omtrent het passeeren van Hazeloop deden verschillende geruchten de ronde. De ware reden is, dat deze speler vorig jaar in het Bondentournooi in Rotterdam te weinig enthousiasme heeft getoond en mede daardoor een slechten wed strijd heeft gespeeld. De commissie heeft terecht met de mentaliteit van de spelers rekening te houden. Vandaar dat een stoere enthousiaste doorlooper als K. Schenk een wit voetje heeft en van zijn plaats verzekerd is. We doen een dringend beroep op Haze loop! Omtrent den wedstrijd het volgende: De NHVB, voor rust in het voordeel van den wind, was voortdurend sterker, maar het slecht geleide voorhoedespel sorteerde tegen Been c.s. langen tijd geen succes, totdat K. Schenk van dichtbij keihard inschoot (01). Ondanks legio karnen werd de score niet verhoogd. M. Schenk en Henneman, die met bewonderenswaardig gemak ^tonden te backen, werden kort voor rust door een weer galoos schoonen aanval der Vogels geslagen. Een harde, afgemeten trough-pass van den midvoor naar den rechtsbuiten, deze zette meteen hoog voor en de toegesnelde links buiten kopte in vollen ren in (11). Een minuut of 10 na rust was de N.-H.V.B. een tijdje aan het knoeien, waarin de heele defensie deeld. Watervogels baande zich en thousiast een weg en Been scoorde (21). Nauwelijks vijf minuten later vergat Henne man op onbegrijpelijke wijze in te grijpen en Watervogels doelpuntte door een kopbal (31). Een poosje later kon W.'s keeper een keihard schot slechts vallende wegstompen. Van Es liep toe, gaf een boogballetje naar Schuitemaker, die niet kon missen (32). Hierbij is het gebleven. De Watervogels hebben een zeer enthou siaste partij gespeeld en een uitstekenden indruk gemaakt. Het' N.-H.V.B.-elftal zal nog eens terdege onder de loupe moeten worden genomen voor 25 April, op welken datum wederom een oefenmatch zal worden gespeeld. Het Vierbondentournooi, waarvoor het N.-H.V.B.-elftal nu oefent, wordt op Hemel vaartsdag gespeeld te Alphen aan den Rijn. Des morgens worden gespeeld Amsterd. V.B.N.H.V.B. en Haarl. V.B.—Leidsche V.B. Des middags om half drie de finale en de ver liezersronde. Lag het aanvankelijk in de bedoeling om een serie-tournooi te houden, waaraan naast B.K.C. 1 door Wieringerwaard, Oudeschild en Helder 2 zou worden deelgenomen, diverse op gekomen bezwaren hebben dezen opzet ver ijdeld en het slechts mogelijk gemaakt een viertal vriendschappelijke wedstrijden te doen houden. Voor den eersten dag stonden op het programma B.K.C. 2—Oudesluis 1 en B.K.C. 1—Helder 2. Het tweede elftal is niet gewend met veel bezoek omdat het nu eenmaal in de schaduw van het eerste leeft. Het is echter aller belang stelling waard. Ook uw verslaggever die er niet aan toekomt naar tweede en derde elftallen te gaan kijken, had niet vermoed, dat de jongens van P. v. d. Burg zoo'n aardig ploegje vorm den, dat ze de eerste klasser Oudesluis er aan konden doen gelooven. Weliswaar mistten onze D.O.S.K.O.