Parijs lokt! Ontwapeningsvoorstel van Roosevelt BEHAKIN '1 mRW Dc bespreking van de „Mar Caspio" middenwe#" Alkmaarschc Kaasmarkt Marktberichten Stoomvaartberichten Prijzen van koper en sfaal zijn te hoog Uit onze omgeving Predikbeurten Onderstaande brief van onzen cor respondent Jhr. J. A. van Heurn geeft interessante bijzonderheden over de Nederlandsche vertegen woordiging op de Parijsche wereld tentoonstelling. EEN SPROOKJESWERELD AAN DE OEVERS VAN DE SEINE. EEN GOEDE KANS VOOR ONZE VREEMDELINGENINDUSTRIE. Een groot aantal Engelschen, Belgen, Zwitsers en Italianen heb ik al op de bouw terreinen van de tentoonstelling ontmoet. Het aantal Engelschen was het grootst. Niet minder dan 2100 Britten hebben vergunning gehad, hier rond te dooien. Het is natuurlijk, dat al deze buitenlan ders, nu de tentoonstelling nog niet klaar is, eigenlijk slechts een kijkje naar hun eigen paviljoen komen nemen. Zij willen gaarne van te voren al eens zien, hoe het eigen vaderland voor den dag komt. Nederland op de wereldtentoon stelling. Het doet ons Nederlanders niet prettig aan, wanneer wij hooren, dat onze koloniën slechts een luttel bedragje van eenige dui zenden guldens hebben uitgetrokken, en wij vragen ons angstig af, of men in Nederland en Indië nu eigenlijk wel de draagwijdte ,van een dergelijke gebeurtenis begrijpt. Op een wereldtentoonstelling als deze wor den ongeveer 60 millioen bezoekers uit alle landen der wereld verwacht. Deze menschen- massa brengt vrijwel zonder uitzondering 'n bezoek aan alle pavilloens en, al naar het geen hier tentoongesteld wordt, vormt men zich een beeld omtrent de macht en de pro ductiviteit der verschillende landen. Ieder land tracht dan ook zijn beste beentje voor ite zetten. Nu behoeven wij Nederlanders ons overi gens niet al te ongerust te maken, want daar wij meesters in bezuiniging zijn, zijn wij ook meesters in den opbouw met weinig geld. Het Nederlandsche paviljoen zal zon der twijfel een goed figuur op de. tentoon stelling maken. Binnenkort zal ik aan de Nederlandsche en Indische afdeeling nog 'n uitgebreider artikel wijden, maar reeds nu moet ik mijn bewondering uitspreken over de groote toewijding waarmee men zich reeds in de qualiteit van het Parijsche wa ter verdiept, om straks aan de .lavathee en -koffie, die in de speciale schenkgelegenheid aan de vreemdelingen zal worden voorgezet, een zoo uitstekend mogelijke smaak te ge ven. Een kans voor Nederland's vreemdelingenverkeer. Waar men in het Nederlandsche paviljoen wel eens een buitengewone aandacht aan mocht besteden, is het vreemdelingenver keer. Natuurlijk houdt de nog altijd dure gulden vele touristen uit ons land weg, maar ook het feit, dat men in het buiten land onze vreemdelingenindustrie als iet wat achterlijk beschouwt, sticht veel kwaad. Deze meening nu moet met wortel en tak uitgeroeid worden en de Parijsche wereld tentoonstelling geeft ons daartoe een goede kans. Men zal goed moeten laten uitkomen, dat de buitenlandsche tourist in Nederland een gastvrij onthaal en veel schoonheid Vindt. De gastheeren geven hier het goede voor beeld. Het is werkelijk formidabel, hoe zij voor hun gasten uit de geheele wereld heb ben uitgehaald. Tuinaanleg