De lilt seint Miaja s mislukte stormloop Het pond niet aan het goud gebonden Pleidooi voor controle op het ruilverkeer Belangrijke verklaring van het N.V.V. Marktberichten SPANJE Dc geruchten over een Duitsch- Russische toenadering Alles voor god Mars Het ongeluk in Moskou's ondergrondsche De practische overwegingen der Britsche regeering Professor Schmidlin veroordeeld Katholieke actie in Dantzig Vliegtuigen strijden tegen opium-smokkelhandel Geen Siï-down stakingen in Nederland Candidatenlijst R,K. Staatspartij uitvoering brugbouw over de ringvaart en aanleg onderdoor gang bij heerhugowaard. i080n Kp-ronf,p kno' 'f 1 Catalaansche successen bij Ar- raaon. Rondom den berg Garabitas bij de Casa de Campo is de strijd giste ren voortgezet. Bij het aanbreken van den dag gingen de rechtschen tot een tegenaanval over na een krachtige geschutvoorbereiding. Ge durende drie uur golfden de aanval len der rechtschen aan op de loop graven der Madrileensche troepen De aanvallen werden met hevig ge weervuur ontvangen. Tegen tien uur waren de rechtschen bedwon gen. Een tegenaanval werd ingezet met aanvalswagens en tanks, die de hellingen beklommen. De rechtschen werden gedwongen hun oorspronke lijke stellingen weer op te zoeken. In den sector van Pénarroya zijn de Volksfronttroepen er in geslaagd een stout moedigen uitval te doen, die hen in staat stelde den top van Cerro Vinan te bezetten welke het complex heuvels van Ancono Co- silla beheerscht. Zij maakten 35 krijgsgevan genen en maakten zich meester van mitrail leurs en geweren. De Catalanen ontketenen een offensief in Araqon. Te Barcelona is gisterenmiddag een com- muniqé gepubliceerd van den volgenden inhoud: In den afgeloopen nacht hebben onze strijdkrachten in den sector aan den Ebro een overval uitgevoerd op de vijandelijke stelling in het dorp Tocos. Ofschoon de vijand levendig verzet bood. kon hij toch onzen aanval niet weerstaan, die gesteund werd door een groep dynamiteros. Wij maakten negen krijgsgevangenen en ons viel een groote hoeveelheid wapenen mate riaal en munitie benevens levensmiddelen en 300 stuks vee in handen. In den sector van Huesca zijn verscheide ne tegenaanvallen van den vijand energiek afgeslagen. In de versterkte zone van de hermitage 'San Juiteria wordt een kleine groep recht schen belegerd het fort waar zij nog weerstand bieden is volkomen omsingeld. Ilun toestand is hopeloos. Pogingen van den Vijand om verloren stellingen te veroveren en de omsingelde troepen te, redden heb ben geen resultaat opgeleverd. Het dorp Tocos, in de provincie Saragos- sa, ligt ton Zuiden van de stad van dien naam op een twaalftal kilometers van Carinena, een belangriikc stad aan den weg van Saragossa naar Teruel De verovering van Tocos maakt het mogelijk de zone van actie der troepen, die in den sector van Belchite opereeren, belangrijk te. verbroeden Men wijst er op, dat het offensief zich ontplooit over bijna het geheele Aragonee- sche front, Inderdaad zijn de laatste dagen de rechtschen tegelijkertijd aangevallen in de sectoren van Huesca, Tardiento, Belchite Montalban en in de bergen van Alcubierre. In den sector van Montelban zijn de volks fronttroepen drie kilometer opgerukt. Zij bedreigen thans ernstig de stelling van Vi- ycl del Rio. Geen ingrijpen in het Britsche zakenleven. In antwoord op een in het Britsche Lager huis gestelde Vraag, verklaarde de Minis ter van financiën, Neville Chamberlain, zich Voldaan over de werking van het driezijdig monetair accoord, dat tussclien Engeland, Frankrijk en de V. S. is gesloten. Op de vraag, of dit accoord iedere ver andering in den goudprijs uitsloot, zeide de minister, dat er niet uitdrukkelijk in ge sproken wordt over de goudwaarde der de viezen. De goudprijs is, zeide de minister, een van 'de factoren, die in aanmerking moeten wor den genomen,, wanneer men van tijd tot tijd de monetaire politiek vaststelt. De