Stadsnieuws D'E IN DE PIJT> Kleinkunst-avond M.S.F. Nier CeWONNfAl Sproeten komen vroeg in Sprutol. Bij alle Drogisten. Waar gaan heen f ^eer doo 100 troost-^ dien nree Maandag 5 April 1937 Heldersche Courant Tweede Blad Verbond voor Nationaal Herstel Hr+ Ms* wO 16" terug uit de Spaansche wateren Uitvoering „Het Noorderlicht" Feestavond van den Bond van Oud-Onderofficieren het voorjaar, koop tijdig een pot Feestavond Missienaaikring Licht op voor alle voertuigen Uit het politierapport Hoofdp»»» ^"edere pro prijsvraag V 0fdpr>is- Dus priixenl .erheden at>n BEV A VAKKLEEDING J HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. Feuilleton Annie de Hoog—Nooy xin. In de op Zaterdag 3 April j.1. te 's-Graven- hage gehouden vergadering van den Centra- len Raad, werd onze stadgenoot, de heer A. Uithol, lid van den Gemeenteraad alhier, be noemd tot lid van het Hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel te 's-Graven- hage. Naar wij vanmorgen vernamen be staat de mogelijkheid, zij het met voor behoud, dat Hr. Ms. „O 16", komende uit de Spaansche wateren, morgenmiddag 12 uur in de haven van Nieuwediep aankomt, De uitvoering van het M.S.F., Zaterdag avond in het „Casino" gehouden, viel, en met name in den aanvang van den avond, slechts een zeer matig bezoek ten deel, iets waar over zoowel bestuur als wij ten zeerste ver wonderd waren. Tenslotte genieten de feestavonden van het M.S.F. een groote populariteit en kenmerken deze zich door volle zalen en een aardig pro gram. Wellicht dat aan een en ander de nade rende zomer debet is, of de voorbije Paasch- dagen; hoe het ook zij, het was geen „ouder- wetsche" uitvoering. De heer Jac. Bos, enthousiast praeses van de Vereeniging, sprak een kort welkomst woord, daarbij speciaal noemende de vertegen woordigers der aanwezige plaatselijke veree- nigingen. Voorts lichtte de spreker toe, zij het in enkele woorden, wat het M.S.F. doet en wat het beteekent voor het Marinepersoneel. Wij vernamen o.a., dat vooral het laatste jaar zich kenmerkt door een niet geringe stij ging der uitgaven: hierin had men niet min der dan ruim 6000 verpleegdagen te boeken, welke een bedrag vorderden van ruim 12.000 gulden. De heer Bos roemt de medewerking, die het Fonds ondervindt van letterlijk alle instanties. Zoowel van de Marine-autoriteiten als van het personeel. Doch ook de burgerbevolking blijkt begrepen te hebben, wat men aan deze instel ling verplicht is: zoo ondervond men van de Heldersche winkeliers een zelfs zéér prijzens waardige medewerking, terwijl de laatst ge houden speldjesdag een bedrag opleverde van meer dan 500. Tenslotte deelt spr. nog enkele programs wijzigingen mee, o.a. door het ter elfder ure verhinderd zijn van enkele tooneelisten. Dank zij de medewerking van Henny van Gelderen, soubrette, hoopt men dit euvel evenwel onder vangen te hebben. Waarna de Kleinkunst-avond een aanvang neemt met het optreden van een Stafmuziek- orkestje, bekende gezichten op het bekende podium. Men beluisterde de zoet-gevooisde klanken van den alouden Dichter en Boer en van Strauss' wals „Wiener Blut". Men speelde zooals men dat gewend is, doch ook onder het slechts matige publiek bleek een opvallende praat-graagte te bestaan. Hetgeen niet be vorderlijk is voor het cachet van het geheel. Het is een wonder, hoe hinderlijk zelfs een klein auditorium soms wel kan ?ijn. Vervolgens verscheen een imitator, een man die dierengeluiden ging nabooten. Het was de heer H. W. Kok en velen is de mond open gevallen van verbazing over zooveel dierlijke uitdrukkingskunst. De man kakelde als een Barnevelder kip, presteerde koe-geluiden als of men zoo in den stal zat en floot als een all round kanariepiet. Men werd er stil van en bracht dezen virtuoos een machtig applaus. Dan verschijnt de welbekende Henny van Gelderen. Deze soubrette is al weer een oude bekende op de M.S.F.