Bloedige strijd bij Madrid De Bilt seint SPANJE Hitlerzegels in beslag genomen Verplaatsing Bankgebouw Boerenleenbank ^VIïKÏtil Marktberichten 1®er' iïs.11- sIa *'"0-^0, p, 24/30er, Holl. uien 7 30 p. 50 Kg. Hamburg: Buitenl. prod. Aanval der regeeringstroepen af geslagen. Rechtschen naderen Bilbao. Het eergisteren door de troepen van generaal Miaja ontketende of fensief aan liet Madrileensche front was gericht tegen drie punten, waar op de rcgeeringstroepen in de afge- loopen drie weken reeds zwakkere aanvallen hadden gedaan. Bij Las Rozas, Aravaca en Carabanchel Ba- jo volgen de militietroepen dezelf de tactiek en gebruiken zij dezelfde wapens. Donderdagavond werd begonnen met een artillerievuur, dat in kracht toenam en duurde tot Vrijdagmor gen zes uur. In rijen van acht kwa men daarna de miliciens te voor schijn, voorafgegaan door zware tanks, welke de troepen van Franco tot handgranaatsafstand lieten nade ren. De rcgeeringstroepen werden telkens afgeslagen met aanzienlijke verliezen, doch steeds weer kwamen nieuwe aanvallers naar voren Aan het einde van den avond hadden de rechtschen hun stellingen behouden, doch het terrein was bezaaid met lij ken. Gisteren Schatte men, dat de regeerings- froepen meer dan drieduizend dooden heb ben verloren, zonder rekening te houden met de gewonden en een aanzienlijke hoe veelheid oorlogstuig, onder meer bestaande uit verscheidene zware tanks van het laat ste Russische type en een ontelbare menigte geweren, patronen, handgranaten enz. Men heeft kunnen opmerken, dat de regeerings- troepen bij hun aanvallen gebruik maakten van een ongewoon groot aantal automati sche wapens, in zonderheid van een zwaar machinegeweer, voorzien van een nieuwe soort drievoet waarmede 't snel in stelling kan worden gebracht. De Rchtsche lucht macht verhinderde de toestellen der link- schen aan den strijd deel te nemen. Regreringssuccessen in den sec tor Pennaroya. Het offensief der regeeringstroepen, dat eenige vertraging had ondervonden, is, naar de Ilavas-correspondent meldt, vandaag met nieuwe hevigheid hervat. Aan het einde van den dag bevond het volksfrontleger zich op drie km. van Pennaroya aan den eenen kant en op drie km. van Fuente Ovejuna. In den sector van Pennaroya was de tegenstand der opstandelingen, die volgens de verkla ringen van gevangenen uitgebreide Italiaan- sche versterkingen hebben ontvangen, bui- tengew. groot Alle heuvels, Fuete Ovejuma beheerschen, zijn evenwel bezet. Het offen- sie duurt voort, en het opperbevel verwacht belangwekkende resultaten. Rechtschen naderen Bilbao. Naar radioBurgos meldt, behoeven de Rechtsclie troepen na de vorderingen op den weg naar Durango, nog slechts eenige heu vels te passeeren, alvorens Bilbao te berei ken. De heuvels kunnen den opmarsche der rechtschen wel vertragen, doch niet tot staan brengen. Naar bet schijnt, hebben de regeeringstroepen dit gebied reeds ontruimd F.en boer verklaarde gistermiddag, dat de regeeringstroepen reeds zijn begonnen met zich uit Durango terug te trekken. Britsch stoomschip door Spaansch opstandelingenschip geconvoyeerd. Het nieuwe Britsche vrachtschip „Seven Seas Spray" is gisteren te St. Jean de Luz aangekomen uit Alicante met een lading ,voor Bilbao bestemde goederen. Het schip had van den Britschen torpedo jager „Blanche" de uitnoodiging ontvangen de noordelijke havens van Spanje te mij den. Het