Sport Een meeuwen-plaag in Nederland Meubelen, De schermwedstrijden Adelborsten-Cadetten Zeilen Wielrennen D.O.K,-nieuws Watersport Mooie prestatie van de Zilvermeeuw Gymnastiek O.K.K» heeft succes in Alkmaar Legerberichten De vlaggen uit Marineberichten Stoomvaartberichten Uit het politierapport Vischafslag Den Helder Vischafslag Oudeschild Bij ZWAGERMAN VERSCHE TONG EN blanke SCHELVISCH Voor Kwaliteit BAKKER'S Aardappelhuis, Te ver gedreven bescherming der broedplaatsen heeft de normale ver houdingen in de vrjje natuur verstoord De heer K. schrijft in het H.bl.: Wij hooren van muizen- en insecten plagen, die om de zooveel jaren ons ge- heele land of een deel er van bestrijken, maar van meeuwenplagen hadden wij tot voor kort nog maar heel weinig verno men. En toch geldt het hier een uitge breid verschijnsel, dat meer dan gewone aandacht waard is. Niet alleen vindt men voortdurende klachten in de natuurhisto rische tijdschriften, doch men is ook reeds bezig geweest om het euvel, dat voor on zer vogelstand in zijn geheel beschouwd zeer bedenkelijk is, daadwerkelijk te be strijden. Men heeft hier te doen met de gevolgen der uitstekend bedoelde bescherming van de broedplaatsen van zilver- en kapmeeuwen, die zich op verschillende plaatsen zoodanig hebben uitgebreid, dat de .normale1' verhou dingen in de vrije natuur verstoord zijn ge raakt en de roofzucht der vogels zich zoo heeft uitgebreid, Jat de pluimveehouderij er schade onder lijdt en allerlei zwakkere en juist nuttige vogelsoorten verdreven worden. Zeer ernstig is de klacht in een driejaar- lijksch rapport van den heer A. de Graaf uit Vlaardingen over het optreden der meeuwen in het natuurmonument De Beer bij Hoek van Holland, verschenen in een der jongste num mers van „De Levende Natuur". Hij schrijft, dat de zilver- en mantelmeeuwen in 1936 onder „de broedsels ware slachtingen hebben aange richt. Zij groeien vast in tal en last ja, ze groeien ons boven het hoofd „als niet bijtijds wordt ingegrepen." Van Texel vooral komen klachten over het rooven van kippeneieren, maar alge meen is de klacht over het rooven van eieren en jongen van sterns en weide vogels. Hier en daar blijft niets van de broedsels over. Volgens den heer De Graaf betreft het op De Beer meeuwen, die daar niet broeden, hetgeen vrijwel overal elders het geval is. Ongetwijfeld is er alle reden om dit over- bevolkingsvraagstuk in de vogelwereld ern stig onder de oogen te zien. Wij hebben, zooals de technische leider van het Vogeltrekstation Texel, dr. W. H. van Dobben, hei. eens heeft uitgedrukt, slechts één keus: öf wij moeten de meeuwen intoomen, óf wij moeten op den duur een serie niet minder interessante vogel soorten verliezen. Het is natuurlijk niet pret tig, van vogelbeschermingstandpunt be schouwd, om maatregelen te moeten nemen tegen deze prachtige dieren, die onze duinen en stranden, en des winters onze steden, zoo fleurig verlevendigen, maar men mag niet uit sluitend het sentiment doen spreken. Zou men de natuur zelf haar gang laten gaan in het vertrouwen, dat dan alles wel weer terecht zal komen, dan staat te vreezen, dat de meeuwenplaag een ramp wordt voor talrijke vogelstoorten, want juist de menschen zelf hebben de oorspronkelijke verhoudingen ge