#KING Marineberichten DE WEEK; PEPERMUNT Verlost van hevig SPIT IN DEN RUG XL00STERBALSEM TEXEL Waar gaan we heen? Aan het edele na tuurproduct ontleent King de weergaloos verkwikkende eigen schappen. De heer- lijlce smaak en geur zijn het bewijs van de originele samen stelling. De natuur is niet te verbeteren. Een natuurlijke verkwikking/ LANGS. .DE STRAATJ Tegen verstopping. Burgerlijke Stand Uitvoering Texel's Fanfarecorps Wij kwamen Paaschbrood te kort Voor U een bewijs van kwaliteit 1 VOOR FIJN KRENTENBROOD DUS NAAR COR KRIGÉE r. Galenstraat 71 - Tel. 399 f 0.30 - f 0.45 - f 0.60. Eenigst adres voor Gemberbrood f 0 25 Verwerken van schapenmelk Groot-verlof Zee-militie De salarisverbetering bij de KJP.M* IN FEITEN EN FANTASIEËN DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM ..Ziezoo, dat is achter den rug, van mijn SPIT ben ik fijn afI AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE TONNEMA CIE. FABR. VAN KING PEPERMUNT SNEEK Het is gebeurd op den Dijk en, wat meer zegt, het is waar gebeurd. Op den Dijk. Op een vrijen Paaschvacantie- middag. Onder aan de glooiing, waar het Marsdiep water in voorbijtrekt. Zooals het er reeds ontelbare jaren doorgetrokken is. Met een klank van zachte schuring tegen de bazalt- blokken, die groen en bruin-omwierd in het prille voorjaarszonnetje liggen te dampen. Onder aan de glooiing zitten 3 jongens. Het zijn geen jongeheeren. Niets daarvan. Men geeft denzulken het praedicaat schooier tjes, hetgeen, o.i. niets vernederends in zich heeft. De eerste had een snotneus en afge zakte kousen. De tweede had een kalen knikker en werd door de vrienden aangesproken als „Boterhoofd" wat een zonderbare benaming mag heeten. De derde, 9 jaar en kennelijk de oudste, droeg een plusfour, weliswaar niet nieuw, en met alle kenteekenen, dat die in vroegere perioden aan broers .of ooms behoord had en hetgeen hem, in onderscheid met de anderen, iets veldmaarschalksachtigs gaf. Zij drieën zaten daar en vermaakten zich. Zij vermaakten zich zéér. En met ganschelijk eenvoudige dingen. Ik zal trachten u er eenig idee van te geven, want het was hoogelijk amusant voor den toeschouwer, die zich ongezien waande. De 3 knapen, vacantievreugde met mach tige teugen opslurpend, waren aan het visch- bakken. Ze deden het zóó: Een hunner had een oude pan gevonden, kaduk en geblutst, en met alleen hier en daar nog de restanten van emaille. De ander had brandstoffen gezocht. Krul len, papier en houtwol. Een prachtige stapel, waarop men een os had kunnen braden en gaarsudderen De derde, de halfgebroekte, was langs de steenen, die half op het droge, half in het water waren, aan het zoeken. Naar visch. Het is te begrijpen, dat deze er niet bijster veel voor gevoelde om een smadelijk einde te vinden in een afgedankte pan-zonder- email, zoodat zij verre bleef. Maar de jongen met de plusfour was taai en vasthoudend. Dacht er niet aan datgene op te geven, wat er in 3 hoofden uitgebroed was. Na een half uur zoekens was het resultaat 1 scholletje, zoo plat als een onvolgroeid kastanjeblad, en met de schimmel van 6 lange dagen op z'n rug. Als ware het een vondst, van groote archaeologische waarde, zoo werd het tering achtige scholletje naar het vuur gebracht, waarop de pan reeds stond te 'kraken. Want er was geen water in de pan. Hoog laaiden de vlammen op. Prachtig rose en geel. De 3 zaten er omheen en ze spraken geen woord, zóó imposant achten ze dat scholletje in die droge pan. En ze vonden het een prachtig spel, die 3 kleine jongens, ondanks het feit dat het schooiertjes waren. Misschien wel juist daarom... wie zal het