Visscherij Texel Samenvoeging van ziekenfondsen Marineberichten Sport Voetbal Stoomvaartberichten Het ziekenfonds Oudeschild sluit zich aan bij ziekenfonds Texel Haven van Nieuwediep Gecombineerde uitvoeringen Vischafs'ag Oudeschild Uit het politierapp0rt Heldersche Boys-Zeemacht 2-2 Athletiek Nieuw wereldrecord polsstokhoogspringen Biljarten Van Vliet kampioen van Nederland Bevordering van den vischstand in de Noordzee. Het Visscherij blad voor Ostende heeft een onderhoud gehad met Gouverneur Baels, die België vertegenwoordigde op de conferentie te Londen, waar een overeenkomst getroffen is tusschen de verschillende landen, die bepa lingen zullen invoeren om den vischstand te bevorderen. Na een voorconferentie in het najaar van het vorige jaar, werd op 17 Maart j.1. weer een bijeenkomst te Londen belegd, en op 23 Maart slaagde men er in tot overeenstem ming te komen, waarbij Frankrijk eenige uit zonderingen bepleitte. De andere landen echter gingen accoord met de in de overeenkomst gestelde bepalin gen, welke voor elk land in werking zullen treden, zoodra de openbare lichamen hun sanctie daaraan heoben verleend. Behalve de bepaling van de maaswijdte, die in Holland al overeenkomstig deze bepalingen is ingevoerd sedert 1 Januari 1937, worden er ook maten gesteld voor de verschillende vischsoorten, waarop ze verboden zijn aan boord te hebben, te vervoeren, te landen of te koopen. Deze maten zijn voor: Kabeljauw 24 cm, schelvisch 24 cm, hake 30 cm, schol 13 cm, hondstong 23 cm, tong schar 23 cm, tong 21 cm, tarbot 25 cm griet 25 cm, dunne schartong 23 cm. Wanneer dus onze overheid deze bepalin gen voorziet van haar goedkeuring, dan is er niet alleen een bepaling omtrent de maas wijdte, maar tevens de bepaling omtrent de minimummaat op de visch. Het pufverbod zal dan op unieke wijze zijn ingevoerd. De verschillende vergaderingen der belang hebbende visschers, eendenhouders en visch- meelfabrikanten, gehouden om een pufverbod niet te doen invoeren, omdat er te groote s'hade voor hun bedrijven uit zou voort vloeien, zullen dan niet het gewenschte suc ces hebben gehad. Zeker had men niet verwacht, dat er op die manier toch hetzelfde zou zijn bereikt als het geen de voorstanders van een pufverbod zich daarvan hadden voorgesteld. Zooals men weet, is deze strijd al lang gaande; is indertijd onderwerp geweest van uitvoerige besprekingen in de Tweede Kamer, die tengevolge hadden, dat de voorstellen werden ingetrokken. Na dat voor de visscherij wat rumoerige jaar, is het eigenlijk niet geheel rustig ge weest in dat opzicht. Telkens waren er weer berichten, die er op wezen, dat de voorstanders van een pufverbod niet stil zaten, waarop dan telkens tegen actie ontstond van diegenen, die niet alleen schade duchten van een pufverbod, maar die tevens aantoonden, dat een dergelijk pufver bod geenszins zou bijdragen tot het sparen van jonge visch, omdat de mechanische visch- methode nu eenmaal onverbiddelijk leidde tot vernietiging van deze kleine visch. /oor deze argumenten bleek men telkens ook wel vatbaar te zijn, maar toch werd van andere zijde niet afgelaten en tenslotte schij nen deze dan ook te zullen zegevieren, zoodat de Londensche conferentie met zich zal bren gen een pufverbod, al zal het dan dien naam niet dragen. Maar het resultaat ervan zal hetzelfde zijn. Vooral