De Sportgebeurtenissen van Zondag Spanning in deEere-competitie Feyenoord-Ajax 3-0 Texel wint van Q*S*C* De voetbaluitslagen Kampioenschap van Nederland N.H.V.B. Succes II kampioen Hct voorloopig programma voor a*s, Zoadat* Go Ahead neemt de leiding van Ajax over. Feyenoord slaat Ajax met 3-0 Om een plaats eerste klasse in de Om een plaats in de tweede klasse. Om een plaats bi de derde klasse. Het gouden kruis Rauch-beker Texel behaalt een zwaarbevochten 1-0 zege op Q*S*C Watervogels door HRC II uitgebekerd Succes in de derde ronde De uitslagen van de gisteren gespeelde voetbalwedstrijden luiden: Kampioenschap van Nederland. Go-AheadP.S.V. 30 FeyenoordAjax 3—0 AFDEELING I. Promotie degradatie eerste klasse. t Gooi—R.C.H2—3 Tweede klasse A. West-FrisiaVriendenschaar 63 Promotie/degradatie tweede klasse. O.V.V.O.—Zaandijk 2—0 BloemendaalH.V.C. 13 Promotie/degradatie derde klasse. TexelQ.S.C. 10 AFDEELING n. Promotie/degradatie eerste klasse S.V.V.—R.F.C. 0—5 AFDEELING ITI. Promotie/degradatie Eerste Klasse. Enschedesche BoysQuick 35 AFDEELING V. Promotie/degradatie eerste klasse. Friesland—W.V.V. s 0—4 K.N.V.B.-beker. i D.H.C.Xerxes -49 SuccesD.E.C51 W.F.C.—Zaanlandia 4—2 H.D.V.S.V.O.C7—2 RoermondJuliana 75 Spanning! We blijken ons niet vergist te hebben, toen we bij den aanvang van de kampioenscompe titie schreven, dat deze zeer spannend beloofde te worden. Vooral na gisteren is deze eere competitie zeer interessant geworden, want er vielen 2 uitslagen, waarop velen niet gerekend zullen hebben. FeyenoordAjax is inderdaad geworden, wat er van verwacht werd, n.1. een partij tus- schen de beide best-spelende ploegen van ons land. Vooral in de eerste helft is er meermalen prachtig voetbal gespeeld, waarvan door de naar schatting 45.000 toeschouwers (het groot ste aantal, dat ooit bij een competitiewedstrijd in Nederland aanwezig is geweest!) volop ge noten is. Het einde kwam, nadat in de 2e helft het spelpeil iets gedaald was, met een 30- overwinning voor Feyenoord! De Rotterdam mers hebben zich dus prachtig gerehabiliteerd van de in de beide eerste wedstrijden geleden nederlagen en wie durft er thans nog te zeg gen, dat zij „uitgeschakeld" zijn? In allen ge- moede, wie is er eigenlijk wél uitgeschakeld van de vijf kampioenen? Het verschil tusschen no. 1 en no. 5 bedraagt slechts 2 punten! De leiding is, mede door Ajax' nederlaag, in handen gekomen van Go-Ahead, wier verdedi ging, juist zooals door ons verondersteld, te sterk bleek voor de P.S.V.-voorhoede, welke er zelfs geen enkele maal in slaagde keeper Halle te passeeren! En daar de roodgele stormlinie liefst driemaal den bal achter Boumans depo neerde wonnen de Koekstadmen3chen met 30, daarmede vrijwel geheel voetballend Ne derland verrassend. Hieronder volgt de situatie in cijfers, welke meer spreken van de in deze kampioenscompetitie heerschende spanning dan welke woorden we ook daaraan nog zouden weiden: Go Ahead Ajax Be Quick Feyenoord PSV 3 3 2 3 o O o o o I 6—2 i 5-6 1 3—6 2 5-5 2 66 R.F.C. wint met 50! Het pleit in afdeeling II is bijna ten gunste van het sterke R.F.C. beslecht. De club van Drok klopte S.V.V., dat in de promotiecompe titie wel heel erg teleurstelt en dat thans defi nitief uit den strijd is, met niet minder dan 5—0. Ook voor Z.F.C. ziet het er wel heel