-vrienden hun eminenten rechtsback J. Goet, waarvoor het rechtsverdedi^ingsblok eenigszins omgezet werd en invaller A. Muntje- werf kanthalf en Moerland rechtsback werd, dat neemt niet weg, dat de overwinning van B.K.C. 2 met eere mag worden genoemd. Voor al om de wijze waarop zij tot stand kwam. De geheele wedstrijd werd in een vlot tempo ge speeld, gaf spannende momenten te over en leverde vijf goede doelpunten op. Het zag er anders in den beginnen niet erg naar uit, dat B.K.C. 2 aan het langste eind zou trekken. D.O.S.K.O. toonde n.1. iets meer rou tine en was schotvaardiger. Met een prachtig hoog schot opende Nannis dan ook voor zijn club de score (01) en toen W. Muntjewerf uit een vluggen algemeenen aanval na een half uur den stand op 02 bracht, was de alge- meene verwachting, dat B.K.C. 2 tegen de eerste klasser een nederlaag zou moeten lijden. B.K.C. dacht er zelf echter anders over, ze voerde het tempo op, terwijl Oudesluis het naar het ons toescheen, iets kalmer aan ging doen. Dit werd noodlottig, want toen Moerland treu zelde met wegwerken, ontnam Post hem den bal, zette voor en P. Harder kopte in (21). B.K.C. 2 zette na rust haar lofwaardig wer ken voort en bracht het zoover, dat keeper Wind minstens even veel en even gevaarlijk werk kreeg als De Schipper. Na ongeveer 15 minuten kogelde J. Steenvoorde, die een uit stekende spilpartij vertolkte, hard naar voren, Meereboer ving het leder meteen op en pas seerde Wind onhoudbaar (22). Dit was het sein voor hernieuwd offensief aan weerskanten. Zeer aantrekkelijk en goed spel sloot den wed strijd. B.K.C. 2 was hierbij een ietsje beter. W. Post begon zeer succesvol op de rechter vleugel te spelen en passeerde Geerligs meer dan eens. Een voorzet van P. Harder werd ten slotte listig door J. de Schipper ingekopt (32). B.K.C. 2 was uitstekend. Alleen Meere boer heeft vele beslist zwakke oogenblikken gehad. Namen noemen is riskant, maar keeper Cees de Schipper, spil J. Steenvoorde en rechtsbuiten W. Post verdienen toch wel een bijzonderen pluim. Oudesluis was in gewonen vorm. Zij kan het zeker beter, vooral met Jan Goet er by, maar zij zal toch moeten toegeven, dat haar spel dan ook inderdaad heel wat beter had moeten zijn om dit B.K.C. 2 te kloppen. BKC 1—Helder 2 5—0. Ook het eerste elftal heeft zijn getrouwen in het fraaie lenteweer een prettige verrassing bezorgd. BKC 1 was wel in bijzonderen vorm en het was eigenlyk jammer, dat Helder 2 niet met haar volledig kampioenselftal kwam. Barend de Boer, Wolf de Jongh en D. de Vries ontbraken n.1. Is de overwinning zeer fraai geweest en schenkt zij veel voldoening, het meest is de BKC-aanhang in haar schik geweest over de wijze waarop „het groote experiment" is geslaagd. Men weet het: de middenvoorplaats is het punt van veel zorg bij BKC. Jan de Schipper heeft veel goede eigenschappen: zijn kijk op het spel, zijn spel- verdeelen en zijn schot zijn bevredigend, maar Jan heeft, jammer genoeg, voor dezen spor- tieven en fairen jongen, zijn lichaam niet mee. Hij is niet vlug genoeg. Nu de competitie achter den rug is, moest er wat geprobeerd worden en de elftalcom missie besloot Henk Paardekoper zijn kans te geven. Paardekoper is een voetballertje van het slag van Webeling en Jan van Wees, maar heeft met deze spelertjes zijn kleine gestalte wat tegen. Er kon dan ook bezwaar in blij ken te zijn om „drie babies" naast elkaar als binnentrio te laten fungeeren. Laten we direct maar zeggen, dat de proef volkomen gelukt is. Paardekoper heeft ge toond, dat hij de midvoorplaats waardig is. Hij heeft uitstekend gespeeld en blijft hy met dezelfde lust spelen, dan is de midvoorkwestie opgelost. De wedstrijd is met 30 door BKC gewon nen, omdat ze wat meer élan wist te ontwik kelen en geestdriftiger doorliep dan da Helder-ploeg, wier veldspel op een goud schaaltje gewogen wel iets beter was. Hel der's midvoor v. Beekhoven kreeg van de uit stekende BKC-achterhoede weinig kans, waar