Binnenland Felle brand in de hoofdstad Internationale ballonwed strijd in Frankrijk Maatregelen met het oog op Spanje Willy den Oude verloofd Het Landbouwbeleid onder de loupe Ons Prinselijk Paar te Monte Carlo Begrafenis D, de Boer Dz. Herberekening Indische pensioenen Eerste Kamer Twee jongemannen ontvoerd Inbrekers op heeterdaad betrapt Voetbalwedstrijd België- Nederland Woest mottorrijder maakt slachtoffers Vrouw ernstig mishandeld Honderd jongelingen duelleren Opslagplaats In d« Jodenbuurt brandt uit. In het achtergedeelte van een oud perceel te Amsterdam, gevestigd in de volkrijke Jodenbreestraat, welk gedeelte grenst aan de Joden Houttuinen, hoeft gisteravond een vrij feilen brand gewoed. Huurder van het percee.1 is de heer IJzerkooper, die in het gelijlestraatsche gedeelte aan den voorkant een tabaksfabriekje exploiteert. De daarach. ter gelegen ruimte, via een portaal bereik baar, heeft hij onderverhuurd aan den heer Piller, die hier een opslagplaats heeft van papierwaren, in hoofdzaak uit zakken be staande, terwijl de eerste verdieping aan de achterzijde, waartoe een smal trapje toegang geeft, weer is onderverhuurd aan den heer Boesnach, die daar een grooten voorraad ongeregelde marktgoederen had opgeslagen. Huurder en onderverhuurders waren niet in het perceel aanwezig toen de brand, welke door niet bekende oorzaak in het portaal moet zijn ontstaan, zich dermate ontwikkeld had, dat bevyoners van de naastgelegen pan den, van wie enkelen reeds een paar uur tevoren een brandlucht hadden waargeno men, zonder te weten waar deze vandaan kwam, opgeschrikt werden door hevige vuur- verschijnselen. Onmiddellijk werd de brandweer gewaar schuwd. Toen zij ter plaatse verscheen had-, den de vlammen zich inmiddels via het trapje een weg gebaand naar de eerste ver dieping en de daarboven gelegen zolder ruimte, waar een warboel van electriciteits- benoodigdheden lag. Hevig sloegen de vlam men ,^iaar buiten uit, echter slechts voor korten tijd, aangezien het natte element na een kwartier blussehingsarbeid reeds de overwinning voor zich kon opeischen. Het bovenachtergedeelte is met den inventaris echter geheel uitgebrand, terwijl de voor raad papier ter waarde van ongeveer zeven honderd gulden, door het bluschwater nage noeg geheel is vernield. De heer Piller, die zijn inventaris niet verzekerd had, is hier door ernstig gedupeerd. Bewoners van de ter weerszijde van het perceel gelegen panden, die hun woningen uit vrees voor uitbreiding van den brand verlaten hadden, konden zich weer vrij spoedig naar binnen begeven. Nederlandsche deelneming. Naar wij vernemen zal de Nederlandsche ballonvaarder de heer M. ten Bosch deelne men aan den internationalen wedstrijd voor- ballons der klasse tot 1200 kubieke meter inhoud, welke wedstrijd op 2 Mei a.s. te Quinconse des Jacobins nabij Le Mans wordt gehouden. De heer Ten Bosch, die reeds tweemaal aan den bekenden Gordon Bennetwedstrijd heeft deelgenomen, start in een Zwitsersche ballon, de II.B.