TESO's - nieuwe directeur* TEXEL Madrid wordt tot puin geschoten Dt Bilt seint Franco wil geen bemiddeling Overeenstemming tussehen Sato en Joerenef Een Nederlandsch stadion met 100.000 plaatsen Alkmaarsche Kaasmarkt Marktberichten Weer op zoek naar kolonel Fawcett SPANjE De „Hood" in actie Samenwerking met Japan is China's belang Jongen overreden te Veendam Japansch voorstel inzake de grondstoffen-kwestie Predibkeurten „Ik hoop mijn beste krachten aan de maatschappij te geven." Een onderhoud met den heer Van der Vlies. TESO heeft haar nieuwen directeur. TESO, het bedrijf, dat op zulk een voortreffelijke wijze de communica tie onderhoudt van Texel met den vasten wal, de TESO, maatschappij met een reputatie, die ver buiten Texel is doorgedrctagen. De strijd om den nieuw benoemden func- tionnaris is gestreden. Behoort weer tot de historie. Maar het zijn bewogen dagen geweest; dagen, die de maatschappij en de 340 solli citanten zullen heugen, want nimmer spits ten zich de belangen, zoowel die van alge- meenen als van persoonlijken aard, dusda nig samen, als thans het geval geweest is. En eigenlijk is dit ook weer te be grijpen: hier vereischt een groot be drijf een positie op de eerste plaats, een bedrijf, dat bijzondere toewijding, bijzondere zorg noodig heeft en der halve kan het geen groote verwon dering baren, indien de verantwoor delijke instantie weigerde, lichtvaar dig tot deze benoeming over te gaan. Maar zich beraadde: lang en... naar wij overtuigd zijn: wijs. Waar men over spreekt. Wij besloten gisteren, gezien de nog steeds groote belangstelling van de zijde van het publiek, voor deze aanstelling, den heer Van der Vlies persoonlijk een bezoek te brengen en zoowel aan boord van de Dr. Wagenmaker als in de bus van Boekei op het eiland, en in de lunchroom op het Marktplein, was maar één onderwerp van gesprek te beluisteren: TESO's nieuwe di recteur. Dan staan we voor het huis van den heer Van der Vlies: een fraaie, moderne wo ning, aan de Wilhelminalaan op Den Burg, met een prachtig uitzicht op de jong-groene velden, waar de milde voorjaarszon overheen strijkt. Even later zitten wij in de salon tegen over den heer en mevr. van cler Vlies; alles in deze kamer spreekt van goeden smaak; de' sobere wandversiering, de wijze van in richting en vooral: de rangschikking van 't groot aantal bloemstukken, hetwelk wel de duidelijkste demonstratie van een groote mate van symriathie is, die men zich zou kuhnen wenscheri. Het is een feestelijke aanblik, deze woning en feestelijk ook staan de gezichten van de familie van der Vlies na al de spanning, al die moeilijke dagen, die thans achter den rug zijn. Vroolijkheid, die men hun van harte gunt. Onder de affaire staat een streep. Op de vraag of TESO's directeur nog. iets over de benoeming in het bijzonder te vertellen heeft, ant woordt de heer Van der Vlies ont kennend. T-Iij weigert pertinent hier over nog het een en ander uit te laten: liet. is nu genoeg geweest; en ik' heb niet de minste lust weer eens de heele affaire van voren af aan te herhalen. De zaak is nu voorbij en... basta. Er staat een streep onder. Dan vertelt de heer van der Vlies van zijn eiland, zijn Texel, wat hem zoo na aan het hart ligt. Texel, waar hij geboren werd, op het rustieke dorpje Oudeschild, "42 jaar ge leden. Texel, dat hij nimmer vergat, ook dan niet, als zijn werk hem elders noodig had. Zijn ouders waren Texelaars en zoo is het wel te begrijpen, dat hij volkomen Texelsch georienteerd is. De benoeming: een buitenkans. Hoe ik er toe kwam te solliciteeren? Wel, ik ben sedert twee jaar getrouwd en maakte me toen direct schuldig aan het euvel van zooveel varensmenschen: ik wilde van de lange reizen af. Toen kwam de vacature bij TESO en