Militair complot in Rusland VICTOR HUGO 1937 VïïCTOlHTOO Texel Kabinetsraad Valencia te Godsdienstige rouw in Brifsch-Indië PRIMA KWALITEIT Dc kansen van een nieuw Westelijk verdrag Marktberichten Onder de officieren aanhangers van Trotzki HERMAN NYPELS' Controle-systeem Van Duim goedgekeurd Marineberichten Vice-admiraal H* G* Surie zeventig jaar Uit onze Omgeving Visscherijberichten Nog weinig kievitseieren Zendingsfilm Politieke lezing S.D.A.P, Wandelsport Rectificatie Haven van Nieuwediep SCHA GEN Alle bladen te Warschau publicee ren volgens D.N.B. een bericht van het A.T.E. agentschap, volgens het welk de bolsch ewistisrh e geheime politie, de Gepoe, op 20 Maart j.l. een tegen Stalin, Kaganowitsj en Jeschof gerichte samenzwering op het spoor is gekomen, georgani- ceerd door officieren van de mili taire districten van Leningrad en Kiew. Reeds zou een aantal officieren, naar aanleiding van deze ontdek king, zijn gearresteerd. Uit het onderzoek, door de geheime poli tie inmiddels tot andere legerafdcelingen uitgebreid, zou gebleken zijn, dat ook offi cieren van de vlooteskaders in de Oostzee en de Zwarte Zee bij het complot betrok ken zijn geweest. Naar aanleiding van deze gebeurtenissen moet den 24sten Maart te Moskou een ver gadering van de officieren vanden gene- ralen staf hebben plaats gehad, waaraan, behalve maarschalk Worosjilof en de hooge re offieren onder leiding v. maarschalk .Ta- gorow, ook deelnamen de commandanten van de militaire districten van Wit-Rus- land, Kiew en Leningrad. Het consult had betrekking op de poli tieke gezindheid van het leger. T)e com mandant van het militair district Lenin grad, Kork, zou een scherpe berisping heb ben ontvangen van Worosiilof en .Tagorow. Naar uit de mededeelingen van het „po litiek bureau" valt af te leiden, zou het corps jongere officieren lang niet vrij zijn yan Trotzkistische smetten. De Warschausche „A.B.C." meldt verder nog, dat in de zitting van den oppersten oorlogsraad een rapport is uitgebracht van de permanente legercommissie, waaruit blijkt, dat een vijfde ongeveer van de ge- heele artillerie-munitie der sovjets onbruik baar is, wijl ze niet past bij het kader der kanonnen. Van de vliegtuigen, welke aan het leger worden afgeleverd, zou er zeker een op de drie onbruikbaar zijn. Worosjilof eischt, dat Kaganowitsj, als de voor deze tekortkomingen verantwoor delijke leider der zware indutrie voor het gerecht zal worden gedaagd. KLEDINGMAGAZIJNEN.DEN HELDER Maatkleding. Moderne, goed passende snit. Eigen coupeur en ateliers. Teleurstelling bij de leiders der Congrespartij, De leiders der Congrespartij schijnen teleur gesteld te zijn door de aankondiging der minderheidsregeeringen in verschillende provinciën, dat zij binnenkort nieuwe ont werpen tot verbetering van het levenspeil der massa zullen indienen. De congreslei ders vreezen dat zij daardoor een groot deel van hun invloed zullen verliezen, want de regeeringen zouden de door de congrespartij verlangde werkwijze en hun zoo het gras voor de voeten wegmaaien. Intusschen is het niet gemakkelijk, voor spellingen te doen, omdat het plan van actie der congrespartij nog niet is vast gesteld. Groote beteekenis wordt toegekend aan de bijeenkomst op 1 April, waarop Gandhi, naar men gelooft zijn nieuwe plannen zal indienen. Secretaris gearresteerd. Naar uit Patna wordt gemeld, is de secre taris der Congrespartij, Javaprakesj Narsin, gisteravond tezamen met veertien andere In dische politici gearresteerd, wegens overtre ding van het uitdrukkelijk verbod der poli tie, betoogingen tegen de nieuwe grondwet te houden. Wegens afkondiging der nieuwe grondwet. Secretaris der Con- gresparttj gearresteerd. Ter gelegenheid van de invoering van de provinciale