J. VAN DE WITTE Wegens verbouwing OPRUIMING Stadsnieuws Waar gaan heen? Donderdag 8 April 1937 Heldersche Courant Tweede Blad De terugkomst van Hr. Ms. „Hertog Hendrik" Nieuwe telefoonaansluitingen Inschrijvingen Handelsregister Propaganda-avond der R.K. Staatspartij afd. Den Helder van alle voorradige goederen tegen abnormaal lage prijzen» Gelooft U het? Niet K Keizerstraat 103 Licht op voor alle voertuigen Toelating van adelborsten Helders R.K. Gemengd Tooneel- gezelschap Burgelijke Stand van Den Helder F euilleton pONIO S BOUILLONBLOKJES thans **6 voor 8 cl. en 25% zwadrder clan de meeste andere. Hr. Ms. pantserdekschip „Hertog Hen drik" wordt, zooals door ons gisteren nog gebullitineerd, hedenmiddag om half vier in onze haven verwacht. De „Hertog Hen drik" zal direct naar de werf varen. Naar wij vernemen, zal de „Hertog Hen drik" 26 April weer naar de Spaanrche wate ren vertrekken en daar blijven tot het schip wordt afgelost door de „Johan Maurits van Nassau", die, zooals men weet, uit W.-Indië komt. De „Hertog Hendrik is hedenmorgen te kwart voor negen op de reede gekomen. Het uur van binnenkomst blijft half 4 hedenmiddag. De bemanning en familie van de vletdie een hachelijk avontuur meemaakte. (Zie voor het verslag pag. 3 van het 2e blad). Opgave nieuwe telefoonaansluitingen over de maand Maart '37. 36 F. C. H. Schlamilch, Singel 87. 715 Hotel Nat. Chr. Geheel Onth. Vereen., Spoorgracht 40. 782 P. A. Boer, Singel 137. 784 P. A. de Wit, De la Reystraat 35. 777 Diaconie Ned. Herv. Gem., 2e Vroon straat 2. 179 J. Hoogenbosch, Koningstraat 89. 785 G. A. v. d. Blom, Polderweg 33. 783 P. Meyer, Spoorstraat 21. 800 Corrie Kossen, Laan 60. 787 J. van Straaten, Breestraat 53. 160 J. van Dam, Gravenstr. 87. 654 Bata, Keizerstraat 22. 788 J. J. M. A. Rombout, Violenstraat 95. 779 A. Laan, Spoorsraat 96. 780 Th. Kroonstuiver, Keizerstraat 7. Wijzigingen Callantsoog: J. Koegelberg, Dorpstraat A 58, kruideniers winkel; overgegaan aan S. Vogelzang. Den Helder: H. G. Breeuwer, Keizerstraat 44; fil. Den Helder, Keizerstraat 47, opgeheven. Opheffingen W i e r i n g e n: J. Doesburg. Beltstraat 9, Hippolytushoef, winkel in kruidenierswaren. HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Toonaangevend en niet duur. Vraagt onze prijscouranten. Vertegenwoordiger te ontbieden. Felle critiek van Pater Borromaeus de Greeve op de N.S.B. In het gebouw van den R.K. Volksbond was gisteravond een vergadering uitge schreven door de plaatselijke afdeeling van de R.K. Staatspartij, een bijeenkomst, die een zeer druk bezoek ten deel viel, iets wat waarschijnlijk voor een belangrijk deel toe te schrijven was aan de keuze van den spreker, den bekenden pater Borromaeus de Greeve O.F.M. Het was de voorzitter van de afdeeling, de heer D. J. Snel, die een kort woord van wel kom sprak, in het bijzonder tot den spreker van den avond. Men weet het: zijn naam is nog steeds voldoende om een volle zaal te trekken, hetgeen ook dezen avond wederom bewezen is. Toen het bestuur dan ook een plan de campagne opmaakte, werd er reeds dade lijk besloten, dat het deze Pater moest zijn, die in Den Helder zou komen spreken. Wat de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal betreft, deze staan voor de deur en ze zijn van zeer groote politieke beteekenis. Het is noodzakelijk, dat de R.K. Staatspartij zoo sterk mogelijk uit den strijd te voorschijn zal komen; men rekent daarbij op een grooter aantal vertegenwoordigers dan de laatste maal het geval was. De heer Snel deelt hierna nog mede, dat het vooral hier ter plaatse zoo populaire Kamerlid Ch. L. v. d. Bilt zijn plaats in de Kamer niet meer zal vervullen, iets, wat men zeer betreurt. Er is in Noord-Holland een proefstemming ge