-avonden en ook thans weer heeft zij haar soubrette-gaven rijkelijk gedemonstreerd. Henny was best op dreef, zong Jordaansch en Czardassen of het kinder werk was en... was hoogelijk getapt. Aan den vleugel begeleidde Nico Visser en ondanks alle moeilijkheden, die de vitale Henny hem bereidde, werd hij er niet uitgespeeld, hetgeen wat zeggen wil. En zoo voltrok zich deze avond van elck- wat-wils. Daar verscheen de heer Donkers, de bekende Staf-fluit- en piccolo-virtuoos, en hij vergastte de aanwezigen op enkele staaltjes van zijn technisch kunnen, die inderdaad frap peerend zijn. Doch ook hier had men gaarne wat meer stilte van de nog in Henny-róes ver- keerende dames en heeren gezien. Het was wederom de heer Visser, die op correcte wijze het accompagnement verzorgde. Voor de pauze arriveerde nog eens de sou brette, ditmaal bijgestaan door enkele heeren en gezamenlijk bracht men een sketch. In een half uur ingestudeerd, een beetje flauw, maar maar waarbij men uit kon lachen, hetgeen ook iets waard is. Na de pauze ging het program op deze wijze nog een uurtje door en hoe later het werd, des beter werd de stemming. Zoodat deze in optima forma was, toen de „Casino"-band de dansmuziek ging leveren. Vermelden wij nog, dat de zeer selecte me chanische muziek verzorgd werd door den heer L. J. J. Duzee. I j j |j Een prettige uitvoering op Huisduinen. Tot de weinige specifiek Huisduiner ver- eenigingen behoort de tooneelclub „Het Noorderlicht", die er zich op beroemen kan vrïjAvel de complete jeugd van dat dorp tot lid en de ouderen tot haar donateurs dan wel supporters te mogen rekenen. Als „Het Noor derlicht" een uitvoering geeft, zooals dat Za terdagavond in Dennenheuvel het geval was, dan is heel Huisduinen ook present om zich te vereenigen in dat knusse zaaltje, waarin de potkachel zoo lekker snort. Het Noorderlicht zoekt zijn heil niet in tooneelkunst met een groot T, maar het ontleent zijn bestaansrecht aan de eigenschap om de Huisduiner goe gemeente een paar keer in den winter een paar genoeglijke uurtjes te bezorgen. Dat zij inderdaad genoeglijk waren, wel, daar hebben we ons persoonlijk van vergewist. „De inkwar tiering bij Jaap Beyers" werd opgevoerd, een klucht, die niet nieuw is, maar wel zóó grap pig is, dat succes bij voorbaat verzekerd is. Nu dient er dadelijk bij gezegd te worden, dat de executanten vlot en met veel bravour ge acteerd hebben. Zonder onderscheid hebben zij allen goed werk geleverd en we noemen ze dan ook hier in willekeurige volgorde: de da mes: M. en A. Bontes, Truus Rudolph en Rie v. d. Berg en de heeren KI. Bijl, Jan Blokker, Hoogvorst, Makelaar en Bruin. Na de pauze werd een aardig revue-tje op gevoerd, dat in scène gezet was door dén man, aan wien Noorderlicht, vooral als regisseur, veel te danken heeft, door den heer A. J. Melief. „Artisten gevraagd", heette dat revue-tje en het was vermakelijk te zien, welk een verscheidenheid aan kunstenaars zich op de advertentie in de Huisduiner Cou rant (sic!) aangemeld hadden. Directeur van het theater was de heer H. Bergmans en zijn factotum Flip heet in het dagelijksch leven W. Makelaar. P. Nieuwland meldde zich aan als leider van een vlooientheater, de dames Vrouwtje