KING# KL00STERBALSEM PEPERMUNT ^5 Mn G. A. Diepenhorst ZIJN STIJVE NEK IN 8 UUR GENEZEN 114 1 1 Een Heldersche jongen ontspringt den dans DOOR KLOOSTERBALSEM Waar gaan we heen „Liever een kleine, zuivere partij, dan een groote van beginselloosheid Propaganda-avond van de Anti-Rev. Kiesver» Een stijve nek behoeft Ge dus niet langer te hebben Een natuurlijke^ verkwikking/ De Heldersche visscherij en de afsluiting der Zuiderzee Apotheken Burgerlijke Stand van Den Helder IXw. étalage of teclam: K. H. WINKELS Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag Licht op voor alle voertuigen HERMAN NYPELS' Kledingmagazijn Ingekomen personen Hoof dpijn, Kiespijn. K'ï-j Voor een goed bezette bovenzaal van het Christelijk Militair Tehuis heeft gisteravond Mr. G. A. Diepenhorst, lid der Eerste Kamer der Staten-Generaal, een propagandarede ge houden voor de leden der Anti-Revolutionnaire Kiesvereeniging alhier. Het was de heer Alb. Lever, die de bijeen komst opende met het lezen van Psalm 121 en daarna voorging in gebed. Na een kort inleidend woord van den voor zitter, ving de spreker met zijn betoog aan. Mr. Diepenhorst. Deze begint met er op te wijzen, dat de voor de duer staande stembusstrijd ditmaal van een ongekende felheid zal zijn. Daarbij zal men -hebben te rekenen op een felle kritiek- op het beleid van de regeering in het alge meen, en op dat van den minister-president, Dr. Colijn, in het bijzonder. Men moet zich evenwel duidelijk voor oogen stellen, dat geen andere regeering de moeilijkheden, waarmede zij te worstelen heeft gehad, op meer afdoende wijze zou hebben bestreden. De oorzaken van de ook thans nog heerschende ellende in ons land zijn toe te schrijven aan internationale problemen, als de verarming der volken, de internationale mo netaire knoeierijen, oorlog en revoluties. Geen geflikflooi. Op 26 Mei a.s. zullen de Kamerverkiezingen gehouden worden en het zal weer een periode worden, zich kenmerkende door holle frasen en leege beloften. Niet aldus echter wenscht de A.-R. Partij op te treden. Zij stelt zich op het standpunt, dat ook thans niet gewerkt moet worden met geflikflooi, doch dat men het oude beginsel zal hebben uit te dragen; datgene wat de wil Gods is. Zij is vast be sloten open kaart te spelen; liever een kleine zuivere partij, dan een groote, die zich ken merkt door beginselloosheid. Mr. Diepenhorst wijst op de „Umwertung aller Werte" in dezen tijd. Alles, iedere, aan vankelijk als rotsvast staande waarheid, is aan het wankelen gebracht, en men moge zich gelukkig prijzen, dat Nederland tot op heden nog gespaard gebleven is voor de onderdruk king der dictatuur en den chaos der revolutie. Maar er is gevaar: men dreigt te worden meegesleurd in den stroom der beloften, die anderen geven en hiertegen is het dat men stelling heeft te nemen. Met nadruk waar schuwt spreker tegen de activiteit der N.S.B., wier methoden hij rekent onder het gemiddeld politiek fatsoen. Daarto wijst hij op het vele dubbelzinnige, dat kemierkend is voor deze beweging. Eveneens waarschuwt hij voor de S.D.A.P., die zich uitgeeft voor het bolwerk tegen de N.S.B.