regeering weet heel goed, dat het zeer ongewenscht is Wanneer in het economisch leven een herstel intreedt, in te grijpen. Gevraagd of hij voornemens was, met de Vereen. Staten en Frankrijk onderhandelin gen te openen, om te geraken tot de totstand koming van een economisch accoord. dat een uitgebreider terrein bestrijkt en een blijvend karakter draagt, antwoordde Chamberlain, dat hij dit op het oogenblik niet van plan was. Uit deze woorden blijkt, dat Engeland evenmin als de Vereenigde Staten er iets voor gevoelen om zich in economisch op- Zicht te binden. Men acht hiertoe den tijd nog niet gekomen en wil blijkbaar afwach ten hoe de politieke tegenstellingen in de .verschillende landen tot een accoord komen. De dictatuur der vakbonden in Frankrijk moet Londen en New York huiverig maken om de banden met de zuster-democratie al te sterk aan te knoopen, terwijl de gewaagde finantieele experimenten van Roosevelt zoo zeer strijden met de Britsche opvattingen, dat de houding van Londen zeer goed is te be grijpen. DE HITLER POSTZEGELS IN PRAAG. Postzegels weder in de étalages. De postzegels met de beeltenis van Hitier zijn thans ook in de étalages der postzegel handelaren te Praag weer verschenen. De rond het postzegelhlok loopende witte strook waarop een citaat uit. Hitier s „Mein Kampf" stond gedrukt, is met een papier strookje overgeplakt. Naar de diplomatieke redacteur van Ste- fani schrijft, blijft men van communistische zijde, ondanks de stellige tegenspraken, be weren, dat de leidende Duitsche kringen streven naar toenadering tot Rusland, ten einde dit land van Frankrijk los te maken. Van dezelfde zijde wordt hieraan toegevoegd dat dit streven natuurlijk schijnt, aangezien Parijs nooit heeft gewild, dat het pact met Moskou in werking tredt, en zelfs weken geleden op verzoek van Engeland heeft ge tracht, een interpretatie voor te bereiden van het Fransche-Russische pact, die dit alle doeltreffendheid en kracht zou ontne men. Deze door de communisten versprei de geruchten, aldus de medewerker van Stefani, tooncn duidelijk het doel van de manoeuvres, namelijk Frankrijk te verplicli ten militaire verplichtingen op zich te ne men. Italiaansche ministerraad bijeen. De gisteren te Rome gehouden minister raad heeft een wetsontwerp goedgekeurd, dat tijdelijk nieuwe invoerconcessies toe staat voor cascine, welke bestemd is voor de vervaardiging van kurtstwol. Het ministerie voor de luchtvaart kreeg machtiging 18 millioen lire te besteden voor den aanleg van een nieuwe luchthaven bij Genua. Voorts werd een decreet goedgekeurd waarbij een corps grenswacht wordt inge steld. Over den aard van dit nieuwe miü taire corps zijn nog geen mededeelingen gedaan. De ministerraad keurde een ont werp-decrcet goed aangaande de toepassing der jongste internationale overeenkomsten, krachtens welke het transport van vrijwilli gers en wapens en munitie naar Spanje en de Spaansche bezittingen of de Spaansche zone in Marokko wordt verboden. De raad stond achtttien millioen lire voor nieuwe werkzaamheden ten behoeve van de vloot, veertig millioen voor het loggen van een onderzeeschen telefoonkabel Tripolis'en Sicilië en den aanleg van een ondergrond- schen kabel tot Caltaniisetta. Er werden verder gelden beschikbaar gesteld voor den bouw van een paleis, dat de zetel zal zijn van het nieuwe ministerie voor Italiaansch Afrika. De ministerraad zal Zaterdag op nieuw bijeenkomen. Zes dooden en vele gewonden. In den ondergrondsche heeft volgons Un. Press Maandag een ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij zes personen dén dood von den en velen werden gewond. Een massa wachtenden, die een vrijen dag wilde doorbrengen, verdrong zich op de ondergrondsche stations. De treinen waren overvol en zelfs als de vertreksigna len gegeven werden besprongen nog men schen de coupéingangen, om dan, half buiten de wagons hangende de reis mee