Huisduinen en het naderende badseizoen ABDIJSIROOP Feestelijke opening met de Pinksterdagen Oud worden Waar gaan we Het dorp maakt zich op voor de ontvangst der badgasten ONZE SCHEERMESJES De kleurwedstrijd „Piepneus en Bibbersnoet" Tegen verstopping. Hebt Gij '1 telkens op de luchtpijpen AKKER' S verstèrkte Migot-avond Licht op voor alle voertuigen Licht op voor alle voertuigen Vergoedingen aan Bijzondere Scholen over 1934 Feuilleton n i -ïrtlrn »rnwvio1/Qtl do AlldPrPH UfimPTl De ouderen van onze lezers en lezeres sen en dan natuurlijk zij, die in de dagen, waarover we het nu gaan hebben, hier woonden, herinneren zich ongetwijfeld, dat een jaar of 40 geleden Huisduinen elk jaar haar eigen feest had. Een feest van drie dagen, dat trouw elk jaar terug keerde. Dat feest, dat was de Huisduiner Kermis op lsten, 2den en 3den Pinkster dag. Dan trokken de Huisduiners en de Helderschen gezamenlijk op en maakten zij een pleizier, dat het een aard had. De goede, oude Huisduinerweg zag er dik wijls uit, als een oude heir-weg, waarop een onafgebroken rij menschen af en aan trok Het is lang geleden, voorwaar. Stil en nog niet geheel uit zijn winterslaap ontwaakt ligt daar thans ons mooie dorp met zijn oude kerkje, met zijn huisjes boven op de duinen en met zijn zomerverblijven. Maardie winterslaap, dat is maar een fabel. Die hou den ze daar niet, geen sprake van. U heeft kort geleden nog kunnen lezen, hoe de Huis duiner jeugd zich vermaakte in Huize „Den nenheuvel", hoe zij daar tooneel ten beste gaven, dat men in de stad niet te zien krijgt. Maar niet alleen de jeugd heeft zich doen gelden, de ouderen, dë verantwoordelijken voor den goeden gang van zaken in de kleine samenleving daar, zij hebben dezen winter op plannen zitten broeden om de bevolking en vooral de neringdoenden zooveel mogelijk van de a.s. zomerdagen te doen genieten. Zij heb ben dat met des te meer élan gedaan, omdat zij begrepen, dat er dezen zomer heel wat zal moeten geschieden, wil Huisduinen als badplaats haar plaats, die zij zoo moeizaam verworven heeft, behouden. En dat is niet voldoende: het welbegrepen streven is om het dorp steeds meer onder de aandacht van Nederland te brengen, opdat er steeds meer zullen zijn, die aan het rustige strand en de mooie duinen hiér de voorkeur zullen geven boven die van elders. Huisduinen gaat dus dezen zomer „wat doen", dat staat als een paal boven water. Om te beginnen: bij de opening van het bad seizoen. Onze inleiding was niet zonder meer een herinnering aan dagen, die geweest zijn, maar om een verklaring te geven voor het feit, waarom de opening van het badseizoen gevierd zal worden als op de wijze, waarvan wij nu gaan vertellen. Men heeft n.1. aan die Kermis van voorheen gedacht, toen vorig jaar besloten werd om een proef te nemen met een kermis in het klein. Nu zal men op Huisduinen bezwaar maken tegen het woord „kermis", want dat mag het feest niet zijn. Goed, het wordt dus geen kermis, maar wat wordt het dan? Welnu, we verwijzen daar voor naar de seizoenopening in het vorige jaar. Hetzelfde karakter als toen zal de seizoenopening dit jaar dragen. Maar het ge heel wordt iets grooter, iets ruimer en iets beter. De bedoeling bij „Huisduiner Belang" zit voor om de menschen van Den Helder en Huisduinen een paar gezellige Pinksterdagen in eigen omgeving te verschaffen. Daartoe zal Huisduinen zich een feestkleed aantrek ken en zullen de zakenlieden en anderen hun best doen om het geheel zoo goed mogelijk te doen slagen. De vermaaksinstellingen zul len hoofdzakelijk ingesteld zijn op de jeugd. Zoo komen er een kinderdraaimolen, een