Helpi Abonneert II op dit blad ^ivetóen JkUekkingen 5a huwt 5a koop nieuwe! 'oek P. KALIS VAN HILTEN Spreekuur hervat Tijdschriften en Weekbladen Stoomvaartberichten Uit het politierapport Laatste berichten Juffrouw door auto aangereden KINDERARTS St. Lidwina Ziekenhuis gewaagd aangebeden Tc huur het GRASGEWAS van het Fort Oostoever aangebeden GROENTEN en FRUIT, bij P. KALIS gehaald, is NOOIT te duur betaald Gravendwarsstraat 3. Ruyghweg 49, Tel. 416 In Weer en Wind, Maart-aflevering. Ètj W. L. J. Brusse's Uitgeversmaatschappij te Rotterdam, verscheen onder redactie van Rinke Tolman en Ds. J. I. van Schaick de derde aflevering van „In weer en wind", geïllustreerd maandblad gewijd aan natuurleven, reizen, volkskunde en buitensport. Deze Elflevering biedt weer veel en velerlei. Alle bijdragen zijn uitstekend geïllustreerd. De Stuwing. Maanblad voor Nederland, uit gaande van de Amsterdamsche Maatschappij voor Jongemannen. Leidscheboschje A'dam, C. In het Maartnummer schrijft J. D. Dauban- ton over „Het bezoek der delegaties uit Indië bjj gelegenheid van het Prinselijk Huwelijk" en L. A. v. W. over „Stabat Mater van Pergolese". Interessant is „Shakespeare Redivivus" door P. J. van Mullem, terwijl de heer Kroon, zijn beschouwingen over „Buch- man-Beweging of Kerk?", voortzet. De Watersport, Maart-nummer. Officieel orgaan van den Ned. Roeibond en van den Ned. Studenten Roeibond. Scheepmakersstraat 13, Den Haag. Wederom munt dit nummer uit door een aantal bijzonder goed getroffen foto's, die den steeds lezenswaardigen tekst op keurige wijze sieren. Van den inhoud noemen wij „Gevechten met reuzen-visschen", „Wat de zeearend volbracht", Bedrijvigheid op de Werven", en tenslotte „Met de O 200 naar de „Witte Bank"". Morks-Magazijn. Maart nummer. Uitgave Fa. C. Morks Cz. Dordrecht. Dit periodiek, dat men steeds weer met blijdschap op zijn lessenaar ontmoet, behandelt ditmaal als eerste bijdrage (rubriek Persoonlijkheden) „Pangeran Adipati Ario Mangkoe Nagoro VII", welke bijdrage van de hand is van den heer H. G. Cannegieter. Eerste klas foto materiaal illustreert deze bijdrage. Mevr. W. van der Veenvan Rij schreef de novelle „De Buurman", terwijl voorts genoemd moet wor den van de rubriek boekentafel „Albert Verwey" een persoonlijke herinnering, ge schreven door den collega van den gestorven dichter, Gerard van Hulzen. Contact. Maandblad voor de Nederlandsche Jeugd, waarin opgenomen Rostra Gymnasio- rum. Maartnummer. Uitgave Dallaan 8, Baarn. Natuurlijk behelst dit nummer heel wat Jamboree-nieuws. Mr. A. G. Maas vervolgt zijn beschouwingen over „Het Land van Stalin", terwijl we van M. Pannevis Jr. lazen „Hoe maak ik een eenvoudige sterrenkijker?" Onze Aarde. Maartnummer. Uitgave Van Holkema Warendorf N.V. te Amsterdam. De oude medewerker van dit steeds door een goede uitvoering frappeerend periodiek, Mr. W. J. van Balen, schrijft over „Brazilië, het onuitputtelijke", terwijl C. D. Saai op verdienstelijke wijze het een en ander vertelt over de geschiedenis van de Alkmaarsche kaasmarkt. Interessant is „Lissabon, hart en hoofd van Portugal", waarin een bijzonder aardige collectie foto's opgenomen werd. Wat fotomateriaal betreft kan men ten opzichte van „Onze Aarde" trouwens geen wenschen meer koesteren. De Kern, Maart-nummer, Van Holkema Warendorf N.V., Amsterdam. Van de ditmaal opgenomen bijdragen vermelden wij: „Multa- tuli in Brussel (uit De Vlaamsche Gids), „De Oorlog ter zee verandert" (uit Populair Science New York), „De Joden van Oost- Europa", (Foreign Af fairs-) „Luigi Piran- dello (Mercure de France) en (Ras, volk en natie in Zuid Afrika (Zeitschrift für