De lilt seint Franco weigert het gas- wapen Marktberichten Uit onze omgeving SCHAGEN Canada door stakingen geteisterd Dc militaire luchtvloten Dreigende opstand in Dartmoor Mijnstaking dreigt in Fngeland Haven van Nieuwediep Stoomvaartberichten yEBBODEN TE ROOKEN TEMEER, ZELFS R'JPE TABAKf' NIEMHJH& STE8TABAK VAK 5 TOT15 CT KALF OW ANNA P AU WW NA MIDDENSTANDSVERGADERING De neutrale middenstandsvereeniging ver gaderde Donderdagavond bij den lieer C. Slikker. Jaaroverzicht. In het openingswoord sprak de heer C. Kaan z'n voldoening uit over de opkomst en na goedkeuring der notulen, volgde het jaaroverizcht van den heer Zon. Daarin «werd opgemerkt: de middenstand hier kan over 't algemeen nog niet merken, dat de toestand in de wereld schijnt te beteren en plaatselijk zal het nog wel eenigen tijd duren eer men daar wat van bemerken zal. Al heeft de middenstand zich nog steeds kunnen handhaven, het is hoog noodig, dat de toestand verbetert. Steeds meer midden standers leeren inzien, dat zij zich organi- seeren moeten en het ledental steeg dan ook van 60 op 66. De vereeniging heeft in het afgeloopen jaar verschillende attracties ge organiseerd. De Mica bracht niet wat men er van hoopte, meer succes had men met de St. Nicolaas-attractie. Om het vele werk, als gevolg van regeeringsbemoeiin- gen, acties, enz. geregeld af te kunnen doen, heeft het bestuur besloten elke maand een bestuursvergadering te houden. Voor de kosten van aanleg van de electrische ver lichting van de halte Breezand gaf de af- deeling f 5. Er is 15 ct. per lid bijgedragen aan het Borgstellingsfonds. Mededeellngen. De heer Waiboer vroeg of er al iemand hier bate van dat fonds had gehad. De heer Zon deelde mede, dat dit hier nog niet, maar elders wel het geval was en 't jammer was, dat de subsidies van de ver schillende gemeenten zoo traag binnenko men, anders kon er nog meer gedaan worden. Bij het Bureau van advies v. d. Mst. zijn thans 21 vereenigingen aangesloten met 1600 leden. Bij zeven advocaten, in Den Hel der, Schagen. Oudkarspel, Alkmaar, kan door de leden, op een bewijsje van den se cretaris, tot tweemaal per jaar gratis ad vies ingewonnen worden. Aan B. en W. is gevraagd maatregelen te nemen om den straathandel van kleine venters en het maken van muziek langs de huizen te beperken. Er is nog geen ant woord op het schrijven ontvangen. Aan hetzelfde college is verzocht ver gunning voor verhuur van auto's enz. alleen te verstrekken aan erkende autoverhuurders Ook op dit verzoek was nog geen antwoord binnengekomen. Ook is aan B. en W. verzocht, den mid denstand in te schakelen voor de distri butie van groenten in blik aan werkloozen en armlastigen. Zoo ook voor boter en vet. Tc~"n het eerste was geen, tegen 't laats'c wel bezwaar, daar er een groot aantal mid denstanders is en de hoeveelheid boter en vet, soms maar klein. Het bestuur heeft ge antwoord, dat het niet de bedoeling is dat steeds allen, maar dat enkelen, en dan bij toerbeurt, zich met de distributie zouden belasten. Het Polderbestuur is er op attent ge maakt, dat het houwen van betere wonin gen in het Bosch ie, personen in de gemeen te doet blijven, die anders misschien zouden vertrekken. Bebouwing is dus een midden- standsbelang (Intusschen is in de Polder vergadering reeds tot bebouwing besloten.) Itekening. De heeren Hilma en Kossen controleer