vrachtschip begaf zich naar St. .Jean de Luz, toen de. rechtsche kruiser „Al- mirante cervera" naderde, welke het voorbij Bilbao convoyeerde. Vier Britsche koopvaardijsche pen door opstandelingen be dreigd. Ten aanzien van een viertal Britsche koop vaardijschepen, die levensmiddelen naar Bilbao vervoeren en die St. Jean de Luz niet kunnen verlaten, aangezien de opstandelin gen dreigen hen te beletten Bilba.0 binnen te loopen, verneemt Reuter, dat ofschoon er geen wijziging getreden is in de politiek der Britsche regeering ten opzichte van het beschermen der Britsche koopvaardijvloot tegen molestatie zij beschikt tot dit doel over ruimschoots voldoende krachten men toch van meening is, dat de practische blokkade te land en ter zee van Bilbao, een toestand zonder precedent schept in den Spaanschen oorlog. Dit eischt een bestudee ring en de Britsche regeering heeft de ge noemde vier schepen aangeraden te St. Jean de Luz te blijven in afwachting van een be slissing der Britsche regeering. Tsjechoslowakije verbiedt de ver spreiding. Naar de Tsjechisch bladen melden, zijn de kortgeleden uitgekomen nieuwe postzegels met de beeltenis van Hitier bij hun verschij nen in Praag door de politie in beslag ge nomen. Als motief wordt opgegeven, dat het uit vier zegels bestaande blok is omgeven door een witten rand, waarop de woorden uit Hitler's „Mein Kampf": „Wie zijn volk red den wil, kan slechts heldhaftig denken voorkomen. „Mein Kampf" is in Tsjechoslowakije ver boden en daarom is ook het citaat in beslag genomen. Verontwaardiging over het in De- slag nemen van Duitsche postze gels in Tsjecho-SIowakije. In Duitsche politieke kringen is men naar Havas seint, zeer verontwaardigd over het in beslag nemen van Duitsche postzegels met de beeltenis van Hitier door de politie te Praag; ANNA PAULOWNA Landbouwcursus. Het eerste cursusjaar van den Rijksland- bouwwintercursus werd Vrijdagavond be ëindigd met een les, die werd bijgewoond door den consulent Lienesch en de commis sie van toezicht, bestaande uit de heeren N. Raap, C. D. Rezelma/i en W. Komen. De leider van den cursus, de heer Schla- mann, stelde z'n leerlingen vragen over plant-, dier-, schei- en natuurkunde, alge- meene vee- en plantenteelt, stof in dit jaar behandeld. Hij wekte tenslotte de veertien leerlingen, die den cursus trouw bleven, op, dezen zomer hun oogen goed den kost te geven in eigen en ander bedrijf. Van een vergadering, die niet doorging. Zooals bekend, wordt in onze gemeente al leen verlof tot bal verleend als een plaatse lijke vereeniging een uitvoering geeft of een feestavond houdt. Toen dus de plaatselijke afdeeling van de communistische partij voor een politieke vergadering op Zaterdagavond verlof vroeg deze wat te mogen opluisteren met muziek, enz., en een later sluitingsuur dan het officieele aanvroeg, was daartegen geen bezwaar. Maar wel toen op een strooi biljet met groote letters prijkte, dat een vol ledig cabaretgezelschap zou optreden en er bal na zou zijn, (dit laatste, zoo werd ons tneegedeld, was buiten medeweten van het afdeelingsbestur, door de instantie die het strooibiljet verzorgde, er op geplaatst), ter wijl op het biljet slechts met de letters C.P.N. achter den naam van den spreker, den heer Steenbrugge, aangegeven was, dat deze een rede zou houden voor de commu nistische partij, Toen was er van verlof geen sprake meer, werd dit ingetrokken