voor de kustvisscherij, voor de visch- meelfabricage en voor de eendenhouders zul len de bepalingen van nog niet te overziene nadeelige gevolgen zijn. Heeft men zich dit wel voldoende gereali seerd? Het Damocles-zwaard hangt boven de hoof den, zal dit nog zijn af te wenden Trawlbedrijf in 1936. Het jaarverslag van de reedersvereeniging te IJmuiden geeft o.a. een statistiek over de laatste tien jaren, waarin vermeld, hoeveel schepen in de onderscheiden jaren in bedrijf waren, hoeveel reizen er werden gemaakt en hoe groot het aantal reisdagen was, etc. Daaruit blijkt wel heel duidelijk en nuchter hoe ontzettend het trawlbedrijf in beteekenis is achteruitgegaan. We nemen het hoogste jaar 1930, toen er 202 schepen in bedrijf waren, die 4432 reizen maakten, met 45911 zeedagen; en het ongun stige jaar 1936 met 88 schepen, 1554 reizen en 18510 zeedagen. In 1936 werden 61 schepen voor den sloop verkocht. De wat hoogere ijzerprijzen hebben dat op bescheiden wijze in de hand gewerkt. Stoomvaart My. Nederland. Chr. Huygens, t., 9 April van Gibraltar. Marnix v. St. Aldegonde, u., 9 April van Southampton. Poelau Roebiah, t., 10 April te Londen. Poelau Tello, u., 9 April van Genua. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Achilles 9 April van Tanger. Atlas 8 April van Curagao. Baarn pass. 10 April Vlissingen. Baralt 6 April te Curagao. Barneveld, t., 8 April van Valparaiso. Berenice 9 April van Amsterdam. Calypso 9 April te Lissabon. Costa Rica, t., 11 April n.m. te A'dam verw. Eemland, u., pass. Dungeness. Euterpe 10 April van Amsterdam. Fauna 10 April van Amsterdam. Helder 9 April te Antwerpen. Hermes 9 April te Rotterdam. Iris 8 April te Curagao. Mars 9 April van Palermo. Midas 3 April te Curagao. Orpheus 9 April van Amsterdam. Rhea 10 April te Spezia. Stella 9 April van Bourgas. Tiberius pass. 9 April Gibraltar. Venus 10 April van Rotterdam. JavaChinaJapan Hjn. Tjikandi 9 April van Macasser. Tjikarang 8 April van Manila. Rotterdamsche Lloyd. Dempo, t., 13 April te Marseille verw. Kota Inten, u., 10 April te Marseille. Kota Nopan, u., 10 April te Sabang. Kota Radja 10 April van Rotterdam. RotterdamZuid-Amerika Lijn Aldabi, t., 9 April van Victoria. Silver JavaPacific Lijn. Bengalen 9 April van San Francisco. Mapia 8 April van Colombo. Salawati 9 April van Calcutta. Stoomvaart Mij. Oceaan. Euryades 10 April te Marseille. Laertes 10 April van Amsterdam. Myrmidon 10 April van P. Said. In een buitengewoon druk bezochte verga dering van het Ziekenfonds „Oudeschild sprak het meerendeel der vergadering zich uit voor samenvoeging met het Ziekenfonds „Texel". Even over 8 uur sprak de heer Dogger, voorzitter van „Oudeschild", zijn welkomst woord voor een 140-tal aanwezigen uit en dringt er met klem op aan bij de te voeren besprekingen den goeden toon te bewaren. Vervolgens leest de secretaris, de heer P. Boon, de notulen van de vorige veradering op 19 Febr. j.1. voor, die onveranderd worden goedgekeurd. De heer Dogger neemt vervolgens 't woord, om het agendapunt betreffende de samenvoe ging nogmaals toe te lichten en te verduide lijken. Spr. geeft een uiteenzetting van wat een Mij. Ziekenfonds beoogt en brengt daartoe een 5-tal punten ter bespreking naar voren le. Het eigenlijke doel is, om de minder bedeelde menschen op een gemakkelijke betalingsmanier te