De jaarlijksche strijd in België De Java treedt op Amerika op wielen Binnenland Dc Mijdrechfsche millioeoenzaak Voetbal De moord op mevrouw Stern te Meppel Vrijwillige verkeerspolitie in Noord-Holland Beide landen hebben hun kracht in den aanval gelegd. Zullen er veel doelpunten gescoord worden De uitslag volkomen onzeker. Moeilijke wedstrijd voor beide landen. Het Nederlandsch elftal Vreemde bedevaart gangers De Zondag van 4 April staat weer in het teeken van interland-voetbal, of lie ver, in het teeken van HollandBelgië. HollandBelgië..., of die nu in Antwer pen of in Amsterdam (Rotterdam) ge speeld wordt, het is toch maar hèt evene ment van het voetbalseizoen! Wij Hollan ders vinden het lang niet prettig als we een interlandwedstrijd verliezen, maar als het die tegen de Roode Duivels is, dan is het des te erger... Prachtig vinden we 't, als we van Frankrijk of Denemarken winnen, maar als de overwinning op de Belgen behaald wordt, dan genieten we er dubbel van en dan zijn we geweldig trots op „onze jongens", die ,,'m dat weer fijn geleverd hebben"... BelgiëHolland in Antwerpen. Dat wil dus zeggen, dat weer duizenden Nederlanders over de Moerdijkbrug zullen trekken en weer voor een luidruchtige invasie in de Schelde- stad zullen zorgen Zij zullen er binnenvallen met oranje in het knoopsgat, met rood-wit- blauw om den hoed en met dito vlaggetjes in de constant wuivende handen... Precies zooals de Belgen het doen, als de wedstrijd in Amsterdam, of zooals in Mei a.s. in Rotter dam, gespeeld wordt, alleen met dit verschil, dat de kleuren van de „uitmonstering" dan even anders zijn. Als al die duizenden het zullen er weer tusschen de 40 en 50.000 zijn! zich samen gepakt hebben in het Antwerp-stadion, dat al zoovele malen het tooneel geweest is van de BelgiëHolland-opvoering en de beide teams, door de volksliederen verwelkomd, de arena betreden hebben, dan staat de wedstrijd, welke voor beide landen een van de lastigste wordt, die ooit tusschen hen gespeeld werd, op het punt van beginnen. Zelden is het zoo moeiijk geweest o.n iets positiefs omtrent den u'tslag te zeggen; we zouden alleen dit kun nen zeggen: elke uitslag is o.i. mogelijk! De Belgen hebben zich van een depressie in hun gelederen, die eenige jaren achtereen geduurd heeft en waarin de Oranjehemden dan ook steeds de zege behaalden, eigenlijk definitief hersteld het vorige jaar in Antwer pen tegen... Nederland. Kort te voren hadden de onzen met groote cijfers (80) in Am sterdam van de Roode Duivels, die toen Roode Lammetjes waren, gewonnen, maar in Antwerpen mochten we blij zijn, dat we er met een gelijk spel (11) afkwamen! Rai- mond Braine, die voor deze gelegenheid uit Praag overgekomen was, en die Zondag ook van de partij zal zijn, had in het succes van zijn land een belangrijk aandeel. Sindsdien hebben de Belgen ook in andere wedstrijden getoond, dat zij weer op den goeden weg zijn en de 31 overwinning, die zij onlangs op het uitstekend spelende Frankrijk behaalden, is daarvan een sprekend voorbeeld. Zooals zij Zondag in het veld komen, beschikken zij over een combinatie, waar van vooral de voorhoede opvallend sterk is. Met Voorhoof als midvoor en Braine als linksbinnen te midden van een paar jonge, snelle spelers en den geroutineer- den Isenborghs is deze linie wel goed voor een paar doelpunten, hoe sterk onze verdediging waarschijnlijk ook zal spelen. We gelooven dan ook wel, dat de storm- linie de sterkste is van de geheele Belgi sche ploeg. Wat niet wil zeggen, dat de andere linies véél minder zullen zijn. Een goed- indruk maakt ook de halflinie, waarin we 2 oude bekenden, n.1. Dalem en Stynen aantreffen. De achterhoede had iets sterker gekund als Smellinckx had kunnen spelen, maar Joacim kent het klappen <an de zweep: het is niet de eerste keer, dat hij tegen Nederland in het België veld komt! Van