den de rekening van den penn den heer D. de Graaf, en bevonden alles in goede orde. De ontvangsten met inbegrip van het saldo van het vorig jaar bedroegen f 468.88 de uitgaven waren f 269.95. Er is dus nog een voordeelig saldo van f 199.29 Bestuursverkiezing. De aftredende heeren C. Kaan, H. Jonker en A. van Zandwijk Gz. werden als be stuursleden herkozen. Middenstand en Staatspensioen. De bond v. Staatspensionneering ver zocht de afdeeling er bij het hoofdbestuur van den middenstandsbond op aan te drin gen zich uit te spreken vóór premievrij staatspensioen. De heer Harder licht een en ander toe. Anderen toch wel voorstanders van staatspensioen, meenen dat de midden standsbond zich niet in deze kwestie moeien moet. Met flinke meerderheid besloot de vergadering toch aan het verzoek te vol doen. Wijziging v. h. district. De heer Zon deelde mede, dat het hoofd bestuur Medemblik en Hoorn bij het district willen voegen, waarin A. P. is opgenomen en de zetel te verplaatsen naar Alkmaaf* Op de districtsvergadering is opgemerkt dat de samenwerking bij vergrooting van 't district bemoeilijkt wordt en dat men Scha gen als hoofdplaats wenscht te behouden. Er is geen gelegenheid geweest om over de voorgestelde wijziging overleg te plegen en daarom zal aan dé algemeene vergadering gevraagd worden, de zaak een jaar op te schorten. Rondvraag. De heer Voorthuizen had vernomen, dat de afd. van De Hanze (r.k. middenstand), besloten heeft, niet meer in programma's .van uitvoeringen enz. te adverteeren. Na eenige gedachtenwisseling, besloot de (vergadering zich niet op deze vergadering over het al of niet innemen van eenzelfde standpunt uit te spreken, maar dat deze kwestie een punt van de agenda van de volgende vergadering zal zijn. Op verzoek van den heer Schilderman zal aan de gemeente Den Helder gevraagd wor den, waarom daar het hoogste bedrag voor een ventvergunning wordt geëischt. De heer Waiboer vroeg, waarom geen ballero-gooi-avond aan de Van Ewijcksluis is geweest. Voorzitter deelde mee, dat er daar bij een vorige gelegenheid geen druk gebruik van is gemaakt. Met het verzoek, ook daar toch een avond te laten gooien, zal reke ning gehouden worden. De heer L. Meeldijk verzocht bij het ge meentebestuur aan te dringen, het werkver- schaffingsloon niet Woensdag, maar Zater dag uit te keeren. De middenstand onder vindt van de bestaande regeling moeilijk heden. De heer Zon deelde mee, dat in Warmen- huizen de gemeente het loon Zaterdags uit keert, het dus een paar dagen voorschiet en aan het gemeentebestuur zal gevraagd wor den dat ook hier te doen. Volgde sluiting. WIERINGEN Nederlandsehe Bond van Boerin nen e.a. Plattelandsvrouwen, afd. Wieringen. Gisterenavond vergaderde in de foyer van Cinema De Haan bovengenoemde afdeeling. Te ruim acht uur opent de presidente mevr BakkerKuut de vergadering. Mevr. De GrootBakker leest de notulen voor die onveranderd worden goedgekeurd. Uit het. vervolgens voorgelezen jaarverslag blijkt, dat het ledenaantal in het afgeloopen iaar belangrijk gestegen is; een goed teeken dus. Het financieel jaarverslag, opgesteld door mevr. Cornelissen-Pranger, sluit met een ba tig saldo van f 65.58. Voor het vele werk wordt de dames zeer terecht door de presidente dank gebracht. Ingekomen stukken. Ingekomen was een verzoek om een speciale excursie naar de Wereldtentoonstelling