ziedaar, de kans voor een walbe- trekking. Of ik op de benoeming gerekend had? Tn geenen deele. Natuurlijk, ik wist dat ik, evenals alle sollicitanten, een kans had maan ik achtte die niet hijster groot. U moet niet vergeten, dat wij hier op Texel geen groote familie bezitten. Ik persoonlijk zelfs een zeer kleine. Met mijn Vrouw was het an ders gesteld: die heeft hier een grooten kring van relaties en vrienden, iets wat natuurlijk bij deze benoeming van belang was. Trouwens, bij het. solliciteeren was het toch maar op het kantje af, want ik was al in Rotterdam, toen mijn vrouw mij telefonisch bereikte en zei, dat er een kansje voor een walbaan openkwam. Toen ben ik direct te rug naar Texel gegaan en ziedaar: het re sultaat. In ieder geval, daar bij de Rotter damZuid-Amerikalijn is ook weer voor ie mand een promotiekans geboren, lacht de heer Van der Vlies. Bent L' al in dienst van de TESO overge gaan? Nee, nog niet. Tk hen benoemd per 1 Mei a.s. en formeel ben ik op het oogenblik nog in betrekking bij mijn vroegere firma, Van Nieveld, Goudriaan Co. Maar ik hoop mijn ontslag zoo spoedig mogelijk te krij gen, wellicht morgen reeds. Een zeeman. De heer Van der Vlies is een zee man in hart en nieren, ook al heeft hij getracht een baan aan land te verkrijgen. Een échte zeeman, zoo als hij daar tegenover ons zit: met zijn rood-verweerden kop, de wils krachtige kin en de heldere oogen. Een sympathieke figuur en zeker een persoonlijkheid. VAN DER VLIES. We vragen verder: of hij nog bijzondere ambities bezit? Nee, aldus de ondervraagde, of ja toch:.de nautische wetenschap heeft mij al tijd ten zeerste belang ingeboezemd en daar heb ik mij zooveel mogelijk in bekwaamd. Maar voorts hobby's houd ik er niet op na. Mevr. van der Vlies valt dan in de rede; haar man heeft wel degelijk opvallende eigenschappen en welhuiselijkheid. Zoo zitten wij met ons drieën gezellig te prater^ Twee gelukkige menschen, die na weken van spanning eindelijk de begeer de rust weer gevonden hebben. „Een prachtige maatschappij." Sprekende over de betrekking komt de heer van der Vlies eerst goed los. Het is een prachtige maat schappij, een maatschappij die leeft en waar nog zeer veel perspectief in zit. En ik hoop er mijn beste krach ten aan te geven. Maar eerst moet ik me eens een half jaartje inwerken; tenslotte is het een be drijf met veel eigenaardigheden enz. waar je niet zoo een, twee, drie inzit. De woning aan de Wilhelminalaan zal men hoogstwaarschijnlijk moeten verlaten, aangezien de directeur aan huis kantoor moet houden. Mevr. van der Vlies vindt het jammer en wij kunnen dat begrijpen... Dan nemen wij afscheid; van de kamer met zijn geurende bloemen en van het echt paar van der Vlies. Op de Dokter Wagenmaker wordt door een paar oude Texelaars druk geredeneerd. Men behoeft niet te vragen waarover: over TESO's nieuwen directeur. Een directeur die de belangen van Marsdiep's „Heen en Weer" onge twijfeld met het grootst mogelijk interesse zal behartigen. Had de keuze béter kunnen zijn? - BREEZAND DE BOLLEN Het koude, natte weer heeft het in bloei komen der bollen sterk vertraagd. Daar door spreiden nog maar enkele velden hy acinthen hun mooie kleuren ten toon tus- schen de narcissen. Intusschen worden de laatsten alweer afgesneden. Met wat mooi weer kunnen de volgende week de vroege tulpen in bloei staan en zal Breezand dan op z'n mooist zijn. Nu de teelt h'ier toch al zooveel beperkt is, is het dubbel jammer, dat het weer niet wat meer meegewerkt heeft om van de verschil lende bolgewassen er eenige tegelijk in bloei te hebben. De bloeiende velden zullen daardoor dit jaar nog meer dan anders vaak vrij ver uit elkaar liggen, geen aaneengeslo ten geheel vormen, maar telkens onderbro ken door