houden, waaruit bleek, dat zijn plaats door een ander zal worden ingenomen. Naar alle waar schijnlijkheid zal de uitslag der officieele ver kiezingen dezelfde blijken te zijn, hoewel dit niet de keuze van Den Helder is. Eveneens vestigt spr. er de aandacht op, dat bij de verkiezingen zij, die op dien dag niet in hun eigen woonplaats zijn, hun stem in een andere plaats kunnen uitbrengen, indien zij hiervan minstens twee weken van te voren opgave gedaan hebben bij de betrokken in stantie. Hierna wordt het Woord gegeven aan Pater Borromaeus de Greeve. Deze begint zijn gloedvol betoog, hetwelk diverse malen onderbroken werd door blijken van adhaesie van het auditorium, met er op te wijzen, dat sedert eenigen tijd de groote actie begonnen is. De actie, die zoozeer noodig is. De tijden zijn ernstig, overal ziet men de spanningen, de crises en tevens ziet men de elementen, die thans trachten in troebel water te visschen. Méér dan ooit is het thans noodig, dat de juiste waarden aangetoond worden en dat is de taak die de R.K. Staatspartij op zich genomen heeft: de partij die steeds nog als een onwrikbare rots in de branding van het politieke leven staat. Mag ik mij als priester op dit terrein begeven?, aldus $lepater. Tal van malen hoort men, juist in dese dagen, dat het verboden zou zijn, dat de priester buiten de politiek behoort te staan. Ik eisch echter het recht voor mg op een oordeel te hebben in deze dingen. Ik ben een vrg burger in een vrij Nederland. En met het volste recht, deel te nemen aan den strgd, die een mgn dierbaar volk op het oogenblik te strgden heeft. Kiezenhet is verplicht in Nederland, maar hoe men kiest, dat is voor den Katholiek een gewetensplicht. Verscheidene prominenten der N.S.B. hier te lande zouden mij, aldus spr., reeds nu gaarne doen verdwijnen in een concentratiekamp, maar voor en aleer het zoover is, voor ik ge muilkorfd ben, zal ik zeggen wat ik te zeggen heb en ik doe dat met de volle sanctie van mijn oversten, met de geheele goedkeuring van mijn Bisschop. Eenigen tijd geleden is het de N.S.B. hier te lande gelukt, in casu bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten, een succes te be halen (10% van het stemmenaantal), stem men die evenwel op rekening van wanhopigen, van politiek verdwaalden te schrijven zijn. En de leider van deze beweging, Mussert, heeft gezegd, dat hij 8 jaar noodig zal hebben om „klaar" te komen. Acht jaar van zijn tactiek dus van bombarie, groote woorden, van insinuatie en van bluf. Komt U dan even kijken naar onze etalage. Door de enorme voorraad goederen kunnen wij U onmogelijk prijzen noemen Op alle niet apart geprijsde goederen (Gero-artikelen uitgesloten) IS °/0 korting Mussert: man van reclame. Mussert is de man van de reclame, van opruien, van dictator-spelen. Mussert, de man die eischt: kadaver-gehoorzaamheid. De Katholiek is evenwel verplicht zich voor dit kwaad te hoeden, op straffe van eerverlies en erger. Daar zijn, volgens den pater, een drietal hoofd-factoren aan te wijzen, die den Katho liek verbieden, zich met dit streven in te laten: en wel het Katholiek inzicht, de verplichte gehoorzaamheid aan het episcopaat en het persoonlijk fatsoen. Stel voor, dat het de N.S.B. inderdaad ge lukte verandering in den algemeenen toe stand hier te lande te brengen, iets wat men evenwel als uitgesloten mag beschouwen. Dan zou dat tengevolge hebben voor ons Katholie ken, het slaaf-worden van een principe, dat niet het onze is, dan zal alles ten offer vallen aan de staatstotaliteit; dan zal het met het Katholicisme hier gaan als in Duitschland. Wat te wachten is. Aan de hand van de beginselen van de N.S.B. (partij-Mussert) gaat spr. na, wat er te wachten is bij een aan de macht komen van deze