MAAR HET MOET Texel PRESTO Het Witte Kruis Visscherij NORMAAL IS HET NIET MOGELIJK WEGENS OVERDRACHT VAN ZAKEN Haven van Nieuwediep Markt overzicht Marktberichten Lezing Texelsche Alg. Middenst, Vereeniging Naar het concours op Hemelvaartsdag Dc Harinvangst niet gunstig PAKKEN VOOR HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25/ zwaarder dan de meeste andere. Feuilleton Daarom is het geen wonder, dat onze OPRUIMING in het brandpunt der belangstelling staat. En iedere dag nieuwe koopjes, de één nog grooter dan de ander. Men raakt niet uitgekeken, zooveel moois voor zoo weinig geld. Uw stil verlangen kan nu vervuld worden, het is nu onder Uw bereik. En wat nooit mag in een OPRUIMING, staan wij toe: leder artikel mag binnen 8 dagen geruild worden en wordt onder volle garantie verkocht. Heusch, het is de moeite waard even te kijken bij: Alléén contant Geen zichtzendingen JUWELIER-H0BL06ER-DEN HELOLP Op Gero-artikelen wordt geen korting gegeven Algemeene ledenvergadering. De afdeeling heeft groot succes met een campagne voor ledenwerving. 400 nieuwe leden treden toe. De plaatselijke afdeeling van de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" heeft gisteren in de bovenzaal van café Post- brug. aan het Koningsplein, een algemeene ledenvergadering gehouden. Deze werd te ruim 8 uur door den voorzitter, Dr. W. J. Bakker Jr., geopend, met de mededeeling, dat de bestuursleden mevrouw Delgorge en Dr. v. d. Nieuwenhuizen verhinderd waren aan wezig te zijn. Na lezing van de notulen, welke onveranderd goedgekeurd werden, werden eenige ingekomen stukken behandeld. De heer M. A. Kolster had medegedeeld, dat hij wegens zijn functies in het R. K. parochiale leven niet langer lid van het bestuur kon zijn. ■s. De afdeeling Haarlem zal voorstellen om in de plaats van het afgetreden hoofdbestuurslid, Dr. Brenkman (voorzit ter), den heer J. Kamman te benoemen. Deze mededeeling werd met vreugde ont vangen en de vergadering besloot om deze candidatuur met kracht te steunen. Het jaarverslag. Aan het jaarverslag van den secretaris penningmeester, den heer K. J. Tiemes, ont- leenen wij het volgende: Algemeene beschouwingen. Het bestuur bestaat uit: De heer W. J. Bakker Jr., Voorzitter. Mevrouw A. DelgorgeMeyers. B. A. Ketnerde Jongh. De heer P. van Dalen. M. A. Kolster. P. v. d. Nieuwenhuizen. J. Smit. K. .Tiemes, Secretaris- Penningmeester. Ledenaantal. Het aantal leden bedroeg 31 December 1935 2799 en op 31 December 1936 2616; alzoo een vermindering van 183 leden. Het einde van het jaar en in het begin van 1937 is een groote campagne voor het aanwerven van nieuwe leden op touw ge zet en wij kunnen reeds nu verklaren, dat het een succes is geweest. (De Voorzitter deelde later mede, dat door een ledenwerving, welke hoofdzake lijk gevoerd werd door den magazijnbe heerder, ruim 400 nieuwe leden tot de af deeling zijn toegetreden). Ontsmettingen. Het aantal ontsmettingen gaat gelukkig jaarlijks achteruit; in 1936 hebben slechts 3 ontsmettingen plaats gehad. Wijkverpleging. Het aantal bezoeken, afgelegd door de Zusters Koppes en Willemse en zoo noodig bijgestaan door Zuster van der Lans bedraagt 6528. Huisverzorging. In 1936 is 32 keer hulp in huishouding aan gevraagd. Door 10 geneesheeren werd één of meer malen hulp aangevraagd. 