keeper Braet kan hetzelfde gezegd worden; hij is het, die zijn handen al meer dan eens gewarmd heeft aan gloeiende kogels van Smit, Bakhuys en hun kornuiten... Als geheel bezien is dit elftal eenige pro centen sterker dan dat wat het vorig jaar ons dwong met een gelijk spel^genoegen te nemen. Het is dus wel gewenscht, dat het Neder- landsche elftal sterker is, althans beter speelt dan den laatsten keer in Antwerpen Is daar veel kans op? Wat de voorhoede betreft o.i. wel. Zij komt uit in de samenstelling (v.l.n.r): Van Nellen, Bakhuys, Lungen, Van Spaan donk, Wels, een combinatie, waarvan we het beste mogen verwachten. De Amsterdammer Lungen maakt weliswaar zijn trial, maar on gerust behoeft men daar niet over te zijn, want niet alleen, dat hij in semi-officieele wedstrijden zijn sporen al meer dan verdiend heeft, ook in deze voorhoede mag hij als „ingespeeld" beschouwd worden. Men denke maar eens aan de voortreffelijke samenwer king tusschen hem en Bakhuys in den oefen wedstrijd tegen de Islington Corinthians! Als Van Spaandonk zich weer zoo goed weet aan te passen als hij tot nu toe gedaan heeft, dan is de kans groot, dat evenals bij de Bel gen, de voorhoede het sterkste deel van het team is. Over de andere linies valt minder te zeg gen: daarin zijn geen mutaties gekomen. Of het zou de vervanging van Weber door Wil- ders moeten zijn, maar de Blauw Witter heeft tegen Duitschland zoo goed gespeeld, dat het eigenlijk vanzelf spreekt, dat hij thans van de partij is. Overigens hebben de middenlinie en achterhoede ons volle vertrouwen en al mocht de een of ander nu niet zijn topvorm bereiken, dan behoeft dat niet bepaald nood lottige gevolgen te rfebben. Dit geld natuur lijk niet voor Leo Halle: op hem komt een zware taak te rusten en hij krijgt een schit terende kans om naast den „held van Milaan", de „ster van Antwerpen" te worden! Als onze verwachting spreken we uit, dat deze BelgiëHolland-wedstrijd alle voorwaar den in zich heeft om zeer spannend, forsch en sensationeel te worden. Van begin tot eind zullen twee en twintig fel voor de overwin ning strijdende spelers elkaar eiken meter grond betwisten en zullen duizenden met van spanning vertrokken gezichten dit gebeuren volgen, al het andere in de wereld volkomen negeerend... Hoe zal het afloopen Wie zal winnen We weten het niet. We zullen morgenmiddag een gemakkelijken stoel voor hert radiotoestel scnuiven en Han Hollande. laten vertellen, wat er daar in het Antwerp-stadion gebeurt... Hier volgt de opstelling van de elftallen: ZWEMMEN. VEREENIGINGSNIEUWS. In een dezer dagen gehouden vergadering is de Sportclub „De Wiel" te Schagen ont bonden. We moeten dit ten zeerste betreu ren en hopen dat nog voor dezen zomer en kele menschen zullen opstaan die de zaak weer op de been kunnen brengen. Enkele zwemmers van „De Wiel" hebben het er niet bij laten zitten. Zoo zullen Mej. K. Blaauboer en F. Koning voortaan onder de kleuren van 't Oude Veer te Anna Paulow- na uitkomen. KANS OP UITBREIDING? Is de opheffing van de Schager Zwemclub dan geen prettige mededeeling voor de tal rijke zwemenfhousiasten in ons Noorder kwartier, er is kans dat we hier en daar een nieuwe vereeniging geboren zien wor den. In Winkel wordt Maandag a.s. vergaderd om tot stichting van een badinrichting te komen, waarbij tegelijk een vereeniging zal worden opgericht. Hier kan men het goede voorbeeld volgen van andere plaatsen en uit de groote ver eeniging van baders en baadsters een BRAET (C. S. Brugge) PAVERICK (Antwerp) JOACIM (Charleroi) DALEM (Standard) ISENBORGHS CEULEERS (Beerschot) (Beerschot) VAN NELLEN (D.H.C.) BAKHUYS (H.B.S.) VAN HEEL (Feijenoord) STYNEN (Charleroi) VOORHOOF (Liersche) LUNGEN (A.F.C.) ANDERIESEN (Ajax) CALDENHOVE (D.W.S.) DE WINTER (Beerschot) BRAINE (Beerschot) VAN SPAANDONCK (Neptunus) PAUWE (Feijenoord) WILDERS (BI. Wit) BUYLE (Daring) WELS (Unitas) aparte sportclub van de meest sportieve jongelui vormen die zich aansluit bij de Zwemkring Noordelijk Noordholland. Ook uit St. Pancras komen goede be richten. In de laatste Witte Kruis-verga- dering was men sterk voor de oprichting van een zwemvereeniging. WEDSTRIJDEN TE ALKMAAR. Zondag 11 April, des namiddags om 2 uur, houdt de kring Noordelijk Noordhol land een groot voorjaars-reunie van al haar aangesloten leden en vereenigingen in de Alkmaarsche Overdekte. Er wordt een aantal nummers verzwommen (school slag, rugslag en borstcrawl), waarop de le den der Heldersche vereenigingen, waarvan er velen den geheelen winter door getraind hebben, buiten mededinging zullen uitko men. Aan het slot zal waarschijnlijk een polo-demonstratie worden gegeven door de Heldersche zwemclubs. HALLE (Go Ahead) Nederland Op de gisterenmiddag te Amsterdam ge houden rechtszitting komt, na de toe rekeningsvatbaarheidsverklaring van ver dachte door prof. dr. L. v. der Horst, dr. C. L. van den Berg, arts te Mijdrecht voor het hekje. De procureur-generaal wenscht hem eenige vragen over de psyche van de erf laatster mevr. van Wieringen te stellen. Hij beroept zich echter op zijn ambtsgeheim en wenscht geen verklaringen af te leg gen, ook niet wanneer de familie dit toe zou staan. Getuige A. J. W. Schiefelbusch, wordt op nieuw gehoord om nog het een en ander over de helderheid van geest van de oude mevrouw te vertellen. De schriftdeskundigen handhaven hun meening: de handtcekeningen zijn valsch, doch er kan niet gezegd worden of verd. ze gezet heeft. Daartegenover staat de verklaring, van de deskundige Brunner uit Zuerich, dat de handteekeningen wel degelijk door me vrouw van Wieringen zijn gezet. De president vindt het iammer, dat een chemische bewerking op den handteekenin gen is toegepast, nu is immers niet meer vast te stellen of de bewering, dat verd. het stuk de koopacte jarenlang in de zak heeft gedragen, juist is. De handteekeninq van mevr. van Wieringen onder de loupe. De deskundigen scharen zich nu gewa pend met loupes en vergrootglazen om den groene tafel. Vergeelde en oude papieren en cahiers gaan van hand tot hand. Het resultaat verandert niet: twee deskundigen blijven er bij dat wij hier met kunstige vervalschingen te doen hebben, zij laten zich door de décharge-deskundigen niet overtuigen en er heerscht. zooals dat meer in het kamp van schriftdeskundigegn voor komt een collegiale verdeeldheid. Was de oude dame onder alco- holischen invloed. toen zij de gewichtige handtcekening zette? De discussies gaan nu over op den aard van het schrift van mevrouw van Wierin gen. Wijst dit schrift en dat van de brieven en documenten on alcoholgebruik of -mis bruik? en hoe onderscheiden zich ziekte en ouderdomsvorschünselen in het schrift? Volgens verdachte stond de cognacflesch altijd in haar huurt. Soms ook dronk zii champagne of wijn. Als de voorraad on was moest er 's avonds laat nog iemand op uit om den voorraad aan te vullen. President: „Zag u haar wel eens dron ken?" Verdachte (bedachtzaam) „Ze was wel eens in een toestand, dat ze „niet heele- maal in orde was". President (snel) „En liet u haar dan ae- tes 'teekenen?" Verdachte (opgewonden) „Neen, natuur lijk niet". President: „Ja er is een deskundige, die beweert, dat de handteekening alcoholge bruik verraadt." Verdachte: Ze wilde eerst zelfs tegenover mii niet weten dat ze alcohol gebruikte" President: Ze wilde zelfs niet weten, dat ze u kende." Verdachte bestrijdt dit: Later is ze er tegenover verschillende menschen voor uit gekomen Na de nauze hoort de rechtbank eerst notaris Wildschut. On diens kantoor heeft de landbouwer .T. Loov verklaard, dat mevrouw van Wieringen eens tegen hem gezegd heeft, dat verd. B. haar opvolger zou worden en dat hii dus in de toekomst zou moeten nachten van B. T.ater is