speelgoedkraam, een fietsenmolen, terwijl groot en klein hun hart zullen kunnen op halen aan oliebollen en andere lekkernijen. worden in steeds grootere mate het gesprek van den dag, wegens hun onovertroffen goede eigenschappen en de lage prijs. Pakje van 10 stuks slechts f 0.24 DROGISTERIJ STEINBERG KEIZERSTRAAT 47/9 TELEFOON 522 Specifieke vermaken voor de ouderen komen er eveneens, zooals een zweefmolen en een schiettent, vliegtuigbomsporttent, enz. Er is nog plaats voor een palingkraampje, zoodat we ook dét wel op het feestterrein zullen aantreffen. Wanneer het seizoen geopend wordt? Wel, der traditie getrouw met de Pinksterdagen. Vorig jaar gooiden de standhouders eerst den tweeden Pinksterdag hun tenten open, dit jaar zullen zij het reeds op den eersten Pink sterdag doen. De opstelling van de verschil lende tenten zal zijn in het centrum van het dorp, dus ongeveer van Dennenheuvel af, rond de kerk. Mocht de deelname zoo groot worden, dat hier ruimte te kort komt, dan zal tegenover Dennenheuvel een daar aan wezige open ruimte als feestterrein ingericht kunnen worden. Zoo ziet men, dat de Huisduiners niet bij de pakken gaan neerzitten en dat zij zich met hand en tand zullen verdedigen tegen het isolement, waarin hun dorp anders dreigt te geraken. We wijzen er nog op, dat tijdens de drie Pinksterdagen het feestterrein voor het ver keer gesloten zal zijn, terwijl we ten over vloede even herinneren aan de uitstekende busverbindingen, welke er tusschen Den Hel der en Huisduinen bestaan. We zullen hopen, dat het met de Pinksterdagen mooi weer zal zijn en dat Huisduinen al dadelijk van een groot bezoek zal kunnen profiteeren. Dat zou geen overbodige luxe zijn, want er zullen heel wat mooie dagen moeten komen, willen zij goed maken, wat Huisduinen in den loop van de laatste jaren te kort gekomen is! Veel succes, Huisduiners! Lezing van den heer E. H. Bos voor den Chr. Vrouwen Bond. Gisteravond heeft de heer E. B. Bos, Hoofd van de Chr. M.U.L.O.-school alhier, een lezing gehouden over de psychologie van den ouden dag voor de plaatselijke afdeefing van den Ned. Christelijken Vrouwenbond. Deze lezing, welke zooals elke lezing van den heer Bos, uitstekend verzorgd was en duidelijke ken merken droeg van een gedegen voorbereiding, werd met groote aandacht door de aanwezi gen, meest dames, gevolgd. Alvorens de heer Bos het woord verkreeg, werd de bijeenkomst door zijn echtgenoote, die presidente is van genoemde afdeeling, met gebed geopend. Ge zongen werd psalm 92 8, waarna Mevr. Bos eemge verzen van psalm 9u voorlas. Toen ving de heer Bos aan met zijn causerie „Oud worden". Wij citeeren uit deze lezing het volgende: Oud worden, dat is het schrikbeeld van vele ouderen, die o, zoo graag den ouden dag wil len verschuiven. Er zit in dien afkeer van het stervende leven een natuurlijke weerzin tegen den dood. De dood, die zich niet verdraagt met ons wezen, dat tot het Leven geschapen werd. De natuurlijke reactie tegen het ster ven ligt heel diep in den menschenziel; wij, gewone menschen, vóélen dat slechts. Het valt niet te ontkennen, dat de ouder dom, die aan het sterven normaal vooraf gaat, een zeer belangrijk gedeelte van het menschen- leven uitmaakt. Zeker niet minder belangrijk dan de jeugd en den middelbaren leeftijd. Maar over de jeugd is veel geschreven, over den ouderdom niet. Is het omdat men over dat laatste deel van het menschenleven liever het zwijgen wil bewaren'; Of vindt men den mensch in zijn neergang niet de moeite van het bestudeeren waard? Ouderdom kan toch zooveel verklaren. Het kan zeker het conser vatisme