De Bilt seint Geen Italiaansche „vrijwilligers" Weinig kans voor een regeeringspartij in Japan Hongersnood in China Zal de Hertog van Windsor in Normandië huwen Doriot spreekt zijn kiezers één voor één toe Zuid-Afrika en het Nat- Socialisme Streeft de belijdeniskerk naar verzoening? SSVIIR Uitbreiding koloniale reserve SPANJE te Cadix aangekomen De kerkstrijd in Duitschland Staking in Glasgow breidt zich uit Hitier s lievelingsreis Echtscheidingen bij Joden talrijk Ook de oudste zoon van Dr. Martin gedood Paus ontvangt weer jong-gehuwden Spanjaarden in den vreemde opgeroepen „Leve Habsburg Spoorwegbeambte valt uit trein Een luguber risico Weinig verandering in de front lijnen. Einde van de regee- ringscrisis in Catalonië. De berichten over de aankomst te Cadix van 10.000 man versche Italiaansche vrij- willigesrtroepen worden niet bevestigd. Uit Britsche koker, via Gibraltar komt het zeer positieve bericht, dat deze geruchten van allen grond ontbloot noemt. Het laatst communiqué van den verdedi- gingsraad van Madrid deelt mede, dat de regeeringstroepen in den sector van Jamara verkenningen hebben uitgevoerd bij de vijan delijke stellingen. Zij bereikten de vijande lijke linies en alle doelen, welke het opper bevel zich had gesteld. De regeeringstroe pen werden hevig onder vuur genomen door de opstandelingen. De doeltreffendheid van het eigen vuur verhinderde den vijand even wel tot den tegenaanval over te gaan. De regeeringsvliegtuigen hebben verkenningen ondernomen en hebben, volgens ontvangen inlichtingen, met groote doeltreffendheid bombardementen uitgevoerd. Deze bombardementen geschiedden op het station van Talavera del Tajo en Avila. De loopgraven in den sector van Goimien- da werden vernield, waarbij de vijand zwa re verliezen leed. Aan het front van Alava werden alle aanvallen van de rechtschen af geslagen. Aan het front van Burgos heeft de artillerie der regeering de vijandelijke stellin gen beschoten, zonder dat het geschut der opstandelingen antwoordde. In een officieel communiqué van den staf der Noordelijke legers van de regeering wordt o.a. gezegd, dat de regeeringstroepen aan het front van Santander in den sector van Lora verder zijn opgerukt. In den sec tor Oviedo werden de batterijen der recht schen na beschieting door het geschut der regeering tot zwijgen gebracht. De strijd in Baskenland. In het door den Baskischen verdedigings- raad uitgegeven communiqué wordt o.a. melding gemaakt van nieuwe aanvallen der opstandelingen op de stellingen in den sector van Orchandiano, aan het front van Alava. De tegenaanvallen der regeerings troepen brengen den vijand evenwel zware verliezen toe. Van de fronten van Guipuz- coa en Brugos is volgens dit communiqué niets bijzonders te melden, In een later communiqué, omtrent den toestand om 11 uur gisteravond, wordt me degedeeld, dat de regeeringstroepen de vij andelijke stellingen te Lequeitio, aan het front van Guipuzcoa, hevig gebombardeerd hebben. Van de zijde der opstandelingen wordt het vastloopen van het offensief bij Oviedo gemotiveerd door de noodzaak om eerst het veroverde terrein te versterken alvorens tot een verdere aanval over te gaan. Hoe juist deze mededeeling ook kan zijn' zij wijst echter op een sterke tegenstand, welke het volledige uitbuiten van de bevoch ten overwinning verhindert. Regeerings crisis in Catalonië opgelost. President Companvs heeft in een pers conferentie medegedeeld, dat hij een eind wenschte te maken aan de crisis welker voortduring in de tegenwoordige omstan digheden een zware verantwoording zou meebrengen en daarom het volgende voor- loopige ministerie heeft samengesteld. In middels zet hij zijn pogingen voort voor de vorming van een definitief ministerie. De portefeuilles zijn als volgt verdeeld: Tarradellas (Catalaansch linksch repu blikein-, Financien en onderwijs Aiguade (idem): openbare orde en