-dictatuur, doch die in Duitschland tegen het nationaal-socialisme hopeloos faalde. Wie op de S.D.A.P. vertrouwt, aldus mr. Die penhorst, zal bedrogen uitkomen. Zij vooral is te duchten als zijnde eene partij zonder ruggegraat, zonder geesteskracht. Als men naar haar geluisterd had, zou het met de po sitie van Nederland nog belangrijk slechter zijn, dan dit tot nu toe het geval geweest is. Een andere geest? Eveneens wijst spr. op de Chr. Democrati sche Unie, wier program hij een hersenschim noemt. Goeddeels slechts eenzijdige denkbeel den, die daarenboven in strijd zijn met een zuivere Christelijke politiek. Men is echter vol goeden moed, want er is een geest, die wijst op het begeeren van een overheid, die geen speelbal is. Een overheid, die een waarachtig gezag uitoefent bij de gratie Gods. De zeewaardigheid van een schip bewijst zich in den zwaren storm: welnu, aldus mr. Diepenhorst: sedert 1878 onderging het be ginselprogram der Anti-Rev. Partij, voor wat betreft de hoofdpunten, geen enkele veran dering. Zoowel N.S.B. als S.D.A.P. communisten en Chr.-Democraten gaan met hoogmoed huns weegs. Zij allen steken in dezen tijd geen vin ger uit om te helpen, doch overladen den lei der der regeering met smaad en hoon. Hoog moed komt evenwel voor den val, een waar heid, die in de historie telkens weer bewezen werd. Spr. besluit zijn met vuur uitgesproken rede met er op te wijzen, dat God zeker zal hand haven, doch dat men daarbij ook al zijn krach ten zal hebben in te spannen, opdat Zijn stem helder op zal klinken tusschen het rumoer van het vele onwaarachtige. Debat. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door een 4-tal aanwezigen, aan ieder waarvan 10 minuten spreektijd verstrekt werd. De heer Nieuwboer achtte eenige onder- deelen van spr.'s betoog, met name daar, waar hij op humoristische wijze critiek leverde op tegenstanders, goedkoop. Pijnlijk was hjj voorts getroffen door het lage peil, waarop z.i. het colportage-orgaan van de A.-R., het „Nederland Waakzaam", stond. Volgens hem op gelijk peil als de geschriften van N.S.B.ers en Communisten. Ook met het Christelijk beleid van den mi nister-president is spr. het lang niet eens en hij verzoekt een antwoord op de vraag, welke positief-Christelijke daden de regeering op haar naam heeft kunnen boeken. Voorts levert de heer Nieuwboer critiek op het beleid van den minister-president naar aanleiding der werkloozenzorg. Aan den steun zou niet meer getornd worden, doch bijna direct werd 22 miljoen bezuinigd, terwijl daarna nog eens de „franje" weggeknipt werd. Is het Christelijk, aldus spr., dat een ontel baar aantal werkloozen heden ten dage onder voed worden En het k n daarbij anders, als men let op landen als Denemarken, Zwe den en België. De heer Korevaar is het ook niet geheel en al eens met de Christelijke regeeringswijze en wenscht spr.'s opinie over het wel doen aanpassen van den „kleinen man", doch niet van den grooten. Deze spreker besluit met een aantal dicta ten uit een oud geschriftje aan te halen van Ds. Talma en dr. Abr. Kuiper. De heer De Boer vindt het eenigszins vreemd, dat bij de vele critiek op de andere partijen, geen woord gerept werd van de Katholieken. Voorts wenscht hij een en ander te hooren over de schandelijke vernietiging van voedsel, terwijl zoo velen hongerlijden, en levert critiek op de houding van een zich voor christelijk uitgevende regeering, die echter echter sabbathschennis niet tegengaat. Als laatste debater gaf zich op de heer Steeman, die als zijn zienswijze aangeeft, dat als diepere oorzaak van de crisis de groote verlating allerwege van God oorzaak moet zijn. Voorts vraagt hij wat voor gaat: het Christelijk beginsel of het landsbelang en of het voor een christen niet moeilijk is staats man te