onze specialiteit. Zooals bekend bewegen wij Nederlanders ons in onze afdeeling o.a. op het gebied van tuinaanleg, wat met het oog op onze renommée op het gebied van bloemen- kweekcn natuurlijk schitterend is. Ook op het gebied van toegepaste kunst en kunst nijverheid zullen wij zeker geen slecht fi guur slaan. Hoofdzaak voor de Nederlandsche afdee ling is wel dat men bereikt, dat het geheel een typische uiting van de kracht, het kun nen en de cultuur van ons volk is. Er moet een gaaf geheel ontstaan. Parijs met zijn ontzaggelijke scheppende fantasie is bij uitstek de geschikte plaats, om de omgeving te vormen voor alle schat ten'. die uit alle hoeken van de wereld toe- stroomen. De Fransche afdeelingen. Frankrijk zelf neemt natuurlijk de gele genheid waar om schitterend vertegenwoor digd te zijn. Men heeft hpt klaargespeeld, ■dat op een betrekkelijk kleine oppervlakte gelegenheid bestaat, het geheele land te lee ren kennen. Van Picardië naar Bourgondië. van Fransch Comté naar Bretagne, het is alles slechts een kwestie van minuten. Wie de afbeeldingen der verschillende zeer Smaakvol ingerichte paviljoens reeds kent en de nu nog wat vroege toer gemaakt heeft, twijfelt geen oogenblik meer aan het enorme effect, dat het geheel op den bezoeker zal maken. Ik ben door den aan den Quai d'Orsav gelegen toegang pardoes Noord-Frankrijk en Fransch-Vlaanderen binnengestapt. De ge wezen minister Mahieu heeft hier zijn krachten aan gegeven. In dit aan België grenzende land overheerscht nog de bak steen. In veel zal men den oer-Vlaamschen geest herkennen. Champagne! Iets verder op ligt Champagne, waar men zich aan den onder dien naam bekenden drank te goed kan doen. maar pas op, dat U bij den snellen overgang naar het edele land van Bourgondië de zware wijnen van deze streek niet te veel eer bewijst. Neemt men dezen goeden raad niet ter harte, dan kan men zich daarna in de Nederlandsche koffieschenkerij met een goede kop Hol- land's troost weer eenigszins van de nadee- lige gevolgen van zijn zwakheid herstel len. En helpt ook dat niet. dan blijft nog de mogelijkheid om zich op de derde verdie ping van den F.iffeltoren of door middel van 'n boottochtje op de Seine eens flink te laten uitwaaien. Fransch Comté heeft zijn z.g. Pavillon des Gandes. Dat is waarlijk iets buitengewoons! Komt men daarna in de streek van Elzas en Lotharingen, dan krijgt men weer een geheel ander land, met geheel andere ze den en eigen industrieën. Kortom, men maakt een reis door geheel Frankrijk, geniet van.de Alpen, bewondert de chateaux van het Loiregebied, bezoekt de prae-historische grot van Auvergne en leert tegelijkertijd het leven en werken van de menschen in de verschillende deelen van Frankrijk kennen. En dit alles ligt rondom een klein stukje Seine, dat voor luttele guldens (de Fran sche spoorwegen geven n.1. enorme reduc ties) te bereiken is. Parijs lonkt U glim lachend toe. Het wil U binnen zijn muren zien, ook als gij niet het goud der aarde be zit. De oplossing van het probleem van Mon- gredien is 1 Dc6. Na Lf7 of e8 volgt Dhl, Dan Lh5 en Delf. Een aardige miniatuur. De op lossing van het probleem van Grytbakk is 1 Dc5. Er dreigt Dd4f. Er kan volgen: Pf5, Pf7t of Dd5:, Te7f: of Te4:, Te:f of Pgf5, Pg4t- Ch. Wachenhusen. Deutsche Schachblëtter 1936. 