en kon alleen de vergadering gehouden worden, zonder meer. Het zou anders voor den verslaggever geen slechte combinatie geweest zijn, had deze al bedacht. Het bal liet hem koud, maar een politieke speech en dan zoo'n afwisseling, rekende hij uit, dat kon cr nou eens een worden van weinig woorden, waarin veel gezegd wordt, terwijl de heeren propagan disten van allerlei partijen (een enkele uit gezonderd) er tegenwoordig nogal slag van hebben om, buiten wat afgeven op tegen standers, in veel woorden slechts weinig te zeggen. De speech zou dezen avond dus niet, met het oog op den beschikbaren tijd, kort be hoeven te zijn en toch werd zij zelfs korter dan kort. Er bleek n.1. zpo weinig belang stelling voor deze bijeenkomst te zijn, dat het bestuur er maar van afzag de vergade ring door te laten gaan. Uitvoering „De Tango" De mondorgelclub „De Tango" gaf Zon dagavond in de zaal van den heer W. Kos- sen een uitvoering. Het minder gunstige weer in den vooravond in aanmerking geno men, was het bezoek vrij goed. Nadat de heer M. de Vries een kort ope ningswoord had gesproken, speelde de club een zestal nummers. Sinds haar laatste uit voering is de vereeniging met eenige nieuwe leden versterkt en haar muzikale prestaties hadden dientengevolge heel wat aan klank gehalte gewonnen. Op bescheiden wijze vul de de accordeonist J. Moerland het geluid nog wat aan en zoo werd met genoegen ge luisterd naar de uitvoering van de populaire nummers. Een hartelijk applaus beloonde de vereeniging voor het gebodene en zeker in vergelijking met de vorige uitvoering, konden de leden en de directeur, de heer J. Geluk, tevreden zijn met het bereikte re sultaat. Ter aanvulling van het programma tra den op een paar meisjes van 8 a 9 jaar, waarvan de een haar muzikalen aanleg toonde door goede begeleidende muziek en een solo op een accordeon, terwijl de ander liedjes zong Hollandsclie en Engelsche als Shirley Temple. De onvervalschte Amster- damsche, die o.a. zong van: een seeman houdt van een seemanslied, deed werke lijk in stemgeluid veel aan het Amerikaan- sche wonderkind denken en maakte met Mèk. mèk een aardig entrée. Ook de an dere liedjes, die ze voor de pauze zong, werden zeer vrijmoedig en lief voorgedra gen. In de tweede helft van don avond (maar ze hadt oen ook al lang op haar bedje moeten liggen) was haar optreden niet meer zoo als in het begin. Haar kleine partner speelde niet alleen een goede begeleiding, maar zong ook dapper de re freinen me. De kleine zangeres wist zoo tusschen het zingen door haar mondje goed te roeren, wat ze trouwens van geen vreem de had. want haar vader, C. Bazan, die eveneens liedjes zong, was eveneens goed van den tongriem gesneden. Zijn liedjes, met een voor deze zaal rijkelijk forsch ge luid gezongen, en op uitstekende wijze be geleid door den heer H. Landzaad, sloegen ook wel in, maar ongetwijfeld trok het hart van het publick toch het meest naar zang en spel van de kleine meisjes. WIEHINfiEN DEN OEVER Belanghebbenden van Oost-Wieringen hebben bezwaar tegen verplaatsing van het Bankgebouw der Boerenleen bank naar Hippolytushoef. Sinds het overlijden van dcti kassier der Boerenleenbank, den heer Spaander, bestaan er bij het bestuur dier bank ernstige overwegingen om te Hippolytushoef een nieuw bankgebouw te stichten. Een be langrijk deel der bevolking van Oost-Wie- ringen kan zich met d,eze plannen