autonomie over eenkomstig de nieuwe grondwet, welke gister van kracht werd, is in het geheele land door de congres partij de „Hartal" een dag van gods dienstige rouw afgekondigd om haar afkeer van de nieuwe grondwet te toonen. Tot twee uur in den middag trok ken in alle kalmte optochten door de straten. Te Bombay werden zes personen gearresteerd wegens het sa menscholen op den openbare weg en te Delhi 25. De beurs, alle goederenmarkten, talrijke winkels, de nationalistische kranten en vele spinnerijen zijn gesloten. Alleen de banken werken als gewoonlijk. Kleine groepen aan hangers van het congres trekken door de zakenwijk van Bombay en houden stil voor de Europeesche winkels en banken onder het uitroepen: „Boycot de grondwet'. De kwestie der niet-inmenging. Tijdens den Kabinetsraad te Valencia heeft de Spaansche minister van buitenlandsche zaken zijn collega's op de hoogte gesteld van den internationalen toestand met het oog op het probleem der niet-inmenging en de on weerlegbare bewijzen aangaande de daarop door Italië gemaakte inbreuken. Na zijn uiteenzetting kreeg de minister opdracht een nota op te stellen, welke aan de commissie te Londen zal worden voorge legd in haar volgende bijeenkomst. De nota zal vergezeld gaan van tal van documenten, welke zijn achtergelaten door den Itatiaanschen opperbevelhebber op het oogenblik dat de troepen der opstandelingen aan het front van Guadalajara moesten te rugtrekken. De niet-inmenglngsarbeld voor de Spaansche wateren. Het bureau voor controle op de niet-in menging is gister bijeengekomen en heeft de instructies goedgekeurd door admiraal van Duim, den algemeen administrateur van 't controlesysteem, aan kolonel Lunn, die met de controle aan de Pyreneeën-grens be last is, en aan admiraal Olivier, die met de controle ter zee belast is, gegeven. Kolonel Lunn zal Vrijdagochtend te Parijs zijn, waar hij zich met de Fransche auto riteiten in verbinding zal stellen, teneinde de werking der controle aan de Fransch- Spaansche grens tot in onderdeelen te re gelen. Admiraal Olivier zal te Londen blij ven, van waar uit hij het toezicht zal hou den op de controle ter zee. In Engelsche kringen hoopt men, dat het geheele sys teem in het midden van de volgende week in werking zal kunnen treden. HEVIGE HOOFDPIJNEN MAAKTEN HAAR HULPELOOS. Nu sinds maanden geen pijn meer. „Ik heb vroeger aan ontzettende hoofd pijnen geleden. Het scheen dan of ik niet meer zien kon en ik moest uren achtereen gaan liggen. Toen ried een tante mij aan Kruschen Salts te probeeren. Dat deed ik n sinds maan den zijn die vreeselijke hoofdpijnen geheel op gehouden." Mevr. M. W. Meestal is de oorzaak der hoofdpijnen het ongemerkt achterblijven in het lichaam van afvalstoffen, welke het organisme verontreini gen en de algeheele gezondheid ondermijnen. Kruschen Salts verwijdert deze stoffen en voorkomt, dat ze zich ooit weer vormen, zoo dat de hoofdpijnen voorgoed verdwenen zullen zijn en tevens de oorzaak van verschillende andere aandoeningen, als rheumatische pijnen e.d., welke kunnen ontstaan, wanneer Uw af- voerorganen niet behoorlijk werken, wordt weggenomen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten k f 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My. A'dam voorkomt. (Adv.) Heden bereikt vice-admiraal H. G. Surie den zeventigjarigen leeftijd. Henry George Surie werd te Rotterdam op 2 April 1867 geboren. Hij werd opgeleid voor de marine en op 1 Maart 1890 werd hij be noemd tot luitenant ter zee 2e klas, in wel ken rang hij deelnam aan de blokkade van Atjeh en aan de expedities naar Koemoel- Watoelai en naar de Zuidkust van N.