EEN KANTEN AVONDROBE Betooverende Krullebol Een filmster klassiek Voorjaars wandeling Wat vrouwen interesseert Diagnose Kant Een Medusenhoofd Vierde blad Alle symptomen der nieuwe mode geconstateerd Zaterdag 3 April 1937* Mode-invloed van de oude Grieken Evenals in ons land worden in Engeland de bruidskransen gewoonlijk van oranje bloesem gemaakt. In Italië bezigt men daar voor witte, en in Spanje roode rozen, in Griekenland wijnloof, tenvijl in de Scandi navische landen daarvoor mirte gebruikt wordt. Een Deensch echtpaar was onlangs een dochter geboren, die Vitamina zou heeten. De Burgerlijke Stand weigerde echter dien naam in te schrijven, als bezwaar aanvoe rende, dat die naam voortdurend het mik punt van spotternijen zou zijn. Ten slotte werd men het eens over den naam Mina. Een Parijsche vakman meent op zijn reis door Europa en Amerika te hebben vastge steld, dat minstens 90 pet. van alle vrouwen op leelijke beenen rondloopen. 18 pet. van deze 90 pet. hebben X-beenen, 9 pet. O-bee- nen, 14 pet. te dikke en 29 pet. te dunne beenen. Bij 20 pet. van deze laatste kan men van geen beenen meer spreken, dat zijn enkel en alleen maar loopwerktuigen. De geboorte van tweelingen komt in Oeganda, Afrika, zóó zelden voor, dat van een zoodanige gebeurtenis een groot, alge meen feest gemaakt wordt. Het gecombineerde kapsel en hoofdtooisel der vrouwen van Lhasa, de hoofdstad van Tibet, is zoo buitengewoon ingewikkeld, dat het nimmer uit elkaar genomen wordt, maar levenslang gedragen wordt nadat het voltooid is. IJzel-flarden Zich verwarden In mijn koele kleed. Sneeuwen twijgen Zachtjes neigen Zonder wil of weet. Kanten statie, Gazen gratie, Sluier zilver-puurl Als de feeën Even treeën Blank in 't avonduur... LIE. Een buitengewoon fleurige en elegante .verzameling jongedames vertoont zich hier aan ons oog. Alle symptomen van de nieuwe mode zijn op de diverse costuumpjes te constateeren. Wat de modellen betreft: het complet, het schootje, de driekwartlange jas en de bo- léro! Pofmouwen en gemarkeerde schouder tjes doen nog steeds opgeld. Kittige hoofd- deksel-tjes worden nog immer met overtui ging gedragen. Als ik dit rijtje onvervaard voortstappen de Juffertjes zie, schiet me ineens een anec- dote te binnen uit het rijk der Fransche modekoningen. Of een anecdote is het eigenlijk niet. Het is een reportage uit de ateliers van de knappe mode-scheppers. Eén dezer heeren moest een nieuw model hoed ontwerpen. Hij heeft geen enkele inspiratie! Ook de begaafdste kunstenaars kunnen wel eens „leeg" zijn. Badeloos ijsbeert hij zijn kamer rond. Zijn hersens zijn afgesloofd. Een nieuwe hoed! Breede randen, smalle randen, hooge en lage bollen, schuitjes en pyramides, strikken en veeren, gedeukte en geplooide substan ties dwarrelen sarrend voor zijn geestesoog. Plotseling krijgt hij een idéé, Hij holt de deur uit, het modepaleis door, waarin zijn atelier gevestigd is, trommelt alle beschikbare mannequins bij elkaar, en voert ze naar zijn domein. „Op een rij!" commandeert hij. Alsof ze gefusilleerd moe ten worden, plant de modekoning de arme kinderen tegen een muur. Dan neemt hij een aantal hoed-vormen van de standaards en mikt ze beurtelings op de hoofden der roer loos wachtenden. De hoeden zijn in diverse standen op de blonde, bruine en zwarte pruiken terechtge komen. De hoeden-goochelaar bekijkt het effect. Hij vindt het. Hij weet opeens, hóe in het komend seizoen de hoedenaanplant op de vrouwelijke haardos zal worden aan gebracht. Voor hem bestaat vanaf dat oogenblik maar één wijze-van-hoofdtooi. Zóó moet het en niet anders. De geniale stijl is gevonden. Verlicht haalt de hoedenvader adem. Zie, aan dat stelletje „onverhoeds" ge hoede mannequins moest ik denken, toen ik bovenstaand plaatje zag. Een geestige hand heeft de hoofdjes luchtig en origineel ge tooid. Om nu op de costuumpjes terug te komen, waarom dit modepraatje eigenlijk begonnen is, we zullen ze even van links naar rechts bekijken. Links 1 is