Rechfsche opmarsch in Biscaje Het strijdprogram van Lewis Britsch oorloqsschip gebombardeerd Marktberichten SPANJE Engeland beschermt zijn koopvaardij Het Sjaktoe-dal gebombardeerd Dertien kinderen door wolven verslonden Het tot zinken brengen van de „Andra" Uit onze Omgeving /7a iO louA s a&otvdS tóïiiHltÖ Ut lilt seint DURAGO TOT OP ENKELE KILOMETERS GENADERD. De provincie Biscaje blijft van de strijd in Spanje op dit oogenblik onze grootste aandacht vragen. Ook gedurende de laatste vier en twintig uren hebben de nationalistische troepen on der Generaal Mola terrein gewonnen en hun voorste stellingen zijn niet meer dan 6 K.M. van Durango verwijderd. Franco's troepen hebben bezit genomen van belangrijke hoogten, waar de regee- ringstroepen versterkingen hadden aange legd, die onneembaar werden genoemd. De opstandelingen, die in kleine, sterk bewa pende colonnes opereerden, hebben den vij and overal verrast, daarbij door de lucht macht terzijde gestaan en verwarring ge sticht onder de linkschen. die vielen onder het vuur der automatische wapens, hand granaten, geweren, en mortieren. De re geeringstroepen verdedigden zich overal hardnekkig, doch lang zouden zij onder den kogel- en bommenregen niet stand houden Den opstandelingen viel gisteren een buit in handen, die alle records slaat. De ver liezen overtroffen nog die van den vorigen dag. De brancard-dragers hebben meer dan 900 dooden begraven en aan het einde van dep dag waren zij nog lang niet met hun taak gereed. Iliewel het wellicht langer zal duren dan sommige optimisten zeggen kan men thans reeds met stelligheid verklaren, dat Bilbao eerlang liet Malaga van het Noorden zal zijn geworden. Fechtsche nederlaag aan liet Zuidelijk front van Cordoba. De regeeringszender van Madrid heeft om kwart voor twee medegedeeld, dat de rechtschen aan het Zuideliike front van Cordoba een ernstige nederlaag geleden hebben. Hieraan wordt toegevoegd: „De operatie is met volledig succes ten uitvoer gelegd. De verrassing van den vijand werd tot een paniek. Ken belangrijke hoeveelheid materiaal is in onze handen gevallen. De regeeringstroepen zijn overgegaan tot een zuivering der veroverde stellingen" Vervol gens deed de zender medcdeeling van een verklaring, die door generaal Miaia was afgelegd tegenover journalisten, luidende: „De toestand is stationnair en blijft gunstig voor de regeeringstroepen." ENGELAND NEEMT MAATREGELEN. De Engelsche admiraliteit heeft gisteren bericht ontvangen, dat de Britse he torpedojager „Gallant" tusschen Alicante en Valencia twee keer is aangevallen. De tweede aan- val geschiedde twee uur na den eersten. Den eersten keer werden zes bommen ge worpen door een vliegtuig, den tweeden keer negen door twee toestellen De oorlogsbodem beantwoordde dit met het vuur uit zijn luchtdoelbatterij. De „Gallant" werd niet ge raakt. Men vermoedt, dat de vliegtuigen deel uit maken van dé luchtvloot der nationalisten. Een formeel protest te verwach ten. De „Gallant" naar Ma- jorca. De Britsche torpedojager „Garland" heeft order gekregen, zich in verband met het bom bardement van de „Gallant" naar Palma de Majorca te begeven. De commandant van de „Garland" zal in overleg met den Britsehen vice-consul in deze plaats, bij de rechtsche autoriteiten protesteeren tegen den aanval, waarvan de „Gallant" het doel is geweest. Voorts wordt in officieelc kringen