Tocht vol avontuur van Heldersche haringvlot OP SOKKEN Binnenland De taxi-staking in de hoofdstad De „Nieuw-Amsterdam" Ongelukken in de hoofdstad Dc Prinselijke intocht te Baarn Het verstrekken van een bedelbrief door B. en W, Inbraak in ccn Rotterdamsch theater KORT VERHAAL Oude vrouw overvallen te Rotterdam DE HD 90 EINDELOOZE UREN IN DEN MIST. ZONDER KOMPAS. EEN NACHT VOL SPANNING. OPGEPIKT DOOR KATWIJKER LOGGER. HARTELIJKE ONT VANGST OP DE „HAAKS". 10 Heldersche vletterlui, die met hun vlet, de HD 90 Dinsdagmorgen ter haringvangst uitgetrokken wa ren, hebben een bang avontuur mee gemaakt, dat hen nog geruimen tijd heugen zal. Door mist en motorstoring raak ten zij den koers kwijt, tengevolge waarvan de HD 90 hulpeloos af dreef naar zee. Door een Katwijker logger opgepikt en op de „Haaks" voorzien van benzine zijn zij Woens dagmiddag, zij het verkleumd en doodmoe, veilig in de haven van Nieuwediep weergekeerd. Er wordt weer haring gevangen en dus kiezen iederen dag en iederen nacht de Heldersche vletterlui zee. Met hun botters en met de vletten. De laatsten soms niet meer dan gammele huikjes, waarin het den buitenstaander voorkomt of hier soms wel in zeer sterke mate het noodlot getrotseerd wordt Dinsdagmorgen 11 uur vertrokken schipper Riewert Rieuwers met 9 man in de IID 90, eigendom van den heer H. de Vroome. Het was koud en vrij dik van den mist. Hoe wei nig konden zij toen evenwel nog vermoeden van het avontuur dat boven hun hoofden hing. 'Alles ging aanvankelijk normaal: men (Vischte bij de Westpunt van Texel en te circa half 8 in den avond besloot men terug te keeren. Bijzonder fortuinlijk was men niet geweest. Slechts enkele tallen haring lagen in de vlet. Halverwege gebeurde het ongeluk: de startmotor liep vast. Na ontelba re vruchtelooze pogingen om het apparaat weer op gang te brengen, bleek dat het niet zou lukken. Tot overmaat van ramp was de mist steeds dikker aan het worden en bleek het kompas niet meer rich- tig te functionneeren. Het maakte een afwijking van niet minder dan ruim 2 streken. En zoo dreef men af. Mijl na mijl, in een zee waarop men geen 50 meter zicht had. Soms werd het nog minder, en geen der mannen had eenig idee waarheen zij door getij en wind gevoerd werden. Een duistere zee, zonder sterren, zonder èen enkel orienteeringspunt. Geen geluid [verbreekt de stilte. Waar zijn zijWaar gullen zij te recht komenEen open vlet met 10 man. Doornat van het water en mist. Ver kleumd tot op het gebeente. Uren en uren gaan zoo voorbij in martelende onzekerheid. Bang zijn deze kerels van Nieuwediep niet. Maar zij weten niets. Volkomen on zeker van waar zij heengaan. Eén ding staat vast: dat de stroom hen zeker zee-in trekt. De nacht komt. En in duisternis en nevel, zoo dik als men dat maar zelden op deze kusten meemaakt, trachten ze te slapen. Er is toch niets anders te doen. Tusschen en bovenop de ha ring, die zilverig op den bodem van den schuit ligt te blinkeren. De stemming blijft gelukkig goed. Er wordt niet gekankerd. Een nieuwe dag breekt aan. Grijs en grauw. Weer mist, weer 't klok kend water onder de vlet. Weer die tergende onzekerheid waar men is. Dan... om half 8 in den morgen... een geluid. Uit de grijze wereld van mistflarden doemt iets op Zwart en groot. Een schip. Het is de Katwijker logger KW 78, toevallig passeerend. Zelden hebben deze onverschillige kerels Tan de HD 90 dankbaarder een schip ont moet als deze keer. Er wordt langszij ge varen en dan weet men direct waar men is: bezuiden de Zuider Haaks. De bemanning, bek-af door de vele uren spanning en ellende in de open