Politik, Berlin). De Modelbouwer, tijdschrift voor de ver vaardiging van Scheeps-, Vliegtuig-, Machine- onderdeelen, etc. Maart-nummer. Uitgave N.V. Uitgevers Mij. „De Esch" Hengelo. J. van Hattem vervolgt „Model-Vliegtuig- bouw", terwijl Richard de Boer Jr. weder het noodige vertelt over hetzelfde onderwerp, doch dit op andere wijze. Een aantal schema's en schetsen verduidelijken deze en diverse andere bijdragen. „Panorama" van 25 Maart biedt een groote collectie amusementslectuur, kwistig voorzien van meestal goed gekozen plaatjes. Het ge heel biedt dan ook weer een levendig aspect, met als centrale pagina de reproductie van een aquarel van Willy Schermelé: „Op zoek naar de PEiaschweide". Van de geïllustreerde artikelen noemen we in de eerste plaats „De fout van 1881", van Henryck Kogge, waarin deze nog eens aan het licht stelt, hoe het gekomen is, dat het Centraal Station op een eilandje gebouwd is en daardoor een schade aan het Eispect van de Hoofdstad veroor zaakte. Lezenswaardig zijn ook de artikeltjes over de vossenjacht in het schoone Engel- sche graafschap Dorset en over de grootste astronomische sensatie van deze eeuw, zooals de nieuwe komeet, wier komst door den jon gen Zuid-Afrikaanschen astroloog, Dr. W. Sagvenborgh, aangekondigd is, schijnt te zul len worden. „Stad en Land" van 27 Maart staat in het teeken van het Paaschfeest, waaraan in woord en beeld vrij veel ruimte is verleend. Tot het fotografische nieuws uit binnen- en buitenland behooren weer tal van curiosa. „Een Triomph der Biologische wetenschap" doet ons kennis nemen van den arbeid en de hoogst merkwaardige resultaten van Dr. Jan P. H. Diederich. De toegevoegde foto's getuigen ervan, men bezie ze maar eens aandachtig! Tenslotte wijzen we nog op het geïllustreerde artikel over den vwarten lijster of merel. In dit nummer voorts de gebruikelijke amuse mentslectuur. „.den man, die witten wandelstok draagt als hij de straat moet kruisen! (Want zoo'n stok wordt gedragen door menschen, msffrAi die slecht kunnen zien) Het Rad van Avontuur door Rein Valkhof en Piet Marée. Uitgave Bosch en Keuning te Baarn. Prijs gebonden 1.50. Dit jongensboek, dat evenwel ook door de andere sexe hoogelijk gewaardeerd zal wor den, behelst het reistas van een paar jonge lui, die door een even eenvoudige als aan nemelijke oorzaak een voetreis beginnen en meegenomen worden door een paar orgel draaiers met vreemde, zelfs zéér verdachte, allures. Het kwartet maakt een tocht door een deel van Noord-Holland, en het is hier, dat de jongelui van het eene avontuur in het andere terechtkomen. Men moet dit goed begrijpen: het zijn geen evenementen met gangsters, zij hebben geen wild-west allures, en er komt geen misdaad bij te pas. En wijze lieden, die over het ver stand des onderscheids beschikken, zullen de lotgevallen hoogstens lastig en interessant vinden. Maar men moet dit ales bezien uit het oog van de jongens. Voor hén zijn de gebeurlijkheden geweldig van formaat en „reuze-spannend". De beide schrijvers, die het métier voor de jeugd te schrijven verstaan, hebben een han dig gebruik gemaakt van eenige uitingen der hedendaagsche cultuur en techniek: o.a. van film, radio en tourisme, en zelfs van een neven verschijnselde crisis. Wij zijn er zeker van, dat dit Rad van Avontuur in den smaak zal vallen. Zelfs heb ben wij het, ouder en dus... wijzer zijnde, met genoegen gelezen en wij zijn er zeker van, dat het de jeugd eenige uren van gezonde ont spanning zal brengen. Vermelden wij nog, dat een aantal uit stekende illustraties de waarde van het boek in niet geringe mate verhoogen. Verschenen bij de firma Sehoonderbeek te Laren: „Een Hoekje Stad" door H. H. J. Maas. Een eigenaardig boek over het gezin, vooral over de vrouw van een treinconducteur. Zij is vroeger een heel knap dienstmeisje geweest, heeft veel geleerd van een mevrouw De Zwart, vooral op sexueel gebied en heeft een zeer luchthartige levensopvatting gekregen, zoodat ze later heel goed de moderne liefheb berijen van haar zoon en drie dochters be grijpt, die allemaal kostgeld inbrengen, maar de moeder behandelen als een dienstmeid, terwijl de vader heelemaal niet in tel is, zooals hij zelf zegt: „kostganger voor zijn volle salaris". Een fraai stel is het niet, oppervlak kig, berekend, genotziek. Er blijft niets die pers over, niets, dat mooi is. Alle families in de „nette buurt", waar ze wonen gaan over de tong en blijken allen om andere redenen dan liefde getrouwd. De manier, waarop de meisjes aan baantjes komen, ook de jongste van zestien, geeft blijk van een volkomen be kendheid met de lagere instincten vEin veel mannen. En dit alles wordt nog goed gepraat, als heel normaal beschouwd. Een goed stuk realiteit is het boek overigens volstrekt niet. De bespiegelingen van moeder Van der Meer zijn veel te wijsgeerig voor een gewezen dienstbode en huissloof. Een goede dialoog komt haast niet voor, geestigheden zijn doorgaans plat. Neen, dit is geen boek, dat ook maar in eenig opzicht iemand 'iets goeds zou kunnen brengen. Verschenen bij Bosch Keuning te Baarn „Wonderbare avonturen van Happerdepap", een geestig boek voor jonge kinderen door Peter Lutz, rijk geïllustreerd met grappige teekeningen van den schrijver. In keurigen band 1.50. Verschenen bij Van Loghum Slaterus' Uitg. Mij. te Arnhem: Dr. W. Banning: „Wat dunkt U van de Mens?" In zijn inleiding legt schrijver deze vraag nader uit, als een vraag naar „het wezenlijke van onze menselijkheid", een vraag of iemand, die geld, een zaak, een positie, gezondheid en leven heeft, in wezenlijken zin mens is. En verder zegt hij: „Wij weten niet meer, wat wenselijk, wat beestachtig is, wat gewetens- trouw en innerlijke vrijheid is." Dan behandelt schrijver de verschillende verhoudingen, waarin het mens zijn zich afspeelt: de verhouding tot de natuur, de sociale, de historische verhouding, de cultuur verhouding, man en vrouw, de mens tegen over zichzelf. Daarna beziet Dr. Banning de mens in religieuse verhouding ,om tenslotte na eenige hoofdstukken aan verschillende vormen van humanisme te hebben gewijd te komen tot de beginselen VEin een theonoom humanisme, dat streeft naar sociale en cultureele verwerke lijking. Het onderwerp is te zwaar en te weinig populair behandeld om door iedereen gelezen te worden, nochtans zeer de moeite waard en een poging tot herstel en opbouw. Prijs ing. 1.95, geb. 2.50. Bij de N.V. Uitgeversmaatschappij Haga te 's-Gravenhage is verschenen: „Het Buitenge woon onderwijs in Nederland", Gedenkboek aangeboden aan Dr. A. van Voorthuysen, bij zijn aftreden als Inspecteur van het Buitenge woon Lager Onderwijs. Prijs ingen. f 3.geb. f 3.50. Op 1 Maart 1937 is Dr. A. van Voorthuysen afgetreden als inspecteur van het B. L. O., na gedurende een 16-ital jaren dit onderwijs met hart en ziel te hebben gediend. Het huldigingscomité, waarin o.a. zitting hadden de heeren C. de Jeu (Voorzitter), P. van der Waals en Herm. J. Jacobs heeft ge meend den scheidenden inspecteur niet beter te kunnen eeren, dan bovengenoemd boekwerk, dat het geheele B. L. O. in Nederland be schrijft, in het licht te doen versch'jnen. Het is een verzameling van opstenen, waar in verschillende personen, elk op zijn eigen terrein, de ontwikkeling en den stand van het Buitengewoon Lager Onderwijs