Stadsnieuws TRIUMPH BIM BAM-pendules Fa. J. Beemsterboer IO IOc Predikbeurten mmm Zaterdag 3 April 1937 Heldcrsche Courant Tweede Blad Apotheken Ongekeurd kalfsvleesch in beslag genomen Harmonie voert „Der Bettelstudent" op vanaf f 9.75 Mailverzending voor oorlogsschepen naar Gibraltar V roolijke Kleinkunstavond M.S.F Nieuwe winkel in de Spoorstraat Openbare leeszaal en Bibliotheek „Een vrouw in haar bloei'' Fientje de la Mar in „Casino" Bioscoopnieuws Rialto-Theater Witte Bioscoop Visscherij WIJ KOOPEN Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag water Licht op voor alle voertuigen F euilleton B«f,v Van hedenavond 10 uur tot Maandag morgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Rootlieb, Binnenhaven. Van Maandag 5 April tot 12 April wordt avond- en Zondagdienst waargenomen door de firma Smeets-Snel, Weststraat. Door een ambtenaar van den Vleeschkeu- ringsdienst werd bij een handelaar (winkelier) in vleeschwaren, comestibles enz. alhier een partij ongekeurd kalfsvleesch in beslag ge nomen. Proces-verbaal werd opgemaakt. In uitvoering op 15 April a.s. De plaatselijke zang-, reciteer- en orkest vereniging „Harmonie" zal op Donderdag 15 April a.s. een uitvoering in Casino geven, waarbij opgevoerd zal worden de bekende operette van Karl Millöcker „Der Bettelstu- dent". Nu men nog kort geleden de filmische Bedelstudent heeft kunnen bewonderen, zal 't des te interessanter zijn de operette in de ori- gineele bewerking te zien en te beluisteren. Verbeterde opgave. Volledig gefrankeerde stukken voor opva renden van Hr. Ms. Java en de onderzee- booten O 13 en O 15 kunnen worden verzon den naar: GIBRALTAR. De laatste verzending is op 6 April a.s.; buslichting ten hoof dpostkantore te 20.55 uur. De stukken behooren gefrankeerd te wor den volgens het internationaal tarief en moe ten voorzien zijn van twee lijnen, elkaar snij dend over het geheele adres. Wij vestigen de aandacht op den vroolijken kleinkunstavond, welke hedenavond om 8.15 uur in het Casino, ten bate van het M.S.F. zal worden gegeven. Medewerkenden voor dezen laatsten feestavond in dit seizoen zijn: leden der Stafmuziek, die bekende melodieën zullen spelen, terwijl de heer Th. Donkers als solist voor fluit en piccolo, zijn medewerking zal verleenen. Verder zullen optreden de bekende soubrette, Henny van Gelderen, met nieuwe en komische liedjes, de dieren-imitator H. W. Kok, de Soerabaiasche nachtegaal (mondfluit- virtuoos), die o.a. de taptoe zal fluiten en voor tooneel zullen dol-vermakelijke schetsen wor den opgevoerd. Een gezellig bal, waarvan de dansmuziek wordt verzorgd door het ver sterkte Casino-orkest en de mechanische mu ziek van den heer Duzee, zal dezen vroolijken kleinkunstavond op waardige wijze besluiten. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. De heer De Graauw begint voor eigen rekening. Hedenmiddag 2 uur opent de heer A. G. de Graauw, die 6 jaar lang filiaalhouder is ge weest van de WICA en die in de stad bekend heid geniet als „de mijnheer van het Choco ladehuis", een winkel in chocolade, suiker werken en koekjes, enz. De heer De Graauw begint dus thans voor eigen rekening en wel in het pand Spoorstraat 107, tegenover Albert Heijn. Een vertimmering was noodig en deze werd op keurige wijze uitgevoerd door den heer KI. Duinker; de lichte beschildering van het interieur geeft den winkel iets vroolijks en stemmigs. Daartoe draagt ook niet weinig bij de prettige opstelling van de lekkernijen, die niet in trommels, doch op schaaltjes in vitrines geëxposeerd zijn. Des avonds zorgt een uitstekende verlichting ervoor, dat alles zich baadt in een zee van licht en de winkel zal dén vooral heel wat kijkers trekken. Gezien de populariteit, waarin de firmant en zijn echtgenoote zich bij het Heldersche