-B.I.O. Twee Zwitsersche pas sagiers zullen onzen landgenoot, die als be stuurder fungeert., vergezellen. Niet minder dan zestien inschrijvingen zijn voor dezen wedstrijd binnengekomen. De deelnemers zijn Franschen, Duitschers, Zwitsers en Belgen en onder de laatsten vinden wij den bekenden ballonvaarder De- muyter. De start vindt des middags vier uur plaats Winnaar is hij, die den versten afstand heeft afgelegd. HET SALUUT VAN EEN ZEEROOVER. Wordt hier te lande het recht tot het drijven van handel met Spanje aangetast? De beteekenis, die sommige mi nisters aan onze non-interventie- deelname geven. Blijkens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet houdende voorbehoud tot het nemen van maatregelen met het oog op de vijandelijkheden in Span je, was de meening der leden hierover ver deeld. Zoo gaven eenige leden te kennen, dat zij aanvankelijk weinig gevoelden voor het beginsel, dat aan die regeling ten grondslag ligt. Het ontwerp toch beoogt steun te ont houden aan een bevriende mogendheid en houdt feitelijk een aantasting in van het recht tot het drijven van handel met een staat, die hier te lande officieel is vertegen woordigd. De te nemen maatregelen immers zullen niet slechts van militairen aard kun nen zijn, doch moeten zich daarnevens on vermijdelijk uitstrekken, tot beperking van de levering van handelswaren als kolen, olie, vruchten, levensmiddelen, e.d. De leden nu, hier aan het woord, verklaarden het te kun nen billijken, zoo machtiging wordt gevraagd om aan de rebelleerende groepen van de Spaansche bevolking hulp in eenigerlei vorm te kunnen weigeren, doch oordeelden het principieel onjuist, nu zulks eveneens wordt voorgesteld ten opzichte van de wet tige regeering en hare aanhangers daar te lande. De oorsprong van het voorstel is, dus werd betoogd, gelegen in het initiatief van enkele groote mogendheden, die wenschen (e voorkomen, dat het in Spanje uitgebro ken conflict zich zou uitbreiden tot andere deelen van Europa. Met het. oog nu op dit. ook huns inziens geenszins denkbeeldige, gevaar verklaarden de hier aan het woord zijnde leden zich ten slotte bereid hun stem aan dit wetsontwerp te geven. Nederland's deelname aan non-interventie gecritiseerd. de Enkele leden stelden er prijs op, dat wor de medegedeeld, wie Nederland heeft uitge- noodigd, tot de non-interventiecommissie toe te treden en welken inhoud de verklaring heeft, waarmede onzerzijds die toetreding is geschied. Zij meenen, dat Nederland door die toe treding een verdrag, althans een overeen komst, met vreemde mogendheden zou hebben aangegaan. Naar aanleiding daarvan hadden zij zich afgevraagd, waarom niet, ingevolge artikel 58, tweede lid, der grondwet dat verdrag ter goedkeuring aan de Staten-Gëneraal is voorgelegd, of waarom niet in het andere geval de overeenkomst, ingevolge het vierde lid van het vermelde artikel, aan de Staten-Generaal is medegedeeld, en hoe de regeering tot die overeenkomst kon toetre den zonder een wet, als waarvan in het derde lid van artikel 58 sprake is. Ook zouden zij gaarne vernemen, welke verplichtingen Nederland op zich heeft ge nomen door tot de non-interventiecommissie toe te treden. Voorts achtten deze leden 't onjuist, dat de regeering hare medewerking er toe verleent, dat Nederlanders bij het oefenen van de controle worden aangesteld. Naar aanlei- Onze populaire Rotterdamsche zwemster Willy den Ouden, heeft zich gisteren ver loofd! De uitverkorene is Erwin J. Strauss, een drie-en-twintig jarig zakenman uit Scheveningen, die de sport-ambities van zijn verloofde ten volle deelt. Hij staat bekend als een goed zwemmer en beoefent ook de springsport. ONZE WILLY. Momenteel bevindt Willy's held zich on der de tijdopnemers. Het jonge paar heeft door den drukken werkkring van Erwin, weinig gelegenheid elkaar door de week te ontmoeten, zoodat Willy voortaan den Zondag, dien zij steeds aan haar eerste