zeggen? Het reeds een weeklijk-zijnd scholletje kromp weg van schaamte over zooveel smaad. Het zal je ook gebeuren als lang- verstorven cadaver alsnog gebraden en ge roosterd te worden. Ineens was de aardigheid eraf. En sprak de kleinste tot de grootste (met de plusfour, die de anderen qualificeerden als ,,HBS- luier) dat ze krabben moesten hebben. En het ging van krabbe-tukken, precies, zooals wij het allemaal gedaan hebben. Want tenslotte heeft iedere Jutter in zijn jonge jaren krabben aan een draadje met een kromme speld getukt en waarom zullen we ontkennen, ook nu ons humanisme een groo- tere vlucht genomen heeft, dat het een schoon en spannend spel was...?? Er werden krabben gevangen. Een paar overjarige, met rose buikjes en witte graai- pooten. Tengevolge van een rittend leven lijden veel menschen aan verstopping en slechte spijsver tering. Hun levensgeluk lijdt er onder. Verhelp het euvel voordat het chronisch wordt, met Leo-Pillen, het zuiver plantaardige, zacht wer kende laxeermiddel. In doosjes vanaf 20 cent. Telkens als er een uit de koele golven van het Marsdiep gewipt werd, juichte het trio. In de pan, nEiast het nog steeds aan het ver schrompelen zijnd scholle-lijkje, lagen nu 4 krabben. Hun dood was snel en afdoende ge weest. Gekraakt onder de met ijzer beslagen schoen van de jongste. La Mort sans phrase. De pooten stuiptrekten nog wat, maar het einde was daar spoediger dan een krabben- einde ooit geweest was. Het doel? Wie zal het ooit bevroeden? Na dat de dieren eenige tientallen minuten ge piept hadden en knapperden in de pan, werden zij opgediept en hield het drietal zich onledig met het uitzuigen der pooten. Ze spraken geen woord, zoodat het blijk baar zeer pikant smaakte, waarover wij niet kunnen meepraten. En het vuur bleef branden, want de hoe veelheid materiaal was, we zeiden het reeds, geweldig. En de zee ruischte door het Marsdiep. En de schooiertjes, met de snotneus, de afgezakte kousen en de HBS-luier, rakelden het vuur op en ze hadden het leven lief. Zooals een Heldersch schooiertje aan den Dijk slechts het leven lief kan hebben. van 27 Maart t/m 2 April 1937. GEBOREN: Louise Cornelia, d. v. A. Ver meulen en A. Huizinga; Johanna Gcrda, d. v. K. van der Kooy en J. Buis; Pieter Johan, z. v. P. van der Slikke en J. M. Bakker; Johan Dirk, z. v. J. Roeper en G. Mantje; Christina Maria, d. v. S. Lap en J. J. Toolens; Ellen, d.v. F. J. Smit en J. T. Ton; Grietje, d.v. A. Koopman en T. van der Slikke; Gerardus Ju- lius, z. v. G .J. Kaczor en A. Boon; Ilona, d. v. T Koopman en I. Madocsai; Piet, z. v. F. Hopman en G. Ridder. ONDERTROUWD: W. van Heerwaarden en A. de Porto. GETROUWD: P. M. Koorn en A. M. S. Eilers; J. J. Schaatsenberg en M. Earhorst. OVERLEDEN: Maarten Zijm, 62 jaar, we- duwn. v. D. C. Hin. POLITIE. GEVONDEN: 2 portemonnaies, 1 sleutel en 1 rijwielplaatje. Voor een behoorlijk bezette zaal gaf gister avond Tex. Fanfarecorps, onder leiding van haar directeur, den heer Dol, de eerste der twee achtereenvolgende uitvoeringen, die het corps ditmaal geheel vrij toegankelijk voor al de Texelsche ingezetenen geeft, in verband met de ruime giften, ingekomen voor aan koop van instrumenten. De uitvoering werd geopend door den voor zitter, den heer J. Schrama. Hierna werd met de uitvoering van het mu- kale gedeelte van den avond een aanvang ge maakt. Begonnen werd, zooals gewoonlijk mét een Marsch, diemaal een zeer fraaie van Abe Holzmann, Blaze Away". Hierop volgde de Ouverture „Stradella" van Von Flotow. Deze ouverture werd schitterend uitgevoerd; het was ongetwijfeld het beste nummer van de geheele