gekleedi weinig besTeed.I spinazie gerard worm PRIMAVERKOOPSTER KONING 5e koop aangeboden Uw Zenuwen V isscheri j DANKBETUIGING ©I?I?CCT P. KALIS Ingezonden Adverte ntiën DIVERSEN Betrekkingen PIET SCHMIDT 5 Betrekkingen KEIZERSTRAAT TE HUUR TE HUUR Na SV3 uur Mijnhardt's Zenuwtabletten De burgemeester aanvaardt beschermheerschap van de WSV „Volharding" Familie-avond Luthersche Gemeente Uit het politierapport „De Bruinvisschen" aangeboden r\ I Ruijghweg 74 - Telefoon 740 B.z.a. Juffrouw VRAAGT gevraagd Aardappelen Naar Amsterdam per spoor Stoomvaartberichten Marineberichten Oost Indië worden gekalmeerd en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten En Ulevrouw Ritmeester het eere lidmaatschap. Eenvoudige plech tigheid. Gisteravond zijn we getuige geweest van een zeer eenvoudige, maar daarom des te meer treffende plechtigheid. De jonge Wandelsportvereeniging „Volhar ding", die 1 September van het vorige jaar opgericht werd, maar thans reeds wellicht de grootste wandelorganisatie ter plaatse is, heeft n.i. onzen burgemeester verzocht het beschermheerschap van die Vereeniging op zich te nemen, hetgeen deze gisteravond in aanwezigheid van vrijwel alle leden cn adspiranten gedaan heeft. „Volharding" heeft daarop mevr. Ritmeester het eerehdmaatschap aange boden. Deze plechtigheid vond plaats in de boven zaal van het café Sanderse op het Konings plein. Wij vonden daar, in afwachting van de komst der hooge gasten, een groot gezelschap waarvan het hoofdbestanddeel door jongeren gevormd werd, allen gestoken in vroolijke blauw-witte pakjes. Men stond kennelijk onder den druk van datgene wat stond te gebeur- ren... de dames en heeren liepen zenuwachtig heen en weer, repeteerden eens met de tam boers (waarbij een pyper) en met de kinde ren, die straks een lied zouden gaan zingen... De kinderen zelf waren druk en het was een gepraat door elkaar, dat sterk den indruk wekte alsof we in een bijenkorf beland waren Op de bestuurstafel stonden en lagen de eere- teekenen uitgestald, die de jonge Vereeniging al heeft weten te behalen, en dat zijn er aar dig wat! Half negen ongeveer zouden de heer en mevrouw Ritmeester arriveeren, maar door bijzondere omstandigheden werd het wat later... Maar... daar was toch het groote oogenblik aangebroken... „Geeft acht", klonk het uit den mond van leider Wijma en allen stonden op. Daar waren de heer en mevrouw Rit meester in de deuropening, de trommels zet ten een marsch in, onderwijl een adspirant mevrouw Ritmeester bloemen aanbood en een andere jongeling den burgemeester den tekst van het lied,- dat dadelijk daarop gezongen werd. Het was een welkomstlied, waarin o.m. vreugde uitgezongen werd over de komst van burgemeester en mevrouw Ritmeester. Door een haag van blauw-witters schreden deze beiden daarop naar de voor hen bestemde plaatsen, waarna de presidente, mevrouw De Bruin, het woprd nam. Zij heette den heer en mevrouw Ritmeester hartelijk welkom en schetste hoe „Volharding" dit moment verbeid had. Zij heeft daarop het doel en streven van Volharding" naar voren gebracht. Deze Ver eeniging beoefent de wandelsport en wil deze op een hooger peil brengen. Daarnaast tracht zij de eendracht en de vriendschap onder de jeugd te bevorderen en liefde voor de natuur aan te kweeken. Nadat spr. een woord van hulde gesproken had over den algemeen leider, den heer Wijma, gewaagde zij met vreugde over den groei van de Vereeniging, die nu reeds meer dan 100 contribuanten telt. Tenslotte drukte spr. er haar blijdschap over uit, dat de burgemeester en zijn echtgenoote gekomen waren en dat eerstgenoemde het beschermheerschap op zich wilde nemen. Aan de uitnoodiging om een driewerf hoezee op den heer en mevrouw