het groen van nog niet bloeiende of reeds uitgebloeide perceelen. WIER1NGEK Wielerclub „Wieringen." Zondag a-s. worden gehouden nam. 2 uur een trainingsrit te Haukes, en een omnium bestaande uit sprint 300 M., tijdrace 12 K.M. (3 ronden), klassementsrace 20 K.M. (10 ronden). De renners S. Lont en A. Baartrnan nemen deel aan een baanwedstrijd te Half weg, waar wij hun veel succes toewenschen. Wielersport. Voor de eerste maal is een trainingspele- tonrace gehouden en daarna nog 5 kleine ronden van 4.1 K.M. Deze rit is een groot succes geworden en zal zeker door meerdere gevolgd worden. Hiervoor startten D. Klink S. Lont, M. Deijlcers, C. Korsbuize, H. Meijer A. Baartrnan, C. Jeroense, N. Bakker, J. Ver biest en C. Oostelijk. De wedstrijd werd ge volgd door supporters uit Slootdorp, die een raeetube beschikbaar stelden. Tevens vol de de wedstrijdcommissie deze wedstrijden Er werd een flink tempo ingezet, en wat nog hooger werd opgevoerd. De onderynge verhouding der renners was zeer goed. Door alle renners werden de eerste 50 K.M. goed afgelegd, en in hel bijzonder door Korshuize, welke herhaalde lijk demarreerde en zelfs op een oogenblik 300 M. uitliep. N. Bakker, H. Meijer en C Oostdijk gaven op. De uitslag was als volgt: 1 D. Klink, 6 punten; 2 S.Lont 5 punten 3 M. Deijkers 4 punten; 4 A. Baartrnan punten; 5 J. Verbiest 2 punten, 6 C. Kors huize 1 punt; 7 C. Jeroense 1 punt. D. Klink won 1 tube z.b. S. Lont een paar race schoenen beschikbaar gesteld door den heer C. Omis, M. Deijkers won een ketting be schikbaar gesteld door J. A. Rijszaard te Slootdorp. Sao Paulo, 23 April (A.N.P.) De vol gende maand zal een nieuwe expeditie ver trekken naar de moerassige oerwouden van Matto Grosso teneinde een onderzoek in te stellen naar het verblijf van kolonel P. II Fawcett, den Engelschen ontdekkingsreizi ger die twaalf jaar geleden in het hart van Brazilië is zoek geraakt envan wien men daarna niets meer vernomen heeft. Granaten van zwaar kaliber op de binnenstad. Ook gisteren, den twaalfden dag van het vrijwel onafgebroken artille riebombardement van Madrid, bleef volgens Un. Press, de gebruikelijke namiddagbeschieting niet uit. Om half vier begonnen de batterijen van de nationalisten weer te bulde ren. In een uur tijds kwamen onge veer veertig granaten van het zwaar ste kaliber in de binnenstad neer, vooral in de wijk rond de Plaza de Mayo en de Puerta del Sol. Van niet-officieele zijde worden de verliezen, die door 't bombardement vap gisteren veroorzaakt werden, geschat op twaalf dooden en vijftig gewonden. Het totale aantal slachtoffers van de ar tilleriebeschieting der laatste twaalf dagen wordt aangegeven met 225 dooden en 390 gewonden. Gisteren waren de straten van de hoofd stad tot laat in den namiddag geheel verla ten. Van tijd tot tijd zag men slechts enkele menschen langs de muren van de huizen voortsluipen, voortdurend dekking zoekend tegen de neersluizende granaten. De bloed plassen op de Gran Via waren vantlaag nog te zien. Vier honderd meter voor de ambassade der Vereenigde Staten, waarin zich een aan tal vluchtelingen bevindt, kwam een zware 20.5 q.M. granaat neer, zonder dat het ge zantschapsgebouw evenwel werd getroffen. De muiterij bij de troepen van Franco. De correspondent van IJavas bericht nader dat de compagnie van 175 man der opstan delingen, welke naar de regeeringstroepen is overgeloopen, Penas Blancas aan den weg van Villa Nuvea del Ducrue naar Bel- mez, verdedigde. De compagnie maakte deel uit van het regiment S. Fernando dat te Ma rokko in garnizoen lag. De overloopers ver telden. dat zij van Marokko naar Algeciras en va-ndaar naar het front van Pozoblanco waren gezonden. De desertie was voorbe reid door een korporaal uit Huelva, die