Italiaansche beschuldigingen tegen Frankrijk Wat weten wij van Chili? Buitenland Politieke spanning in japan Binnenland Eden en de niet-inmenging De Italiaansche marine- begrooting Nieuw Europeesch record 100 meter schoolslag voor heeren Elf-provinciën-tocht 4-jarig meisje door vracht auto doodgereden Hef koningschap in Oostenrijk en de Nationaal-socialistische bedreiging Goering naar Rome? Dc plannen tof verdeeling van Palestina Verzakking van spoorlijnen Ameland krijgt nieuwe reddingboot Brug over de Ringvaart bij Heerhugowaard Het Lagerhuis vraagt Inlichtingen. De heropening van het Britsche parlement is voor de afgevaardigden aanleiding ge weest tot een kruisvuur van vragen aan den minister van buitcniandsche zaken over den tegenwoordigen staat der niet-inmengings- procedure, Eden antwoordde: „Het inter nationale bureau, dat belast is met het con troleplan, heeft thans het eerste stadium van zijn regelingen betreffende de toepas sing van dit plan voltooid en de eerste groe pen agenten zijn reeds vertrokken naar hun posten. Ik ben op het oogenblik niet in staat het huis nadere inlichtingen tc verstrekken over het onderzoek der niet-inmengingscom- missie naar de kwestie van het weghalen der vreemdelingen van het Spaansche ge bied". Zooals de Britsche regeering echter verklaard heeft, hecht zij groot belang aan het maken van vorderingen in deze rich ting. Er is kortelings geen enkel bericht ont vangen over aan land zetten van buiten- landsche troepen in Spanje." Op nadere vra gen, of Eden kennis droeg van nieuwe zen dingen Italiaansche troepen of gifgassen door Duitsche en Italiaansche schepen, gaf de minister een ontkennend antwoord. mogendheden voor de verwezenlijking van haar programma's over hebben, verzekert het verslag, dat de .Italiaansche vlootbouw in regelmatig tempo voortgaat. De kruisers „Cavour" en „Gulio Cesare", die 25.000 ton meten en gemoderniseerd zijn, zullen bin nenkort opnieuw in dienst gesteld worden. Twee kruisers van 7000 ton, de „Garibaldi" en de „Duca Degli Abbruzzi" zetten hun proeftochten voort, evenals andere eenhe den. De luchtmacht der marine is reeds aan ernstige reorganisatie onderworpen. Het materiaal op de eenheden wordt ver nieuwd. Tsjecho-Slowakije's belang bij een Monarchale Staatsvorm. Het orgaan van het Vaderlandsche Front te Weenen, „Wiener Stadtstimmen", ver klaarde gisteren, dat de behandeling van het legitimistische vraagstuk door Tsjechoslowa kije de laatste toetssteen voor de wijsheid der Tsjecho-Slowaaksche Staatsleiding zou zijn. Men moet zich vrijmaken van de gedachte, dat. Oostenrijk en Tsjccho-Slowakije princi- pieele tegenstanders zijn. Men diene er zich echter voor te hoeden, dat Tsjecho-Slowa- kije zich in binnenlandsche aangelegenhe den van Oostenrijk mengt. Men moet in Praag bedenken, dat een monarchie in Oostenrijk iedere mogelijkheid dat het nationaal-socialisme vasten voet krijgt, voor goed uitschakelt. Daarentegen zou een door het nationaal-socialisme be dreigd Oostenrijk ook voor Tsjecho-Slowa- kije een hoogst gevaarlijken factor vormen. Kwart millioen lire fiopqer. Het verslag over de marincbegrooting 19371938, dat bij de Kamer is ingediend, wijst een stijging der uitgaven met 246 mil lioen lire in vergelijking met de loopende begrooting aan. De nieuwe begrooting be loopt volgens het ontwerp 1.857.891.000 lire. Ten aanzien van de vlootpolitiek stelt het verslag vast, dat de fascistische regeering, hoewel zij bezield is door den wil een bewa peningswedloop te vermijden, rekening moet hóuden eenerzijds met de nieuwe ver antwoordelijkheid, welke de marine draagt door de schepping van het keizerrijk, en an derzijds met de vlootprogramma's der vreemde mogendheden. Na een overzicht te hebben gegeven van de uitgaven, die deze De Italiaansche persmanoeuvre, die er in bestónd op Frankrijk de verantwoordelijkheid