heel verstoord, o.a. door een te vér gedreven bescherming, de voedering der vogels in den winter, zooals vooral in de groote steden ge beurt, de vischerij met haar afval (IJmui- den!), waarbij dan nog komt, dat de zilver meeuwen veel sterker zijn en ouder worden dan de door hen verdreven wordende teerdere soorten. Zilvermeeuwen kunnen 2025 jaar oud worden. Wij mogen gerust aannemen, dat eilanden als Vlieland, Schiermonnikoog en Rottumer- oog, die geheel of gedeeltelijk broedkolonies van zilvers geworden zijn, arm aan andere soorten geworden zijn. De studie inzake de verovering der Vlihandsche duinen door de zilvermeeuwen, gepubliceerd door dr. Van Dobben, is in dit opzicht uiterst leerzaam. Op het veel grootere Texel kan de bedreigde vo gelstand zich naar elders op het eiland ver plaatsen, maar zulks is lang niet overal mogelijk. Rationeel ingrijpen. Wat moet er nu worden gedaan om deze plaag den kop in te drukken? Het vraagstuk heeft twee kanten. In de eerste plaats moet op de eilanden en andere broedplaatsen, waar de meeuwen schade aanrichten, hun levens ruimte zoodanig worden beperkt, dat hun aantallen niet meer in staat zijn schade aan te richten. In de tweede plaats moet deze beperking van dien aard zijn, dat er des zomers op een beroemde broedplaats als De Beer geen roovende meeuwenmassa's meer kunnen komen, die daar in korten tijd als het jonge goed opruimen. Op rationeele wijze moet hier worden ingegrepen. Beide vraagstukken zijn niet gemakkelijk op te lossen. Niemand zal willen meedoen aan een roekelooze opruiming van eieren en jon gen in den broedtijd. Op Vlieland is het gelukt, de zilvermeeuwen op een bepaald terrein te concentreeren. Voor dit doel werden de eieren buiten dit terrein geraapt of geschud; de ge concentreerde broedplaats ligt vrij ver van de aardigste broedplaatsen der andere vogels, hetgeen van veel belang is voor de beteugeling van hetk waad. Of deze bestrijdingsmethode nog steeds voortgang vindt is ons niet bekend, doch het ligt voor de hand te veronderstellen, dat deze methode, wil zij afdoende zijn, ook elders moet worden toegepast. Alle meeuwenkolonies, en dat zeker de heel groote, die duizenden broedplaatsen tellen, moeten onder controle staan. Zoo heel moeilijk zal het niet zijn deze contröle goed te doen slagen, mits natuurlijk de noodige krachten beschikbaar zijn om deze controle te verrich ten. Men kan de kolonies vrij gemakkelijk in de hand houden in verband met het feit, dat de meeuwen standvogels zijn en gehecht aan hun broedplaatsen, kan men verwachten, dat mettertijd ook de plaag op De Beer tot een draaglijker proportie kan worden beperkt. Van de schadelijke overbevolking aan zilver meeuwen zal men zich moeten ontdoen. De kap- of zwartkopmeeuwen, die op Texel en ook aan het Zwanenwater over last veroorzaakten, kan men door rapen der eieren gemakkelijk intoomen, daar zjj er licht toe komen om zich te verplaatsen. Men kan hen dwingen naar plaatsen te verhuizen, waar zij heel weinig schade kunnen doen. Elk geval vereischt natuur lijk deskundige zorg. Op Schouwen worden zij, ten nadeele van andere soorten, niet beperkt omdat hun eieren voor de pachters niet of weinig minder waar devol zijn dan die van de groote sterns. Intusschen hebben de