Smit, B. M. de Vries en de heer Jan Blokker voerden onder groote ontroering van het auditorium de schets „Het jurkje" (een dramatisch product van den heer Melief) op, terwijl de heeren Bontes en Makelaar voor een worstelattractie zorgden, waarbij meer vesten op de proppen kwamen dan worstel- capaciteiten... Het beste nummer van deze revue werd echter geleverd door Prof. Melo- rini, die met zijn sprekende pop Greetje een zeer grappige séance gaf. Voor de welkome afwisseling werd gezorgd door de mondorgelclub „Ons Genoegen", die op goede wijze een viertal nummers ten ge- hoore bracht. We zullen van dit ensemble, dar ernstige pannen heeft, nog wel meer hooren. Overigens was de muzikale verzorging van dezen avond in handen van het ensemble De Leeuw, op wiens uitstekende muziek de Huis- duiners c.s. eenige genoeglijke uurtjes gedanst hebben. „Het Noorderlicht" kan ongetwijfeld met genoegen op deze uitvoering terugzien! De laatste avond van het afge- loopen seizoen. Deze laatste feestavond van de Oud onderofficieren kenmerkte zich evenals de beide voorgaande, die wij mochten mee maken, door de intieme gezellige sfeer, die de genoodigden er aan wisten te ge ven. In een dergelijke sfeer kan een avond niet anders dan slagen. De heer Schenkius was het, die als voor zitter de aanwezigen, in het bijzonder de ver tegenwoordigers der zustervereenigingen van land- en zeemacht, een hartelijk welkom toe riep. De voorzitter kan niet nalaten een moe dige daad, die een van de aanwezige leden voor 30 jaar verrichtte, aan de vergetelheid te ontrukken. Het was n.1. de heer Lalau, die met groot gevaar voor eigen leven in de ha ven van Tandjong Priok te water sprong en een meisje redde. Wanneer men nagaat, dat vooral in dien tijd de haven wemelde van haaien en tevens door onderwaterstroomin- gen onveilig wordt gemaakt, kan men het niet anders dan toejuichen, dat de voorzitter dit gebeuren naar voren bracht en den moedigen redder, mede namens de aanwezigen op deze wijze huldigde. De heer Schenkius geeft hierna de leiding over aan de feestcommissie. Op het programma staan een tweetal kluch ten en het optreden van de mondorgelclub vermeld. De wijze waarop door de hoofdver tolkers deze kluchten werden opgevoerd was van dien aard, dat we zelfs een moment in span ning zaten of een van de dames achter ons nog tot bedaren zou komen. De lachsalvo's waren niet van de lucht, ,,'t Valsche etiket" was de naam van dit eerste blijspel. Twee zakenmenschen van het Israëlietische geslacht, Samson en Moot, houden er een particuliere arbeidsbeurs op na als dekmantel voor hun eigenlijke zaak, die een voorschotbank is. Een aantal geestige verwikkelingen, met als slot het ingrijpen van den machtigen arm der wet in de booze praktijken van het tweetal, leidt tot ontbinding van de firma en tot den uitroep van Samson: „Voortaan worden we eerlijke zakenmenschen, zonder valsch etiket". Een daverend applaus was de verdienste voor het geestige en vlotte spel. Na dit alleszins geslaagde stuk is het de mondorgelclub, die door het spelen van een aantal pupulaire liedjes door de aanwezigen meegezongen en geneuried, een muzikale noot in het programma bracht. Na de pauze volgt dan het blijspel in twee bedrijven „De truc van Tinus". Tinus zit onder de plak van zijn vrouw en de wijze, waarop Tinus zich nu onder den druk der pantoffel vandaan weet te worstelen, is niet zoo alledaags. Hij simuleert namelijk een ernstige afwijking van de hersenen en de dokter, als vriend van Tinus, in het komplot tegen vrouwlief betrokken, geeft de