te Parijs te organisee- ren. De reis duurt vijf dagen en wel van 29 •Tuni tot 3 .Tuli; zij staat onder leiding van den bekenden architect Hartog uit Haarlem. De kosten zullen bedragen, alles inbegrepen f 44.50. Een pas was voor deze reis niet noo dig. Niet één der aanwezige dames schijnt er zin in te hebben vijf dagen bij manlief vandaan te gaan, maar opgave en inlichtin gen kunnen verkregen worden bij het be stuur. Verder een schrijven dat 2 en 3 Juni a.s. een algemeene vergadering te Goes gehouden zou worden. Mevr. Koorn—Klein wordt af gevaardigd. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de dames: EvertsKoorn, BlaauboerHermans en KooijKossen, die allen herkozen worden en hun benoeming aannemen. Het Spinnewiel. Onder gezellige kout en een konje thee, geeft mej. SmitPost van Westerland een demonstratie op het aloude spinnewiel. Het wordt een erg gedrang en Mina wordt ton einde raad met spinnewiel en al op tafel gezet. Een in allerijl bij zijn schaakbord van daan geroepen fotograaf vereeuwigt dit aar dige moment. Excursie. Het bestuur komt hierna met het voor stel: Den Haag, Vredespaleis, Paleis Noord einde, Scheveningen. Deze reisroute wordt wel goedgevonden. Besloten wordt, dat als het bestuur de kosten weet, het convocatiekaar- ten zal rondsturen. Mej. Annie Bakker houdt hierna een dui delijke vlotte voordracht over de werkmetho de van Huize „De Vonk" te Noordwijker- hout. Van 21 Aug. tot 28 Aug. zal in De Vonk een zomerweek gehouden worden voor meisjes en jonge vrouwen. Mej. Bak ker beveelt het werk van De Vonk warm aan. Aan het einde van haar uiteenzetting weerklinkt dan ook een welverdiend applaus. De rondvraag levert niets dan „dank U" op, waarna de president, de dames Smit, Post en Bakker dank brengend voor de me dewerking, de avond sluit. EEN GOUDEN JUBILEUM. Morgen, 17 April 1937 zal het echtpaar Jb. Smit en M. SmitVisser den dag herdenken waarop het voor 50 jaar terug in het huwe lijk trad. Wij willen aan het gouden feest van deze echte Wieringer oudjes nog eenige woorden wijden. Beiden mogen zich gelukkig nog in een goede gezondheid verheugen. De heer Smit is ondanks zijn hoogen leeftijd nog steeds in actieven dienst der gemeente Wieringen als wegwerker. Hij is een plichtsgetrouw ambtenaar, iemand die met hart. en ziel is verknocht geworden aan de. hem opgedra gen bezigheden, die hij zoo serieus als men zich maar denken kan, behartigt. Hij houdt letterlijk zoowel als figuurlijk alles op den weg in het reine. Als zoodanig zullen wij hem ongaarne missen. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren met dezelfde ambitie zijn werk te volbren gen, om dan van zijn welverdiende rust te gaan genieten, tezamen met zijn echtgenoote. die hem nu reeds 50 jaren trouw terzijde sto®d en hem steeds tot een grooten steun in het leven is geweest. Als ware burgers medelevend met lief en leed, van hun medemenschen, heeft het echtpaar Smit zich zeer bemind gemaakt en aller achting verworven. Hun ter eere zullen morgen in de Nieuw- straat te Hippolytushoef de vlaggen fier wapperen en aan welgemeende belangstel ling zal het hun op dien dag zeker niet ontbreken. Waardig bruidspaar, onze hartelijke ge- lukwenschen. MARKTO VERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Don derdag j.1. niet zoo groot, wat ook was te verwachten dezen tijd. Handel was goed; 34 