slecht vereenigen en om een en ander nader te besnreken werd j.1. Zaterdagavond een vergadering belegd in het café van den heer J. Lont. De heer J. Tijsen, wethouder dezer ge meente. tevens voorzitter der visschersver- eeniging D.E.T.Y.. was aangezocht deze vergadering te leiden. Ongeveer een tachtig personen waren op deze vergadering aanwezig. Om acht uur opent de heer Tijsen deze belangrijke vergadering met een wvoord van welkom. In de eerste plaats meent spreker eenige woorden te moeten wijden ter nagedachtenis aan den overleden kas sier, die zijn zaken zoo vele jaren met een bijzondere nauwgezetheid en tot een ieders tevredenheid heeft waargenomen. Spreker hoopt dat de vergadering een aangenaam verloop mag hebben en dat de geschillen die er bestaan in alle kalmte zullen worden besproken en dat bovenal geen af breuk zal worden gedaan aan het bestaan der Boerenleenbank die door den heer Spaander tot zulk een bloei is gebracht. Verder dankt spreker de heeren Hermans en Bakker, bestuursleden der bank voor hun aanwezigheid. Als eerste spreker treedt naar voren de heer G. Dirks, bestuurslid der visschers- vereeniging D.E.T.V., die het ten zeerste spijt, dat de Boerenleenbank die te Oost- Wieringen is opgericht, straks zal worden verplaatst. Spreker is van meening, dat wij het bankgebouw noode kunnen mis sen in verband met de belangen van henge laars en visscherij, temeer daar hier momen teel een levendige handel is met groote vischhandelaais. De heer Kaleveld, vischkooper zegt, dat ten slotte wat het zwaarste is het zwaarste moet wegen, blijkt het dat het andere ge deelte van Wieringen meer belangen bij de Bank heeft, zijd an maar verplaatst moe- worden. Het bestuurslid, de heer Hermans antwoordt hier op dat de stichting van een nieuw bankgebouw een zeer belangrijk punt in de bestuursvergadering is geweest en men algemeen van oordeel was dat het voor het algemeen belang beter was het bankge bouw te Hippolytushoef te stichten. Na wat heen en weer gepraat stelt wet houder Tijsen voor, stappen bij het bestuur te doen om te trachten de bank hier te houden. Het zou spreker spijten als Oost- Wieringen het hoofd er tegen zette en dat aan de bank een groote afbreuk zou wor den gedaan. De heer Hermans deelt mede dat reeds in een algemeene vergadering van 1931 is besloten tot stichting van een nieuw bank gebouw te H.hoef. Dit is later uitgesteld omdat men in verband met een eventueel uitbreidingsplan van de gemeente men moeilijk de plaats voor het nieuwe gebouw kon aanwijzen. Dit is later vrijwel geheel van de baan geraakt daar de kassier een nieuwe woning te Den Oever is gaan bou wen. De heer Dirks meent dat men veel goed- kooper uitkomt als de woning van wijlen den heer Spaander wordt aangekocht. De ze woning is voor een matige prijs te koon en dit zal lang zooveel niet kosten dan een nieuw gebouw. De bank geeft toch al niet zoo'n hooge rente en moet zooveel moge lijk bezuinigen. Vervolgens wordt gesproken wie de kas sier benoemt. Het bestuurslid Bakker deelt mede, dat de kassier benoemd wordt door de alg. ver gadering uit een voordracht door het be stuur opgemaakt. De heer D. Tijsen zegt dat men zoo wei nig kan beginnen daar allen lang geen lid zijn. De heer Hermans deelt mede dat een spaarder ook lid kan zijn, doch dit niet verplicht is. Op het moment worden geen nieuwe leden meer aangenomen om oppositie te voorko men