liefde, de zwemsport, wijd de, zal moeten deelen met haar tweede lief de. Wij vernemen echter, dat onze zwem ster de Ned. zwemsport niet in den steek zal laten. ding hiervan stelden zij de vraag, of de be doelde Nederlanders zich in Nederlandschen dan wel in vreemden staats- en krijgs dienst begeven. Ten slotte zouden deze leden gaarne ver nemen, hoe het feit, dat een Nederlandsch oorlogsschip, aan het daar bedoelde Spaan sche het saluut heeft gebracht, is te rijmen met het standpunt, door den minister van Buitenlandsche Zaken onlangs in deze Ka mer vertolkt, dat de marine van generaal Franco zich te onzen opzichte aan zeeroo- verij had schuldig gemaakt, reden waarom derhalve de bemanning van een, tot die ma rine behoorend, schip als eene groep zee- roovers zou moeten worden beschouwd. In de vergadering van de Eerste Kamer van hedenochtend is het wetsontwerp tot herberekening van de Indische pensioenen met 24 tegen 15 stemmen aangenomen. De overige Indische wetsontwerpen en de Surinaamsche begrooting voor 1937 zijn zonder debat en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De actie der kleine boeren. Zwarte armoede'7 Den Haag 1 April 1937. Wat het begrootingswerk betreft, is het Kabinet heden volkomen op „glad ijs" ge komen, kreeg het de laatste nog resteeren- de rekening, namelijk die van Landbouw en Visscherij, goedgekeurd binnen. Minister Deckers heeft nog eens uitvoerig zijn crisis- heleid verdedigd, en niet alleen dat. Hij wil immers den boerenstand blijvend op een ander en heter niveau brengen, ge tuige zijn dezer dagen ingediend voor-ont werp, genaamd „landbouwordeningswet". Daaromtrent kon Z. Exc.. heden natuurlijk nog weinig naders meedeelen, doch met nadruk wees hij op zijn streven in con structieve richting, niet het minst wat de zg. kleine boeren betreft. Over die kleine boeren werd heden door verschillende af gevaardigden uitvoerig gesproken en de minister ging da>ar ernstig en vol vuur op in. Ook had men het eigenlijke crisisbeleid besproken, waarvan de heer Gelderman (V.B.) zelfs zei, dat er zich in dat beleid „een zekere degeneratie" vertoont. O. a. doordat ook de tuinbouw, de sierteelt, de turf, de visscherij uit hef landbouwcrisis fonds steun is gaan genieten. Mede had de heer Ruiter (R.K.) in dit opzicht weinig bewonderende woorden doen hooren, en ook wel de heer Kolff (C.H.), om maar niet te spreken van den heer d' Ansembourg (N. S.B.) die nu eenmaal het geheele systeem onzer regeering onvoorwaardelijk afkeurt. Minister Deckers riep uit, dat de crisis-maatregelen zoo spoedig mo gelijk verdwijnen moeten, en daar mee de vele crisis-ambtenaren, die zoo zei Z.Exc. nadrukkelijk op niet-onbevredigende wijze hun taak hebben vervuld. Natuurlijk zijn er altijd, die hun plicht niet goed doen, aldus verder dr. Dec kers, maar de overgroote meerder heid verrichtte haar taak behoorlijk zelfs loffelijk. Zeker, erkende de bewindsman, voor den Nederlandschen boer is het nu eenmaal niet prettig, in zijn vrijheid te worden be perkt, doch hij dient te beseffen, dat de maatregelen geheel 't belang van den boe renstand moeten dienen. Voorshands zul len de crisismaatregelen niet kunnen wor den gemist, verzekerde Z.Exc. en in deze gaf hij ir. Otten (VD.) volmaakt toe, dat zij veel goeds hebben bewerkstelligd. „Er is geen land in Europa, dat beter voor den land- en tuinbouw zorgde dan Nederland aldus met nadruk de minister. Nu had de heer 'd Ansembourg gezegd, dat de