eider- en berg eenden, die hier broeden, het nog steeds hard te verantwoorden, vooral de bergeenden. In de jongste aflevering van „De Levende Na tuur" deelt dr. Van Dobben mede, dat in het seizoen 1936 op het geheele wad bij Vlieland, waar jaarlijks zeker op z'n minst 1000 paar bergeenden hun jongen trachten groot te brengen, practisch geen jong tot zijn recht gekomen is. Verder noemt hij de op Vlieland toegepaste raap- en schudmethode een Sisyphus-arbeid. Z.i. moet het aantal meeuwen onmiddellijk verminderd worden. Het middel daartoe is eieren vergiftigd met strych nine. „Wie er voor terugschrikt, heeft de rijke verscheidenheid in onze duin-reservatei opgegeven". Geen non-interventie! Dat is ook ons standpunt. (Red. Alg. H.bl.) In verband met de omstandigheid, dat vele adelborsten gedurende de zomermaanden een practische reis maken, en dus niet beschik baar kunnen zijn voor de jaarlijksche scherm wedstrijden, die door den Koninklijken Offi ciers Schermbond worden uitgeschreven, is men er in de laatste jaren toe overgegaan, de équipe-wedstrijden op sabel en degen vroeger te houden. Deze wedstrijden zullen dan om beurten in Breda of in Den Helder plaats vinden. Zaterdag j.1. had een ontmoeting plaats in de Gymnastiek- en Sportschool op 's Rijks Werf, Beide inrichtingen werden door 2 équipes, elk 3 man sterk, vertegenwoordigd. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop. Er heerschte een gezellige drukte en er was een sportieve geest te bespeuren. De uitslagen waren als volgt: Degen. K.M.A. I—K.M.A. II. t Deze wedstrijd werd op zeer overtuigende w(jze door K.M.A. I gewonnen, n.1. met 8 gewonnen partijen, 6 ontvangen treffers tegen 1 gew. partij en 17 ontv. treffers. Kon. Inst. IKon. Inst. II. Bij dezen kamp waren de verschillen minder groot. Kon. Inst. I won met 5 gew. part. en 13 ontvangen treffers tegen 3 gew. part. en 15 ontv. tr. Kon. Inst. I—K.M.A. I. Ook deze wedstrijd werd door de adelbor sten gewonnen, het was een- harde strijd en zjj wonnen het ook maar net. 5 gew. part., 12 ontv. tr. tegen 4 gew. part., 10 ontv. tr. Kon. Inst. H—K.M.A. I. Dit werd door de gasten gewonnen, b gew^ part., 9 ontv. tr., tegen 3 gew. part., ontv. tr. Kon. Inst. II—K.M.A. II. Deze partij was voor het Kon. Inst. 6 gew. part., 12 ontv. tr.; 2 gew. part., 16 ontv. tr. Kon. Inst. I—K.M.A. II. Op gemakkelijke wijze door het Kon. Inst. gewonnen met 7 gewonnen partijen tegen 2. Het resultaat van het algemeen klassement luidt: le prijs Kon. Inst. I met 17 gew. partijen. 2e prijs K.M.A. I met 18 gew. partijen. 3e prijs Kon. Inst. II met 12 gew. partijen. 4e prijs K.M.A. II met 5 gew. partijen. Sabel. Hier wisten de gasten met overtuigende cijfers te winnen. De adelborsten hebben hier niet veel succes gehad. K.M.A. I—K.M.A. II 7—2 D.w.z. 7 gewonnen partijen voor K.M.A. I tegen 2 voor K.M.A. II. Kon. Inst. IKon. Inst. II 72 Kon. Inst. I—K.M.A. II 6—3 K.M.A. IKon. Inst. II 81 K.M.A. IKon. Inst. I 72 K.M.A. I—Kon. Inst. II 8—1 Het totaal klassement gaf hier wel een heel ander beeld. le prijs K.M.A. I, 22 gew. partijen. 2e prijs Kon. Inst. I. 15 gew. partijen. 3e prijs K.M.A. II, 13 gew. partijen. 