som ber uit, want aan een gelijk spel heeft R.F.C. genoeg en dat heeft het nog niet eens noodig als de Zaansche ploeg a.s. Zondag tegen S.V.V. zoo dom is om een veer te laten. Ziehier hoe de situatie is: RFC ZFC SVV 1 3 o o 112 6 2 I O I 2 2 2 3003 312 R.C.H. verbetert haar positie. Door met 3—2 in Hilversum van 't Gooi te winnen, heeft R.C.H. haar positie danig ver beterd. Zij behoudt haar kans tenminste vo - komen in eigen hand, terwijl 't Gooi een le° -J streep door haar rekening gehaald zag. Hilver sum staat er nog steeds het beste voor, zooa.s onderstaande stand doet zien: Hilversum RCH 't Gooi i r 1 o o 1 3—2 4-4 3-4 Quick neemt revanche. Het Nijmeegsche Quick heeft op keurige wijze revanche genomen op de Enschedesche Boys voor de in den eersten promotie-degra datiewedstrijd geleden nederlaag. Het werd 53 voor de roodzwarten, die daarmede den Boys vrijwel den genadeslag toedienden, daar dezen hun zaak immers niet meer in eigen han den hebben. Hengelo behield de beste papieren: Hengelo 21 107—63 Quick 3 1 1 1 9—8 3 Ensch. Boys 3102 8—10 2 Goed begin van w.v.v. De eerste promotie-degradatiewedstrijd in afdeeling V leverde een 40-zege van de oud eersteklasser W.V.V. op Friesland op. Leeuwarden zal het in het volgend seizoen dus wel met een eerste klasser minder moeten doen. D.w.v. lacht. Het was wel op bijzondere wijze, dat DWV door haar beide concurrenten in de kaart ge speeld werd. Wist Zaandijk in eerste instan tie OVVO te kloppen, gisteren namen de Amsterdammers met 20 revanche, zoodat deze beiden wat men noemt elkaar „afge maakt" hebben. DWV zag dat maar wat graag! Zaandijk is nog niet uit den strijd, maar haar promotiekans is mede afhankelijk geworden van 't resultaaat van DWVOVVO. D.W.V. 2 I 1 02—1 3 O.V.V.O 3 1 1 1 3—2 3 Zaandijk 3102 35 2 Bloemendaal derde klasser. Het noodlot, dat Bloemendaal reeds zoo lang boven het hoofd hing, heeft zjch aan de witmannen voltrokken. Daar ook de derde degradatiewedstrijd verloren werd, ditmaal aan HVC en wel met 02 op eigen terrein, hebben zij de tweede klasse verlaten om het volgend jaar hun geluk in de derde klasse te beproeven. Arm Bloemendaal, zij vormde zoo'n sympathieke comparante in de tweede klasse HVC heeft thans de leiding, maar als ook de Volewyckers Bloemendaal ten tweede male kloppen, staan de beide kampioenen weer precies gelijk. Texel wint van QSC! Texel is er in geslaagd met 10 van QSC te winnen, waarmede zij dus een daad ver richt heeft, waarop haar vele trouwe aan hangers zoo vurig gehoopt hadden. 10 het is niet veel, maarde twee kostbare punten zijn binnen en dat feit is van zeer groot belang! De groenzwarten staan thans gelijk met Alkmaar, slechts een beter doel- gemiddelde doet deze de leiding behouden. Daar de doelcijfers echter niet meetellen en Texel Alkmaar op eigen terrein te bestrijden krijgt, staan de Texelsche papieren er beter voor dan ooit. Nu of nooit, Texel! De stand is: Alkmaar Texel Q.S.C. 2 1 1 o 2 1 1 o 2002 4-1 2—1 11 April. 1 D: SchoorlAtlas Held. BoysZeemacht 2 F: Succes 2MLD 3 F: Atlas 2—JVC 2 Zeemacht 2Succes 3 Jun.: Zaandijk aAlcmaria Adsp. R: Succes aHelder Succes bHelder c 06 2—2 11—0 2—2 3—3 uitgest. 