boeren worden geprest en benadeeld, doch de be windsman vond, dat de vrijheid hier toch altijd nog grooter is dan die in het land, waarop de afgevaardigde steeds zoo gaarne wijst (Duitschland) Wat verder het crisisbeleid betreft, de heer Van Rappard (V.B.) kreeg te hoo ren, dat de teeltregeling betreffende de var kens nog niet kan worden gemist wijl vermeden moet worden, dat toestanden van voorheen opdoemen, waarin jonge boeren zoons beste, vette biggetjes niet konden verkoopen en ten slotte ertoe kwamen, de diertjes... voor een klinkende zoen (aan een blozende boerendochter!) van de hand te doen. Dat de Kamer door deze ministeri- eele mededeeling in een lachbui schoot, laat zich denken! De heeren Van Rappard. Otten en Ruiter hadden het boteren melkverbruik be sproken en Z.Exc. erkende, dat verbetering der prijzen noodig is. Of er wel genoeg voor den export gedaan werd? Dr. Deckers zei hierop, dat de Regcering niet eenzijdig de landbouwproducten kan bevoordeelen, zooals Denemarken b.v. wel kan doen. aan gezien dat land bijna uitsluitend landbouw beoefent. Nu wat betreft de belangen van den klei nen boer, waarover eigenlijk alle aan het woord gekomen leden gesproken hadden. „In de laatste maanden is er rondom het pro bleem van de kleine boeren een betreurens waardige demagogie gepleegd", aldus begon dr. Deckers, die er op wees, dat men den kleinen boer als een jammerlijken stumper voorstelt. „De kleine boer is juist de kleine en harde werker, die zich in eenvoud een bestaan verovert", zoo zei de minister met vuur, deze medeburgers „hechte pijlers van het volksbestaan in Nederland" noemend. De minister citeerde een artikel uit een belangrijk boerenorgaan, met als titel: Zwarte armoede in vele boerengezinnen", en waarin bitter werd geklaagd over de toe standen ten plattelande. Z.Exc. heeft de fei ten doen nagaan, in streken, waar veel kleine boeren wonen. Uit de hem bereikte rapporten blijkt het volgende: In Gelderland, waar 24 pCt. der kleine boeren woont, wordt geen gebrek geleden. Men leeft wel soberder dan de stadsmensch of als voorheen, doch de gezinsleden zien er allen behoorlijk uit. Brabant (19 pCt.): klee ding over 't algemeen in orde; de menschen weten zich zoowat te redden. Arm zijn ze, maar geen „zwarte armoede"! Men leeft zeer eenvoudig. Limburg (13 pCt.): Er wordt geen honger geleden, nergens onvoldoende dek, voldoen de brandstoffen. Alleen met de kleeding is het treurig gesteld. Overijssel (12 pCt.): 78 be drijven werden bezocht, en men vond wel armoede, maar geen honger. Er is voldoen de dekking en brandstof (veelal maakt men zelf turf), maar ook hier is de kleeding slecht. Drente (6 pCt.): de Minister erkende, dat hier de toestanden het meest-ongunstig zijn. Doch honger en gebrek, zooals dat heet, wordt niet geleden. Wel is voor verreweg de meesten de uiterste zuinigheid geboden! Minister Deckers vond dus, dat men zich moet hoeden voor sensationeele exclamaties, waarmee z.i. de kleine boeren slecht ge diend worden. Z.Exc. erkende volmondig, dot het bedrijf van den kleinen boer nood lijdend is, ontwricht door de crisisomstan digheden. Daarom is reorganisatie noodig! Het tewerkstellen van den kleinen boer op eigen erf bracht den minister tot de verklaring, dat hij hen zeker niet naar de werkverschaffing wil brengen, maar dan moeten het de volbloed of bijna volbloed boeren zijn en niet degenen, die vroeger toch reeds als arbeider werkzaam waren en van tijd tot