vlet, wor den gelaafd. Daar is brood, scheepsbeschuit, koffie. Alles, wat een uitgeput zeeman kan begeeren. De KW 78 neemt de vlet op sleep teneinde deze op te brengen naar lichtschip „Haaks" alwaar men in den loop van den morgen ar riveert. Ook hier kan de ontvangst niet hartelijker zijn. Ook hier warme koffie, brood, be schuit. De Wit, een der visschers heeft geen droge draad meer aan zijn body: geen nood: op de „Haaks" weet men er raad mee en even later zit de Wit in warme kleeren Men krijgt ook een kompas mee en om 10 uur kiest de HD 90 weer zee. Voorzien van 20 liter benzine, voldoende om de Nieu- wediepsche haven te bereiken. In Nieuwediep wacht men. Het avontuur heeft onder de visschers al lang de ronde gedaan en verscheidenen zijn havenwaarts geijsbeerd om deze terugtocht te aan schouwen. Om 2 uur regent het dat het giet. Regen en mist, die als een vette substantie om en over alle dingen hangt. Het is bekend: de HD 90 is de toren al gepasseerd, maar vanaf Wierhoofd is nog niets te bespeuren. Kwart over 2... scherpe oogen turen in de grijze verten., dan.. „Daar komen ze!" Inderdaad... een kleine vlet. volgepakt met de 10 menschen. Een zwart kluwen dat aan komt rollen op de nauw-bewogen zee. Het motortje knort weer en 5 minuten la ter ligt de HD 90, thans een schip van avontuur, aan den veiligen steiger. De kerels... zwart en bruin. Met roode wangen en paarse handen. Schommelend in hun leeren broe ken. In blanke schittering ligt de haring in de vlet. Een paar tallen. Niet de moeite waard. Een paar jongens staan aan den kant. Komen Vader afhalen. Ben paar meisjes die hun jongens tege- moetgegaan zijn. Daar is vreugde aan de haven. Vreugde zonder veel woorden, zonder lawaaimakerij. De HD 90 is weer thuis. Thuis na een bange tocht. Een zeer hachelijke tocht, zooals een oude havenrot ons later vertelt. Thuis... zonder voldoende haring imaar... levend en wel. i BOOZE VOORNEMENS Amsterdamsch veroordeeld. tuindersknecht De rechtbank te Leeuwarden heeft giste ren den 18-jarigen J.G.N., tuindersknecht te Amsterdam, thans gedetineerd, wegens po ging tot doodslag op A. Bajema, gepleegd te Warns, met het doel, den aangevallene te berooven en wegens brandstichting in de boerderij van den landbouwer G. Visser te Oudemirdum, welke boerderij geheel af brandde, veroordeeld tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. De eisch was vijf jaar gevangenisstraf. Op verzoek van den verdediger was een onderzoek naar verdachte's geestvermogens ingesteld doch de deskundige achtte verdach te volkomen toerekenbaar. Veertig bussen van Bio-vacantie- oord geledigd. Naar eerst thans bekend wordt hebben inbrekers zich, op het laatst van de vorige week, toegang verschaft tot het Luxor- theater aan de Kruiskade te Rotterdam. De ongenoode gasten zijn via het dak binnen gekomen, waarna zij eenige deuren hebben geforceerd. Alle veertig bussen van het Bio- vacantieoord, waarmede gedurende de Paaschweek is gecollecteerd, zijn geopend en leeg gemaakt. Het gestolen bedrag raamt men op ongeveer vierhonderd gulden. Het nieuwe vlaggeschip der Hol- land-Amerika-lijn, dat Zaterdag a.a. door de Koningin wordt te water gelaten. Het grootste schip der Nederlandsche koop vaardijvloot. Op 4 December 1935 werd tusschen de Holland-Amerika-lijn en de Rotterdamsche Droogdok-Maatschappij het contract getee- kend voor den bouw van een dubbelschroef stoomschip, nadat langdurige onderhande lingen met de regeering ertoe geleid had den, dat bij den bouw 'n belangrijke bedra ge werd verleend uit het Werkfonds, vanwe ge de groote beteekenis van de opdracht