uitvoering. Hierop volgde een meer bekende, „An der Schonen blauen Donau", een wals van Strauss. Hoewel ook hiervan de uitvoering weinig te wenschen overliet, is z. o. niet bij zonder geschikt voor Fanfaremuziek. Uitste kend speelde het corps ook het Concoursnum mer, „Die beide blinden", van E. H. Mehul. Terwijl ook de ouverture „La Poupé de Neu- remberg", waarin een mooie solo voorkwam voor sopraan-saxophoon, zeer goed werd ge speeld. Aan het slot werd de bekende marsch „Ko ning Voetbal" van Willy Schootemeijer ge geven. Na afloop van het musikale gedeelte voerde burgemeester Kamp even het woord. Het had spr. genoegen gedaan eens een zaal uitvoering te kunnen bijwonen van het corps dat hij ondanks zijn kort verblijf alhier al zoo dikwijls had zien optreden bij Volksfees ten, jubilea enz. Het had spr. bizonder genoe gen gedaan, dat de burgerij door ruime bij dragen voor aankoop van instrumenten etc. onlangs getoond had, dat men van de onmis baarheid van het corps overtuigd was. Spr. hoopte, dat de leden dezen wissel ook als zoo danig zouden willen honoreeren. Voor het be houd echter van het hooge peil van de mu ziekuitvoeringen is een goede Directeur noo- dig, zei spr., die men in den heer Dol bezit, doch .zinspelende op de gelukkig opgeloste oneenigheid wees burgemeester Kamp er ver der op, dat men voor het behoud van een goeden geest in 't corps zooveel mogelijk ver trouwen in het bestuur moet stellen. De Voorzitter dankte den burgemeester voor zijn waardeerende woorden en deelde mede, dat ook de leden van de onmisbaarheid van het corps in de samenleving overtuigd zijn en dat men zich ernstig zal inspannen om den goeden geest in 't corps te behouden. Hierna werd nog het alleraardigste blij spel „De Aardschok" opgevoerd, waarin we der medewerkten de dames mevr. v. d. Meulen Flens, mej. E. Dros en de heeren N. de Jong, S. Zijm Pz. en Kok. De opvoering slaagde uitstekend; ook de kleine rollen wa ren in zeer goede handen. Voor de uitvoering van hedenavond mag men een stampvolle zaal verwachten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. A. W. Kok Maandcollecte De Cocksdorp, v.m. 10 uur, Ds. Salm Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Scholte Koog, v.m. 10 uur, Ds. v't Hooft. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, Mej. Da. J. M. Eelman van Oudebildtzijl Geref. Kerk. Den Burg, (Geb. Fanfare) v.m. 10 uur, Ds. v. d. Leer n.m. 3 uur, Cand. Wouda Oosterend, v.m. 10 uur, Cand. Wouda n.m. 3 uur, Ds. v.d. Leer Gereformeerde Kerk (H.V.) Oosterend, v.m. 10 en n.m. 3 u. Ds. E. Kok Openbare Belijdenis De N.V. Zuivelfabriek „De Onderneming" te Den Hoorn, is voornemens behoudens goed keuring van de Crisis-Zuivel-Centrale, ook schapenmelk te gaan verwerken. Op 30 April a.s. worden van de Zeemacht in het genot van groot-verlof gesteld de dienstplichtigen van de le ploeg der lichting 1936, die sedert begin Maart 1936 voor eerste oefening in werkelijken dienst zijn, en aange wezen waren voor een eerste oefening van 14 maanden, èn de dienstplichtigen van de 2e ploeg der lichting 1936, die sedert 1 Septem ber 1936 voor eerste oefening in werkelijken dienst zijn, en aangewezen waren voor een eerste oefening van 8 maanden. „DE TROMP". De flottieljeleider „Tromp", in aanbouw te Amsterdam voor de Kon. Marine, zal eind April of begin Mei van stapel loopen. Luitenant ter zee der 2e kl. J. H. Geerlings, wien vergund is uit Oost-Indië naar Neder lander terug te keeren, is 24 Maart met het m.s. „Dempo" van Tandjong-Priok vertrok ken. Officier van gezondheid der le kl. van de zeemacht, dr. H. C. Bos, te Amsterdam, wordt 