verzekeren van de beste geneeskundige hulp. Om dit doel te bereiken is het noodzakelijk, dat alle Ziekenfondsen bij de My. aangesloten zijn. In de toekomst, aldus spr., zullen wij voor tekorten gevrijwaard worden, daar de Mij ons den weg aanwijst hoe te handelen om ze te voorkomen, en voorts is ze bereid ze aan te vullen. Het bezit der Mij. is pl.m. 40 mil- lioen gulden. Als 2e punt brengt spr. de kans op een crisisregeling naar voren, waardoor werkloo zen, tewerkgestelden in werkverschaffing of daarmee gelijk gestelden een deel van hun contributie gerestitueerd zullen krijgen. 3e. De aanschaffing van brillen e.d. zal voor een vereeniging met 5000 leden goedkoo- per kunnen geschieden dan door eene met 1000 leden. 4e. De specialisten zullen voor een groo- tere vereeniging gauwer geneigd zijn hun ta rieven te herzien dan voor een kleinere. 5e. Afstandsvergoeding kent de My. Zie kenfonds niet. Spr. noemde de toekomst onzeker, doch wel zeker is, dat er met een grooter aantal ge- organiseerden veel meer in 't belang van het algemeen te bereiken is dan met een kleiner, en dat wy door aansluiting bij Ziekenfonds „Texel" zeer zeker niet achteruit zullen gaan en vraagt dan de vergadering haar meening over een en ander te willen zeggen. Hierna komen verschillende tegenstanders van het bestuursvoorstel aan het woord. De heer Slam^n merkt op, dat hij door de contributieverhooging voor z'n gezin 15 cent per week meer moet betalen. Als dit voor „Oudeschild" moet, doet hij het graag, maar voor Den Burg niet. De voorzitter verwijst nogmaals naar de voordeelen aan samensmelting verbonden, en noemt verbeteringen van het fonds op, zooals tandheelk. hulp e. d., waarvoor geen contri butieverhooging is toegepast. Het bestuur van Ziekenfonds „Texel" zorgt evengoed voor z'n leden als het bestuur van Oudeschild het doet, en dit voorstel is er een bewijs van. De heer Kaan meent, dat het Ziekenfonds Oudeschild bij samensmelting niet bestaan blijft en wil de afstandsvergoeding omslaan voor de leden van Oudeschild. Spr. is er tegen, dat de administratie in andere handen zal overgaan, waardoor zooals hij meent de con trole weg zal zijn. Het is zoo lang op Oude schild goed gegaan, en kan niet begrijpen, dat het op eens niet meer kan. De voorz. begrijpt niet waar deze tegen stand vandaan komt, en ziet aan het overgaan der administratie in één hand, aan het wezen der Vereeniging niets veranderen. Daarom vraagt spr. zich af of het vertrouwen in het bestuur bij een groot deel der leden verdwenen is. Vervolgens geeft hij een gedetailleerd over zicht van enkele moeilykheden, waarvoor het bestuur komt te staan, en betoogt nogmaals, dat het de Mij. Ziekenfonds is, die ons den weg wijst om uit deze moeilijkheden te ge raken. De heer J. Vlas vraagt of het waar is, dat de heer Michels bij den heer Blom is geweest om de boeken en bescheiden over te nemén. De voorz. zegt, dat deze er inderdaad is ge weest, doch niet om bovenvermelde reden. Hij heeft inzage gehad van het opbergsysteem der namen van leden. HollandAfrika Lyn. Bloemfontein, t., 9 April te Kaapstad. Heemskerk, t., 9 April te Genua. Jagersfontein 9 April te Hamburg. Springfontein, t., 10 April van Dar-es-Salaam. HollandAustralië Lyn. Almkerk, u., 10 April te Newcastle (N 7 V HollandOost-Azië Lijn. Grootekerk, t, pass. 9 April Gibralta- Zuiderkerk, u., 10 April te Genua. HollandAmerika Lyn. Boschdijk pass. 10 April Vlissingen. Edam 10 April van Rotterdam. HollandBritsch-Indië Lyn. Streefkerk, t., 10 April te Madras. Kon. Holl. Lloyd. Salland 8 April te Hamburg. HollandWest-Afrika Lijn. Jaarstroom, u., 7 v. Dakar. Maaskerk, t., 7 Maart van Monrovia. Reggestroom, t., 8 April van Dakar. JavaNew-V'ork L\jn. Tabinta 8 April Philadelphia. 