Laatste Telexberichten Visscherij De actie van de luchtmacht der regeering Het slot van het school- voetbaltournooi Marktberichten Dc 1000 mijlsrace Ceuta gebombardeerd Dc politie slaags met stakers Slachtoffers van het Amsterdamsch verkeer Ouderleed Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA Het Spaansche ministerie van marine en luchtvaart deelt mede, dat tien vliegtuigen ,van de regeeringsluchtvloot gisterochtend 80 bommen hebben geworpen op het vliegveld Naval Moral Delamata en op het station van Talavera. Dit laatste vooral werd ern stig beschadigd. Ook werden bommen ge worpen op het station Baides, waar juist een trein stilstond. Te half zeven in den avond werd na een aantal verkenningsvluchten aan het Somosierra front een veertigtal bommen geworpen op een marcheerende kolonne van de opstandelingen, waarbij der tig vrachtwagens en vijf snelle wagens waren ingedeeld. Het dorp Robegordo werd door de toestel len van de regeering, welke op geringe hoogte vlogen, met mitrailleurs bestookt. Meer dan vijfduizend vuurstooten werden afgegeven, de schade was zeer aanzienlijk. Zaterdag hebben acht jachtvliegtuigen van de regeering een gevecht geleverd met vier toestellen van de opstandelingen, twee opstandelingen werden omlaag geschoten. Zondag heeft een bombardements-esca- drille, vergezeld van jachtvliegtuigen, met succes het station in het mijngebied van Puebla Nueva Del Terrible gebombardeerd. Succes der opstandelingen aan bet front van Biskaye. Volgens mededeelingen van het groote hoofdkwartier van de opstandelingen was de toestand gisteravond acht uur als volgt: Noordelijke legers: Van de vijfde divisie valt niets te melden, een tiental manschap pen van de regeeringstroepen liepen over. De zesde divisie aan het front van Biskaje zetten den opmarsch voort. De troepen ruk ten vier kilometer op, waarbij zij groote moeilijkheden van terrein en tegenstand van den vijand overwonnen. Olseta, Nardovil, Ochandiano, de kluis Santa Cruz op den Mont Arancio werden bezet. De regeeringstroepen leden aanzien lijke verliezen aan dooden en gevangenen. Ook met materieel, dat de rechtschen in handen viel is enorm. Voor zoover tot nu toe bekend is werden 000 dooden gevonden, verder werden zes stukken geschut, een ka belballon, verscheidene telefooncentrales, 'n duizendtal geweren en een groote hoeveel heid ander materieel buitgemaakt. In een intendance-depot werd een groote hoeveel heid levensmiddelen gevonden. Tenslotte werden nog vierhonderd krijgsgevangenen naar Vittoria gebracht, terwijl dertig gewon de krijgsgevangenen in de hospitalen wer den opgenomen. In de stellingen van den vijand werd een knaap van veertien jaar gevonden, die meedeelde, dat hij aan zijn familie in Asturie was ontrukt en gedwon gen was mee te vechten. Omdat hij dit weigerde werd hij door zijn eigen kameraden gewond. Aan het front van de achtste divisie in Asturië werden .vuurgevechten geleverd. Van de divisies Avila en Soria valt niets te melden. Legergroep voor Madrid: Nieuwe aanval .van den tegenstander afgeslagen. Zuidelijke legers: In den sector Estrema- dura werd het dorp Vila de Reina bezet. Onder stroomenden regen is gisteren voor de elfde maal de jaarlijksche snel heidswedstrijden voor automobielen over duizend mijl verreden. Op de eerste helft van het parcours van Brescia tot Peru- gia, een afstand van 823,3 