T.oov op deze verklaring terug gekomen, voor de rechtbank en het Hof reide hii. dat mevr. van Wieringen het zoo \yl niet bedoeld zou hebben. Notaris Wildschut verklaarde, dat T.oov on ziin kantoor zeer pertinent heeft ver klaard en dat ziin woorden objectief en juist ziin weergegeven. Een lange rij décharge getuigen vult de middagzitting. Daar is eerst mevr. Venhuizen, de vrouw van den verdediger, die vertelt dat er ge ruchten gingen, dat „een verre neef (ver dachte B.) met al het geld zou gaan strij ken. De vader van verdachte doet een duit in het zakje. De vader van verd. verklaart, dat hij indertijd reeds vóór mevr. van W. is overleden gehoord had dat ziin zoon groote belangen had hii de erfenis. Ook van min of meer officieele zijde had hij dit gehoord. De „sup£r-vertrouwensman" komt nu ter sprake. Dit is in deze strafzaak een ge heimzinnige figuur, die zich zoo nu en dan ..manifesteert" door middel van anonieme brieven aan rechtbank, hof en verdedigers Zoo is er vanmorgen een in stijl, volkomen karakterloos schrift een brief bij de verde diging bezorgd, waarin de schrijver zich afvraagt of „Ko B." onschuldig veroordeeld moet worden. Volgens verd. was deze man, wiens naam hij niet weet, indertijd door mevmuw aan gesteld om hem verdachte te contro leeren... dat was in den tijd toen hij min of meer in ongenade was gevallen bij de Mijdrechfsche weduwe. Van alle kanten is gepoogd dezen man, die van alles op de hoogte zou zijn, op te sporen. Dit gelukte echter niet, de man bleef van verre het proces volgen Verschillende getuigen komen dan dorps verhalen opdisschen. Zij hebben gehooid, dat verdachte B. „groote zaken voor me vrouw van W. afwikkelde, waarmede dui zenden gemoeid waren. „Ik speculeerde geregeld voor mevrouw en deed daar kleine zaakjes voor mezelf |,Ên aan wien gaf u dan een opdracht? wilde de president weten. Verdachte kon geen namen noemen van makelaars: ,,'t Was alles onderhandsche handel en speculatie." Verschillende getuigen a décharge ver tellen dan nog, dat zij B. op het landgoed hebben gezien. Tegen zes uur schorst de president de zitting. De getuigen zijn thans gehoord en op Woensdag 7 April is het woord aan den procureur-generaal voor het uitspreken van zijn requisitoir. Tegen dienstbode acht jaar ge- eischt. Het gerechtshof te Leeuwarden behandel de gister de zaak tegen de 27-jarige dienst bode E. V. uit Meppel, thans gedetineerd, die wordt beschuldigd van moord op haar meesteres, mevrouw Stern-Chattel te Mep pel. In den nacht van 3 op 4 Mei van het vo rig jaar heeft verd. haar mevrouw, die reeds te bed lag, met een hamer een aantal slagen op het hoofd toegebracht, aan de ge volgen waarvan deze den volgenden nacht is overleden. De Asser rechtbank, die na de eerste be handeling op 28 September de zaak schor ste, teneinde een onderzoek naar verd.'s geestvermogens in te stellen, hoorde op 22 Januari j.1. een tweetal getuigondeskundi- gen, die een uitgebreid rapport hadden in gediend. De rapporteurs, prof. W. N. v. d. Scheer en Dr. S. van Mesdag, beiden te Groningen, waren tot de conclusie gekomen, dat in het algemeen de vraag of er van een ziekelij ke storing van de geestvermogens sprake was, ontkennend moet worden beantwoord. De advocaat-generaal eischte evenals in eersten aanleg acht jaar gevangenisstraf, welke straf de rechtbank 5 Februari wij zigde in drie jaar gevangenisstraf, met ter beschikking stelling der regeering. Na een uitvoerig requisitoir eischte de ad vocaat-generaal heden acht jaar gevange nisstraf, met daarna ter beschikkingstelling van de regeering. Aan het jaarverslag 1936 van de Vrijwil lige Verkeersinspectie in Noord-Holland ontleenen wij het volgende: Hoewel in de laatste jaren de RijksYeld wacht, met een speciaal hiervoor ingestel- den dienst „de Rijksverkeersinspectie" op de buitenwegen optreedt, blijkt toch nog wel uit