12 April 1937: Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. motorschip „Vau- vette". De heer Vlas vraagt voorts wanneer werk- looze leden in aanmerking komen voor resti tutie. De voorz. kan hierop nog'geen definitief antwoord geven. De heer Smit vraagt naar de zakelijke ver houding tusschen Ziekenfonds en Mij., waarop de heer Bruin antwoord geeft. De heer A. Bakker merkt op, dat tot nog toe tegenstanders van het bestuursvoorstel aan het woord zijn geweest, die echter niet met steekhoudende argumenten naar voren zijn gekomen, doch slechts denkbeeldige geva ren zien. Wij moeten vooruitstrevend zijn en voordeel zien te behalen waar ons de weg wordt aangewezen. De voorz. sluit zich hierbij aan en doet nog de mededeeling, dat er dit jaar een tekort van 700 was, dat met behulp der doctoren en door onszelf is gedekt. Hierna wordt een oogenblik gepauzeerd. Na de pauze wekt ook de heer Henkes nog maals op om voor het bestuursvoorstel te stemmen, waarna ook de heer Hermes een uitvoerig pleidooi houdt en speciaal de aan dacht vestigt op de voordeelen, die met be hulp van de Mij. Ziekenfonds kunnen worden behaald. Na enkele besprekingen wordt dan overgegaan tot de stemming. Uitgebracht werden 140 stemmen, waarvan 70 vóór en 67 tegen het bestuursvoorstel en 3 blanco waren. Gezien de geringe meerderheid vraagt de voorzitter de vergadering, of het noo- dig is, dat de heer Eggink nog eens over het onderwerp komt spreken. Besloten wordt om den uitslag van de stemming te handhaven, zoodat dus van nu af de Ziekenfondsen Texel en Oude schild één fonds vormen. Hierna komt de rondvraag aan de orde. jJe heer A. Bakker vraagt of hij voor z'n dienstplichtigen zoon, die elders vertoeft, con tributie moet betalen. De voorz. beantwoordt deze vraag ontkennend. Voorts wordt gevraagd of in de extra kosten van 5.voor de operatiezaal van de Lid- wina-Stichting verandering gebracht is. De voorzitter zegt van niet, doch nu we één fonds vormen, zullen de noodige stappen gedaan worden om dit te bereiken.. Niets meer aan de orde zijnde, zegt de voorzitter dank aan de aanwezigen voor hun groote opkomst, en bovenal voor den goeden toon, waarop de besprekingen zijn gevoerd, waarna sluiting volgt. Voor een flink bezette zaal werd Zaterdag avond in Pen's Schouwburgzaal te Den Burg een gecombineerde uitvoering gegeven van de Zangvereeniging „Nieuw Leven" van Ooster end, Fanfarecorp „V.I.O.S." van Oost en de Gymnastiekvereeniging „De Cocksdorp". Het zangkoor stond onder leiding van den heer Zuidema, fanfarecorps en gymnastiekvereeni ging van den heer Zondervan. Het programma beloofde een avond vol afwisseling; 't bevatte niet minder dan 21 nummers. Het openings woord werd gesproken door den voorzitter van „Nieuw Leven", oden heer Smit, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en mede deelde, dat het zoo langzamerhand gewoonte is geworden, dat de nu weder samenwerkende vereenigingen