k.m. had de winnaar van 1935, Pintacuda, voortdurend de leiding. Bij zijn aankomst in Rome had hij nog den besten tijd, zoodat hij beslag legde op den door Mussolini beschikbaar gestelden beker. Op hem volgden Farina, Dreyfus, Schell en Carriere. De stand op de helft van het traject was: i. Pintacuda, Italië, met Alfa Romeo 7 uur 23 min., gemiddelde uursnelheid van 11.05 K.m.; 2. Dreyfus Frankrijk met de la Have, 7 uur 36 min.; 3. Farina, Italië, met Alfa Romeo 7 uur 48 min.; 4. Schell, Frankrijk, met de la Haye 7 uur 53 min.; 5. Cattaneo, Italië, met Talbot in 7 uur 58 min.. Het Engelsche echtpaar Wisdon reed met zijn Aston Martin te Florence tegen een boom. Beiden werden gewond, doch niet le vensgevaarlijk. BROEDER DES KEIZERS TE TOKIO GEHUWD. Luitenant Poe Tsjie, de jongere broeder van den keizer van Mandsjoekwo is Zater dagavond in het huwelijk getreden met een kleindochter van het Japansche Hoogcrhuis- lid markies Saga. De plechtigheid vond plaats in de militaire club te Tokio en werd bijgewoond door een groot aantal vooraanstaande personen. Daar het heden de Japansche nationale feestdag is, welke als een geluksdag wordt beschouwd, werden heden in Tokio meer dan 300 paren in den echt verbonden. Een onbekend oorlogsschip, vermoedelijk de „Jaime Primero" heeft in den afgeloo- pen nacht Ceuta gebombardeerd. Het bom bardement duurde ongeveer veertig minu ten, gedurende welken tijd vijftig tot zestig granaten op de stad werden afgevuurd, die op verschillende plaatsen ontploften. Alle lichten in de stad werden onmiddellijk ge doofd. Opmarsch van de regeeringstroepen De corr. van Havas bericht dat gister avond de Regeeringstroepen voor het dorp Lagranjuela verschenen, nadat zij het dorp Valsequillo hadden bezet. Te Valsequillo boden de opstandelingen geen tegenstand. Zij lieten een aanzienlijke hoeveelheid ma terieel achter, terwijl de regeeringstroepen Veertig krijgsgevangenen maakten. KOLONEL LUNN DOOR DELBOS ONTVANGEN. Kolonel Lunn, die belast is met de con trole aan de FranschSpaansche grens, is Zaterdag door minister Delbos ontvangen. Hij zal zich onverwijld naar het zuiden be geven, teneinde de controle aldaar te orga- niseeren. Men verwacht dat hij daarmee bin nen korten tijd gereed zal zijn. De politie heeft te Albert lea in den staat Minnesota het partijgebouw van de radicale vakvereenigingen bestormd. De stakers, die het gebouw bezet hielden, wierpen branden de dekens en kokend water op de politie. 54 personen werden gearresteerd, waarop de stakers dreigden de gevangenis te bestor men. In de stad was het zeer onrustig. Auto's werden omver geworpen, een auto van de politie werd in brand gestoken en een an dere werd in de rivier geworpen. Vervolgens schoolden de stakers samen voor de fabriek van de „American gasmachine company" waaruit de stakers met geweld waren ver dreven en waar de werkwilligen den arbeid hadden hervat. De stakers poogden de fabriek binnen te dringen en wierpen de vensters in. De po litie verdreef de aanvallers met behulp van traangasbommen De gouverneur van Minnesota heeft de arrestanten weer vrijgelaten. CONFERENTIE VAN VLOOT- EN LEGER- GEESTELIJKEN. Op 6 April a.s. zal te Batavia een confe rentie plaats vinden van vloot- en leger- geestelijken, onder voorzitterschap van Mgr. Willekens. Ook de Nederlandsche aal moezenier, de heer Noordman, neemt aan deze conferentie deel. Vrouw ernstig gewond. Zaterdagavond laat is in de Ferd. Bol straat een vrouw door een auto aangereden Bij haar val heeft zij een hersenschudding cn vermoedelijk een schedelbasisfractuur opgeloopen. De G.G.D. heeft haar naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Een been gebroken. Op de Kattenburgerkade is Zaterdag avond een 21-jarig meisje door een auto aangereden. Met een gebroken been is het meisje naar het O. L. V. Gasthuis vervoerd. 