als werkverruimingsobject. Zaterdagmiddag loopt de „Nieuw-Amster- dam", het grootste schip van de Nederland sche koopvaardij en tevens het grootste schip dat ooit in ons land werd gebouwd, van sta pel. De „Nieuw-Amsterdam" heeft een in houd van 36.000 bruto register ton, en een waterverplaatsing van 37.500 kubieken me ter. Het heeft een lengte van 229 meter en een breedte van circa 26.90 meter. De diep gang is geladen 9.55 meter. Het schip krijgt elf dekken, terwijl de grootste zalen aan boord de volgende afme tingen heben: Social hall, 22,20 bij 16 M., rooksalon eerste klasse 18.40 bij 16 M., thea ter 22 bij 16 M., eetsalon eerste klasse, wel ke alleen reeds een bedieningspersoneel van 80 man eischt, 40 bij 25 M. De commandobrug van het schip ligt 23 meter boven den waterspiegel; de bovenkant van den schoorsteen 33 meter erboven en de toppen van de masten 55 meter boven den waterspiegel. Machine-, licht- en krachtinstal latie. De „Nieuw-Amsterdam" zal voortbewogen worden met twee schroeven, welke driebla- dig zijn en een diameter hebben van 6.20 meter. Het gewicht van elk der schroeven bedraagt 2.000 Kg. Bovendien zijn er twee reserve-schroeven. De schroeven worden aangedreven door acht turbines, n.1. vier op elke schroef. De ze turbines met in totaal 34.000 schoepen, ontwikkelen een totaal-vermogen van 34.000 p.k. of 17.000 p.k. op elke as. De assen hebben een diameter van 0.520 meter. De schroeven kunnen 131 omwente lingen per minuut maken. De stoom wordt geleverd door 6 yarrow Schelde—ketels, onverhit tot een tempera tuur van 395 graden celsius. De stoomcapa- citeit voor 5 ketels bedraagt 150.000 k.g. per uur met een spanning aan de veiligheids kleppen van 44 kg. per vierkante centimeter Behalve de schroeven worden hiermee te vens aangedreven drie turbo-generatoren van elk 1000 k.w. en twee diesel-generato ren, elk van 425 .k.w. welke te zamen vol doende electrischen stroom leveren om een stad van 12.000 inwoners van stroom te voorzien. De veiligheid van het schip wordt verze kerd door 48 waterdichte schuifdeuren, die elk afzonderlijk van de commandobrug af, electrisch gesloten kunnen worden en ook ter plaatse door de passagiers zelf behan deld kunnen worden. Er bevinden zich aan boord 22 reddings booten, waarin voor totaal 1984 personen plaats is. Aan boord van de „Nieuw Amsterdam" zal plaats zijn voor 1150 passagiers en een bemanning van 705 koppen. Er zijn voorts o.a. een palmcourt, zwem baden, hondenkennel, hospitalen, theater zaal aan boord. Het interieur van hutten en zalen voldoet aan de hoogste eischen van smaak en comfort Voor den bouw van de „Nieuw Amster dam" moest een der hellingen van de Rot terdamsche droogdok-maatschappij vijftig meter verlengd en zes meter verbreed wor den, zoodat de lengte dezer helling thans 222 meter bedraagt. Als overmorgen, Zaterdagmiddag, tusschen half vier en vier uur op de Maas het korte tijdstip van stilstaand water is ingetreden, juist voor de wisseling van het tij, zal H. M. de Koningin met een enkele handbewe ging de laatste beletselen doen vallen voor de tewaterlating van dit machtige schip. Onvoorzichtige trampassagiere te Amsterdam. Vannacht om twaalf uur is op het Tulp plein te Amsterdam een 63-jarige dame van een rijdende tramwagen van lijn 3 gevallen. Zij kreeg een hersenschudding en is door den geneeskundigen dienst naar het Wilhel- mina-gasthuis vervoerd, waar zij is opgeno men. Wielrijder aangereden. Gisterenavond is op den hoek van den Overtoom en de Anna Vondelstraat een wiel rijder, die uit deze straat komende, den Overtoom in de richting van den