te maken. Het ongeluk schijnt te hebben plaats ge vonden op een oogenblik, dat twee treinen met dergelijke menschentrossen aan de coupédeuren elkaar passeerden. De buiten de wagons hangende reizigers botsten tegen elkaar met het noodlottig gevolg, dat boven werd vermeld. In de Canadeesc'he Club heeft W. D. Her- ridge. die dikwijls wordt genoemd als mo gelijke opvolger van Bennett, in de leiding van de conservatieve partij, een pleidooi gehouden voor de regeling van den inter nationalen handel door in- en uitvoercom- missies. Hij achtte een hervorming van het kapitalistische stelsel dringend noodig en zeide, dat de gunstigste levensstandaard slechts verkregen kan worden door een gelijke verdeeling v. de maximumproductie der wereldgoederen. Tenzij wij de leer stelling van ongeregeldën en onbeperkten handel verlaten, zoo vervolgde Herridge, zullen de willekeurige en verderfelijke be perkingen op onizen uitvoer van natuurlijke producten in vredestijd blijven bestaan. Want onbeperkte handel is dc knecht van de schaarschte, terwijl een geregelde handel de bouwmeester is van een grootere natio nale welvaart. Het verschil tusschen het oude internationalisme met zijn onbeperk- te.n handel en het stelsel van controle op het ruilverkeer is als het verschil tusschen zeerooverij en het recht om de zeeën te be varen. Bijval en hoon in de Engelsche pers wegens de verklaring van Baldwin. Ten aanzien van de rede van Baldwin in het Lagerhuis over den toestand bij de Bas- kische kust schrijft de „Times" dat practi sche redenen de regeering van Engeland er toe gebracht hebben aan koopvaardijsche pen aan te raden de gevaarlijke zone te ver mijden. Verder moet voor het oogenblik, nu de controle zeer binnenkort in werking zal treden, de mogendheid van wie het systeem in hooge mate afhankelijk is, voorzichtig zijn, dat zij niets doet, dat als voorwendsel zou kunnen dienen voor een nieuw uitstel len van de maatregelen, waartoe is besloten De „Daily TelegraplT' schrijft, dat de link sche partijen niet zullen nalaten zich tegen deze maatregelen te keeren. Zij zouden ver langen, dat Engeland zijn koopvaardijvloot in de territoriale wateren naar de havens van de linksche deed convoyeeren, indien Italië hetzelfde zou doen naar de havens der rechtschen. De „News Chronicle" schrijft: „Ziedaar waarheen onze politiek van nict-inmenging ons voert. Zonder blikken of blozen ver klaart Baldwin voor de geheele wereld, dat hij de Britsche schepen afraadt te trachten melk te brengen aan de Britsche kinderen die van honger sterven, en dit, omdat een Spaansche zeeroover dreigt te schieten op die schepen, die het zouden willen beproeven De „Daily Herald" vraagt waarvoor het dèn noodig is een marine te hebben, en zegt dat de Britsche schepen alleen daar be schermd zullen worden, waar de rechtschen geen nadeel hiervan ondervinden. Het blad besluit met de verklaring, dat de buitenland- sche oorlogsschepen wel degelijk het recht hebben in de Spaansche territoriale wate ren te komen, indien de regeering van Va- lencia er geen bezwaar tegen heeft, dat zij geholpen wordt door de koopvaardijschepen te „beschermen tegen zeeroovers Naar „Der Elsiisser" mededeelt, is de be kende schrijver over het Pausdom en voor malig professor aan de katholiek-theologi sche faculteit van de universiteit van Mun ster, dr. Josef Schmidiin, door een speciale rechtbank in Frankenthal (Pfalz) wegens het houden van een staatsvijandig gesprek en beschimping van den Fuehrer tot een gevangenisstraf van zeven maanden veroor deeld. Aan deze veroordeeling ligt een voorval ten grondslag, dat reeds vijftien maanden geleden heeft plaats gehad. Professor Schmidlin zou namelijk op 22 Januari 1936 in een treincoupé tusschen Bergzabern en Winden zich hebben uitgela ten over het feit, dat er in Duitschland in het geheel geen recht bestaat, naar hij per soonlijk had moeten ondervinden. Er