tijd eens „boerden" Thans wordt in 49 gemeenten een proef genomen er werd reeds ruim f5000 voor 560 boeren uitgegeven. Hoe lang die proef nog duren moet, kon de bewindsman niet zeggen. „We zitten nog middenin de proefnemingen!'' Ten slotte hoopte minister Deckers, dat hij de kleine boeren zal kunnen helpen, maar er zijn z.i. gevallen, waarin hulp on- mogelijk is. En men kan van de Regeering niet verlangen, dat zij maar alle bedrijven in stand houdt! De wenken-Kolff ten aanzien van het mis bruik der volkstuintjes en de ongelimiteer de aanplant van vruchtboomen zou de mi nister ter harte nemen. De begrooting kreeg slechts de tegen stemmen der N.S.B.'ers. Het schijnt, dat het verblijf van Prinses Juliana en Prins Bernhard te Monte Carlo eenige dagen langer zal duren dan oor spronkelijk de bedoeling was, waaraan het buitengewoon fraaie weer, dat op het oogenblik aan de Azurenkust heerscht, waarschijnlijk niet vreemd is. Vooral gisteren was het een heerlijke Zomersche dag en de Prinses en de Prins waren reeds vroeg in een kleine auto naar de haven gereden om per motorboot een tocht te maken op zee, waarna zij in het „hotel de Paris" de lunch gebruikten. Des middags waren de Prinses en de Prins de gasten van de Prinses van Monaco in wier loge zij het bloemencorso en de „bataille des fleurs" bijwoonden, dat onder een stralend blauwe lucht werd gehouden. Vooral Prins Bernhard weerde zich dap per bij het bloemengevecht. De Prinses en de Prins hebben tijdens hun verblijf alhier enkele malen tennis gespeeld. Plannen om naar Parijs te vertrekken schijnen er voor het oogenblik nog niet te zijn. Een Duitsch douane-beambte lokt een broederpaar uit Well over de grens en voert hen in auto weg. Naar eerst thans bekend wordt zijn Za terdag j.1. de gebroeders H. en J. Holland uit Weilerlooi door een Duitschen douane beambte over de grens gelokt en op Duitsch gebied gearresteerd. De gebroeders H. hebben te Weilerlooi, onder de gemeente Well een z.g. gemengd grensbedrijf, waardoor hun bezittingen ge deeltelijk op Nederlandsch en gedeeltelijk op Duitsch grondgebied zijn gelegen. Bei den overschrijden vaak meermalen per dag de grens om den arbeid op hun landerijen te controleeren. Hierbij is hun nooit iets in den weg gelegd. Zaterdag verscheen een Duitsch douane beambte ten huize van de weduwe Holland met het verzoek of de gebroeders een oogenblik met hem wilden meegaan, daar de Zoll-inspektor van Twistteden hen wilde spreken. De gebroeders H. voldeden onmiddellijk aan dit verzoek, temeer daar zij genoemden Zollinspektor goed kenden. Nauwelijks waren zij echter de grens gepasseerd, of beiden werden gearresteerd en naar een ge reedstaande auto gebracht. Men had dus blijkbaar op de goede trouw van de gebroe ders H. gerekend. Tot dusverre tast men volkomen in het duister, om welke reden de arrestatie is geschied. Begrijpelijkerwijs verkeert de weduwe H. in groote ongerust heid over het lot van haar beide zoons. Tot nog toe is niet bekend, waarheen men hen heeft gevoerd. Twee oude bekenden van de Rot terdamsche politie. Gisterenavond omstreeks negen uur be merkte een surveilleerend agent van politie te Rotterdam onraad in den chocoladewinkel „Kota Radja", op den hoek van de Hoog straat en de Nauwe Kerkstraat te Rotterdam. Hij maakte alarm, waarop twee inspecteurs en een aantal rechercheurs van de centrale recherche zijn uitgerukt om een onderzoek in te stellen. Personeel van de afdeeling straatdienst