Go Ahead-PSV 3-0 't Gooi-R.CH* 2-3 Callantsoog I-Texel II 3-0 Schagen I-M.F.C» I 6-1 Berger Sportvereeniging Hockey België-Nederland 1-2 Zwemmen Prachtige prestatie van mej* Waalberg Zwemwedstrijden te Alkmaar Gymnastiek Drielanden wedstrijden België-Luxemburg-Nederlan^ stormen en prachtig koppen, de hal gaat juist over. Bij Ajax moet het van Van Wijngaarden komen. Eén van z(jn voorzetten kopt Sinke voor het doel weg, Schubert kan weer schie ten, de bal gaat over. Een schot van Blom vliet wordt door Van Male gestopt. Dan breekt Van Reenen tot tweemaal toe mooi door en beide keeren wordt hij juist voor het straf schopgebied verkeerd aangevallen. De eerste vrije schop wordt tegen de haag van verdedi gers opgeschoten, de tweede wordt overgescho ten. Eindelijk schijnt Ajax succes te zullen hebben. Een mooie throughpass brengt Stam voor open doel, hij zet over naar links, Schu bert maakt een doelpunt, maar Stam stond buitenspel. Geannuleerd wordt het dus. Even voor de rust ontgaat Ajax een doel punt als Stam prachtig op een hoekje schiet, terwijl Van Male aan den anderen kant van zijn doel staat. Maar Sinke schopt den bal van de doellijn. Of bad de bal toch al de doel lijn gepasseerd? Scheidsrechter Van Moorsel kon dat evenwel van zijn plaats onmogelijk gezien hebben. In de tweede helft maakte Feyenoord aan de onzekerheid al gauw een eind, nauwelijks was het spel weer een minuut oud of Linsen bracht op, gaf een voorzet aan Vente, die tus- schen de beide backs doorloopend, juist even sneller was dan zij en doelman Keizer geen kans gaf (20). Feyenoord ontplooide nu haar beste spel Eigenlijk is nadien Ajax maar zelden meer gevaarlijk gweest, terwijl de eene mooie aan val de andere bij Feyenoord opvolgde. Blomvliet raakte gewond, hij werd door Gerritse vervangen. Het bleek geen verbete ring voor den Ajax-aanval. De duizenden kregen Feyenoord op zijn best te zien. Her haaldelijk brak de geestdrift los bij staaltjes van knap voetbal, maar nog slechts eens moest Keizer visschen, toen Linssen ver was opgedrongen en onberispelijk den bal voor Kantebeen's voeten legde, die deze gemakke lijke kans niet voorbij liet gaan. Ajax speelde na dit derde doelpunt wat ontmoedigd verder, het was voor iedereen duidelijk, dat er geen tegenpunt zou komen. Het zou in die periode ook onverdiend zijn geweest. En zoo kwam het einde met een gave 30 overwinning voor Feyenoord. Tegen de verwachting in heeft Go-Ahead over P.S.V. gezegevierd. Onverwacht, omdat de Deventenaren laboreerden aan een zwakke voorhoede en in dezen wedstrijd een gewaagd experiment ondernamen, hetwelk achteraf ech ter niet als een mislukking mag worden be-, schouwd. Niet, dat de aanval van Go-Ahead nu plotseling zoo krachtig geworden is, verre van dat, maar de nieuw gekozenen hebben door enthousiasme opgeheven, wat zij in technisch en tactisch opzicht te kort kwamen. De opstelling der ploegen waa nu als volgt: Go-Ahead. Leo HaJle Golderobeld Eygmk Ter Beek Jan Hal le Roelofs Wagenpoort Th. de Kreek Van Dijk Kieftenbelt De Vries O Visser v. d. Broek v. Kooyk Hunting Oomens Dorjee Hermens Peters Lanegger Van Run Boumans P.S.V. Zooals men ziet, had de voorhoede van de thuisclub een radicale wijziging ondergaan. De jongste der gebroeders Koopman was vervan gen door Wagenvoort, Kolkman door Kieften belt en J. de Kreek Jr. door Van Dijk, terwijl op het laatste oogenblik, Koopman Sr. nog door een knieblessure verhinderd was uit te komen Voor hem viel Th. de Kreek in, de vroegere rechtsmidden van de roodgelen. Laten wij maar beginnen met te verklaren, dat de nieuwe formatie allerminst een open baring is geworden. Zoo mag o.m. gerust ge zegd worden, dat Van Dijk zich geenszins den gewenschten