bespreken. In elk dezer opstellen komt steeds naar voren de groote eerbied voor den persoon van Dr. Van Voorthuysen, aan wien voor zoo'n groot deel te danken is, dat het B. L. O. in Nederland in goede banen is geleid. Een groote verdienste van deze opstellen is, dat we daarin geen dorre opsomming van feiten aantreffen, wat men allicht zou ver wachten, maar dat hierin veel wetenswaardigs over het Buitengewoon Lager Onderwijs wordt medegedeeld: tevens spreekt daaruit de groote liefde voor dit onderwijs. Het boek is voorzien van een voorwoord van den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, waarin deze zijn zeer groote waardeering uitspreekt voor al hetgeen Dr. Van Voorthuysen voor het B. L. O. heeft ge daan. Na een levensschets van den afgetreden Inspecteur en een lijst van geschriften van Dr. Van Voorthuysen volgt een algemeene beschrij ving van het Zwakzinnigenonderwijs in Neder land door Herm. J. Jacobs, die hierin een zeer duidelijke uiteenzetting geeft van den groei van dit onderwijs (1 Jan. 1921, 2980 11.; 31 Dec. 1936, 10915 11.) en wat dit onderwijs beoogt, waarbij hij ook vooral wijst op de zgn. nazorg, welke ten doel heeft de 1.1. na het verlaten der school te steunen en voor te lichten. Daarna volgt van dezelfde hand een ver handeling over het openbaar onderwijs aan zwakzinnigen, waarna G. A. E. Christ, A. J. Calliber en Ph. Fuldauer resp. de ontwikke ling en den stand van het R. K., Pro't. Chr. en Joodsch onderwijs beschrijven. Vervolgens wordt het doofstommenonderwijs het onderwijs aan blinden, het onderwijs aan lichamelijk gebrekkigen en aan slechthooren- den en de Psychopathenzorg in Nederland be sproken. Het boek, dat ruim 200 pagina's beslaat, wordt besloten met nog eenige zeer lezens waardige opstellen, alle op het gebied van het B.L.O., waarvan „Het zien van kleuren", door Dr. D. Herderschee en „Leerverstand en Le vensverstand" door Prof. Dr. J. Waterink, genoemd moeten worden. Het boek bevat vele illustraties, is op kunst drukpapier gedrukt en typografisch goed ver zorgd. We kunnen het allen, die rechtstreeks of zijdelings bij het B. L. O. verbonden zijn, ten zeerste aanbevelen. SOCIALISTISCHE STAATSVERNIEUWING. Bij de Uitgeversmaatschappij Van Loghum Slaterus N.V. te Arnhem verscheen zoo juist het werk „Socialistische Staats vernieuwing" door Dr. M. van der Goes van Naters (prijs ingenaaid 1.50). Reeds eerder' werd door dezen schrijver het staatsbeeld der sociaal-democratie beschreven (o.a. in een proefschrift) doch in deze studie schildert hij den groei der socialistische staats- gedachte in de laatst verloopen 150 jaar en tevens haar wezen in den tegenwoordigen tijd. Volgens den auteur wordt bij staats socialisme niet alleen een juist gebruik ge maakt van bestaande organen, doch worden tevens nieuwe organen geschapen. De aller voornaamste taak van het „socialisme" is het voorbereiden van deze nieuwe organen, der nieuwe staatsvormen. In een 5-tal hoofdstukken behandelt schrij ver achtereenvolgens de opkomst van het moderne socialisme na het vrijmaken der krachten door de Fransche Revolutie (Mon- tesquieu en J. J. Rousseau), en de wrijving welke ontstond bij het meer en meer door werken der socialistische idee als wereldmacht (Marx, Engels, Lasalle, Jaurès, Troelstra) met als gevolg het afsnijden der anarchistische richting. Hierna het optreden van het internationale fascisme met zijn uitwassen, en onderdruk king van geestelijke en politieke vrijheid. Vervolgens het niet causale, maar historische verband tusschen materialisme en socialisme, en de uitspraak van Lasalle, dat de Staat is éen orgaan, dat voor allen bestaat en het lot van