Amstel- veenschen weg wilde oversteken, aangereden door een auto, welke bij het remmen om den wielrijder voorrang te verleenen, doorgleed. De man, die vermoedelijk een lichte hersen schudding bekwam, is door den geneeskun digen dienst naar het Wilhelminagasthuis gebracht. Onfortuinlijke val. Gisteravond is op de Reyner Vinkeleskade een rustend geneesheer, die bij familie op bezoek was geweest van een stoep gevallen. Hij kreeg een vermoedelijke hersenschud ding en brak een been. Hij is in de Diaco nessen-inrichting aan den Overtoom opgeno men. GEEN OEFENWEDSTRIJD MEER VOOR HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Op 2 Mei a.s. wordt de laatste interland wedstrijd van dit seizoen. NederlandBel gië gespeeld. Het lag in verband hiermede in de bedoeling op Woensdag 21 April de gebruikelijke oefenwedstrijd te houden, waar voor een Engelsche club zou worden uitge- noodigd. Naar wij vernemen zal men dit maal echter afwijken van den regel en geen oefenwedstrijd voor het Nederlandsch elftal organiseeren. Door LUCK JEWIS. Babette, de trouwe huishoudster van Adam Aras ,clief van het handelskantoor „Slein- way, Steinway and Muddock", had in haar met de hand geschreven kook-boek eenige bladzijden bestemd voor hoogere levenswijs heden, die ver boven het heil van maag en gehemelte uitgingen! Bij deze bloempjes van wijze spreuken en gezegden stond een zin, die aan Babette steeds een zucht ontlokte, wanneer zij dezen zag: „Geen ei kan zoo hardgekookt zijn als een vrijgezel". En deze zucht gold den vrijgezel, die tegelijkertijd ihaar werkgever was 1 Adam Aras, een statige, deftige heer in Zijn beste jaren, met een lichte, doch on miskenbare neiging tot een buikje en een kaal kruintje, was een verstokt vrijgezel. Niet dat hij een vrouwenhater was, verre van dat, doch de keuze zijner aangebedenen was niet naar den zin van Babette. De dich- terspreuk van de vrouwen, die rozen vlech ten door het aardsche leven, had hem ertoe verleid, verre idealen na te streven, en daar door zag hij de rozen over het hoofd, die al sinds jaren door degelijke, handige vingers op zijn sofakussens en pantoffels waren ge borduurd. De goede Babette had alle hoop opgegeven, dat de man nog eens zou veran deren, toen er eensklaps iets gebeurde, wat den heer Aras zoo schokte, dat zelfs Babette's koenste wenschen werden overtroffen. Wat hiervan de reden was, wist zij niet, en zelfs toen zij reeds Mrs. Aras was zou zij dat niet te weten komen! Op dien gedenkwaardigen avond het iwas een lenteavond, waarop zelfs een deftig en ernstig bureauchef wel eens uit den band springt had hij namelijk in een restaurant een meisje leeren kennen, bij wier wieg be slist alle drie de gratiën hadden gestaan. Blond, slank, elegant, enfin, een meisje uit duizenden. En toen deze bezitster van alle charmes er nog genadig in toestemde, zijn gast te zijn voor één avond, was Aras to taal in de wolken, en hij liet zelfs champagne komen (streepje aan de balk!) Rij de eerste flesch reeds vertrouwde hij het meisje al zijn geheimen toe, bestelde, toen bij hoorde, dat zijn charmante vriendin Eva heette, een tweede flesch, om dit zonderling toeval te vieren; immers, Adam en Eva Het mooie meisje lachte om zijn complimenten, lachte den ganschen avond, met duizend spotlichtjes in haar oogen Kort voor twaalf uur stond zij er plotse ling op, snel naar huis te gaan, want zij scheen een gehoorzame dochter te zijn, die beslist voor middernacht thuis moest zijn en zich door geen champagne liet verleiden, langer te blijven. Toen Aras haar smeekte, wat langer te blijven, en tenminste nog een