wordt, zooals bekend, in Duitsc'hland gevonnist naar de bekende norm: recht is, wat den Duitschen staat ten nutte is; on recht, wat hem schaadt. In hoeverre professor Schmidlin zich over het huidige regiem in Duitschland zou hebben uitgelaten, kon door de getuigen niet worden bewezen. Dat. hij den „Führer" zou hebben beschimpt, ontkende de geleerde met stelligheid. Tijdens de verbooren, welke niet minder dan 2Vv uur duurden, waren de getuigen herhaaldelijk met elkander in tegenspraak. Slechts na lange onderhandelingen, werd professor Schmidlin een verdediger toege staan. Deze wees op de groote wetenschap pelijke verdiensten van zijn cliënt en de enorme charitatieve werkzaamheid van den professor in zijn huidige verblijfplaats Brei- sach, voornamelijk voor de. arme kinderen aldaar. Desniettegenstaande werd hij door de rechthank tot zeven maanden gevange- nistraf veroordeeld; het openbaar ministerie had negen maanden geëischt.. DREIGENDE MIJNSTAKING IN ENGELAND. Wegens concurrentiestrijd tus schen twee vakbonden. Londen, 13 April. (Havas.) De Bond van Directeuren van Steenkolenmijnen van Nottinghamshire heeft een manifest gepubli ceerd, waarin bij voorbaat de verantwoorde lijkheid voor de crisis, welke volgens den Bond binnenkort de Britsche industrie zal twTfen, wordt geworpen op de mijnwerkers federatie. De directies verklaren tot het uiterste te zijn gegaan bij hu^ concessies in hun onder handelingen met dé federatie. De crisis waarop de mijndirecties van Nottinghamshire doelen betreft een referen dum dat Donderdag en Vrijdag door de mijn werkersfederatie zal worden gehouden over een staking voor het geheele land, teneinde de erkenning te verkrijgen van de federatie in het kolenbekken van Nottinghamshire. De achtergrond van deze kwestie wordt gevormd door een concurrentiestrijd tusschen twee vakbonden, de federatie en de Miners' Industrial Union, die na de groote staking van 1926 werd opgericht en met welke de mijndirecties van Nottinghamshire plegen te onderhandelen. Tegen het nieuw heidendom. De vice-president van den Danzigschen senaat, Huth, heeft volgens Havas te Ham burg op een bijeenkomst van bewoners van Danzig verklaard, dat de nationaalsocia listische partij tegen het einde van dit jaar alle „oppositie"—partijen in Danzig zal hebben geliquideerd. Dit is de eerste verklaring van een lid der Danzigsche regeering, waarin de be dreigingen, welke reeds herhaalde malen door de nationaal socialistische partijleiders zijn geuit, worden bevestigd. Zondag j.1. hebben te Danzig ongeveer 1000 personen een bijeenkomst georganiseerd door de katholieke arbeidersvereeniging, bijgewoond. De politie poogde vergeefs de deelnemers te intimideeren door een strenge controle aan den ingang van de zaal uit te oefenen. Op de bijeenkomst werden verscheidene redevoeringen tegen het nieuw-heidendom gehouden. HET GROOTSTE VLIEGTUIGMOEDER- SCHIP TE WATER GELOOPEN. Waarborg voor de bescherming der Britsche koopvaardijvloot. Lady Maud Hoare, de echtgenoote van den minister, heeft te Birkenhead de Art Hoyal, het grootste schip voor vliegtuigen te water gelaten. Het schip heeft een lengte van 245 meter en op zijn drie dekken is ruimte voor niet minder dan 70 vliegmachines. Aan een noenmaal na afloop van de te waterlating zeide Sir Samuel dat in dit vliegtuigschip van 22.000 ton do modernste vindingen der techniek toegepast waren zoodat het in vergelijking met de bestaande oude typen een soort openbaring mocht ge noemd worden. Het grootste voordeel was dat het door zijn activiteits-radius een waar borg bood voor de bescherming van de koop vaardijvloot in tijden van oorlog en dat de voedselvoorziening van het land onder be scherming van deze schepen geen gevaar kan loopen. Krachtige actie der politie van Cairo. De door de handelaren in verdoovende middelen gevreesde leider der politie in Cairo, Russell Pasja, heeft een bijzondere