4e prijs Kon. Inst. II, 4 gew. partijen. Voor de best geplaatste schermers werden door de Commandanten van beide Militaire Onderwijs-inrichtingen prijzen beschikbaar gesteld. De prijs van den Gouverneur van de K.M.A werd gewonnen door den cadet-sergeant Puf- kes, totaal 9 gewonnen partijen. De prijs van den Commandant van het Kon. Inst. v. d. Marine werd gewonnen door den sergeant-adelborst Hordijk met 7 gewonnen partijen. Alleen de sabel-partijen werden hier in re kening gebracht. Hier volgt nog de samenstelling van de winnende équipes op degen en sabel. Kon. Inst. I (degen): de adelborsten Hor dijk. Larive en Van Leeuwen. K.M.A. I (sabel): de cadetten Statius-Mul- ler, Mattus en Colenbrander, Voetbal. CadettenAdelborsten. Zaterdagmiddag ten 14 uur vond er een aardige voetbalwedstrijd plaats tusschen de elftallen van de Kon. Mil. Academie te Breda en het Kon. Inst. Deze wedstrijd werd met groot élan door de cadetten met 92 ge wonnen. De adelborsten speelden een matigen wed strijd. Dit is voornamelijk toe te schrijven aan de omstandigheid, dat door de voortdurende vaarperiodes de adelborsten bijna niet in de gelegenheid zijn om een goed elftal in het veld te brengen. De wedstrijd werd bijgewoond door den commandant van het Kon. Inst. en vele offi cieren met hunne dames. PERIODIEKE ZEILWEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE MARINE. Onder leiding van de Kon. Marine Jachtclub zullen zeilwedstrijden gehouden worden voor sloepen, getuigd met model- en fantasietuig. gestuurd door officieren, onderofficieren of schepelingen van de Koninklijke Marine, ter reede van Texel. De wedstrijddata zijn: Vrijdag 14, 21 en 28 Mei, 4, 11, 18 en 25 Juni en 2 Juli 1937. Er zijn 2 klassen en wel: Eenheids Fantasie sloepen B 1 en B 2 en Modelsloepen B 1 en B 2. In de klassen wordt geen handicap toe gepast. Bij groote deelname kan de klasse der Modelsloepen B 1 en B 2 worden gesplitst. De afvaarttijden worden aangekondigd in het wachtlokaal en op de schepen en inrichtingen tijdig bekend gemaakt. Opgaven voor deelname kunnen gedaan worden op het Commandement der Marine (off. van administratie der 1ste klasse Th. R. Deelder), of bij den portier van het Kon. Instituut voor de Marine. De deelname blijft open voor nieuwe inschrijvers tot 17 Juni voor de laatste vier wedstrijden. Zondag j.1. hield bovengenoemde vereeniging een trainingsrit over pl.m. 85 km. De weers omstandigheden waren niet bijster gunstig. De renners ondervonden veel hinder van den wind. Maar ondanks dezen wind werd er toch nog een goede tijd gemaakt. De uitslag van de A-klasse luidt: 1. J. Snij der Jr., lu.28min.; 2. F. Zoons lJ/£ lengte; 3. T. Hollander. De uitslag van de B-klasse luidt: 1. M. van Leeuwen, lu.32min.; 2. Hoppe; Woensdag a.s. zullen in de ronde van Purmerend J. Snijder Jr. en F. Zoons uitkomen. Jongens veel succes! Er gaan verschillende supporters mee. Nu nog 1 trainingsrit en dan de vaardig- heidsrit op 6 Mei. Zondag j.1. nam de W.S.V. „De Zilver meeuw" deel aan den 30 km marsch, welke uit- eschreven was door de W.S.V. „Sparta" te Winkel. Een dertiental leden van de plaatselijke ver eeniging trok om half acht per fiets naar bovengenoemde plaats, alwaar zij om half tien aankwamen. Om kwart over tienen werd ge start voor het 30 km lange traject, dat voor de rust grootendeels door de Wieringêrmeer liep. Na een