aanvalsleider heeft getoond, en dikwijls volkomen faalde. Doch daar staat tegenover, dat Kieftenbelt waarschijnlijk voor goed een plaatsje heeft veroverd in het elftal der Deventenaren en dat Th. de Kreek door zijn zwoegen het „feu sacré" bracht, waarop men al te lang had gewacht. Door zijn ontzet tend harde zwoegen verlichtte hij de taak der middenlinie en bovendien wist hij ontelbare malen zijn vleugelman Wagenvoort met lange passes te bereiken, die er na een zwak begin steeds beter in kwam en menigen voorzet gaf. Bepaald gevaarlijk was de linkervleugel van Go-Ahead, althans in de tweede helft, toen de overigens hard werkende Peters de fout beging zijn bewaking op te heffen en geregeld aanval lend ging spelen. En aangezien Van Run niet in staat was De Vries te doen capituleeren, ontstonden voor P.S.V. de hachelijke momen ten, waarvan Go-Ahead profiteerde door niet minder dan drie doelpunten te maken. De thuisclub had in die eerste helft eenmaal een fraaie kans om de leiding te nemen, toen Van Run op Boumans wilde terugspelen en de bal voor de voeten van De Vries depo neerde, die plotseling een verlaten doel voor zich kreeg. De kleine linksbuiten zag echter nog kans den bal over de lat te trappen. Ware hierbij een doelpunt ontstaan, dan. zou de thuisclub echter meer gekregen hebben dan haar toekwam, want de bezoekers vertoonden geregeld een beter sluitend combinatiespel en had met de Deventer attaques niet al te veel moeite. Vooral Hermens, die als stopper in de Eindhovensche verdediging fungeerde, viel op door zijn fraaie koppen en afnemen. De Vries zou echter zijn fout na rust herstellen. Reeds in de eerste minuut gaf hjj twee scherpe voorzetten en wanneer het binnentrio op zijn „qui vive" was geweest, zou Go Ahead een voorsprong hebben kunnen nemen. Toch duurde het niet lang, of Jan Halle had de kwetsbare plek in de Eindhovensche de fensie gevonden. De linkervleugel werd her haaldelijk aan het werk gezet, deze bracht de gewenschte afwisseling in den aanval en toen Wagenvoort aan de andere zijde daardoor meer bewegingsvrijheid genoot, kreeg hij meteen de gelegenheid, tweemaal achter el kaar een hoogen voorzet te geven. Den eer sten keer werd de bal onderschept, doch de tweede maal kopte Th. de Kreek het leder via den paal in het net (I0). Dit doelpunt schonk den Oostelijken kam pioenen wat meer zelfvertrouwen, terwijl PSV trachtte, het verloren terrein te herwinnen. En Peters liet zich daarbij verleiden wat al te ver naar voren te dringen, hetgeen niet onge straft bleef, wel werd bereikt, dat Van Kooijk een geweldigen kogel kon lossen, welke Halle languit vallende magnifiek uit zijn doel hield, ten koste van een hoekschop en zelfs schonk Peters zijn rechtsbinnen Hunting een goede schotkans, waarbij de bal op het nippertje door Halle tegen den lat kon worden gewerkt, maar daarbij bleef het en toen De Vries dan ook weer eens in vrije positie kwam en een listigen trough-pass naar Kieftenbelt gaf, gleed deze handig langs den toegesnelden Hermens en passeerde in het volgende oogen blik den uitgeloopen Bouman (20). Dit gebeurde in de vijftiende minuut, zoo dat Go Ahead rustig kon verder spelen om den voorsprong te consolideeren. Van dit moment af ontspon zich een strijd op het middenveld, waarbij de verdedigingen de overhand behielden. PSV mocht dan wat beter combineeren, de verdediging van Go Ahead was niet te passeeren en telkens werd de bal dan ook geretourneerd. Had de thuis club een beteren middenvoor gehad, dan zou het verloop misschien nog anders zijn geweest. Maar zoodra het leder bij Van Djjk terecht kwam, liep iederen aanval dood op Hermens of Lanegger. Van den Broek ving den bal eens prachtig op bij een