van grijze stof, gecompleteerd door wijnroode kraag en knoopen. Nr. 2 met het bijna klassieke schootje vertoont elegante stiksels van afstekende tint. Nr. 3 is de zoo gewilde combinatie van lichtkleurige dunne zomerswagger op don kere jurk. De jurk klokt van voren. No. 4 behoeft geen commentaar. Is er nog iemand onder ons, die géén boléro in haar garderobe heeft? Nr. 5, bestemd voor meisjes als dennen, vertoont rijke plissée's, niet alleen bestaat de rok uit de feestelijke fijne plooitjes, ook de reeds poffende mouwtjes dijen uit door een rijke plissée. Dunne imprimé" is de lievelingsstof voor dezen zomer. Last not least, het meest rechtsche toi letje schijnt een combinatie van alle zomer- mode-hebbelijkheden. De rokval, de con- trasteerende kleuren-karmonie, de snit van mouwen en hals geven een rijk, doch o.i. wel wat overvloedig beeld van de mogelijk heden in vrouwenkleeding. LF.ÓNTINB, Spinnewebben Wil ik hebben Voor een robe teer, Zilv'rig schijnend, Grillig lijnend, Braden heen en weer. Kronkellijntjes Glanzen fijntjes Op het blank filet: Ranken, kelken Bloeien, welken Op een nevelbed. DE TIEN BEST GEKLEEBE MANNEN TE WERELD De vakorganisatie van Amerikaansche kleermakers, de „Nationai Board of Tailors" hield onlangs haar jaarcongres in Philadel- phia, waar onder meer ook werd vastge steld, wie nu eigenlijk de tien best gekleede mannen ter wereld waren. Natuurlijk wa ren 't allen filmacteurs, en de eerste plaats werd met algemeene stemmen toegekend aan CLABK GABLE (MGM), Marsha Hunt, de Paramount-actrice, is hier gefotografeerd in een witte avondjapon, die geïnspireerd is op een Grieksch gewaad. De japon is geheel gepisseerd ei* de coupe Metro Goldwyn-Mayer blijkt de meeste mannelijke stars te bezitten, die een plaats waardig bleken onder de eerste tien, althans de eerste zes plaatsen worden bezet door sterren van deze maatschappij. De rang- Medusa is een spookachtig, schrikaanja gend vrouwelijk monster, uit de Grieksche legendengeschiedenis. Het monster bewoon de de onderwereld en onderscheidde zich door een allervreeselijkst aangezicht. Zij droeg slangen in plaats van haar op het hoofd en degenen, die haar aanschouwden, .versteenden van schrik. Later vertellen de geschiedschrijvers ech ter, dat Medusa zeer schoon was en de met slangen doorvlochten lokken haar juist een bijzondere bekoring verleenden. Het verhaal wil, dat Perseus, een Griek sche godenzoon, het lieftallig hoofd van Medusa afhieuw. Hoe het zij, de term Medusenhoofd betee- kent nog steeds een afgrijselijk menschen- hoofa. De krullerigheid van bovenstaand kopje deed ons onwillekeurig aan den beruchten term denken. Wat de over-beladenheid van het hoofd betreft, gaat de vergelijking zeker op. Doch dat de draagster dezer coiffure een menschenzoon tot koppensnellen zou animeeren, is ondenkbaar. Tènzij met het doel, de betooverende krullebol als een kostbaar bezit onder een glazen stolp ten toon te stellen! lijst luidt: 1. Clark Gable, 2. Lewis Stone, 3. William Powell, 4. Robert Taylor (what's in a name?), 5. Robert Montgomery, 6. Ro nald Colman, 7. Herbert Marshall, 8. Adolph Menjou, (de titelhouder), 9. Clive Brook, 10. Franschot Tone en Nelson Eddy, even eens twee Metro-sterren, die de tiende plaats deelen. GEESTIGE KEUKENPRINSES. Mevrouw: „Wat heb je toch met die pud ding uitgevoerd? Hij is heelemaal niet gaar!" Dienstmeisje: „Ik begrijp het niet; u hebt gezegd, dat ik volgens 't recept van alles de helft moest nemen, en dat heb ik ge daan: dus in plaats van een pond bloem een half pond; in plaats van vier eieren twee; in plaats van een half pond suiker een kwart pond, en toen heb ik 't in plaats van veertig minuten twintig op het fornuis gezet!" MARSHA HUNT GLIMLACHT. is zoodanig, dat zij de natuurlijke lijnen van Marsha's aantrekkelijk figuur accen tueert. De corsage van blauwe anjelieren, die aan de ceintuur bevestigd is, geeft de ja pon een fleurig voorkomen.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 13