in de kerk, in den staat en in de school rechtvaardigen. Het kan er ook den grond van zijn. Jeugd en ouderdom, zij houden elkander in evenwicht. Dat is harmonie van God gewilde en zelf geschapen harmonie. Toch is zooveel nog vaag te noemen, tot zelfs in de aanduiding nog vaag te noemen, tot zelfs dom, in de leeftijdsbepaling van den aanvang vanden ouderdom. Spreker sprak in dit ver- 0 De animo voor den kleurwedstrijd voor het laatste kinderverhaal is niet 'zoo groot geweest als die voor het vorige, al was ook nu de deel name bevredigend. Het resultaat was in ver houding tot het aantal deelnemers. Het was niet moeilijk een drietal prijswinnaars aan te wijzen en voor de troostprijzen kwamen drie jongens en één meisje in aanmerking. Verder waren er kinderen, die vol goeden moed begon nen waren, maar die het niet verder dan b.v. tien goed gekleurde plaatjes hadden gebracht en de rest, óf heelemaal niet, öf slechts ge deeltelijk hadden gepenseeld. Voor de zomermaanden willen we de kinde ren niet aan den slag zetten en dus wordt de volgende kleurwedstrijd uitgesteld tot het na jaar en dan zal het gaan ommaar dat verklappen we nog niet. Hier volgen de namen van de prijswinnaars: die hun prijsjes tot vanmiddag vijf uur op kan toor af kunnen halen. De kinderen die geen prijs hadden gewonnen, kunnen hun schrift afhalen. 1. H. Tjittes, Oude Kerkstraat 9 2.50 2. Cathariena Dekker, Emmastraat 35 meisjesboek. 3. Johanna de Koster, Reigerstraat 84 kinderpost. Troostprijzen: Louis Daniël Labohm, Soembastraat 19. Marinus Zoons, Weezenstraat 20. Jannie Lagerveld, Lorentzstraat 112. Tom de Roo, Timorlaan 27. band van oude menschen, die niet zoo heel zeldzaam zijn in onze dagen en die de jeugd willen vasthouden, „met zichtbare en onzicht bare middelen". Ouderdom is niet alleen psy chologisch, maar natuurlijk ook somatisch lichamelijk te verstaan. Spr. wil zelfs het somatisch element voorop stellen, omdat het voor het verstaan van verschillende psycho logische kenmerken van den ouderdom van belang is. Onjuist is de voorstelling van het ouder worden als een opgang van de jeugd tot den rijpen mannelijken en vrouwelijken leeftijd, om dan na zijn topprestaties te hebben verricht bergafwaarts te gaan en in seniebele aftake ling zijn levensavond tegemoet te gaan. Ons licham is een verzameling van cellen; biolo gisch staat vast, dat in iedere cel het ver ouderingsproces plaats grijpt. Reeds in het embryonale leven grijpt afsterving plaats en reeds tusschen den 20 en 25-jarigen leeftijd doen zicht ouderdomsverschijselen voor. Lorand schrijft het ouder worden toe aan een vermin derde werking van den schildklier. Spr. toonde vervolgens aan, dat uit de onderlinge verhou ding van den „aanmaak" en den „afbraak" de energie van de cel bepaald wordt. Oorpspron- kelijk heeft de aanmaak de overhand, later de afbraak en... de ouderdom zet merkbaar in. Uit de harmonie tusschen aanwas en afbraak is het welbevinden van den mensch in sterke mate afhankelijk. Hoe krachtiger de afbraak, de arbeid, hoe meer de aanwas daardoor be vorderd wordt, waaruit blijkt, dat hoe harder de mensch werkt, hoe beter het voor zijn wel zijn is. Na aan de hand van enkele voorbeel den geschetst te hébben, die merkwaardige overeenkomst welke er bestaat tusschen den zuigeling en den grijsaard, ging spr. over tot het bespreken van de psychologische ver schijnselen van den ouderdom, tusschen welke en de lichaamsverschijnselen een verband, een correlatie bestaat. Spr. toonde daarna aan, welk een groote psychologische beteekenis de regressie van de geslachtsfuncties hebben en maakte