voorzet van Oomens, maar hij schoot hoog over en wat de anderen ook pro beerden om de Deventer defensie te verschal ken, de rood-gelen lieten zich niet van de wijs brengen. Geldenbeld en Eysink vulden elkaar telkens prachtig aan en rafelden den eenen na den anderen aanval met de grootste zekerheid uit elkaar, terwijl de middenlinie van Go Ahead, wel opgewassen bleek tegen de vleugels der gasten. Zoo kon het gebeuren, dat PSV steeds iets meer aanvallend was door beter positiespel terwijl Go Ahead gevaarlijk bleef als gevolg van de gapingen, welke de Eindhovensche defensie telkens vertoonden. En weer werd deze fout afgestraft door De Vries, die Van Run de hielen liet zien en den bal met een boog naar den geheel vrij- staanden Van Dijk plaatste, die ongehinderd kon inkoppen (30). Dit doelpunt ontstond vtjf minuten voor het einde en thans was PSV een geslagen elftal. Wel werden nog enkele stormloopen onderno' men, maar resultaat leverden deze niet op en toen scheidsrechter Boekman, die uitstekend leidde, het einde aankondigde, had Go Ahead een eenigszins geflatteerde, maar niet onver diende zege behaald. Een bijzonderen indruk heeft de wedstrijd niet gemaakt. Wel deden de spelers als Peters, Hermens, Lanegger en Dorjee in de achter hoede goed werk, maar het kwam niet tot zijn recht door de onproductiviteit van den aanval, waarin wij weinig opmerkelijke prestaties hebben gezien. Zooals gezegd, toonde de De venter defensie zich weer in haar volle kracht, en kreeg men voor het eerst sedert langen tijd een voorhoede te zien, aan welker spel nog vele fouten kleefden, maar die met veel élan zwoegde en daardoor beloond werd met drie doelpunten. De Vries was in deze linie weer de gevaar lijke man, daar kan Van Run over meepraten, die in de duels dikwijls het onderspit moest delven. Na het goede resultaat, dat Hilversum eenige weken geleden boekte tegen RCH in den eersten strijd van de promotie-competitie tweede klasse, waren de verwachtingen ten aanzien van den strijd van gisteren nogal gun stig voor 't Gooi gestemd, temeer, omdat het plaatselijk treffen aantoonde, dat 't Gooi ster ker was dan Hilversum en het tegen de Racing dus zeker wel zou kunnen bolwerken. Het is geheel anders geloopen. RCH was in de eerste helft ondanks weernadeel ge weldig op dreef en domineerde in technisch zoowel als tactisch opzicht volkomen. Om een gemeenplaats te gebruiken, 't Gooi kwam er niet aan te pas. Met keurige afgemeten aanvallen, bestook ten de Haarlemmers voortdurend het Hilver- sumsche doel, dat reeds na enkele minuten door middenvoor Kedde uit aangeven van Len selink, doorboord werd (01). Wel ondernam de thuisclub menigen tegen aanval, doch de voorhoede hing als droog zand aan elkaar en tot werkelijk gevaar kwam men dan ook niet. Twintig minuten waren verstreken, toen Kedde ten tweede male suc ces voor zijn team oogstte en de vreugde der talrijke Haarlemmers kende geen grenzen toen de oude rot Paape er onhoudbaar 03 van maakte. 't Gooi gaf het niet op en zag haar zwoe gen beloond in een doelpunt van N. Cohen, gescoord van grooten afstand. In de tweede helft vreesde men algemeen het ergste voor de Hilversummers nu RCH het belangrijke windvoordeel genoot, doch al ras bleek, dat het spel der bezoekers kwali tatief aanmerkelijk minder was. Zoo zelfs, dat gesproken mocht worden van een overwicht der geel-zwarten, die echter evenals in vorige wedstrijden, ook nu een schotloosheid aan den dag legden. Hierdoor kwam het, dat de thuisclub het niet verder kon brengen dan één, door Wint- horst gescoord doelpunt, waarbij den goeden keeper der gasten, Bergsma gewond werd en het veld moest verlaten. Hij werd vervangen door den oud-doelman der Haarlemmers