lid van de socialistische jeugd was. Het com mando had de lucht van deze muiterij ge kregen en een compagnie Marokkaansche tirailleurs in hetzelfde gebied geplaatst. Al vorens naar de regeering over te loopen, vermoordden de muiters hun kapitein en drie andere officieren en leverden zij een gevecht met de Marokkanen, waarhij deze laatsten zware verliezen zouden hebben ge leden. Elders zijn 32 man van de opstandelingen naar de regeeringstroepen overgeloopen. Het bericht van de desertie is te Madrid gunstig ontvangen. Men acht dit het begin van het verval in het opstandelingonkamp. Men verwacht, dat dergelijke gebeurtenissen zich zullen herhalen. Vermoedelijk zullen de overloopers over eenkomstig het decreet van 7 April in hun oude functie bij de regeeringstroepen in dienst worden gesteld. De strijd in het Baskenland. Gisterenavond te tien uur hadden de recht- sche afdeelingen in het Aramijynadal verscheidene dorpen veroverd, onder meer, Ibarra, Barajuen, Caracarza, Santa Aguerda. De berg Udala was geheel omsingeld. De troepen van Franco staan zeer dicht bij Elor- rio. Wanneer deze stad gevallen zal zijn, zullen alle stellingen der regeeringstroepen, op de heuvels van Enchorta. "den berg Santa Maria en bij het dorp F.lgueta omsingeld zijn, zoodat de linkschen terug moeten trekken, willen zij niet gevangen genomen worden. Gisterenmorgen was de heuvel bewolkt, zoo dat men nog niet weet, o fde luchtmacht in actie kon komen. Zonder haar wordt het voortzetten van den opmarsch in deze berg achtige streek, waar de zware artillerie slechts zeer langzaam verplaatst kan wor den, twijfelachtig. In ieder geval zijn de ver dedigingslinies der regeeringstroepen in groot gevaar gekomen door de vorderingen, die de rechtschen gisteren hebben gemaakt. Verwachting: Meest matige, in het nooiden tijdelijk wellicht krachtige noordwes telijke tot noordelijke wind, gcd. bew., droog weer, koude nacht, overdag wei nig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: droog en guur, kans op nachtvorst. De „Sheaffield" en de„ Marvia", nog twee Britsche schepen, zijn te St. Jean de Luz aangekomen. Zij vervoeren levensmiddelen naar Bilbao. Voordat de drie schepen, die Bilbao zijn hinnengeloopen, daar waren aangekomen, vuurden een kruiser der opstandelingen en nog een tweede schip verscheidene granaten af. Het is echter niet bekend of deze scho ten vöor de genoemde schepen bestemd wa ren, of slechts ton doel hadden hun opstoo- men te verhinderen. Nadat de schoten afge vuurd waren, verscheen de „Hood" ten too- neele en, naar Reuter verneemt, kregen de schepen der Spaansche opstandelingen de waarschuwing, dat op hen het vuur zou worden geopend, wanneer zij het vuren voortzetten. De Spaansche schepen verwij derden zich daarop en do „Hood" keerde naar St. Jean de Luz terug. Een verklaring van Soeng-Tjse Jouan. Generaal Soeng-Tsje-Joean, de voorzitter van den politieken raad van Hopei en Tja- har, heeft met een .Tapansch journalist een onderhoud gehad, dat zeer de aandacht heeft getrokken. Soeng zeide daarin, dat een nau we samenwerking met het industrieland Ja pan voor China als land van landbouw een prachtige aanvulling zou beteekenen en het beste middel zou zijn om te voorkomen, dat buitenstaanders invloed in Oost-Azië krijgen. Soeng sprak de hoop uit, dat de leidende staatslieden in Japan en China de teekenen der tijden zouden begrijpen en daarnaar zou den handelen. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 772. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan Gisteravond hield de tienjarige Zorm den bakker G. H. in de Ommelati,i„ Va" te Veendam zich al spelende vast» zeswielige truck met trailer. Door nni (I1 opgehelderde oorzaak liet de knaap £in,et ling los, met het droevig gevolg, dat tse" der achterwielen hem over de 'borst Zwaar gewond werd do jongen op"011ns,n?