12 huisverzorgsters verleenden hulp in de gezinnen; in totaal werd er 570 dagen hulp gegeven. Aan onvermogenden zijn 86 dagen hulp in de huishouding gegeven. Kinderhygiëne. Aan het Consultatie-Bureau voor zuigelin gen werden: ingescmhreven 496 zuigelingen v. j. 548 consulten gegeven 5880 6189 ingeschreven 185 kleuters 219 Er werden 1730 huisbezoeken gedaan en 494 ziekenbezoeken, waarvan 3 transporten. Badhuis. Douchebaden 1758, vorig jaar 1525. Zweminrichting: hiervan werd gebruik ge maakt: in 1936 door 601 dames en 526 heeren 1935 939 en 683 Evenals vorige jaren komt ook nu weer een woord van lof en dank toe aan onze 3 zusters, die met zooveel liefde en toewijding haar moei lijke taak vervullen. Ook een woord van dank aan onzen maga zijnmeester, den heer Van Andel. Wat de Rekening en Verantwoording over 1936 betreft, deze werd zonder op- en aan merkingen gearresteerd. De inkomsten heb ben 15.701.04 bedragen, de uitgaven 15.943.78, zoodat er een nadeelig saldo is van 242.74. Nadat door den voorzitter rapport was uit gebracht over de door de afdeeling op de al gemeene vergadering van het „Witte Kruis" gedane voorstellen, welke geen succes opge leverd hebben, (zoodat b.v. de zeer dure ont- smettingsdienst te Alkmaar gehandhaafd blijft), werd op voorstel van de commissie tot het nazien van de beschieden van den pen ningmeester dezen laatste onder denkzegging décharge voor zijn beheer verleend. Verkiezing van 2 bestuursleden. Voorzien moest worden in de vacatures, ontstaan door het bedanken van de heeren J. Kamman en M. A. Kolster. In de vacature- Kamman werd benoemd de heer A. M. En- gelmann en in de vacature-Kolster de heer K. Bouma. De rondvraag leverde in zooverre iets op, dat we in antwoord op een desbetreffende vraag van den heer De Bie vernamen, dat het be stuur de plannen tot het stichten van een douche-bad in studie heeft. Om 9 uur legde Dr. Bakker de laatste hand aan deze vlot verloopen vergadering. Aalvisscherij in het IJsselmeer, De koude der laatste dagen, waaraan maar geen einde schijnt te willen komen, is waar schijnlijk oorzaak, dat de vangsten van aal in het IJselmeer van niet groote beteekenis zijn. De prijs blijft zich daardoor zeer goed houden, maar de eindresultaten zijn voor de vaartuigen niet groot. In de binnenvisscherij blijft het altijd nog een strijdpunt wat betreft den maat op aal. Er is een categorie, die den minimummaat wil gesteld zien op 30 cm, maar van andere zijde klinkt daartegen ernstig protest en deze willen vasthouden aan de 25 cm-maat. De laatste groep beweert, dat, wanneer de minimummaat wordt verhoogd, hun bestaan wordt bedreigd, want dat er dan zulke ge ringe vangsten zullen worden gemaakt, dat er steeds een ontoereikende besomming zal worden verkregen. Toch is voor IJselmeervisscherrj de mee ning uitgesproken, dat invoering van de 30 cm-maat zal leiden tot verhooging van den aalstand in dat watergebied. Er bestaat daarom mogelijkheid, dat er zal komen een maatbepaling voor het IJselmeer en één voor de overige vischwateren. Vooral de visschers op de benedenrivieren verzetten zich hardnekkig tegen verhooging van den maat, en voor hun argumenten heeft de overheid schijnbaar oor. Daarentegen komt uit Noord-Holland tel kens het voorstel om den maat te brengen op 30 cm. Zelfs is indertijd aangetoond, dat bij schifting tot visch van 30 cm er een grootere besomming werd verkregen dan wanneer de schifting had plaats gehad tot 25 cm. Een paar visschers-collega's hadden met 100 pond gevangen aal de proef in dat op zicht genomen. De een schiftte er de kleine beneden den 30 cm uit en de andere deed dat tot visch van 25 cm. Het resultaat was zoo als boven gezegd. Dat is wel een stevig argument voor ver hooging van den minimummaat, maar het zal niet gemakkelijk zijn om de andersmeenenden tot andere gedachte te brengen. In Denemarken heeft men sedert jaren den maat van 35 cm en de aalstand is daardoor sterk opgevoerd, zoodat het eigenlijk wat be vreemding wekt, dat men hier te lande ook een dergelijken maatregel niet tot stand heeft weten te brengen. Garnalenuitvoer naar België. Zooals men weet, is er in Belgische vis- scherskringen veel klacht over den invoer van