vrouw een ernstige wenk om anders tegen haar man op te treden. Zij merkt op een gegeven oogenblik dat haar man simuleert, maar tevens, dat zij als vertegenwoordigster van het „zwakke geslacht" wel wat te bar tegen Tinus is opgetreden en een happy end is het gevolg. We kunnen niet anders zeggen, dan dat de diverse spelers een uitstekend spel te zien gaven en dat vooral Tinus voor zijn rol als geknipt was. Een van de bestuursleden over handigt tenslotte den damesleden van het clubje, dat gedurende dit seizoenvop zoo voor treffelijke wijze den bond heeft bijgestaan in het vullen van zijn avonden, bloemen, terwijl den heeren sigaren en cigaretten werden aan geboden. Wij zijn ervan overutigd, dat de genen, die de avonden van den bond van Oud onderofficieren hebben meegemaakt, met be langstelling uitzien naar het komende seizoen. Douwt EgbtrTs Echte Friesche Heeren-Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigste pijptabak. In het gebouw van den R.-K. Volksbond gaf gisteravond de Missienaaikring „St. Theresia" een feestavond. Een feestavond had eigenlijk de enkele maanden geleden gehouden tentoon stelling moeten besluiten, maar door omstan digheden was deze „sluiting" verplaatst tot na Paschen. Jammer was het, dat de zaal niet voller was, jammer om méér dan één reden. Men heeft geld noodig om de grondstoffen te kun nen aanschaffen. Zeer logisch. Men organi seert nu een avondje er geeft werkelijk waar voor het geld. Prof. Mellorini en zijn „collega" Piet Schutz hebben op schitterende wijze een repertoire afgewerkt, dat er van stukje tot beetje insloeg. Ofschoon zij in genre geheel uiteenliepen (Mellorine is goochelaar, buik spreker en zelfs Magiër, terwijl Schutz voor- dracht-kunstenaar is) vulden beide artisten elkander op loffelijke wijze aan. Wij behoeven Mellorini natuurlijk hier niet te recenseeren. Zijn prestaties oogstten tel kens weer aan een dankbaar applaus en soms stomme verbazing! Vooral de truc met die getallen op een papier (de som van enkele getallen wordt genoemd en Mellorini heeft de uitkomst al op een lei) scheen velen niet dui delijk. Ook de enveloppenproef (zuivere tele pathie, meneer!) leek velen van een magische duisterheidNatuurlijk kwam Greetje ook later op het tooneel. Dat aan het organiseeren van een derge- lijken avond kosten en vooral moeiten zijn verbonden, behoeft geen betoog. En daarom had de zaal vol kunnm, neen, moeten zijn. Piet Schutz mogen wij niet onvermeld laten. Zijn voordrachten waren even origineel als komisch, en hij schijnt even gemakkelijk de allures van een oud man als die van een fuif nummer 'te kunnen aannemen. Zijn toppres tatie leek ons de creatie van een boerenge- meenteraadslid, die „bekroond" was op een varkenstentoonstelling en daarna „twee man nen en een boer" op bezoek kreeg met de uitnoodiging de „bovenste nul van lijst 11" te willen zijn. Zoo werd ie gekozen. De Geest. Adviseur, kapelaan Coelen, sprak een kort, ernstig woordje tusschen de bedrij ven door. Een woordje van propaganda en van opwekking tot steun. Vertelde, dat het in het voornemen ligt om den Chineeschen Natuurhistorisch Museum. Elke week. eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand vqn 8 10 uur, den eersten Zondag van elke maand van 3—5 u. Maandag 5 April. R.K. Volksbond, 8.15 u. Openbare Zang avond. Donderdag 8 April. Casino, 8.30 u. Vijfde abonnementsvoorstel ling „Een vrouw in haar bloei". Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Vrijz. Chr. Jongerenbond. Maandag 5 Apriluur 19.10 HERMAN NIJPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Heren-modeartikelen, overhemden, handschoenen etc. Zeer grote keuze, opvallend lage prijzen. Priester-Student Tsjang, die in 1938 hoopt priester gewijd te worden, een compleet stel liturgische gewaden te schenken, aan te ma ken door den Helderschen Missienaaikring, omdat de studiekosten van dezen student door de Parochie van de H.H. Petrus en Paulus gedragen worden. Zijn Eerwaarde sprak er onverholen en de pers mocht dat vermelden ook zijn teleurstelling over uit, dat juist die Heldersche ingezetenen, die in Katholiek Den Helder vooraan staan, afwezig waren op een avond als deze Na het programma werd de loterij afge werkt en bleef men nog een uurtje bijeen voor gezellig samenzijn. Het eeuwige belastingmerk. Er werd aangifte gedaan door een persoon, dat van zijn rijwiel, hetwelk neergezet was aan de Sportlaan bij het HFC-terrein, het belas tingmerk verdwenen was. Weer een loodverzamelaar. Zaterdag werd in Wieringen aangifte ge daan, dat een vrij groote hoeveelheid lood, hetwelk zich aan visschersnetten bevond, ont vreemd was, vermoedelijk door een schipper^ welke zich met het vaartuig reeds Helder- waarts had begeven. De politie alhier was aktoo op haar qui-vive en hield den man aan, toen deze in de wate ren verscheen. Inderdaad bleek het lood aan boord te zijn. Na de ondervraging werd de man op vrije voeten gesteld. „newcomers" als Chesterfield \en Coventry, Plymouth. Norwich enideraySk andere be« faamde Agd£^^^"g33HSj^ÖHi^in New* castle 1^5Bg8R8BPgS(mWBr!TOAllB^Md.riemaal wmna^RroyBIitiSêèi^mnTïm^cstei Un By f EEN\WEEKNVETVAtA^a vincieéenno Boven. Vraagbi»xond nBeva, winkel**, o^lo. Fabrieken EL sTERKE nu' nu hoi nie va Uit din, het ken de- en tweede of meer jninder vers illa len ral de 3 te l|M, ijK.cn -yu ci«8 ïe la len afdalen, zou stellig erschil in spelpeil brengen tusschen 20) Langen tijd zat ze stil voor zich uit te sta ren, overwegend wat die vrouw, die nu voor goed was heengegaan, beteekend had voor haar gezin, voor hóór en niet in het minst voor Marjoleintje En plotseling voelde ze dat er iets heel dier baars haar weggenomen was. Herinneringen aan tooneeltjes van eenige jaren geleden kwamen weer bovenWeer zag ze de moederlijke zorgen, waarmee die vrouw haar omringd had, de laatste dagen voor Marjoleintje's geboorte vooral... Ze zag haar weer puffend en zweetend de zaal op komen met dat pak kleeren in haar armen, op den dag dat zij de kraaminrichting mocht verlatenzag weer het opgeknapte kamer tje bij haar thuiskomst... het gesjouw, weken lang, met het kind naar de polikliniek... Hon derd, neen duizend lieve zorgen had die vrouw aan haar en haar kind besteed. En nu was ze weg, voorgoed weg... Tranen drupten op haar handen waarin de opengevouwen brief lag, die vader Dekkers met bevende hand geschreven had. Ze poog de verder te lezen. Waar was ze ook weer gebleven...? O, ja, hier... ...aan hartverlamming overleden. Het is vanmorgen gebeurd en we kunnen het maar niet begrijpen. We zitten maar en wachten... Het is net alsof we denken, dat ze even weggegaan is en aanstonds terug zal komen, maar ze komt niet meer terug, nooit meer... Ik heb tegen de kin deren gezegd, dat ze slaapt en nu pra ten ze heel zacht, om haar niet wakker te maken... Ze zag ze in haar gedachten zitten, Riekie, die nu pas negen geworden was, Henkie van zeven en Marjoleintje... Muisstil zouden ze zijn, die twee grootsten, zooals ze dat vroe ger ook altijd waren als Marjoleintje sliep. Coba, een meisje van bijna vijftien, zou het wel hard te verduren