zijn. Beantwoording. Mr. Diepenhorst, hierna weer aan het woord komende, vraagt waarom men niet het recht zou hebben ook op humoristische wijze zijn tegenstanders aan te vallen en ontkent de voorstelling van zaken, als zou het colportage- orgaan inderdaad op 't genoemde lage niveau staan. Een laag niveau noemt hij de wijze, waarop „Het Volk" eenige ministers carica- turiseerde. Wat betreft het christelijk beleid der regee ring, hierop antwoordt de spr., dat men niet uit het oog zal moeten verliezen het feit, dat het cabinet geenszins positief christelijk kon zijn. Het was een kabinet op een zeer breede basis, doch indien zulk een regeering kans ziet in moeilijkheden, als waarin zij gekomen was, het financieel evenwicht in stand te hou den, dan is dat een christelijke politiek. En dan gaat het niet aan zich af te vragen of ieder vraagstuk op zichzelf, zij het een finan cieel, economisch of sociaal, een christelijk karakter draagt. Er werd beweerd, dat aan den werkloozen- steun getornd zou zijn, maar laat men voor oogen houden, dat er ter wereld geen land gevonden zal worden, waar juist zoo goed gezorgd wordt voor de werkloozen als in dit Nederland. Nederland toch gaf het vorige jaar uit aan werkloozensteun meer dan 300 miljoen gul den, een bedrag, dat meer is dan 1/3 van alle belastingen tezamen. En wat de vergelijking met de andere landen aangaat, het is princi pieel verkeerd ongelijknamige polen met el kander te gaan vergelijken. Er zal geen Ne- derlandsche arbeider gevonden worden, die met een Belgische of Zweedsche zou willen ruilen, zoozeer verschilt het levenspeil van deze volkeren met dat van den Nederland- schen arbeider. Trouwens, dat hier te lande inderdaad op bijzondere wijze het belang van den werklooze gediend wordt, dat wordt zelf volmondig toe gegeven door de voormannen der S.D.A.P., o.a. door Koos Vorrink en Meyer de Vries. Komende op de voedselvernietiging merkt spr. op, dat ook dit toe te schrijven is aan zuiver internationale omstandigheden. Er kwamen, door diverse oorzaken, belangrijke overschotten, die, wilde men landbouw, vee teelt en andere takken van volkswelvaart niet laten failleeren, afgevoerd moesten worden. Het gevaar bij dit alles is, dat men bij derge lijke zaken direct op het gevoel der massa gaat speculeeren. Maar spr. signaleert de feiten, dat werkloozen geweigerd hebben pro deo ter beschikking gestelde groenten te aanvaarden, omdat hiervoor een half uur gefietst moest worden, terwijl andere werk loozen de groenten wel aanvaardden, doch die tegen een zacht prijsje gingen verkoopen. Aangepast is er, aldus mr. Diepenhorst, on getwijfeld, doch zeker niet alleen door den kleinen man. Ook de groote werd aangepakt en het bewijs hiervoor zijn o.a. de verlaging der huren, de crisispachtwet en de woningwet, wet. Als antwoord op de vraag van den heer De Boer met betrekking tot de Katholieken, zegt spr., dat, waar het landsbelang dit eischt, men zeker niet de samenwerking met deze partij zal weigeren. Men staat niet op het standpunt van ds. Kersten, die nog altijd met zijn ge zicht naar de 16e eeuw gekeerd is. Trouwens, men moet duidelijk zien, dat het hier niet gaat om den strijd van Roomsch en onroomsch, doch van geloof tegen ongeloof. En men zal daarbij ongetwijfeld trachten over de kerkmuren heen, elkander de hand te reiken. De Zondagsrust is inderdaad nog niet voor 100 ideaal, doch men moet zich maar weer eens naar het buitenland richten. Hoe geheel anders, hoe belangrijk ongunstiger het daar is. En daarbij: de A.