Rit meester uit te brengen, werd spontaan gevolg gegeven. Nadat de secretaris voorlezing had gedaan van de behaalde successen en de penningmees ter een financieel overzicht van zijn Vereeni ging gegeven had, bood mevrouw De Bruin mevrouw Ritmeester een oorkonde aan, waar mede deze laatste tot eerelid werd verklaard. Dan kwam de burgemeester aan het woord Deze begon met op te merken, dat je veel meer op je beenen vertrouwen kunt dan op b.v. een auto. Destijds heeft spr. in „Musis Sacrum" de prijzen uitgedeeld na afloop van de marschen van de W.S.V. „De Zilvermeeuw" en hij heeft toen tegen den heer Wijma ge zegd: ik hoop, dat U bij een volgenden wed strijd met een veel grootere groep zult uit komen. Met vreugde heeft spr. dezen avond vernomen, dat het aantal leden zoo snel ge groeid is. Hij verheugt zich daarop, omdat hij de wandelsport van groot belang acht voor de jeugd in de eerste plaats, maar ook voor de ouderen. Wandelen, dat is genieten in de frissche lucht van de natuur. Men kan in deze de jeugd nooit genoeg opvoeden: leert haar georganiseerd wandelen, leert haar van de natuur genieten! Wandelen is niet als razen- den langs den weg snellen, om als eersten de finish te passeeren, maar het is wandelende genieten. In dien zin geeft wandelen naast een sportieve ook een geestelijke ontwikke ling. „Het spreekt vanzelf, dat ik het bescherm heerschap van „Volharding" aanvaard, omdat ik de wandelsport in het algemeen in het be lang acht van den mensch, die er cultureel en lichamelijk voordeel van kan trekken. Een ver eeniging als „Volharding" bewijst een grooten dienst aan de gemeenschap, aan de jongelui en aan de ouders, die er dankbaar voor mogen zijn, dat de leiders zich vele uren met het toe zicht over hun kroost belasten". Spr. wenschte de vereeniging toe, dat zij sterk in kracht mocht toenemen en hoopte, dat zij door eendrachtig samenwerken met de an dere wandelsportvereenigingen de jeugd en de ouderen nog veel vreugde mocht schenken. Mevrouw de Bruyn heeft den burgemeester hartelijk dank gezegd voor zijn sympathieke woorden, waarna men nog eenigen tyd gezellig bijeen bleef. Tot niet geringe vreugde van de jongelui tracteerde de burgemeester op choco- ladereepen, waarvoor de magistraat een hoera tje in ontvangst had te nemen. Er werd nog wat gezongen en harmonica gespeeld, zoodat het een knus onderonsje werd. Ongeveer 10 uur namen de burgemeester en mevrouw Ritmees ter afscheid; in de beste stemming bleven de „Volhardingers" nog wat na! Gisteravond had in de bovenzaal van het Algemeen Militair Tehuis een z.g. Familie avond van leden der Herst. Evang. Luth. Ge meente en belangstellenden plaats. Deze avon den, georganiseerd door de Luthersche Man- nenvereeniging „Maarten Luther" kenmerken zich door een geest van specifiek Luthersche gemoedelijkheid en blijmoedigheid, welke des ondanks geen afbreuk doet aan de stichtende tendenz van dit soort bijeenkomsten, name lijk het geestelijk leven de: gemeenteleden te verdiepen en een geest van broederlijkheid en saamhoorigheid te kweeken. Nadat de bijeenkomst door Ds. Meiners met gebed was geopend en door de aanwezigen ge zongen was het bekende „Een vaste Burg is onze God" werd een programma afgewerkt, dat naast voordrachten van gewijde strekking wij noemen o.a. de bijzonder goed en met gevoel gereciteerde gedichten van Guido Gezelle en Jan Luyken door den heer J. Schendelaar) zangnummers van het Kerkkoor onder leiding van den heer K. Abbenes bracht, en eenige luimige voordrachten van den heer K. Gouds waard. Vervolgens een humoristische schets, opgevoerd door eenige dames en heeren, het geen alles tezaam zeer veel bijval oogstte Het muzikale gedeelte, benevens de begelei ding van