te werpen voor een eventueele herziening doör Ita lië van zijn houding ten aanzien van de nietinmenging in Spanje, komt dagelijks meer tot uiting. De Romeinsche pers bereidt de open bare meening voor door de publica tie van buitenlandsche berichten over z.g.n. Fransche schendingen der niet-inmenging en voorts door het afdrukken van een soort offici eus communiqué, waarin nieuwe bij zonderheden opeengetast worden. In een hoofdartikel beweert de Tribuna gisteren de verantwoordelijkheden vast te stellen en schrijft: „Het is duidelijk, dat de ontwikkeling van den toestand, een maand nad en dag, waarop alle deuren theoretisch zouden hebben moeten zijn gesloten, een nieuw onderzoek van den toestand noodig zal maken, aangezien de handhaving van eenzijdige neutraliteit zou neerkomen op een begunstiging van een van beide par tijen." De Tribuna beschuldigt vervolgens den Franschen staat „vertrouwd te zijn met de medeplichtigen van Moskou, den slaaf te zijn van Rusland en gebonden te zijn door de verkiezingschantage en -tyrannie" en verklaart het onduldbaar, „dat verdachte en onoprechte richtlijnen worden gehand haafd, die het leven der volken diep in ver warring brengen en uiterst gevaarlijke me thodes instellen in de internationale betrek kingen." Andere dagbladen, zooals de „Corriere Pa- dano", gaan zoo ver, dat zij Frankrijk er van beschuldigen" onder de valsche vlag der nietinmenging een coalitie-oorlog tegen Duitschland en Italië uit te lokken". Hetzelfde blad voegt hieraan toe, „wan neer men kalm het Europeesche program ma beziet is men verplicht recht te doen wedervaren aan de militaire wedergeboor te van Duitschland en Italië, mogendheden die zonder eenige verantwoordelijkheid te dragen voor de oproerige vernieling van Frankrijk twee der sterkste bolwerken voor de orde op het vasteland vormen." Er zou volgens een bericht uit Rome, spra ke zijn dat een reis van Goering naar Italië zal plaats vinden vóór het bezoek van Schuschnigg. Voor het oogenblik gaat het nog slechts om een niet bevestigd gerucht. De plannen tot vdrdeeling van Palestina, zooals deze door de Engelsche bladen zijn gepubliceerd, worden te Jeruzalem zoowel door de Arabische als door de Joodsche peis krachtig van de hand gewezen. DREIGENDE STAKING IN DENEMARKEN. In Denemarken dreigt opnieuw een groo- te stakingsbeweging. De voorstellen van den bemiddelaar die onder meer belangrijke loonsverhoogingen voor de betrokken groe pen arbeiders bevatten, zijn gistermiddag door de werkgevers van de hand gewezen, waarbij in het bijzonder de geeischte con cessies voor de arbeiders in de ijzerindustrie en het bouwbedrijf beschouwd werden als onaanvaardbaar. Wanneer alsnog niet de een of andere bemiddeling tot stand komt, zullen Zaterdag 70.000 tot 80.000 arbeiders het werk neerleggen, DE VERMISTE DOUGLAS. Wrakstukken op 5500 M. hooqte? Uit een vliegtuig, dat een onderzoek in stelt naar de sedert Zaterdag vermiste Dou- glas, welke voor Nederlandsc.he rekening was gebouwd, heeft men waargenomen, dat de wrakstukken van het toestel, waarvan gisteren melding is gemaakt, zich op 5500 meter hoogte tegen een berghelling bevin den. Men heeft geen enkel levensteeken van Ie bemanning opgemerkt. Een andere groep nadert te voet de plaats, waar het ongeluk zich heeft voorgedaan. ENGELSCH WATERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Dooden en gewonden. Het Britsche Ministerie van Luchtvaart deelt mede, dat een vliegtuig bij Calshot op zee is verongelukt. De officier-vlieger is om het leven gekomen, twee inzittenden worden vermist. Men meent, dat zij verdronken zijn, twee andere inzittenden zijn gewond. In het Oostelijk deel van Brazilië. Tusschen Cachoeiro de Ttaperirim en Vic toria (ih hét Oostelijk deel van Brazilië) is het baanvak der spoorwegen over een lengte van. 600 meter op verschillende plaat