publiek mogen verheugen en de kraakzinde lijke winkel, gelooven wij wel, dat de heer De Graauw zal slagen, hetgeen we hem van harte toewenschen. Gedurende de maand Maart werd de lees zaal bezocht door 1401 mannen en 73 vrou wen, tezamen 1474 personen. Uitgeleend werden 2708 romans, 1761 kin derboeken en 1601 studieboeken, totaal 6070 banden. De volgende werken zijn aangeschaft: Romans: Giono, Het lied der wereld. Miroff, Tuin van den glimlach. Rachmanowa, Fabriek van nieuwe menschen. Talbot, Straat madelieven. Bennett, These twain. id., Hilda Lessways. Roche, de la, Jalna. Studiewerken Bouman en Roorda, Radiotechnisch vademecum. Brans, Radio voor den beginneling. Corver, Het super-hete- rodyneboek. Dobben, van, Wat vliegt daar Eekhout, De neger zingt. Elout, Indisch dag boek. Hagenaar en Roorda, Amateur-zenders. Hof, Onze levermossen, id., De voorstelling van het heelal in den loop der tijden. Kearton, De dieren komen drinken. Nohara, Japan zoo als het is. Schepper, De, Radioservice. Geschenken Oppenheim, The golden web. id., The mystery road. Josson, De Bel gische omwenteling van 1830, 3 dln. In verband met de a.s. Donderdagavond te geven laatste Abonnementsvoorstelling „La Femme en Fleur", (een Vrouw in haar Bloei) laten wij hier nog volgen wat het Algemeen Handelsblad bij de eerste opvoering schreef: Loudi Nyhoff en Tatia Wyma hebben de rollen van moeder en dochter zeer gevoelig, zeer overtuigend weergegeven en zonder ook maar één moment, noch in oogenblikken van heftige verbittering, over de schreef te gaan. De spanning werd van begin tot einde vol gehouden en deelde zich ook aan de toe schouwers mede. Ook dank zij het sterke en gevoelige spel van Paul Storm, die de rol van Pierre vervulde. Dat Loudi Nyhoff de rijpe, maar nog jonge moeder met charme uitbeelden zou, mocht men verwachten; zij heeft de klippen die de schrijver de vertolk ster van deze rol in den weg legt met waar digheid omzeild, zij heeft in oogenblikken van vervoering maat weten te houden en daar door ontroerd. En Tatia Wyma heeft eveneens den goeden toon getroffen en door eenvoudig en natuur lijk spel verrast. De overige spelers Paul Huf, Herman Haye, Ben Groenier, Ans Koppefi en Sara Heyblom hadden slechts kleine rollen, maar hebben deze behoorlijk vervuld. Een goede, ja vaak treffende en somtijds ont roerende voorstelling van een belangwekkend werk. VIRGINIA VOOR Morgenavond brengt Fientje de la Mar, de bekende chansonnière, cabarettière en film ster, een bezoek aan Casino, alwaar opge voerd zal worden de cabaret-revue „Met een lach door 't leven". Medewerkenden zijn Paul Ostra en Joop de Leur en ook hun namen garandeeren, evenals die van Fientje de la Mar, dat er Zondagavond iets goeds geboden zal worden. Het programma is buitengewoon afwisse lend; daar is één cocktail van sketches, lied jes, imitaties, parodieën, en andere uitingen van Hollandsche kleinkunst op haar best. „Meisjes-Lyceum", een karaktervolle film met een onvergetelijke créatie van Simone Simon. Het is slechts eenige maanden geleden, dat wfl het voorrecht hadden een door het „Cen traal Tooneel" gegeven voorstelling van „Meisjeslyceum" te aanschouwen, een voor stelling, waarvan wij verscheidene onderdeelen niet meer zullen kunnen vergeten. Uit den aard der zaak is na de dramatische bewerking van het gegeven, ook de filmische gekomen, temeer daar het stuk in nagenoeg alle landen een „box-office"-succes werd, en is 't niet te verwonderen, dat wij zeer nieuws gierig waren te constateeren op welke wijze Hollywood (in casu 20th Century Fox) op zijn Amerikaansch dit Duitsche werk behandelen zou. Het is een verrassing geworden. Meer nog: een openbaring. Een stuk film, zooals men dat maar zelden te zien krijgt. Eerlijk, overtui gend, zonder sentiment: kortom, een