een winteruitvoering te Den Burg geven. Hierna gaf eerst het Fanfarecorps „V.I.O.S" twee nummers ten beste. Begonnen werd met dm mooien marsch „Lippe-Detmond" van L. Siede. Daarna volgde de fraaie wals „Am Frühlingsmorgen" van F. V. D. Bossche. De inzet was niet gelukkig, doch dit minder goed begin werd ruimschoots vergoed door de goede uitvoering van het geheel: de stemming was verder goed, terwijl ook iedere onderpartij hierin zeer goed tot zijn recht kwam. Ook de verdere nummers die door fanfare werden gegeven, getuigden van voortdurenden voor uitgang van het jeugdige corps. Men is te Oost onder leiding van den heer Zondervan zonder twijfel op den goeden weg. Bijzonder valt bij dit corps op de schitterende vertol king van de 1ste trombone-partij. De jeugdige trombonist ontlokt aan zijn instrument zulk een heerlijk zuiveren vollen toon, als men ver- geefsch bij de meeste hooger geplaatste corpsen zal vinden. Ook de diepe baspartij is bij 't corps zeer goed. Bij de bugels voldoet de solo-bugel uitstekend, verder hapert daar nog wel het een en ander aan. De soDraan- saxophoon is ook in goede handen. Evenals de alt-hoorn. Na afloop der eerste fanfarenummers werd een Ballet gegeven door de dames-gymnastieK- vereeniging van De Cocksdorp, die later nog verschillende malen voor het voetlicht traden, o.a. met een alleraardigste poppendans. Een boerenbruiloft en een zeer geslaagde imitatie van z.g. girl-dansen. Ook de zangvereeniging „Nieuw Leven" heeft een schitterend programma uitgevoerd. Meestal geheel nieuwe nummers. Er werd keu rig zuiver gezongen, vooral sopraan en alt voldeden ons bij de verschillende nummers, die ten gehoore werden gebracht, bijzonder goed. Ook bezit de vereeniging enkele uitnemende bassen; de tenor-partij was evenwel ook bij deze uitvoering weer veel te zwak. Wel jam mer, want de heer Zuidema blijkt zijn vereen, geleidelijk naar hooger peil te voeijen. Uit nemend werd ook nu weder vooral de bekende wals van Strauss „Aan de blauwe Donau" gezongen onder goede piano-begeleiding van den heer B. Beumkes. De vier laatste num mers waren van zeer vroolijken aard en sloe gen bijzonder in. Een alleraardigst slot aan dezen goed geslaagden avond. Het bal begon vrij laat, daar hét programma eerst omstreeks half twaalf was afgewerkt. Aanvoer 10 April: 50 kg wulken 13.50 per mud; 200 kg zoute garnalen 15 cent per kg; 331 kg kreukels 4.65 per mud. Luitenant ter zee der 2e kl. A. P. Ferwerda onlangs uit Oost-Indië hier te lande terug gekeerd, wordt 15 April geplaatst aan booid van Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, Officier van Gezondheid der le kl. van de zeemacht E. 'W. Creijghton, onlangs uit Oost- Indië gerepatrieerd, wordt 12 dezer geplaats bij de marinekazerne te Amsterdam Overplaatsingen. Korpl-konstabel G. Verwoert van Kaz. W.o naar Gruno, 12 April 1937. Stoker-olieman H. Blazer van Van Speyk naar J. v. Brakel, 1 Mei 1937. Stoker-olielieden B. v. d. Vis en W. N. Kriele van Ws. W.o. naar J. v. Brakel, 1 Mei 1937. Stoker-olieman J. A. Kruisland van Schor- pioen naar Nautilus, 1 Mei 1937. Stoker 3e kl. W. G. Belgers van Van Speyk naar Gelderland, 12 April 1937. Kleermaker J. M. Simis van Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 8 April 1937. Matroos le kl. W. T. Wagner van Div. my- nenv. naar Ws. Vlissingen, 17 April 1937. Matroos le kl. J. v. Ispelen van Div. mijnenv, naar D. Aukes, 17 April 1937. Korpl.