den arbeid van genoemd instituut dat deze geenszins overbodig is. In 1936 is naast de Vrijwillige Verkeers inspectie ontstaan de -„Rijksverkeersinspec tie", die mede zal worden belast met het toezicht op de spoorwegen, zooals dit is bedoeld in art. 10 der Spoorwegwet. Bedroeg het aantal controle-ritten in 1935 287, in 1936 is het totaal hiervan: 226 zoodat weder een daling blijkt. Dit is, gelet op het aantal werkende leden, dat onze vereeniging bezit, zeker niet noodig. In het verslag van 1935 is ook reeds gewezen op het schijnbaar wel wat gemakkelijk „af zeggen" van een afgesproken rit en ook nu wordt hierop andermaal de aandacht ge vestigd. In het geheel werden tijdens de ritten in 1936 697 overtredingen geconstateerd en werden hiervoor in 283 gevallen waarschu wingen gegeven en in 435 gevallen proces- verhaal opgemaakt. Een geregeld wegtoezicht blijkt nog steeds noodig. Nu met ingang van 1 No vember j.1. weder meerdere nieuwe ver- koersbepalingen zijn ingevoerd en dezen op naderen datum t.o. van de lichtvoorziening zullen worden aangevuld, zal het maken van de verplichte controle-ritten van groot nut kunnen zijn om de nieuwe voorschrif ten er meer in te brengen en c.q. de niet wetenden of begrijpenden het eon en ander toe te lichten. In het Bestuur kwam wijziging, doordat o.a. de heer S. Jaring te Den Helder de plaats innam van den heer J, H. van Has selt. In het belang van het Veilig Verkeer wordt de vrijwillige inspectie ijverig voortgezet. Jongelui, die twee kapelaans hadden opgelicht, staan terecht Voor de Haagsche rechtbank stonden te recht de 24-jarige winkelbediende R. H. d< J. en de 22-iarige teekenaar M. H. B„ die d< kapelaans L. A. C. van B. te Leimuiden er A. A. A. J. B. te Alkemade voor eenige be dragen opgelicht hadden, voorgevende, dat een reis naar T.ourdes wilden maken. Ze hadden daarbij verteld lid te zijn vtt„ de St. Jozef-Gezellenvereeniging en een kaart getoond, welke zeer veel op de lidmaatschaps kaart van die vereeniging leek. Bovendien hadden ze een aanbeveling van Pater Ma- iella Weenink uit Amsterdam, doch deze bleek eenige jaren geleden voor een reis naar Palestina te zijn afgegeven. B. had bovendien uit een portemonnaie, die in een jaszak zat, °en "eldsi'^drag weg genomen en de .T. had in het Sint Jansgc sticht te Uithoorn een offerbusje geleegd. ze an TANGER, 1 April. (Havas). Een Nederlandsch Koopvaardij-schip heeft draadloos geseind, dat het door treiters werd aangehouden. De commandant van Hr. Ms. „Java" heeft daarop den Spaanschen mari ne-autoriteiten geseind, dat hij al leen het recht heeft de visitatie van het schip uit te voeren. Het Neder- landsche koopvaardijschip kon daarop ongehinderd zijn reis voort zetten. De Officier van Justitie eischt tegen beide verdachten een gevangenisstraf van 8 maan. den, waarvan 5 maanden voorwaardelijk. he verdediger van de J„ Mr. Vollaers betoogde dat er bij verdachte geen bedriegelijke ovep wegingen een rol hebben gespeeld, daar da jongens inderdaad het plan hadden naar Lourdes te gaan. Verdachte had het vorig jaar een bed&« aart-reis naar Rome gemaakt. Het tooneg van de valsche lidmaatschapskaart en dep aanbevelingsbrief achtte pleiter niet geheel correct, doch zeker niet listiglijk en bedrie- gelijk. Reeds twee millioen „trailer'\ bewoners Een sociale omwen, teling. Eerst kwam de automobiel; het is bekend, hoe sterk de Vereenigde Staten gemotori- seerd zijn. Daarna kwam de woonwagen; Sinclair Lewis en anderen woonden en schreven er in, maar hij was te duur orr| werkelijk populair te worden. Daarna ech ter kwam de aanhangwagen (trailer), eert klein huis op wielen, dat men achter elkg auto kan bevestigen en waarin men heer lijk eten, slapen, wonen en kinderen opvow den kan. En met dezen woon-aanhangwa gen begint de automobiel eerste zijn vollg sociale beteekenis te krijgen. Geheel Amerika op