hebben, dat kind hing zoo aan haar moeder... Ontroerd las ze verder: ...Het is nu zoo stil in huis, en dat zal na Zaterdag, als ze begraven is, nog wel erger worden. Noü heb je het idee, dat ze er toch nog is... Mijn getrouwde dochter komt een paar dagen hier om met alles een beetje te helpen. Ze is met d'r man overeengekomen, dat zij de kinderen voor- loopig bij zich neemt, behalve Coba dan, die komt van d'r betrekking thuis om voor mij te zorgen, ze is flink genoeg. En wat Marjoleintje betreft ja, je begrijpt Dien, dat we haar hier niet meer kunnen houden, nu m'n vrouw er niet meer is om voor haar te zorgen.., „Ook dót nog," steunde zij. Marjoleintje zou dus thuiskomen. En juist nu, dat ze over een paar weken zonder be trekking kwam. Ineens was het zekere ge voel, direct iets anders te krijgen, niet zoo sterk meer in haar. Was dat door haar angst? De vrees, dat zij en het kind gebrek zouden moeten lijden? Had zij daarvoor het bij zich nemen van het kind, keer op keer uitgesteld, dat het nu, op zoo'n ongelegen tijdstip moest gebeuren? En zouden ze hier in huis, waar ze toch al bij het minste gerucht aanmerking maakten, wel goedvinden, dat ze Marjoleintje bij zich nam? Ze had hen, direct al bij haar komst, van haar omstandigheden op de hoogte ge steld. Ze hadden het kind ook al een paar maal gezien als juffrouw Dekkers haar eens meebrachtj als ze in Den Haag moest zijn. Ze vonden haar lief, maar of dat voldoende was om haar in huis te willen nemen? Overi gens was de omgeving ook niet zoo heel ge schikt voor het kind. Ze dacht aan de tallooze ruzies en de scheldwoorden, die tot haar ka mertje doordrongen, op avonden, dat de man naar huis kwam en het bleek, dat hij weer teve«l gedronken had. Dan had zij wel eens aanmerking gemaakt en gezegd, dat dit een heel ander lawaai was dan wat zij wel eens maakte met de naaimachine. Den volgenden dag was de vrouw dan met allerlei veront schuldigingen aangekomen. De juffrouw zou er toch niet om weggaan? In ieder huishouden kwam immers wel eens een woordje voor zóó erg was het toch niet geweest, het leek altijd meer voor een ander. Waar vond ze zoo'n lieve kamer en voor zoo'n kleinen prijs? Dat laatste was ook het eenige, dat haar noopte te blijven, vooral met het oog op het geen haar nu wachtte. Het bonsde in haar hoofd. Dat alles nu ook zoo opeens kwam. Ze moest probeeren eens kalm over de dingen na te denken en zien Zaterdag vrij te krijgen, dan kon ze Vrijdag avond nog naar Amersfoort gaan. Misschien dat er tóch nog iets op te vinden was. Mis schien dat Trees, die zelf nog geen kinderen had, er Marjoleintje tegen een kleine vergoe ding bij wou nemen, al was het alleen maar zoolang, totdat zij een andere betrekking ge vonden had. En ofschoon ze het onderdrukte, kwam toch het gevoel steeds bij haar boven, dat ze dien morgen wel wat ól te doortastend gehandeld had om zoo ineens maar op dat ontslag in te gaan. Dien komenden Zondagmiddag nam Diny Marjoleintje mee terug naar Den Haag. Het kind, dat er niet veel van begrepen had, wat er de laatste dagen in huis voorgevallen was, vond het alleen maar vreemd, dat ze allemaal zoo verdrietig waren omdat moeder Dekkers nu eens een paar dagen achter elkaar lekker sliep. Dat was toch prettig, want ze was dik wijls zóó moe... Dat had ze haar vaak genoeg hooren zeggen. Alleen vond ze het erg jam mer, dat ze haar niet éven wakker mocht maken om te zeggen, dat ze Zondag met Mammie mee naar Den Haag zou gaan. Maar misschien was het ook wel beter dat ze dat nog niet wist, want het was best