Costuums extra lange en slanke K. N. S. M. 'n CERJIAAS Visscherij 2 5 0 p n d N EE L S BEGRAFENIS ONDERNEMING H VAN LEEDWEN 5e hoofi DAMESMANTELS per spoor In- en Verkoop van Motorrijwielen Alsook e«n groote sorteering Motorrijwielen, Banden en Onderdeelen Leeren DAMESMANTELS Motoronderdeelen TE HUUR Dat zit en dat hondt. Nieuwe voorzitter voor H-F.C Helder Heldersche visschersvlet afgedreven Goed afgeloopen Uit het politierapport TEXEL Vcrschc kadetjes met zand Visscherij Marineberichten Zweefvliegen Lezing van Ir. L. A. de Lange Burgelijke Stand van Den Hel«fer VICTORIA GARAGE NIEUWSTRAAT ^Betrekkingen vsor pers»n»n wagende tet voor figuren Vraagt zichtzendmg bij VICTORIA GARAGE AVOERTEEREN DOEI VERKOOPEN GRAVENSTRAAT 4 aangeboden ZOMERREIZEN 1937 Naar het Noorden en Madeira Passage- en Reisbureau K. KosTel 422 aangeboden HEERENRIJWIEL AdveHteeifc in de SKeldetocfie "Coulant! Hemelvaartsdag naar Amsterdam Meest gesorteerd adres voor Nieuw verhaal van Piepneus en Bibbersnoet VICTORIA GARAGE NIEUWSTRAAT Bij een Germaan worden alle buisverbin- dingen vóór het soldeeren geprepareerd met een soldeerpasta, waarvan de samen stelling een fabrieksgeheim is. Dit ver zekert een volmaakte aanhechting. daar heb Je wat aan N.V. RIJWIELINDUSTRIE F. èj. v. WERVEN, mip.il mist in het Kanaal opzetten, zóó dicht, dat er bijna geen zicht meer was. Af en toe kwam er een gat in, maar vanaf IJmuiden was het weer jammeren. Maar... u ziet, we zijn op de minuut precies aangekomen. Dat alles vertelt een jong zee-officier. Staande voor ons met zijn gebruinden kop. Zonder bravour-toon. In het Centraal Station heerscht rust. Alle raderen, alle assen rusten. Geen enkel onder deel, geen manometer, tikt meer. Een geur van vet hangt zwaar. De groote rust is over Hr. Ms. O 16 gekomen, na maanden van spanning emotie en avontuur. Rust... hoe zullen ze, zij het dan heime lijk, daar naar verlangd hebben, die officieren en bemanning van deze kranige Nederlandsche duikboot. De heer J. Bregman tot bestuurslid gekozen. In de gisteravond in het Kegelhuis gehou den vergadering van de H.F.C.Helder werd in de plaats van den heer J. L. Goedknecht, die om gezondheidsredenen voor zijn functie had moeten bedanken, de heer J. Bregman tot bestuurslid gekozen.. Aangenomen mag worden, dat bij de onderlinge functieverdee- ling de heer Bregman den voorzittershamer toegewezen krijgt. De vergadering besloot voorts om het con tract met den trainer, den heer H. G. Reitsma, voor een jaar te verlengen. De vereeniging zal voortaan 6 dagen de beschikking over dezen oefenmeester hebben. Vanmorgen bjj de „Haaks" aan gekomen zonder benzine. Gistermiddag vertrok, zooals het dezer da gen gewoonte is, een haringvlet uit de haven van Nieuwediep, om buitengaats te gaan vis- schen. Vannacht wilde de vlet, waarin zich een 11-tal personen bevonden, terugkeeren, maar was zoo onfortuinlijk met den eb af te drijven. Het ging zeewaarts en eerst hedenmor gen ontving men alhier het bericht, dat het scheepje bij de „Haaks" aangekomen was, zonder een druppei benzine aan boord. In verband met den zwaren mist is het waarschijnlijk, dat de opvarenden eerst wat beter weer zullen afwachten alvorens hun tocht naar de haven aan te vangen. Vermoe delijk zal lichtschip „Haaks" hen voorzien van de benoodigde brandstof voor den motor. De 14-jarige zoon van de familie Ten Berg, die gisterenmiddag achter een auto liep, kwam onder een anderen auto terecht, welke hem van achteren naderde. De aanrijding liep gelukkig goed af, daar de jongen slechts schaafwonden aan de knieën opliep. Wederom een glanzen mantel. Met den meesten spoed worden de laatste glazen mantels van lantaarnpalen naar de an dere wereld geholpenGisteren sneuvelde er een aan de Lombokstraat. Portiek-wachters. Tegen