kop koffie te drinken, scheen zij een zwaren innerlijken strijd te voeren, hetgeen duide lijk bleek uit het zenuwachtig, krampachtig trekken harer mondhoeken, en zei tenslotte: „Ik heb een idéé! Mijn ouders zijn op reis, en er is behalve het dienstmeisje niemand thuis, en zij slaapt al. Laten wij naar huis gaan, dan kunnen we daar een kopje koffie drinken!" Door dit voorstel raakte de arme Aras, die reeds door de ongewone champagne in een soort van roes was geraakt, gansch van zijn stuk, en opgetogen stemde hij toe. Wat nu volgde, beleefde Aras als in een ongewonen droom. Zij reden met een taxi naar het West-End, stapten op den hoek van een vil lastraat uit, en slopen op geheimzinnige wij ze door romantische tuinpaden naar de ach terdeur, om het dienstmeisje niet te wek ken In de corridor wilde Eva, dat Aras zijn schoenen voorzichtigheidshalve uittrok. Ge hoorzaam deed Aras wat zij wilde, hoewel het hem, bij zijn gestoord evenwichtsgevoel, buitengewoon moeilijk viel, terwijl de stee- nen vloer alleronaangenaamst koud aan voelde en zijn rechter groote teen pijnlijk door een omvangrijk gat keekWat geeft dat echter voor een man die ver liefd is...! Zachtjes liepen zij de trap op tot op de spaarzaam verlichte hal van de eerste verdieping. Hier echter opende Eva met een ruk de breede vleugeldeuren, die leidden naar een stralend-verlichte kamer, en Aras chef van het handelskantoor „Steinway and Muddock", een statige, def tige heer in zijn beste jaren, stond, met zijn schoenen in zijn hand, op sokken, met een groot gat in zijn teen, tegenover een uitgelezen gezelschap dames en heeren in avondtoilet, die den vreemden gast ver baasd en verstomd aanstaardenHet oogenblik scheen een eeuwigheid. Eerst toen een schallend gelach losbarstte, be greep de plotseling nuchter geworden Aras de situatie. In wilde vlucht keerde hij zich om, rende de trappen af, het huis uit, de tuin doorterwijl het geschater der gas ten hem naklonk en Eva half onmachtig van de lach op een stoel was gezakt Drie dagen lang moest de trouwe Babette vlierthee voor hem zetten en warme om slagen maken, want hij had op den avon tuurlijken tocht naar huis hoe hij er ge komen was, wist hij niet kou gevat. En Babette deed dit alles met zoo'n opofferen de toewijding, dat hem eindelijk de schellen van de oogen vielen. Toen hij op den vier den dag weer naar zijn bureau ging, kon een van geluk stralende Babette haar kook boek te voorschijn halen, en een dikken streep zetten door den zin van den hard- gekookten vrijgezel. In de plaats ervan schreef zij hieronder: „Op ieder potje past wel een dekseltje". En daarbij bleef het. IN STRIJD MET HET COL LECTIEF CONTRACT. Heden onderhoud op het Dep. van Sociale Zaken. Een zgn. „wilde staking." Naar wij vernemen, heeft de rijks bemiddelaar, Mr. Dr. S. de Vries Cz. de werkgevers in het taxibedrijf te Amsterdam verzocht hedenmiddag een afgevaardigde naar Den Haag te zenden om hem in te lichten om trent de staking in het blokband- taxibedrijf te Amsterdam. De voorzitter van het bestuur der taxi centrale, de heer C. J. van Leusden, heeft ons in verband met de staking medege deeld, dat tot Woensdagavond noch het be stuur der taxicentrale, noch de daarbij aan gesloten ondernemers, van de chauffeurs eenig verzoek hebben ontvangen om in ver band met de verhooging der tarieven de loonen te herzien. De slaking is Dinsdag middag uitgebroken zonder dat te voren overleg is gepleegd en ondanks het feit, dat er tusschen de werkgevers in het blokband- taxibedrijf en de vier groote organisaties van transportarbeiders, waarbij de chauf feurs zijn aangesloten, een door het ge meentebestuur goedgekeurde collectieve ar beidsovereenkomst bestaat, waarvan art. 3 bepaalt, dat beide partijen zich verbinden gedurende den duur der overeenkomst geen werkstakingen of uitsluitingen tegen elkan der te proclameeren of uit te voeren of te doen uitvoeren. Deze staking moet dus als een geheel wilde staking worden beschouwd. Wat de loonen in het blokbandbedrijf be treft, deelde de heer van Leusden mede, dat deze bedragen 20 pet. van de eerste ontvan gen f 25.