-R. beschikken slechts over een kleine minderheid. Over niet meer dan 1/7 van het stemmenaantal. Na er nog op gewezen te hebben, dat een Christelijk staatsman zonder eenigen twijfel zijn land kan besturen zonder opoffering van zijn principen, besluit mr. Diepenhorst zijn be antwoording met een warme opwekking voor den komenden verkiezingsstrijd. Het is de heer Lever, die den spr. dank brengt voor het gesprokene, waarna de heer F. Boon met dankgebed sluit. ,lk had den geheelen dag door regen- achtig weer geloopen met een sner penden wind. Toen ik s'avonds thuis kwam, kon ik mijn hoofd niet meet bewegen, zoo stijf waren de spieren van mijn nek. Ik ging vroeg naar bed maar liet mij tevoren eens stevig wrij ven met Kloosterbalsem, 's Morgens was ik verrast te bemerkendat er van mijn stijve nek niets meer tt be speuren was. De Kloosterbalsem had mij in een enkelen nacht, of in 8 uur van m'n hevigstijve nek af geholpen. S. Sch. te den H AKKFD't OOIQINEEl TER INZAGE „Geen goud zoo goed Onovertroffen b|| brand- en snij wonden Oob ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 31 ct Potten: 62% ct. en 1 04 \i King.... van een edele plant. King ...de geurige, de smakelijke, de zui vere. King houdt U fris en monter. .-.w.— TONNEMA t, CIE. FABR. VAN ICING PEPERMUNT SNEEK Een weinig rooskleurig beeld. De voorjaarsvisscherij is in vollen gang, maar tot heden zijn de resultaten nog weinig bevredigend, en de vooruitzichten voor de haringvisschers niet zeer bemoedigend. Werd bij het afsluiten der Zuiderzee de vrees al uit gesproken, dat die afsluiting funest zou zijn voor de visscherij, de tijd heeft geleerd, dat onze bange verwachtingen maar al te juist waren. Wat is er overgebleven van den eens zoo rijken haring-, geep- en ansjovis-aanvoer. Het haringseizoen, tijd van bedrijvigheid voor visscher, handelaar en rookerij, tijd waarin immer enkele weken van zilverregen over de daarbij betrokkenen neerdaalde, waarin de e.v. achterstand in de wintermaanden ont staan, kon worden ingehaald en aange zuiverd. Het lijkt haast een sprookje uit een ver verleden en toch ligt dat verleden nog slechts luttele jaren achter ons. Door de veranderde stroomen schijnt ook de haringtrek zich te hebben gewijzigd. Kwam voorheen de haring langs Huisduinen via Marsdiep de Zuiderzee binnen, thans zoekt de haring den weg hoo- ger op, noordelijker, zooals we een tweetal weken geleden nog schreven. Wel wordt er nog haring aangevoerd, maar behoudens een enkele gelukkige wordt er geen weekgeld meer mee verdiend. In ver band met den geringen aanvoer, was de prijs voor haring de eerste dagen dezer week zeer hoog en werd tot 7 per kist betaald, hetgeen natuurlijk geen beeld geeft van den gemid delden marktprijs', zoodat, toen er in het laatst der week door een gunstigen wind wat meer aanvoer was, de prijzen zakten tot 2.80 a 3.per kist van 2 tal. Ook voor de korvisschers was het een zuinige week, de schol houdt zich door de lagere temperatuur nog op in het diepere water ver van de kust, en het ongestadige weer liet niet toe, de vischgronden daar op te gaan zoeken; de aanvoer was schraal, de prijs bevredigend. Wat de garnalen-visscherij be treft zien we de toekomst met zorg tegemoet. Den Helder, sedert menschenheugenis, aanvoerplaats voor garnalen van betee- kenis, schijnt door verschillende duistere krachten in een hoek gedrongen te wor den, ten bate van IJmuiden; een 6- A 7-tal