-Guinea. Ook aan de voorbereiding voor de Lombok expeditie nam hij deel. Tijdens den Spaansch- Amerikaanschen oorlog was hij gestation- neerd te Curagao en tijdens den Boerenoorlog te Lorengo Marqués. In 1902 werd hij bevor derd tot luitenant ter zee le klasse en te vens v/erd hij verbonden aan den marinestaf. Nadat hij in 1920 met den rang van ka pitein ter zee den actieven dienst verlaten had, bleef de heer Surie als adviseur voor völksrechtelijke vraagstukken verbonden aan het departement van Marine en als zoodanig trad hij op als marinedeskundige in de Juris tencommissie (1922). Later was hij Neder- landsch gedelegeerde ter maritieme conferen tie te Rome (1924) en ter Geneefsche confe rentie voor de contróle op den internatio nalen handel in wapens (1925), lid van de Voorbereidingscommissie te Genève voor de ontwapeningsconferentie en voorzitter van het Marinecomité (1926). Ook trad hij als ge delegeerde op in de raadgevende permanente commissie van den Volkenbond (19261928), terwijl hij als marine'expert optrad in de Sa- lonikikwestie (1925). Vice-admiraal Surie, die in 1910 benoemd was als leeraar aan de Marine Hoogere Krijgsschool, werd in 1921 de titulaire rang van schout bij nacht en in 1928 die van vice- admiraal verleend. Bij K. B. van 31 Maart 1937 is met ingang van 1 April 1937 benoemd tot vlootaal- moezenier in vasten dienst Dhr. G. Schimmel, thans kapelaan te Rotterdam. Bij K.B. van 31 Maart 1937 zijn benoemd met ingang van 1 April 1937 voor vast, met een dienstverband van zes jaren, tot luitenant ter zee der 3e kl. bij de Koninklijke Marine- Reserve, de adspiranten reserve-zeeofficier: A. H. Kattouw, K. B. Hagenaar, J. I. Schreuder, C. F. van Waning, S. van Mus- scher, K. Deen, J. van der Toorren, D. P. C. Feij, W. J. C. Donker, J. Bergwerf. Bij K.B. van 28 December 1396 is aan den adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin den kapitein-luitenant ter zee N. A. Rost van Tonningen vergunning verleend tot het aannemen van het ordeteeken van commandeur der orde van Leopold II van België, hem geschonken door Zijne Majesteit den Koning der Belgen. Is de Duifsche handteekening te vertrouwen? Regeling buiten den Volkenbond om is mogelijk. De Yorkshire Post, die doorgaat voor spreekbuis van minister Eden, wijdt een hoofdartikel aan de kan sen van een nieuw westelijk verdrag De drie hoofdgedachten daarbij zijn: het is misschien niet noodig dit nieuwe verdrag, evenals het oor spronkelijke Locarnopact, te verbin den met het Volkenbondshandvest het Italiaansch-Duitsche voorstel, volgens hetwelk Rusland buiten het nieuwe Europeesche stelsel zou moe ten worden gehouden, is onaan vaardbaar. En ten derde: het vooi- stel, waarbij Groot Brittannië en Italië in plaats van den Volkenbond den aanvaller zouden aanwijzen, vormt een „onduldbare gedachte. Het blad zet voorts uiteen, dat het uittre den van Japan en Duitschland en het pr tisch uittreden van Italië de *unctl0" ring van het Volkenbondssysteem, dat tneo- retisch een volmaakt systeem is en di practisch jarenlang is geweest, °nun - haar hebben gemaakt. Onder deze orru, digheden blijft men ten opzichte v.an geest van Geneve niet in gebreke, integ deel werkt men aan de redding daar\ wanneer men zooveel mogelijk de go hermenie herstelt tusschen de trouwe led. en de dissidente leden, opdat het eens mo gelijk zal worden deze laatsten naar den Volkenbond te doen terugkeeren. De gedachte aan een nieuw ver drag, waarvan de uitvoeringsvoor- waarden niet van den Volkenbond alleen afhankelijk zouden zijn ,is dus niet onmogelijk! Alles wat echter zou leiden tot grooter verval en grootere internationale onveilig heid moet onverzettelijk verworpen wor den. Een Europeesch systeem, dat welover wogen Rusland zou uitsluiten, zou even zeker tot mislukking gedoemd zijn als een systeem, dat Duitschland