met de benoeming van een nieuwe kassier. Hierover ontspint zich een discussie, daar vrijwel het grootste gedeelte der vergade ring nooit geweten heeft dat men als spaarder ook lid kon zijn. Wethouder Tijsen stelt voor een verzoek tot het Bestuur te richten de bank hier te houden. Blijkt het dat dit niet gaat dan moet men zich er bij neerleggen. De heer J. Verfaille vreest dat als de bank verplaatst wordt, dit veel afbreuk zal doen. Wethouder Tijsen deelt dit standpunt vol komen. De heer P. Bakker spreekt zijn misnoe gen er over uit dat men thans geen lid meer kan worden. De heer C. Bakker Jz. vraagt of het regle mentair is op een gegeven moment geen leden meer aan te nemen, terwijl men straks als de kassier benoemd is weer als lid kan toetreden. Enkelen vinden het jammer dat een groot aantal spaarders die toch wel degelijk be langhebbenden zijn, doch zooals staande de vergadering blijkt, geen lid zijn, dus geen stemrecht op de algemeene vergadering heb ben bij het benoemen van een kassier. De heer K. Kuijt zegt onder vee! hilari teit dat men uit moet kijken met het be noemen van een kassier daar de gevange nissen tegenwoordig vol directeuren en kas siers zitten. Wethouder Tijsen vraagt tenslotte wat dan gedaan moet worden. De heer Dirks stelt voor het bestuur dei- Boerenleenbank te verzoeken alsnog leden toe te laten. De heer V. Bakker is bang voor een groo te afvloeiing van kapitaal als de bank ver plaatst wordt. Den Oever heeft er een groot belang bij. De heer Hermans deelt mede dat wil men tot zaken komen een goed met redenen om kleed verzoek moet worden ingezonden, opdat het bestuur van de bank zich volko men kan verantwoorden ten opzichte van de Algemeene Bank. De heer Tijsen deelt hierop mede, dat ook bij de visschersvereeniging plannen worden ontworpen om de visscherij nog tot grooter bloei te brengen en zouden deze plannen doorgaan, dan zou het misschien zeer nood zakelijk zijn dat de bank te Den Qever ge vestigd bleef, doch daar dit allemaal nog in de lucht hangt kan hij niets definitiefs mededeelen. Na eenige discussies stelt de heer V. Bak ker voor een verzoek tot de Boerenleenbank te richten, waarin ten eerste verzocht wordt alsnog alle spaarders als lid te laten toetre den en ten tweede een herstemming te vra gen in een algemeene vergadering over de plaats waar het eventueele nieuwe gebouw zal worden gesticht. Het overgroote deel der vergadering is het met dit voorstel eens, waartoe dan ten slotte wordt besloten. Niemand meer het woord verlangende, dankt de heer Tijsen voor de groote op- kemst waarbij hij nogmaals de wensch uit spreekt dat het besprokene vruchten zal dragen en dat er in geen enkel opzicht af breuk aan de Boerenleenbank zal worden gedaan. WIERINGEN. Zuiderzeesteunwet. De laatstelijke wijziging d.d. 20 Maart '37 no. 30 van het Koninklijk Besluit van den 19den Mei 1932 No. 20 tot vaststelling van nadere regelen inzake het verleenen van geldelijke tegemoetkoming, als bedoeld in art. 13 der Zuiderzeesteunwet 1923 (Staats blad no. 290) hout o.m. het volgende in. a. voor belanghebbenden, die hoofd van een gezin of kostwinner zijn en die vóór 19 Mei 1932 eigenaar of hoofd van een vissche- rijbedrijf waren, dat in hoofdzaak was ge grond op de Zuiderzee, is de norm van art. 13 verhoogd van f 13 tot f 15 per week. b. voor belanghebbenden van 65 jaar of ouder, die ter beoordeeling van onzen