beweging. Een tijd van staatsabso- lutisme, een tijd, waarin de eigendom ver laagd zal worden tot een „leen" aan den Staat, een tijd waarin opvoeding en onderwijs, historisch gegroeide waarden, verlaagd zul len worden tot paskwillen. Er zal godsdienstvrijheid zijn, belooft de leider, maar een vrijheid, waarbij noch de kerk, noch de geloovigen over een enkel recht zullen kunnen beschikken, daar de overheid de normen zal bepalen naar haar eigen opvat tingen. Anti-papistisch. De normen van den waren Katholiek zijn andere: wat God wil is goed en wat Hij niet wil is niet goed. Dét is de wet waaraan men zich te houden heeft. Wij bezitten de levensbeschouwing van Jezus Christus, wij bezitten Zijn evangelie. Daarboven en daarbuiten geldt niets. Még niets gelden. De N.S.B. zal zich niet aanpassen aan ons volk... maar kijk naar Duitschland. Met voorop Rosenberg, de grootste antipapist, die officieel beschermd wordt door den Staat. Maar ook in de Nederlandsche N.S.B. woe kert het antipapisme welig. Wie vond ooit in „Volk en Vaderland" één woord van protest over datgene, wat thans den Katholieken in Duitschland ondervinden? En zijn niet tal van vooraanstaande personen in de N.S.B. ver woede papistenhaters? Beslist en pertinent heeft de Katholiek dit alles af te wijzen, evenals het geheele Neder landsche episcopaat dit afwijst, dat reeds in 1934 het lidmaatschap voor priesters en lee- ken verbood, en in 1936 het doctrinaire stuk publiceerde, waarin medegedeeld werd, dat Katholieken, die toch aan deze beweging deelnamen, niet meer tot de Heilige Sacra menten toegelaten konden worden. Een afgrond Toch wordt er nog gezegd, dat de bis schoppen op politiek gebied niets te zeggen hebben, maar het is de Paus, die eveneens ge zegd heeft, dat de Kerk niet kan en mag toelaten, dat de politiek zich niet stoort aan de moraal. Hier moet de Kerk spreken. Het is haar recht en haar plicht. Voor kort heeft de leider der N.S.B. gezegd, dat er tusschen de Katholieken en zijn aanhangers een af grond gaapt. Inderdaad, aldus de pater, een afgrond. En hij noemt tal van excessen, waaraan de beweging zich z.i. heeft schuldig gemaakt. Over de wijze van polimiceeren, hun brochures, en hun verdachtmakingen. Mussertis hij een man, die zich zelf bedriegt? Is hij in wezen een comediant? Is hij een bewuste leugenaar? Of wellicht een gehallicuneerde Hij is de man, die doet voor komen of het Nederlandsche volk in dit land aan den afgrond leeft. Dat het land den on dergang nabij is, maar volgens spr., die een goed deel van de wereld bereisd heeft, zou hij niet willen ruilen, met welk ander land ook. Géén N.S.B. en géén communisme. Nimmer zal de ware Katholiek met dezen man mee kunnen gaan. Steeds zal de Kerk zich tegen zijn principen keeren: men wil hier noch den knoet van een Wijnkoop, noch de zweep van Mussert, men verlangt niet de sikkel en hamer van Rusland, noch het Duit- sche Hakenkruis; men wil geen mythe van Blut und Boden aanvaarden, noch de mythe van Moskou. Men wil vrij zijn, een vrij Hol lander in een vrij Nederland. Een krachtig gezag met een gezonde volksinvloed. Er wordt gemompeldde R.-K. Staatspartij zou fouten gemaakt hebben. Natuurlijk zijn er fouten gemaakt, maar welke politieke partij maakte deze niet? En vergat men het vele, het zéér vele goede, dat zij bracht? Ook tegen andere politieke partijen waar schuwt spr. Tegen het liberalisme, tegen de S.D.A.P. Stemmen is een gewetensplicht, maar bij dat stemmen straks, zal men voor oogen heb ben te houden, dat er méér zonden zijn dan moord en diefstal alleen. Spoedig is de dag daar: men zal zijn stem uitbrengen. Dat men nu wete hoe daarbij te handelen. Er is voor spr. maar één keuze: zijn Koning, Jezus Chris tus, zijn Heer en Koning, aan Hem alleen alle glorie. Na deze, met een donderend applaus onder streepte rede, is het de heer Snel, die den pater dankt voor zijn warm betoog. Even eens dankt hij de aanwezige leden van de K.M.J.V. en de St. Josephgezellen en doet in het bijzonder een beroep op de jongeren als de dag van stemming aangebroken zal zijn. Tenslotte deelt hij nog mede, dat 23 April a.s. zal spreken Mr. Dr. van Haar van den Bond van R.