sen verzakt, Een blokhuis is bedolven. In het gebouwtje bevonden zich eenige perso nen. Het aantal dooden is niet bekend doch schijnt groot te zijn. NATIONALISATIE DER TSJECHO- SLOWAAKSCHE OORLOGSINDUSTRIE. In Tsjecho-Slpwakije is bij de parlemen taire commissie voor de landsverdediging een wetsontwerp ingediend, strekkende tot nationalisatie van de Tsjecho-Slowaaksche oorlogsindustrie. EEN KINDERRIJK GEZIN. Te Pees in Hongarije is de vrouw van een spoorwegarbeider verblijd met de geboorte van haar 23en zoon. De echtgenoote van den rijksbestuurder zal meter van het pasgeboren kind zijn. DORP IN SYRIë DOOR AARD- VERSCHUIVINGEN BEDREIGD. Het dorp Akoera in Noord-Libanon wordt reeds dagenlang door groote aardverschui vingen geteisterd. Verscheidene huizen zijn ingestort. De lucht wordt door uitstroo- mende zwaveldampen verpest. MONDAIN „.RIVIèRA-LEVEN" IN ZUID-AMERIKA AAN DE KUST VAN DEN STILLEN OCEAAN. Naar aanleiding van het bezoek van de Nederlandsche Handelsmis sie onder leiding van Jhr. mr. dr. van Karnebeek aan de Zuid Ameri- kaansche staat Chili, is het niet on aardig over dit land eens eenige bij zonderheden te vernemen. In feite weten wij over het algemeen niet veel meer van Chili, dan dat daar de ver maarde kunstmest vandaan komt, de be roemde Chilisalpeter en voorts, dat onze landgenoot, professor Krans, oud minister van Waterstaat, er destijds havens heeft doen bouwen. Thans, nu de Nederlandsche Handelsmis- sie ook Chili bezocht heeft, mogen wij wel eens op andere zijden van dat land gaan letten. Dit wordt ons bepaald vergemak kelijkt. omdat Chili eigenlijk maar twee zijden heeft: een oostkant en een westkant. Want een blik op de kaart is voldoende om te doen zien, wat een lange en smalle strook het grondgebied van deze republiek vormt, rechts afgesloten door de Cordillera de Los Andes als één gesloten muur van bergen, die met eeuwige sneeuw bedekt zijn. en links besnoeid door den eindeloos groo- ten Stillen Oceaan, waar men pas na vele dagen varens de eerste eilandjes bereikt, doch waar men weken noodig heeft om op belangrijke kusten aan te komen. Droogte en overstelpende regen, val belemmeren in sommige streken den landbouw. Dat zulk een vreemdsoortig gevormd land zich niet precies zoo ontwikkeld heeft als iedere andere staat, valt waarlijk niet te verwonderen. Het Noorden des lands bij voorbeeld is totaal regenloos; in havenste den als Antofagasta en Iquique kost het de grootste moeite om een grasveldje in het leven te houden. Daar gaat -men versche koemelk koopen aan boord van de kust- schepen. die een levende stal met zich voe ren. Die droogte belet er dus iedere voort brenging op het gebied van landbouw en veeteelt: tevens echter heeft diezelfde droogte de grootste schat des lands helpen bewaren, n.l. de salpeter, die hier in dikke lagen onder het zand en bergpuin wordt uitgegraven Wel is waar heeft de opbrengst van deze nationale rijkdom veelgeleden ten gevolge van de vorderingen der kunstmatige stikstofbereiding, maar nog steeds vormt de salpeter het gewichtigste uitvoerartikel des lands, en ook het Nederlandsch Chileen sche handelsverkeer wordt beheerscht dooi de vraag, hoeveel van deze grondstof ons land afneemt. Is dit Noorden dus troosteloos dor, het Zuiden van Chili daarentegen is zeer re genachtig, zoo zeer zelfs, dat er streken voorkomen, waar geregelde landbouw on mogelijk» is. Met name op de eilanden ver der Zuidelijk langs de fjordenkust is dit hier en daar het geval. In de Zuidelijke provincie Asyén schijnt veel toekomst te zitten voor veefokkerij en zuivelbereiding De Zuidelijkste stad Magallanes, voorheen Punta Arenas genaamd, voert veel wol uit. De hoofdstad is ruim gebouwd en ligt in een zonnige vallei. Nu wij aldus met het verschroeide Noor den en het doorweekte Zuiden hebben ken nis gemaakt, kunnen wij den romp des lands