Kos, die een wel zeer pooveren indruk maakte en van de welgeteld vier ballen, die hij te ver werken kreeg ervier uit zijn handen liet vallen. O.i. had 't Gooi van deze zwakke stee in een overigens voortreffelijke Haarlemsche defensie, beter moeten profiteeren. Het einde kwam tenslotte met een ver diende 32 zege voor de Racing, de leiding van den heer Van Welzenes was correct. Na afloop van den wedstrijd is door de be- stuurderen van 't Gooi, Hilversum en RCH gesproken over de volgende wedstrijden, 't Gooi, zijnde de ploeg met de minste punten, had de keus, en koos voor a.s. Zondag 't GooiHilversum. bal corner te trappen. Deze wordt goed voor het doel geplaatst. Schoorl weet den bal te bemachtigen, maar trapt den bal precies voor de voeten van den MFC-rechtsbinnen, die een hard schot inzendt, dat ver buiten het bereik van keeper Arnoldus precies langs den ver keerden kant van den paal achter gaat. De partijen wegen aardig tegen elkaar op. Scha gen speelt tegen wind en heeft daardoor het nadeel, dat de achterhoede den bal moeilijker weg kan krijgen. Een slecht weggewerkte bal van De Haas komt bij den linksbuiten van MFC. Deze omspeelt op goede wijze Peetoom en zet uitstekend voor. Lindenbergh heeft daarna geen moeite om den gelijkmaker op fraaie wijze langs Arnoldus te jagen (11) Met MFC in den aanval fluit arbiter Buntsma rusten. Na de thee heeft Schagen het windvoordeel Het begint een beetje te regenen, wat het veld, dat toch reeds glad is, er niet beter op maakt. Sparta pakt direct goed aan. Peetoom opent het spel goed op de vleugels en zijn lcanthalfs Weeland en Piet Schoorl doen het evenzoo. Toch ontstaat de eerste kans om te doelpunten voor MFC als haar linksbuiten Van Lindenbergh een mooie pass krijgt. Mid delbeek wordt gepasseerd, een voorzet en men zou den bal heel gemakkelijk hebben kunnen inschieten als De Haas den bal net nog niet van richting had veranderd. Opnieuw inge schoten treft het leder doel, doch het doel punt wordt door den heer Buntsma terecht wegens buitenspel geannuleerd. Deze buiten- spelgoal is voor Sparta het sein om nog even beter aan te pakken. Een legio aanvallen wor den opgezet, maar door slecht schieten van middenvoor Ruig gaan de kansen alle ver loren. Dan anders geprobeerd, denRt Peet oom, die een pass naar Leen Schoorl zendt, die op zijn beurt De Moor een kans geeft, welke deze op fraaie wijze benut door een diagonaal schot in te zenden, dat de MFC keeper niet vermocht te stoppen (21). Als MFC gevaarlijk wordt voor het Schagen-doel zien we Weeland voor de eerste maal in zijn voetballoopbaan koppen, Dit was dan ook hoog noodig, aangezien Lindenbergh klaar stond om den bal in te schieten. Tot tweemaal toe wordt door het Schagen binnentrio uit een voorzet van Dick Schoorl een fraaie kans om de score te verhoogen gemist. Slikker maakt er ten slotte een einde aan, door den bal resoluut in het net te knallen (31). Geen twee minuten daarna moet de MFC-keeper opnieuw den bal uit het net halen, als de kleine Leen Schoorl van een meter of veertig, een schot inzendt, dat doel treft (41). Schagen is thans over wegend sterker. Middenvoor Ruig kan ook dezen middag da kansen niet benutten en mist herhaalde malen de mooiste scoringskansen Gelukkig voor Sparta zijn de anderen beter op schot. Een voorzet van Dick Schoorl wordt door zijn broer Leen rakelings over de lat geschoten. Middelbeek komt in botsing met Lindenbergh en moet het veld verlaten, waar voor Van Geelen invalt. Het elftal wordt even gewijzigd, wat niet afdoet aan de productivi teit van de voorhoede, want een door Cees de Moor genomen vrijen trap wegens haken, wordt mooi op het doel geplaatst. Wel tracht een MFC-back den bal nog met