van het bureau centrum heeft het blok panden afgezet, waarbij ook enkele bereden agenten hebben geassisteerd, die juist terugkwamen van de iaarlijksche plech tige kranslegging bij het vrijheidsbeeld op de Nieuwe Markt. Met behulp van een brand ladder, welke tegen het raam van de eerste verdieping werd geplaatst, heeft de centrale recherche zich toegang verschaft tot de wo ning. Rinnen bleek alles overhoop te zijn ge haald. Na een uitgebreid onderzoek heeft men op het dak den 43-jarigen varensgezel B. A. en den 36-jarigen varensgezel L. K., beiden oude bekenden van de politie, aan getroffen. Zij zijn aangehouden en in het po litiebureau aan de Groote Pauwensteeg op gesloten. Wijzigingen Belgisch elital. De spelers van het Belgische elftal, die Zondag a.s. te Antwerpen tegen Nederland zullen spelen, zijn gisteravond in het Hev- selstadion te Antwerpen bij elkaar gekomen Hierbij bleek het, dat de verschillende spe lers, die tijdens de Paaschdagen in wed strijden blessures hadden opgeloopen, thans weer in zooverre hersteld zijn, dat zij allen zonder uitzondering a.s. Zondag present zullen zijn. Slechts Van den Evnde, die. zooals men weet, voor meespelen be dankt heeft .was vanavond niet versche nen. Men heeft het Belgische elftal nu zoo gewijzigd, dat Buyle (Daring, Brussel) die als rechtsbuiten stond opgesteld. Zon dag op de linksbuitenplaats zal spelen, terwijl als rechtsbinnen Fievez (White Star) zal fungeeren. Voorbereiding In het Neder landsche kamp. Gisteravond had de laatste oefenwed strijd van het Nederlandsch elftal in Den Haag plaats. De heer Herbert sprak onze jongens toe. „Laten wij de Belgen niet on derschatten'. zei hij. „We kunnen onze' reputatie ophouden. Wanneer we een gun stig resultaat behalen, zal dat de 13de onge- s agen uit-wedstrijd van het Nederlandsche etttal in ononderbroken serie beteekp- nenl' Haagsche politie sommeert ver geefs tot stoppen. Omstreeks half 10 gisterenavond bemerk ten agenten van de motorpolitie op het Hobbemaplein te Den Haag een man op een driewielige bestelauto, die zeer woest reed. Op sommatie om te stoppen voldeed de bestuurder niet. Hij ging integendeel nog harder rijden met het gevolg, dat hij eerst een wielrijder aanreed, die er met eenige schaafwonden afkwam, Daarna werd de 26-jarige voetgangster A. M. van D. het slachtoffer. Zij werd naar het zie kenhuis aan den Zuidwal vervoerd en bleek een bekkenfi'actuur te hebben beko men. De politie was toen echter in staat, den man aan te houden. Hij bleek te zijn de 19-jarige K.H., naar hij opgaf zonder vaste woonplaats. De aanleiding tot zijn groote haast werd wel dra opgehelderd: hij verklaarde de bestel auto te hebben gestolen. Gescheiden echtpaar te Amster dam krijgt ruzie. Gisterenmiddag om half zes vervoegde een 37-jarige man zich aan de woning aan de ten Katestraat. te Amsterdam, van zijn 35-jarige vrouw, van wie hij gescheiden leeft. Bij de woordenwisseling welke ont stond, heeft de man de vrouw eenige vuist slagen toegediend. Zij kwam daarbij met het hoofd tegen een deurpost te vallen en bleef bewusteloos liggen. De man heeft daarop de woning verlaten. Buren, die liet rumoer hoorden, waarschuwden de politie, die den man korten tijd later op straat heeft aangehouden. De vrouw bleek een kaakfractuur en een hersenschudding opgeloopen te hebben en is door den geneeskundigen dienst naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. De man is ingesloten in het politiebureau