Buitenland SviiRWiïiirai De lilt seint De groofe afrekening! Engelsch mijiiwerkersdorp in staat van beleg Dc Duitsch-Italiaansche besprekingen De belasting op overwinst in Engeland Verstandige woorden van Campinchi Amerika offert 25 millioen meer voor het Leger Italiaansch oordeel over België's neutraliteit Overtreding Landbouwcrisiswet Arrondissements rechtbank te Alkmaar Marktberichten Democratisch persagent schap in Polen verboden De moeilijkbeden in hef Londenscbe autobusbedrijf Hevige overstroomingen in Canada De Scandinavische landen protesteeren bij Franco Trouwt dc Hertog van Windsor toch in Frankrijk? De prijsvorming in Duitschland Nauwer aanhalen der contröle Brook terecht Duitschland cn de vlootrevue nabij Spitshead De „Telamon" op sleeptouw naar Bizerta Verpachting van 47 boerderijen in de Wieringermeer Het „Berliner Tageblatt" over Rusland. In een commentaar op de Poolsch—Roe- meensche besprekingen schrijft het Berliner Tageblatt onder neer: „Als eens de groote afrekening met den Sovjet-Russischen kolos zal komen, zullen de twee buren van Rus land wel te zwak zijn om den stoot op te vangen. Men behoeft geen groot militair deskundige te zijn om in te zien, dat hun slechts steun kan worden geboden door Duitschland en het Statenblok, dat zich in liet zuidoosten van Europa vormt onder lei ding van Italië, want de Slavische macht, die Sovjet-Rusland vijandig gezind is, breidt zich uit van de Alpen en de Adriatische Zee tot aan de Zwarte Zee. Hoe eerder War schau en Boekarest dit begrijpen, des te voordeeliger zal het zijn voor alle belang hebbenden, want een zoo belangrijke samen werking moet worden voorbereid om succes te kunnen hebben. Een dergelijke voorberei ding moet niet alleen militair, maar ook psychologisch zijn. De besprekingen tus- schen Beek en Antonescu kunnen het ge meenschapsgevoel tusschen alle naburen van Rusland slechts versterken. De rest moet van een natuurlijke politieke ontwik keling komen." De toestand in Nottinghamshire- Het mijnwerkersdorp Bircotes in Notting hamshire, in het midden van Engeland, verkeert practisch in staat van beleg. Twee honderd politieagenten patrouilleeren dag en nacht door de plaats voor het handha ven van de orde onder de mijnwerkers, die uiterst verdeeld zijn over de kwestie van .vrijheid van vereeniging. De politie heeft zes en twintig arrestaties verricht. Vier en twintig mijnwerkers, die een nachtploeg vormden, konden den schacht slechts onder bescherming van vijf tig geüniformeerde agenten bereiken. De spanning is groot en overal in de kleine straatjes van het dorp ziet men redetwisten de groepen, waarbij zich bijna altijd perso nen bevinden, met een verbonden hoofd of andere verbonden lichaamsdeelen, terwijl de politie voortdurend aanmaant tot doorloo- pen. Italië wordt voorzichtiger. De uitwisseling van bezoeken tusschen Duitsche en Italiaansche persoonlijkheden zal den eersten tijd nog doorgaan. Zoo ver wacht men te Rome den Duitschen minis ter van oorlog, von Blomberg, en zijn col lega van buitenlandsche zaken, von Neu- rath. Omtrent een reis van Göbbels, den minister van Pers en Propaganda, schijnt minder zekerheid te bestaan. Aan den an deren kant vertoeft op het oogenblik in Duitschland de Italiaansche onderstaats secretaris van Nationale Opvoeding, Ricci, alsmede een aantal Italiaansche journalis ten en industrieelen. Italië ten aanzien van Spanje meer terughoudend? Wat Spanje betreft is niet bekend, wat het resultaat is van de Duitsch-Italiaan sche gedachtenwisseling van Maandag. Sinds de inwerkingtreding van de inter nationale controle zijn de aanvallen, die da gelijks werden gericht tegen de landen, die gunstig staan tegenover de Spaansche re- geeringsaanhangers, gestaakt, ofschoon de steun, die de Britsche oorlogsschepen „Hood" en „Shropshire" aan Britsche trans porten naar Bilbao hebben verleend, gecriti- seerd wordt. Het denkbeeld van een compromis in Spanje vindt in Italië geen voorstanders, doch, wat belangrijker is, evenmin tegen standers. Het schijnt, dat de houding van Italië op het oogenblik voorzichtiger is dan de vorige maand en alles wijst erop, dat de Duitsch-Italiaansche besprekingen deze voorzichtigheid nog meer zullen doen uit komen. Chamberlain weigert zijn voor stel in te trekken. In het Britsche Lagerhuis heeft Cham berlain tijdens de debatten over het bcgroo- tingsbesluit betreffende een nieuw in te voe ren belasting op toenemende winsten o.m. verklaard, dat hij geenszins het voornemen heeft zijn desbetreffende voorstellen in te trekken. De berekening van de toeneming der winsten met als basis de gemiddelde winsten over de jaren 19331935 is echter een punt, waaraan spr. niet te veel wil vasthouden. I-Iij is bereid dit punt te her zien en de keuze te geven tusschen verschil lende jaren of er andere jaren aan toe te voegen, of wel deze beide methodes combi- Peeren. Chamberlain wil niet nu een vaste belofte doen, maar hij is zelf in contact met Personen van groote finantieele en industri- eele ervaring benevens talrijke organisaties en hij zal alle voorstellen met zeer groote sympathie hestudeeren en zijn best doen al le moeilijkheden uit den weg te ruimen om ongelijkheden en onrechtvaardigheden te beletten. Tenslotte legde Chamberlain den na.druk op