zijn handen te stoppen, maar de bal verdwijnt toch in het net (51). Ruig krijgt direct daarop een zeer mooie kans, doch hij schiet naast. Wegens hands in het strafschopgebied krijgt Schagen een penalty toegewezen, welke door Ruig in een doelpunt wordt omgezet. Te vroeg inloopen van Dick Schoorl heeft tot gevolg, dat deze moet worden overgenomen. Thans schiet Ruig naast. Een formidabelen schuiver van invaller Van Geelen kan de MFC-keeper ternauwer nood corner werken. Deze wordt door De Moor goed voor het doel geplaatst en door Leen Schoorl naast geschoten. De uittrap van den MFC-keeper krijgt Van Geelen te pakken. Een pass naar Dick Schoorl. Een mooie voorzet, welke Ruig bijna niet kan missen en het is 6—1. Kort hierop is het einde daar en zal Schagen den volgenden wedstrijd moeten spelen tegen den winnaar van DTSStrand vogels, ook op eigen terrein. De wedstrijd Schagen 3DTS 3 kon geen doorgang vinden wegens terreinafkeuring. Tegen de voorspelling in een ver diende overwinning van Callantsoog Reeds om half tien blies de scheidsrechter het sein tot aanvangen. Texel II was zwaar gehandicapt. Niet minder dan 5 invallers- adspiranten kwamen mee uit. Voor de rust ging het spel gelijk op. Span ning was er, behoudens tien minuten voor half-time, niet. Trouwens de geheele wedstrijd was niet wat men noemt schitterend. Bij het wisselen was de stand nog blank. Na de rust kwam Callantsoog geducht op zetten. Na ongeveer tien minuten spelen maakte Callantsoog het eerste puntje, waarna de stand geleidelijk opgevoerd werd tot 3-0. Zij was geregeld in de merederheid. De C'ooger doelman heeft niet zoo heel veel te doen gehad. Tegen de verwachting in, want Texel II is toch 2e klasser en C'oog 4e klasser, heeft dus Callantsoog den eersten wedstrijd van de Gouden Kruis wedstrijden gewonnen en zal nu Watervogels II moeten ontvangen. Voor de Rauchheker behaalt Schagen 1 een groote overwinning op een met vier Invallers spelend MFC 1. Schagen trapt vijf minuten over tweeën tegen den vrij scherpen wind af. De eerste aanval wordt onderbroken door back Makkus. Hierna nemen de in het wit spelende Spar tanen het spel in handen. Een goede voorzet van Dick Schoorl wordt door Ruig gemist. Direct daarop een mooie pass van spil Peet oom naar Ruig. Die op zijn beurt speelt den bal naar den vrijstaanden De Moor, die een mooien voorzet geeft. De MFC-keeper zal deze onderscheppen, doch wordt door M. Slikker dermate gehinderd, dat hij den bal niet kan houden en hem slechts voor de voeten van den toeloopenden Dick Schoorl kan slaan, die zich niet bedenkt en met een goed diagonaal schot Schagen de leiding bezorgt (10). MFC heeft haar antwoord direct klaar. Een snelle aanval op het Sparta-doel kan slechts door Middelbeek worden onderbroken door dezen Op het BSV-terrein aan den Kerkedijk speelde gisteren BSV 1 voor de eerste ronde van het Gouden Kruis tegen Schagen 2 en won met 52. Erg fraai is deze wedstrijd niet geweest, het was of de Bergenaren zich niet bovenmatig inspanden, vooral de achterhoede deed het kalmpjes aan. In de voorhoede ont braken Kees Koster en Huug Filet. La ten we dadelijk zeggen, dat Ab v. d. Berg Koster op de middenvoorplaats uitstekend heeft vervangen. Wij zien hem echter nog lie ver op de linksbinnenplaats, waar hij meer vrijheid van bewegen heeft. De linkervleugel van BSV welke uit invallers bestond, heeft niet voldaan. Noch van Kees Bakker, noch van Han Petri ging voldoende kracht uit. Eerstgenoemde, die telkens opnieuw werd vrij gelaten, profiteerde daarvan niet, terwijl Petri, technisch heel aardige dingen deed, maar door gebrek aan doorzettingsvermogen, geen mo ment gevaarlijk was. Beter deden vooral voor de rust mid denvoor en