1p p i^jAtm Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit Kf3, Pd7 en h7, pi d5, e5, f4, g6 en h5. Zwart: Kf5, Tg7. De volgende partij is uit een onlangs te Weidenau gehouden tournooi. Het offervuur brandt levendig! 22. Pg2: Tf6t Kg2;, Tg6f en mat! 23. Kei Df2f 24. Kd2 Dg2: Mooier was Te6, Dc4, Te2:f, De2:, Td8f. 25. Kc3 Tf2 26. Td2 Te8 27. Ld3 Dg5 Tel was sterker. Verbluffend is, dat zwart nog een toren offert. 28. Tf2: De5f Zwart krijgt nu al les terug. Lange. Rogmann. 1. d4 Pf6 2. c4 e6 3. Pc3 Lb4 4. t>c2 d5 5. cd5: Dd5: Pd5: is veiliger. 6. Pf3 Pc6 7. e3 0—0 8. Le2 e5 Beter Ld2 voor wit. 9. de5: Pe5: 10. 0—0 Lc3: 11. Dc3: Pc6 12. Tdl Df5 13. b3 Pe4 14. Dc2 Le6 15. La3 Tfe8 16. Ld3 Ld5 Beter was Lc4 voor wit. 17. Pel Dg5 18. Tacl Te6 19. Le2 Pf2: Wit dacht over Td5:, Dd5:, Lc4. Maar zwart heeft grootschere plannen. Na Td5: volgt nu Ph3f, Kfl, Dd5:, gh3:, Dhl|! 20. Kf2: De3:f 21. Kfl Lg2:f 29. Kd2 30. Kc3 31. Kd2 32. Kc3 33. Kd2 34. Kc3 35. Kd2 36. Dc3 37. Tfl 38. Db4: 39. Lc4 40. Kc3 41. Kb2 42. Tdl opgegeven. De3f Dd4f Df2:T Dd4f De3t De5f Da5f Da3: Db4 Pb4: Te7 Pa2:t Pb4 g6 Dr. P. Feenstra Kuiper. Stoomvaart Mg. Nederland. Bengkalis, t., 2 April te Londen. Chr. Huijgens, t., 1 April te Suez. Poelau Roebiah, t., 2 April te Genua. Singkep, 2 April v. Odessa. Tarakan, u., 1 April v. Belawan. Kon. Ned. Stoomboot M(j. Achilles, 2 April v. Amsterdam. Bacchus, 1 April te Piraeus. Barneveld, u., 30 Mrt. v. Valparaiso. Bennekom, t., 31 Mrt. te Tocopilla. Berenice 2 April te Aarhus. Calypso, 2 April v. Amsterdam. Colombia, 2 April v. Amsterdam. Deucalion, 30 Mrt. v. Lissabon. Ganymedes, 2 April te Amsterdam. Hebe, 2 April v. Amsterdam. Hermes, 1 April te Hamburg. Iris, 31 Mrt. te Kingston (Ja.). Mars, 1 April v. Fiume. Merope, 1 April te Danzig. Nereus, pass. 2 April Holtenau. Orpheus, 1 April te Stettin. Rhea, 1 April v. Lissabon. Simon Bolivar, 31 Mrt. v. Kingston (Ja.). Stella, 1 April v. Salonica. Stuyvesant, 2 April v. Amsterdam. Tiberius, 2 April te Genua. Trajanus, 1 April v. Cuba. Triton,-pass. 2 April Gibraltar. Venus, 1 April v. Hamburg. Stoomvaart Mij. Oceaan. Agamemnon, 1 April te Londen. Deucalion, 2 April te Penang. Diomed, pass. 2 April Gibraltar. Laertes, 2 April te Amsterdam. Meriones, 2 April v. Shanghai. Patroclus, 1 April v. Colombo. Kon. Paketv. Maatschappij. Bantam, 1 April v. Lour. Marqués. Barentsz, 31 Mrt. v. Hongkong. Houtman, 31 Mrt. v. Port Natal. Rantau Pandjang, 30 Mrt. v. Saigon. Tasman, 31 Mrt. te Batavia. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 30 Mrt. v. Norfolk. Drechtdijk, 30 Mrt. v. Vancouver. Edam, 2 April te Rotterdam. Lochkatrine, 1 April v. Niton. Rotterdamsehe Lloyd. Buitenzorg, t., pass. 2 AprilSagres. Kota Tjandi, t., 1 April v. Marseille. Sitoebondo, t., 1 April v. Padang. Soekaboemi, t., 2 April v. Singapore. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchibr, 2 April te Rotterdam. Alcyone, u., 31 Mrt. te Montevideo. Aldabi, t., 1 April v. Montevideo. Java-ChinaJapan L(jn. Tjibadak, 1 April v. Hongkong. Tjinegara, 1 April te Manila. Tjisondari, 1 April v. Shanghai. JavaNew-York Lijn. Kota Baroe, 31 Mrt. v. Philadelphia. Troilus, 31 Mrt. te New-York. Kon. Holl. Lloyd. Salland, 2 April te Amsterdam. Zaanland, u., 1 April v. Las Palmas. HollandWest-Afrika Lijn. Amstelkerk, 1 April te Amsterdam. HollandAfrika Lijn. Bloemfontein, 2 April v. Beira. Jagersfontein, t., pass. 2 April Vlissingen. Randfontein, 2 April te Hamburg. HollandAustralië Lijn. Meliskerk, t., 1 April v. Port Natal. Nijkerk, u., 2 April te Port Said. HollandOost-Azië Lijn. Zuiderkerk, 2 April v. Rotterdam. DE „GODDELIJKE WIND" KEERT TERUG. De Japansche eendekker „Goddelijke wind welke wilde trachten een record Tokio-Lon- den te vestigen, is gisterochtend vijf minu ten over negen naar Tokio teruggekeerd, tengevolge van het slechte weer. De president ontkent. In de „New York Times" is een artikel opgenomen, geteekend door Harold Hinton, waarin deze zegt, van welingelichte zijde te hebben vernomen dat president Roosevelt, zes April a.s. aan de groote mogend heden zou voorstellen deel te ne men aan een algemeene ontwape- nings-conferentie. Deze bijeenkomst zou gehouden worden te Kopenha gen, gedurende den Zomer van dit jaar. Enkele leden van het congres, zoo wordt in het artikel verder gezegd, zijn zoo over tuigd van Roosevelt, dat, een van de leden van de comissie van buitenlandsche zaken van het Huis van afgevaardigden gisteren bereid zou zijn 't spreekgestoelte te bestijgen en een lofrede te houden op het voorstel: Het blad schrijft verder, dat de leden van het congres zeiden dat hun vermoedens be vestigd werden door de jongste bezoeken van den voorzitter van het Britsch Board of Trade, Runciman, den minister-president van Canada, Mackerizie King en Gouverneur generaal Tweedsmuir. President Roosevelt heeft tegenover de pers verklaard, dat de nieuwe geruchten volgens welke hij het voornemen zou heb ben een internationale conferentie bijeen te roepen ongegrond zijn. De president las de gisteren door staatssecretaris Huil afge legde verklaringen nogmaals voor en zeide dat deze zijn meening goed weergaven. Voorts, heeft President .Roosevelt bekend gemaakt, dat hij in het midden van deze maand een boodschap aan het congres zal zenden, waarin hij nieuwe hulp voor de werkloozen zal vragen. De boodschap zal ramingen behelzen voor het begrootingsjaar 1937—1938. Heeft het incident zich buiten de territoriale zone voorgedaan? Zooals men weet, hebben de kapitein en de leden der bemanning van het Spaansche vrachtschip „Mar Caspio" dat beschoten is en later zonk, tegenover de gendarmerie verklaard op een mijl uit de kust te zijn verrast. Deze verklaring scheen er op te wijzen, dat de aanval geschied was in de Fransche territoriale wateren. Toch hebben de bewoners van Kaap Breton duidelijk het vuur van kanonnen gezien en de ontplof fingen gehoord. Zij beweren, dat er tusschen- poozen van tenminste dertig seconden ver streken zijn tusschen het oogenblik, dat zij het licht zagen en dat waarop zij de ont ploffing hoorden. Uit deze verklaringen zou volgen, dat het gevecht zich waarschijnlijk niet op een mijl uit de kust zou hebben voorgedaan, zooais de bemanning verklaart, maar op 6 tot 7 K.M. uit de kust, d.w.z. op meer dan drie mijlen (de