- Nadat hem geneeskundige hulp waa M leend. is hij per ziekenauto naar het V?r' kenhuis te Groningen overgebracht Z'e' Interview van de Daily Mail De correspondent van de Daily Mail te Salamanca, Randolph Churchill, heeft een onderhoud gehad met generaal Franco. Op de vraag van Churchill of de oorlog door bemiddeling zou kunnen worden beëin digd, zeide Franco: „Het einde van de vij andelijkheden is voor ons de overwinning, wij zullen geen onderhandelingen, noch een compromis aannemen". Ten aanzien van de betrekkingen met Engeland zeide Franco, dat de goede be trekkingen tussehen Spanje en Engeland traditioneel zijn. Hij had gaarne gezien, dat deze nooit verbroken waren. De belangen van Engeland in de Middellandsche Zee zijn zeer goed te vereenigen met een sterk Spanje. Wat betreft den Volkenbond zeide Franco dat dit orgaan zijn taak niet heeft vervuld en derhalve is hij sceptisch ge stemd. Verder zeide hij, dat de regeering van Va- lencia leugenachtige berichten heeft ver spreid over een opmarsch van de regee ringstroepen. Het is waar, dat door het ver keerd begrijpen van een opdracht een ko- lonne Brihuega heeft verlaten, waardoor het commando zich genoodzaakt zag een wijzi ging te brengen fn de stellingen, doch dit is geschied zonder de minste druk van den vijand. Verder is een kleine afdeeling vrij willigers, welke in den nacht verdwaald was, gevangen genomen. Dit noemen de re geeringstroepen een groote overwinning. Tenslotte zeide Franco nog: .Madrid kan elk oogenblik genomen worden. Ik wil mij niet wagen aan voorspellingen hoe lang het het beleg nog zal uithouden. Verbetering der Russisch-^a. pansche betrekkingen. Het agentschap Domei meldt, dat de minister van buitenlandsche zaken, Sato, tot een principieele overeenkomst is ge komen met den Russischen ambassadeur te Tokio, Joerenef, over een zeer belangrij ke kwestie voor de wederaanpassing dér Japansch-Russische betrekkingen". Domei voegt hieraan toe, dat Sato vermoedelijk de goedkeuring heeft verkregen van de minis ters van oorlog en marine en van twee andere leden van het kabinet voor deze overeenkomst, die binnenkort gesloten zou worden. De „Asahi Sjimbungs" bericht, dat de mi nister van buitenlandsche zaken van Japan, Sato, besloten heeft in de komende vergade ring van de grondstoffencommissie van den Volkenbond voorstellen in te dienen inzake een nieuwe verdccling der natuurlijke rijk- domrpen. Deze voorstellen zouden zijn gebaseerd op herstel van den vrijen handel door: 1. aankoop van grondstoffen. 2. Ontwikkeling van de natuurlijke hulp bronnen der wereld. 3. Internationalen handel. +„Pan ?et nieuwe stadion „Feyenoord te Rotterdam onder groot enthousiasm van sportminnend Rotterdam geopend of wil vernemen van plannen om het aantal aatsen, dat thans 60.000 bedraagt uit te breiden tot 100.000. Daartoe neemt men zich voor op de sin telbaan staanplaatsen in te richten, welke den n n zakeli-,k verwijderd kunnen wor Ja zelfs gaan stemmen op om deze plaat een permanent te doen zijn, daar de finanti eele resultaten bij interland voetbalwedstrij den zeker zullen opwegen tegen de geringe inkomsten welke athletiek wedstrijden ple ^0nm°APJe brencten cn de verwijdering var de 40.000 staanplaatsen uit de aard dor zaal ook vrij duur zal zijn. De tendens was veel beter dag de vorige week. De hoogste markt was met i 19.