rechtervleugel het. Het samenspel tusschen dit trio was dikwijls verrassend goed en een voortdurend gevaar voor de geel-zwarte achterhoede. Toen de pauze aanbrak was het 30 voor BSV; alle drie goals werden door Ab v. d. Berg gemaakt. De beide eerste uit fraaie kop ballen, de derde met een goed en onhoudbaar schot. In de tweede helft, toen Schagen den straf fen wind meekreeg, dachten we, dat de bord jes verhangen zouden worden, maar BSV bleef domineeren. Toch wisten de gasten na een algemeenen aanval, met een goed schot, het welk voor keeper Halff onhoudbaar was, tegen te scoren. Niet lang daarna beantwoord door een vierde goal der Bergenaren, door Jan Peetoom gescoord. Uit een strafschop tegen Piet Beeldman maakte Schagen er 42 van, waarna Ab v. d. Berg de hattrick verrichtte en met een mooi schot den stand op 5 2 bracht. Hiermede kwam het einde van dezen slappen en weinig interessanten wedstrijd. Vermelding dient nog, dat Schagen niet minder dan drie strafschoppen te nemen kreeg, alle drie tegenaanvoerder Beeld man. Hoe is het mogelijk? Eén ervan werd benut, terwijl er twee werden naastgeschoten. Aan dezen wedstrijd ging vooraf een ont moeting tusschen de a-adpsiranten van Ber gen en Schagen. Voor den aanvang had op het middenterrein een huldiging plaats van BSV a. De adspiranten van Schagen hadden namelijk de aardgie attentie gehad, de Berger kampioensploeg met bloemen te huldigen. Er werd gespeecht, er werden hoera's uitgebracht en toen begon de wed strijd. Het is een aardig en vlot partijtje voetbal geworden, hetwelk door BSV met 61 werd wegonnen. Deze stand geeft echter de ver houding niet juist weer. In het veld waren de Schager jongelui niet zooveel minder, doch de voorhoede, die aardig combineerde, hield het spel te kort en maar zelden werden de buiten spelers in den aanval betrokken. Daarbij was de achterhoede van BSV solider dan die van Schagen en de Berger voorhoede ook doortas tender. Vooral van den linkervleugel dreigde onop houdelijk gevaar. Dirk Mosk zette keer op keer keurig voor en Niek van den Berg deed uiterst handige dingen. Jan Eriks, als middenvoor, was weer veel te zelfzuchtig en opende daarbij te weinig naar rechts, waardoor Hans Bussel- mann op den vleugel bitter weinig te doen kreeg. Jammer; want Hans had er goeden kijk op en wat hij deed was af. De debutant Dick Jansen moet meer zelfvertrouwen krijgen; zijn plaatsen was goed, maar hij moet niet angstvallig zijn ook zelf eens iets te onder nemen en dus niet iederen bal welken hij krijgt, onmiddellijk weer afgeven. In den middenlinie waren aanvoerder Kuipers en Dick Zwakman goed op dreef; vooral eerstgenoemde, die in het afgeloopen seizoen inderdaad veel heeft ge leerd en keer op keer netjes opende. De backs en ook keeper Colnot hadden het niet al te moeilijk. De doelpunten werden gemaakt door Jan Eriks (3); Niek v. d. Berg (2) en Hans Bussel- mann (1). Het tegenpunt van Schagen ont stond uit een strafschop. VCL—UR8EM 5—8. Met een elftal, samengesteld uit het le en 2e en uit dat van de adsp., trok VCL naar Ursem voor een vriendschappelijken wedstrijd. Bijzonder voldaan keerden de VCL-ers niet huiswaarts. De overwinning was te gemakke lijk behaald waarschijnlijk. Bij een dergelijke combinatie is het te begrijpen, dat het spel- beeld dan ook wel wat te wenschen overlaat. De 22ste BelgiëHolland wedstrijd, wélke gisteren in Brussel werd gespeeld, werd ver diend door Holland met 21 gewonnen. Smitshuyzen verbetert ztfn eigen record. Opmerkelijke tijd v mej. Stijl. Amsterdam, 11 April. Bij de zwemwedstrij den om het kampioenschap van Amsterdam, heeft men in sommige nummers zeer fraai werk kunnen bewonderen. In de eerste plaats moet mej. Waalberg genoemd worden, die er in slaagde het wereldrecord 200 meter school slag te evenaren. De strijd tusschen haar en mej. Stroom- berg was met spanning tegemoet gezien, De A.D.Z.