verno men, dat de Britsche regeering onlangs tot de autoriteiten te Salamanca een nota heeft gericht, om haar te herinneren aan de vroe gere protesten naar aanleiding van soortge lijke incidenten. Zooals men weet, zijn deze protesten tot dusver onbeantwoord gebleven. In dezelfde kringen acht men het waar schijnlijk, dat binnenkort door bemiddeling van den thans te Hendaye vertoevenden Rrit- schen ambassadeur in Spanje, Sir Henry Chilton, te Salamanca een formeel verzoek om een uiteenzetting zal worden overhan digd. De „Torpehall" trots het verbod van een Spaansche opstandelin gen kruiser te Bilbao binnen geloopen. Het persbureau van de Baskische regee ring bericht, dat het Britsche schip „Tor pehall", geladen met levensmiddelen, nabij Gibraltar door een kanonneerboot van de opstandelingen, de „Dato" werd aangehou den. De kapitein weigerde naar een haven der opstandelinge te stoomen en vervolgde zijn weg. Nabij Bilbao ontmoette de „Tor pehall" een gewapenden treiler van de op standelingen. die het vuur opende. Onmid dellijk maakte de „To%,"haH" zich bekend. De opstandelingenkruiser „Almirante Cer- vera" gelastte den treiler om de „Torpehall" te beletten naar Bilbao te gaan. Het Britsche schip warschuwdè een Britsch oorlogsschip De Britsche officier stelde voor een onder zoek an boord van de Torpehall in te stel len. doch de commandant van „Almirante Cervera" verklaarde, dat het schip wapenen aan boord had en dat hij het verbood naar Bilbao te gaan. Hierop naderden twee Britsche torpedo jagers de. „Beagle" en de. „Banche", klaar voor het gevecht en gelastten de „Torpe hall" naar Bilbao te gaan, hetgeen zonder verder incident geschiedde. Werkhervatting bij Chrysler. Thans Ford aan de beurt? De staking bij Chrysler is geregeld met een overeenkomst tusschen Chrysler en Lewis, welke gisternacht om vier uur Greenwich- tijd is geteekend, onder voorwaarde dat de overeenkomst wordt erkend door den Bond van arbeiders in de Automobielindustrie. De maatschappij belooft geen organisatie te steunen, welke den bond zou kunnen on dermijnen en de Bond belooft dat geen „sit- down"-stakingen meer.gehouden zullen wor den, zoolang de overeenkomst van kracht zal zijn, n.1. tot 31 Maart 1938. De staking wordt beëindigd en het werk zal onmiddel lijk worden hervat. LEWIS. Verder zullen heden te Detroit verdere be sprekingen worden gevoerd tot regeling van de kwesties, welke niet zijn geregeld bij deze overeenkomst. Op hetzelfde oogenblik waarop een rege ling van het conflict met de arbeiders in de Ghryslerfabrieken tot stand is gekomen, zijn nieuwe stakingen uitgebroken in drie fa brieken van de Hudson Motocar Cy., waarbij 13000 arbeiders betrokken zijn. De leiders van de vakvereenigingen der automobiel-in dustrie verklaren, dat deze stakingen zijn uitgebroken zonder hun toestemming en dat zij de stakers zullen verzoeken vandaag het werk te hervatten. Homer Martin, de voorzitter van den bond van arbeiders in de auto-industrie, heeft ver klaard, dat hij geen enkélen eisch bij de di rectie der Fordfabrieken heeft kenbaar ge maakt en ook niet met een staking gedreigd heeft. Het nieuwe strijdprogram van Lewis. De leiders van het Committee of Industrial Organisation (Lewis) hebben, volgens Un. Press gisteren een uit vijf punten bestaand program opgesteld tot voortzetting van hun strijd voor de organisatie der Amerikaan- sche arbeiders in vakvereenigingen. De vijf punten zijn de volgende: le. Succesvolle bijlegging van alle nog aan den gang zijnde stakingen in de auto industrie. 