8-jarige knaap verdronken. Het 8-jarig zoontje van den heer H. de Schaepmaker te Nijmegen is van een kade muur in de Waal gevallen en verdronken Kind te Zeddam in teil melk verdronken. met Een zoontje van den heer T. Rikken te Zeddam is in een onbewaakt oogenblik in een teil met ondermelk gevallen en ver dronken. Waar gaan wjj heen? Onder dit opschrift komt in het Dagblad voor IJmuiden een artikel voor van reeders- zijde, waarin wordt betoogd, dat het vis scherijbedrijf nog steeds noodlijdend is. In verband met de verhooging van den prijs van verschillende benoodigdheden, zooals kolen, staal- en touwwerk, als gevolg van de gewjjzigde muntwaarde, etc., meent men, dat de .iteunregeling, die voor het visscherijbedrijf geldt, geheel teniet wordt gedaan. Men wijst er op, dat, vergeleken met an dere landen, hier te weinig wordt gedaan voor het visscherijbedrijf. Men wil steun voor nieuwbouw en krach tiger bevordering van den vischafzet. Zooals het nu gaat, voorziet men sterke onttakeling van het bedrijf. Gesuggereerd wordt om aan de visscherij- centrale een anderen visscherijdeskundige te verbinden, want de persoon, die thans als des kundige geldt, acht men, hoewel men hem niet kent, niet bekwaam voor dit werk. Men zegt: het moet wel een leek zijn op dit gebied. Het is een ietwat bitter artikel, dat men één factor uit het oog verliest, n.1. de moei lijkheid om den afzet te bevorderen. Een sterker propaganda voor meer visch- gebruik in het land kan waarschijnlijk den binnenlandschen afzet vergrooten. Veel middelen zijn daarvoor aan de hand gedaan, maar tot uitvoering ervan is het nog zoo goed als niet kunnen komen. Waarschijnlijk zou men er meer geld voor ter beschikking moeten hebben. De klacht van den handel is, dat er juist te weinig visch wordt aangevoerd. Het aantal in bedrijf zijnde schepen zou dus moeten worden uitgebreid. Maar daar komt alweer de moeilijkheid: bij grooten aanvoer, sterk dalende prijzen, zoodat de besommingen dreigen niet rendabel te kunnen zijn. Daar zou dus ook de schoen wringen. Hoe zal men nu deze moeilijkheid moeten oplos sen? Meermalen gaven we als onze meening te kennen, dat een overeenkomst tusschen ree- derij en handel hierin opheffing van de moei lijkheid zou kunnen brengen. Er is een poging geweest (misschien is die nog gaande) in deze richting te werken. Succes ervan is nog weinig merkbaar. Er zou een basis gevonden dienen te worden om, tegen zekeren prijs, de visch aan den handel te leveren, zoodat de visscherij loonend zou kunnen worden uitgeoefend. Een andere regeling zou kunnen zijn, dat de markt vrij zou kunnen worden gelaten: dat er meer schepen in de vaart gebracht worden, maar dat, bij instortende markt, de regeering bijslag op de prijzen zou verleenen. Maar we vreezen, dat een dergelijke over heidsbemoeiing wel niet te verkrijgen zal zjjn. Dat er meer moderne schepen moeten ko men, is