allen op een hooger plan moet voeren (waarbij hij dan doelt op de „Sociale Repu bliek". de nieuwe oriënteering na de tragiek van 1918), waarbijhet de groote verdienste van Troelstra geweest is, dat hij het probleem van nieuwe vervorming van den Staat stelde op een tijdstip, dat niemand daaraan dacht. Tenslotte wordt geschetst de invloed op het moderne socialisme door mannen als Thor- becke, Quack, Pekelharing, Marx en Engels en geeft de schrijver, een klassificatie van de grondrechten en het staatsburgerschap, ana loog aan de „Indepedance Act" van 1776 en de „Rechten van den Mensch en van den Burger" van 1789. Tegenover het fatalisme, een ontzaglijk ge vaar, stelt hij in zijn slotwoord een construc tief socialisme met sterk idealistischen in slag en hoopt zijn politieksysteem te verwe zenlijken door een systematische politiek, een politiek, wier karakter door het doel bepaald wordt. Een beknopte, maar zeer overzichtelijke studie over Socialisme en Staat, waarbij hen, die zich in dit onderwerp willen inwerken, bovendien een uitgebreide internationale lit teratuur aan de hand wordt gedaan. „Het Amsterdamsche Joodsche Koor". Het vermaarde Amsterdamsche Joodsche Koor, onder leiding van haar niet minder -vermaar den dirigent S. H. Englander, is voornemens, aldus lezenwij in een desbetreffende brochure (uit. Kazernstr. 10, Amsterdam), door het geven van concerten onder bovengenoemde leiding het Oost-Europeesch Joodsche Volks lied en het moderne Palestijnsch Joodsche lied in wijden kring te propageeren. Men maakt door middel van genoemde brochure thans propaganda bij concertbureaux en leiders van artistieke organisaties. Men vindt er tal van belangrijke feiten uit de historie van het koor in, aanbevelingen van vooraanstaande kunste naars, critieken uit tal van bladen. Medewer king werd o.a. verleend door burgemeester De Vlugt, die een zeer waardeerend voor woord schreef. Stoomvaart Mij. Nederland. Bengkalis, t., 31 Maart van Liverpool. Johan de Witt, u., 31 Maart van Suez. Tarakan, u„ 30 Mrt. v. Sabang. Kon. Ned. Stoomboot Mg. Alkmaar 31 Maart van Amsterdam. Baralt 27 Maart van Curagao. Barneveld; u., 29 Maart te Valparaiso. Bennekom, t., 27 Maart van Valparaiso. Calypso 31 Maart te Rotterdam. Ceres 30 Maart van Candia. Costa Rica 30 Maart van Barbados. Euterpe, 30 Mrt. te Bordeaux. Fauna 31 Maart te Amsterdam. Ganymedes, 31 Mrt. v. Ouessant. G. L. M. Russ 30 Maart van Danzig. Helder, t., pass. 29 Maart Azoren. Hermes 31 Maart van Amsterdam. Iris 27 Maart van Curagao. Luna 27 Maart van New York. Midas 28 Maart van Curagao. Nereus 31 Maart van Amsterdam. Orpheus 31 Maart van Odense. Rhea, 31 Mrt. te Lissabon. Simon Bolivar 30 Maart te Kingston. Tiberius, 31 Mrt. v. Messina. Titus 30 Maart van Messina. Ulysses, u., 29 Mrt. te San Juan (P.R.). Kon. Paketv. Maatschappij. Bantam 30 Maart te Lour. Marqués. Barentsz, 30 Mrt. v. Saigon. Bontekoe, 29 Mrt. v. Singapore. Houtman, 30 Mrt. te Port Natal. Nieuw Holland, pass. 29 Mrt. Thursday Isl. Nieuw Zeeland, pass. 28 Mrt. Thursday Isl. Ombilin, 28 Mrt. v. Reunion. Rantaupandjang, 27 Mrt. te' Saigon. Roggeveen 30 Maart te Port Natal. Sawahloento, 28 Mrt. te Singapore. Tasman, 29 Mrt. v. Singapore. Van Spilbergen, 26 Mrt. v. Batavia. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk 30 Maart te Norfolk. Blommersdijk 29 Maart van Galveston. Breedijk 31 Maart v. Rotterdam. Damsterdijk 29 Maart te Los Angeles. Leerdam 30 Maart te New-Orleans. Lochgoil 29 Maart van Bermuda. Lochmonar 30 Maart te Londen. Narenta 27 Maart te San Francisco. Spaarndam pass. 30 Maart Cape Race. Silver JavaPacific Lijn. Kota Agoeng, 29 Mrt. v. Singapore. Manoeran 28 Maart te Balbao. Mapia 29 Maart van Beira. Saparoea, 26 Mrt. te Calcutta. Silvermaple, 28 Mrt. v. Cebu. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, t., 31 Maart van Colombo. Kota Inten, u., 31 Maart te Antwerpen. Kota Tjandi, t., pass. 30 Mrt Kaap del Armi. Soekaboemi 31 Maart van Batavia. Stoomvaart Mg. Oceaan. Achilles 30 Maart van Manilla. Deucalion 31 Maart v. Singapore. Eurymedan, 30 Mrt. v. Padang. Patroclus, 30 Mrt. v. Kobe. JavaNew-York Lgn. Adrastus, 30 Mrt. te Belawan. Cape Hówe, 30 Mrt. v. Port Natal. Kota Baroe 30 Maart te Philadelphia. Tabinta 31 Maart te New York. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, u., 30 Maart te Beira. Jagersfontein, t., 30 Maart v. Southampton. Randfontein 31 Maart te Rotterdam. Springfontein, u., 30 Maart te Lour. Marqués. Verzamelaars Een bewoner van de Ooievaarstraat deed aangifte, dat zijn rijwiel, dat op het erf stond, ontvreemd is. Hetzelfde overkwam een bewo ner van de Bothastraat, wiens karretje voor het huis stond. Als het vacantie Is De schooljeugd, genietend van de Paasch- vacantie, heeft het er blijkbaar op gezet, de glazen mantels der lantaarnpalen in onze stad eens op sterkte te beproeven. Met als gevolg, dat genoemde mantels sneuvelden in de Javastraat, Niasstraat, op de Buitenhaven en de Sportlaan. De gevolgen van verkiezings-klodderaars. Hoewel het verboden is zijn politieke mee ning middels het straatplaveisel kenbaar te maken, storen sommige heeren zich Irier aller minst aan. Dat dit zelfs kan leiden tot onge lukken, bewijst het volgende: gisteren reed een paard en wagen op den Rijksweg, ter hoogte van de Doggersvaart, toen het paard schrok van een aldaar in wit aangebrachte reclame op den grond. Het dier nam een sprong en het scheelde maar een haar of paard en vehikel waren in het Kanaal terecht gekomen. Niet pluis. Gistermiddag zijn alhier door de politie een tweetal personen aangehouden, verdacht van het stelen van looden pijpen. Genoemd tweetal is in bewaring opgesloten. Geen manier! Een chauffeur deed aangifte, dat hij op de kruising Laan-Singel was aangereden door een andere auto, waarvan de bestuurder het niet noodig achtte rechts den voorrang te ver- leenen. HollandAustralië Lgn. Aagtekerk 31 Maart v. Leith. Aludra, u., 30 Maart te Sydney. HollandOost-Azië Lijn. Grootekerk, t., 31 Maart van Port Said. JavaChinaJapan Lijn. Tjinegara, 28 Mrt. te Hongkong. Tjisalak, 28 Mrt. te Hongkong. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, t., 30 Maart van Bahia. Waterland, u., 31 Maart te Santos. Emzetco Lijn. Jonge Anthony pass. 30 Maart Ouessant. HollandWest-Afrika Lijn. Reggestroom, t., 29 Maart v. Takoradi. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphacca, t., 29 Maart v. Bahia. Het been gebroken, naar Hospitaal vervoerd. Hedenmorgen omstreeks 9 uur heeft een ernstige aanrijding plaats gehad nabij Jamin op de Verlengde Spoorstraat. Een bewoonster van de Weststraat stapte juist de straat over, toen de auto van den brandstoffenhandel Bais, die daar ter plaatse links van den weg moest rijden vanwege de daar geparkeerd staande taxis van de Hiltax, haar greep. Het bleek, dat de juffrouw haar been gebroken had, Dr. Ren- singh verleende de eerste hulp. Per Hiltax werd de juffrouw naar het Marinehospitaal vervoerd. Ons werd medegedeeld, dat de chauf feur van den auto geen schuld had. De Heer en Mevrouw d'EngelbronnerOverbosch zullen gaarne bezoeken ontvan gen op Zondag 4 en 11 April a.s. van 15.3017.00 uur. Hoofdgracht 72. De Heer en Mevrouw V eldermanWienecke Singel 119, zullen gaarne bezoeken ontvan gen op Zondag 4 April 1937, des namiddags van 3 