Mi nister op 1 Mei 1932, niet als direct gevolg van de afsluiting der Zuiderzee, het Zuider- zeevisscherijbedrijf of één daarop gegrond bedrijf reeds hebben verlaten is de norm van art. 13 verhoogd van f 5 tot f 7 per week. c. voor niet onder b. vallende belangheb benden indien het betreffen personen, gebo ren vóór 1 Januari 1880, die ter beoordee ling van onzen Minister in hoofdzaak in een eigen bedrijf ter uitoefening van de vis scherij op de afgesloten Zuiderzee werk zaam waren en dit bedrijf vóór 1 Januari 1938 hebben verlaten: 1. Wordt de norm van art. 13 verhoogd van f 12 tot f 15 p. week voor hen die ouder zijn dan 60 jaar doch jonger dan 65 jaar zijn. 2. Wordt de norm van art. 13 verhoogd van f 10 tot f 13 per week voor Jien, die 65 jaar of ouder, doch jonger dan 70 jaar zijn en wordt vervolgens telken jare f 1.00 per week minder, totdat een minimum van i per week zal zijn bereikt, met dien verstan de dat verlaging van de geldelijke tegemoet koming ingaat, op den eersten dag van de week volgende op die, waarop men den leeftijd, welke tot verlaging aanleiding geeft, heeft bereikt. Belanghebbenden, die meenen aanspraak te kunnen maken op verhoogingen kunnen daarvoor formulieren model 5-3 bekomen op de Arbeidsbeurs, waar zoo noodig verdere inlichtingen zijn te bekomen. O.K.K. Jubileumavond 1922—1937. Zaterdag was dan de groote dag aange broken, de dag van het O.K.K.-jubileum. 's Avonds stroomde de mooie versierde zaal van Concordia vol met genoodigden tot het bijwonen van dezen feestavond. Na het welkomsapnlaus treedt de voor zitter, de heer N. Klomp, naar voren en spreekt hartelijke welkomswoorden lot de talrijke aanwezigen; het spijt spreker te moeten mededeelen. dat de eere-voorzitter, burgemeester L. C. Kolff. die de feestrede zou uitspreken, door ziekte verhinderd is aanwezig te zijn. Spreker herinnert eraan dat. 15 jaar te rug, op Westerland iemand was die eenige dames om zich heen verzamelde en tenslot te op 22 Maart 1922 de mandolinevereeniging „Oefening kweekt Kunst" oprichtte. Denkt men aan O.K.K., dan denkt men ook aan dien persoon, die nu vijftien jaar het di recteurschap van O.K K. heeft waargeno men en het resultaat? Men ziet het, men weet het. O.K.K. heeft nu 13 keer aan een concours deelgenomen en 13 keer kwam zij met een le prijs thuis. 3 keer zelfs met het hoogste aantal punten; Met een: Burgers houdt O.K.K. in eere, ze is het waard!, besluit de voorzitter zijn geestdriftige rede. De vereeniging liet hierna een viertal muzieknummers hooren.. Na elk nummer weerklonk een welverdiend applaus Na deze nummers werd de gelegenheid ge geven de vereeniging te complimenteeren. Als eerste spreker trad de heer D. Oden. voorzitter van de voefbalvereeniging Suc ces. naar voren en biedt de vereeniging 'n bloemstuk aan. De heer C. J. Bosker spreekt namens de muziekvereeniging „Harmonie" en geeft een muziekstuk ton geschenke. De heer J. C. de Haan, voorzitter van „Zang en Vriendschap" spreekt woorden van hulde en gelukwensch cn biedt een fraaie bloemenmand aan. De rij der sprekers werd gesloten door J. W. J. Cornelese, secretaris van de Wierin- ger Wielerclub, die eveneens zijn felicitatie vergezeld doet gaan van een bloemenhulde De heer Klomp dankt dan de heeren voor het gesprokene en gebodene en doet de mededeeling dat nog bloemen zijn ont vangen van: de oud-leden Dr. Beeker en dp gymnastiekvereeniging