Hollandsche garnalen, die oorzaak is, dat de prijzen voor hun garnalen niet voldoende hoog worden geacht om het bedrijf loonend te doen zijn. Men is tot dit protest gekomen, toen het bleek, dat men in België gebonden was aan een overeenkomst met Holland, waarbij een bepaald kwantum garnalen moest worden toegelaten. Van Belgische zijde had men gedaan alsof een dergelijke overeenkomst niet bestond en meende de garnalen niet te moeten toelaten. Maar van Hollandsche zijde werd hun toen aan het verstand gebracht, dat er nog zooiets als een overeenkomst bestond. Er was dus niets aan te doen, de garnalen- invoer bleef bestaan. Maar met 1 Mei vervalt deze overeenkomst en nu is van Belgische visscherszijde alles in het werk gesteld om de overeenkomst niet te hernieuwen. Men is bij Minister Spaak op audiëntie ge weest en deze heeft de toezegging gedaan volgens het Visscherij blad voor Ostende dat althans voor de wintermaanden de Bel gische grenzen voor den invoer van Holland sche garnalen gesloten zullen blijven. Dat is voor onze garnalenvisscherij weer een leelijke klap op den wiek. En nu men dit weet, kan er misschien nog een poging worden gedaan om een dergelijk besluit afgewend te krijgen. Puf verbod „De Telegraaf" snijdt ook aan het vraag stuk van het behoud van het vischbestand in de Noordzee; en dat naar aanleiding van de conferentie, die te Londen is gehouden en waarover ook wij hebben geschreven. Men komt daar tot dezelfde conclusie, n.1. dat, wanneer deze bepalingen van kracht, ook voor ons land, zijn geworden, er een puf- verbod is ingevoerd, al draagt dat dan niet dien naam, maar dat het op hetzelfde neer komt. Zooals al sedert jaren uit den treure door de tegenstanders van een pufverbod is aan gevoerd, zouden de visschers, die de puf aan brengen, de eendenhouders en de vischmeel- fabricage van een pufverbod groote schade ondervinden. Hoewel misschien alles reeds in kannen en kruiken is, zal het toch waarschijnlijk geen kwaad kunnen, dat men nog tracht dit alles afgewend te krijgen. Niet omdat men geen voorstander er van zou zijn om den vischstand in de Noordzee op te voeren, maar omdat herhaaldelijk is aangetoond, dat het niet-aanbrengen van de puf bevorderlijk zal zijn tot verhooging van den vischstand. Immers, de vernietiging van jonge visch zal op even groote schaal doorgaan, omdat nu eenmaal de krachtige voortstuwing bg het visschen onherroepelijk leidt tot het vernieti gen daarvan. Het is niet te verwonderen, dat de visch- meelfabricage, die de dreiging van een puf verbod al sedert jaren als een schaduw op haar bedrijf voelt, op middelen zint om aan plaatsvervangende grondstof te komen. Daar in is ze tot dusverre niet geslaagd. Het is daarom, dat ze sterke interesse toont voor de fileering van visch, omdat 3/5 van het vischgewicht, bij fileering, als afval ten goede zou komen aan de vischmeel- fabricage. Echter is hier te lande de fileering nog in de kinderschoenen. De grootste belemmering tot een grootere ontwikkeling is, dat er niet een geregelde beschikking is over rondvisch (kabeljauw b.v.) en dat de prijs van het aan gevoerde product te sterk aan ^)rijsschomme- ling onderhevig is, zoodat er geen basis kan gevonden worden voor het distribueeren van deze filets tegen prijzen voor den consument, waarin een niet al te groote variatie voor komt. „De Telegraaf" hoopt op voorbereiding van maatregelen van vergoeding. Ook wij hopen dat, maar zou het niet ge zonder zijn, dat de bepalingen nog eens gron dig onder de loupe werden genomen en dat men de bedrijven liet voortbestaan? Dat zou de kracht van de daarbij betrok ken menschen niet verlammen en zou bijdra gen tot het in stand houden van een sterk stuk volkskracht. Zal hierover het laatste woord