uurtje rust in de startplaats werd wel gemoed den resteerenden afstand van 13 km aangevangen. Om vier uur hadden de Helder- sche tippelaars den marsch volbracht en wel met zeer goed resultaat. Zij hadden n.1. den eersten prijs voor de best marcheerende groep, benevens een fraaien groepsprijs gewonnen. Compliment voor den heer v. Loo. Bij de op 25 April j.1. te Alkmaar gehouden Korenbeurswedstrijden, uitgeschreven dooi den Turnkring Alkmaar en Omstreken, mocht het de gymnastiekvereniging O.K.K. geluk ken, weer eenige mooie resultaten te behalen. Deze eerste wedstrijd in 1937 is, dank zij den energieken directeur, den heer v. Loo, weer een groot succes geworden. Voor de vrije oefeningen der meisjes mocht hij een extra pluimpje van de jury ontvangen! Hier volgen de uitslagen. Meisjes vrije oefeningen 1ste prjjs. Dames knotsoefeningen 1ste prijs. Heeren Staafoefeningen 1ste prijs. V ereenigingsprij zen toestel turnen Dames 2de prijs. Heeren 2de prijs. De volgende personen behaalden een prijs in de personeele wedstrijden: Meisjes: B. de Beurs, J. v. d. Zee, J. Bor- gerding, M. de Baas, N. Dolstra, N. Westdijk en J. Tonijsen. Dames Eere-graad: T. Kok en N. Brinksma. Eerste graad: M. StürmPieterse en B. v. d. Heuvel de Wolf. Tweede graad: J. de Wolf, J. de Graaf en R. Jellema. Derde graad: J. Dauve, T. Wüst, T. Freeken, R. Wegman, L. Timmerman, C. Ox, T. Lejj- brand en C. Hij ster. Heeren: Eere-graad: L. Engelse. Eerste graad: H. Romijn en E. Koorn. Tweede graad: L. v. Loo en B. Ox. Derde graad: J. Swart, Baarda, Elissen en Timmermans. Terug naar het Garnizoen. De Schoolmeetafdeeling van het 2e Regi ment Veld-Artillerie is na in de Stelling van Den Helder gehouden oefeningen weder naar het garnizoen te 's-Gravenhage teruggekeerd. De adjudant-onderofficier T. H. L. Menting, opzichter van de Oorlogstelegraafverbindingen van de Genie te Den Helder, is benoemd tot Controleur bij de Steunverleening te Ubbergen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H K.H. Prinses Juliana op Vrijdag 30 April a.s., zal dien dag van alle kazernegebouwen de nationale vlag worden uitgestoken. Schietoefeningen van de Luchtdoel-Artillerie. Op 19 Mei a.s. zal te Den Helder een deta chement van het korps Luchtdoel-Artillerie uit Utrecht aankomen voor het houden van schietoefeningen. Bij K. B. van 20 April 1937 is aan den luit. ter zee der 2e kl. T. H. Milo, met ingang van 1 Mei 1937, eervol ontslag uit den zeedienst verleend. Stoomvaart Mjj. Nederland. Bengkalis, u., 25 April v. Antwerpen. Enggano, 26 April te Hamburg. Moena, t., 25 April v. Batavia. Poelau Bras, u., 26 April te Sabang. Tawali, t., 24 April v. Belawan. Kon. Ned. Stoomboot Mjj. Alkmaar, u., te Cristobal. Berenice, 25 April te A'dam. Ceres, 25 April te A'dam. Clio, 24 April v. Cristobal. Costa Rica, 25 April te A'danj. Cottica, t., pass. 25 April Ouessant. Deucalion, 25 April te Oran. Fauna, 24 April v. Gibraltar. Hebe, 26 April te Odense. Helder, 25 April te A'dam. Hercules, 26 April te A'dam. Hermes, 26 April te Alexandrië. Mars, 26 April te A'dam. Nereus, pass. 26 April Brunsbuttelkoog. Odysseus, pass. 25 April B'koog. Orestes, 25 April te Izmir. Orion, pass. 26 April Lydd. Orpheus, 26 April te Kopenhagen. Perseus, pass. 25 April Holtenau. Pluto, 26 April te Hamburg. Poseidon, pass. 25 April Ouessant. Saturnus, 24 April v. Algiers. Simon Bolivar, t., 26 April v. Plymouth. Telamon, 25 April v. Palermo. Theseus, 25 April te Oporto. Triton, pass. 25 April Istanbul. Ulysses, t., 24 April v. Callao. Van Rensselaer, t., 26 April v. Plymouth. Vesta, 25 April te Catania. Kon. Paketv. Maatschappij. Minjak, pass. 25 April Ouessant. Tasman, 24 April te Kaapstad. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg, u., pass. 26 April Kaap Bon. Garoet, t., 25 April v. Genua. Kedoe, 24 April v. Batavia. Kota Gede, t., pass. 24 April Perim. Kota Inten, u., pass. 25 April Point de Galle. Kota Radja, u., pass. 25 April Ouessant. Palembang, t., 25 April v. Belawan. Sitoebondo, t., pass. 24 April Kaap del Armi. Soekaboemi, t., 24 April v. Genua. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, t., 25 Apjril v. Las Palmas. Montferland, 22 April te Hamburg. Salland, u., pass. 24 April Ouessant. Waterland, t., 24 April v. Rio Janeiro. HollandAmerika Lijn. Beemsterdijk, 25 April v. R'dam. Boschdijk, pass. 25 April Ouessant. Bilderdijk, 25 April te Bridgeport. Blommersdijk, 25 April te Antwerpen. Dinteldijk, 24 April te nLoden. Edam, 25 April te Baltimore. Volendam, 24 April v. New York. JavaNew-York Lijn. Cape Howe, 20 April v. Dakar. Djambi, 24 April te Hampton Reds. Modjokerto, 24 April te Singapore. Phemius, 24 April v. Singapore. Rhexenor, 23 April v. Singapore. Soemba, 23 April te Port Natal. Tabinta, 24 April v. St. Vincent. Talisse, 24 April v. Singapore. Tapanoeli, pass. 26 April Kap de Goede Hoop. Statendam, 22 April v. Kingston. Volendam, 23 April te New York. Silver JavaPacific Lijn. Hoegh Silverlight, 21 April te Tacome. Silverwillow, 23 April te Balboa. RotterdamZuid-Amerika L(jn. Alchiba, u., pass. 23 April Madeira. Alcyone, t., 24 April v. Victoria. Aldabi, t., 23 April v. Las Palmas. Alpherat, t., 25 April v. Buenos Aires. Stoomvaart Mjj. Oceaan. Achilles, 24 April v. Port Said. Alcinous, 23 April v. Port Said. Antenor, 23 April v. Yokohama. Deucalion, 25 April te Oran. Eurymedon, 26 April v. Triëst. Eurylochus, 25 April te Singapore. Laertes, 24 April te Port Said. Memnon, 25 April te Singapore. Menelaus, 25 April te Manila. Myrmidon, 2 April te Londen. Patroclus, 26 April v. Aden. Peisander, 24 April v. Batavia. Polydorus, 24 April v. Belawan. Polyphemus, 25 April v. Colombo. Prometheus, 24 April v. Liverpool. Sarpedon, pass. 25 April Cape Wrath. Emzetco Lijn. Jonge Anthony, 24 April v. Algiers. Jonge Elisabeth, 23 April v. Rufisque. Jonge Johanna, pass. 25 April Finisterre. HollandAfrika L(jn. Bloemfontein, t„ 27 April te Southampton verwacht. Boschfontein, u., 24 April v. Lourenzo Mar qués. Heemskerk, t., 25 April te Rotterdam. Jagersfontein, 24 April te Antwerpen. Springfontein. t„ 25 April te Suez. Upesi, 26 April te Aden. HollandAustralië L(}n, Aagtekerk, u„ 26 April te Vlissingen Almkerk, t., 24 April v. Melboume Meliskerk, t., 22 April Madeira gesign. Nijkerk, t., 25 April te Bombay. Holland—West-Afrika Ljjn. Amstelkerk, u., 23 April v. Lagos Jaarstroom, t., 23 April te Tokoradi ver Maaskerk, 23 April te Hamburg. Reggestroom, 26 April te Hamburg. Holland—Oost-Azië Lijn. Grootekerk, 25 April v. Hamburg