1—8 0—10 GOUDEN KRUIS. Den Helder, Groep 1. Eerste ronde. Callantsoog 1Texel 2 Watervogels 2Watervogels 3 OosterendCocksdorp BKC 2Wieringerwaard 2 Den Helder, Groep 2. Eerste ronde. JVCWieringerwaard RAUCHBEKER. Den Helder, tweede ronde. WatervogelsHRC 2 3—1 uitgest. 2—6 uitgest. 2—4 2—3 Eerste klasse D. Schoorl heeft het lang niet kunnen halen tegen Atlas. De mannen van De Ruiter heb ben een royale 6—0 zege behaald, die wel ver rassend aansluit bij de ten dezen gestelde ver wachtingen. Atlas kan nog steeds hopen maar toch is haar kans geheel afhankelijk van een falen van Wieringerwaard a.s. Zon dag tegen Petten. Held Boys en Zeemacht hebben de kost bare punten gedeeld. Mede door de verlies- punten aan JVC opgelegd, kunnen de Boys zich tamelijk rustig voelen. Z. zal nog even moeter oppassen. Tweede Klasse F. Succes 2 heeft op de teleurstellende 51 nederlaag tegen HRC 5 een klinkende 110 overwinning op MLD laten volgen. De Wie- ringers zijn thans kampioen. Onze felicitaties! Derde klasse F. Een tweetal gelijke spelen kwam uit de bus, waarvan we moeten zeggen, dat de be zoekers hier in beide gevallen meer hebben gepresteerd dan we verwacht hadden. Adspiranten: We hebben hier slechts te vermelden, dat Helder b en c naar Wieringen zijn geweest en er met 2 klinkende overwinningen zijn teruggekomen. De uitslagen behoeven geen commentaar. Alleen zou men de zege van Callantsoog ver rassend kunnen noemen. We hebben echter een vermoeden, dat Texel 1QSC 1 daar wel debet aan geweest is. De G. K. wedstrijd BKC 2Wieringerwaard 2 moest worden uitgesteld, daar het BKC- terrein op het oogenblik onderhanden is en het NASB-terrein, dat zoolang bespeeld zal wor den, nog niet door den bond is gekeurd. Watervogels is door Racing 2 met klein verschil uitgebekerd. Een spannende wedstrijd. Met veel moeite zijn de eilandbewoners er Zondag in geslaagd om beide punten thuis te houden: tot de laatste minuut bleef de eind uitslag onzeker! Het is geen bijzonder fraaie wedstrijd ge worden, daarvoor speelden de zenuwen een te groote rol, terwijl ook het weer niet mee werkte: een schuin over het veld staanden wind met nu en dan een regenbuitje, dat het veld glad maakte. Dat de overwinning ver diend was, zal niemand willen ontkennen, immers gedurende de geheele eerste helft was Texel in het offensief en ook daarna waren haar aanvallen dikwijls gevaarlijk. Onproductief. Maar ook nu weer wist de Texel-voorhoede de kansen niet te benutten. Een groote fout was wel, dat Vlaming zjjn plaats niet hield. In stede van zich tusschen de vijandelijke backs op te stellen zwierf hij van den eenen naar den anderen kant, zoodat, wanneer een bal doorgespeeld werd, hij meestal niet ter plaatse was. Ook Witvliet had nogal wat tijd noodig om zich in te spelen, maar de wijze waarop hij het eenige doelpunt scoorde, maakte alles goed. De middenlinie was voldoende, evenals de achterhoede, waarin Zuidewind de uitblin ker was; herhaalde malen bracht deze speler redding. Zijn partner speelde wat onbesuisd, vooral in de eerste helft, terwijl Dukers toen ook nog niet klemvast was, maar na de rust hebben beiden zich hersteld. Q.S.C. De voorhoede der gasten leed aan hetzelfde euvel als die van Texel. In de tweede helft herhaaldelijk in den aanval, maar geen doel punten. Ondanks de meerderheid- van QSC bleef de Texel-aanval actief, maai ook nu weer werden een drietal kansen kort na elkaar verknoeid. Uitblinkers konden we bij de Wor- merveerders niet ontdekken, of het zou de linksbuiten moeten zijn. De wedstrijd. Alvorens te beginnen werden wederzijds bloemen aangeboden. Beide elftallen zijn vol ledig. Texel wint den toss en speelt eerst met den wind mee. Al spoedig blijkt, dat Texel sterker is. Toch ontstaat er even een hachelijk moment voor het groen-witte doel, als Dukers een ingeschoten bal laat glippen, maar de Q.