— en 25 pet. van het hooger ont vangen bedrag met een garantie van f 10.50 per week. Er zijn tal van chauffeurs de zooge naamde goede rijders die een belangrijk hooger bedrag dan f 10.50 aan loon ontvan gen. Daarboven komen de fooien, welke het taxi-rijdend publiek zelf kan vaststellen als het weet, dat in de maand Januari het ge middeld aantal ritten per chauffeur per week 94 en in de maand Februari 87 ritten per chauffeur en per week heeft bedragen Sinds de verhooging van het tarief in September j.1. is het aantal ritten niet verminderd. De ondernemers hebben van deze verbooging echter niet meer dan ge middeld 1 cent per rit overgehouden. Te Rotterdam, 's Gravenhage, Haarlem en in het Gooi zijn de tarieven der taxi's reeds geruimen tijd geleden verhoogd en ook daar is van een vermindering van het aan tal ritten geen sprake. Over het karakter der tariefsverhooging deelde de heer Van Leusden ten slotte nog mede, dat er een strooming onder de werk gevers was om de tarieven met pet. te verhoogen. Dit zou echer een sterkere ver hooging ziin dan de nu toegepaste verhoo ging van 10 cent per rit. Immers, een ver hooging van 25 pet. zou heteekenon dat bij handhaving van den zoogenaamden eersten aanslag op 25 cent. hiervoor slechts 937.5 M. zou worden gereden, hetgeen practisch nooit voorkomt. Het handhaven van den eersten aansalg op 25 cent zou slechts 'n valsche_ voorstelling van zaken zijn, terwijl deze wijze van verhooging op langere rit ten, naar de buitenwijken der stad, veel zwaarder zou drukken dan een algemeene verhooging van 10 oent per rit. Daar het bestaande collectieve contract echter nog tot 1 Augustus a.s. van kracht is, verwacht men dat deze wilde staking spoedig geëindigd zal zijn. Hoe de werknemers er over denken. De besturen van de vier werknemersorga nisaties, die bij het collectief arbeidscontract partij zijn, hebben de chauffeurs gister middag in een gecombineerde vergadering samengeroepen. Ongeveer 000 chauffeurs wa ren opgekomen. De besturen verklaarden dat zij de staking niet als een wilde sta king beschouwden en dat zij spontaan de opgekomen beweging tot een goed resultaat wilden voeren. De besturen der werknemers organisaties zullen zich op het standpunt stellen dat de tariefverhooging moet wor den teruggenomen. Mocht hieraan niet wor den voldaan, dan za.1 in een volgende ver gadering van de chauffeurs worden uitge maakt op welke basis een loonsverhooging zal worden geeischt. Ruiten en amazones op schimmels in den stoet. De route welke het prinselijk paar bij zijn intocht in Baarn zal nemen, zal een afstand van ongeveer twee uur gaans lang zijn. Hunne Koninklijke Hoogheden zullen zijn gezeten in een met vier paarden a Daumont bespannen karos, welke wordt voorafgegaan door twaalf ruiters in uniform van de lan delijke rijvereeniging „De Eemruiters". De stoet zal worden gesloten door twintig rui ters, t.w. tien heeren en tien amazones, al len gezeten op schimmels. Omtrent den datum van den intocht is nog geen beslissing genomen. De minister van Binnenl. Zaken wil aan de Nijkerksche manie ren van