Helen Moller, 25 April v. Antwerpen. Serooskerk. u„ 25 April v. Shangha: Holland—Britsch-Indië Lijn. Streefkerk, t„ 25 April v. Aden. JavaChinaJapan Ljjn. Tjikembang, 21 April v. Manila. S maanden gevangenisstraf. Door de politie is een persoon aangehouden, voor wien een arrestatiebevel was afgegeven, voor het ondergaan van 3 maanden gevange nisstraf. Laat Uw fiets niet onbeheerd staan. Door een bewoner van Huisduinen werd aangifte gedaan, dat zijn fiets, die hij eenigen tijd op de Weststraat had laten staan, ont vreemd was. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BAC0N- BEREIDINQ. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 26 April 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding, ver hoogd zijn met 3 cent per kg geslacht gewicht Deze prijzen zijn tot wederopzegging als volgt: Prijs per kg geslacht gewicht in centen Kwaliteit Beneden Van Van Van Van Van 50 54 58 67 76 50 kg tot tot tot tot tot 53 57 66 75 80 kg kg kg kg kg IA naar 61 64 66 64 62 IB IIA kwali- 59 62 64 62 60 IC IIB IIIA telt 57 60 62 60 58 IIC IIIB max. 55 58 60 58 56 IIIC 50 53 56 58 56 54 CC cent 51 54 56 54 52 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koud gewicht na slachting (d,i. het warm gewicht verminderd met 2 pet.) Deze prijzen worden verlaagd met 2 cent per kg, wanneer de varkens als nood- en spoedgevallen zijn aangeboden; met 5cent per kg wanneer het spek der varkens na slachtiDg zacht blijkt te zijn en wanneer het varken na slachting strepen of onderhuidsche bloeduitstortingen vertoond, waarvan de aan wezigheid reeds bij de afneming door den kringzaakvoerder is geconstateerd. Voor varkens, welke voor het risico van den leverancier zijn afgenomen, worden deze prijzen alleen dón uitbetaald, wanneer deze varkens na slachting in goede conditie zijn. Is zulks niet het geval, dan wordt de werke lijke waarde na slachting vergoed. Zeugen, beeren of binnenbeeren mogen niet geleverd worden. Blijkt het varken na slach ting toch een binnen beer te zijn, dan geschiedt de betaling op basis van 60 0/0 der genoemde prijzen, tenzij de kringzaakvoerder reeds bij de ontvangst de meening heeft geuit, dat het varken vermoedelijk een binnen- beer is, in welk geval niet meer dan de werkelijke waarde na slachting wordt vergoed. Deze prijzen gelden niet voor de varkens, welke bestemd zijn om levend te worden uit gevoerd. (Adv.) 26 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.00—0.90 Slips 0.80—0.70 Schol le soort p. kist 5.00—4.60 Schol 2e soort 2.251.75 Schar 1.50 Door haringvisschers Haring Door garnalenvisschers Levende garnalen p dit Gekookte garnalen p. kg p. tal 4.00—3.50 1.35 0.15 24 April. 160 kg kreukels 3.504.50 per mud. 300 kg gezouten garnalen 15 ct. p. kg. 26 April. 300 kg gezouten garnalen 15 ct. p. kg. 30 kg natte garnalen 15 ct. p. kg. Naar aanleiding van de Bekendmaking aangaande margarine in de Heldersche Courant van Vrijdag 23 April deeltondergeteekende mede, dat hij daarmede niets uitstaande heeft, L. D. KALF, Melkhandel, Vosstr. 5. Ontvangen een groote partij die voorspotgoedkoope prijzen verkocht worden Ziet de etalages naar MOLENSTRAAT 153 (eerste huis vanaf Keizerstraat), Tevens poters verkrijgbaar

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7