-middenvoor schiet net tegen hem aan. Als er ongeveer twintig minuten gespeeld zijn, krijgt Texel een corner te nemen. Henk Ran zet schitterend voor, maar het schot van P. Neyens wordt door keeper Van Veen even netjes corner gestompt. Dan is aan den anderen kant de Q.-rechts binnen doorgebroken na een mistrap van J. Ran en inplaats van te vangen, kopt Dukers den bal weg. Gelukkig was geen der Q.-voor- waartsen aanwezig om deze fout af te straf fen. Talrijk zijn de T.-aanvallen nu, terwijl ze nu met meer overleg opgezet worden, dan in het begin. Zoo geeft Kikkert na een missen van den Q.-back ineens een schot op dofl. De kee per stompt den bal weg, maar nu schiet Kik kert naast. Texel neemt de leiding. Toch zou Texel nog voor de rust de leiding nemen. Bij een T.-aanval krijgt Witvliet een mooien bal toegespeeld, hij passeert prachtig de Q.-defensie en alleen voor den keeper ge komen, plaatst hij den bal onhoudbaar in den uitersten hoek, 10. Dit gebeurde na 32 mi nuten spelen. Texel blijft in de meerderheid. De midden linie trekt steeds goed achter de voorhoede aan, maar doelpunten komen er niet meer. De tweede helft. De bordjes ver hangen. Na de thee wordt Q. het eerst gevaarlijk en door een misverstand tusschen de T.-verde- digers ontstaan eenige corners. De gasten dringen direct flink op en dwin gen de groen-witten tot verdedigen. Ongevaar lijk zijn hun aanvallen zeker niet, zoo behoedt Dukers door tijdig uitloopen zijn doel voor een doorboring. Toch weet Texel, als er bijna een kwartier gespeeld is, zich los te werken en ontstaan er eenige gevaarlijke situaties voor het Q.- doel. De rood-witte voorhoede roert zich even eens danig, maar, met Zuidewind aan het hoofd, weet de T.-verdediging stand te hou den. De bal komt bijna niet naar voren, een gevolg van te hoog spelen. Na bijna een half uur spelen wordt Wit vliet na een botsing vervangen door Bruin, die met P. Neijens van plaats verwisselt. De druk op het T.-doel vermindert nu eenigszins, noch tans blijft QSC kennelijk in de meerderheid. Tien minuten voor tijd graait Dukers den bal voor de voeten van den toestormenden Q.- rechtsbinnen weg. Bij het andere doel mist Bruin een fraaie kans door naast te schieten, terwijl even later Vlaming een prachtkans om zeep brengt. De laatste vijf minuten is het een doel- schieten op Dukers' heiligdom. Reeds denken we den gelijkmaker in het net te zien belan den, maar steeds weer is er een T.