veiligheid. Iglesi- as (Confederacion Nacional der Trabajao- ugt) landsverdediging Domenech (id.): econo mische zaken Comorera (Union General del trabajougt): arbeid. Calvet (bond van pachters): landbouw en voedselvoorziening. Dit ministerie zal volledige bevoegdheid bezitten. Toespitsing van het conflict in het Saargebied. De bisschoppen van Trier en Spier tegen de regeering. Het tusschen de bisschoppen van Trier en Spier eenerzijds en de Duitsche regeering anderzijds uitgebroken conflict wegens de afschaffing der confessioneele scholen in het Saargebied en de invoering van leekenscho- len, neemt scherpere vormen aan. De beide bisschoppen hebben in een in de kerken van het Saargebied voorgelezen herderlijk schrijven doen uitkomen, dat het z.g. referendum der ouders een lokaas was, want dat de geheime stemming vervangen is door het plaatsen van een handtee- kening door de ouders op de lijsten. Thans heeft de Duitsche afgevaardigde voor schoolzaken Wambsganns, in een ver klaring, welke in alle bladen van het Saar gebied is gepubliceerd, een protest geuit te gen de beweringen der bisschoppen. Hij ver zekert, dat de stemming zonder dwanguitoe- fening is geschied. Daar het onderwijzend personeel zich met de wijziging accoord heeft verklaard, zal elke aanval op de her vorming, welke op 1 April is ingevoerd, als een aanval op het onderwijzerscorps worden opgevat. Wambsganns dreigt ten slotte de geestelijkheid ermede kinderen den toegang tot scholen, waar thans het godsdienstonder wijs nog is toegelaten, te zullen verbieden; Verontwaardiging over de ont binding van den landdag vrij algemeen. Volgens de Kokoemin Sjimboen zou de regeering-Hasjasji vrij teleurgesteld zijn door het geringe succes der campagne tot vorming eener regeeringspartij. De plotse linge ontbinding v. d. landdag heeft onder de bestaande politieke partijen zulk een ver ontwaardiging gewekt, dat zelfs die leden, welke geneigd geweest zouden zijn uit de partij te treden en zich bij de nieuwe partij aan te sluiten, er de voorkeur aan schijnen te geven, toe te treden tot een gemeenschap pelijk front tegen de regeering. De belang wekkendste zijde van de komende verkie zingen zal niet de strijd zijn tusschen de Minseito en de Seijoekai Partij, doch die tusschen de aanhangers van den status-quo en de voorstanders der hervormingen. Men gelooft dat de regeering haar verkiezings programma op 9 April bekend zal maken, zoodra het de Keizerlijke goedkeuring heeft ontvangen. De meening wint veld, dat een verklaring zal worden gepubliceerd waarin zal worden gezegd, dat de Minseitopartij bij de komen de verkiezingen tegen de regeering behoort te strijden, omdat het kabinet het parlement geheel onverwachts heeft ontbonden. Ook op een vergadering van de leiders der Sei joekai is de ontbinding als ongrondwettig veroordeeld: de leden der partij worden aan. gemoedigd, in den komenden strijd hun uiterste best te doen, opdat de regeering worde overwonnen en een gezonde groei der constitutioneele partijen verzekerd worde. Verschil van meening in het kamp der stakers. Terwijl de staking der metaalbewerkers in de fabrieken van Beardmore wordt voort gezet, waarbij 3000 werklieden betrokken zijn, werd Zaterdagmorgen gemeld, dat 3000 leerjongens bij ruim vijftien scheepswerven aan de Clyde, eveneens het werk hebben neergelegd. De jongens eischen hoogere loonen. Tijdens een gisteravond in het stadhuis van Glasgow gehouden bijeenkomst is be sloten, dat de staking der metaalbewer kers van de fabriek van Beardmore zou worden voortgezet met den onvoorwaarde- lijken steun van het comité der vakvereeni- ging van werktuigkundigen. Dit besluit doet een geschil tot uiting komen tusschen het comité te Glasgow en den nationalen uitvoerenden raad van de Amal- gamated Egeneer's Union. Dinsdagochtend zullen de stakers' opnieuw bijeenkomen Naar Parijs! Volgens 'n bericht