duidelijk hoe correlatief de lichame lijke en de psychologische eigenschappen aan elkander verbonden zijn. Vervolgens gaf de heer Bos een aantal ver schijnselen aan, welke zich bij den ouden mensch voordoen en welke allemaal psycho logisch zijn te verklaren, zooals het zonder eenige critiek roemen van het verleden en daardoor geen belangstelling meer hebben in het nieuwe. Voorts de zucht om de meerdere, de meer ervarene over den jongere te spelen. De slanke lijn is modern. Verstopping en darm traagheid veroorzaken lusteloosheid en maken dik. Het gebruik var, Leo-Pi'ien brengt orde en regelmaat in den stoelgang. In doosjes vanaf 20ct. neem dan bij het eerste verschijnsel, hoe gering ook, dadelijk de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop en Ge zult ondervinden, dat deze voor Uw aandoening hèt aangewezen middel is. Abdüsiroop is een natuurlijk kruiden-mid del. onschadelijk voor maag en hart en deze oude beproefde „genees-cruyden" heelen. verzachten en verstekken de ontstoken en gevoelige slijmvliezen van Uw ademhalings organen goed en giondig. Bovendien bevat de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop de krach tig hoest-bedwingende stof: „codeïne'' welke snel Uw verkoudheid doet „rijpen", de slijm doet verdwijnen, de hoestprikke verdrijft en die prikkelende hoest stopt en bedwingt. Volmaakt onschadelijk voor oud en jong. Daarom noemt men Akker s Ab dijsiroop ,,'s Werelds beste Hoest-siroop". tegen Hoest, Griep, Bronchitis, Asthnia. Verlaagde prijzen» 75 ct., 1.25, f 2.-, f 3.50 p. flacon He': zijn maar heel weinigen onder de oude ren, die zulk een soepelheid blijven behouden, dat ze hun tijd kunnen waardeeren en het jonge geslacht kunnen begrijpen. Naast het kenleven openbaart zich ook een ommekeer in het gevoels- en gemoedsleven. Over het alge meen wordt het minder levendig, minder prikkelbaar, wat labie'.et. Gevolg: een over- geprikkelde emotionaliteit, welke oorzaak wordt van een stelselmatige vereenzaming. De algemeene tendenz bij den ouden dag blijft du3 involutie, regressie, hetgeen ook blijkt in het wilsleven. We kunnen ons indenken, aldus de heer Bos, dat men zich naast de eubiotiek, de kunst om te leven, zich zelfs gewaagd heeft aan een macrobiotiek, de kunst om het leven te verlengen. De Christen zoekt het niet in maat en harmonie zonder meer. Bij hem is het, onder Gods genade, een inkomen in het rhythme der eeuwigheid. Er zijn ouden, die het niet hebben gevon den, het Leven met God, in hun jeugd niet, ook in hun grijsheid niet. Moge God de zielen dezer ouden nog genadig zijn. Daar zijn ook anderen, bij wie de scheiding tusschen de ge wone sfeer van het leven van allen dag en de godsdienstige sfeer min of meer opgeheven is. Zij zijn als Henoch, zij wandelen al met God. Dat is de schoone avond van een lan gen dag, dat is Dood en Leven en Dood in één greep. Dat is afbraak en opbouw tevens. Nadat de heer Bos gesproken had zijn toespraak was met vele citaten verlucht heeft de secretaresse, mevrouw Van Leeu wen, hem den dank van de dames van den Chr. Vrouwenbond betuigd en hem verblijd met een fraai boek. Daarna werd gezamenlijk gezongen Gezang 28 2, waarna de heer Bos voorging in dankgebed. Op Dinsdag 27 April a.s. zal door de Con certzangeres Corry van StaaBeversluis een concert in het Casino-zaaltje worden gegeven, waarvan het programma bestaat uit werken van den Franschen componist Georges Migot. Waar deze zangeres, die o.a. in Frankrijk, Zwitserland en België als soliste optrad, ge durende dit seizoen alhier veel succes oogstte in „Die Schöpfung", zal dit voor den muziek liefhebber