-been of de vuist van Dukers, die dat verhindert. Dan fluit scheidsrechter Miezerus. die niet opviel en dus goed was, voor de laatste maal en is het einde onder haast ondragelijke span ning gekomen. Texel heeft gewonnen! Een wedstrijd, waarvan meer verwacht was. WatervogelsHRC 2, gespeeld voor de eer ste ronde van den Rauchbeker, is niet die inte ressante krachtmeting geworden, welke door velen en ook door ons verwacht was. De Wa tervogels hebben in de vierde klasse een zeer behoorlijk figuur geslagen dit seizoen, maar gistermiddag was dat hun niet aan te zien. Het rammelde in het team, tactiek kwam niet in het geding en de technische prestaties van de spelers individueel waren ook maar zeer middelmatig. Waarlijk het feest van Zaterdag avond moet het gevogelte in de beenen ge zeten hebben, hetgeen jammer was, want het had nu eindelijk eens de gelegenheid om bij een in grooten getale aanwezig publiek een goeden indruk te maken. Ook HRC 2 heeft verre van een goeden wed strijd gespeeld, al was zij over het algemeen sterker dan de zwart-witten. De overwinning hebben de roodwitten zeer zeker verdiend, niet alleen door hun voortdurend veldoverwicht, maar ook omdat in hun gelederen die onmis kenbare trekjes te onderkennen waren, die de beier-onderlegde ploeg verrieden. Als geheel is de wedstrijd dus een tegenvaller geweest, want ook de spanning was er maar spora disch in. In de eerste helft speelde de thuisclub tegen wind en zij moest het in deze periode van enkele uitvallen hebben, die in de meeste ge vallen de H.-verdediging benauwde oogenblik- ken bezorgden. Keeper Prins heeft een paar maal al zijn talenten noodig gehad om zijn doel voor een doorboring te vrijwaren. Voor het overige kreeg hij niet zooveel te doen. Zijn collega aan den overkant des te meer, die echter slechts eenmaal gepasseerd werd, nadat door een der backs leelijk over den bal heen gemaaid was. Rust ging in met 10 voor sprong voor de Racers. De tweede helft be gon sensationeel, want nauwelijks was er af getrapt of de stand was gelijk door een vin- nigen schuiver van den rechtsbinnen Gerrit sen. Maar slechts enkele minuten later stond Racing al weer voor, al weer gedeeltelijk door een fout in de W.-verdediging, daar de keeper den bal uit een scherpen voorzet van Heijblok uit de handen liet vallen, welke daarop in het doel geloopen werd. De ware strijdlust ont brak bij de Vogels om energiek te trachten de bakens te verzetten. Wel werd een dotje van een kans voor open doel gemist, maar toen kort daarop linksbuiten Van Es het mooiste doelpunt van den wedstrijd maakte, waren de Watervogels geslagen. HRC domi neerde tot het einde en de overwinning kon haar niet meer ontgaan, ook niet toen rechts buiten Hoogvorst, na een vrijen schop, het tweede doelpunt voor de Watervogels ge scoord had. Dit gebeurde immers slechts en kele minuten voor het einde, dat kwam met een verdiende 23 overwinning voor de re serve-Racers, die in de tweede ronde Helder 2 te bekampen krijgen. SueoesD.E.C. 5—1. De verwachtingen voor deze ontmoeting waren hoog gespannen. Aan D.E.C. ging een goede roep vooraf. Inderdaad heeft D.E.C. blijk gegeven de edele voetbalkunst te verstaan, want toen Suc ces om half drie aftrapte, nam zij direct het spel in handen. Snel, vlot, aantrekkelijk samen spelend bouwde zij mooie open aanvallen op en in deze periode moest Succes alle zeilen bijzet ten. Toch moest men zich afvragen of D.E.C. dit hooge tempo de volle 90 minuten zou kun nen volhouden. Geleidelijk aan kwam Succes, toen D.E.C. inderdaad in tempo minderde, er beter in. Er was één man in de S.-voorhoede, dien wij in het bijzonder willen noemen. Die man is Schmidt. Hij legde een bijzondere activi teit aan den dag en was de ziel van den aanval, nam 3 doelpunten voor zijn rekening, terwijl hij in de beide andere een groot aandeel had. Ook de overige S.