in de „Weltwoche" zou rijkskanselier Adolf Hitier aan den journa list Paul Verner een onderhoud hebben toe gestaan, waarin de Fuehrer de volgende verklaringen zou hebben afgelegd: „De expositie van Parijs zal ongetwijfeld een groot succes worden. Ik zal alles doen wat in mijn vermogen is, opdat de Duit- schers er in zoo groot mogelijken getale heengaan. Dat zal natuurlijk niet zoo gemakkelijk zijn, want Schacht laat zijn deviezen niet zoo gemakkelijk los. Ik heb spijt, dat ik er zelf niet heen kan gaan, want indien er één reis is, die ik graag zou maken, dan is het wel naar Parijs". Toen de journalist bemerkte, dat er toch geen enkel beletsel zou zijn om dit verlan gen te bevredigen, antwoordde Hitier: „Ik geloof dat het veel verstandiger zal zijn, om nog te wachten om mij dat plezier te gunnen, totdat ik me eerst „uit de zaken" heb teruggetrokken. Ook builenpest uitgebroken. De oommunisten verantwoordelijk. Volgens mededeelingen van generaal Tsjoe Tsjing Lan, voorzitter van het nationaal steuncomité, zijn in de provincie Kansoe duizenden menschen den hongerdood nabij. Volgens schatting van een der Chineesche bladen zijn van Kansoe's negen millioen in woners, tusschen drie en vier millioen hulp behoevenden. Velen stellen de communisten voor dezen uitzonderlijken toestand verant woordelijk, die verleden jaar oogst en vee zouden hebben vernietigd. Wat den toe stand nog verergert is het gebrek aan voor jaarszaaizaad, waardoor de hongersnood on bepaald lang zal voortduren, tenzij onver wijld hulpmaatregelen worden genomen. De provinciale regeering heeft een beroep ge daan op Nanking om een millioen dollar voor hulpverleening ter beschikking te stel len. Ook in de provincies Honan, Sjensi en Kweitsjau heerschen als gevolg plunderin gen door bandieten, overstroomingen, perio den van hevige vorst en droogte, verschrik kelijke toestanden onder de bevolking. Builenpest eischt vele slachtoffers. Volgens de Chineesche bladen heerscht te Weian, in de provincie Foekien, een bui- lenpestepidemie, die reeds 130 dooden heeft geëischt. Men vreest, dat de epidemie zich nog zal uitbreiden. Vele schijnhuwelijken om im migratie-wetten te ontduiken. Meer dan 50 van de huwelijken van Jo den, welke in 1936 zijn gesloten, zijn door den rechter ontbonden. Van de 4445 in 1936 gehuwde echtparen zijn er namelijk 2261 (dus 50.9 gescheiden. In het afgeloopen jaar vormde het aantal Joodsche echtschei dingen 71 van het totaal in het Heilige Land. Deze cijfers, zoo juist door de regeering gepubliceerd, wijzen opd en opmerkelijk kor ten duur van het Joodsche echtelijke leven. Het is evenwel niet moeilijk hiervoor een reden te vinden. De meeste dezer huwelijken zijn namelijk schijnhuwelijken, welke zijn gesloten om de immigratiewetten te omzeilen. Joodsche in woners van Palestina huwen vrouwen van vreemde nationaliteit om haar te helpen dadelijk het land binnen te komen en aldus de immigratie-quöta te ontduiken. Als echt- genooten van Palestijnsche burgers, al is het dan tijdelijk, kunnen deze vrouwen niet buiten het land worden gehouden. Eveneens slachtoffer van bloedbad te Addis Abeba. het Gisteren werd bevestigd, dat de oudste zoon van den Abessijnschen gezant te Londen, Martin, Theodoor geheeten, is ge dood. Dit is dus de derde zoon van den gezant, die het slachtoffer is van de slach ting te Addis Abeba. Sedert eenigen tijd gaat het gerucht dat de Hertog van Windsor en Mevrouw Simp- son in Normandië in het huwelijk zullen treden. De koningin-moeder zou de verre reis naar Oostenrijk niet kunnen maken om het huwelijk bij te wonen. De Hertog van Westminster zou den ex-koning zijn kasteel te Saint Saens ter beschikking hebben ge steld. Het „Journal de Bouen" berichtte gister ochtend: „Naar wij vernemen is het aan bod van den Hertog van Westminsters aan genomen. De Hertog van Windsor zal ver moedelijk 10 April te Parijs