16 April voor den tijd van één jaar buiten den zeedienst gesteld tot het waar nemen van een betrekking buiten het zee wezen. OVERPLAATSINGEN. Marns. le kl. C. van Drongelen, W. J. van Leijen en A. Teunissen van W.s. W.oord naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Marn. le kl. J. F. Milder van Schorpioen naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Marns. le kl. J. de Graaff, J. H. v. d. Well, M. Slagt, G. C. A. Booijen, G. J. Westendorp, R. de Haan, A. de Groot en J. W. van Dam van Kaz. A'dam en 12-4-'37 W.s. W.oord naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Matrozen-ziekenverpl. G. J. la Faille, J. W. G. Peijpers, A. M. v. d. Weiden en J. F. v. d. Zwaan van Hospitaal naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Matrozen le kl. W. Kramer, G. de Man en B. M. v. d. Meulen van Kaz. A'dam naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Leerl.-monteur A. Jorritsma van Kaz. A'dam naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Stokers-olieman L. 'de Vries, J. Vos en G. B. M. van Berkel van J. van Brakel naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Stoker-olieman H. G. Vermeer van Nauti lus naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Stoker-olieman J. P. Heijblok van v. Speijk naar Kaz. W.oord 5 Mei '37. Leerlingen-geschutmaker A. v. d. Doel, H. A. Marsman, G. M. Menijn, J. Poldervaart en W. J, Tacken van v. Speijk naar Kaz. W.oord, 1 Mei '37. Leerlingen-monteur A. Breeschoten, M. Houtman, H. K. Noorda, H. J. Post, W. <P. v. d. Scheur en B. J. bij de Vaate van Kaz. A'dam naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Leerlingen-torpedom. C. Bruggemans, D. van der Dol, D. J. Eggink, H. van der Ende, C. Frinks, S. Hertog, H. Schouten, J. v. Vor- stenbos H. A. Wakker en W. Weener van Schorpioen naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Vliegtuigm.-maats M. W. G. Heijneker van de Mok naar Kaz. W.oord, 1 Mei '37. Vliegtuigm.maat M. G. P. v. d. Steen en C. T. Vervoort van De Kooij naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Leerl.-vliegtm. M., H. Gerritsen, W. J. Geurts, A. M. Gouw, R. C. Pauwe, S. de Rid der, M. Troost, F. Verheul en W. J. Ruijter van De Kooij naar Kaz. W.oord. Vliegtugm.-maat H., G. H. Willemsen van De Mok naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Vliegtuigm.maat H., A. Pieters van De Kooij naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Leerlingen-vliegtugm. H., J. A. Hoed en J. A. Tertoolen van De Kooij naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Korpl.-telegrafist C. J. v. d. Ende van Java naar H. Hendrik 29 Maart '37. Korpl.-kok H. Dijkstra van Kaz. A'dam n. W.schip W.oord 12 April '37. Korpl.-kok J. J. de Keijzer van Kaz. A'dam naar Afd. Mar. R'dam, 12 April '37. Korpl.-kok M. Moleman van Kaz. A'dam naar W.schip W.oord 12 April '37. Korpl.-kok P. N. Schouw van Kaz. A'dam naar W.schip W.oord 12 April '37. Koprl.-kok A. Bremmer van Afd. M. R'dam naar O.Z.D. 12 April '37. Korpl.-konstabel A. M. J. v. Maurik van Gel derland naar O.Z.D. 1 April '37. Korpl.