al zeer vaak beweerd. Daarvoor zou een credietfonds, ingesteld door de regeering, krachtigen steun kunnen verleenen. Maar ook dit schijnt een vrome wensch te blijven. Wij, voor ons, zouden het liever zien ge stuurd in de richting van den aanbouw van een grootere kottervloot en het meer bevor deren van de snurrevaadvisscherij. En ook daarvoor moet dan een beroep worden gedaan op een credietfonds. Doch als in de Eerste Kamer zelfs het on derwerp „Visscherij" niet ter sprake wordt gebracht, wat kan men dan verwachten van overheidsbemoeiing met dit bedrijf? Spaansche vischmethode. Het spansgewrjze visschen, dat door Spaan sche visschers schijnt te worden toegepast, vindt navolging in Engeland, waar men in structeurs voor deze vischmethode op ver schillende schepen in dienst heeft genomen. Ook in België is men daarmee begonnen. Te Zeebrugge zijn twee Spaansche treilers aangekocht, waarop nu deze vischmethode wordt wordt toegepast. En, naar verluidt, met succes. De vangsten zijn zeer bevredigend, zoodat er wel meer navolging, evenals in En geland, zal komen. Men kent hier te lande wel het spans- gewijze visschen voor haring, sardijn en an sjovis, maar voor de eigenlijke Noordzeevis- scherij meenen we, dat deze methode niet wordt gevolgd. Of de Spaansche methode an ders is dan de spanvisscherij bij onze vis schers is ons niet bekend. Ook begint men in België met de snurre- vaad. In dat opzicht zijn we ze hier te lande blijkbaar een tikje voor, hoewel de toepas sing nog op bescheiden schaal plaats vindt. Centraal III de primus van de Lagere Scholen, de H.B.S. van de Middel bare. Veel spanning en veel stem ming. Burgemeester Ritmeester reikt de prijzen uit. Zaterdagmiddag, zacht lenteweer, zonder zon, maar ook zonder wind en regen, dus onder voor voetbal best denkbare omstandig heden, zijn ettelijke honderden getuige ge weest van de laatste, levendige phrasen van het zoo uitermate geslaagde Schoolvoetbal- toumooi 1937. Het was druk op het Heider- terrein, zeer druk, de overdekte zat boorde vol en, voor het eerst in haar bestaan, de onoverdekte evenzeer. In de tribunes zaten voornamelijk de troepen, die zouden trachten middels luidruchtigheden de prestaties van de strijdenden op te voeren. In de overdekte zaten b.v. de ULO-aanhangers, in de onover dekte zij, die door dik en dun voor de H.B.S. zouden gaan. Langs de lijnen de „neutralen", de menschen, die nieuwsgierig geworden waren en die als er iets bijzonders te doen is, dat niet graag willen missen Zwaardere belastingdruk? Het spul was al vroeg begonnen: de mees ters wilden in hun vacantie zelf ook wel eens tegen een bal trappen, en dat deden zij dan ook behoorlijk, zij raakten het bruine monster tenminste vaker dan hun tegenstanders, de booze lieden, die onze belastingbiljetten plegen in te vullenDe brave meesters hebben zichzelf en hun mede-lijdende mensch- heid afdoende gerevancheerd door met 51 de fiscussen klop te geven. Als deze laatsten nu maar geen voldoening gaan zoeken in zoo veel méér opcentenBond tegen zwaren Belastingdruk, iet op Uw saeck! Onder groot gejuich betraden daarop de 22 spelertjes, die voor deze gelegenheid alle maal een écht voetbalshirt aan hadden, de arena. De strijd tusschen Tuindorp en Cen traal III is niet zoo spannend geworden als zich dat had laten aanzien, want de club van Chrissie was zooveel sterker, dat