bij hij bovendien slecht was met zijn schoten. Na een half uur is M. van Teulingen Jz. wiens forsch spel men langs de lijn niet te veel moet aanmoedigen met een bal goed doorgesjouwd en heeft hem aan Paarde koper gelaten die met een keihard schot den uitloopenden Kubbe passeerde (10). Een minuut of 25 na rust bleef de ver opgedrongen Helder-verdediging bij vermeend buitenspel staan, Blok nam het leder mee en voor hij achterhaald kon worden lag nummer twee in het net (20). Vijf minuten voor tijd zet Jac. van Wees prachtig voor en Blok schiet, hoogopsprin- gend, in (30). Aanvoerder Prins had Henk de Boer voor den aftrap bloemen overhandigd in verband met het door Helder 2 behaalde kampioen schap. De Boer dankte en sprak namens zijn vereeniging den wensch uit, dat BKC volgend jaar niet alleen kampioen van 4 A, maar zelfs derde klasser mocht worden. Zou BKC dat geïnspireerd hebben tot het spelen van zoo'n lekker wedstrijdje? De tweede dag. Deze was van veel minder gehalte. BKC 2 speelde tegen Schagen 2 en slaagde er in deze met 32 te kloppen.. BKC 1 kwam daarna tegen Oudesluis 1 uit. BKC mistte Van der Goes, Webeling, Tauber en Van Teulin gen Hz., waarvoor spelers uit BKC 3 invielen. Van dezen maakte de kleine C. Muntjewerf een aardigen indruk. Cor Prins speelde voor de variatie eenslinksbinnen, waar hij het er nog niet eens zoo gek afbracht en toonde bij training een goed veldspeler te kunnen zijn. Jan van Wees scoorde voor BKC, terwijl Simon Slikker voor DOSKO doelpuntte. De eindstand was 11. PSV heeft haar tweeden wedstrijd voor de kampioensronde vrij gemakkelijk met 40 kunnen winnen, ondanks het feit, dat haar tegenspelers, de noordelijke kampioenen, hun voortreffelijkste kwali teiten snelheid en enthousiasme tot de laatste minuut bleven uitbuiten. Men kan inderdaad niet beweren, dat de Groningers er in dezen wedstrijd niet uitge haald hebben, wat er in zat: anderhalf uur lang hebben Pienter c.s. gezwoegd om het goede resultaat, dat zij thuis tegen Feyen- oord behaalden, in hun eersten uitwedstrijd te herhalen. Dat zij daarin niet geslaagd zijn is te wijten aan het feit, dat de Zuidelijke kampioenen het systeem, waarvan de Gronin gers het hebben moeten beter kunnen spelen dan de Be-Quickers zelf. Ook PSV kan de wapens van snelheid en enthousiasme han- teeren in een open spel met verrassende centers, maar de Eindhovenaren kunnen daar naast ook nog behoorlijk hun aandacht be steden aan de zuiverheid van uitvoering, omdat zij over een technische basis beschik ken, die beter is dan die van de meeste Groningers. De spelopzet van beide ploegen bleek ia dezen middag dikwijls dezelfde te zijn, maar terwijl de Noordelijke kampioenen zichzelf vaak „over den kop" speelden, bleef PSV haar systeem meester. En het gevolg: voor de Eindhovenaren geen enkele tegengoal zelfs zeer weinig gevaarlijke schoten voor de Gro ningers. Uiteraard was dit geen wedstryd waarin vele technische snufjes te bewonderen vielen: deze moesten aan het nuttigheidsvoetbal en het zeer hooge tempo waarin gespeeld werd worden opgeofferd. Dit feit kwam reeds in de eerste minuten van de match vast te staan: direct na den aftrap zette de stoere Groning- sche aanval haar open aanvallen op met verre centers naar de vleugels, waarbij van de spelers individueel een groote snelheid ge vergd werd. De Be-Quickers liepen echter tevergeefs stom op de Eindhovensche ver-

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9