film, waarin men op geniale wijze kans gezien heeft iets van het leven zelf aan te brengen. „Meisjeslyceum". Het is au fond niet zoo'n gewéldig sensationeel gegeven. Men kent het: een meisje van een Duitsch lyceum, een laatste-jaars, wordt verliefd op den directeur der inrichting. Men krijgt nu in hoofdzaak de reactie op dit ongehoord misdrijf te zien van de diverse docenten van beiderlei kunnen en die van de leerlingen. De hoofdrol wordt vertolkt door Simone Simon, de even charmante als kundige Fran- sche filmactrice, die reeds eerder (o.a. met Harry Baur in „Donkere Oogen") getuigde van een opmerkelijk talent. Wederom heeft zij kans gezien haar rol op een niveau te brengen, die voor de gemiddelde star wel zeer benijdenswaardig moet zijn. Haar expressiviteit is zonder meer buiten gewoon, en de wijze waarop zij zelfs de aller fijnste nuanceeringen weet aan te brengen is zelden zóó gezien. Daar is meer goed werk in deze film: de directeursrol, gebracht door Herbert Marshall. Een stille bezonken figuur. Zonder een enkele uitbarsting, de man die het leven begrijpt. En danRuth Chatterton, eveneens het juiste talent op de juiste plaats. En zoo is deze film, met zijn schitterende beeldmontage's, met zijn prachtig clos.e-up werk en zijn nimmer verbroken rhythme ge worden tot een triomf der hedendaagsche filmkunst. Een stuk werk, dat men ziet en dat men niet spoedig vergeten zal. In het overige program draait „Zijn laatste Commando", een film van de Amerikaansche navy, die onze adelborsten In het bijzonder wel ten zeerste zal interesseeren. En met een pracht rol van den helaas enkele maanden ge leden overleden Sir Guy Standing. Maria Tudor. Tot de meest interessante experimenten in de filmindustrie behooren de historische films, tot welke ook Mary Tudor, de hoofdfilm, welke dezer dagen in de Witte Bioscoop draait, behoort. Mary Tudoreigenlijk is zij, die eenmaal Koningin van Engeland en Ierland was, niet de hoofdpersoon in deze film, doch veel meer haar voorgangster, lady Jane Grey (of Gray?), die 6 Juli 1553 de kroon van Engeland aanvaardde en deze slechts 13 dagen mocht dragen Op suggestieve wijze, slechts weinig tredend neven de paden der werkelijkheid, vertelt ons deze film, hoe Jane Grey, die aanspraken op den troon maakte wijl haar moeder een doch ter was van den hertog van Norfolk en Maria Tudor, een zuster van Hendrik VIII, door de intrigues van een Edward Seymour en, na diens dood, van een Warwich, Hertog van Northumberland, tot den troon van het Groote Rijk geroepen werd. Zij sloot een gelukkig huwelijk met den zoon van dezen Warwich en slechts na veel tegenzin ging zij er toe over het koningschap na den dood van den jong gestorven Edward VI te aanvaarden. Dat is later haar ongeluk geweest, want het zou niet lang meer duren of zij, haar echtgenoot en ook diens vader zouden op een plein in den alouden Tower den dood op het schavot vinden. Dit is het gegeven en men begrijpt, dat hier dankbaar werk is voor een goeden regisseur engoede artisten. Wel, de British Gau- mont, die deze film in de wereld bracht, heeft eer van haar werk, want onder leiding van regisseur Robert Stephenson en met medewer king van artisten als John Mills en Cedric Hardwick werd een geheel verkregen, dat boeiend is van begin tot eind en dat alleen daarom al zoo geslaagd is, omdat het eén goed licht werpt op de kuiperijen, die vroeger het leven van de Kroondragers en hun naaste omgeving tot een hel maakten. In de tweede film „Roberta", naar het be kende gelijknamige tooneelspel, zien we Gin- ger Rogers en Fred Astaire op weergalooze wijze tap-dansen, terwijl we Irene Dunn op goede wijze de schlager „Smoke gets in your eyes" hooren zingen. De dames in het bijzon der zullen met veel interesse kennis nemen van de uitstekende