ets. kon genoteerd worden. Hoogste no teering f 250.gekocht door slager Korver van Den Helder. Een z.g. geldekoe stond op de vetmarkt; men dacht, dat het een koe was voor den dood; later bleek dat het een geldekoe was. die nog de weide in moest; opbrengst f 305.afkomstig van den heer P. de Jong, "Wieringerwaard en gekocht door den heer Jb. Govers, Alkmaar. De kalfkoeien werden goed verkocht, duur. r Verwachting: matige tijdelijk toen. zuidw. tot zuidelijke wind, zw. bewolkt tot betrokken met kans op regen, iets zachter. Verdere vooruitzichten: tijdelijk opklarend. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 763. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan Gelde koeien stug. duur, handel matig. Op deze markt was veel bezoek en een drukke handel. De handel in pinken was goed. Paarden werden duur verkocht, aardige aanvoer. Veel nuchtere kalveren waren er aange voerd. handel vlug, duur. Voor de slacht tot f 14. Fokkalveren handel goed, van f 12—-f 20 Vette schapen handel stug, duur. f 28—39. Overhouders voor den dood tot f 28. Voor de weide f 2225. H. goed. Handel in vet te varkens matig tot 24 ets. De prijzen welke besteed werden voor de biggen waren iets minder bij de vorige week; evenzoo ging het met de schrammen, beiden handel matig. De kippen en konijnen werden duur en vlug verkocht Hier in Noordholland schijnt weinig op de markten te komen; volgens 'n bekend koopman is er hier weinig. Wat hier nog op, de markt komt, wordt goed verkocht. Het was een mooie markt Donderdag, veel koopers en veel belangstelling. Vol gende weken zal het nog wel drukker wor den. Scherp optreden der regeering verwacht. De agitatie van het onder leiding van John Lewis staande Cio schijnt thans, volgens Un. Press in Canada een ware stakingsgolf te ontketenen. Behalve de stakingen in de Cana- deesche fabrieken der General Mo tors te Oshawa is gisteren een door het Cio begunstigde staking uitgebro ken in de kleedingindustrie voor dames. In Montreal Toronto, Winnipeg en Vancou- ver zijn 5000 leden van de internationale unie van arbeiders in de kleedingindustrie in staking gegaan. Later legden 500 coupeurs te Montreal en 5000 arbeiders in de kunstzijde-industrie het werk neer. De arbeiders in de kunstzijde-industrie eischen erkenning van hun vak vereeniging, hoogere loonen en recht van coalitie. De geheele kunstzijde- en kleedingindustrie is door deze staking volkomen stilgelegd. De staking in de Canadeesche General Motor fabrieken is aanleiding tot. levendige gedachtenwisseling tusschen de werklieden en de provinciale regeering van Ontario. De minister van Arbeid, David Croll, is afgetreden, op verzoek van minister-presi dent Hepburn, die zich krachtig verzet tegen de inmenging van de vakorganisatie van Lewis in de zaken der Canadeesche arbei ders. Croll verklaarde dat hij weigerde aan het hoofd van een departement te blijven, dat de regeering van Ontario tracht om te vormen in een „Agentschap van staking brekers." Ook de Attorney-general, Arthur Roebuck is afgetreden. De regeering achter Hepburn. De minister-president, van Ontario, Hep burn, heeft vandaag bekend gemaakt, dat een onderhoud met den minister van de fensie er hem van heeft overtuigd, dat de regeerin" van het Dominion voor de volle honderd procent met de provinciale regee ring zal samenwerken in den strijd tegen Lewis en