mogelijk, dat ze het heelemaal niet prettig zou vinden. „Je blijft bij me tot m'n dood toe," had ze eens gezegd. Als ze het dan nü maar goed vond dat ze meegegaan was. Ze had eigenlijk wel graag gebleven, want moeder Dekkers had haar beloofd, dat ze over een paar maan den naar school mocht. Naar school, dat was fijn want dan was je gróót. „Dat kind hoeft eigenlijk niet meer naar school, zóóveel weet ze al," had moeder Dekkers laatst tegen haar man gezegd. En dat was waar ook, want ze kon haar eigen naam al schrijven en ook tot twééhonderd tellen. Dat had Coba haar geleerd. Die kon zelf nog veel meer, die verdiende al geld ook. Mammie was toch ook wel lief, want toen ze dat vertelde van die school, zei ze direct: „Als je dat zoo prettig vindt, zal ik je in Den Haag op school zien te krijgen, al is het dan ook niet direct op de groote." Moeder Dekkers had haar altijd voorge houden, dat ze erg aardig tegen Mammie moest zijn omdat ze zooveel verdriet gehad had. Nou, dat had ze dan nu zeker nog, want af en toe kon ze nèt kijken of ze zou gaan huilen. Hoe kon je nou verdriet hebben als je in zoo'n mooie groote stad woonde met al die trams en auto's, en die als het donker begon te worden, zóó mooi verlicht werd als het precies een sprookje was. Als je dat zag kon je toch alleen maar vroolijk zijn. Maar Mammie hield misschien niet van zooveel drukte en van al dat licht, want ze zei altijd, als ze Zaterdags bij hen kwam, dat dat de prettigste dagen van de heele week voor haar waren. Nu, dat kon Marjoleintje niet be grijpen, ze vond er niets aan, daar in Amers foort... Moeder Dekkers dacht er ook zoo over, want ze zei altijd: „Ik kan niet tegen die stilte hier, 't is m'n dood..." Wat dat precies beteekende wist ze niet, maar ze begreep er wel uit, dat het toch niet heele maal naar d'r zin was. Ze zou aan Mammie vragen of Moeder Dekkers héél vaak naar Den Haag mocht komen, dat zou best mogen. Als ze daar nou zoo van hield... De maanden die volgden hadden groote moeilijkheden voor Diny meegebracht. Eer stens al haar overhuizing naar de kleine étage-woning in een der smalle straten van een arbeiderswijk. Ze was daartoe overge gaan, toen het haar bleek, dat de menschen bij wie ze inwoonde, in geen geval toestonden dat ze Marjoleintje bij zich nam. In de buurt wisten ze niet beter of ze was niet getrouwd en dan kon haar zoo maar niet ineens een kind aanwaaien. Zij wisten wel beter, maar niet daar was je tegenover de menschen niet mee klaar, meenden ze. Er bleef haar dus niets anders over dan te vertrekken en omdat ze eigenlijk toch ook naar wat vrijheid ver langde, besloot ze een kleine woning te huren en die op een zoo goedkoop mogelijke wijze in te richten. Ze was nu achteraf heel blij met de kleine meubeltjes, die zij zich in den loop der jaren aangeschaft had en die haar nu, nog meer dan op een gestoffeerde kamer, zooals zij tot nog toe gehuurd had, van pas kwamen. Dekkers had haar het ledikantje en ook nog een kastje voor Marjoleintjes kleeren gestuurd en zoo had ze al spoedig het hoog- noodige bij elkaar. Door bemiddeling van mijnheer Marks, die zich achteraf heel menschelijk tegenover haar betoonde, had ze van een andere zaak werk aan huis gekregen, zoodat ze den geheelen dag bij Marjoleintje kon zijn. Ze had er van af gezien haar al direct naar school te sturen, Ze wilde eerst volop van haar bijzijn genieten! Het vroolijk gebabbel van het kind bracht een aangename afleiding in haar eentonig bestaan. (Wordt vervolgd),

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5