-machinist D. de Koster van Div, mijnenv. naar Ws. Vlissingen, 17 April 1937, Stoker-olieman J. Roose van Div. mijnenv, naar Ws. Vlissingen, 17 April 1937. Stoker le kl. J. Flink van Div. mijnenv. naar Ws. Vlissingen, 17 April 1937. Marinier le kl. C. van Dijk van Hertog Hen drik naar O.Z.D., 1 April 1937. Matroos le kl. J. Henneveld van D. Aukes naar Ws. W.o., 17 April 1937. Matroos le kl. W. A. Wasbauer van Friso naar O.Z.D., 5 April 1937. Matroos le kl. H. Ruben van Schorpioen naar Gruno, 12 April 1937. Marinier le kl. J. de Graaff van Kaz. Am sterdam naar Ws. Vlissingen. (Onder intrek king der bevolen overplaatsing op 12 April naar Ws. W.o. Bevolen overplaatsing op 1 Mei 1937 naar de Kaz. W.o. blijft gehandhaafd). Matrozen 2e kl. W. A. v. Toorenenburg, J. v. d. Wal en J. Tijben van Ws. W.o. naar Div, mijnenv. (Bevolen overplaatsing op 14 April 1937 ingetrokken). Marinier le kl. A. J. Heil van Ws. Vlissingen naar Mar. Kaz. Amsterdam. (Bevolen over plaatsing op 15 April 1937 ingetrokken). Marinier le kl. H. H. Migchelbrink van O.Z.D. naar Mar. kaz. Amsterdam. (Bevolen overplaatsing op 15 April 1937 ingetrokken). Matroos le kl. D. A. L. Hitz van Schorpioen n. Gruno. (Bevolen overplaatsing op 12 April 1937 ingetrokken). Schipper W. M. Oosterhoff van Div. mij nenv. n. Wachtschip Vlissingen, 28 April '37. Bootsman P. J. L. Kempen van Div. mij nenv. naar Kaz. A'dam. 28 April '37.' Kwartiermeesters A. Schildermans, A. van Sluijs, matrozen le kl. L. F. J. Corthals, J. P. Lubbers, G. Stavast, A. M. Visser, matroos 2e kl. I. Riemens, korp.-telegr. A. Appeldoorn, sergeanten-machinist A. C. Buster, A. J. So- rel, korporaals-machinist J. C. Marckelbach, M. F. Poortvliet, stokers-olieman W. Moeliker, T. de Vries, stokers le kl. C. van der Veer, L. A. Vermeulen van Div. mijnenv. naar Wachtschip Vlissingen, 28 April '37. Opper ziekenv. K. J. Schmale, schipper K, Panis, matroos le kl. J. Drenth, matrozen 2e kl. T. Bijmolen A. C. Kooloos, korporaals- telegr. C. van Beers, J. P. Jacobs, H. Nieuw- kamp, C. J. v. d. Ende, van H. Hendrik naar Wachtschip Willemsoord, 10 April '37. Sergeanten-torpedom. E. Doornebos, H, Henning, J. A. Messerschmidt, P. J. Nagel- kerke, korporaals-torpedom. J. Aandeweg, J. C. v. Ballegooij, J. P. Bosdijk, J. C. M. C Coelers, W. C. Dieleman, G. W. van Driel, J. H. W. Lafeber, H. Neles, W. Snel, J. F. J. Visser, van H. Hendrik naar Schorpioen, 10 April '37.- Korporaals-monteur A. Freen, K. J. P. Rakké, A. Riedeman, P. v. d. Wijk van H. Hendrik naar O.Z.D., 10 April '37. Serg.-vltmr. (M) J. W. Herter, sergeanten- vltmr. (H) J. Houtzager, J. Kampman, kor- poraals-vltmr. (H) J. Krielle L. Okel, J. K. v. Waggendorff van Rijn, van H. Hendrik naar De Kooij, 10 April '37. Matroos 2e kl. J. Vollenga van H. Hendrik naar Wachtschip Willemsoord, 10 April '37. Bootsman L. R. S. Lowe, sergt.-machinist P. P. Neefjes, korp.-stoker A. van Zalen, sto kers 2e kl. P. van Dee, N. J. Hager, G. Rein- ten, D. Schouten, M. Schouten, R. Spijker, D. Visser, stoker 3e kl. G. Zabel van H. Hendrik naar Wachtschip Willemsoord, 12 April '37. Serg.