muzikale modeshow, welke o.m. nog in deze levendige film voorkomt. Landbouw en Visscherij in de Eerste Kamer. We lazen het verslag van de behandeling dezer begrooting in de Eerste Kamer, maar ontwaarden, tot onze verwondering, geen en kele discussie, waarin ook de visscherij was betrokken. Landbouw blijft overheerschend, ook in de gedachtenwereld der Eerste Kamerleden. We hadden zoo graag iets gehoord over een credietfonds voor den bouw van kotters; we hadden gaarne iets gehoord over grooteren steun aan de kustvisschers; over bevordering van het vischgebruik hier te lande; over in schakeling van den consulairen dienst om te trachten meer afzet in het buitenland te krij gen; over de ruiming van de ansjovis, enz. Maar een doodzwijgen van de visscherij, ter wijl toch dit hoofdstuk aan de orde is, is wel het ergste, dat het bedrijf kon overkomen. Niet dat besprekingen dadelijk effect had den opgeleverd, maar de belangstelling, die er voor het bedrijf door gewekt kon worden, zou voor de toekomst van belang zijn geweest. HERMAN NIJPELS' KLEDINGMAGAZIJNENDEN HELDER Gemaakte Heren- en Kinderkleding Grote verscheidenheid. Niet duur Zondag 4 April 1937 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat), 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Onderw.: „Het werk voleindigd". Joh. 17:4 Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10 uur, Ds. A. A. Wildschut van IJmuiden. Bevestiging nieuwe lede^ Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Cand. H. R. de Jong, van Amsterdam. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Cand. H. R. de Jong s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur den heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meinera Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst Evangelisatie (Palmstraat). 'sMorgens 10 uur, in de Westerkerk, Ds. A. A. W. Wildschut, van IJmuiden (O.) Bevestiging van nieuwe leden. 's Avonds 5 uur, in gebouw Palmstraat, bediening van het H. Avondmaal door Ds. Wildschut Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straatprediking Tuindorp. Verschillende sprekers, 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. van Wichen Doops bediening. oud goud en zilver tegen de hoogste waarde. Fa. Beemsterboer. Wintertijd. Zon April op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 4 5.29 18.38 11.35 5.15 18.00 M 5 5.27 18.40 0.30 12.50 6.00 19.15 D 6 5.24 18.42 2.00 14.10 7.25 20.55 W 7 5.21 18.44 3.30 15.35 9.20 22.30 D 8 5.18 18.46 4.50 16.50 10.30 23.30 V 9 5.16 18.48 5.55 17.55 11.30 Z 10 5.14 18.50 6.45 18,45 0.20 12.30 Zaterdag 3 April 19.07 uur Zondag 4 19.08 uur cine-ën fotohandel hihmti P=t|h.w.zeqel|^ ■wfefftL I KONINQSTQAAT 73, UiL. >ft TELEFOON 279 ONTWIKKELEN - AFPRUKKEN- VERbROOTEN 19) door Annie de Hoog—Nooy XII. De lange trieste winter liep ten einde en het voorjaar, waarop Diny zich reeds lang verheugde, was in het zicht. Men zag de knoppen al aan de boomen komen en de zon verspreidde reeds zoo'n weldadige warmte, dat alles en iedereen er door opleefde. Aangemoedigd door de zoele lentelucht, begon Diny reeds allerlei plannetjes te maken voor den komenden zomer. Zij en Marjoleintje zouden eens heerlijk ge nieten van de acht lange vacantie-dagen, waarop ze, nu ze meer dan een jaar in deze betrekking was, recht had. Nog enkele weken, dan was de groote voor- jaarsdrukte achter den rug en kon ze alvast aan het maken van wat zomerkleeren begin nen. Voor het kind eerst maar, want die zou niets meer aan kunnen hebben van het vorige jaar, ze was den laatsten tijd zóó gegroeid. 