eenige personen, die in een portiek in&ïiingen, hetgeen verboden is, werd proces- 1 opgemaakt. Mishandeling. bewoner van den Kanaalweg deed aan- dat hij mishandeld was door een per soon uit de Schagenstraat. Waschgoed-dieven. Slee bewoner van de Limburg Stirumstraat deed aangifte van het feit, dat haar wasch- goed van een lijn op het erf verdwenen was. V oor jaarsharing. Dat het met de voorjaarsharing in de Wad denzee nog niet op zijn einde loopt, zooals een poosje geleden in een groot dagblad werd ver ondersteld, omdat er toen nog niet veel aan voer viel te constateeren, moge thans blijken uit de vangsten der laatste dagen. Zelfs wordt er al gewag van gemaakt, dat de aanvoeren groot zijn. Met voldoening mag hierop gewezen wor den, omdat de hoop ten opzichte van deze visscherij mag blijven gekoesterd, dat er ook jaren zullen komen, dat er nog heel wat aan verdiend zal worden. Dat er nog aan verdiend kan worden, is nu trouwens ook nog op te maken uit de besom mingen, die enkele komhouders aan den af sluitdijk en sommige spannen der kuilers ma ken. De niet ontmoedigde visschers, die ondanks de voorloopige slechte resultaten toch bebben volgehouden, zullen dan ook hun doorzetten nog beloond zien. Vooral wanneer de datum waarop gekuild mag worden nog wat verschoven wordt, krij gen deze visschers ook nog een kansje meer om aan de voorjaarsharing wat besomming te maken. Vanuit Urk wordt bericht, dat de week- resultaten verleden week voor de Urker kamer- en komvisschers varieerden tusschen 380.en 800.De kuilers maakten be sommingen van 300.tot 550. En al mag de uitkomst voor de andere vis schers misschien eenigszins anders zijn, het geeft toch een beeld, dat nu de visscherij loo- nend is. Helaas is de trek der haring laat be gonnen, zoodat het eindresultaat van deze visscherij waarschijnlijk aan vele visschers te leurstelling zal brengen. Ansjovis. In de wereld der zouters en handelaars in ansjovis verkeert men reeds thans in de ver wachting omtrent de vangsten van den ko menden ansjovistrek. Langzamerhand nadert c(e tijd, dat de eerste ansjovis kan worden gemeld, al is dat nu nog wat vroeg, het is toch wel voorgekomen, dat half April de eerste ansjovisvangst werd ge meld van Bergen op Zoom, terwijl dan eenigen tijd later de vangst van dit vischje te Nieuwe diep werd geconstateerd. Zooals de berichten nu luiden, is er, ook voor de onderscheidene jaargangen, voldoende vraag, terwijl er niet veel aanbod is, omdat de zouters, bij de tegenwoordige vraag, de kat uit den boom willen kijken. Immers, wanneer het weer een slecht ansjovisjaar wordt, zooals verleden jaar, dan zal er zeer waarschijnlijk stijging zijn te ver- waóhten voor de oudere jaars-ansjovis, en zal men er dan geen spijt van behoeven te heb ben, dat men deze nog niet op de markt heeft gebracht. Er zit natuurlijk iets speculatiefs in dit vasthouden der ansjovis, want mochten dit jaar de vangsten ruim zijn, dan zal er weinig sprake zijn van oploopen der prijzen van de vorige jaargangen. Maar ansjovis is altijd een object geweest voor speculatie, zoodat het begrijpelijk is, dat men het er op waagt. In hoofdzaak zit thans de ansjovis wel in handen van diegenen der zouters, die nog niet alles ermee hebben ver speeld en dus nog een kansje wagen om van het verlorene nog iets terug te winnen, zoo lang harde noodzaak hen er niet toe dwingt om ze van de hand te zetten. Voor de z.g. 1931-er wordt thans 14. per anker gemaakt. Hoog is dat niet, maar de markt blijft vast en er in stèeds nog af name. Beduidt dit alles ook iets voor den vis- scher? We vreezen van niet zoo heel veel. Zijn de vangsten gering, dan mag er wat prijs op blijven, maar veel zoden zal dat dan niet aan den dijk kunnen zetten, omdat de vangst