vaartuigen uit Den Helder visschen thans garnalen voor IJmuiden, welke aldaar da gelijks worden verhandeld, terwijl in Den Helder de markt voor levende garnalen practisch is opgeheven. Wil een koopman levende garnalen hebben, dan kan hij die bestellen bij het Garnalen-Inkoopkantoor in Den Haag. Er staan hier groote belangen op het spel, voor nu en vooral voor de toekomst, want de bestaansmogelijkheid van een groote bevol kingsgroep wordt hierdoor bedreigd. Daarom moet er voor worden gewaakt, dat een zoo belangrijke tak van onze visscherij, waarin zoovelen hun bestaan vonden, ons niet ontno men worden. Daarom, Den Helder, let op Uw Saeck. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. Van Maandag 19 April tot 26 April wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. van 16 April 1937. BEVALLEN: A. A. MensingLensing, d. J, AdriaanseWit, z. OVERLEDEN: Wed. P. Kamp, 88 jaar. Vraagt vrijblijvend prospectus Etaleur-, Decorateur-, Reclameschildercursus LOMBOKSTR. 29 Nico van de Giesen, de marconist, die op het laatste oogenblik van de „Sarkanl" overgeplaatst werd. De „Java" weigert convooi aan het stoomschip „Sarkani", op weg zijnde naar Alicante De „Sarkani" is bij een poging, onge- convoyeerd door de Straat van Gibraltar te komen, hedenmorgen in de vroegte door een Spaansch oorlogsschip aangehouden en opgebracht naar Ceuta... Het ss. „Sarkani" is het bekende smok- kelschip, waarvan de Nederlandsche pers herhaaldelijk melding maakte... Dat waren eenige bijzonderheden, die ons gisteren bereikten. Bijzonderheden, waarom heen zich met eenige fantasie de verdere entourage van het drama wel laat denken. Inderdaad heeft reeds herhaaldelijk de naam „Sarkani" in de Nederlandsche pers gecircu leerd, zij het dan niet in den meest gunstigen zin. De „Sarkani" is een stoomschip, metende 3000 ton, en dat een week of 7 terug zijn sen- sationeele reis naar de Spaansche wateren maakte, boordevol geladen met oorlogstuig, dat men ingenomen had in een Poolsche haven. Het was een fantastische reis: van onder tot boven zat de schuit vol met geweren, bus kruit, bommen, mitrailleurs en andere, momen teel zeer begeerenswaardige apparaten voor de Spanjaarden. Het schip vertrok, werd aangehouden door een Franco-schip, en zou zeker'geconviskeerd zijn, als er niet juist een Britsch oorlogsschip op het hachelijke moment verschenen was. En zoo kwam deze niet bijster gunstig te boek staande schuit weer in Holland en nadat zij zich eenige weken stilgehouden had, ver namen wij, dat zij zich wederom naar Spanje zou begeven. Van de reederij (van Driel in Rotterdam) werd een bericht de wereld in gestuurd, dat het hier een bonafide schip betrof met een bonafide lading en dat men hoopte, dat alle praatjes over de „Sarkani" nu eens eindigen zouden. En de „Sarkani" vertrok uit Rotterdam, met een lading levensmiddelen aan boord en het scheen allemaal zeer zuiver en bonafide. Het is evenwel allemaal geheel anders verloopen dan men aanvankelijk gemeend heeft. Het bleek dat de lading toch niet bijzonder bonafide was, gezien het feit, dat de „Java" geweigerd heeft te convoyeeren. Zonder reden zal dit waar schijnlijk wel niet geschied zijn. Men kan echter slechts vermoedens koeste ren, daar het schip normaal vertrokken is. Heeft men buitengaats oorlogstuig of andere contrabande geladen Heeft men een tusschen- haven aangedaan en daar de lading aange vuld? Of is het schip onder de hand weer verkocht aan de een of andere