— een gulden beter dan Vrijdag J.1. en ook de gang Was zeker zooveel hooger. De gang was ongeveer f 16.50 a f 17.50 en de heele aanvoer was vlugger geruimd dan we dat den laatsten tijd oeit gewend zijn geweest. De heele verklaring van deze ver betering schijnt daarin te zijn geie. gen, dat de speculatie weer is 0p. getreden. Blijkbaar acht men de prijzen laag genoeg om het weer aan te durven, althans, naar ons werd verzekerd, is van eenige bijzondere vraag voor consumptie geen sprake, Verschillende grootere stapels, die voor bewaren in aanmerking konden komen, werden tegen prijzen van J 17.a f 17.50 uit de markt ge nomen en het vermoeden was, dat deze wel voor opzet hestemd zullen zijn. Dikwijls ziet men, dat, wanneer eenmaal het dieptepunt blijkbaar be reikt is, de orders beginnen los te komen, en, zoo dit ook thans ge. schiedt, dan begint 't er weer wat beter uit te zien, terwijl het ten slotte niet onmogelijk is, dat de hooge veeprijzen van den laatsten tijd mede eenig gewicht in de schaal werpen. ZONDAG 25 APRIL. Ned. Herv. Gemeentel Hippalytushoef, vm. 10 uur, Ds. Van Beet, Oosterland, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek, Anna Paulowna, v.m. 10 uur, Ds. Vorstman, Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds.' M, van Wichen. - Bevestiging van een Ouderling, Julianadorp, nam. 7.30 uur, Ds. M, van Wichen. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. .3.30 uur, de heer Boon. Hippolytushoef. vm. 10 uur, de heer Dm Den, Oever, nam. 2.30 uur, de heer Deen, Geref. Kerk. Anna Paulowna, voorm. 10 uur en nam.I 2.30 uur, Ds. Van der Leer, van OostenI end (Texel). H. Avondm. Openbare Be- lijdenis. The Star of Hope Mission. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer H. I. Kraak, van Den Helder. ALKMAAR, 23 April. f H Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 430 H.L.'s aangevoerd, waarvanI soort en prijzen als volgt: .68 HL voertar® 78.50; 2 HL rogge, prijs niet genoteerd; jj HL gerst 8.75—9.50; 149 HL haver 7-*;^ HL boonen, w.o. paarde 78. bruine 12.50. citroen 2024, duiven- 7.5010.50 witte boonen 20; 14 HL karwijzaad 23---' 21 HL blauwmaanzaad 22.5024.501 97 «jl erwten, w.o. kleine groene 8—10; Rrau.„ 1025 en vale erwten 1214. Alles per Kg. Handel goed. ALKMAAR, 23 April. ,0g| Andijvie 3.50—12, bloemkool T 14.50-y1;' 6—11, gele kool 3.50, kropsla 1-ojHL' knolselderie 4.80. prei 1.80—3.S0. P^e'-- i 1.30—1.80, rabarber 3.50—6, raapstelen w —1.90. radijs 2.80—5, roode kool selderie 0.50—1.10, spinazie 16—26 8 1.201.80. breekwortelen 0.80, wascli len 10—10 50, witlof I 3—4, II 1-50-4» i ALKMAAR, 23 April. „anbodf Kaasbenrs. Edammer 40 plus, ,„j 25*'" -'--ks, verkocht 2310 stuks, pni® ^1 per 50 Kg. Aanwezig 1 fabriek. Hanac AIKMAAR, Kaasmarkt, 22 April j», Aangevoerd 35, stapels zijnde 9',1.ieiiie| Fahriekftkaas kleine f 19; Boerenkaas f 16.50; Handel goed. WARMENHUIZEN, 23 April. lf(| Rondo' kool 2—2.50, Deensche ynttev. £tJ —1.20, uien 0.60—1.20, grove uien 1oM| peen 50—80 et,., kleine bieten 60 ct- ffjlt 5900 Kg. roode kool, 29800 Kg. Pecn* .,- 01 te kool, S050 Kg. ui-en, 1700 Kg- 1' Kg. bieten BROEK OP LANGENDIJK, 24 ;ele5 Robijn 1.80, Bevel. 2.30, bl. 0arda%veI 1.60, ui-en 0.70-1.40. drielingen 60 0.70—1.40, peen 0.80—1, witlof 4. W- l 2.kroten 0.60—1, roode kool 4 gele kool 3.80—4.90. D. witte 1—1- DUITSCHE LANDBOUWMARKT^' cBrlÜ»1 Groenten en Fruit, 23 April. r"..,sgr»f1'| De handel is matig; eenige v0.° prijzft| ten vonden een rustige markt- Ge"!1! toonen maar weinig verandering- teerd wordt: Holl. koolrapen 9 yT,:n; W": I Kg; Canarische tomaten 57 per y,. nnliï)en I sla 11-15 per 100 krop; Holl- rf°per K 30—42 per 0 Kg.; TIoll. radijs 17-*',' Be bos; Holl. spinazie 2—30 per aar;;' giseh witlof 2830 per 50 Kg-; goM appelen 14—16 per 50 Kg.; L"p,| sav° witte kool 5.50 per 50 Kg.:_ Vé-6.50 knol 3—4 per 30er; Holl. uien r p 50 Kg.; Holl. komkommers 40 kool stuks. Essen: Buitoni. prod.: i oO i —35 per 100 stuks," kropsla 3AV— 100 stuks. ■X

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 2