territorialiteitsgrens). Gisteren zijn de verhooren begonnen der maritieme autoriteiten. Roosevelt wil verbruik vermin, deren. Tegenover de vertegenwoordigers van de pers heeft president Roosevelt o.m. gisteren nog verklaringen afgelegd over de prijzen van z.g. duurzame producten, zooals ijzer, staal en koper, die hij veel te hoog achtte Het is tijd, aldus Roosevelt, dat de regee ring de federale uitgaven op genoemde pro ducten ontmoedigt en de uitgaven voor ver- hruiksartikelen aanmoedigt. De voortbrenging van duurzame producten schrijdt veel sneller vooruit dan die van de verbruiksproducten, hetgeen een gevaar vormt. Bij de uitvoering van openbare wer ken zal in den vervolge het zwaartepunt verlegd worden naar ontwerpen ten gunste van de verbruiksartikelen. Voorts verklaarde Roosevelt nog, dat er nog hoop is, dat nieuwe belastingen niet noodig zullen zijn tijdens deze zitting. STUK VAN HET TOESTEL VAN DE „VLIEGENDE HERTOGIN" GEVONDEN. Een groengekleurd spantouw van een vliegtuig is gisteren op het strand van Great, I armouth gevonden. Lt.-vlieger Preston, de particuliere piloot van de Hertoging van Bedford heeft de vondst aandachtig bekeken en verklaard, dat het hier een brokstuk be treft van het vliegtuig der vliegende herto gin, PAUS ZAL MORGEN 4.500 BEDEVAART GANGERS ONTVANGEN. Heden zal de Paus weder beginnen met in de consistoriezaal aan jonggehuwden zijn zegen te geven. Morgen zal hij in dezelfde zaal 4500 Fransche en andere buitenl. be devaartgangers, die te Rome vertoeven, ont- va>1 en hun zijn zegen geven. HISTORISCH GEBRUIK IN EERE HERSTELD. Op 27 dezer zullen de Koning en de Konin gin van Engeland zich over de rivier van Westminster naar Greenwich begeven, waar mede een oud gebruik in eere hersteld wordt. De tocht zal worden gemaakt met een spe ciaal voor den Koning gebouwde admiraal sloep, die een snelheid van 26 knoopen kan bereiken. CALLANTSOOG Burgerl. Stand over de maand Maart. Geboren: Arie, zoon van P. J. Paarlberg en Tr. Schoorl. Gerrit, zoon van G. Vries en A. Visser. Ondertrouwd: J. H. van der Plas, oud 29 j., landb. en M. M. Gaul, oud 28 j., z. b. G. Biesboer, oud 25 j., landbouwer en Tr. Vries, oud 25 j., z. b. Loop der bevolking. Ingekomen: K. de Weerd van Ooststelling werf, C 69; C. G. J. van Leeuwen van Zijpe, B 87; Tj. Visser van Ameland, A 9; S. Vo gelzang en echtgenoote van Zijpe, A 58; F. J. Ameling van Oudkarspel, B 14. Vertrokken: M. L. Loete en gezin naar Den Helder (Julianadorp); Jb. Vries van A 27 naar Oude Niedorp; M. Bijvoet van C 69 naar Woerden; A. Zeeman van A 99 naar Den Helder; A. Kossen naar Den Hel der; K. de Weerd van C 69 naar Schoorl, (Groet). Politie. Gevonden aan den Rijksweg een geheel nieuwe Continental autoband in een hoes. Inlichtingen in te winnen bij den heer R. Koelemey, gemeenteveldwachter alhier. Voor de vacature van lid van het, Hoofd bestuur voor de afdeeling Noord-Holland van den Ned. Bond van Gemeenteambtena ren zijn 2 candidaten gesteld, n.1. de hgeren Mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, wonend alhier en Mr. J. F. Jansonius, secre taris van de gemeente Haarlemmermeer. De dag van de stemming is bepaald op 17 April a.s. ANNA PAULOWNA Het Comité Kleine Sluis, voor de feestvie ring ter gelegenheid van het Vorstelijk huwe lijk, vergaderde deze week ter afdoening van enkele zaken. Op deze vergadering is beslo ten te trachten een permanente vereeniging te stichten voor de viering van de feestdagen in het Oranje-Huis. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, wordt daarom a.s. Woensdag een ver gadering gehouden. We schreven deze week, dat ouders van leerlingen en andere voorstanders van open baar onderwijs een som bijeen brachten, waardoor het mogelijk was ook aan school I een kweekeling(e) met acte te benoemen. Het bleek ons, dat dit enkel door de ouders is geschied wat de prestatie dus nog mooier doet zijn. W1ERINGEN Politie. Gevonden: een zilveren broche, een zwarte portomonnaie, en een belastingplaatje aan een handje. Verloren: een paar belasting- plaatjes. Inl. bij de gemeentebode. N.S.V. Donderdagavond j.1. vergaderde in café Scheltus het Nederlandsch Syndicalistisch Vakverbond afd. Wieringen. Te ruim half acht heette de heer L. Bos de vele aanwezigen welkom waarna de heer J. Bakker het woord kreeg en in een korte rede de verbindendverklaring der colectieve arbeidscontracten bestreed. Hierna spraken G. ten Vaanholt en Albert de Jong over „Revolutie en Oorlog in Spanje". Beiden hebben als delegatie van het N.S.V. gedurende eenige weken een' be- Onderweg is 't mid den van den weg niet de gulden midden weg, maar juist de „foute middenweg"! (Op wegen met vier rijbanen moet men steeds zooveel moge lijk rechts houden en alleen op de midden- baan komen bij het Inhalen. En op de lin kerweghelft? Daar... nooit!) zoek gebracht o.a. aan Barcelona, Valencia en Madrid. Uitvoerig zetten de sprekers uiteen de onteigening van Adel en kerk, hoe de bedrijven in handen der arbeiders ge collectiviseerd werden b.v. taxi ondeme- mingen, bioscoop bedrijven, schouwburgen, trambedrijf enz. Ieder die in een bepaald bedrijf werkzaam is verdient evenveel; in de schouwburgen b. v. verdieden de acteurs evenveel als cassie- re, werksters, tooneeikncchten enz. Sprekei verhaalde van de verschrikkingen der moorddadige aanvallen met bommenvlieg- tuigen op de bevolking. Ten slotte werd nog besproken de politieke vrijheid voor alle anti-fascisten en de beteekenis van t syn dicalisme. Aan het einde werden nog eenige vragen gesteld, die naar genoegen werden beant woord. Hierna sprak L. Bos het s'.uitmgs- woord, de collecte bij de deur, voor levens middelen naar Spanje aanbevelend. ZONDAG 4 APRIL. Ned. Herv. Gemeente. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wi- chen. Doop. Julianadorp, nam. 7.30 uur. Ds. v. Wichen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Mej. D. v. Vliet- Hippolytushoef, vm. 10.30 uur, Ds. v. Beek. Oosterland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Avondmaal. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, vm. 10 uur, de heer Deen. Den Oever. nam. 2.30 uur. de heer Deen. Geref. Kerk. Anna Paulowna voorm. 