zeker een aansporing zijn dezen on getwijfeld interessanten avond niet te verzui men. Deze avond maakt deel uit van een serie muziekavonden ter propagandeering van het werk van bovengenoemden componist, welk werk in Nederland o.a. voor het eerst werd uit gevoerd door het Amsterdamsche Bachorkest o.l.v. Theo v. d. Bijl. In het komende seizoen zal deze tournée op grootere schaal worden her haald, waartoe reeds nu in verschillende groote steden voorbereidingen zijn getroffen. Begelei der is de heer W. Meeuwisse, die tevens als solist zal optreden. De componist zal den avond niet zijn tegenwoordigheid opluisteren. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in het blad van heden. Natuurhistorisch Museum. eiken Woensdagmiddag van 3—6 Week' Zaterdagavond van 7—10 uur, den elk«t Woensdag van elke maand van 8— den eersten Zondag van elke 3—5 u. waarici au,, van Zaterdag 2b April. Casino, 8 u. Eddy Meenk's band. Zondag 25 April. Casino, 3.30 en 8 u. Eddy Meenk's band R. K. Volksbond, 8.15 u. R. k. Tonn„ eeniging „Excelsior". eelver. Maandag 26 April. Casino, 8 u. Concert „Helders Mannenkoor" Dinsdag 21 April. Casino, 8 u. Lezing over muziek. Op- en ondergang van Zon en tijd van hoog- en laag Wafer Wintertijd. April Z 25 M 26 D 27 W 28 D 29 V 30 Mei Z 1 Zon op: ond.: 4.42 4.40 4.38 4.36 4.34 4.32 19.14 19.15 19.17 19.19 19.21 19.23 Hoogwater 7.15 19.15 7.40 8.10 8.40 9.10 9.35 19.45 20.15 20.50 21.25 22.00 4.30 19.25 10.00 22.35 Laagwater 1.10 13.10 1.45 13.50 2.15 14.25 2.40 14.55 3.10 15.25 3.35 15.55 3.55 16.35 Zaterdag 24 April19.42 uur Zondag 25 19.44 uur Maandag 26 April19.45 uur HERMAN NYPELS' KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Toonaangevend en niet duur. Vraagt onze prijscouranten. Vertegenwoordiger te ontbieden, B. en W. stellen voor: 16. de vergoeding, waarop de bijzondere Schoolbesturen krachtens art. 101, le lid, der L.O.-wet 1920 over 1934 recht hebben, vastte stellen: a. voor de Protestantsche Vereeniging; tot Stichting en instandhouding van een School met den Bijbel te Koegras op 653.13; b. voor de Vereeniging „Laat de Kinderkem tot Mij komen" (na aftrek van de school gelden) voor de school aan de Koningstraat op 1346.49; voor de school aan de Kolensteeg (U.L.0.) op nihil; voor de school aan de Kolensteeg (gew. l.o.) op 133.42; en voor de school aan de Keizersgracht op 2159.21; c. voor de Vereeniging van de H. Catharina van Senen te Voorschoten op 3055.91; d. voor de Stichting „Het R.K. Onderwijs": voor de school voor gew. l.o. aan den Pol derweg op 3085.11; voor de school voor U.L.O. aan den Polder weg op 1100.94; e. voor de Heldersche Schoolvereeniging op nihil; 2e. de vergoeding, krachtens art. 101, 9e lid, der L.O.-wet 1920 over 1934 vast te stellen; a. voor de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" op 765.86; b. voor de Stichting „Het R.K. Onderwijs" op 604.36. Annie de HoogNooy 38. „De juffrouw op school heb me alle woordjes geleerd," zei ze bedremmeld. „Daar heb je het weer. Hééft me alle woordjes geleerd, is het." „Dan ken ze het zeker zelf niet, denkt U wel?" „Kén ze het niet..." verbeterde hij gedul dig. Het kind keek hem bewonderend aan. „Praat U altijd zoo netjes?" vroeg ze. „Dat is niet netjes praten, dat is gewoon..." „Gewoon is dan wel erg moeilijk," overwoog ze ernstig. ,,'t Zal wel wennen," zei hij lachend. Hij moest het haar den eersten rvond den besten maar niet zoo zwaar maken. Berta kwam met een blad vol heerlflkheden binnen. Boterhammen met ham en op een apart bordje een spiegelei. En een schaal vól met fruit. Marry klapte in haar handen van blijd schap