zij met liefst 70 won en daarmee kampioen van Den Hel der werd. Velen hebben genoten van het aan geboren voetbaltalent van sommigen der kleine rakkers en het is waarlijk geen holle phrase als we hier verklaren, dat voetbal van dit kaliber aantrekkelijker is dan dat, wat we op de zgn. groote wedstrijden voorgezet krijgen. Het hoogtepunt van den middag zou ge vormd worden door den strijd tusschen ULO I en HBS I. De verwachtingen waren kennelijk nog al hoog gespannen, maar helaas is men teleurgesteld geworden. Ten eerste viel het wedstrijdpeil niet mee (in vergelijking tot de matches, die reeds gespeeld waren), maar ten tweede scheen er binnen de lijnen een onge zonde rivaliteit te heerschen en dat was jam mer. We kunnen ons levendig indenken, dat beide scholen er gebrand op waren om kam pioen te worden, maar we hadden ons het peil van „algemeene ontwikkeling" der spelers iets hooger gedacht. Heusch, het had wel wat kalmer gekund! Overigens was er spanning genoeg. ULO maakte voor de pauze 3 doelpunten, waarvan er 2 door referee De Snayer wegens buiten spel afgekeurd werden. Ver in de tweede helft Kreeg de „onoverdekte" eerst reden tot jui chen, en de overdekte tot fluiten Met gelijken stand, (11), kwam het einde van den normalen speeltijd, zoodat de honderden belangstellenden waar voor hun geld kregen in den vorm van een verlenging van 2X7% minuut. Zij die gehoopt hadden, dat tenslotte ook nog de strafschoppen-prestatie zou vol gen, werden spoedig teleurgesteld, want reeds in de eerste minuut van de verlenging kreeg de HBS een strafschop te nemen, welke onbe rispelijk benut werd. Jammer voor de ULO, jammer voor haar stijlvol keepertje, jammer ook voor het sportief gevoelen, dat zoo gaarne een beslissing had gehad die meer voldoening had geschonkenMaarde HBS ver diende de zege en het kampioenschap vol komen Het officieele einde. Nauwelijks had het eindsignaal geklonken of het veld werd overstroomd met spelers en anderen, die zich spoedden in de richting van de overdekte, waar een aantal bekers, lauwer takken en medailles stonden, resp. lagen te blinken. Voor eenige honderden luisteraars nam de voorzitter van de Heldersche Schöol- voetbal-Commissie-, de heer A. Kramer, het woord, om na burgemeester Ritmeester, die beide finales bijgewoond had, welkom gehee- ten te hebben, er zijn vreugde over uit te spreken, dat dit elfde tournooi, waaraan 49 elftallen deelnamen, die tezamen 50 wedstrij den gespeeld hebben, weer zoo goed verloopen mag heeten. De heer Kramer was zeer dankbaar ge stemd jegens de velen, die prijzen beschik baar gesteld hadden, jegens de politie voor de zeer gewaardeerde medewerking (gejuich en applaus), jegens de Heldersche Courant en jegens de voetbalclubs HRC, Helder en Held. Boys, voor het afstaan van de terreinen. Tot slot had de heer Kramer voor de kampioenen nog de verheugende mededeeling, dat zij Maandag, dus heden, in Enkhuizen zouden spelen tegen de kampioenen van het district Hoorn. De heer C. J. Mol Jz„ als gedelegeerde van de Schoolvoetbal-Commissie van den N.H.V.B., heeft hartelijke woorden gesproken aan het adres van de organisatoren van het tournooi en hen bedankt voor hun toewijding. Hij feliciteerde namens den Bond de winnaars, en huldigde hen, die zich goede verliezers had den getoond. Kramer c.s werden geluk- gewenscht met het welslagen van het tour nooi