diverse zangnummers, werd ver dienstelijk verzorgd door mevr. Hoek. Ds. Meiners hield een rede, waarin hij het klooster der Augusteinen te Wittenberg schil derde, daarbij als hoofdpersoon den monnik Maarten Luther en dezen later als familie vader, bijbelvertaler en hervormer, die op nieuw het Evangelie bracht. Het eenige fun dament, waarop ie mensch gegrondvest moet zijn, wil hij niet te gronde gaan, en hoe op ons allen de plicht rust, dat woord uit te dra gen en evenals Luther daarvan te getuigen. In de pauze werden ververschingen aange boden en door middel van steunbonnen enkele kunstvoorwerpen aan den man gebracht. Het was bijna middernacht, toen deze zeer goed geslaagde avond door Ds. Meiners met dank gebed werd gesloten, waarna men den be kenden „Avondzang" zong. Ladder van 4 meter vermist. Naar wij vernemen, wordt een ladder van 4 meter lengte, welke geplaatst was tegen het huis van den heer Kraak aan de Javastraat en welke toebehoort aan den aannemer H. W. Freeke, vermist. De heer Freeke heeft aangifte op het Hoofdbureau van politie ge daan. Kousen ontvreemd. Een bewoonster van de Ooievaarstraat had eenig waschgoed aan de lijn achter haar huis hangen. Toen zij haar spulletjes wilde binnen halen, bleken 8 paar kousen te z(jn ontvreemd. Openbare dronkenschap. Een man, die in kennelijken staat van dronkenschap op de openbare straat werd aangetroffen, werd ter ontnuchtering in het Hoofdbureau ingesloten. Diefstal. Een juffrouw, woonachtig aan de Doggers vaart, had gisteren haar rijwiel geplaatst tegen een huis in de 2e Emmadwarsstraat. De fiets werd meegenomen en later in de Brand- steeg door de politie teruggevonden. Echter zonder belastingplaatje en zonder dynamo.*.. In de gisteren gehouden algemeene verga dering werd het bestuur als volgt samen gesteld: Th. P. Stam, Voorzitter. J. Schellinger, Secretaris. A. Vermeulen, 2e Penningmeesteresse. A. Jansonius, 2e Secretaresse. J. Frijdal, 2e Penningmeester. Cor. W. Boonen, Techn.-adviseur. Volgens het Jaarverslag bleken in het afge- loopen seizoen door de „Bruinvissen" 104 prij zen behaald te zijn w.o. 44 eerste, 42 tweede, 14 derde, 4 vierde. Het Bestuur heeft besloten om op Zondag 11 April te Alkmaar op de zwemwedstrijden van den Kring Noordelijk Ncord-Holland ge heel op alle nummers buiten mededinging mede te doen. Slechte prijzen voor de trawlers. Onder dit hoofdje schrijft het „Dagblad voor IJmuiden", dat het er deze week voof de stoomtrawlers donker begint uit te zien. Maandag waren er 18 bcoten binnen, waarvan het slechts vier gelukte meer dan f 2000. te besommen. Bij de anderen waren slechts twee kustbooten, waarvan het wellicht aan één beschoren was een bevredigende reis te maken. Doch van de schelvischbooten beneden de f 2000.kan men wel als vaststaand aan nemen, dat de exploitatiekosten niet gedekt worden. Ondanks de verhoogde kosten der mate rialen, zoo ongeveer schrijft het blad, kan ge zegd worden, dat het bedrijf in de eerste drie maanden van het jaar gunstig heeft gevaren. Gedurende dit kwartaal is het reisgemid- delde geregeld f 400.meer geweest dan ver leden jaar. Dit is toch wel een feit van betee- kenis, dat niet weggenomen wordt door de hoogere exploitatiekosten. Dat er nu schepen uit de vaart worden ge nomen, vindt ten deele zijn oorzaak in de omstandigheid, dat men de schepen nu een goede beurt geeft, omdat de uitkomsten thans van dien aard zijn, dat het misschien de beste tijd ervoor is. Aal- en palingvisschery in het IJsel- meer. Vanuit Enkhuizen is men ook weer begon nen met deze visscherij. Voorloopig is het een hoekwant-visscher, die zijn geluk beproefd heeft en met een vangst van 50 pond binnen kwam, waarvoor 25j/£ cent per pond werd ge maakt. Ook te Hoorn was wat aanvoer van aal, zoodat wel kan worden aangenomen, dat straks ook elders in het IJselmeer deze vis scherij zal worden uitgeoefend. Levende garnalen. De prijs dezer garnalen was aan den Amster- damschen afslag van f 1.50 tot f 2.per lit van 15 kilo. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voorde vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. T. E. KOOPMAN. P. M. KOOPMAN- KATER. Louisesteeg 8. Tot afscheid aan Vrienden en Bekenden bij ons vertrek naar Indië. Fam. B. H. TAYLOR PARKINS v. RUSSEN. a/b. m.s. „Terukuni Maru". Ondergeteekende DANIËL GROOT, beëedigd Makelaar en Taxateur, in roerende goederen, koopt en belast zich met het in ontvangst nemen van geheele- of gedeelten van Inboedels voor vetkoopingen DANIËL GRO^T, Kanaalweg 122. BOUVIER BEZITTERS! Laat thans uw bouvier scheren k la coupe! Terriers trimmen. Leeuwtjes knippen. Verder div. rashondjes vanaf f 5.00 p. stuk. MOLENSTRAAT 151. Móóie Spinazie p. p. 7 5 bos Raapstelen 10 Pracht Komkommers 12 Geschrapte Worteltjes p.p. 5 Puikbeste Priesche Borgers p. kilo 4. Per 35 kilo 1.30 Paardenstraat 12 Piet Heinstraat 38 Telet. 566 Telef. 291 Gevraagd een flinke DIENSTBODE, die zelfstandig kan werken. Adres: Vosstraat 12. BANKETBAKKERIJ. Gevraagd NETTE JONGEN, die in het vak wenscht te wor den opgeleid, niet boven 16 jaar, aanmelden tusschen 3 en 4 uur. C. VAN HEES, Kanaalweg 192. Tegen advertentiekosten te bekomen een lief, waaksch HONDJE. Adres: Breestr. 63. Na 5 uur. gevraagd. voor de schoonmaak. Adres: Dahliastraat 109. Heden pracht spinazie 7 cent per pond Lange Komkommers .12ct. Puikbeste Friesche Borgers per kg 4 ct., per 35 kg. f 1.30 3 bos Prei voor. 10 ct. 3 bos Radijs voor 10 ct. Enz., enz.,' enz. Geschrapte Worteltjes p p. 5 ct. Beleefd aanbevelend, Gravendwarsstraat 3. Ruyghweg 49, Tel. 416 Schriftelijke sol!, met opgave van leeftijd, vorigen werkkring en verlangd salaris aan bovenstaand adres aangeboden Te huur: Schagenstraat 8 en Kuiperstraat 20, 4.p. w., water vry. Bevragen: Kanaalweg 182. Te huur geheele Etage en Zit-Slaapk. en aparte Slaapk. voor 4 heeren. Adres: Binnenhaven 19. Te huur 2 moderne Woonhuizen, voorz. v. compl. badk., Rembrandtstraat, Huisduinen. f 30p. m., w. vr. AdresH. RIEMERS, Fazanten straat 61 of Badhuisstraat 41. Te huur het Woonhuis Basstr. 49, per week f 3.85, electr, aan wezig, water vry. AdresEmmastraat 88. Te huur klein Woonhuisje, Kuiperstr. 13, 2.per week, water vrij. Adres: Emmastraat 88. Te huur flink Heerenhuis 7per week. Riant Bovenhuis, 3 kamers en keuken, water vrij 3.50 p. w. Huisje k f 1.90 p. w. Te bevragen: GODSCHALK, Langestraat 138, hoek Singel. Te huur: HUIS, Schagenstraat 19. Bevr.: A. J. DE VRIES, Spoorstraat 72. Te huur BENEDENHUIS, Weststraat 7, per maand 80. Water vrij. Te bevragen: Weststraat 9. Te huur gevraagd: MODERN WOONHUIS, omtrek Watertoren. Brieven met prijsopgaaf ond. No. 214, a. h. Bureau v. d. blad. Vooruitbetaald: 10 ct. p. regel f minimum Niet Tooroitbet: 15 ct. p. regel 40 en 60 c. Te koop: 13 Dwerghoenders (Krielhennen), 1 Kuikenren. Versche Broedeitjes (Columbia Wyandotte Krielen,. Tevens tei dekking beschik baar 1 wit Vlaamsch Reuze Ram. H. J. A. LÜCKER, Spechtstr. 