zijn ge sproken We kunnen het haast niet aannemen. Goede vischprgzen te IJmuidcn. Ondanks weer het groote aantal loggers, dat Maandag aan de IJmuider markt was, waren de vischprijzen goed te noemen. Zoo wel plat- als rondvisch toonden een uit stekend prijsbeeld. Tarbot haalde tot 1.15 per kilo en tong tot 1.36. De scholprijzen waren zeer bevredigend en ook die van rondvisch mochten op een goede markt aanspraak maken. Een paar trawlers maakten een besomming boven de vijfduiaend gulden; één kwam zelfs in het luwtje van de zesduizend gulden. Maar ook de loggers konden over het ge heel tevreden zijn. 26 April 1937. Vertrokken naar Rotterdam de Nederland- sche proefstoomer „Merkus". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Mavis". Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Ned. m.s. „Ansea". Aangekomen van Huil en vertrokken naar Harlingen het Ned. m.s. „Immingham". Ned. m.s. „Zwarte Water" na gedane proef - stooming naar Rotterdam vertrokken. T.B.C. Vr\je Markt De aanvoer van T.B.C.-vrije koeien was v groot, er werden 41, bijna alle zeer melkkoeien aangevoerd. Er werd een lever dige handel gedreven, de prijzen liepen Va 185.tot f 235.Deze markt trok ze veel belangstelling, ook waren kooplieden van buiten deze gemeente aanwezig. Aan de gewone markt werden nog heel w nuchtere kalveren aangevoerd, hoewel niet zóó veel meer als vorige week. De prijzen bleven ongeveer gelijk, middenprijs 8.50 ner stuk. De wolvee-aanvoer bestond uit een twaalftal schapen, waarbij enkele met een lam. 't Was geen eerste kwaliteit vee, prijzen pl.m. 24.-_ per stuk. Varkens op de boerderij doen 24 k 24% cent per pond. Biggen deden op de markt een goe. den prijs, gemidd. 12.per stuk. Aan de eierenveiling bleef de prijs der eieren geheel gelijk aan die van vorige week. Aangevoerd: 41 koeien 185235; 3 pinken 100—110; 12 schapen 22—30; 47 kalveren 514; 14 biggen 9—16. Aangevoerd 95097 kipeieren. 58—62 kg 2.64—2.90; 64—66 kg 2.90—3.05- 68—79 kg 3.00—3.30; 50—56 kg 2.40—2.65'. De heer D. J. Scheffel, secr. v. d. Kamer v. Koophandel spreekt Maandag 3 Mei in hotel „Texel "v. d. Middenst. Ver. Onderwerp: „Wat is de K. v. K. en wat doet zij in 't be lang v. h. Bedrijfsleven?" en „Wat is 't Han delsregister?" Oosterend. De muziekvereeniging „Excelsior" te Oosterend zal op Hemelvaartsdag naar Hoorn gaan, teneinde deel te nemen aan het con cours van Harmonie- en Fanfarecorpsen, uit geschreven door den Chr. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen, ter gelegenheid van het 12%-jarig jubileum van de Chr. Muziekver eeniging „Crescendo" te Hoorn. Het verplicht nummer, dat daar gespeeld moet worden zal zijn „Travail et Progrès". Het marschnummer is „Volle Wind". Door de heeren Gebrs. Plaatsman te Oosterend zijn vier kamers in zee geplaatst voor de haringvangst. Tot heden wordt daar- evenwel slechts zeer weinig haring gevangen. SpexzóaJje CZcuTJ&ioclLngf VOOR DE SCHOONMAAK i-: l'T'v.v door Annie de HoogNoojr 40. „Net als u zoo vaak aan mij doet, van die negertjes, die in een doek op hun moeders rug hangen?" ,,'n Klein beetje anders," lachte nij. „Maar ga nu naar bed pop, 't is hoog tijd." ,,'t Is nèt zoo naar als u er niet bent..." „Maar vrouwtje, je ligt toch in je bed. En Mammie is toch thuis." „Ik zei het' ook niet voor mezelf. Mammie vindt het zoo naar, u hebt altijd wat anders te doen," zegt ze. Er trok een rimpel tusschen zijn oogen. Be gon Diny nu al? En nu liet hg nogal zooveel werk achterwege. Hij moest haar dat eens onder het oog brengen. Hij had aan tafel wel gemerkt, dat ze anders was dan gewoon. Ze moest niet humeurig beginnen te worden, daar kon hij absoluut niet tegen. „Welterusten pappiezei Marjoleintje zoet. Ze was een beetje onder den indruk. Pappie keek