en toen gaf de heer Mol de jongelui de gelegenheid om hun dankbaarheid jegens de heeren van S.V.C. te uiten. Die gelegenheid werd dankbaar aangegrepen: een donderend driewerf hoera dreunde over het veld. De burgemeester reikt de prijzen uit. Nadat deze spontane hulde verstorven was, nam de heer G. Ritmeester, burgemeester onzer gemeente, het woord, om er zijn verheugenis over uit te spreken, dat voor deze aardige wed strijden zulk een groote belangstelling bestaat. Wat die belangstelling in de tribune betreft, deze was zelfs z.i. wel wat te groot, althans wat het aantal scheidsrechters betreft: er waren er blijkens de gefloten uitlatingen wel een paar honderd! Terecht veroordeelde spr. deze handelwijze: jullie moeten steeds voor oogen houden, dat het vriendschappelijke wed strijden zijn. Dat je je eigen school aanmoedigt is vanzelfsprekend, maar de tegenpartij uit fluiten, is niet sportief. Laat dat voortaan! (Applaus). Maar de magistraat had niet alleen critiek. Integendeel hij was best te spreken over de opvoedende taak van den voetbal: het scherpt den blik en het leert ook een soort zelf opoffering aan, omdat de kans op het maken van een doelpunt moet gelaten worden aan hem die er het allerbeste voorstaat. Tenslotte bleek de burgemeester er zeer verheugd over te zijn, dat de jongens van het bijzondere onderwijs tot de prijswinnaars behoorden, dat wijst er op, dat de sport ook daar vooruitgaat. Spr. ging daar na over tot het uitreiken van de prijzen, waar bij hij den aanvoerder van elk team bij zich liet komen om dezen met een paar vriendelijke dan wel geestige woorden den prijs in handen te stellen. Aardige momenten waren er. Zoo, toen de kleine Piet v. d. Hoeven naar voren moest komen om een potlood in ontvangst te nemen, omdathij de keeper was, die in één wed strijd het grootste aantal malen had moeten „visschen", n.130 maal! De jóngens van Centraal III kregen een grooten beker, waar in11 haarkammen. Het zijn dameskam- men, merkte de heer Ritmeester op, je bewaart ze dus maar voor je meisje later..." De H.B.S. bleek definitief winnaar geworden te zijn van den wisselbeker. „Dat is nou wel heel mooi, en ik gun jullie den beker ook van harte", aldus de burgemeester, „maar hoe komt de commissie nu aan een nieuwen beker?" En zoo ging het maar door, het was een echt ge- noegelijk slot van een echt genoeglijke paasch- weekHet zonnetje kwam even om een hoekje gluren en bescheen al die vroolijke ge zichten en het was eigenlijk jammer, dat het allemaal zoo gauw afgeloopen was. Maar ja, aan alles komt een eind, ook aan school- voetbalwedstrijden. Het einde kwam dan ook, doch niet eerder dan nadat de burgemeester namens het gemeentebestuur de organisatoren van het festijn in recht hartelijke woorden dank gebracht had voor datgene, wat zg in hun vacantie voor de jeugd hadden gedaan. Dat was een welverdiende hulde en deze moge voor de heeren van dé S.V.C. een spoorslag zijn om straks de organisatie van het 12e tournooi ter hand te nemen. Wij van onzen kant willen nog speciaal den heer C. D. de Snayer noemen als de man, die de meeste wedstrijden geleid heeft, nl. niet minder dan 9. Als het aan hem gelegen had, waren het er nog meer geweest! En nu, om te eindigen met de woorden van den heer Kramer: Tot volgend jaar! Volledigheidshalve laten we hieronder nog de prijswinnaars volgen: Af deeling A: 