armenzorg een einde maken. Op vragen van het Tweede Kamerlid Fa- ber betreffende het verstrekken van een be delbrief door den burgemeester van Nijkerk aan een inwoonster van die gemeente heeft de minister van binnenlandsche zaken het volgende geantwoord: Nadat B. en W. van Nijkerk afwijzend hadden beschikt op het verzoek van Van de B. om verstrekking van een beugel voor zijn kind, heeft de burgemeester aan de vrouw van Van de B. den aanbevelingsbrief afge geven waarin toestemming werd verleend, zich bij eenige ingezetenen om een bijdrage in de kosten van den beugel te vervoegen. De minister meent niet onvermeld te mogen laten, dat de gemeente Nijkerk zich reeds aanzienlijke uitgaven voor het gezin Van de B. heeft getroost, met name voor de verpleging van het kind in een zieken huis te Zwolle, opdat niet gedacht mag worden, dat de gemeente zich niets aan het gezin gelegen liet liggen. Het is den minister gebleken, dat de bur gemeester uit goede bedoeling ten aanzien van het gezin heeft gehandeld en dat hetrT een oud gebruik te Nijkerk was, voor nood lijdenden in bijzondere gevallen bijdragen te vragen van als milddadig bekendstaan de ingezetenen. Desalniettemin acht de minister de in het onderhavige geval toege paste manier van hulpverleening minder juist en overigens ook in beginsel te veroordeelen. Het onderhavige geval heeft hem aanlei ding gegeven, B. en W. van Nijkerk als zijn meening te doen kennen, dat het wonsche- lijk is met bovenbedoeld gebruik in het al gemeen te breken, zoodat thans ten behoe ve van armlastige lieden niet meer de ge legenheid zal worden gegeven, met toe stemming van den burgemeester, door inza meling van gelden of goederen te voorzien in nooden welker leniging behoort tot de taak van de overheid als orgaan van algemeene armenzorg. Dader gearresteerd. Gisterenavond is in de Zomerhofstraat te Rotterdam een laffe overval gepleegd op een 76-jarige alleenwonende vrouw, H. Borstlap genaamd, die in die straat een kruideniers winkeltje drijft, aldus het Hdbld. Het was te omstreeks kwart voor acht, toen de vrouw achter de toonbank de kas stond op te maken, dat een man den win kel betrad, die de vrouw dadelijk een hevi- gen slag met een stuk hout op het hoofd toebracht. Luid gillend vluchtte de vrouw naar buiten en had nog de tegenwoordigheid van geest naar de aan de overzijde van de vrij drukke straat gelegen apotheek te loopen. Op het, hulpgeroep van de vrouw nam de aanvaller de vlucht, achtervolgd door een aantal voorbijgangers. De man liep den Noordsingel op, waar hij even later door een agent van politie werd gearresteerd. Het was een 25-jarige zwerver. De man is in het politiebureau in de Witte de Withstraat opgesloten. Het slachtoffer, dat een vrij zware hoofd wonde had, is, na in de apotheek te zijn verbonden, naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht. HERBENOEMINGEN KANTONGERECHT. Bij Kon. Besluit van 6 April 1937, zijn her benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger: met ingang van 16 Mei in het kanton Alkmaar: Mr. C. A. de Groot; met ingang van 4 Juni in het kanton Alk maar: Mr. P. van Sonsbeek en Mr. C. Smal; in .het kanton Hoorn: J. A. Kramer. DE DRIFTIGE JONGEN EN HET PLAGERIGE MEISJE. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde gisteren een slagersknecht, die zijn meisje met een mes had gestoken en haar licht had gewond, tot een voorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden. Het O.M. had rekening houdende met de tartende houding yan het meisje, vier maanden geëischt.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7