eens nader gaan bekijken. Daar vinden wij op vier uur sporens per elec- trische trein en drie uur per auto, de beide grootste steden vrij-dicht bij elkaar liggen, Santiago, hoofdstad des lands, en Valnara iso. voornaamste haven. Santiago de Chile telf ruim 800.000 inwoners. Het is een luis terrijke hoofdstad in wording met breede boulevards, ruime pleinen, drukke winkel straten wijde parken en dit alles in een zonnige en vroolijke vallei, waar de be sneeuwde kruinen der Cordillera overheen gluren. b'an'r'ngroei doet hier geheel aan Ca- lifornië denken: weelde van eucalyptus en peppertree, doch ook palmen, ceders en mas sa's bloemen. Het Chileensche fruit is bij zonder overvloedig en goedkoop. Ook de wijnen bezitten voortreffelijke hoedanig heden, tegen geringen prijs. T'alparaiso, de lieflijke havenstad. De havenstad Valparaiso is natuurlijk in hoofdzaak op nuchtere werkzaamheid inge steld, doch heeft daarbij toch ook niet vergeten, om voor het uiterlijk aspect te zorgen. Langs de zee zijn fraaie boulevards in de rotsen uitgehouwen en vervolgens met bloemen en sierboomen beplant, zoodat deze kust hoe langer hoe lieflijker wordt, Het brandpunt van dit „Riviera-leven" is de badplaats Vina del Mar, die eigenlijk een tweelingstad vormt met Valparaiso. F.en zeer mondain casino met volle vrijheid tot spelen, een moderne opera, een hotel, zoo als er in Nederland geen bestaat, een ren baan, die als de mooiste in Zuid-Amerikn geldt, aldus is Chili er in geslaagd, om een vreemdelingen verkeer te scheppen, dat zeer veel geld in het land brengt. De bevolking. Van de nationale hoofdstad Zuidwaarts reizende, spoort men eerst door de wijnstre ken heen, en daarna bereikt men geleidelijk het gebied, waar vroeger de Araucaniërs nis vrije indianen leefden, door niemand ooit overwonnen. Sinds 1883 maken zij deel uit van de Chileensche republiek. Om streeks dien tijd hebben zich in deze gewes ten echter ook zeer vele Duitsche kolonisten gevestigd, met het gevolg, dat hier een ge heel nieuw Chileensch ras aan het ont staan is, met vele. ontegenzeggelijk goede eigenschappen In deze reeds meer regen rijke streken is de landbouw hoofdmiddel van bestaan, doch ook hier heeft de regeering gezorgd voor bijkomstige welvaartsbronnen, door het toerisme krachtig ter hand te nemen. Een trekpleister voor toeristen. Hiervoor nu leent zich dit Zuiden van centraal-Chili uitmuntend. De Cordillera be staat hier niet meer uit een ongenaakbare rotswand zonder begroeiing, doch het ge bergte opent zich hier in valleien en losse toppen, waartusschen tal van meren lig gen. Dit geheele comnlex is zwaar beboscht en boven dezen rijkdom aan bijna subtropi sche vegetatie, verheffen zich de stralend witte kruinen van kegelvormige vulkanen. Inderdaad is dit een landschap, dat groote bekoring uitoefent op den zomergast: en de Chileen heeft de kunst verstaan, om door goed aanpakken van de zaak, al zijn buren naar deze liefelijke oorden toe te lokkx. Zoo plegen de toeristen uit Buenos Aires bii voorbeeld de heenreis te maken per trein over de Andes, regelrecht via Mendoza naar Santiago en Vina del Mar.. Terug echter reizen zij dan via de Chileensche meren, telkens per motorbootie en autobus van het eene bergmeer naar het andere, totdat zij eindelijk bij het Argentiinsche meer Nahu- èl Huapi een spoortrein vinden, die hen dwars door Patagonië in slechts anderhal- ven dag naar Buenos Aires terugbrengt. Cartonnet brengt het op 1 min. 10.6 sec. In het Hebert-zwembad te Parijs heeft de Fransche zwemmer Jacques Cartonnet gisterenavond een poging ondernomen om het Europeesch record op de 100 meter schoolslag voor heeren, dat hij zelf op 26 April 1935 te Parijs had gevestigd met een tijd van 1 min. 11 sec. te verbeteren. CARTONNET Cartonnet slaagde hierin op uitstekende wijze. Hij logde den afstand thans in 1 min. 