2e. Campagne voor het werven van leden onder de arbeiders bij Ford. 3e. Campagne in de vakorganisatie, om zekerheid te verkrijgen, dat de arbeiders de door de vakvereenigingen voor hen geslo ten overeenkomsten ook inderdaad naleven. 4e. Organisatie van de arbeiders in ande re takken van industrie. oe. Zuiveringsactie in de staal industrie, teneinde te komen tot een collectieve over eenkomst met de onafhankelijke staalcon cerns en die sub-concems van de U. S. Steel Companv, die nog geen collectieve overeen komsten hebben onderteekend. Britsche maalreqclrn in Wazi- ristan. .Italianen zijn zoo barbaarsch niet". Nadat do Britsch-Indische regee ring pas had medegedeeld, dat de dalen van Sjaktoe, Khaisora en Al- gad voor onwettige doeleinden wer den gebruikt, en dat allen die daar werden aangetroffen, door vlieg tuigen zouden worden bestookt, heb ben vliegtuigen thans het Sjaktoe dal in Waziristan gebombardeerd. De gevolgen van het bombardement zijn niet bekend, daar het gebied zeer ontoegankelijk is. Italiaansclie commentaar op de Engelsche maatregelen. Zooals te verwachten was, vallen de Italia nen met graagte aan op het bericht nopens de maatregelen tegen de opstandige stam men aan de Noordwestgrens van Britsch- Tndië. De Messaggero herinnert eraan, dat het reglement voor de invallen van de luchtmacht in het grensgebied last geeft spe ciaal bronnen en waterputten tot doel te nemen en zeg verder: „Ziehier een volko men „menschcnlievende" waarschuwing. De bevolkingen van Britsch-Tndiö en de grens streken weten van welken onbeschaafden aard het Britsche imperiale humanitarisme is. Zal Lloyd George in het Lagerhuis ter ver dediging van de stammen in Waziristan de zelfde engelachtige protesten opperen, die hij verleden week heeft geuit tegen de Italiaan sclie regeering te Addis Abeba? Wij geloo- ven het niet. De Italianen hebben nooit in den blinde weg uit de lucht geheele gebie den gebombardeerd om vrouwen en kinde ren te verplichten ze te ontruimen. De Ita lianen hebben er zich nooit op toegelegd bronnen, waterputten als doel te kiezen om een slachting door verdorsting aan te rich ten. De Italianen zijn niet humanitair in de oogen der Engelschen. Vandaar dat het ge weeklaag voor de gebeurtenissen in Etiopiö zich niet uitstrekt tot die aan de Britsch-In dische grens." Wilde-dierenterreur in Engeland. Verschillende dorpen in het gebied van Lucknow (Eng. Indië) worden sinds eenige weken geteisterd door een troep wolven, welke zich niet ontzien menschen aan te vallen. In veertien dagen tijd zijn niet min der dan dertien kinderen door wolven aan gevallen en gedood. De inmiddels door de autoriteiten genomen maatregelen hebben tot resultaat gehad, da. naar thans wbrdt medegedeeld, de troep wolven is verdreven en het gevaar geweken is. Naar wij van de zijde van het Nederlandsch bevrachtingskantoor vernemen, hebben zich aan boord van het onder Panameesche vlag varend stoomschip „Andra", dat bij Bilbao door een kruiser van de Francobeweging aangevallen en tot zinken is gebracht en omtrent het lot van welker bemanning na dere mededeelingen ontbreken, zeventien Nederlanders. Het Nederlandsch bevrach tingskantoor was voor de reederij, welke haar agent in België