10. Echte Zeeuwsche blauwe Aard- appelen. Ook heele beste blanke aardappelen, heel en kruim op Schaal, per kilo 5 cent. pu^ beste grooten 4 cent per kilo. Ook machinale Zuurkool 4 cent per pond en 3 pond 10 oent, Sla- en SnUboonen, prima kwa. liteit, 18 cent per kilo-blik, J. BOELSEM, Koningdwarsstraat 28, Te koop: z. g. a n. Complet, 2 Avondjap., eenige moderne Voorjaars- en Zomer jap. en bjjp. Hoed. Adres: Zuidstraat 5 lwinkel). Te koop Glazen Buitenvolière, 2:50 m. hoog, 3 m. lang, 1 m. diep met 2 mannen en 5 pop-Kanaaie's, Adres: Middenweg 193. Wegens vertrek te koop: Tour-Zeilkano „Zeemui*" Rondspantkajak „Stern" Te bevr.: O. P. KALIS, Sluisdijkstraat 76 Te koop aangeboden: MEUBILAIR, waaronder eet kamer, slaapkamer, geh. compl, Adres: Bureau van dit blad. KOOPJE. Voor O.O, K.M. 2 Tuniekpakken, waarvan één nieuw, 2 Petten, Cape en Paletot, Adres: Keizerstraat 47 boven, Na 5 uur. Te koop: EEN PRIMA BOET. Bevr.: A. J. DE VRIES, Spoorstraat 72. worden als regel des morgens geen ad ver* tentiën voor het dien dag verschijnend num mer meer aangenomen Op Hemelvaartsdag. Wij verwijzen naar de gisteren opgenomen advertentie van den heer Gorter betreffende het rijden van een goedkoopen trein op Hemelvaartsdag, waarvan de retourprijs 1.60 bedraagt. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Den Helder, 8 April 1937. Geachte Redactie. Vergun mij voor het onder staande een plaatsje in Uw blad. TOLLEN OP DEN GROOTEN WEG, ENZ. Misschien ten overvloede wordt er gewaar schuwd, en opgewezen, welke gevaren het tollen, touwtje springen, knikkeren, enz. door kinderen op de groote straat met zich brengt. Nu het voorjaar aangebroken is, zijn de straten letterlijk bezaaid met spelende kin deren. Velen slaan geen acht op het verkeer, en brengen menig autobestuurder en fiets rijder (ster) in moeilijkheden. Hier ligt een taak voor ouders en onderwijzers om dagelijks maar weer de kinderen te waarschuwen voor het hen dreigende gevaar langs den weg. Velen tarten wagenbestuurders enz. door met uitgebreide armen midden op de straat te gaan staan, totdat het een of ander voertuig of auto op slechts enkele meters van hen genaderd is. Daar tegenover zien wij dikwijls het onbesuisd rijden van chauffeurs, van welke sommigen wel degelijk gevaarlijk zijn, en men staat er nog van te kijken, dat alles nog zonder ongelukken gebeurt. Ook het losrijden op de fiets, zonder het stuur met de handen vast te houden is zeer gevaarlijk, één ver keerde manoeuvre brengt hen zelf en anderen in gevaar. Tegen dergelijke indivi duen kan de politie niet streng genoeg op treden. Nu de zomer in aantocht is, een beleefd doch dringend verzoek aan allen, die de ver keerswegen berijden, om voorzichtig en niet roekeloos te zijn. De lijst van verkeers slachtoffers groeit snel. Heel wat menschen- levens zouden gespaard blijven, als weder- zijdsche voorzichtigheid beter in acht werd genomen. Tenslotte nog dit: Hier, in Den Helder, ligt een belangrijke taak voor het Gemeente Bestuur, waar al meer in Uw blad op is ge wezen en waarvoor het hoog tijd wordt, dat men eens maatregelen neemt, 's Middags te 12 uur en 's avonds tusschen 46 uur is er druk verkeer^ bij Koningsplein en overweg Tuindorp. Een houten overbrugging van den spoorweg voor voetgangers en wielrijders vanaf St. Lidwinastichting in schuine rich ting tot naast den spooruitgang Julianapark is zeer noodzakelijk. De bruggen-trap kan precies tusschen uitgang en fietsenstalling eindigen; dit is iets van onschatbare waarde en het wil er bij mij en duizenden met mij, maar niet in, waarom men zoo talmt. Stationsverplaatsing is een ijdele hoop en een tunnel is te kostbaar. Als er voorloopig een stevige houten overbrugging gemaakt wordt, waaraan voor reclame-doeleinden een plaats is, kan men daardoor de exploitatie kosten dekken, en is de bouw een gezonde werkverruiming, waarvan heel de burgerij profiteert. Redactie, mijn hartelijken dank voor de plaatsing. Een Jutter. Correspondentie. Ongeorganiseerde baggeraar. Het feit, dat U 50 cent minder uitbetaald krijgt dan een georganiseerde collega, is nogal logisch. De georganiseerden toch hebben voor zichzelf gezorgd in den tijd, dat zij dat doen konden en de minister