-K. gemeenteraads leden. Natuurhistorisch Museum. Elke week: eiken Woensdagmiddag van 36 uur, eiken Zaterdagavond van 710 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 810 uur, den eersten Zondag van elke maand van 35 u. Donderdag 8 April. Casino8.30 u. Vijfde abonnementsvoorstel ling „Een vrouw in haar bloei". Musis Sacrum, 8 u. Feestavond Vrijz. Chr. Jongerenbond. Vrijdag 9 April. Kegelhuis, 8 u. (benedenzaal). Nationaal Herstel. Feestelijke jaarvergadering. Zaterdag 10 April. Casino. Held. Boys. Musis Sacrum. Speeltuinvereeniging „Oude Helder". Zondag 11 April. R. K. Volksbond, 'smid. 3 u. (kinderen) en 's av. 8.15 u (volwassenen). „De Graal" filmvertooning. Maandag 12 April. Musis Sacrum, 8.15 u. Feestavond „Frissche Morgen". Donderdag 8 April19.16 uur 's-Gravenhage, 7 April. De minister van Staat, minister van Defensie a. i„ brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1937 tot het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord kunnen worden toegelaten op de voorwaarden, vervat in het reglement voor dit instituut, 35 adelborsten voor de 3-jarige opleiding voor den zeedienst, 2 adelborsten voor de 3-jarige opleiding voor het korps ma riniers, 12 adelborsten voor de 3-jarige oplei ding voor den marine-stoomvaartdienst en 4 adelborsten voor de 2-jarige opleiding voor de administratie. De aanmelding moet geschieden vóór 2 Juni 1937. Voor inlichtingen wordt verwezen naar het reglement voor genoemde inrichting, waarvan een uittreksel kosteloos verkrijgbaar is bij het departement van Defensie (lilde afdeeling A) te 's-Gravenhage en bij den commandant van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord, Den Helder. Naar men ons mededeelt zal 2 Mei a.s. de tweede donateursuitvoering plaats vinden door het Helders R.-K. Gem. Tooneelgezelschap. Opgevoerd zal worden het Amerikaansche blijspel in drie bedrijven „Haar andere man", door Larry Johnson, bewerkt voor het Neder landsche tooneel door Adn. v. Deenen. Bovengenoemd stuk is met groot succes op gevoerd door het Schouwtooneel en laten wij U onderstaand een critiek van de Prov. Gro ningen Crt. volgen: „Een vuurwerk van gecompliceerde situa ties. Een echte klucht, maar een, die goed in elkaar zit en niet al te onlogisch is." van 7 April 1937. ONDERTROUWD: J. Bregman en W. H. Kolhorn; J. C. van den Aakster en E. van der Made; J. P. Heijblok en J. C. Wolters; J. van Brederode en M. Moree; L. Broekhuizen en A. van Die; J. Post en J. Rensmaag. BEVALLEN: J. L. v. Overloop—de Jong, d. doof Annie de Hoog—Nooy 23) Nu, ze was maar blij, dat het kind iemand had, anders was het iederen avond om zeven uur, als zij weg moest, al alleen. Nu was Doortje meestal nog een uurtje bij haar, als ze tenminste van d'r moeder mocht. Want ze had uit verschillende gezegden van Marry op gemaakt, dat die vrouw, sinds ze begreep, dat de kinderen dat prettig vonden, Doortje 's avonds zooveel mogelijk in huis hield. Neen, erg sympathiek vond ze haar niet. Vanavond had ze Marry eens extra vroeg in bed gestopt. Het kind hoestte al een paar dagen en was het dus wel eens goed, als ze eens een avondje vroeg onder de wol kroop. Het had haar, toen ze weg moest, zoo'n vei lig gevoel gegeven, dat ze het kind in haar bedje wist. Zelf had ze haar lekker toege stopt en toen ze zag hoe het kind al