luchtvaart-afdeeling in dienst gesteld, waar van de piloten niets anders te doen hebben dan voortvluchtige en verdachte opiumsinok keiaars op te sporen. Gezien het feit, dat binnen de Egyptische grenzen slechts ecu klein percentage opium officieel gcregis- streerd, wordt gebracht en daartegenover- gesteld de vele aan opium verslaafden in Egypte, heeft de politie aldaar getracht goed te doen de handelingen der smokke laars nauwkeuriger na te gaan, dan men tot heden toe heeft gedaan. De onderzoekingen hebben reeds in zoo verre resultaat gehad in het feit van ont dekking van vele papaverveldcn, welke zorgvuldig achter moestuinen waren verbor gen. Do papavers werden ook wel tusschen halmen geplant, welke de bloemen geheel onzichtbaar maakten. Dc vliegtuigen van Russell Pasja hebben intusschen heel wat verborgen papavervelden ontdekt. De piloten in dienst van de luchtvaart-afdeeling der Egyptische politie, zijn in het ontdekken der geheime papavervelden zulke experts dat zij vanaf een hoogte van vijftig meter onmiddellijk kunnen zeggen of er papa verbloemen tusschen het graan op de ak kers groeien, of dat het wilde klaprozen zijn, welke tusschen de halmen staan. De als geheime papavervelden ontdekte akkers worden door de politie zelf van alle gewas sen ontdaan en omgespit, terwijl de eige naars, die meestal in dienst staan van be ruchte opiumsmokkelaars, hooge geldboe ten krijgen. In een heden gepubliceerde verklaring zegt het Bestuur van het Nedcrlandsche Vakverbond (N.V.V.) dat de Nederlandsche Vakvereeniging ter verovering van een re delijk bestaan der werknemers, ook in de toekomst de wettige weg wil blijven bewan delen, welke zij de laatste tientallen jaren met zoo goed succes heeft gevolgd. Hoewel het bestuur de strijdme- thode om met onderkruipers sta kingen te breken, veroordeelt is er zegt zij geen enkele reden om niet duidelijk uit te spreken, dat de Vak bond de bezetting van fabrieken, enz. met de wettige weg in strijd achten. Het bestuur van het N.V.V. is dan ook niet voornemens, deze strijdmethoden voor zijn rekening te nemen, daaraan eenige medewerking te verleenen. Integendeel, het zou zich hiertegen ernstig moeten verzetten. De R.K. bladen bevatten thans de defini tieve eandidatenlijsten van de R.K. Staats partij voor de a.s. Tweede Kamer-verkiezin- gen. Op de lijst voor den kieskring Haarlem, Helder, Leiden-, Dordrecht, Middelburg ko men voor: 1. mr. dr. L. J. C. Beaufort; 2. A. J. Loerakker; 3. J. Groen Azn.; 4. M. P van der Weyden; 5. E. J. M. Stumpel; 6. mr. dr. A. J. J. M. Mes; 7. F. P. Th. Rotding; 8. prof. dr. C. C. Berg; 9. Th. P. J. Iilsen; 10. G. C. W. Blonk; 11. J. D. de Kok; 12. E. Th. Lockefeer. HUIS LEEG GESTOLEN. Prettige thuiskomst voor megenaar. Nij- Een merkwaardige inbraak is Maandag te Nijmegen gepleegd. Tijdens de afwez.igheid van den bewoner B. W. V., hebben inbrekers zijn woning in de Groote Gas leeggehaald. De geheele in boedel hebben de dieven meegenomen. Er was geen geld in de woning aanweeig. Van de daders heeft de politie nog geen enkel spoor ontdekt. AANRIJDING DOOR DE HAARLEMMER TRAM Gisterenmorgen is op de Westermarkt te Amsterdam een juffrouw door de Haarlem mertram aangereden. Met een zware her senschudding is zij naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. Door de Directie der Nederlandsche Spoor- egen te Utrecht werd aan de Aanneming Maatschappij v.h. J. M. Stryland te Uit tuVvoering opgedragen van bestek no. loo. het opruimen van de bestaande overbrugging en het maken van den onder bouw voor een nieuwe brug over de Ring- n^fi .1 J 37120 en het maken van den nderbouw voor een onderdoorgang van den I rovmcialen weg bij km. 37.024 in den spoorweg Helder-Amsterdam nabij Heer hugowaard voor de som van f122.080 De raming bedroeg f 160.000» Verwachting: matige noordoostelijke tot Z.