heeft dan ook bepaald, dat hun steun eveneens een gulden hooger is dan die van de ongeorganiseerden. Datzelfde verschil, alleen gradueel minder, wordt ook uitgedrukt bij de werkverschaffing. Dat is een ministe- rieele bepaling. Dat het loon in werkverschaffing eerst Dinsdagavond uitbetaald wordt, ligt aan de administratieve beslommering, die daaraan verbonden is. Het is immers Zaterdag eerst mogelijk om de werklijsten in te dienen en de controle daarop kan eerst Maandag plaats hebben, zoodat de uitbetaling moeilijk vóór Dinsdag kan geschieden. Red. Held. Crt. Stoomvaart My. Nederland. Bintang, t„ 6 April van Belawan. Johan van Oldenbarnevelt, t., 7 April van Batavia. Marnix v. St. Aldegonde, 7 April v. A'dam. Poelau Roebiah, th., pass. 6 April Gibraltar. Poelau Laut, t., 7 April te Suez. Singkep, u., 6 April te Port Sald. Kon. Ned. Stoomboot Mjj. Agamemnon 7 April te Curaqao. Ajax, 7 April van Marseille. Amazone 5 April te New York. Bodegraven, th., 6 April op 260 mijl N. van Flores. Boskoop, u., 7 April van Curaqao. Cottica, t., 8 April te Amsterdam verwacht. Deucalion, 7 April v. A'dam. Hebe 6 April te Gdynia. Helder, th., 6 April van Liverpool. Irene, u., 7 April te Curaqao. Juno 6 April van Salonia. Nereus, 6 April te Stettin. Mars 7 April te Catania. Merope 7 April te Kopenhagen. Oberon 7 April te Antwerpen. Orion, 6 April van Istanboul. Perseus, 7 April v. A'dam. Poseidon 7 April van Beyrouth. Rhea 7 April te Genua. Saturnus, 6 April van Volos. Stella 7 April te Bourgaa. Telamon pass. 7 April fülbraltar. Theseus 7 April te Oporto. Ulysses, u., 7 April te Curaqao. Vesta 7 April v. Catanja. Van Rensselaer, 5 April van Curaqao. Kon. Paketv. Maatschappij. Stella, 6 April van Instanboul. Houtman, 6 April te Beira. Lematang, 6 April van Sabang. Ombilin, 5 April van Tamatave. Sipora, 5 April te Belawan. Tasman, 3 April van Batavia. Van Spilbergen, pass. 5 April Thursday Isl. HollandAmerika Lyn. Aldabi, th., 6 April van Santos. Lochgoil, 6 April v. Cristobal. Rotterdam, 6 April te New-York. Silver JavaPacific Lyn. Hopecrest, 6 April te Ilo-Ilo. Silverwillow 2 April te Tacoma. JavaChinaJapan Lijn. Tjimanoek, 4 April te Batavia. Tjinegara, 6 April van Macassar. Tjisalak, 5 April van Shanghai. JavaNew-York Ljjn. Kota Baroe, 5 April te New Orleans. Maron, 6 April te Belawan. Tawali, 6 April van Singapore. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, t„ 7 April v. Port Said. Indrapoera, u„ pass. 7 April Suez. Kedoe, u., pass. 7 April Point de Galle. Kertosono, u., 7 April v. Suez. Kota Tjandi, th., pass. 6 April Finisterre. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alphacca, th., 6 April van St. Vincent. HollandAfrika Hjn. Randfontein, 7 April van Hamburg. Kon. Holl. Lloyd. Salland, 7 April v. A'dam. Stoomvaart Mij. Oceaan. Achilles 6 April van Singapore. Alcinous, 7 April te Belawan. Meriones 6 April te Kobe. Patroclus 5 April te Hongkong. HollandAmerika Lyn. Binnendijk 6 April 4 u. 44 m. v.m. 950 mijt W. van Land's End. Damsterdijk 4 April van San Francisco. HollandOost-Azlë Lijn. Zuiderkerk, u., pass. 7 April Gibraltar. OPENGEVALLEN OFFICIERSPLAATSEN' BIJ DE MARINE. Negen plaatsen voor Inlanders. Het Departement van Marine maakt bf" kend, dat dit jaar worden opengesteld drie plaatsen voor een drie-jarige opleiding tot zee-officier, vijf plaatsen voor een dergelijke opleiding tot officier van den marine-stoom vaartdienst en een plaats voor een twee-jarige opleiding tot officier der administratie. Deze plaatsen worden opengesteld voor Ne derlanders of Nederlandsche onderdanen, he- hoorend tot de groep van inlanders of vreem de oosterlingen in Ned.-Indië.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6