-konstabel R. A. G. Hermkens van O.Z.D. naar Gelderland 1 April '37. Kwartiermeester J. Toornstra van Kaz. W.oord naar W.schip Vlissingen 30 April '37. Mariniers 3e kl. C. A Aanraad, A. Bakker, C. J. Bedorf, A. J. Boeijen, A. H. Boeijen, L. Bussink, H. J. van der Bij, J. H. Habets, H. H. Harsveld, G. van 't Hoff, J. Immerzeel, A. van der Kleij, P. de Leeuw, A. Lentz, A. J. Meulmeester, N. Mouthaan, J. C. Peters, W. M. de Ruijter, G. Schut, N. Sonius, I. J. van Steenselen, W. Viskil, J. de Waard, J. P. de Waard, J. A. Weerts en H. Wolfs, van Afd. Marns. R'dam n. W.schip W.oord 13 April '37. Matrozen le kl. H. H. Batenburg, T. Bouw huis, P. T. Bugter, G. Hania, R. Lammerts van Bueren, H. Lourens, J. C. Meeder, S. J. J. v. Rijswijk, M. Stijl, E. A. Vastenhout en H. A. W. v. Waardenburg van W.schip W. oord naar Kaz. W.oord 1 Mei '37. Leerlingen-timmerman H. v. d. Giessen en G. A. A. Groeneveld van v. Speijk naar Kaz. Willemsoord, 1 Mei '37. Matrozen 2e kl. W. A. v. Toornenburg, J. Tijben, J. v. der Wal van Wachtschip Willems oord naar Div. Mnvgrs., 14 April '37. Marinier le kl. H. E. v. Gameren van Wachtschip Willemsoord naar J. v. Brakel, 1 April '37. Mariniers le kl. G. C. A. Booijen, J. W. van Dam, J. de Graaff, A. de Groot, R. de Haan, M. Slagt, J. H. v. der Well, G. J. Westendorp van Kaz. A'dam naar Wachtschip Willems oord, 12 April '37. Matrozen le kl. C. J .Ongenae, J. P. Lup- gens va nWachtschip Willemsoord naar Gel derland, 1 April '37. Matroos le kl. S. Kok van Wachtschip Wil lemsoord naar Nautilus, 1 April '37. Matrozen le kl. C. Zagt en H. G. v. d. Bo gaard van Wachtschip Willemsoord naar V. Speijk, 1 April '37. Matroos le kl. J. J. de Jong van Wacht schip Willemsoord naar Wachtschip Vlissin gen, 1 April '37. Matroos le kl. G. N. v. Beekhoven van V. Speijk n. Wachtschip Willemsoord, 1 Mei '37. Matroos le kl. A. Bloemen van V. Speijk naar V. Speijk, 1 Mei '37. Matroos le kl. A .Haksteen van V. Speijk naar Wachtschip Willemsoord, 1 Mei '37. Matroos le kl. J. Koole van V. Speijk naar Schorpioen, 1 Mei '37. Marinier le kl. F. C. v. Dooren van V. Speijk naar Kaz. Willemsoord ,1 Mei '37. Marinier le kl. C. J. de Graaff van V. Speijk naar De Kooij, 1 Mei '37. Leerlingen-geschutmaker J. v. de Leur, D. J. v. Putte, C .de Ridder, F. Vuurman, J. War ner, van V. Speijk naar Kaz. A'dam, 1 Mei '37. Opperschipper J. C. Anspach van Gelder land naar Schorpioen, 29 April '37. Schipper A. Brans van De Mok naar Gel derland, 15 April '37. Op 27 Maart '37 werden de ondervolgende schepelingen overgeplaatst van Hertog Hen drik naar Java; Korpl.-monteur J. Hondelink, matr. le kl. M. Rosman, matrozen 2e kl. M. Corver, H. C. v. d. Berg, A. P. Zeef, C. Roosendaal, H. Oorebeek, J. van Beveren, J. F. van Soldt, G. v. d. Meer, E. van de Water, P. van Zanten, mariniers le kl. C. Catsman, C. E. Gunne- man, A. H. Claassen, korpl.-machinst A. F. Veersma, stoker le kl., N. H. Pape, stokers 2e kl. H. v. d. Linden, A. Plujjmers, A. F. Rozenhart, P. Balk. Op 27 Maart '37 werden overgeplaatst van „Java" naar „Hertog Hendrik": Opper-ziekenverpl. K. J. Schmale, schipper K. Panis, matr. le kl. J. Drenth, matrozen 2e kl. T. Bijmolen, A. C. Kooloos, J. Vollen- ga, korpl.-telegrafist C. van Beers, J. P. Ja cobs H. Nieuwkamp, sergeants-torpedom. E. Doornebos, H. Henning, J. A. Messersehmidt, P. J. Nagelkerke, korpl.-torpedom. J. Aande- weg, J. C. v. Ballegooij, J. P. Bosdijk, J. C. M. C. Coelers, W. C. Dieleman, G. W. van Driel, J. H. W. Lafeber, H. Neles, W. Snel, J. F. J. Visser, Jrorpl.-monteur A. Freen, K. J. P. Rakké, A. Riedeman, P. v. d. Wijk, sergt.-vliegt.m. (M.) J. W. Herter, id. (H.) J. Houtzager, id. J. Kampman, korpl.-vliegt, maker (H.) J. Kriele. L. Okel, J. K. v. Wag- gendorff v. Rijn, marinier le kl. C. van Dijk. De ondervolgende schepelingen, thans ge plaatst zooals achter hunne namen vermeld, worden den 12en April 1937 geplaatst aan boord Hr. Ms. „Gruno" (rol Hr. Ms. „Wacht schip" te Willemsoord): Schipper J. W. Bol, O.Z.D.; kwartierm. H. Top, kaz. A'dam; matrozen 1 kl. W. A. J. Braakman, M. J. Herlé en P. J. van Lier, Wachtschip W'oord; matrozen le kl. H. J. Rutten, S. Terluin, J. Smit en D. A. L. Hitz, Schorpioen; sergt.