-zwemster nam onmiddellijk de leiding, maar mej. Stroomberg bleef goed volgen en was na 100 meter slechts een meter achter. Toen echter vergrootte mej. Waalberg geleidelijk haar voorsprong. Het ging zeer snel en met haar krachti- gen, langen slag won zij voortdurend ter rein. Toen haar tijd bekend werd gemaakt, steeg een groot gejuich op: Zrj had den afstand in wereldrecordtijd afgelegd en het Nederlandsche en het Europeesche record verbeterd. Ook op hetzelfde nummer voor heeren viel er een Nederlandsch record. Hier was het de A.Z.-zwemmer Smitshuyzen, die het record, dat op zijn naam stond, met een vijfde deel van een seconde verbeterde. Zijn mededin gers maakten het hem niet buitengewoon lasting. Verheugend was verder de waarlijk prach tige tijd, die bij de juniores Ali Stijl van de A.D.Z. op de 100 meter borstcrawl maakte. Eemge maanden geleden had dit meisje zich onderscheiden door den afstand in 1 min 12.4 sec. te zwemmen; thans deed zij het nog be- tci en had aan 1 min. 11.8 sec. genoeg. Ali Sijlt is langzamerhand de aangewezen zwem ster geworden om de estafetteploeg aan te vullen. Tini Wagner ondervond op de 100 meter borstcrawl van seniores weinig tegenstand. Zij nam onmiddellijk de leiding en won onbe dreigd in 1 min, 10.2 sec. Mej. van Voorst werd na harden strijd tweede vóór mei Burg graaf f. J' 6 Op de 100 meter rugslag behaalde Nida benff weer de overwinning. Ietje van Fegve- len bleef langen tijd vrijwel gel(jk, maar on den duur moest zij toch de meerderheid van ae A.D.Z.-zwemster erkennen. Mej. Senff won in 1 min. 14.2 sec. terwtil mej. van Feggelen 0.8 later aantikte. In het nummer 100 meter borstcrawl hee ren gleed Scheffer bij het vertrekken uit zoo dat hy maar niet eens verder zwom. Maier won toen de race, maar Scheffer mocht over zwemmen en won het kampioenschap in noodig had.S6CMaiW 1 min' 3 8 Van den Kring Noordelijk Noo^ Holland. Bruinvisschen bmtwj mededinging. De Kring Noordelijk Noord-Holland mocht zich Zondagmiddag in de Alkmaarsche Over dekte in het gelukkige bezit verheugen van een aardig aantal deelnemers en heel Wat supporters, die op waren getrokken om <je krachten eens met elkaar te meten. De prestaties zijn lang niet onverdienstelijk geweest. Als men nagaat, dat de platteland- sche zwemvereenigingen totaal ongetraind aan den start verschenen, moet men de door hen gemaakte tijden als zeer hoopvol voor den a.s. zomer beschouwen. De Rugslag was zoowel bij de dames als de heeren slecht bezet en het is noodig, dat deze zwemwjjzê eens wat meer beoefend wordt, wil onze kring op dit nummer voor volwaardig doorgaan. We hopen, dat de diverse leiders hun discipelen dit in zullen prenten. De Bnilnvtesohen waren met hun beste krachten opgekomen en zeer zeker zouden ze weer met het leeuwen deel den prijzen huistoe zijn gegaan, als ze niet buiten mededinging hadden gezwommen. Het mag ongetwijfeld een sportieve geste van de Bruinvisschen genoemd worden, dat ze zich daartoe spontaan bereid hebben verklaard, toen het Kringbestuur in dien zin een verzoek deed in verband met de winteroefening in het Marinebad te Den Helder, die Boonen's club genieten. Ook H. v. d. Meer (Heer Hugowaard) ver. klaarde zich bereid buiten mededinging mee te zwemmen. Nu de Bruinvisschen buiten mededinging meezwommen, kreeg men natuurlijk heel an dere verhoudingen en werden de prijzen meer verdeeld. Mej. KI. Blaauboer uit Schagen, die ditmaal onder de kleuren van O.V. te Anna Paulowna uitkwam, boekte wel een fraai re sultaat door 3 prijzen in de wacht te