bijna direct de oogen sloot, had ze haar, toen ze haar goedennacht kuste, zachtjes toegefluis terd: i, „Droom maar heerlijk hoor, Marjoleintje..." Toen had het kind heel even de oogen geopend en op slaperigen toon gezegd: „Nu klinkt die naam niet gek, Mammie." XVI. De doffe klank van acht diepe slagen dreunde zwaar na in de verlaten straat van Marry's woning. Huiverend stond het kind tegen een der deurposten van het Kleine bofeohtns. Het was een donkere, druilerige October- avond. De fgne motregen van dien middag bleef maar aanhouden en hield de menschen, die op dit uur niets meer op straat te maken hadden, in huis. De flauwe schijn van een dichtbij staande lantaarn belichtte vaag Marry's klein en scha mel figuurtje. Ze stond daar als een toonbeeld van een zaamheid. Steeds opnieuw werden haar oogen getrokken naar het licht van den lantaarn, dat door den nevel glansde als een vreemde phosphoriseerende bloem. Dat was móói... Ze zou daar uren naar kunnen kijken als ze zich maar niet zoo koud en klam voelde. Ze stak haar vuistjes wat dieper in de zakken van haar manteltje. Dan stond ze weer onbewegelijk. En toch was ze een en al spanning, want de straat deur, hoewel niet in het slot, werd angst vallig door haar in het oog gehouden. Tel kens als de wind haar een weinig verder dan een kiertje open deed gaan, trok Marry haar voorzichtig weer dicht, darbij zorgend, dat ze niet in het slot viel. Ze durfde nauwelijks te denken aan de griezelige donkere trap, die zij daarachter wist. Kwam moeder toch maar eens. heelemaal onverwachts, wat vroeger naar huis Dat was de gedachte, die steeds weer bo ven alle andere uitkwam, gedurende den lan gen tijd, dat zij daar te wachten stond. Haar groote grijze oogen tuurden onafgebroken door de straat. Zou er nu niemand voorbij komen, die ze kende? Iemand die haar even naar boven zou willen brengen? Soms meende ze plotseling een bekende ge stalte den hoek van het pleintje om te zien komen. Dan had zij nieuwe hoop Onbewust trok ze dan de spieren van haar rechteroogje krampachtig tezamen, zooals ze dat vaker deed wanneer ze in onzekerheid verkeerde of ergens scherp naar tuurde. Bij het passeeren van het verlichte raam van «het melkwinkeltje kreeg ze dan zekerheid. Maar steeds werd ze opnieuw teleurgesteld. Zoo wachtte ze nu al bijna een uur. De an dere kinderen uit de buurt waren reeds lang naar binnen geroepen. Achter alle ramen brandde licht, alleen de hunne bleven donker. Zou ze nog lang moeten wachten? Ze kon hier toch niet blijven staan tot moede kwam, dat duurde misschien nog heel, heel lang, dan was het bijna nacht. Zou het dan nog donkerder zijn Een rilling van angst liep haar over den rug nóg donkerder, ver beeld je! Als ze maar niet zoo alleen was. Als er buiten haar nog maar een paar kinderen op straat waren. Al was het Doortje alleen maar Zou ze gaan vragen of die nog even mocht...? Het zou best kunnen, want Doortje was al zoo groot, al bijna negen... Toch lief van d'r, dat ze haar vriendinnetje wou zijn, ze was toch twee jaar ouder, dat was een groot verschil. Maar Doortje zei daar nooit wat van, dat was juist zoo aardig van d'r. Andere kinderen schepten altijd op als ze ouder waren dan jezelf was, maar dat deed haar vriendinnetje niet. Die lachte haar ook nooit uit, wanneer ze iets mooi vond, een op geraapte bloem of een mooi veertje. Dat de den de anderen wel, die scholden haar dan uit voor „malle", het was toch niet mal als je iets mooi vond. Wat bleef het toch akelig stil in de straat. Ze moest maar weer net als straks, tot hon derd gaan tellen en dan zien of er in dien tijd weer iemand den hoek omkwam. Maar hon derd was zooveel, zou ze tot vijftig gaan, of tot vijf en twintig? Dat was ook wét lang, als je maar