10.6 sec. af en verbeterde hiermede niet alleen het Europeesch record met 0.4 sec., maar benaderde het wereldrecord, dat met 1 min. 10 sec. op naam van den Amerikaan John. Higgins staat, tot op 0.6 sec. REGEERING EN PARLEMENT STAAN SCHERP TEGENOVER ELKAAR. Gisteren heeft de Japansche minister van financiën, Joeki, volgens Domei, tegenover een aantal vertegenwoordigers van de pers verklaringen afgelegd over de algemecne po litiek. Joeki wenschte eerst vast te stellen, dat het Lagerhuis ontbonden is om de lei ders van de partijen er toe te brengen hun houding te herzien. Joeki zeide van meening te zijn, dat de regeering geen bezwaar heeft tegen een meerderheid van de bestaande groote partijen, wanneer de individueele le den van deze partijen zich slechts bewust worden van den ernst van den toestand aan welken Japan het hoofd moet bieden, ge lijk de regeering dit doet. Hoewel de regeering bereid zal zijn een nieuwe partij, wanneer deze gevormd wordt door die partijmannen, welke den toestand even ernstig inzien als de regeering, steun te verleenen, zal zij niet het initiatief tot een dergelijke partij nemen, en zij zal geen ac tie voeren om de geboorte der nieuwe partij te verhaasten voor de algemeene verkiezin gen. Het is echter mogelijk, aldus ging de mi nister verder, dat de regeering het nieuwe Lagerhuis ook zal ontbinden, wanneer de politieke partijen in gebreke blijven, zelfs na de algemeene verkiezingen hun houding te herzien en in plaats daarvan volharden in een tegen de regeering gekeerde houding. De verklaringen van den minister van fi nanciën hebben te Tokio zeer de aandacht getrokken, aangezien hieruit blijkt, welke houding de regeering aanneemt tegenover een nieuw op te richten partij en tegenover het nieuwe Lagerhuis. Het antagonisme tusschen de regeering en de politieke partijen wordt intusschen scher per. Zoowel de Minseito als de Sijoekai doen thans openlijk aanvallen op de regeering, die zij beschuldigen van ongrondwettigheid! terwijl de regeering van haar kant haar uit dagende houding tegenover de politieke par tijen volhoudt. De gouverneurs der provinciën en de com mandanten der provinciale politie, die thans in conferentie te Tokio bijeen zijn, hebben gisteren van de regeering instructie gekre gen zorg te dragen voor een „zuivere ver kiezing" door een strenge controle uit te oefenen op opwindende uitlatingen, die aan drijven tot rechtstreeksc.h optreden of bolsje- wiseering, of vervreemding van leger en volk. De partij dor sociale massa heeft een ver klaring gepubliceerd, waarin de ontbinding van het Lagerhuis aan de kaak gesteld wordt als een negatie der wetgeving door de regeering. In de verklaring wordt ge zegd, dat de aanval der regeering op de grootere politieke partijen kan worden goed gekeurd, maar dat de fascistische houding der regeering, die neerziet op het Lagerhuis, ernstig afgekeurd moet worden, FINE WINT VAN ALJECHIN. De uitslagen van de partijen, gespeeld k de vijfde ronde van het tournooi te Mar*.,: luidden: Fine—Aljechin 1—0; era Menehik—B,,. „er i_0; Milner Barrv—Alexander l~q. FoltysThomas 10; KeresTylor De partij uit de vierde ronde tusscW 41exander en Vera Menehik eindigde in mise. Fine en Keres hebben thans ieder 11/ punt uit 5; Foltys 4 en Aljechin 3 punten.2 Op initiatief van den A.N.Wjj Drie en dertig hindernissen moe! ten genomen wordenl Ten einde het tourisme in het eigen land te bevorderen en de bezienswaardigheden daarvan bij onze landgenoot en meer bekend te maken, heeft de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B. besloten, te beginnen met 1 Mei a.s., een Elfprovinciën-tocht door Nederland uit te schrijven voor toeristen. De declne- mers zijn geheel vrij in de wijze waarop zij de reis door ons land willen maken kunnen dus gebruik maken van onverschil- lig welk vervoermiddel: trein, auto, fiets