het communisme. „De bondspoli- tie en alle machtsmiddelen van de Domini onregeering staan te onzer beschikking',, voegde Hepburn zijn verklaringen nog toe. Het jaarboek van de handelskamer voor luchtvaart bevat volgens Un. Press de vol gende cijfers omtrent het aantal militaire vliegtuigen, waarover de verschillende mo gendheden beschikken Engeland 4000, Frank rijk 3600, Sovjet-Rusland 3400, de Vereenig- de Staten 2200 en Japan 2000. Verleden jaar kwam Duitschland nog op de zevende plaats, doch het heeft, intusschen de V ereenigde Staten en Japan overvleugeld Italiaansch—Duitsche ontevre denheid over den Spaanschen Generalisimus. Het uit Berlijn en Rome afkomsti ge denkbeeld, dat Franco de militai re leiding aan een ander zou overla- ten en zich zelf met de politieke lei ding zou vergenoegen is volgens Reuter voor degenen, die met het hoofdkwartier van de opstandelin gen te Salamanca in verbinding staan, niet nieuw. Verscheidene maanden geleden heeft vol gens goed ingelichte waarnemers, die juist uit het opstandige gebied zijn teruggekeerd de vereenigde Duitschltaliaansche generale staf te Salamanca getracht de leiding^ van de militaire operaties te verkrijgen. Speci aal de Duitschers moeten ervan overtuigd zijn, dat generaal Franco niet in staat is den oorlog te winnen, zoolang hij opper bevelhebber blijft. Franco is tot, dusver niet bereid geweest om een volledige Duitsch ltaliaansche leiding van den veldtocht te aanvaarden, aangezien hij schijnt te vree zen, dat dit ertoe zou leiden, dat de oorlog met minder ontziende middelen zou worden voortgezet. De leider der opstandelingen is er zich van bewust, dat de volledige vernie tiging door luchtbombardementen van ver dedigde steden als Madrid, gelijk de Duit schers en Italianen dikwijls bij hem bepleit hebben, een wapen is dat zich tegen hem zelf zou kunnen keeren. Niet alleen zouden vele aanhangers van zijn eigen zaak gedood worden maar zijn populairiteit bij de over levenden zou er evenmin door win nen Ook heeft Franco zich tegen het gebruik van gas verzet. Franco heeft dikwijls uiteengezet, dat de burgeroorlog niet slechts een zaak is van het winnen van veld slagen. De Duitschers daarentegen zouden reeds eerder gas hebben willen gebruiken, waartoe zij even als de Italianen voldoende zijn uit gerust. Zij moeten te kennen gege ven hebben te betreuren, dat dit niet gaat Franco is ook niet bereid om nog meer van zijn gezag aan zijn bondegenooten af te staan, klaarblijkelijk omdat hij niet zeker is, dat hij het ooit zou terugkrgen. Afge zien van de handelsprivileges, die Duitsch land en Italië genieten oefent Italië de con trole uit over een groot gedeelte van de propaganda van de opstandelingen door middel van een filiaal van het ItaHaaflsche ministerie van pers en propaganda dat sinds eenigen tijd te Salamanca werkzaam is Het radiostation Nacional en tenminste nog een ander radiostation zijn in handen van Itali- aansche ambtenaren van dat ministerie, zij liet ook, dat er een zekere censuur van het Spaansche opperbevel op bestaat. Het meest ontevreden met hun positie zouden echter de Duitschers zijn en een van de voornaamste redenen voor hen om uit breiding van hun hulpverleening te weige ren moet de groeiende overtuiging geweesl zijn, dat hun manschappen en materiaal spilziek of onbekwaam gebruikt werden. Te Princetown gaat het