wielen} In 1935, na vijf jaren experimenteeren, waren er ongeveer 100.000 van dergelijks trailers in de U.S.A. In deze wagens woon den 250.000 menschen, de meesten slechts gedurende de vacanties. Op het oogenblik, twee jaren later, bevolken 650.000 trailers de wegen van de Vereenigde Staten en zij worden bewoond door een gemeente van ruim 2 millioen „aanhangwagen-aanhan gers", waarvan er 200.000 geen ander huis dan hun woonwagen kennen, terwijl de rest den trailer voor het maken van tochtjes, jagen, visschen en „week-ends" gebruikt, Een Amerikaansch econoom, Roger Babsnn, voorspelt, dat over 20 jaren geheel Ameri ka op wielen zal leven. Onder dit volk van 2 millioen zielen ont staat een eigenaardige broederschap, dis niet zonder sociale beteekenis is. Niet slecht# dat de Amerikanen uit de verst verwijder de hoeken van het reusachtige land elkaar leeren kennen ook het verschil tusschert de verschillende standen valt op deze wij ze weg. Een tweede Amerika ontstaat hici^ een partijlooze staat. De „burger" in den besten zin van het woord treedt hier in de plaats van den zwerver, die vroeger met zijn ouden ram melkast en een tent Amerika's wegen ert velden onveilig maakte; en de steden en dorpen, die de oude „tramps" als een noodzakelijk kwaad beschouwden, trachten thans de eigenaars van tralers tot zich te trekken, door schoone parken te hunner beschikking te stellen. Want de bewoners van de trailers hebben meestal wat geld. Het zijn of handelsreizigers, die toch op reis moeten; of gepensioneerde ambtenaren; en officieren; of schrijvers, schilders, en musici; of handwerkslieden, die hun woon wagen tegelijkertijd als werkplaats ge bruiken; of ook wel landarbeiders, die van de eene streek naar de andere trekken. Hen onderzoek van de regeering stelde vast, dat de bevolking op wielen geenszins uit Zigeuners of ongewenschte elementen bestaat. Handelsreizigers nemen de eerste plaats onder hen in. maar de groep dep geschoolde ambachtslieden, van landarbei ders en van tuiniers groeit meer en meer. Speciaal in Californië koopen vele rond trekkende landarbeiders thans een woon wagen tje, waarin overigens plaats genoeg is voor een gezin van zes personen. De Regeering steunt. De Regeering ziet deze verandering in het leven van den rondtrekkenden arbeider, die vroeger tijdens de oogst in vervallen schu ren moest slapen, niet ongaarne. Zij heeft verschillende woonwagenparken ingericht. Deze parken staan onder ambtelijk toe zicht De kinderen krijgen onderwijs, sani- 'air is alles in orde en de standplaatsen zijn uiterst goedkoop. In het geheel vindt men in de V.S. thans 1600 van dergelijke kolonies. Interessant is, dat de trailers hief aansluiting van water, electrisch licht, gas en telefoon kunnen krijgen. Natuurlijk hebben ook de artsen van dezfl mogelijkheid gebruik gemaakt, om hun in strumentarium met zich te nemen. Speci aal in Texas, waar de dokter geheele afstan den moet afleggen, alvorens hij bij zijn pa tiënt is, hebben deze operatiezalen op wielen reeds vele cowboys het leven gered. En dat de bewoners van trailers een eigen courant hebben, is begrijpelijk: „Trailer Travel" heeft reeds een oplageg van 50.000 exem plaren. De kosten van een dergelijken trailer be wegen zich tusschen de 500 en 1500 dollar. De uitrusting is reeds thans zeer veelzijdig Bnzondere electromotoren leveren stroom, van gashouders zijn de meeste wagens voorzien. Het aantal trailers is zoo snel in aantal oogenomen, dat de wetgeving het tempo met heeft kunnen bijhouden. De perma nente bewoner van een trailer betaalt geen personeele belasting. Acht dollar per jaar moet men slechts betalen om met een auto met aanhangwagen te rijden. Het is intus- sclien zeer aannemelijk, dat de regeering irt de toekomst een kleine belasting op trailers zal gaan heffen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2