-voorhoedespelers schoten er geducht op los, zoodat de D.-keeper meer malen handelend moest optreden. Posthumus wist eens een zeker schijnend doelpunt te voor komen. Toen na pl.m. 20 min. spelen D.E.C. ander maal Succes dreigde te overspelen, was het na veel gewirwar, dat Koorn tenslotte met een ge weldige trap zijn voorhoede weer eens aan het werk kon zetten. Lont gaf na een pass van Schmidt met een forschen trap Succes de lei ding (10). Eenige minuten later deponeerde Schmidt na handig vrij spelen, den bal zelf in de touwen. D.E.C. hield moedig vol en viermaal achter een werd een corner op het S.-doel genomen waaruit dus wel blijkt, dat er druk werd uit geoefend. D.E.C. zag dan ook tenslotte resul taat en de naar binnen geloopen rechtsbuiten L0hietène(e2n40)eden VOOr2et g6makkeltik in" Succes wist hierna het spel vrijwel in han den te nemen. Uit een harer aanvallen gaf D. Kuiper een scherpen voorzet. De bal sprong erüg van de bovenlat en weer was Schmidt er bij om den bal in het doel te loopen. Hierna werd gepauzeerd. Ook in de tweede helft kwam D.E.C. er niet meer aan te pas. Van Schmidt's voet kwam al spoedig het vierde doelpunt karakter.^606 had bt> niw an eenige D.E C.-spelers, blijkbaar gedepri meerd door dezen achterstand, zagen wij min der mooie dingen. Tegen het einde maakte Schmidt er uit een mooie corner van D. Kuiper met een praohti- gen omhaal 51 van. In de volgende ronde komt „Electra uit Amsterdam op bezoek. Het is j.1. Zondag Succes 2 mogen gelukken door haar groote zege op MLD beslag te leg gen op het kampioenschap van haar afdee ling. Het mag voor Succes 2 zeker een succes genoemd worden na één jaar verblijf in de tweede klasse (vorig jaar degradeerde zij uit de le klasse), reeds beslag te leggen op den eeretitel. Dat haar dit kampioenschap toe komt, blijkt uit de ranglijst. Van de 15 tot heden toe gespeelde wedstrijden werden er 13 gewonnen en 2 verloren met een doelgemid- delde van 89 voor en 19 tegen. Rest haar nog een thuiswedstrijd tegen Helder 4. In de pro motiewedstrijden zullen zij het zeer zeker niet gemakkelijk krijgen. Met haar opvolger no. 2, HRC 5, en de onderste van de le klasse, zal om twee plaatsen gekampt moeten worden voor de le klasse. Na afloop van den wedstrijd werden de spelers in gezelschap van het bestuur, elftal commissie en den scheidsrechter, den heer Govers, toegesproken in het clublokaal door den heer Oden, voorzitter, welke de spelers van harte gelukwenschte met het behaalde succes en hun sterkte toewenschte in de a.s. promotiewedstrijden. Ook de heer Govers bracht zijn felicitatie over. De heer Nieuw- buurt feliciteerde de spelers van harte en bracht hen onder de oogen de inderdaad zware wedstrijden om het verloren terrein te her winnen. Alleen door serieus trainen is iets ta bereiken. Dan hebben jullie zeer zeker een goede kans om datgene te bereiken wat wij allen zoo gaarne zagen. Daarna bleven allen nog een poosje gezellig bijeen. Over den westrijd het volgende: Na eerst wat verkenning van belde kanten gaat Succes de lakens uitdeelen, hoewel de MLD-uitvallen somtijds uiterst gevaarlijk waren. Enkele malen ontkomt het MLD-doel ternauwernood aan een doorboring, paal en lat komen den