gerucht, dat een zekere onrust heerscht in de Engelsche ge vangenis van Dartmoor. De grootste reserve wordt in acht geno men, doch het schijnt, dat deze weck een aantal ongeregeldheden hebben plaats gehad overeenkomstig aan die, welke zich voorde den voor den opstand van vijf jaar geleden. Strenge disciplinaire maatregelen zouden zijn genomen. Naar verluidt hebben de ge detineerden tijdens den arbeid en gedurende de maaltijden geprotesteerd. Zij wierpen met borden naar de bewakers, om (ie aandacht te vestigen op de veronderstelde grieven van de met langdurige gevangenis gestraften. Het schijnt dat de autoriteiten den toestand ernstig achten. Latere berichten melden, dat gebeurtenis sen in Dartmoor niets om het lijf hadden en de normale gevangenisbewaking volledig in staat is de orde te handhaven. Gisteren had stemming plaats. Gisteren hebben de mijnwerkers overal in Engeland hun stem uitgebracht voor of te gen een algemeene staking, welke eventu eel zal worden afgekondigd uit protest te gen de ontwikkeling van de niet-orthodoxe vakbonden in Nottinghamshire. De uitslag is op dit oogenblik nog niet bekend. Het is waarschijnlijk, dat de staking niet onmiddellijk zal worden afgekondigd, zelfs indien de meerderheid der mijnwerkers er voor is, doch dat de uitslag van de stemming die Maandag bekend zal zijn, gebruikt zal worden om op de mijneigenaren in het graafschap Nottingham druk uit te oefenen 15 April. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Mavis". 15 April. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Ned'. m.s. „Nejaco". Aangekomen van Shareham en vertrokken nDeka"HarUngen h€t Ned' motorschip Stoomv. Mij. Nederland. Johan v. Oldenbarnevelt, t., 14 Aprü Vl Colombo. S j Poelau Tello, u., 15 April te Port Said Kon. Ned. Stoomboot Mij. Achilles 14 April van Malta. Ajax 14 April op 215 mijl Z.W. van OueSs«ni Baarn 15 April van Amsterdam. I Bacchus, 15 April te Antwerpen. Barnevelt, t., 14 April van Arica. Breda, t., 13 April v. Corral. Colombo, u„ 14 April te Barbados. Costa Rica 14 April van Amsterdam. Deucalion 15 April van Amsterdam. Fauna 15 April van Hamburg. Helder, 15 April te Hamburg. Hercules, pass. 15 April Finisterre. Irene, 13 April te Kingston (Ja). Juno 14 April van Istanbul. Orestes, pass. 15 April Gibraltar. Telamon 14 April te Alexandrië. Theseus 15 April te Amsterdam. Tiberius pass: 14 April Finisterre. Trajanus, t., 14 April op 200 mijl N. van de Azoren. Triton 14 April van Piraeus. HollandAmerika Ljjn. Beemsterdijk 15 April te Rotterdam. Burgerdijk, 15 April te Antwerpen. Delftdjjk, 12 April v. Guayaquil. Lochgoil 13 April v. Champerico. Lochmonar, 14 April v. Londen. Narenta 14 April te Balbao. Spaarndam, 13 April v. Baltimore. Rotterdamsche Lloyd. Garoet, u., pass. 15 April Vlissingen. Kota Inten, u., 15 April van Port Said, Kota Nopan 15 April te Batavia. Kota Radja 15 April van Hamburg. Sibajak, u., 15 April te Southampton. Soekaboemi, t., pass. 15 April Perim. Stoomvaart Mjj. Oceaan. Diomed 15 April van Rotterdam. Eurybates, 13 April te Port Said. Eurymedon 15 April v. Port Said. Petroclus 15 April te Penang. JavaChinaJapan Lijn, Tjibadak, 13 April v. Hongkong. Tjisalak, 14 April v. Shanghai. Tjisadane, 13 April te Hongkong. Tsjisondari, 13 April te Batavia. JavaNew-York Lijn. Glaucus, 13 April te New-York. Kota Baroe, 14 April te New-York. Tabinta, 12 April v. Hampton. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alchiba 15 April te Rotterdam. Alcyone, t., 14 April van B. Aires. Kon. Paketv. Maatschappij. Lematang, 14 April te Iloilo. Maetsuycker, 13 April v. Singapore. Emzetco Ljjn. Jonge Anthony, pass. 15 April Vlissingen. Jonge Elisabeth, 14 April Madeira gesign. Kon. Holl. Lloyd. Montferland, 16 April te IJmuiden verwacht HollandAfrika Ljjn. Boschfontein, u., 14 April te Kaapstad. Heemskerk, t., 14 April van Marseille. Randfontein, u., pass. 14 April Dungeness. HollandOost-Azië Ljjn. Meerkerk, t., 14 April te Manila. Moena, t., 14 April te Macassar. HollandBritsch-Indië Ljjn. Hoogkerk 15 April te Hamburg. HollandAustralië Lijn. Aagtekerk 14 April te Hamburg. ETERVEILING SCHAGEN, 15 April. Aanvoer: 85.000 kipeieren: 5658 Kg. 2.60 —2.65, 58—60 Kg. 2.65—2.70, 60—62 Kg. 2,65 —2.75. 62—65 Kg. 2.75—2.95, 5000 eendeiem 2.502.55, kal kooneieren 4.50, kievitseieren 8.—, alles per 100 stuks, HELDERSCHF. F.ÏERVEILING. 15 April. Aanvoer: 35710 kipeieren: 5254 Kg. 2.40, 55—57 Kg. 2.40—2.80, 58—60 Kg. f 2.00-3,61 —63 Kg. 2.70—3, 64—70 Kg 2.90-3.20, 900 eendeieren 2.30—2.80 per 100 stuks. WARMEN HUIZEN, 15 April. Roode kool f 1.40—2.60, gele kool f 2- 4.50, Deensehe witte kool 12, uien 0.S0— 1.20, ~cove uien 1.10, peen 1.10, idem klein® 60 ct. Aanvoer: 31.700 Kg. roode kool. 131® Kg. gele kool, 13800 Kg. D. witte kool, 13<J Kg. uien, 550 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 15 April. Bevelanders 1.60—1.70, eigenheimers 2.W —2.20, bi. aardappelen 1.10, uien 69—80 ct., drielingen 60 ct.. grove 70—90 ct., peen ct.. kroten 60—80 ct„ roode kool 1.50-» taaie gele kool 1.60—4.80, D. witte kool u -1.90. NOORDSCHARWOUDE, 16 April. Uien 0.60—1.10, drielingen 60 ct, pe®" ct. kleine peen 50 ct., roode kool 1.70—'-•wi gele kool 2.70—5.10, D. witte kool 1190. RROEK OP LANGENDIJK, 16 April. BI. aardapelcn 2.602.70. uien O.GO— l-j drielingen 60 ct., grove 0.60—1.10, peen 0.»i 1.10, groene kool 2.40—4.20 300 bos rabarber f 5.10—5.60, 2200 Kg. krof,5 f 0.50—0.70, 13000 Kg. roode kool f 1.70-2^ 38000 Kg. gele kool f 3.60—4.70, 15000 Kg. 0. witte kool f 1—1.20. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 15 April. BerlP; De nieuwe aanvoer uit Holland was,nln. van beteekenis. In hoofdzaak kwaim ki''P sla, spinazie, en radijs op de mankt. prijzen toonen weinig verandering. ',f' fperq wordt: Hal. bloemkool 2550 P®1' stuks; C.anarishe tomaten 6.008.50 Per,6 Kg.; Ttal. sla 7—10, Holl. sla 10—15 per «tuks; Holl. komkommers 2050 Ppr Holl. radijs 16—20 per 100 bos; Holl. 5.50—7.00 per 50 Kg.; Holl. spinazie lfö> Per 50 Kg.; Belgisch witlof 28—32 pef Ital. aardappelen 1416 per 50 Kg- bo_ Buitenl. prod.: bloemkool 20—40: kon»® mers 3050; schorseneeren 2025: k ó- 1317; tomaten 40—45. Frankfort a. Holl. prod.: komkommers 3550 Per |a stuks; roode kool 6—7 per 50 Kgd ,kroin(1; 4.505.00 per 30er; Dresden: Buitenl. P bloemkool 5.406.50 per krat; Canar-_ tomaten 7.50—8 per 10 Kg.; kropsla W"- 10 per 60 stuks; uien 6.50—7 per 50 BOTERNOTEERING. h> De commissienoteering voor Nederland boter is vastgesteld op f 0.70 per KL-, OÏ7a iouitAS k tot mm vóór zonscpgon9 3 tijn geluidssignalen verb°~ f den: knippert dan met koplichten als attendesejm^ GËLUIDSSIGflAAL UBBBOPetL

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2