of Italië zou uit sluiten. Waarop anders dan op goeden trouw is het handvest gebaseerd, vraag het blad. Tenslotte, sprekende over het aanwij zen van een eventueelen aanvaller. Nu is het mogelijk te twijfelen a->n de oprechtheid van Duitschland en Italië. Nog te zeer staan voor den geest de internationale gebeurtenissen, die ongelukkigerwijze het vertrouwen in, zooal niet de hoop op succes der onderhandelingen over een nieuw Locar- no vernield hebben. Frankriik en Engeland kunnen met goed recht nadenken, alvorens zij hun politiek haseeren op den goeden trouw van Duitschland. De vrienden van Duitschland kunnen sehuldigingen vinden voor de duide lijke schendingen der vredesverdragen, het zou hun moeilijker zijn er te vinden voor de schendlingen van het concordaat. Want men kan niet beweren, dat de Paus geweld gebruikt heeft om het te doen onderteeke nen. Het is werkelijk hoog tijd. dat Duitscli land uitgenoodigd wordt een of ander pand te geven voor het vertrouwen, dat men in «ja handteekening kan stellen. 1 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.98—0.92 Slips 0.75—0.66 Tarbot 0.740.72 Schol le soort p. kist 5.90—5.40 Schar 1.80—1.30 Door haringvisschers: Haring Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit 1.35 Gekookte garnalen p. kg 0.15 p. tal „3.302.80 Er worder op ons eiland nog maar weinig kievitseieren gevonden. Vermoedelijk is de aanhoudende schrale wind hier de voornaam ste oorzaak van. Ook de bekende zoekers brengen nog slechts enkele eieren per dag aan. De prijs is niet hoog meer, er wordt hier thans 20 cent per stuk betaald. De zendingsfilm uit Papoealand, die deze dagen op verschillende dorpen in onze ge meente vertoond wordt, wordt hedenavond ac;it uur in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg gegeven. De film bevat naast een mooien tekst prachtige natuuropnamen, ook van de Molukken. Het Tweede Kamerlid Drop, dat zich zoo buitengewoon heeft geïnteresseerd voor op name ook van de Texelsche visschers en wier- ders in de Zuiderzeesteunwet, spreekt mor genavond voor de S.D.A.P. in Pen's Schouw burgzaal. ANNA PAULOWNA *JA ZEkfcR, ROOKT <3ERU,ST' fAAAR DENK ER O/A ALLÉÉN RIJPE TABAK! NIEMEIJERs STER TABAK VAN 5 TOT lï CT. R HALf ONS Het is niet een afdeeling van den Vrijwil- ligen Landstorm geweest, die 2en Paaschdag te Alkmaar een derden prijs behaald heeft, doch de Heidersche Burgerwacht. Dit ter rectificatie van het desbetreffende bericht in de Heidersche Courant van gisteren. 1 April 1937: Aangekomen van Rotterdam en vertrokken naar Harlingen, het Ned. m.s. „Berent". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Ned. m.s. „Jantine". Aangekomen van Kampen, met bestemming Harlingen, het opleidingsschip „Prinses Juliana". 2 April: Aangekomen van Portsmouth en vertrok ken naar Harlingen het Ned. m.s. „Depa". Aangekomen van Harliongen en vertrokken naar Londen het Ned. m.s. „Nejaco". Vertrokken van Den Helder naar Harlingen het Ned. opleidingsschip „Prinses Juliana". GEMENGDE SYNDICALISTISCHE VEREENIGING Bij den heer W. Kossen spraken de hee- ren J. Bakker, Albert de Jong en G. ten Vaanholt van het Ned. Syndicalistische vakverbond; de eerste over: „De verbindend verklaring der collectieve arbeidscontrac- Icn, de beide anderen, die als delegatie van bet N.S.V. naar Spanje waren geweest over „de revolutie en den oorlog in dat land." Na bet openingswoord van den heer Pruim, betoogde de heer Bakker in een korte rede, dat met het van kracht worden van de wet op het al of niet verbindend verklaren van collectieve overeenkomsten, het laatste restje zelfbeschikkingsrecht aan de arbeiders wordt ontnomen. De patroons zijn er mee gehaat, want de bedriifsvrede wordt er mee verzekerd en de acties van de revolutionaire