- O. wind, toen. bewolking, kans op re gen of onweer in het zuiden, in het noorden weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: /tijdelijk opklarend en iets koeler. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 701. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan ANNA PAULOWNA Witte Kruisfilm. Als slot van de cursussen voor huiselijke ziekenverpleging, gehouden te Anna Paulow- na en Breezand, werd Dinsdagavond in de zaal van Veerburg de Witte Kruisfilm ver toond. De cursisten van de Moedercursus en Witte Kruis-leden woonden ook de vertoo ning' bij. Burgemeester Lovink, voorzitter van de afdeeling van het Witte Kruis, heette in het bijzonder de Zusters die deze cursussen leid den, welkom en mevr. Mr. TeekensKunst hoofdbestuurslid van het W. K. Spreker dankte de afd. van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen en het Hoofd bestuur van het Witte Kruis voor de mede werking bij het organiseeren der cursussen en hoopte, dat deze avond in het belang mocht zijn van de volksgezondheid. Zuster LansRoos zeide, dat zij en Zuster Smits de cursussen met veel pleizier hadden geleid, dankte dokter en mej. Olree voor het verleende verbandmateriaal en vertelde met welk werk de verschillende Kruis-vereenigin- gen (witte, groene, roode enz,), zich bezig houden: Mevr. TeekensKunst hield hierna een in teressante rede over het ontstaan en den groei van het Witte Kruis. De zeer mooie rede, die met groote belangstelling beluisterd werd, werd gevolgd door de film, die toonde op welk gebied het Witte Kruis zich beweegt, o.a. besmettelijke ziekten, uitleenen van be- noodigdheden bij ziekte, consultatiebureaus voor zuigelingen, zweminrichtingen, enz., enz., dit alles om de Volksgezondheid te be vorderen. Met. een opwekking lid te worden en deze zoo nuttige instelling te steunen, ein digde de film. Mevr. Keiizer—De Jong, voorzitster van den Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen, dankte het gemeentebestuur en alle anderen die tot het slagen van de cur sussen meewerkten en overhandigde Zuster LansBoos een cadeautje ter herinnering en bloemen. De cursisten te Breezand hadden dat Zuster Smits reeds Maandagavond ge daan. Nadat Zuster LansRoos namens beiden had bedankt, sprak Burgemeester Lovink het slotwoord. BRAND Hedennacht ongeveer 3 uur is brand ont staan in den winkel van den heer Grootes. Mevr. GrootesStammes wakker geworden door het knetteren van het vuur dacht aanvankelijk dat het regende, maar kwam spoedig tot de ontdekking dat het in het benedenpand brandde. Met behulp van de spoedig gearriveerde brandweer, was de brand spoedig gcbluscht, maar dc winkel met geheele inventaris was totaal uitge brand en ook de woonkamer bekwam scha de. Alles is door verzekering gedekt. WIERINHEN Aanrijding. Gisteravond omstreeks zeven uur had m de Beltstraat een aanrijding plaats. De motorrijder C. Metselaar Nz. van Wes- terland ging naar H.hoef. Toen hij ter hoog te van den veehandelaar B. Kraan reed, kwam van diens erf de vrachtautorijder C. Huibers achteruit met z'n auto gereden. De auto werd te laat door M. opgemerkt, zoo- dat hij den achterkant raakte. M. slingerde over den weg en kwam hierbij te vallen. Deze aanrijding liep echter nog al goed af, daar M. alleen eenige schaafwonden aan' het hoofd had en de mototr slechts aan het stuur en voorspatbord beschadigd bleek BROEK OP LANGENDIJK, 14 April linl corr,*appeIcn 1'70' ,,ien 0.60-1.20, 'drie- n? ct grve 0.601.10. peen 90 et., groe- l L i°7r^5'20' ,kroten ct ™ode kool 1.70—2.60, gele kool 4.40—5.60 Deen- sehe witte kool 1—1.10. rabarber 7—, uienan-^: rr150 Kpr aardaPfelen. 16000 Kg. ,Ln'',°0" K*- Peen. 1250 Kg. groene kool, -100 Kg. kroten. 14000 Kg. ronde kool, 40000 Kg gele kool, 1500 Kg. D. witte kool. -oKRDS?HARWOUDE- u April. ;000 Kg. men 1-1.10, driel. 0.70, grove f 0.90—1.20, 2100 Kg. peen f 0.80—0.90 r,no ~.0U, 10.>0 Kg. taaie gele kool f 3 80 30,900 r

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3