toen ze dat allemaal zag. Berta kreeg er schik in. Dankbaar was dat kind in ieder geval. Maar wat meneer er mee aanhaalde, dat begreep ze niet goed. Op zulke oogenblikken miste ze Stevens toch echt, die zou er allang meer van geweten hebben. Marry sprong op van plezier toen ze op een diep bord een groot, vet been zag liggen. „Voor den hond," zei Berta. „k Had het al weggegooid, het was van de soep van gisteren." De hond stoof er op af. O, Bobby," riep Marry, „wat heerlijk! Kluif maar lekker..." en toen met een schalksch gebaar haar vingertje naar Paul opheffend, zei ze: „Nou heb u dan toch wèl gejokt, want u zei dat-ie dat morgen pas kreeg." En toen tot Bobby: „Of heeft het baasje zich alleen maar ver gist? Natuurlijk heeft-ie dat, hij jokt nooit hep-ie... eh... hééft-ie zelf gezegd." Paul schoot in den lach. Bijdehandje toch, wat had ze alles direct door. Toen ze flink gegeten had, was ze ineens door en door warm en kon ze niet langer in den stoel uithouden. Ze danste vroolijk de kamer in het rond met Bobby achter haar aan en toen ineens, zonder dat hij er een oogenblik op bedacht was, was ze met een sprongetje op zijn schoot. „Ik wil nooit meer van u weg," zei ze. „En Mammie moet ook hier komen." Ze sloeg de beide armpjes om zijn hals. Wat moet dat nu? dacht hij. Hij voelde zich een beetje houterig. Wat kon hij nu doen? Het kind van zich afstooten, dat ging toch niet. „Mammie komt ook, hè?" vleide ze. „Jij commandeert maar..." zei hij, een beetje met zijn figuur verlegen. „We zullen wel eens zien." Op dat moment begon Bobby een rondedans door de kamer te maken. Hij had zich blik baar tot taak gesteld zijn eigen staart te pakken. Marry gierde het uit. „O, kijk-es, wat lollig!" Paul lachte ook, maar zei toch: „Je moet niet zeggen „wat lollig", je moet zeggen „wat leuk." Ze keek een beetje bedremmeld. „Ja, maar... leuk is lang zoo lollig niet." Hij kneep haar in d'r neusje, keerde zich toen lachend om. Opeens rinkelde de telefoon. Marry schrok geweldig van dit ongewone geluid. Zij zag zijn blik ernstig worden. Zij volgde met gespannen aandacht zijn bewegingen. „Hallo... ja. die ben ik... Wat zegt u, politie,,. ja, dat kind is hier... ik had u direct op moeten bellen, een taxi-chauffeur, dat klopt... wat zegt u? Ja, ik kom zelf wel even..." Marry was in den stoel teruggekropen. Haar blik werd angstig, het ging over haar, dat hoorde ze. Zou ze hier weg moeten? Kwam de politie haar halen of werd ze daar heen ge bracht Ze had een uitdrukking in haar oogen als van een dier dat in benauwdheid zit. Wét zou er met haar gebeuren Wat had die stem aan den anderen kant gezegd?; Ze zag hoe Paul zich naar haar toekeerde, de spieren van haar rechteroogje trokken krampachtig tezamen... Op dat oogenblik gebeurde er iets wonder lijks in hem. Hij zag het vertrokken gezichtje van het kind... Het was of de tijd terug ging, hij was niet meer in dezelfde kamer, maar als kleine jongen in het huis zijner ouders. Hij zag zichzelf weer, bij een onweer, gespannen luisteren naar een harden donderslag die volgde op die angstaanjagende bliksemstralen, hij hoorde zijn moeder, die hem beschermend bij zich nam, weer vermanend zeggen: „Niet zoo met je oogje trekken, Paultje." Een waas kwam voor zijn oogen. Een warm gevoel doorstroomde hem. „O God, zou het dan tóch waar zijnzei hij zacht. En wat Dir.y met al haar argu menten niet had kunnen bereiken, dat deed de r.atuur in één seconde. Hij snelde op het onthutste kind toe en het in z'n armen nemend en kussend, fluisterde hij: „Marjoleintje... m'n eigen kleine Marjo- leintje..." Dan herstelde hij zich. Hij