vakbeweging onmogelijk gemaakt. De minister krijgt het recht be paalde artikels, b.v. die over het loon en den arbeidstijd onverbindend te verklaren. De andere organisaties, die meenen langs den weg van bet parlementisme iets te bereiken, hebben, zei spr. niets gedaan om bet terugdringen van de arbeiders tegen te gaan. Hij wekte dan ook op zich aan te sluiten bij bet N.S.V., omdat z.i. alleen door organisatorisch verzet van onderen af tot een beteren toestand voor de arbeiders is te komen. Na het vele waarvanonze lezers over Spanje reeds kennis hebben kunnen nemen meenen we over de redevoeringen van de heeren Vaanholt en De Jong kort te kun nen zijn en te volstaan met bun bijzondere belichting van wat daar is gebeurd en nog geschiedt. Beiden betoogden, dat zoo wel Spanje als Duitschland doen zien, dat door parlementaire overwinningen bet fas cisme (kapitalisme) niet is te bestrijden. •Tuist na bet ontreden van de volksfront- regeering, waarin toen nog geen socialis ten en communisten zaten, stak bet in •Spanie z'n kop op en hoewel men als ide aal beeft een geweldlooze wereld, is tegen net fascisme alleen met geweld wat te bereiken. De macht van bet fascisme zit in de economische macht. In Catalonië na men daarom de arbeiders, grootendeels anarcho-svndicalisten, zelf de productie middelen in bezit. Het merkwaardige is, dat men in bet antifasristiscbe front een goede samenwerking beeft tusschen anar chisten, socialisten, demoeraten en libera len. Die is mogelijk, omdat daar waar de eersten een groote meerderheid vormen zij toch niet bun wil opleggen aan de ande ren. Men wil geen nartij- of staatsdietatnur en allen hebben invloed op betgeen gebeurt andaar dat dit in verschillende plaat sen en in verschillende bedrijven in een zelfde n'"nfs nok vaak verschillen te zien geeft. Sommige bedrijven in Barcelona kennen een eenheidsloon. andere niet: maar bii alle collectieve bedrijven is bet onmogelijk, dat er iemand iets uit trekt zonder er in te werken. Tijdens de gelegenheid tot vragen stel len merkt de heer Vergaav op, dat van soc.-democratische zijde soms gezegd wordt dat de syndicalisten bier anders zijn dan in Spanje, maar uit de gebonden redevoe ringen was sprekers conclusie, dat het mist andersom was: de sociaal-democraten zun bier anders dan in Spanje. De heer Pruim sloot met een woord van d.ank aan de sprekers en een opwekking om bet orgaan „De Syndicalist" te lezen. T Eerste kievitsei. •locli BlaaT'boor Cv.. offup^rdo hot 66rcfp in onze gemeente e '<.n kievitsei aan Bur gmeester T ovink. r. de Graaf C.z„ die ver leden jaar het eerste ei aanbood, kwam nu juist even na den eersten aanbieder eveneens het door hem gevonden ei aanbieden. Vergadering Begrafenisfonds. De vergadering van het Begrafenisfonds „Algemeen Belang", Donderdagavond bij den heer W. Kossen gehouden, werd geopend met een welkomstwoord van den heer C. Ra ven. Na goedkeuring der notulen, las de heer W. Kossen het jaarverslag, waaruit we noteerden dat 4 leden overleden en 3 bedank ten, terwijl 10 nieuwe leden toetraden tot het fonds. Het ledental steeg dus met 3 en werd 385 De heer P. Kooiman gaf een overzicht van de financiën De ontvangsten waren f 392.8514 contributie en f291.22 rente., totaal f 684. de uitgaven bedroegen f 532.01%. De winst ad f 152.06, verhoogde de reserve tot f 9894.17. De heer D. Kos meende dat de reserve ten opzichte van het ledental rijkelijk hoog was en vroeg of premieverlaging mogelijk was. De heer P. Kooiman lichtte toe, dat de reser ve niet zooveel was boven de premie-reserve, die door de Rijksverzekeringskamer geëischt wordt en dat dus ook geen verandering van de premies mogelijk is. De heeren D. Kos en A. van Zandwijk Rz. controleerden de boeken van den penning meester, bevonden alles in orde en onder dankzegging aan controle-commissie en pen ningmeester werd de rekening goedgekeurd Op voorstel van de verzekeringskamer werd art, 19 van de Statuten, handelende over de belegging der beschikbare gelden, aange vuld, zoodat dit geld door het bestuur be legd kan worden bij de Coöp. Boerenleen bank, andere solide bankinstellingen of in rijks-, provinciale- of gemeenteleeningen. De heeren C. Raven en A. Kooiman wer den resp. als voorzitter en commissaris her kozen, waarna sluiting volgde. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was een Don derdag j.l. groot. De handel was vlug. De heer Herman Richter uit Amsterdam en de heer J. Komen, kochten koeien van f 270 p, stuk, dit werd gem. 35 ets. De eerste ge noemde was afkomstig van den heer J. Stammes, N. Niedorp, de tweede van den heer C. de Wit, Zijpe. Over het geheel waren er beste koeien aangevoerd. Dc handel in kalf koeien was malig; in gelde koeien stug Pinken met schets f 100 —125, id. zonder schets f 5060. Handel ma tig. De nuchtere kalveren werden weer vlug en duur verkocht. De handel in paarden stug, duur. Oude vette schapen tot f 37, duur. Over- houders voor de slacht vlug, duur, tot f 27, voor de weide tot f 25, handel goed. Bokken en geiten werden ook goed ver kocht. Vette varkens noteerden 25 ets, han del vlug. Biggen handel goed. Schrammen hetzelfde. Kippen en konijnen werden duur verkocht Er kan volgens een koopman, gerust meer komen. Over het geheel een drukke en een mooi aangevoerde markt. IIELDERSCHE EIERVEILING, 1 April. Aangevoerd: 24462 kipeieren: 52—54 Kg. 3.-. 55—57 Kg. 3—3.40. 58-60 Kg. 3.30—3.60, 61—63 Kg. 3.303.60. 64-67 Kg. f 3.50—3.80, 564 eendeieren 2.50—3 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 1 April. Aangevoerd: 70.000 kipeieren: 5456 Kg. 2.85—2.90. 56-58 Kg. 2 90—3, 58—60 Kg. 2.95 -3.05, 60—62 Kg. 2.95-3.10. 62—65 3.05—3.40, 4000 eendeier 3.053.15. ganzeneieren 7. kievitseieren 17—, per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 2 April. 10.000 kg. uien f 11.10, drielingen f 0.60, grove f 1.30—1.70, 1700 kg. peen f 1.60, 60 kg. spinazie f9.90, 1700 kg. kroten f 0.701, 33000 kg. rode kool, f 1.90—2.80, 3000 kg. groene kool f 1.70—2.50, 44000 kg. gele kool f2.20—3.20, 12000 kg. D. witte kool f 1.10 1.G0. NOORDSCHARWOUDE, 2 April. 4700 kg. uien f 0.70—1.30, drielnigen f0.60, grove f 1.50—1.60, 1200 kg. peen fl.50, kl. peen f0.60, 3000 kg. kroten fO.60—0.70, 5280 kg. rode kool f 1.70—2.90, 22100 kg. gele kool f2.20-3.30, 23500 kg. D. witte kooi f 1.10 1.60. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 1 April 1937. Berlijn Vandaag is het regenachtig weer. Dit was' niet zonder invloed op d.e markt. De han del was kalm. maar de prijzen toonen wei nig verandering. Buitenl. producten notee- ren: Holl. savove kool 6.50—8.00 per 50 Kg.; Bal. bloemkool 22—48 per 100 krop: Holl. schorseneeren 21—22.50 per 50 Kg.; Ital. sla 13 per 100 krop; Holl. sla 15—20 per 100 krop; Holl. komkommers 5060 per 100 stuks; Holl. uien 5 50—7.00 per 50 Kg.; Ital. uien 57 per 50 Kg.; Holl. spinazie 30 36 ner 50 Kg.; Belgisch witlof 2835 per :>0 Kg.; Hamburg: Buitenl. orod.: komkom mers 50—70 per 100 stuks; bloemkool 28—43 ner 100 stuks; spinazie 30—35 ner 50 Kg.; Canarische tomaten 36—47 per 50 Kg. TAXF.GEDEF.LTE CONSUMPTTEMELK 's-Gravenhage, 1 April Nederland- sche zuivelcentrale, 4 April t. en m. 10 April 1937. Consumptiemelk regeeringscon- tract, taxegedeelte 6.25 cent. eventueel ver hoogd met premie of verminderd met kwahteitsafdracht. Overmelk receerings- minimumprijs 4.80 cent. Afdracht bij levering in consumptie vaft andere dan taxeinelk 2.5 cent,

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7