heeft, als cargadoor opgetreden. Of tijdens de reis van het schip een aantal Nederlanders van boord is weggeloopen, kon men ons van genoemde zijde niet bevestigen. UITSLAG OPENBARE AANBESTEDING. Door den Rijkswaterstaat werd heden te Utrecht in zijn bureau aldaar in het open baar aanbesteed het maken van den onder bouw van twee bruggen over het Amster damrijnkanaal in de gemeenten Oudenrijn en Jutphaas, als behoorende tot de scheep vaartverbinding Amsterdam met den Boven- Rijn.' Ingekomen waren 42 inschrijvingsbil jetten. De raming bedroeg f 89.450.- Laagste inschrijver A. Dubben en Hoes te Utrecht voor f 81.300.Hoogste inschrij ver Zoetemeer te Brielle voor f 98.500.— O.m. schreef nog in: W. Aafjes en Co., Assendelft f 95.241. CALLANTSOOd BOUWVERGUNNING Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is aan G. ten Boekei Gzn., alhier, vergunning verleend voor bet bouwen van een schuurtje achter zijn woning, wijk A. 88a. STATISTIEK ARBEIDSBEMIDDELING OVER DE MAAND MAART 1937 Ingeschreven stonden bij de aanvraag van de verslagmaand 33 werkzoekenden: ingeschreven werden 21: afgevoerd werden 24, waarvan 17 werden genlaafst en 7 uit anderen hoofde werden afgevoerd; zoodat thans 30 werkzoekenden staan ingeschreven Hiervan zijn er 6 uit de bouw en 24 uit de landbouw- en tuinbouwbedrijven. POLITIE Gevonden: een geldig rijwielbelasting- merk, een nog nieuwe motorhandschoen, een paar wollen handschoentjes. ANNA PAFI.nW VA Biliarten. Terwijl een groep biliarters van de vereeni ging „Anna Paulowna" in Wieringerwaard 10 nartijen verloor en er 6 won, speelde een andere groep hier tegen een groen Wierjn <re>-waarders en behaalden een luist tegenge steld resultaat, n.1. 10 gewonnen en 6 ver loren nartijen. De match Anna Paulowna— Wieringerwaard bad dus tot einduitslag een gelijk spel: 1016. SlikkerHoogland. Tn café Slikker speelde de bekende biliar ter TT. Hoogland tegen onzen plaatsgenoot. Hoogland maakte de 1000 punten in 05 heur ten. terwijl Slikker toen. na 64 beurten 940 nunten had. Daar echter overeengekomen was. volgens het systeem Avé te spelen kwam Slikker nog eenmaal aan de beurt» en in deze. ook dus de 65ste, maakte hij even eens de 1000 vol. De twee oud-kampioenen gaven elkaar dus dezen avond niets toe en deelden de eer. na een spannenden, gelijk opgaanden strijd. Schaken. De schaakclub „Anna Paulowna" won in een uitwedstrijd met 12V? tegen 9'/2 van „Schaakmat" te Dirkshorn. Witte Kruisfilm. Dinsdagavond wordt de cursus Huiselijke Ziekenverpleging beëindigd met de verton ning van de Witte Kruis film in de zaal van Veerborg. Alle leden van de afd. van het Witte Kruis hebben vrijen toegang tot de vertooning van deze film, die door een lid van het hoofdbestuur zal worden toegelicht. Oranjevereeniging opgericht. Woensdagavond werd in Veerburg verga derd om te komen tot oprichting van een Oranjevereeniging. In de laatste vergadering van het Comité Kleine Sluis voor de viering van het huwelijksfeest van Prinses Juliana en Prins Bernhard was daarover gesproken: men had zich bereid verklaard een commis sie van voorbereiding te vormen en namens die commissie werden de aanwezigen door den lieer C. Rezelman welkom geheeten. Allen waren het met voorzitter eens, dat het uitstekend slagen van het feest ter ge legenheid van het vorstelijk huwelijk de op richting van een blijvende vereeniging wet- tot */s uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein GELUIDSSIGNAAL VERBODEN Verwachting: meest matige, tijdelijk wel licht toenemende zuidelijke tot zuid westelijke wind, half tot zwaar be wolkt, waarschijnlijk enkele regen buien, iets koeler. Verdere voorzichten: bewolkt met tijdelijke opklaringen, iets koeler. Hierboven BAROMETERS l'AND HEDENMORGEN: 8 UUR: 762. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan TEMPERATUUR: 10 gr. C. is 50 gr. F. tigden en de vereeniging was er. Om ieder in de gelegenheid te stellen lid te kunnen worden, werd de contributie op slechts f 0.50 gesteld. Eén enkele schriftelijke stemming en de vereeniging had ook een bestuur. Het bestaat uit de beeren: Rezelman, Liefhebber, Mol, Van Balen Blanken en Raap. Bij de rondvraag merkte de lieer C. Keijzer op, met genoegen in het openingswoord van den voorzitter gehoord te hebben, dat het niet de bedoeling is Rreezand in alles na te volgen. Daar is een vereeniging, die altijd verdienstelijk werk heeft verricht en ook door bewoners van de Kleine Sluis finan cieel gesteund wordt. Het zou spr. spijten als Breezand concur rentie aangedaan werd. Ook de heeren J. Smit en N. Raap spraken in dezen geest, er op wijzend, dat Breezand indertijd z'n ker- mis-Maandag is kwijtgeraakt en dat men daar de viering van het Koninginnefeest ook als een compensatie opvat, als een recht, omdat men dien kermisdag moest missen. Bovendien meende de heer Raap, dat men nog niet aan plannen maken toe was: er wordt beweerd, dat ook in de Spoor- buurt een Oranjevereeniging komt en men za-Ltoch overleg moeten plegen met die an dere vereenigingen. De voorz. wou toch wel graag één enkele richtlijn hebben, zonder nu het feest al ge heel uit te stippelen. Burgemeester Lovink zou het spijten als de vereeniging alleen feesten zou organisee- ren bij bijzondere gelegenheden en niet op 31 Augustus, den verjaardag van de ko ningin. Men behoeft Breezand geen concur rentie aan te doen. De vereenigingen te Breezand en Kleine Sluis beoogen hetzelfde doe! en de viering van het koninginnefeest zal in overleg moeten geschieden.. De heer Van Balen Blanken betoogde, dat het feest midden in den oogsttijd valt en men daarom waarschijnlijk niet zou sla gen als men een feest voor den heelen dag organiseerde. Naast het kinderfeest zou men misschien nog een avondfeest kunnen hou den. De heer Mol merkte op, dat het kinder feest al werd gevierd, ook zonder de ver eeniging, en bepleitte het houden van een avondfeest. Nadat nog enkele anderen zich daarvoor hadden uitgesproken, vroeg voorzitter of de vergadering in haar geheel met een avondfeest accoord ging. Met applaus betuigde men instemming. Hierna volgde sluiting. WIERINVES ONGEVAL Op de betonweg ter hoogte van de Boven- elft, zijn twee wielrijders met elkaar in botsing gekomen, n.1. G. Schra uit Anna I aulowna en Jn. Klein wonende alhier op 1 boekje te Hippolytushoef. S. werd daarbij aan hoofd en handen gc- wond, zoodat do dokter er aan te pas moest komen. Na de eerste geneeskundige behan deling is hij per luxe auto naar zijn woning vervoerd. AUTOBRAND Dinsdagavond j.1. omstreeks half tien stond de vrachtauto G. 98312 van de vracht- dienst Groningen—Wieringen van F. v. d. Schuur naast diens huis voor het wierpak huis te Noordeburen. Plotseling begon do auto te branden en stond begrijpelijker wij ze dadelijk in lichte