'n Heerlijk bezit toch zoo'n kind, al moest ze het dan ook den meesten tijd aan anderen £lf St£L3.n Soms, als Marjoleintje er zoo lief uitzag of iets schattigs deed, kon ze ineens denken: „als Paul haar nu even kon zien...," maar die ge dachte zette ze, hoe moeilijk het haar ook viel direct weer uit het hoofd. „Niet meer aan denken," zei ze jdan tot zichzelf. „Wat voorbij is, is voorbij..." Maar het kind zelf deed haar zoó dikwijls aan Paul denken, dat die gedachten voort durend terugkwamen. Vooral als het ergens naar zat te staren of geboeid naar iets keek, dan had ze diezelfde uitdrukking in 't gezicht, die Paul gehad had, dien middag, toen hij naar zijn vader zou gaan. Toen had hij óók zoo nerveus met dat eene oog getrokken, precies zooals Marjo leintje dat dikwijls deed... Onwillekeurig schrok ze toen haar naam genoemd werd. „Of U even bjj den chef wilt komen, juf frouw Stalker." Een aankomend kantoormeisje kwam haar die boodschap brengen. Diny keek verwonderd op. Bij den chef komen waar kon dat voor zijn? Misschien de een of andere groote bestelling... Of zou er iets met die bruidsjapon niet in orde zijn, die eergisteren afgeleverd was? Maar neen, dan had ze dat gisteren wel gehoord. Bij den chef op kantoor komen, dat gebeurde maar heel zelden. „Weet je niet waarvoor?" vroeg ze aan het meisje, dat nog even op de afdeeling bleef rondhangen. Het kind haalde de schouders op. „Hoe kan ik dat weten?" „Ja, dat was ook zoo. Hoe kwam ze er bij zooiets aan dat kind te vragen. En waarom maakte ze zich eigenlijk zoo angstig? Alleen, omdat het zelden voorkwam dat je bij den chef geroepen werd? Meestal ging dat ook hiet zoo officieel, kwam hij, als hij het een of ander te zeggen had, even op de betreffende afdeeling. Misschien was het wel iets goeds dat ze te hooren zou krijgen... Had hij laatst niet gezegd, dat zij misschien wel geschikt zou zijn voor den verkoop op de Confectie- afdeeling? Temeer daar zij er tóch zoo vaak moest komen om te passen... Vol verwachting stapte zij, na een beschei den klopje, het kantoor binnen. De chef stuur de de juffrouw, die voor zijn bureau brieven op zat te nemen, na een paar minuten weg. „Gaat U even zitten, juffrouw Stalker." Hij wachtte tot zij plaats genomen had en vervolgde toen op ernstigen toon: „Ik moet U een onaangename mededeeling doen. ,Ik ben, zeer tot m'n spijt, genoodzaakt U... te ontslaan." „Waarom is dat, mijnheer...?" vroeg Diny verschrikt. „De reden kan ik U in een paar woorden uiteenzetten. De drukke tijd is, zoo U weet, voorbij er wacht ons, laat ik zeggen een half jaar, dat er weinig of niets te doen is. We zijn dus gedwongen onder het personeel een kleine opruiming te houden en het is niet meer dan billijk nietwaar, dat degene, die het laatst gekomen is, en... dat bent U op Uw afdeeling, het eerst voor ontslag in aanmer king komt." „Maar juffrouw Giessens is toch nè mij ge komen, mijnheer, en haar werk is, als ik het zoo zeggen mag, ook niet zoo belangrijk als het mijne..." „Daar kunt U ons rustig over laten oordee- len, juffrouw," zei de chef bp afgemeten toon. „Maar het feit dan, dat zij er nog niet zoo lang is..." „Dat is wat anders... ja," zei hij aarzelend en liet er toen plotseling op volgen: „Ik zal U eigenlijk maar precies zeggen waar het op staat. Wat ik als reden voor Uw ontslag opgaf, komt eigenlijk in... de tweede plaats. In de eerste plaats is het Uw..." Even hield hij op. „Zegt U het maar, mijnheer," zei Diny, iets begrijpend. „Het is, ja, ziet U, er loopen geruchten dat U... niet het miesje bent, waar U zich voor uitgeeft, dat U zelfs..." Wat bliksem nog toe, dacht hij, waarom zeg ik het nu niet? Waarom talm ik nu zoo. Is het, omdat zij me met zoo'n paar eerlijke oogen aankijkt? Durf ik nu niet te zeggen, wat ik toch positief weet...? Hij bewoog zich onrustig op zijn stoel. „Dat ik een dochtertje heb, bedoelt U dét, mijnheer Marks?" vroeg ze eenvoudig. „Het... spijt me dat U dat te weten gekomen bent, ofschoon ik nog niet goed