zijn. Hij zal dan eerst op mevrouw Simpson wachten en samen zullen zij zich dan naar Saint Saens begeven, Het burgerlijk huwelijk zou op het gemeentehuis van dit plaatsje worden vol trokken, terwijl de kerkelijke inzegening in het kasteel zal geschieden. Koningin Mary zou dan met den veerdienst Dieppe-Newha- ven naar Saint Seans komen. De plechtig heid zou verder worden bijgewoond door den hertog van Westminster, den heer en mevrouw Rogers en een tante van Mevrouw Simpson uit New York. Officieele personen zouden niet worden uitgenoodigd. Het blad meent evenwel te weten, dat op het Britsche consulaat te Bouen een verga dering van de Britsche kolonie is gehouden, waarop verscheidenen hebben gevraagd een delegatie naar Saint Saens te zenden. Tegenspraak nlt de omgeving van mevrouw Simpson. In de omgeving van mevrouw Simpson op het kasteel van Cande wordt formeel tegen gesproken, dat de hertog van Windsor bin nenkort naar Frankrijk zou komen om te Saint Saens (Dep. Seine inferieure) in het huwelijk te treden. Den journalist, die hem hierover ondervroeg, verklaarde de heer Ro gers, dat de desbetreffende berichten geen woord waarheid bevatten. In Saint Saens niets van bekend. Het Engelsche consulaat te Rouaan ver klaart niets te weten van een mogelijke hu welijksvoltrekking te Saint Saens tusschen den hertog van Windsor en Mevr. Simpson. Ook aan het raadhuis van Saint Saens is niets bekend; - Frankrijk Een origineel idéé van burgemees ter Jacques Doriot. De regeering heeft Jacques Doriot, leider van den „Parti Populaire Francais" onlangs naar aanleiding van de relletjes in Clich verboden een kiezersvergadering te beleg gen. De maire van SaintDenis beant woordt deze maatregel met een geestige „deductio ad absurdur". „Nu de regeering mij belet mij voor al mijn keizers tegelijk te verantwoorden zal ik hen een voor een moeten toespreken," verklaarde hij en ge dachtig aan de oude rechtsregel „tres fa- ciunt collpgium (drie personen vormen een gezelschap en twee dus niet noodigde hij op 1 April één kiezer, den portier van het raadhuis, uit tot het bijwonen van de ver gadering. die onmogelijk verboden kon worden. Hij sprak den portier als volgt toe: „Ik ben er den heer Dormoy die mij ver boden heeft mijn kiezers gezamenlijk toe te spreken, dankbaar voor, dat hij mij wel heeft willen toestaan tot u individueel het woord te richten. Ik zal, voortbouwende op dit gelukkige precedent één voor één de 24.000 kiezers van St. Denis oproepen om mijn beleid als burgemeester te verdedigen" In de rede, die een uur duurde heeft Doriot zijn kiezer een volledig overzicht van zijn gestie voorgelegd. Hij besloot met de woorden: „Gij hebt mij zes jaar lang eiken ochtend dit gebouw zien binnentreden met leege zakken. Des avonds hebt gij mij zien heen gaan, en nooit hebt ge mij iets zien meene men, geen stukje anthraciet en niet een enkele electrische gloeilamp, zooals mijn vijanden beweren". De portier bevestigde, dat dit het geval was en nam met eenstem migheid een motie aan, waarbij den mi nister van binnenlandsche zaken wordt verzocht voortaan collectieve kiezersverga deringen te willen toestaan. De vergade ring werd gesloten en de aanwezigen verlie ten zonder incidenten de zaal, die plaats biedt voor 300 personen-. Voor de eerste maal sinds zijn ziekte heeft de Paus zich gisteren, na talrijke particuliere audiënties verleend te hebben, de draagstoel laten brengen naar de groote zaal waar hem 400 echtparen verbeidden, die Z. H. langdurig toejuichten. Na zich op zijn troon te hebben neergezet, gaf de Heilige Vader uiting aan zijn vreugde na zoo geruimen tijd weer de echtparen terug te zien die hem zijn zegen kwamen vragen. Hij voegde hieraan toe, dat hij hun dezen zegen van ganscher harte verstrekte, met den wensch, dat zij en de gezinnen die zij zouden vormen, altijd goede Christenen zouden zijn. Na den zegen trok