laaie. Daar er pl.m. 30 liter benzine in de auto was greep het vuur snel om zich heen. Dadelijk werd de spuit gewaarschuwd, die dan ook spoedig verscheen, daar er van de auto toch bijna niets meer te redden viel werd het met riet bedekte pakhuis nat gehouden, daar de wind Oost was liep dit groot gevaar. Men wist het echter te behou den. De oorzaak van deze zelfontbranding schrijft men toe aan kortsluiting. Door buren werd de brand ontdekt. DE OPENING VAN DE „WIERINGER WIELERBAAN". Nu het wielerscizoen wederom in aan tocht is, willen wij gaarne iets vermelden van de toekomstplannen van de Wieringer Wielerbaan. Naar wij uit betrouwbaren bron vernemen zal de openingswedstrijd plaats hebben op 6 Mei (Hemelvaartsdag), Aanvang 2 uur. De Directie hoeft beslag kunnen loggen op de beste koppels uit de omgeving, terwijl als gasten zullen meerijden de Borgen op Zoomenaars Ronó van Isselt en Buuron De wedstrijd wordt gehouden met amateurs en onafhankeüjken; buitendien zullen ners van de Wieringer Wielerclub starten eenige aparte wedstrijden. ni» Als bijzondere attractie zal de Gymnastiai kampioene mej. Tonny Paezens het sta* schot lossen. Wat nu te zeggen van de renners? lijk is het noemen van namen reeds v«T i- dnn inciHor 'Y™* UUUHDC De komiek van het veld. doch ook de v» rigste rijder, de spectaculaire rijder bij „w nemendheid wordt „vertolkt door den hp i.nnriori 7nnnkantcr Hennv Dietermmv j MIIUL11 Qfth publieksvriend van vele banen. Hij zaj J don met den niet minder bekenden j^' Hiddes. boskamp—Bosland, weke bun Sporen reeds lang verdienden, zullen zeker een naar de eerste plaats doen. Wie kent er niet de .sprinter-koppelrijder Jan Derksen Ujt Heiloo en zijn vroegere maat Jn. Pronk uit Alkmaar? Derksen zal rijden met den \m. sterdammer Bep van Stek, een goedé en oude bekende van de Wieringer piste; Pronlc rijdt met Groenevvegen, den vasten koppe[. genoot van v. Stek. Den Helder, pulaats van veel sportlief. hebbers, zal vertegenwoordigd zijn door den populairen Jean Snijders, winnaar van tal van wedstrijden (o.a. de straatwedstrijden tijdens de 7 Januari-feesten). Zonder twij fel zullen zijn vele Nieuwedieper supporters hem van de tribunes toejuichen en aanrnop. digen. Zijn koppelgenoot is Leijenaars uit Friesland. Het praclitkoppel Bakker-Duineveld, res pectievelijk no. 1 en 2 in de „Cycle cross" van Wieringen op 21 Mrt. jl„ waaraan 100 renners deelnamen, rijdt ook mede. Voor dit jaar voor bet eerst als onafhankelijken. Ten laatste noemen wij den Wieringer renner-in-opkomst S. Lont. Als partner is aan hem gekoppeld de Amsterdamschc po pulaire Jantje van Breda, de kleine felle sprinter, waarover de „Sport-Echo" van 24 Mrt. zoo gunstig gewaagde. De nieuwe polder, de Wieringermeer, heeft twee goed renners afgevaardigd, nl, Deijkers en Korshuizen, welke een koppel achtervolging zullen rijden tegen twee ama teurs uit Assendelft. Wij kunnen dus gerust opmerken, dat dit een uiterst select programma is, waarbij het publiek zeker niet zal ontbreken. ROTKREUPEL Wederom is in den Wieringermeerpolder een geval van de gevreesde ziekte rotkreu- pel geconstateerd. Een koppel schapen en lammeren (51 stuks) van den heer H. J, Smit is door de ziekte aangetast. TIJDELIJK PERSONEEL Tot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School te Hippolytushoef is, ter ver vanging van den heer H. de Jong, aan wicn ziekteverlof