begrijp wat dat met mijn ontslag te maken heeft." „Kom, juffrouw Stalker, wees niet zoo naïef," zei dé chef, die door haar tegemoet komende houding zijn zelfvertrouwen herwon nen had. „We mogen toch verwachten dat het zedelijk peil van ons personeel..." „Voor U verder gaat, mijnheer Marks, mag ik er U zeker wel even van op de hoogte stel len, dat ik getrouwd ben, zoodat het zedelijk peil, waar U op doelt, niet in verband ge bracht kan worden met dit geval." „U bent getrouwd en U noemt zich juf frouw Stalker? Dat is toch Uw meisjesnaam, nietwaar?" Zij knikte bevestigend. „Als U getrouwd was, zou U Uw man's naam toch dragen..." „Ik bén getrouwd, mijnheer Marks," zei Diny ongewoon scherp. „Dan moet er wel een bijzondere reden voor zijn dat U zoo doet. Ik... wil U nog een kansje geven, als U mij kunt bewjjzen..." „Dat kan ik, mijnheer Marks," viel ze hem in de rede, „en dat zal ik doen ook. Maar dat kénsje waarvan U spreekt, daar zal ik liever geen gebruik van maken. Ik zou mij hier in de zaak niet langer op mijn gemak gevoelen, nu ik begrijp dat men zich misschien al dagenlang verlustigd heeft in een schandaaltje waarvan ik het middelpunt moest worden. Het zal mij genoeg zijn als U de aanbrengster er van op de hoogte wilt stellen dat zij zich vergist heeft. Misschien is ze sportief genoeg om dat als tweede nieuwtje de ronde te laten doen." „A'S ik U goed begrijp aanvéérdt U dus Uw ontslag?" „Neen mijnheer Marks, ik néém m'n ontslag, want op het moment dat U mij nog een kans wilde geven, beschouwde ik dat als ingetrok ken." Vuurrood van verontwaardiging verliet Diny het kantoor. Dat men zooiets van haar durfde denken. Het liefst had ze haar boeltje gepakt en was ze meteen weggegaan. Maar dat kon niet, ze moest om haar getuigschrift denken. Ze was tóch misschien door haar optreden wat al te ver gegaan. Dat eeuwige geklets van de menschen ook. Praatte zij ooit over iemand? Wat nad de chef nu gewild? Dat zij hem haarfijn alles uitgelegd had? Ze zou nog liever Ze was fatsoenlijk en deed haar werk en voor het overige hadden ze niets, niéts met haar te maken. Ze zag de anderen wel nieuwsgierig kijken, toen ze op de afdeeling terugkwam. Ze wisten natuurlijk precies waarvoor ze op kantoor ge roepen was. Wat was ze blij, dat ze zich nooit met hen ingelaten had, dat maakte het haar nu gemakkelijk hen te negeeren. Van het begin af aan, hadden ze haar al dwars gezeten, toen ze bemerkten, dat ze zich niet tot de genoegens die zij zochten, aange trokken gevoelde. Ze kon zich dus voorstellen hoe 'n genoegdoening het hen gegeven had toen ze iets meenden ontdekt te hebben, waardoor ze haar van haar voetstuk konden halen. Het zou haar niet mogelijk geweest zijn an ders te handelen, dan dat ze nu gedaan had Ze noemden haar den laatsten tijd een kruidje roer me niet", goéd, beter dat, dan dat ze zich alles het aanleunen. Daar zou haar zelfrespect door in het gedrang komen en daar had ze nog altijd voor kunnen zorgen dat dat met gebeurde. En haar betrekking... Ze had nog een volle maand voor zich om iets anders te zoeken. En lukte het haar in dien tijd met om wat te vinden, kon ze, dank zii LTufthTuden36' n°g WCl één °f tWee ma*n" ,^aA het/eIdcn bij één degenslag bleef dat 11. Ve laatste jaren al meerdere malen ondervonden, maar ditmaal kwam de tweede slag wel wat él te hard aan. Moeder Dekkers was plotseling gestorven Den vorigen Zondag was ze nog volkomen gezond geweest. Ze hadden zelfs nog twee uur met elkaar gewandeld en ze had nereens over geklaagd. Arme Dekkers, maar ook arme kinderen, want van de vier was alleen Trees maar getrouwd en de twee jongsten waren zelfs nog op school. Die kinderen konden toch hun moeder zoo maar niet missen. En Mar. jolemtje. eLI (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5