tot 4.30 uur. De Heer en Mevrouw C. B. Eenhoornvan Goozen zullen gaarne bezoeken ontvan gen op Zondag 4 en 11 April a.s. van 15 uur tot 16.30 uur. Havenplein 5. De Heer en Mevrouw Dr. BottemaFeenstra Kuiper Hoofdgracht 76, zullen gaarne Zondag 4 en Zon dag 11 April a.s., bezoeken ont vangen van 3 u. tot 4'/2 u. n.m. Bij beschikking van de Arron- dissements-Rechtbank te Alk maar d.d. 31 Maart 1937 is aan GERRIT VAN BA AREN, Koop man te Den Helder, definitief surséance van betaling verleend en de duur daarvan bepaald op anderhalf, jaar, welke termijn geacht wordt te zijn .ingegaan op 9 Maart 1937. Bewindvoerder is Mr. J. Mulder, Advocaat te Den Helder. De Griffier der Rechtbank voornoemd, L. A. v. d. BRANDELER. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel i minimum Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. CORRY VAN STRIJEN Naaister Diploma Vakschool MEEUWENSTRAAT 13. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel f miniman» Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. B.z.a. net MEISJE, voor dag of d. en n. Liefst burgergezin. Brieven onder no. 193, aan het Bureau van dit blad. HUISHOUDING Dame m. dochtertje van 16 jaar, zoekt plaatsing, genegen alle huishoudelijke werkzaam heden te verrichten. Brieven onder nr. 188 aan het Bureau van dit blad. Prijsopg. gevraagd door net persoon K.M. voor goede Slaap- gelegenh. en voll. voeding, be halve Zaterdag en Zondag omtr. Ruijghweg of achter station. Brieven onder No. 195, aan het Bureau van dit bad. Vooruitbetaald: 10 et. p. rerel t minimum Niet vooruitbet: 15 et. p. reEel s 40 en 60 c VILLA HUISDUINEN. Te huur, gemeub. en van alle gemakken voorzien en kelder, Badhuisstraat 3. Te bevragen S. PRINS, Loodsgracht 69. WOONHUIS te huur, 2e Wil- helminadw.str. 12, f 3.50 p.w. Te bevr. Emmastraat 56. Te huur Winkel met pakhuis met of zonder Bovenwoning, Kanaalweg 56. In overleg te verbouwen. Bevr.: Kerkgracht 17. Te huur het gemeubileerde BENEDENHUIS, Polderweg 63. Adres: Polderweg 59. Te huur het mooie BOVENHUIS Wilhelminastraat 103. Te bevragen op 107. Te huur flink Woonhuis Achterstraat 31, per week f 4.00, water vrij. Te bevr.: Kanaalweg 169. Riant Bovenhuis te huur, drie kamers en keuken, water vrij, 3.50 per week. Adres: GODSCHALK, Langestraat, hoek Singel 138. Aanbiedingen met opgave van 2 borgen uiterlijk 7 April 193'. ten kantore der Registratie en Domeinen, Kerkgracht 12, al waar inlichtingen worden ver strekt. Te huur WOONHUIS, Vla mingstraat 28. Huur 3.25 per week. Inl. bij makelaar R. DIJKS HOORN, Molengracht 35. Te huur het ruime HEEREN HUIS, Binnenhaven 49 (voor heen bewoond door den Weled. Heer Langhorst). Inl. bij makelaar R. DIJKS HOORN, Molengracht 35. Te huur 3.50 Huis Achter straat 30, voörz. v. gas en electr. 2 gr. k., hv. gang en fl. keuken. Te bevr. Schagenstraat 87. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel minima» Niet vooruitbet: 15 ct. p. regel 40 cjq CO Te koop uit een geheele inboe del 3 Crapeauds, 4 Stoelen, Divan, Tafel,Tafelkleed, Dressoir, Lamp, mooie Haardkachel, compleet eiken Slaapkamer-Ameublement en 6-deelig Bedstel, Rookstoel. Haller-Gasfornuis, 2 Fauteuils en 4 Stoelen, Petroleumvergasser, Keukengoed enz. enz. Adres: K. SCHUURMAN, Molenstraat in Thalia. Te, koop AARDIG HUISJE Koningdw.str. 51. Leeg t. a. Inlicht, makelaar R. DIJKS HOORN, Molengracht 35. TE KOOP: AMEUBLEMENT, PHILIPS RADIOTOESTEL e.a. Adres: Klaas Duitstraat 21. Vergelijkt prijs en kwaliteit Puikbeste Friesche Borgers, per kg4 cent per zak van 35 kg. f 1.30 1 tasch vol Boerekool voor 1 dubbeltje Beleefd aanbevelend,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5