-monteur S. Schraa van H. Hendrik naar De Kooij, 12 April '37. Stokers 2e kl. G. A. Dijkstra, J. A. van Eijk, H. Geerdink, J. H. Gerritsen, M. Hendriks G. Hofman, T. H. Keizer, J. van de Nadort, S. Niël, van H. Hendrik naar Schorpioen, 12 April '37. Stoker 2e kl. F. H. A. Nipperus van H. Hen drik naar Wachtschip Willemsoord 12 April '37. Stokers 2e kl. G. Rouwenhorst, A. Rijksen van H. Hendrik naar De Mok, 12 April '37. Korpl.-stoker A. A. Jonkers van Wacht schip Willemsoord n. H. Hendrik, 12 April '37. Serg.-monteur E. Zevenbergen van De Kooij naar H. Hendrik, 12 April '37. Bootsman J. A. Breevoort van Wachtschip Willemsoord naar H. Hendrik, 12 April '37 Sergt.-machinist M. A. Blok van Wacht schip Willemsoord (gedetach. Schorpioen) naar H. Hendrik, 12 April '37. Stokers 3e kl. B. Bakker F. Bakker, J. Fon- taine, M. C. Fontaine, G. J. Franken, D. M. Hooft, H. A. Lindeman, J. F. van Maas, J. w! Schaap, van Schorpioen naar H. Hendrik 12 April '37. Stoker 3e kl. J. H. J. de Vries, J. van Os van De Mak naar H. Hendrik, 12 April '37. Stokers 3e kl. C. Riede M. de Ruiter, van O.Z.D. naar H. Hendrik, 12 April '37. Stokers 3e kl. A. F. Simons, W. J. Sturm G. J. Visser. J. Vlaming, R. de Vos, J. Vroegh van Schorpioen naar H. Hendrik, 12 April '37' Stokers 3e kl. G. M. v. d. Haar, W. Janssen' D. de Keijzer, P. A Kouwenberg, J. p. yé Krom, C. F. L. Meijer, P. de Ronde, van Wachtschip Willemsoord naar H. Hendrik 12 April '37. Stoker 3e kl. C. B. v. Leeuwen van v. Speiik naar H. Hendrik, 12 April '37. Schipper M. Matthijse, kwartiermeesters A H. Overmars. G. Runhaar, korporaals-konsta bel C. M. Valkhof, J. de Visser, korporaals d marns. J. van Os, J ,A. Tamiaans, lichtma trozen W Bakker, J. F. van Beek, J. Blonk J. J. Bloidin, C. A. A. Boxman, G. J. de Bruin K .L. de Bruin, D. Bruinsma. J. J. Christiaan- sen, T. H. Collignon, A. van Dalen, H ,J. Deet- man, J. C. Dudart, W. Duiverman, N. C v der Eist, J. C. EijnUioven, J. A. Fagel J Freund, C. de Geus, W. C. J. Goemaat, p. 'Van Grieken, P. van Gijzen, P. J. 't Hart, H. G. Hemdeneollectors Een persoon, wonende aan de Leeuwen), straat, deed aangifte, dat bij hem v»n lijn op het erf, een hemd verdwenen w&s andere ingezetene, wonende in de Ooiev straat, overkwam hetzelfde met een overh^'' Inbraak in café. Een caféhouder stelde de politie in 1. met het feit, dat bij hem door een tW personen inbraak was gepleegd, in richting. w Het bleek na onderzoek, dat de heeren onder invloed van genoten spiritualiën keerden, via den kelder binnengekomen Wa'"'' terwijl vervolgens een gesloten deur werd nield. Proces verbaal tegen het duo is X1' maakt. gH Wat kost een biertje? Een caféhouder verzocht de hulp der ste arm naar aanleiding van de onprettige en ring, dat een bezoeker van zijn twist met h zocht in verband met de betaling van een t" noten consumptie. Bij aankomst van genoemde arm de man en verdween. Havenaar, S. van der Heide, J. J, Herman L. O. van Heumen, M. Hillebrand, J. w Hof' land, M. H. Hofstra, W. B. Houdyk, a j.' cobs, a. Jongejai., H. H. Kamp, J. n. kerk vliet, B. van de Ketterij,t J. P. Kluft, j. v' Knuist, B. A. J. de Koek, A. Kooistra,' T u Kortooms, P. de Krijger, D. Lambrechts, ft van der Leelie, W. P. van Lier, H. Lobik' w' J. Maarleveld, van Wachtschip Vlissin».,' naar H. Hendrik, 23 April '37. Lichtmatrozen W. O. Mackintosh, A. Mal. lee, K. Manintveld, P. 