de Paus zich in zijn vertrekken terug, terwijl de jonggehuwden hem nog langdurig toejuich ten. Zij dienen zich te melden voor inlijving bij het leger. De minister van oorlog heeft een decreet uitgevaardigd, waarin hij alle Spaanschen onderdanen, die in het buitenland verblijf houden en behooren tot de onder de wape nen geroepen lichtingen, doet weten dat zij gehouden zijn zich binnen den kortst mo gelijken termijn op Spaansch regeerings- gebied aan te melden om ingelijfd te wor den bij het leger. Hiermede is dus een einde gekomen aan den uitzonderingstoestand, die was inge steld ten gunste van in den vreemde wo nende Spanjaarden. Tegen de Nazi. Duitsch pro test tegen jongste bepalingen op komst. Naar gemeld wordt, zal de Duitsche re geering bij de regeering der Unie van Zuid- Afrika een protest indienen tegen de maat regelen, vervat in de onlangs te Pretoria ge publiceerde proclamatie tegen de Nazi-be weging in Zuidwest-Afrika. Deze proclama tie verbiedt aan personen, die niet van Britsche nationaliteit zijn, deel te nemen aan politieke actie of organisatie in dit mandaatgebied. Volgens inlichtingen uit po litieke kringen te Berlijn zal het protest hiertegen in het begin van deze week wor den overhandigd. De geheele Duitsche pers heeft een actie ontketend tegen de regeering der Unie van Zuid-Afrika, De Zuid-Afri- kaansche regeering, zoo schrijft het „Berli- ner Tageblatt", schendt op flagrante wijze de clausule van het Volkensbondsstatuut voor de mandaatsgebieden. Duitschland ziet in de uitzonderingswet tegen het „Deutsch- tum" in Zuid-Afrika een leelijk precedent, dat het niet bereid is te aanvaarden, schrijft de „Deutsche Algemeine Zeitung". De „Angriff" zegt, dat de organisatie „der Deut sche Bund" in Zuid-Afrika een volkomen wettige activiteit ontplooide, welke geen en kel voorwendsel bood tot zulke draconische maatregelen. tt Gisteren heeft te Weenen de grootste betoo ging voor het herstel der Habsburgers plaats gehad, welke ooit in de Oostenrijksche hoofd stad werd gehouden. Om de Stefaans kathedraal, waar een her denkingsfeest voor Keizer Karei plaats vond, verdrongen zich duizenden menschen, die herhaaldelijk met de kreten „Habsburg Heil" en „Otto moet terugkomen", van hun mo narchistische gezindheid blijk gaven. Toen de politie moeite deed de menigte uiteen te drijven, ontstond verzet, waarbij minder vriendelijke woorden aan het adres van Duitschland werden gericht, welk land door een groot deel van het Oostenrijksche volk nog steeds wordt gezien als de belang rijkste hinderpaal bij het herstel van het Ko ningshuis. Het groot aantal predikanten en leeken, die zich in arrest be vinden vormen een ernstige hin derpaal. Tijdens het weekeinde heeft Dr. Mueller het hoofd van de belijdende kerk, den plaats vervanger van Ilitler, Rudolf Hess, een me morandum overhandigd, waarin het stand punt van de predikanten der kerkelijke op positie wordt uiteengezet. Men is van meening, dat deze geste een stap zou kunnen beteekenen in de richting van een verzoening. Het verluidt, dat Rudolf Hess beloofd heeft zijn ernstige aandacht aan het memo randum te schenken en mogelijk de volgen de week de leiders der kerkelijke oppositie, met inbegrip van Dr. Niemoeller, zal ont vangen. Toch vormt het groote aantal predikanten en leeken, die zich in arrest bevinden of uit hun parochie zijn verbannen, een ern- stigen hinderpaal voor een bij legging van het geschil. Vier evangelische predikanten gearresteerd. Vier evangelische predikanten drie hunner hadden een vergadering georgani- seerd en de vierde is leider van de Bethel— Seminaria voor zendelingen te Bielefeld zijn door de politie van Darmstadt gearres teerd, toen de Nat. Soc. autoriteiten een bijeenkomst van de Evangelische kerk van Hessen schorsten. Men vermoedt, dat de autoriteiten aldus zijn opgetreden omdat buitenlandsche geestelijken en predikanten