Marnix- straat. Om de dorpsschoonen va Lands meer en Oostzaan. Woensdagavond heeft in het Tuindorp Oostzaan bij Amsterdam een vechtpartij plaats gehad tusschen een aantal jongelin gen uit Landsmeer en Oostzaan èn een groep Tuindorpers. De Tuindorpers hadden de woede van de tegenpartij opgewekt door met de meisjes uit Landsmeer en Oostzaan uit te gaan. De Landsmeerders en Zaankanters achtten zich hierdoor ernstig benadeeld en niet minder dan honderd ridders te samen zag mén Woensdagavond in een hevig duel. Reeds lang hadden de jaloersche jongens hun kans afgewacht, en eindelijk kregen zij beet. De Tuindorper politie, die den vijand echter al dagen in het vizier had, verscheen in het heetst van het gevecht ter plaatse, en sloeg de ridders, zonder onderscheid des persoons uit elkaar. De rust keerde weer in het dorp en de hoop in het hart van de meisjes uit het Tuindorp leeft op, want nu zullen de dorps jongens haar wel niet langer versmaden! LAKENMAN ZOON'S BANK. De eerste uitkeering. Gisteren is de eerste uitkeering, groot 20 pet., aan de crediteuren van Lakenman Zoon's Bank te Enkhuizen geschied. Enorme belangstelling. Onder zeer groote belangstelling werd gistermiddag op de Ned. Herv. Begraafplaats te Stompetoren het stoffelijk overschot van den heer D. de Boer Dzn., oud lid der Twee de Kamer der Staten Generaal, oud voor zitter van de Holl. Mij. van Landbouw en een bekende persoonlijkheid in het land- bouwvereenigingsleven in Noord-Holland, ten grave gedragen. Een vijftiental kransen dekte de baar, w.o. van de Liberale Staatspartij, de Vrijheids bond, van de Holl. Mij. van Landbouw, van de Vereen, tot Ontwikkeling van den Land bouw in Holl. Noorderkwartier en van de N.V. Zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompe toren, van welke N.V. de overledene presi dent-commissaris was. Onder de belangstellenden merkten wij op den voorzitter en secretaris van het Kon. Ned. Landbouwcomité, de heeren J. L. Nij- sengh en Dr. Molhuizen, verder de heeren J. de Veer en G. Nobel, voorzitter en secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw; baron R. G. A. Z. van Haerscholte, vertegenwoordiger van de Ziekteverzekering „Landbouwonder- hnge IE', Dr. Schey, ir. Lienesch, den dijk- graaf van de Schermer den heer Kramer 01 ij nis» Mr. F. II. van Kinschot, bur^emees- ter van Alkmaar, den heer Huyser van Ree- nen, burgemeester van Oterleek; Mr. K. Jansma, hoofdbestuurslid van den vrijheids bond en den heer D. de Vriez, vertègenw. de K.L.M. en den heer C. Krak, dir. der Alkmaarsche Courant. Achtereenvolgens werd aan de groeve het woord gevoerd door den heer P. Stapel voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw,' de heer R. L. Nijsengh, mr. K. Jansma, H. K. Koster namens het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en den Bond van op Coop. grondslag werkende Zuivelfabrie ken in Noordholland, de heer J. de Veer de heer Davelaar namens de N.V. Neerlandia de heer Holsmuller namens den kieskring Den Helder van den Vrijheidsbond, dr. Schey, de heer IJff namens de Coop. Vee- koekenfabriek de Leerhoeve en de heer Kramer Glijnis. Allen schetsten den overledene als een zeer krachtig organisatieman en striidpr voor de verheffing van het platteland die nimmer zich zelf zocht, doch steeds het al- b>,ansr °,p den voorgrond stelde. Een neef van den overledene, de heer D Se Familie™-' Mn dankwo°rd n™.3

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3