is verleend, benoemd de lieer N. H. Biersteker, onderwijzer te Den Helder VOOR 't EERST. Dinsdag j.1. hebben weer een groot aantal kinderen de eerste schreden op het pad der wijsheid gezet. De O.L. School te Hippoly tushoef kreeg niet minder dan 32 nieuwe lingen. De O.L. School te Oosterland 9, te Westerland 20 en te Den Oever 25, totaal dus 86. Vóór de Paaschvacantie kon aan deit scholen resp. aan 12, 3, 6 en 5 leerlingen, bij het verlaten van de school, een getuig schrift worden uitgereikt. Totaal 26. Het aantal schoolgaande kinderen is dus met 60 toegenomen. DEN OEVER. Wij vernomen, dat de heer Jn. Tijscn Jzn., administrateur van den Vischafslag, zijn benoeming tot ronden-verificateur der Wier. Wielerbaan heeft aangenomen. SCHAGEN, 8 April. 15 paarden 150400, 76 geldekoeien (ma gere) f 100190. 32 idem vette 180240, 30 kalfkoeien 170—240, 10 pinken 60120, 498 nuchtere kalveren 416, 2 vette schapen 28—37. 197 overhouders 18—26, 10 bokken en ceiten 110. 15 magere varkens 18—30, 10 idem vette per Kg. 4849 ct„ 131 biggen 9—17, konijnen 12.25 kippen 11.50. AMSTERDAM, 7 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd! 221 vette kalveren, le kw. 6066 ct„ 2e kw. 4658 ct., 3e kw. 3844 et. per Kg. levend gewicht. 189 nuchtere kalveren f 58.50 per stuk. 223 varkens-, vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 57—58 cf„ enkele hooger, zware varkens 5657 ct., vette varkens 55 —56 ct. per Kg. slachtgewicht. Marktover- zicht. Vette kalveren behoorlijke aanvoer, eerste kwaliteit vlugge handel, hoogere prij zen, andere soorten, vooral de derde kwalb teit handel slepend en lagere prijzen. Nuch tere kalveren gewone aanvoer, handel vlug en prijshoudend. Varkens korte aanvoer, handel traag en constante prijzen. WARMENHUIZEN, 7 April. 18000 Kg. roode kool f 1.40—2, 700 Kg. gele kool f 2.30, 1300 Kg. D. witte kool f 1, 37a Kg. uien f 0.60, driel. f 0.60, grove f 0.90. ALKMAAR. 7 April. Aardappelen 1.80—2.40, andijvie 15.50-17- Bloemendaler kool 34.50, bloemkool I 10-'" —12 boerenkool 1.50 gele kool 3.60 kropsla 2.60—5.60, prei 3.80—4.60 peterselie 1.20—3.80 rabarber 12—15.50, raapstelen 1.30—1.60. ra dijs 4.50—5.60 roode kool 2.60—3.80: selderie 0-801.60. spinazie 0.150.72, spruiten 7.50, breek wortel en 0.70—1.40, waschwortelen 4— 4,50. witlof T 4.50—0, TT 2—3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 8 April. 6700 Kg. uien f 0.90—1.30, driel. f 0.60—0.70 grove f 1.20—1.50, 2100 Kg. peen f 0.90—1- 4000 Kg. roode kool f 1.60—2.10, 60000 Kg. gele kool f 2.30—3.60, 19000 Kg. D. witte kool f 11.30. 6200 Kg. groene kool f 1.50-2.90. NOORDSCHARWOUDE, 8 April. Eigenheimers 2.20, bl .aardappelen 1-90. uien 0.901.10. drielingen 60 ct„ grove 1.*0 —1.60. peen 0.80—1.20, kleine 50 ct. kroten 0.70, roode kool f 140—2.10, taai» gele kool f 1.70—2.60, gele kool f 1.90—3.70, D. witte kool f 1—1.60. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 7 April. Berlijn! Do markt toont geen verandering. All®®'1 in voorjaarsgroenten was de vraag go®"- Vooral de Hollandsche producten werden vlot afgezet. Genoteerd wordt- Hollandsche Producten: 30er 6.00. spinazie 3—3.20 per 50 Kg; komkommers 40—42 per 100 stuks; ra io!? C2T2"' per 100 st»ks; radijs 22-25 P®/ 100 bos, savoye kool wordt goed gevraagd, maar is niet op de markt: de priis is 7.5a per 50 Kg.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2