moest weg. Hij was verplicht ze op het politiebureau van een en ander op de hoogte te stellen, anders kreeg hij daar moeilijk heden mee. Maar eerst moest hij het kind de waarheid zeggen. Marry luisterde naar hem, heel stil en heel aandachtig, als naar een mooi verhaal. En toen hij uitverteld was en haar vroeg of ze het niet heerlijk vond, dat ze nu een pappie had. antwoordde ze ernstig: „Ik wel, als Mammie het maar gelooft. Maar dat zal wel, want tante Lottie zei altijd, dat ze haar van alles wijs konden maken. „O, jij kleine wijsneus, kom hier," lachte hij, het kind opnieuw in zijn armen nemend. Dan keek ze hem een oogenblik scherp aan en zijn gezicht tusschen haar beide handjes nemend, riep ze eensklaps uit: „U bént mijn pappie, ik zie het!" „Zie je dat, kleine schat Zeg eens gauw waaraan?" vroeg hij het kind lachend in de oogen kijkend. „Aan uw oogen. Mammie heeft mij eens verteld, dat daar lichtjes in dansten als u lachte. O, daar zie ik ze weer!" Dat had Diny haar dus verteld... Ze had het kind dus deelgenoote willen maken van haar herinnering.Een verlangen naar haar beving hem. Hij kon nauwelijks het oogen blik afwachten dat ze hier met z'n drieën bij elkaar zouden zijn. „Laat ze nog eens dansen pappie, het was zoo loll... zoo leuk." Hij lachte blij en gelukkig en de lichtjes dansten. „Wat zullen we het heerlijk hebben, Marry." „U moet Marjoleintje blijven zeggen „Marry" zeggen alleen de straatkinderen „Wou je nu mij een lesje geven?" vroeg hii Marry zag de lichtjes verdwijnen. „U bent toch niet boos?" „Op jou nooit." „Ik op U ook niet." „Wil je wel bij me blijven, Marrv Marjoleintje, bedoel ik." „Mooi onthouden," prees ze en knikte lachend met het hoofd. „Voor altijd?" Even weifelde ze. Ze zat blijkbaar te over leggen. „Als ik altijd van die lekkere boterhamme tjes krijg... en gebakken eieren en Bobby van die fijne kluiven..." zei ze met een on deugend lachje. „Zoo dik als je arm..." beloofde hij dikker."UW arm' 261 26 ",Want di° is veel „Ik beloof het je. En taartjes krijg je ooK en chocolade..." „En pannekoeken...?" „Die óók." „Heusch?" „M'n woord er op." „En mag Doortje dan een keertje komen. „Wie is Doortje?" „M'n vriendinnetje, die is dol op panne koeken." Onwillekeurig dacht ze aan dien avond waarop ze de hare voor Doortje M' waard had. Wat leek haar dit nu lang geleden... „Natuurlijk mag dat," gaf hij toe. „Ja?" riep Marry verheugd uit. „O papP11 dan blijf ik!" „Prachtig," zei hij. „Maar nu moet ik ^ve weg, schat. Ik stuur Berta wel bij je. Maar nog voor de oude vrouw binne j kwam, had Marry even een apartje M Bobby en het dier naast zich in den s trekkend, vroeg ze, met haar mondje dicht bij zijn oor: „Vind je hem ook niet reuze-lief Bon 7;, En nu wil-ie nog onze Pappie worden oo Voor Diny was de volgende dag de kigste in haar leven. Ze had nauwelijks k nen begrijpen wat Paul haar vertelde. Ze maar steeds het gevoel, dat het een m° droom was waaruit zij straks zou ontwa Maar als het allemaal waarheid was, dan alle leed geleden zijn. Was er eigenlijk ooit leed geweest? Wat beteekende het a gemaakte tegenover dit wonderlijke wonderlijk was het. Ze had niet durven nop dat haar gebed ooit verhoord zou woupen Toen Paul uitverteld was, hadden zeeigen poosje zonder te spreken, ieder in zijn gedachten verdiept, bij elkaar gezeten. Hoe vaak had zij er naar verlangd zoo in haar onmiddellijke nabijheid te de mSt Had haar groote verlangen hem on naar haar toegedreven? Wat was toe groote, dat machtige, wat twee mensche innig tezamen bond? ,„a\ (Wordt vervolgd;-

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6