naamlooze ven nootschap, die er een speciaal doel mee voor heeft? Vermoedens... •Nico van de Giezen: de fortuinlijke. Wat echter met vermoedens niets te maken heeft, dat is het klinkende feit, dat een Heldersche marconist, Nico van de Giezen, wonende Krugerstraat 41, op het laatste nippertje den dans ontsprongen is. Een dans, die de overige opvarenden van dit mysterie-schip nog wel lang heugen zal. Nico van de Giezen was, nadat hij zijn diploma van marconist bij Radio Holland ge haald had, nog eenigen tijd werkzaam op de sleepboot „Utrecht", waar hij onder leiding van marconist Hoebe technisch all round ge maakt werd. Twee weken geleden ongeveer kwam nu bericht van Radio Holland, dat hij geplaatst zou worden op het s.s. „Sarkani", dat spoedig naar Spanje moest vertrekken. Het was de eerste reis, die Niek moest maken en uit den aard der zaak had hij niet het minste bezwaar dat deze vuurproef in de gevaarlijke zone zou geschieden. Minder ingenomen hiermee waren zijn ouders, die er een zwaar hoofd in hadden, doch aan den anderen kant, hun zoon niet wilden belet ten zijn roeping te volgen. En zoo geschiedde het, dat Nico van de Giezen uit Den Helder vertrok en zich klaar maakte voor de reis met de „Sarkani". Kort voordat de „Sarkani" echter zee koos, kreeg de familie van de Giezen een telegram van hun zoon, dat hij plotselnig overgeplaatst was op de „Deucalion" van ■de K.N.S.M. Geen wonder, dat zij hierover ten zeerste verheugd waren, want, aldus mevr. van de Giezen: „Ik had steeds maar zoo'n voorgevoel dat er iets zou gebeuren". Nico vond het minder prettig, want op de „Sarkani" had hij 50 boven zijn normale gage verdiend... Wat gebeurt met schip en bemanning? En de „Sarkani" koos zee en... nog geen 8 dagen er na, komt nu dit sensationeele bericht, dat zij aangehouden is en opgebracht naar Ceuta. Wat zal er met de opvarenden gebeu ren?? Wat zal het einde van het schip zijn? Het is een land in oorlog en men kan slechts gissen. Dat de opvarenden in het meest gunstige geval ongetwijfeld in langen tijd hun huis niet terug zullen zien. staat als een paal boven water en een felicitatie voor den jongen mar conist, die op zulk een onverwachte wijze overgeplaatst werd, is zeker niet overbodig. Wij waren de eersten, die de familie het bericht der aanhouding kwamen mededeelen en het was de moeite waard de vreugde der ouders te zien. Dolgeluk kig was men, dat Nico, die eenige zoon is, nog op het nippertje aan het groote gevaar ontkomen is. Een blijdschap, die wjj ons goed kunnen indenken. Natuurhistorisch Museum. Elke eiken Woensdagmiddag van 3—6 UUr w®^ Zaterdagavond van 7—10 uur, den èe 11 Woensdag van elke maand van 8io Stea den eersten Zondag van elke maand UlJr 3—5 u. Q v»t Zaterdag 17 April. Musis Sacrum, 8 u. Propaganda-feestai Speeltuinvereeniging, afd. Wandelsport Casino, 8.15 u, Cabaretavond Operett, „Harmonie". Zondag 18 April. Julianadorp, Café „Prins Hendrik". Harmonie „Kunstzin". tever, Conci fcrt Wintertijd. Zon April op: ond.: Hoogwater Laagw.t», Z 18 4.57 19.02 0.15 12.20 5.55 ij5o M 19 4.54 19.03 1.25 13.40 7.00 2015 D 20 4.52 19.05 2.55 15.05 8.25 2135 W 21 4.50 19.07 4.15 16.10 9.40 2245 D 22 4.48 19.09 5.20 17.10 10.45 V 23 4.46 19.11 6.05 18.00 11.45 Z 24 4.44 19.12 6.45 18.40 0.30 ijj, Zaterdag 17 April Zondag 18 19.31 tmt 19.32 m, DEN HELDER Voor Marine-Uniformen hèt aangewezen aéris Eigen coupeur en ateliers P. M. Brouwer, korpl. mil. pol., van Zaan dam, naar Middenstraat 60. W. C. de Wit, sergt.