vaartuig, enz., terwijl zij ook geheel vrij zijn in de keuze van de dagen, waarop zij hun tochten willen doen, mits zij die maar vóór 1 Mei van het volgend jaar hebben beëindigd. Doel van den tocht is, dat de deelnemers in den loop van een jaar in iedere provincie drie aangewezen bezienswaardigheden heb ben bezocht, monumenten, museums, of an dere uit een oogpunt van natuur- en steden schoon belangrijke objecten, ook die welke minder bekend zijn en niettemin de belang stelling verdienen. Deze zijn zooveel mogelijk zoo gekozen, dat een bezoek daaraan tevens een algen leenen indruk kan geven van de provincie. Wie in den loop van één jaar, dus vóór 1 Mei 1938, de 33 aange wezen bezienswaardigheden hebben bezocht, ontvangen 'n herinnerings plaquette, terwijl ook aan degenen die 22 of 11 van de aangewezen punten bezochten een souvenir zal worden uitgereikt. In de provincie Noord-Holland zijn voor een bezoek aangewezen: Molenmuseum te Koog aan de Zaan, stichting Cruquius te Haarlemmermeer en stadhuis te de Rijp. Het ligt in de bedoeling, wanneer er vol doende belangstelling voor dezen tocht be staat, die een volgend jaar weer uit te schrijven, waarbij dan weer andere beziens waardigheden kunnen worden gekozen. Ernstig ongeluk te Utrecht. In de Kanaalstraat te Utrecht heeft gis termiddag een ongeval plaats gehad, waar bij een 4-jarig meisje wonende in de Van Imhoffstraat, om het leven is gekomen. Een vrachtauto van een expediteur uit Boskoop reed ter hoogte van de St. Anto- niuskerk met matigen gang, toen plotseling van achter de langs den weg slaande boo- monrij een tweetal kleine meisjes den weg overstak en daarbij blijkbaar niet op bet verkeer lette, waardoor de bestuurder den wagen niet tijdig meer tot stilstand kon brongen. De beide meisjes liepen tegen de auto op met het gevolg dat het jongste kind met een bloedende wonde aan het achter hoofd bleef liggen. Haar zesjarig zusje bekwam geen noemenswaardige verwondin gen. Het ernstig gewonde slachtoffer werd per ziekenauto naar het Academisch Zie kenhuis vervoerd, alwaar het eenigen tijd later is overleden. De oude roei-reddingboot te Hollum op Ameland, waarmee de bemanning zooveel zware tochten heeft gemaakt, zal worden vervangen door een nieuwe motorredding boot. aldus de N. R. Ct„ Naar men weet streeft de directie van de Noord- en Zuid Hollandsche Redding Mij. er naar, de red dingsmiddelen aan de kust te verbeteren cn het oude type reddingboot te vervangen door modern uitgeruste reddingbooten. Het spreekt vanzelf, dat de Amelander bemanning ingenomen is met deze verbete ring. De nieuwe motorroddingboot, die Joan Hodshon gedoopt is, zal nog dit voorjaar gereed komen en op Ameland in de vaart worden gebracht. liet laat zich aanzien, dat de oude roeiboot haar laatste diensten heeft gedaan in den storm van 7 September 1936. Met belangstelling ziet men op het eiland de komst van de nieuwe reddingboot tege moet. Behalve den schipper B. Ney zal op de nieuwe Jioot een bemanning van zes perso nen noodig zijn, welke uit de tegenwoordige roeiers zal worden gekozen. Aangezien de roeiers van Hollum ook de roeireddingboot van Nes bemannen, zal geen der roeiers overcompleet worden. Bij de gister te Utrecht gehouden open bare aanbesteding van bestek no. 1552 H=- betreffende het opruimen van de bestaande overbrugging en het maken van den ondei^ bouw voor een nieuwe brug over de Ring vaart bij K.M. 37.120 en wegens het nia' ken van den onderbouw voor een onder doorgang van den provincialen weg bl) K.M. 37.024 in den spoorweg Den Helder-^ Amsterdam, bij Heerhugowaard, waren i11* gekomen 31 biljetten. Laagste inschrijfster was de N.V. Aanne ming-maatschappij v.h. J. M. St rij land te Uithoorn, voor f 122.680; hoogste inschrijven was II. R. Rijneveld te Rijswijk voor f 159.000

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2