ineens zoo ernstig. Had ze mis schien iets gezegd wat niet goed was? „Welterusten schat!" zei hij. Hij kuste haar. Meteen had ze zijn gezicht te pakken. „Pappie," fluisterde ze heel dicht aan zijn oor, „heeft U niet éven tijd om me naar bed te brengen?" Hij keek naar het smeekende gezichtje, zoo dicht bij het zijne. Dan raadpleegde hij zijn horloge. „Nu, vooruit dan maar." „Op Uw schouders?" vroeg ze opgetogen. „Gauw dan, een, twee, hup!" „O, pap, wat leuk! Nu draven, steigeren! O, hou me vast! Pappie, ik rol, o, daar gaan we allebei...!" Ze rolden samen lachend en hijgend over den divan. Op dat oogenblik kwam Diny binnen. Haar gezicht stond verstoord. „Ik dacht dat je geen tijd had, zei ze op koelen toon tot Paul. „Moest je daarvoor zoo veel vroeger van tafel opstaan?" Hij wilde antwoorden, maar bedwong zich. Zijn gezicht stond scherp. „Ga maar naar bed, Marjoleintje," zei hij. „De aardigheid is er al weer af." Hij greep zijn tasch en ging de kamer uit. „Tot straks," zei hij kort. Op straat gekomen gooide hg zgn hoed wat achterover. De frissche avondlucht deed hem goed. Wat wilde Diny nu? Ze moest toch be grijpen dat hij zijn werk had en dat ze dus niet doorloopend beslag op hem kon leggen. De eerste weken had hij zich zooveel mogelijk aan haar gewijd, ook al om haar spoedig aan de nieuwe omgeving te doen wennen. Maar daarna had zijn werk hem weer opgeëischt. Diny zag de noodzaak er blijkbaar niet van in, dat hij zich daar geheel en al aan gaf... Meer dan eens moest hij zijn misnoegen verbergen als hij bemerkte hoe weinig zij met hem meeleefde. Dat was vroeger zoo heel an ders geweest en hij had er geen oogenblik aan gedacht, dat ze in dit opzicht veranderd zou zijn. Ze had jarenlang haar eigen leven ge leefd en moeilijke tijden doorgemaakt, het was dus heel begrijpelijk, dat ze anders over de dingen was gaan denken. Maar inplaats van dieper, beschouwde zij alles oppervlak kiger dan tevoren. Soms leek het hem ook of ze niet tevreden was. Of ze zich van haar nieuwe leven een andere, een mooiere voorstel ling gemaakt had, ofschoon dat nauwelijks in te denken was. Ze had immers alles wat haar hart begeerde en hij kwam haar in haar wenschen zooveel mogelgk tegemoet. Dat hij niet voortdurend bij haar kon zit ten, dat liet zijn werk niet toe, daar moest zij zich maar aan gewennen, daar was een maal niets aan te doen. Ze was wel veranderd, z'n vrouw. Meer nog in karakter dan in uiterlijk. Haar zachte, aanhankelijke natuur van vroeger had plaats gemaakt voor een zelfstandigheid, die hij vond, dat slecht bij haar persoon paste. Waar ze vroeger gezwegen zou hebben, kwam ze nu meer dan eens met scherpe opmerkingen. Ook ten opzichte van het kind kon ze dik wijls zoo'n vreemde houding aannemen. Had ze hem eertijds zelf niet de liefde voor Mar joleintje als het ware opgedrongen? En nu kwam het hem mengimaal voor, dat zij jaloersch was op zijn liefde voor het kind. Hg moest toegeven, hij was dol op Mar joleintje. Meer nog dan Diny was zij een stuk van zijn leven geworden. Dat kleine ding met haar gouden hartje. De gedachte aan het kind verdreef zijn droefgeestige over peinzingen. Hij moest het allemaal niet zoo zwaar opnemen. Diny en hij waren een beetje aan elkaar vervreemd, het zou met den tijd wel beter worden, daar was hg niet bang voor. Marjoleintje lag in haar bedje te woelen. Ze kon maar niet in slaap komen. Waarom had Mammie nu weer zoo kribbig tegen va der gedaan? Dat deed ze den laatsten tijd aldoor en dan werd Pappie boos. Als je toch wist dat iemand daar kwaad om werd, dan deed je dat toch niet. Het was net zoo prettig geweest, dat spelletje. Met Mammie kon je nooit zooiets doen, die hield daar niet van. Waarom had ze nu straks weer tranen in haar oogen