10 uur, Cand. J. Verhave. Nam. 2.30 uur Cand. J. Verhave. The Star of Hope Mission. Julianadorp. nam. 7 uur, de heer Meijer, van Heiloo. De markt was buitengewoon slecht. De aanvoer was weliswaar weer aanmerkelijk grooter, doch dit lijkt geen afdoend motief voor den gang van zaken van heden. Ook het ar gument, dat er nog wel wat schei kaas onder zou zitten, lijkt niet door slaand. De verklaring zal dan ook wel grootendeels zijn gelegen in het feit, dat de speculatie zich volkomen heeft teruggetrokken. Men krijgt den indruk, dat de voorraden bij den handel vrij gering zijn, dat deze ech ter slechts mondjesmaat bijkoopt en alleen bereid is tegen heel lage prij zen den voorraad te vergrooten. Dit uitblijven van de speculatie wordt voornamelijk toegeschreven aan de onzekerheid, die bestaat ten aan zien der overheidsmaatregelen. Door verhooging der heffingen en andere overeenkomstige voorschriften heeft de regeering het in haar hand een streep te halen door iedere calculatie. De toestand is daarmee niet meer te overzien en voorloopig schijnt de pro ducent daarvan de dupe te wor den. De hoogste markt bedroeg heden f 18.50, de meeste stapels konden echter niet meer noteeren dan f 16. f 16.50. Enkele stevige partijen van goede kwaliteit konden f 17.be sommen. ALKMAAR. 2 April. Kaasmarkt. Aangevoerd 41 stapels, zijnde 83.000 Kg.: Fabrieksbaas kleine 18.50, Boerenkaas, kleine 17.-— per 50 Kg. Han del matig. ALKMAAR, 2 April. Aardappelen 2.40, andijvie 1014, Bloe mendaler kool 5. bloemkool I 14—19.50, boe renkool 1.503.10, gele kool 22.60, krop sla 35.60, knolselderie -2.90—6.60. peren 10.—, prei 2.40—6.30, peterselie 1.30—3.30, ra barber 6.5012, raapstelen 1.10—1.70, radijs 1.30—4.90. roode kool 1.50—3.90, selderie 0.80 2. spinazie 0.280.70, spruiten 49, uien 1—1.60, breekwortelen 0.80—1.60, wasch- wortelen 4.50—5. witlof I 5—6.50, II 3—4. ALKMAAR. 2 April. Kaasbeurs. KI. Edammer 40 plus: aan bod 3900 stuks, verkocht 1400 stuks, mid- denprijs 16.50—17. hoogste prijs 17.50, Com missie 40 plus, aanbod 180 stuks. Ed. Kruid aanbod en verkocht 450 stuks, prijs 17.50 per 50 Kg. Totaal aanbod 4530 stuks verkocht 1850 stuks. Aanwezig 2 fabrieken. Handel stug ALKMAAR, 2 April. Op de heden gehouden Graanmarkt wa ren in totaal 283 Il.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 7 IIL voertar- we 89.60; 44 HL gerst chev. 9.5011- 117 HL haver 8.80-10; 41 HL boonen, w.o.: bruine 10—12, duiven 7.7510 en witte boonen 2021, 14 HL karwijzaad 22.50 'v.1.20: 12 HL blauwmaanzaad 24; 46 HL erwten w.o.: kleine groene 8—10, groote groene 25, grauwe 1225 en vale erwten G'?7~TiA4T^!'f!S per 100 handel goed. WARMENHUIZEN. 2 April. Roode kool 1.50—2.70. gele kool 2.10-3, Deensche witte kool 12, drielingen 60 ct., VwJ!» °-80—1.20, grove uien 1.20. Aanvoer: lïïkS rooc,e koo]' 3500 K-g. gele kool, It? Ks' D- witte k°o1' 2°°° Kg. uien. BROEK OP LANGENDI.TK, 3 April. 14000 Kg. uien 1,10—1.40. drielingen 60 ct vrw\Pzr 1'30—1:50' 6100 k8- Peen 0.70-^1.20. kool f 2.10—2.90, 1800 Kg. prei f 2..)0, 2000 Kg. kroten f 0.60—1, 64000 Kg kool f 1.90—2.60, 88000 Kg. gele kool "r>0" 23000 k8- D. witte kool f 1—1 50 NOORDSCHARWOUDE, 3 April BI. aardappelen f 1.80-1.90. uien f 0 60— 1.20 drielingen 60 ct., grove f 1-1.60, peen f 1.30, kroten 4080 ct. roode kool f 1.50—2.90, taaie gele kool f 2 10 ff'X fror, f 2.10-3.20, d. witte kool f 1.10—1.60, De veiling duurt voort.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 11