Wieringen. Na het memoreeren van de schriftelijke felicitatie krijgen we do feestrevue. De proloog begint met een Lentelied, ge zongen door de dames E. Russelman-Dekker, A. Dekker en T. Lont. De heer Jb. Bakker komt hierna met de clamatie, waarna we een heel aardig stukje te zien krijgen: „Voor vijftien jaar". We zien daar een lieg met daarin een groot ei ,het ei barst, O.K.K. wordt geboren; Mej. M. Kort komt uit het ei tc voorschijn cn zingt een heel toepasselijk liedje en daarna door trom petgeschal opgeroepen, komen van alle kan ten de werkende leden opdagen, met. hun ijverigen directeur, den heer Jongkind in het midden. De directeur richt nog woorden van hulde tot de dames Mart. Wigbout.en Rika Koorn, resp. penningm. en secr. Namens de vereen, biedt spr. aan mej. Mart. Wigbout een fraaie vulpen aan en aan mej. Rika Koorn een zilveren servet en vingerdoekjesring. Als blijk van waardeering voor de suc cessen te Rotterdam behaald, biedt dn heer Klomp aan den heer Jongkind een fraai ge schenk aan. Na het feestlied, gezongen door 6 club meisjes, zien we een aardig stukje door mej. C. Dijkshoorn en don heer S. de Jongh, ge titeld: „Vrijage op commando". Het daverend applaus was zeker verdiend. En zoo wordt met groot succes het programma afgewerkt, waarbij als finale de O.K.K. bonte avond- trein een waardig slot vormde. Hierna sprak de voorzitter het sluitings woord, terwijl de heer Jongkind den voorz. dank bracht voor het vele dat deze tot wel slagen van den avond heeft gedaan. Een druk, gezellig bal onder leiding van den heer L. Noorden besloot dezen goed ge slaagden iubileumavond. De begeleiding der feestrevue geschiedde op uitstekende wijze door den hoer II Zon en de zijnen. BURGERLIJKE STAND (25 Maart—9 April 1937) Geboren: Jannie, dochter van J. Liefheb ber en A. St rij bis; Josoph Mari Gerardus Hu bert us zoon van L. II. Kerckhoffs en C. M. J. Broex; Gerrit, zoon van M. Elzinga en R. de ries; Albert, zoon van J. Wittink en tl. Roverhof; Dirk Cornelis, zoon van V. Hakker en G. Rotgans; Pieter Simon Willem zoon van Jn. Bakker en M. Bakker; Ondertrouwd: W. H. Engel en M. J. A. v. Roessel; P. L. Yroone en A. C. Terwoert; A. Hoogesteger en T. Blauwboer; Jn d. Beer en Gr. de Reus. Gehuwd: W. Pathuis en KI. Veenstra; A. Steigstra cn Tr. Veenstra; Overleden: Pieter Kreijger. 74 jaar, wedn. \an (r. Lont en T. Kinne; Jan Tijsen, 81 jaar echtgen. van II. Wiegman; Arie Kap- tein, 86 jaar ongehuwd. Verwachting: meest matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, kans op regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: weinig verandering. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN; 8 UUR: 761. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan - LOOP DER BEVOLKING (Maart 1937) Ingekomen personen: M. Nieuwland uit Medemblik; Mw. M. J. A. v. Roussel uit Bloe mendaal; J. W. Weitkamp uit Utrecht; V. J. Timmermans, uit Nw. Vosmeer; Y. Dik- kerboom en echtgenootc uit Pijnacker; Mw. J. J. II. v. d. Pol uit Zuid-Scharwoude; Joh. Schoor] uit Zd. en Nd. Schermer; Joh. Koop man uit lieerde; A. J. Westhoff uit Heei'de, met gezin; F. Stulp e.c. uit Oldehove; G. Wijnia uit Schagcn; H. Wijnholds en gezin uit Groningen; II. Weerelts en gezin uit Zwijndrecht; W. Pols uit Franekeradeel; A. Guldemond, A. Grijpstra en L. Kuipers e.e. uit Menaldumadeei; F. Ilille uit Zutphen; A. Terpstra uit