langzaam telde. Ze telde, telde nog eensEr kwam nie mand. Toen dacht ze weer aan Doortje. Als ze nu wou gaan vragen of ze nog even bui ten mocht, moest ze het meteen doen, anders vond juffrouw Smit het vast niet goed. Voorzichtig liet ze de deurknop los. Ver beeld je, dat de deur eens dichtviel, wat zou ze dan moeten beginnen? Ze durfde er haast niet bij vandaan... Maar het was toch eigen lijk maar voor een oogenblik. Wat zou Mam mie eigenlijk boos zijn als ze wist dat ze nu nog op straat was. Ze was anders ook altijd al binnen voor ze wegging, maar dat was vandaag ook zoo erg vroeg geweest. Alleen naar boven durfde ze niet, o nee miS' schien nog wel met Doortje, als zij dan ach ter haar mocht loopen Ineens schoot ze, als een pijl uit een boog, naar het pleintje. Ze trilde over haar geheele lichaam. Ze had daar geen oogenblik langer durven blijven staan, nu de deur, nadat ze haar losgelaetn had, langzaam openviel en de donkere trap haar aangrijnsde... En nog vóór ze Doortje's woning bereikt had, riep ze, met een blik op de verlichte ra men, die haar als het ware een gevoel van veiligheid gaven: „Dóórtje!" Het verlaten pleintje gaf even de klank van die schelle kinderstem terug, dan was het weer stil, nog stiller dan tevoren, vond Marry. En daarom riep ze nog eens, haar mond nu vlak voor de opengeduwde brieven bus, waar van de klep bij iedere beweging in zijn hengsel knarste: „Dóórtje!" In de rommelige woonkamer van juffrouw Smit, zaten de twee oudste kinderen, Doortje en Chris aan de, met een groezelig wit zeil doek bedekte tafel. Tusschen hen beiden in, vanwege de ruzie, die ze maakten, stond de moeder, een slordig uitziende vrouw van on geveer veertig jaar, brood te snijden. Het ronde tafelblad wiebelde onder den druk van haar handen. Chris, een sproetige jongen, iets ouder dan Doortje, die er altijd op uit was zijn zusje op een of andere wijze te hinderen, zocht met zijn voet onder tafel naar haar beenen. ..Au, verdikkeme, nog toe, wie houdt z'n beenen daar weer niet bij zich?" riep de moedér toornig uit. „Doortje, moe! De mijne heb ik We», lqjk maar." Chris schoof z'n stoel een eind achter uit. „Wat een leugenaar!" riep Doortje veront waardigd uit. „Een van jullie moet het toch ge daan hebben." „Hij!' „Nee, hoor Moe, zij," hield hij vol. „Je liegt het. Laat moe zelf zeggen welk been het was, dat aan jouw of aan mijn kant. Welk was het, Moe?" vroeg z'n zusje, die het er op gezet had haar onschuld te bewijzen. „Dat weet ik niet meer. Ik weet alleen, dat het gemeen zeer doet." „En U weet niet eens meer, welk been het is, hu, die Moe!" lachte de jongen. „Hou je brutale mond, aap, of ik zal je..." riep de moeder dreigend uit. Maar haar aan dacht werd op hetzelfde oogenblik afgeleid door een klagend kindergehuil vanuit een aangrenzend kamertje. „Vertroost me nog toe, hebben jullie, dat kind ook weer wakker gemaakt met jullie geschreeuw, is het misschien voor den halven nacht weer uit z'n slaap... ja wacht maar, m'n jongen, moeder komt," riep ze den kleine toe en toen tot de anderen: .vooruit, begin nen jullie vast te eten." Ze schoof de kinderen ieder een bordje met vier boterhammen toe. ,,'k Wou d'r maar twee hebben, Moe," zei Doortje bedeesd. „Waarom maar twee, wat zijn c'at nou weer voor kunsten?" „Ik heb geen trek in meer," zei het kind onwillig. „Geen poppekast. je eet er vier en daarmee uit." De moeder liep op het kleine bedje toe, waarin de kleinste van het gezin nu vervaar lijk lag te schreeuwen en kwam even daarna met het kind op den arm de kamer weer binnen „Wéér nat. verdikke nogtoe, je kan nét aan den gang blijven." Ze lei het kind in haar schoot en begon het de natte luier af te doen. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 5