sleepen. Ook Sinke uit Anna Paulowna deed het uit stekend door zoowel de 50 meter schoolslag als borstcrawl voor zijn rekening te nemen. En in tijden, die werkelijk het beste voor de toekomst beloven! Een bijzondere vermelding verdient ook de tijd, die Mej. Nanny Goudsblom van Heer Hugowaard op de 50 meter borstcrawl liet noteeren. „De Frissche Morgen" boekte verscheidene aardige succesjes. Zoo zegevierde Labruyère op het nummer borstcrawl jongens in 'n goe den tijd en pikte Otto Kalis een vierden prijs op het gelijknamige heerennummer weg. De estafette was aardig om te zien. Om den prijs ging het tusschen Heer-Hugo- waard en Anna Paulowna. Wel startte Sinke als laatste O.V.-man even voor Van der Meer, maar Sinke kon den H.Z.V.-crack uiteraard niet houden. 'n Paar demonstratienummers op de 100 meter gaven goede sport te zien, terwijl een propaganda-partijtje polo tusschen Bruinvis schen en Frissche Morgen door eerstgenoemde met 21 werd gewonnen. Na afloop heeft de voorzitter van den Kring, de heer C. W. Boonen, te Den Helder, de prijzen uitgereikt. Hij liet er een dankwoord aan de directie van de overdekte, aan de jury en deelnemers aan voorafgaan. De heer Jon ker heeft nog even hulde gebracht aan de bereidheid van de Bruinvisschen en van Van der Meer voor hun medewerking, zonder dat ze uitzicht op een prijs wilden hebben. De uitslagen luiden; 1. 50 M. Schoolslag Dames: 1. A. de Jongh, H.H.waard, 47 sec.; 2. K. Blaauboer, O.V, Anna Paulowna, 48 sec., na loting met 3. N. Goudsblom, H.H.waard, 48 sec. Buiten meded, 1 M. Forres, Bruinv., 44 sec. 2. 50 M. Schoolslag Heeren: 1. C. M. J, Sinke O.V., 44.2 sec.; 2. C. Wagenaar, H.H.W., 45.2 sec. Buiten mededinging: 1. J. Frijdal, 38 sec. 3. 50 M. Rugslag Dames: 1. K. Blaauboer 0.V., 48.3 sec.; 2. C. ter Wall, F.M. 52.6 sec. Buiten meded. 1. A. Vermeulen, Bruinv. 44 sec, 4. 50 M. Rugslag Heeren: 1. J. Toes, F.M., 45.1 sec. Buiten meded. 1. A. Zuurmond, Br.v., 43.5 sec. 5. 50 M. Borstcrawl Dames: 1. N. Gouds blom, H.M.W., 42.1 sec.; 2. K. Blaauboer O.V., 42.2 sec. Buiten meded.: 1. B. Goedhard, Br., 38.4 sec. 6. 50 M. Borstcrawl Jongens: 1. E. La- bruyere, F.M., 37 sec.; 2. J. Baarda, F.M., 38.2 sec. Buiten meded.: 1 H. v. d. Water, Br., 33.6. 7. 50 M. Borstcrawl Heeren: 1. C. M. J, Sinke O.V., 33.6 sec.; 2. F. Koning, O.V., 34.81 3. J. Kommer, O.V., 34.9; 4. O. Kalis, F.M., 35.2 sec. Buiten meded.: 1. H. v. d. Meer, H.H.W., 30.2 sec. 8. 4 X 25 M. Gemengde estafette vrije slag 2 Dames en 2 Heeren: 1. H.-Hugowaard 1, 1 min. 8.2 sec. Buiten meded. 1 Bruinv. I. 1 min. 0.4 sec. 9. 100 M. Schoolslag tusschen mej. M. For- rer, Br.v. en den heer H. Wildenberg, FM* met als tijden resp. 1 min. 46.6 en 1 min. 40.2. 10. 100 M. tusschen Agaath Vermeulen (borstcrawl) en den heer J. Frijdal (school slag), beiden Bruinv., tijden resp. 1 min. 24.6 sec. en 1 min. 26.9 sec. 11. 100 M. Borstcrawl (evenals no. 9 en 10 buiten mededinging)1. H. v. d. Meer, H.H.W., 1 min. 14.4; 2. A. Zuurmond, Br., 1 min. 15.8; 3. T. Mulder, Br. 1 min. 24.6 sec. Polo: Bruinv.F.M. 21. Het was een gezelligen middag, met inte ressante sport, die, en dat is wel zeer belang rijk, het allerbeste voor dezen zomer be looft. Op Zaterdag 15 en Zondag 16 Mei zal te Ostende in België de drielanden-wedstrijd tur nen plaats hebben tusschen België, Luxem burg en Nederland. De ploegen zullen uit acht turners bestaan. Naar wij vernemen, is de Nederlandsche stekf- V°°r d6Zen wedstriJd als volgt samenge- F. Keijzer (Goes), Van Genderen (Vlaardinr gen) Melkman (Antwerpen), Kok (Rotter- ,|m'' Verhoeckx (Rotterdam), Molenaar (Zuid-Scharwoude), Zwaaf (Amsterdam) en, Wedel (Den Haag).

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 10