Winkel; Mw. A. Knol-Keijzer uit Anna Paulowna; Ww. J. Meyer uit Bar- singerhorn; P. C. L. Poortman en gezin uit Alkmaar. Vertrokken personen: C. F. Polet en ge zin naar Anna Paulowna; Mw. A. C. Wilms-Brinkman naar Anna Paulowna; S. Norbruis naar Leeuwarden; E. Jagersma naar Marum; L. A. v. d. Kreeke naar Wol- phaartsdijk; B. v. Renswoude e.e. naar Tiel; Mw. M. A. Veldboer naar Harlingen; A. Bergsma e.e. naar Purmcrend; Mw. W. Cor- nelisse idem; Joh. de Vries en gezin naar Wildervank; Wv. Os naar 's-Gravenhage; S. Papegaai en gezin naar Den Haag; Jn. Bij- post en gezin naar Medemblik; M. Meinsma naar Oostdingeradeel: A. de Lang en gezin, naar Oudega; B. de Vries naar Den Helder; J. Schepers e.e. naar Emmen; F- Deekens en gezin naar Nijmegen; P. Pimmelaar naar Medemblik; G. B. Kingma naar Eindhoven; W. G. C. Albrccht naar Enschedé. ALKMAAR. 10 April. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 melk koeien f 140—170; 23 nuchtere kalveren (slacht) f 4—10. ALKMAAR. 10 April. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 7072Vr> cent. en kleinhandel 72Va77% cent. Handel matig. Kipeieren (groothandel) f 2.70—3 en Eend eieren f 2.65. Handel matig. ALKMAAR, 10 April. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 260.000 kipeieren: 56 58 Kg 2.70—2.80. 60—62 Kg 2.80-2.90, 62—64 Kg. 2.80—2.95, 64—66 Kg. 2.85—3.20, eendeieren 2.50—2.00 per 100 stuks. WARMEN HUIZEN, 10 April. Roode kool 1.40—1.90, gele kool 2.40—4, D. witte kool 11.80, drielingen 60 ct., uien 0.60—1. gr. uien 0.90—1.10, bieten 50—80 ct. ALKMAAR, 12 April.' Ter veemarkt woren heden aangevoerd: 89 vette koeien f 180—205, 287 nuchtere kalveren (slacht) f 4—14, 380 vette var kens f 4447. NOORDER.MARKTBOND, 12 April. 1300 kg. uien f 0.70, grove f 1, 1300 kg. peen f 0.70—1.10, 4600 kg. roode kool f 22.10, 2800 kg. gele kool f 3.80—4.50, 11300 kg. D. witte kool 1—1.40. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 10 April. Berlijn: Ten gevolge van het warme zonneweer was de vraag naar vroege groenten wat leven diger, al is er nog niet van een levendige Zaterda-pjmatkt te sproken. De prijzen too- nen maar weinig verandering. Spinazie was wat goedkooper. Genoteerd werd voor buitenl. prod.: Ilal. bloemkool 2550 per 100 stuks; Holl. schorscneeren 50 per 50 Kg Canarische tomaten 7—10 per kuip; Ita). sla 810 per 100 stuks. Holl. sla lo18 p. 100 stuks, Holl. komkom mers 30—50 p. 100 stuks, Holl. uien 5.50-7 p. 50 Kg., Holl. spinazie 2025 p. 50 K" Belg Witlof 28-32,50 p. 50 Kg. Hal. aardap! ïfT, ,p' K8-, Munchcn: Buitenl. prod. IIoll. komkommers 6.20—7.50 p. 12er Ital. bloemkool 5.505 75, p. 12er en 5.506, p. -ncKC,r! !ljlcn P' 50 Ivg„ komkommers ,>06—0 p. 100 stuks, Holl. sla 20—27 p 100 krop spinazie 24—26 p. 50 Kg., Canarische tomaten 26—47 p. 50 Kg. Breslau: Buitenl. prod. 32 22—50 p. 100 st 7nnal^rCJie 'omatcn P- ó0 kg. buitenl. uien 7,00—,.o0 p. 50 kg. Frankfort a. M.: Buitenl. prod. Holl. komkommers 50—60 p. 100 stuks rio'U 5—6 p. 30er; savoye kool (Holl.) i 8 p. 50 kg. Bonn: Buitenl. prod. rode kool 20—50 kg. Belgisch witlof 25—30 komkommers 5060 schorseneeren 2025 kropsla 12—25. HEFFING OP BOTER De heffing op boter en de vervoervermin- r.ing voor buitenlandsche boter is voor de +^®ek va" 11 ,t m- 17 A"rii 1937. behoudens tusschenti'dschg wijziging wederom vastgê stcld op f 0.85 per kilogram.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3