-konst. D. Bakkum, Wacht schip W'oord; korpl.-konst. A. Dekker, kaz. W'oord; konstabelsm. J. E. Nordmann, Wacht schip W'oord; korpl.-telegr. W. Oomen, Wachtschip W'oord, walstation; maj.-macht. C. J. Remijn, Wachtschip W'oord, 1 April ged. Van Speyk; korpl.-macht. G. Malipaard, id.; korpl.-macht. H. S. M. Mathlener, Schorpioen, 1 April ged. Van Speyk; stoker-olieman J. C. Welbergen, Wachtschip W'oord; korpl.-macht. M. Talens. v. Speyk; stokers 3e kl. J. Hagen, J. A. v. Huuksloot en J. Kain, Van Speyk; korpl.-mont. A. B. F. Hutten, H. Hendrik; korpl.-botelier G. van Schagen, O.Z.D.; korpl.- schr. J. A. Verboom, Wachtschip W'oord; hof- meestersmaat D. A. Suiker, id.; korpl.-kok G. J. van Kuijk, id. In aansluiting op het eerste telegram over de salarisverbetering voor stuurlieden en werktuigkundigen bij de Kon. Paketvaart Mij. ontleenen wij de looporder hierover, den ge zagvoerders en officieren op 19 Maart toege zonden, aan de „Java Bode": De wijzigingen zijn als volgt: Voor vierde stuurlieden en vijfde werktuig kundigen: De aanvangsgage der vijfde werktuigkun digen wordt gebracht van 81 op 96 per maand, waardoor deze gelijk wordt aan die van een vierden stuurman. Aanleiding hiertoe is, dat bij de aanneming van 5e werktuigkun digen voortaan het bezit van een diploma B.M. zal worden geëischt. Behalve de twee bestaande jaarlijksche ver hoogingen zullen aan de bovengenoemde ran gen nadien nog 3 jaarlijksche verhoogingen van 9 worden toegekend, waardoor de maxi- mumgage van beide rangen gebracht wordt op 141 's maands. Voor derde stuurlieden en vierde werktuig kundigen De aanvangsgage wordt gebracht van 141 op 150, terwijl instede van drie, vier ver hoogingen van 12 worden toegekend, waar door de eindgage na 4 jaar dienst in deze rangen komt op 198. De vierde stuurlieden en vijfde werktuig kundigen, die thans de z.g. oude gageregeling hebben, ontvangen bij bevordering tot resp. derden stuurman en vierden werktuigkundige, evenals tot nu toe, een aanvangsgage van 180, met dien verstande, dat zij na 3 jaar dienst in die rangen, een promotie krijgen van 6 en verder na 4 jaar dienst de eindgage volgens de thans bekend gemaakte regeling, dat is 198, bereiken. Ook al gaat deze groep er dus in aanvangsgage niet op vooruit, ook zij bereiken in hun rang een hoogere eindgage. De derde stuurlieden en vierde werktuig kundigen, die thans nog bezoldigd zijn vol gens de oude gageregeling, behouden, als mi nimum, hun tegenwoordige gage ad 180, met dien verstande, dat zij na 3 en 4 jaar dienst in hun rang een promotie maken van resp. 6 en 12, waardoor hun eindgage eveneens op 198 komt. Voor tweede stuurlieden en derde werktuig kundigen: Aan deze rangen zal né 3 jaar dienst als zoodanig een verdere promotie worden toege kend van 18, waardoor hun eindgage van 252 op 270 wordt gebracht. Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 3—6 uur, eiken Zaterdagavond van 7—10 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 8—10 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Zaterdag S April. Casino, 7.30 u. Kleinkunstavond Marine Sanatoriumfonds. Alg. Mil. Tehuis, 8 u. Feestavond Friesche Vereeniging. Musis Sacrum, 8 u. Uitvoering Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren. Zondag April. R. K. Volkshond, 8 u. Feestavond R. K, Missie Naaikring, ten bate van de Missie. Casino, 8 u. Ensemble Fientje de la Mar. Cabaret en Revue. Maandag 5 April. R.K. Volkshond, 8.15 u. Openbare Zang. avond. Donderdag 8 April. Casino, 8.30 u. Vijfde abonnementsvoorstel ling „Een vrouw in haar bloei". Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Vrijz. Chr. Jongerenbond. Voor de goede verstaanders. Een vroege Paaschaccoord, maar we hebben geprobeerd den zomer te ontmoeten, iets wat we iederen Paasch trachten, en weer hebben we een chronische longontsteking ge riskeerd, door overjas-loos er op uit te trek ken, en een maagcatthar vanwege het room ijs, dat door stoutmoedige optimisten reeds nu langs 's heeren wegen geoffreerd werd. Maar... nog luttele weken en het zal met recht zomeren gaan. Dan zullen zij weder uit trekken, des Zondagsmiddags, de moeders en vaders met hun spruiten, al of niet in kinder wagens getast, de „stelletjes" twee aan twee aan eikanderen gesnoerd, en de oud-gepen- sionneerden met kromme beenen en verscho ten lakensche jasjes, Zij allen zullen gaan langs onze schoone wegen. Langs den Huisduiner- weg, langs den Middenweg, langs den Stroo- weg, kqrtom, overal waar Rijk en Gemeente samengegaan zijn, om van het plaveisel het beste te maken, wat er van te maken viel. Helaas... ook dit jaar zal er weinig plezan- terie zijn aan dit wandelen. Ook dit jaar zul- len de moeders en vaders beter doen wande- lingen in hun „tuintje-achter" te gaan maken. Zullen de verloofden verstandiger doen het avondlijk uur te beiden om alsdan in mane schijn en golfgeruisch d'alouden Dijk op te zoeken. Waarom?? Vraagt ge het nog edele lezer? Wandeldet gij wel eens op eenen schoonen zomermiddag naar Klop in de Donkere Dui nen. En vergat ge reeds zoo spoediglijk welk een kwelling, welk een torture, zoo'n wande ling was? Vanwege de taxi's, rampzalige uitvinding van een rampzaligen tijd. De taxi's, die als dolgeworden insecten her- en derwaarts langs de wegen jakkeren, die als voorbijsuizende stofwolken het wandelend menschdom iedere Zondagsvreugde benemen, die Uw hart van schrik niet alleen doen kloppen, maar het op hol doen slaan, die met alleen het „heilige vrachtje" voor oogen deze wegen tot een ge vaar maken voor iederen bewandelaar, welke alleen aan de slootkanten nog een kleine kans rest het veege lijf te bergen. Zóó zal het weer zijn. Wéér zullen deze kna pen met hun gladde petkleppen als een horde het dolhuis ontvloden uitzinnigen in hun „knorrende heesten" iedere vreugde in den kiem smoren. Want zij kennen geen algemeen belang, maar zuiver het persoonlijk. Tenzij... tenzij... Onze hope in deze is gericht op de Politie autoriteiten. Opdat zij een middel trachten te beramen, dat verbiedt dat de wandeaar en fietser op deze wegen permanent in gezel schap is van Den Dood. Maar neen, waarom zouden wij het hier, op de plaats waar men den ernst des levens toch niet wil ontmoeten, 't hebben over kal veren en gedempte putten. Gelukkig blijft de omstandigheid, dat poli- tioneele autoriteiten goede verstaanders zijn en dus aan halve ooren genoeg hebben. Zoo zij het. was de verzuchting, die ik slaakte, toen ik na het gebuik van 2 potjes Kloosterbalsem finaal van mijn spit af was. Niet staan, niet zitten, niet liggen te kunnen en toch vooruit te moeten om de boterham te verdienen. Door de vreeselijke spit, die in mijn stuit begon en door mijn geheele rug fro/t, was ik hulpeloos als een klein kind. Vanaf het oogenblik, dat ik den geneeskrachtigen Kloosterbalsem aan- wendde, begon mijn genezing. En nu heb ik in geen 8 maanden meer een aanval gehad** J. Zwte As Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand- en sn(j wonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bU Kheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 31 ct Potten: ö2y2 ct. en 1.04

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6