MLD-keeper te hulp en het ziet er naar uit, dat de eersts helft doelpunt loos zal verstrijken. Eerst na een ruim half uur spelen is het de Succes-rechtsbinnen dia een bal, welke van de lat terugkwam, in het net wist te werken. Hierdoor krijgen de Suc- cessers merkbaar het noodige vertrouwen. Al spoedig is no. 2 in het net gedeponeerd en de rust gaat in met 30 voor Succes. Na de thee is Succes wel het meest aan het woord. De MLD-keeper heeft bepaald geen gelukkigen dag. Vele ballen laat hij glip pen. De stand wordt geleidelijk opgevoerd en als de scheidsrechter voor het laatst blaast, wijst het scoringsbord 110 aan. Ondanks hun grooten achterstand bleven de MLD-ers zich tot het laatst geven en toonden zij zich goede verliezers. De grootste menigte, welke ooit bjj een voet balwedstrijd in Nederland aanwezig is geweest, heeft gistermiddag het Feyenoord-srtadion be volkt. Een kleine 50.000 toeschouwers hebben Feyenoord een regelmatige 30-overwinntog op Ajax zien halen. De tienduizenden hebben Feyenoord in goe den vorm aangetroffen. Het groote verschil tusschen het spel van Ajax en Feyenoord was wel, dat het samenspel bij Ajax stellig van goede kwaliteit was, doch over het algemeen wat te mechanisch. Het overrompelende karak ter misten de meeste aanvallen. Slechts bjj uit zondering zorgden Schubert en Van Wijngaar den daarvoor en eenige keeren ook, dat was voor de rust, was het initiatief van Van Reenen oorzaak van lastige situaties voor het Feyen- oord-doel. Feyenoord speelde levendiger en ook een Uk- je sneller. Meestal was een Fyenoord-man iets eerder bij den bal. Bovendien was het spel der thuisclub verrassender, kwam het meer tot attractieve staaltjes van individueel spel, waar bij dit individueele spel steeds middel was om tot goed samenspel te geraken. Feyenoord was het eerst aanvallend, maar het doelpunt na vijf minuten kwam toch on verwacht. Op verren afstand schoot Paauwe, de vele spelers in het doelgebied ontnamen Keizer het goede gezicht op den bal, die doel trof (10). Ajax wordt even teruggedron gen, maar Van Reenen zet eenige malen Stam aan het werk en bij één van diens voorzetten krijgt Schubert een-behoorlijke kans op kor ten afstand van het doel. Doordat hij gehin derd wordt, mislukt echter het schot. Direct daarna is Linssen er snel tusschenuit getrok ken, Vente kopt uit den voorzet van den links buiten goed op doel, maar Keizer heeft zich netjes opgesteld. Weer schept Vente zich dan een kans, zijn scherpen schuiver stopt Keizer vallende. Aan den anderen kant schiet Van Reenen na goed werk van Van Wijngaarden op Van Male s doel, de lange doelman houdt den bal zonder veel moeite. Ajax is thans iets in de meerderheid. Prachtig vangt Van Reenen het leder op na een uittrap van Keizer, hij werkt zich langs de backs en kan dan vrij schieten, hij doet het echter te hoog. Het tempo blijft zeer hoog, vooral de voor hoede van Feyenoord is zeer actief. Zoo zien we Linssen als Paauwe van den rechtervleugel den bal in het doelgebied doet belanden toe- K.n.v.B. Ajaxp.S.v. Be Quick—Go Ahead. T.I.W.H.R.C. SuccesElectra. n.h.v.b. Oudesluis 1Zeemacht 1 J.V.C. 1—Atlas 1. Wieringerwaard 1—Petten 1. Helder 5Succes 2 (terrein Succe Texel 2—Helder 4. RAUCHBEKER. H.R.C. 2Heider 2.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 9