't Mannetje, H. Muii(! man, H. Mulder, W. A. Müller, G. Nicolai, j F. Oostdam, W. van der Plas, G. W. J. v. de pluim, M. Pronk, A. J. G. Radt, L. J. Reuser A. Riechelmann, H. de Ruiter, A. Ruijs, q' Salm, T. H. Savelkouls, W. J. Schapenk, J. p' Scheurleer, E. Scholte, B. C. Scholten, j Schotvanger, P. T. Schrijer, J. H. Seijen ten Hoorn, G. Sleijfer, W G. van Slobbe, J. Sloot, weg, H. L. Smit, D. Steine, M. M. Thijssen J. J. Trijsburg, IJ. Tijsma, P. H. Visser, C. j', Weijtboer, M. G. Wiegmann, J. H. Wolters G. J. Zaagmans, J. L. J. Zwakman van Wachtschip Vlissingen naar H. Hendrik, 23 April '37. Matrozen le kl. L. A. v. d. Berg, W. A, Hart. koorn, M. A. Havermans, J. B. Kersten, J, Napjes, A. S. Oosterman, J. Plekker, C. dé Wolf, M. Wolthaus, J. Wijnands en A. Wij;, hake van Hertog Hendrik naar Ws. Wo., 23 April 1937. Matrozen le kl. J. W. Bom. H. T. Bos. J. A. de Bruine, J. M. Dons, T. A. Fièvez, C. A. Ha. venaar, A. C. J. Hoes, R. Koelewijn, C. L. Kost, P. van Leeuwen, G. Rozendal, J. J. Schulken, H. Smit, M. Stroosnijder, N. S. Visser en A, J, Brands van Ws. W.o. naar Hertog Hendrik 23 April 1937. Spannende en faire wedstryd onder goede leiding. Bij de thuisclub ontbrak Bakker, waarvoor H. v. d. Meijden was ingevallen, die op eei best gespeelden wedstrijd kan terugzien, ter wijl bij Zeemacht ook eenige invallers ont waren. De Boys begonnen met een zeer slap spelletje en speelden alsof het een vriend schappelijk partijtje was, terwijl het juist voor beide partijen een uiterst belangrijke compe titie-wedstrijd was. De bezoekers wisten al vrij spoedig hiervan te profiteeren, dank oj een fout van den doelverdediger. Niet lang daarna beginnen de Boys zich ook te roeven en het spel gaat nu over en weer, en het is tenslotte Post, die uit een goed aangegeven bal van Pruiksma, de partijen op gelijken voet brengt (11). Een prachtig schot van den Z.-midhalf gaat rakelings over de lat. Met onveranderden stand komt dan het einde der eerste helft. In het Boys-kamp is men vol goeden moed en met een gerust hart wordt de tweede helft aangevangen. Trots het over wicht dat de thuisclub na de rust had, en men ieder oogenblik een doelpunt voor de Boys verwacht, zijn het juist de bezoekers die de leiding heroveren. Niet ontmoedigd door dezen tegenslag gaan de blauwwitten weer ten aanval, en het is tenslotte Jaap die de schaal weer in evenwicht brengt. De uitval len van Z. zijn zeer gevaarlijk, gevoegd bij een krachtig offensief van de Boys, wat niet het gewenschte resultaat brengt en met gelijken stand (22) komt het einde. De Amerikaansche athleet William Sefton verbeterde het wereldrecord polsstokhoogsprin gen door een hoogte te bereiken van 4 48 m- Het oude wereldrecord stond op naam van n',!n landgenoot George Varoff met 4.43 meter. Van Vliet kampioen van Nen*'" land, ancre cadre 71/2. Vroege be slissing door verliespartij van houder De Leeuw. Onder zeer groote belangstelling is gistere» in café-restaurant Dubois te Amsterdam het biljart-tournooi om het Nederlandsch kam pioenschap ancre cadre 71/2 beëindigd. Pe Hagenaar Van Vliet won op overtuigende wijze van Sweering, terwijl de sterke Arnhem mer Dommering blijk gaf, over zijn inzinking heen te zijn. door den titelverdediger Leeuw met cijfers te kloopen, welke niets aan duidelijkheid te wenschen overlieten. Van VU*® legde daardoor beslag op den titel.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6