1. Tuindorp I, 2. Tuindorp II, 3. School 4, 4. Groen van Prinsterer. Af deeling B: 1. Centraal VII, 2. Rehoboth, 3. Julianadorp, 4. Anna Paulowna. Afdeeling C: 1. H.B.S. II, 2. A.B.S. II 3 U.L.O. II, 4. R.K.U.L.O. Afdeeling D: 1. H.B.S. 1, 2. U.L.O. 1. Binnen 8 meter van straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te genwoordig verboden STOLPERVLOTBRUG. Z1JPE Aanrijding. Zaterdagmiddag ongeveer half 2 had al hier voor de derde maal in zeer korten tijd een aanrijding plaats. Een vrachtauto van de aannemersfirma Bruil en Zonen reed in de richting Alkmaar langs den Rijksweg en stopte zonder dat de chauffeur een teekeii gaf, plotseling even voorbij de nieuwe brug over het Noordh. Kanaal. Achter de vracht auto reed een vrachtauto met aanhangwa gen van de fa. Stoel uit Alkmaar, waarvan de bestuurder, de heer J. Koppen uit Koe- enjk, zeer krachtig remde om een aanrijding vf vo°rI<omen. hetgeen echter tot gevolg nad, dat de zware wagen slipte en ter lin kerzijde van de auto van Bruil op den Rijksweg tot staan kwam. Tezelfder tijd kwam een luxe auto uit de richting Alk maar, die geen ruimte meer had om te pas- seeren en op den vrachtauto inreed. De <u*e wagen bekwam hierbij aanzienlijke schade en moest worden opgesleept naar Alkmaar. De bestuurder, de heer A. H. Hart. grink uit Egmond aan Zee kwam met den schrik vrij. De chauffeur van de vrachtauto bleef eveneens ongedeerd, terwijl zijn voer tuig geen noemenswaardige schade opliep Gemeenteveldwachter Homan maakte pro ces-verbaal op. JULIANADORP x 4 Bij de gehouden 30 K.M. marsch te Amere- foort uitgaande van de Kring Eemland S. B. behaalde A. VRONE de uitge loofde voorjaarsniedaille. BREEZAND. Huisvlijttentoonstelling. In het R.K. gezellenhuis werd een huis vlijttentoonstelling gehouden, met het doel de R.K. jeugd aan te sporen zich meer op het beoefenen van huisvlijt te gaan toeleg gen. Vooral onder de inzendingen buiten mededinging waren mooie staaltjes van kunst en handvaardigheid. In het bijzonder willen we in dit verband op het hout-beitel werk van den heer Van der Kwaak wijzen, dat al zeer mooi was. Voor de dames-handwerken bestond de jury uit mevr. Lovink—Zijp, mevr. Teeuwen- van der Bilt en mej. C. Wever. Haar uit spraak luidde: Spreien: le pr. mevr. Witteman—Lemmers 2e pr. Dora Blom, 3e pr. A. Nay; Breiwerk: le pr. mevr. Koopman; Haakwerk: le pr. de heer J. Jelierse, 2e pr. mevr. Witteman—Lemmers; 3e pr. M. v. d. Berg Jd., eervolle verm. M. Duinhoven en de heer J. Jelierse. Fraaie handwerken: le pr. A. Nuy, 2e pr. R. v. Lierop, 3e pr. M. Duinhoven, 4e pr. mevr. Koopman. Eerv. verm. mevr. Schen- Diversen: le pr. mevr. Nuy-Leurs, eerv. verm. mevr. Nuy-Leurs. Handwerken van schoolkinderen: le pr. Annie Kortekaas, 2e pr. Dora Blom, 3e pr. Marie Kunnen, die ook nog twee eerv. ver meldingen kreeg. De jury voor de huisvlijtproducten van mannen en jongens bestond uit de beeren G. Berbee, J. Mosch en Ph. de Wilde. Deze jury kende in de afdeeling houtsnij werk, die maar uit eenige stukken bestond (de meeste waren buiten mededinging inge zonden) een 2den prijs toe aan J. Janson. Ook bij de afd. teekeningen, waren maar een paar inzenders. Zoowel C. Brouwer als Piet Schenkels verwierf een tweeden prijs. Figuurzaagwerk jongens 1416 jaar: Jan Braam le pr.; idem tot 14 jaar: Cas Steen voorden 3e prijs; idem ouderen: J. v. d. Zon verkreeg