-telegr. K.M., van Soerabaja, naar Crocusstraat 64. C, B. Beckstrom, zendeling, van Lake Shore (U.S.A.), naar Lijsterstraat 18. J. 't Hoen, metaaldraaier R.W., van Nw, Lekkerland, naar Havikstraat 1. R. Koning, huishoudster, van Hoogwoud, naar Huisduinerweg 3. T. F. C. Meelas, van Deventer, naar Her- zogstraat 24. C. F. de Ruyter, mar. Ie kl., van Amster dam, naar Balistraat 27. M. J. van Tiel, hulp in de huishouding, van Alkmaar, naar Javastraat 90. P. Brik, maj.-monteur, van Leeuwarden, naar Fazantenstraat 33. C. P. van Doornik, dienstbode, van Enk- huizen, naar Wachtstraat 60. J. van Doornik, dienstbode, van Enkhuize:, naar Wachtstraat 60. A. C. GroenJonker, van Alkmaar, nar Anjelierstraat 12. J. Hajenius, off. M.S.D. 2e kl., van Drieber- gen-Rijsenburg, naar Spoorstraat 1. H. J. Hekkelman, sergt.-machinist KM, van Haarlem, naar Beukenkampstraat 41. L. J. van der Kaaij, van Hilversum, naar Buitenhaven 24. G. Kansen, los werkman, van Hilversum, naar Fazantenstraat 63. A. Muzerie, tandtechniker, van Den Haag, naar Boerhaavestraat 45. F. J. Robert, korpl. der mariniers, van Rot terdam, naar Wilhelminastraat 27. H. C. J. StraverCosteris, van Alphen aan den Rijn, naar Crocusstraat 6. G. de Vries, dienstbode, van Amsterdam, naar Jonkerstraat 27. J. Wiesener, kinderverzorgster, van Am sterdam, naar Duinweg 34. W. J. Wilmsen, mar. Ie kl., van Rotter dam, naar Polderweg 59. M. ZewaldLeemans, van Rotterdam, naar Emmastraat 18. W. Bas, metaaldraaier R.W., van Alblasser- dam, naar Havikstraat 1. J. Besier, stuurman koopvaardij, ïan Singapore, naar Ruyghweg 182. J. DeijlHarteveld, van Soerabaja, naar de la Reystraat 22. I Wed. J. A. Ewijkvan Zoelen, van Heiloo, naar Van Limburg Stirumstraat 21. J. W. Hekel, sergt.-vliegtuigmaker, van Soerabaja, naar Balistraat 24. J. W. Herter, sergt.-vliegtuigmaker, van Soerabaja, naar Ambonstraat 82. J. Houtzager, sergt.-vliegtuigmaker, var- Soerabaja, naar Weststraat 7. P. T. A. Janssen, kleermaker, van Halst6" ren, naar Westgracht 25. J. T. Jaski, van 's-Gravenzande, naar va Limburg Stirumstraat 6. W. A. A. KollaartRemkes, van Haan® naar Begoniastraat 52. N. KoningAsjes, van Zijpe, naar NW straat 1. a P. K. Pala, winkelier, van Venlo, na Kanaalweg 103. J. A. de Reuver, magazijnbeheerder, v Wieringen, naar Ruyghweg 30. J. E. RiechelmanValk, van Soeraoaj naar Begonistraat 47. m A. Sluijmer, mar. Ie kl., van Rotterd naar Keizersgracht 116. .,r A. Valt—Duinker, van Soerabaja, na» Emmastraat 102. n» A. E. Wind, bankwerker, van Hasker 1 naar Cronjéstraat 4. ..r H. Witte, luit. ter zee le kl. van Zeist, n Hoofdgracht 65. T. Rijkers, machinist ter koopvaardij, Utrecht, naar Singel 134. a hje. W. Zuidema, koperslager R.W., van dam, naar 2e Vroonstraat 93. STEUNVERGOEDING ERWTEN VELDBOONEN De Nederlandsche Akkerbouwcentrale nis* groene PÜnen te verdrijven is «en Mijnharde". Poeder. Per stuk 8 ct.; doos 45 ct. Bjj Uw Drogist, bekend, dat de steur.vergoeding voor/natu- erwten van de kwaliteitsklasse C, g®'fl ({l reerd in het tijdvak van 12 April 193' ^e- met 17 April 1937, 1.40 per 100 kg «al dragen. gse Voor groene erwten van de laagste ..dvaK en voor andere erwten, in datzelfde J1 gedenatureerd, bedraagt de steunverg» 0.90 per 100 kg. we)K6 De steunvergoeding voor veldboonen. bljjkens de dateering van het dorschbri genoemd tijdvak znn gedorscht, is vas =L 1, op 1— per 100 kg. (Ad

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6