uit andere deelen van Duitschland aan deze bijeenkomst hebben deelgenomen; Verwachting: zwakke tot matige noorcioos. telijke tot noordelijke of noordweste- lijke wind, betrokken tot zwaar 0( half bewolkt, weinig of geen regen iets kouder. Verdere vooruitzichten: weinig verandering Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN; 8 UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 10 gr. C. is 50 gr. F. Het Kon. Ned. Ind. Leger steeds sterker. Naar wij uit het Hsbl. vernemen, zal dfl sterkte der detachementen aanvullings troepen, die van de Koloniale Reserve ta Nijmegen naar Ned. Oost-Indië worden uit gezonden, geleidelijk aan worden opgevoerd! In verband daarmee wordt de sterkte van de Koloniale Reserve uitgebreid en zal een| grooter aantal reenden kunnen worden aangenomen, al blijft de vrije selectie, die tot nu toe toegepast werd, volledig ge handhaafd. Dat dit zonder bezwaar kan, blijkt wet uit het feit, dat zich per maand gemiddeldi duizend gegadigden voor dienstneming aan melden, terwijl kortgeleden een record be reikt werd, toen in een week niet minden dan 2000 verzoeken om tot een dienstverbin tenis te worden toegelaten, binnenkwamen In verband met de opvoering van de sterkte van het Europeesche element in het Koninklijk Nederlandsch-Indische Leger is er op het oogenblik ook behoefte aan kader, In verband hiermede is de gelegenheid open gesteld voor onderofficieren, die niet langer dan vier jaren geleden wegens volbrachten! diensttijd dat leger hebben verlaten en den leeftijd van 40 jaren niet hebben overschre den, weder dienst te nemen. Daarbij zal echter ook selectie worden toegepast in dien zin, dat hun gedragingen, ook na het ver laten van den militairen dienst, terdege in aanmerking worden genomen. In verband met de opvoering van de sterkte van het aantal recruten door de Koloniale Reserve zal het kader van het dorps worden uitge breid met twee officieren en twaalf onder officieren, terwijl een derde officier van ge zondheid bij het korps geplaatst wordt. Ongeluk te Amsterdam» Zaterdagmorgen te kwart voor acht is OT» de spoorlijn aan den Ringdijk te Amster dam, ter hoogte van post M., een ambte naar van Weg en Werken der Spoorwegen uit een rijdende dieseltrein gevallen. De man kwam terecht langs den spoorlijn 1 no pende telegraafdraden, waardoor de he vigheid van den val gebroken werd. Niet temin kwam hij toch nog zoo ernstig vallen, dat hij een schedelfractuur opliep. De G.G. en G.D. heeft hem naar het Wilhel minagasthuig vervoerd. Omtrent de toedracht tot dit ongeluk ver nemen wij dat het slachtoffer vermoedelijk onwel is geworden en zich naar den uit gang heeft begeven, waar hij de deurkruk heeft vastgehouden. Door de bewegingen! van den trein moet de deur open zijn gé- raakt, waarna het ongeluk geschiedde. WORDEN DE ZERKEN VAN DE GRAVEN TE AMSTERDAM STRAKS OPGETILD? Grondverschuivingen ontstaan door den aanleg van de ring* spoor rondom de hoofdstad, be dreigen Isr. begraafplaats. Bij den aanleg van de ringspoor rondo"® Amsterdam, waarmede men thans druk b®* zig is, worden geregeld grondverschuivin gen waargenomen. In de onmiddellijke na bijheid van de zandopspuitingen wordt de grond meters hoog opgeperst. Een ongelukkige omstandigheid is dat eet» gedeelte van de ringspoor dwars door een terrein loopt, grenzend aan de groote be graafplaats van de Ned. Isr. Hoofdsynagoge, welk terrein mede voor begraafplaats be stemd is. Reeds is een der doodenakkers door opgewerkte brokken ve-enerond gebari- cadeerd. De directie der begraafplaats vreest, dat de zerken gevaar loopen omhooggetild te worden. Zij beeft het kwaad blijkbaar voor zien, want herhaaldelijk protesteerde zij te gen de „route" van de ringspoor. Het schijnt echter, dat de autoriteiten er niets aan kun nen doen en hier van een noodzakelijk kwaad sprake is.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2