te klein is om voldoende besomming te maken. Zijn de vangsten ruim, dan zullen de prij zen dadelijk een groote inzinking vertoonen, zoodat er ook dan weinig kans is voor bevre digende besomming. Bovendien is de waarschijnlijkheid groot, dat de overheid weer, evenals verleden en het daar aan voorafgaande jaar, zal bepalen, dat slechts een beperkt kwantum mag worden inge zouten. Verleden jaar is men aan dat kwatum van 15000 ankers zelfs niet toegekomen en ook onder deze beperking waren de prijzen niet hoog. Voor de visschers zien we dus dit jaar nog geen voordeel. Eerst wanneer de oudere jaar gangen geruimd zullen zijn, en eerst wanneer de economische omstandigheden in Duitsch- land een ander beeld zullen vertoonen, ver wachten we voor de visschers pas weer mo gelijkheid om met de ansjovis wat te ver dienen. Voor de zouters staat de zaak even anders. Blijven ook dit jaar de vangsten gering dan is er mogelijkheid, dat er wat meer voor hun in depót zijnde ankers kan worden gemaakt, ofschoon ook voor hen de bovengenoemde economische omstandigheden een belangrijk woordje meesprekep. Vanmorgen gelukte het een petroleum-tank- wagen van de A.P.C., ter hoogte van de ga rage van den heer Van Boven, een aldaar ge parkeerd staande, keurig gelakte broodwagen van den heer C. K„ te torpedeeren, zoodat de inhoud van genoemden wagen zich met be kwamen spoed over den weg verspreidde. De onverhoeds aangevallen bakkerwagen nam afdoende wraak op het roode monster, door het met een poot een koplamp en den radiator te doorboren. Beide voertuigen konden het nog rijdende houden, en korten tijd na het ongeval waren er op de plek des onheils slechts wat brood kruimels en een waterplasje, als een simpele aanduiding, van wat geschied was, overge bleven. De wulkenvisscherij wordt zoo langzamer hand, gezien den geringen aanvoer en dé lage prijzen, niet meer loonend. Voor vandaag Woensdag is de markt weer vrij. Garnalen worden iets meer aangevoerd. Voor zoute garnalen kan morgen 500 kg worden aangevoerd. Sinds enkele dagen wordt ook weer puf aangevoerd, waarvoor 80 cent per mand wordt betaald, zoodat de puffabriek sinds eenigen tijd, zij het onregelmatig, en niet op volle kracht, in werking is gesteld. Bij K.B. van 1 April 1937 is in de Orde van Oranje-Nassau benoemd tot ridder, de luite nant ter zee le klasse C. J. W. van Waning, commandant van Hr. Ms. Onderzeeboot ..O. 16", de onderscheiding te dragen met de zwaarden. Over groei en beteekenls van de zweefvliegerij. Het zal velen onzer lezers' stellig interessee ren, dat er binnenkort hier ter plaatse een lezing zal worden gehouden over groei en be- teekenis van de Zweefsport. Deze lezing zal gehouden worden door den heer Ir. L. A. de Lange van het Departement van Waterstaat. De zweefvliegerij staat momenteel in het brandpunt dei1 belangstelling van de autoritei ten. En niet ten onrechte. Van alle kanten wordt er gewerkt aan den opbouw van deze tak van sport. De verschillende luchtvaart fondsen die reeds opgericht zijn, stellen zich voor een deel ten doel de zweefsport financieel te steunen. Algemeen acht men het van groot belang voor de militaire- en civiele luchtvaart als de zweefsport bloeit. Door het zweefvliegen, dat vrijwel in het bereik van een ieder ligt, kan elkeen, die interesse heeft voor de luchtvaart, daadwerkelijk aan het vliegen deelnemen. Als gevolg hiervan, zal de belangstelling voor de luchtvaart grooter worden en dit zal zeer zeker bijdragen tot grootere successen. Vooral in een land als het onze, dat op luchtvaartge bied een zoo vooraanstaande plaats inneemt zal het van groot belang zijn voor de ontwil keling daarvan, als een ieder op zijn manui zijn'steentje bijdraagt voor den opbouw val onze nationale luchtvaart. J van 6 April 1937. ONDERTROUWD: J. W. Sinke en Wanisch. BEVALLEN: G. Koster—de Does, OVERLEDEN: J. W. Heydanus, (m), 4g jaar. Wed. P. E. Gugelot, 68 jaar. Ondertrouvvd: PIETER KRAAKMAN, Weduwn. van Elisabeth Keizer, en MARIA WEIJENS. Den Helder, 31 Maart 1937. Vijzelstraat 81. Oostslootstraat 20. Huwelijksvoltrekking: 19 April a.s. in de Parochiekerk H.H. Petrus en Paulus, v.m. 10 uur. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, de Wed. C. RIJKERS-KOUSEBAND, in den ouderdom van 80 jaar. Den Helder, 6 April 1937. Havikstraat 17. Uit aller naam, K. RIJKERS. Begrafenis op Zaterdag 10 April, 12 uur op de Al- gemeene Begraafplaats te Huisduinen. Faillissement MARINUS ASSENDORP, Kruidenier te Den Helder. De curator in bovengenoemd faillissement brengt ter kennis dat: lo. de lijst der door hem voor- loopig erkende schuldvorderingen ter Griffie der Rechtbank te Alkmaar en van het Kantonge. recht te Den Helder zijn neder- gelegd, en aldaar gedurende de zeven aan de verificatievergade ring voorafgaande dagen koste loos voor een ieder ter inzage is. 2o. de verificatievergadering zal worden gehouden in het Ge rechtsgebouw aan den Geester singel te Alkmaar op Woensdag 14 April, des voormiddags 11 uur. De Curator: Mr. Dr. J. A. E. BUISKOOL. Schagen, 6 April 1937. Kantoor: Markt A. 84. Wij zijn 20 goedkooper SPECIAAL ADRES VOOR NIEUWSTRAAT KEURIGE NETTE UITVOERING TELEFOON 443 Vooruitbetaald: 10 et. p. regel I minimum Niet vooruitbet: IS et. p. regel 40 en 60 o. Gevraagd DAGMEISJE, boven de 16 jaar, v.g.g.v. Aanmelden na 5 uur: Mevr. MENSINK, Javastraat 119. HUISHOUDSTER gevraagd, Zonder goede getuigschr. onnoo- dig zich aan te melden. Brieven onder no. 213, aan het Bureau van dit blad. Vanaf fl. 100.— r»oraitbet*ald10 et. p. regel minimis Niet vooruit bet: 15 et. p. regel 40 tn Ut, Te koop (Gazelle) Adres: Bureau van dit blad. Te koop: Beste Dames- en Heerenfiets met torpedonaaf en een Jongensfiets. Adres: Gasstraat 78. Te koop: eiken Slaapkamer, ook afzonderlijk, 2 Fauteuils 4 Stoe len, Gasfornuis, Bed, Tafels, Ger. maan Haard, als nieuw 33. enz. enz. Tevens te koop ge vraagd geheele of gedeeltelijke Inboedels en Winkelgoederen. Adres: K. SCHUURMAN, Molenstraat in „Thalia"« Vertrek 's morgens 7.23 uit Den Helder, terug dien dag naar keuze, af 1.60 retour. Zich vroegtijdig opgeven bij den Hr. Gorter, Parallelweg I, Den Helder. De nieuwste collecties Grootste keuze 12 50 - 1A.50 - 17.50 - 13.75 en hoogar in alle maten verkrijgbaar Nieuwste modellen bij Keizerstraat WONDERPAKKET. 15 dubb. anemonen, 15 ranon kels, 15 oxalis, 15 montbretia's, 5 crispa begonia's, 5 Kaapsche en 5 Japansche lelies, 2 Indische wonderbollen, 3 elite dahlia's, 25 gladiolen extra vermengd, 10 vaste snijbl.pl. in 10 soorten ge mengd, met kweekw. voor slechts 1.F. FIJMA, Bloe mist, HILLEGOM. aangeboden Te huur het Woonhuis Basstr. 49, per week f 3.85, electr, aan wezig, water vrij. AdresEmmastraat 88. Te huur klein Woonhuisje, Kuiperstr. 13, 2per week, water vrij. Adres: Emmastraat 88. door G. Th. ROTMAN. 107. Als ik zo een kwartier gezeten heb, zie ik een vrachtwagen aankomen. Tjonge! wat rijdt hij hard! Als hij nu maar dicht langs de boom rijdt, dan kan ik er misschien in pro beren te springen, 't Is een gewaagde onder neming, maar het is ook het enigste, wat er op zit. Ik kruip dus alvast naar het uiterste puntje van een tak, die boven de weg uit steekt... 108. Als de wagen ratelend voorbijrijdt waag ik de sprong. Ik gooi de verfpot naar oeneden, want ik moet allebei m'n handen vrij hebben, als ik in de wagen terechtkom. De veldwachter zit nog steeds tegen de boom en heeft nog nergens erg in. Ik hoop maar, dat de sprong goed afloopt. En jullie zeker ook?

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6