een lsten prijs. P. de Haas een le, 2e en 3e prijs en een eerv. verm. C. Brou wer een 2e prijs en twee eerv. verm. Bij de gehouden 30 K.M. marsch te Amers foort uitgaande van Kring Eemland (N. S.B.) behaalde P. Molenaar Pzn. de uitge loofde voorjaarsmedaille. WIEBINOEN BIJZONDERE AFWIJKING Bij de veehouder W. M. in de Elft alhier is een lam geboren dat verschillende licha melijke afwijkingen vertoont. De bek van het beest zit n.1. zoo hoog als waar de neus moet zitten en de neus ontbreekt ge heel. Daarvoor zijn een paar smalle spleet jes te zien. Op 1 April werd ons dit reeds medegedeeld, doch wij vatte het bericht op,, als een Aprilgrap, wat toch niet zoo bleek te zijn. NIEUW BOUW De nieuwbouw van een boerderij met wo ning voor rekening van den heer E. Bais te Westerland is opgedragen aan de aan nemer J. D. Kooij alhier. ALKMAAR, 3 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 melkkoei en f 145165; 18 nuchtere kalveren (slacht) f 6^—11; 45 overhouders f 2425.50 en 2 bokjes waarvan de prijs niet genoteerd. ALKMAAR. 3 April. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor: groothandel 7075 cent en kleinhandel 721/?77Vé cent. Handel matig. Kipeieren (groothandel) f 2.90—3.25. Eend eieren f 3. Handel matig. ALKMAAR, 3 April. N.V. Eierveiling voor Holl. Noorderkwar tier. Aanvoer: 235.000 kipeieren: 56— 58 Kg. 2.95—3.05, 58—60 Kg. 3—3.10, 60—62 Kg. 3.05-3.15, 62—64 Kg. 3.10—3.30, 64-66 Kg. 3.153.60. eendeieren 2.853.10, per 100 stuks. ALKMAAR, 5 April. 62 vette koeien f150—300.. 2 vette kalveren f 50-70. per Kg. f 0.60-0.80, 334 nucht. kal veren, slacht f 414, 334 vette varkens, per Kg. f 0.460.39, handel matig. NOORDSCHARWOUDE, 5 April. 1200 Kg. uien f 1.30, grove f 1.50, 26200 I<g. roode kool 1.602.40. 1200 Kg. taaie gele kool f 2.20—2.60, 20600 Kg. gele kool f 2.30—3.30, 8800 Kg. D. witte kool f 1.20—1.60. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 3 April. Berlijn: Hollandsche producten: Kropsla 4.25—4.50 per 30er; spinazie 3.50 per 50 Kg.; kom- kommers 6070 per 100 &tuks per 12er; Duitsche komkommers 50 per 100 stuks- IIoll. radijs 20—22 per 100 bos; Holl. uien rijn haast onverkoopbaar; prijs 5—6 per 50 Kg. De vraag naar Hollandsche savoye kool is zeer goed; prijs 7.00 per 50 Kg. Witte kool en roode kool zijn geheel veralten. In het algemeen is de vraag naar voorjaarsgroen ten goed, maar er werd niet geruimd. Frank fort a. M.: Hollandsche producten: roode b.50—7.00 per 50 Kg.; kropsla 5.00—6.50 per 30er; witte kool 5.005.0 per 50 Kg ^oye k°o1 5-50-7-00 per 50 Kg.; uien 7.00—8.00 per 50 Kg.; Bonn: Buitenl. bloem kool 2o—30; Belgisch witlof 25—30 per .50 Kg; komkommers 50—100 per 100 stuks; buitenl, schorseneeren 20—25 per 50 Kg; kropsla 1235 per 100 stuks; andijvie 7 lo per 100 stuks. Hambrug: Buitenl. prod.: Kommers 5060 per 100 stuks; bloemkooi 31—47 per 100 stuks: andijvie 20—22 per 100 stuks; spinazie 30-32.50 per 50 Kg.; Cana- nsche tomaten 36-53 per 50 Kg. Karlsruhe- Buitenl. producten: Holl. rood ekool 14.00 p'. -i uien 6.70 r>er 50 Kr.; Breslau: Buitenl. bloemkool 27.77—35.00 per 18er; bui en kropsla I 10—12.50 per 100 stuk;s buitenl. uien 7.50 per 50 Kg. HEFFING OP BOTER. De heffing on boter is voor de week van 4 tot en met 10 April, behoudens tusschen- tphdsge wijziging vastgesteld op 85 cent

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3