gehad? Ze was expres haar neus gaan snuiten om het niet te laten merken, maar zij, Marry, had het toch gezien. Toen was ze maar stilletjes de kamer uitgegaan en haar bedje ingekropen. Maar nu had ze toch wel een beetje spijt, dat ze Mammie niet eerst even een nachtkusje gegeven had. Ze had ook zeker gedacht dat ze nog wel even boven was gekomen. Dat deed ze meestal 's avonds. Zou ze het nu vergeten zijn? Ze moest haar maar even roepen, want zon der nachtkusje van je moeder kon je toch niet slapen. „Mam-mie!" riep ze, met een grooten uit haal. Ze hoorde niets. „Maha-mmieü' riep ze toen, veel luider. Ze hield haar oortje luisterend naar de deur. Ha, daar kwam wat aan! Wat slofte Mam mie, dat deed ze nooit. Ze wachtte even, zag toen Berta haar ka mertje binnen komen. „O, ben jij het? Ik riep om Mammie." ,,Je moeder is de deur uitgegaan." „Waar naar toe, naar Pappie?" vroeg het kind verwonderd. „Nee, naar de bioscoop." „Hoe kan dat nu, zonder Pappie?" „Dat kan heel goed. Je Vader heeft geen tijd, dat weet je. Maar ga nu maar gauw sla pen. Kom, ik zal je eens lekker toedekken." „Mammie heeft me niet eens een nacht zoen gebracht," mokte het kind. „Nou, dat heeft ze misschien vergeten." „Zooiets vergeet je toch niet, Berta. Ze vergeet het anders nooit. „Je Mammie komt straks wel even bij je voor ze naar bed gaat, dat zal je zien. Lig je nou lekker? 't Groote licht kan wel uit, hè? Waarom geef je nou geen antwoord, wat is er?" „Berta," zei het kind, met haar kopje half onder de dekens vandaan, „ik vind het leven zoo naar..." Berta lachte. „Hoor zoo'n wgsneus. Neen, die is goed! Zoo'n kleine oliebol, die vindt het leven al naar..." Zij sloeg lachend met de hand op haar heup. „Moet je daar nu zoo om lachen?" vroeg het kind teleurgesteld. „Had ik het maar niet gezegd... je begrijpt het toch niet." „Ik begrijp alles wat je zegt, Marioleintje zei de meid goedig, eigenlijk een beetje ver legen door het ernstige gezicht van het kind. ..Je kunt nooit eens wat tegen groote men schen zeggen, die lachen je altijd uit,.. En dan vertellen ze later aan anderen precies wat je gezegd hebt. En het is nèt zoo dom..." „Wat is dom?" „Te lachen om iets wat je niet begrgpt. Dat zegt de juffrouw op mijn nieuwe school tenminste. Die wordt wat kwaad als de kin deren om alles lachen wat ze zegt." „Maar kind, iedereen zou toch lachen als ze hoorden, dat jij htt leven naar vindt... En waarom? Je hebt alles, mooie kleeren, speel goed, een vader en moeder die veel van je houden..." „Maar die altijd ruzie maken..." klaagde ze. „Ruzie maken ze niet, dat is niet waar, Marjoleintje." „Is dat soms geen ruzie maken als je leelgk naar elkaar kijkt en de eene met de deuren slaat en de andere bijna altijd huilt?' „Ze zi'n toch ook dikwijls heel lief met elkaar." „Ja. maar toch ben ik altgd bang, dat het even daarna weer anders is. Je weet nooit goed wat je aan groote menschen hebt. Vroeger huilde Mammie altijd omdat Pappie niet bij haar was en nu hij er is, nu huilt ze weer. En dóArom vind ik het leven naar, omdat ik soms zelf ook niet meer weet of ik lachen of huilen moet." „Je bent veel te wijs voor je leeftijd. Je moet heelemaal nog niet over zulke dingen denken. Je moet spelen en pret maken, dat hoort bg een kind. Wat deksel nogtoe, ik kan me kwaad maken, als ik denk wat er allemaal in jouw kleine hoofdje omgaat. Dat is nog geen negen jaar en dat praat als een mensch van veertig." „Zal je er niet met Mammie over spreken, Berta?" „Wel nee," zei de meid en het kind toedek kend vervolgde ze goedig: „Als je nog-es wat hebt, wat je hindert, dan kom je er maar mee bij mij. En dan ga je er niet over liggen den ken, goed begrepen?" Het kind knikte. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6