de noodzakelijkheid het hoofd te bieden aan ongelimiteerde uitgaven en verklaarde: „Wij trachten niet de wereld te beheer- schen. Wij streven er naar onze veiligheid te verzekeren en die van onze verbindingen in het Britsche rijk," De Poolsche autoriteiten hebben het kleine, onafhankelijke persagentschap „Press" waarvan veel gebruik gemaakt werd vooral door de oppositiebladen, ver boden. Als motief wordt gegeven, dat het agentschap zich schuldig maakte aan voor het welzijn van den staat schadelijk optre den door zijn „onware en tendentieuze wij ze van voorstellen van kwesties, die zoo wel de buitenlandsche als de binncnland- sche politiek raken". Het agentschap „Press" is deze laatste maanden opgevallen door zijn heftige cam pagne tegen de machtsovertredingen der nationaal socialisten in Dantzig en tegen 't optreden van nat.-socialistische elementen onder de Duitsche minderheid in Polen. In problemen der binnenlandsche politiek ver dedigde het agentschap „Press" de demo cratische instellingen. Nog geen overeenstemming be reikt. De besprekingen, welke op het ministerie van arbeid zijn gehouden tusschen de ver tegenwoordigers der autobusondernemingen en die van de vakvereenigingen, hebben niet tot resultaat geleid. De bespreking is tot heden verdaagd. Het garagepersoneel heeft besloten de staking van het personeel bij de transport ondernemingen op 1 Mei te steunen, indien de eischen niet zouden worden ingewilligd. Ook in Edinburg is een conflict uitgebro ken bij de autobusonderneming. De chauffeurs en de conducteurs hebben aangekondigd, dat zij op 7 Mei in staking zullen gaan, indien hun eischen aangaande de werktijd niet zullen worden onderzocht. Zesduizend personen dakloos. Maandagavond steeg het water van de ri vier Thames (Ontario) zoo hoog, dat het over de met cement versterkte dijken heen- stroomde. Zesduizend personen werden uit hun woningen verdreven, vele anderen worden door het water in hun huizen ge vangen gehouden. Er is gebrek aan vaar tuigen om hen te redden. De gemeentelijke clectriciteitscentrale loopt gevaar. Het is de hevigste overstrooming sedert veertig jaar. Temidden van het wa ter hebben de bewoners te lijden van dorst, aangezien de artesische putten onder water staan. Geen beloften aan de volks massa, welke niet kunnen wor den nagekomen. De delegatie der linksche partijen In Frankrijk is bijeengekomen. Tijdens de ge dachtenwisseling zette de communist Duclos o.m. uiteen, dat zijn jartij tegen een ver plichte winkelsluiting gedurende twee da gen is, maar voorstander is van een rust tijd door middel van rouleering. De radicaal socialist. Campinchi, wees op de noodzake lijkheid van een beperking der samenwer king met de C.G.T. tot de sociale proble men, maar buiten het parlement. De C.G.T. moet op eigen terrein blijven en geen di- recten invloed uitoefenen, noch op de re geering, noch op het parlement, die alleen voor het land verantwoordelijk zijn. Er moet rekening gehouden worden met de finantieele mogelijkheden. Spr. deed een beroep op de vertegenwoordigers der par tijen en in het bijzonder op de communis tische te vermijden de volksmassa's belof ten te doen, waarvan zij tevoren weten, dat zij onuitvoerbaar zijn en slechts te leurstellingen kunnen wekken bij de arbei dersklasse. De begrootingscommissie van het Ameri- kaansche huis van afgevaardigden heeft goedkeuring gehecht aan de legerbegrooting ten bijdrage van 410.413.382 dollar, welke dus ruim 25 millioen hooger is dan die van het loopende jaar. De commissie verklaart, dat tenzij de toekomstige lcgerbegrootin- gen belangrijk hooger zullen zijn de Ame- rikaansche defensievoorbereidingen er uit zullen bestaan niet-uitgeruste troepen te bezitten, die practisch niet gereed zullen zijn tegenstand te bieden aan een strijd macht, die beschikt over. moderne offensie ve wapenen. Er is een gebrek aan tanks, pantserauto's half-automatische geweren, en luchtafweergeschut. Aanbevolen wordt 67.075.514 dollar uit te geven voor dc mili taire luchtvaart, met inbegrip van den bouw van 513 nieuwe vliegtuigen. Wegens het opbrengen van sche pen naar Ceuta. Noorwegen, Zweden, Denemarken en Fin land hebben tegelijkertijd een protest inge diend bij den vertegenwoordiger van Franco in Lissabon tegen de verschillende daden der schepen der opstandelingen, die talrijke vrachtschepen der Noordsche landen hebben aangehouden en ze naar Ceuta hebben ge bracht, waar zij gedwongen werden hun la dingen te lossen» De „Daily Miror" bericht, dat de Hertog van Windsor de komende week naar Frank rijk zal komen en zijn intrek zal nemen in het kasteel van Cande. Het huwelijk met mevrouw Simpson zal dan later in alle een voud worden voltrokken in de bibliotheek van dit kasteel. Het Italiaansche blad „La Tribuna" le vert commentaar op de Fransch-Engelsche verklaring, waarbij België wordt bevrijd van zijn Locarnoverplichtingen en betoogt, dat dit in feite gelijkwaardig is met een uittreden van België uit den Volkenbond. „Een neutrale mogendheid kan niet het systeem van collectieve veiligheid of on deelbare vrede tot het hare maken, aange zien een. zoodanig systeem beteekent een systeem van solidairen oorlog. Een neutra- liteitsregiem staat slechts een directe en per soonlijke verdedigingsoorlog toe. Bijgevolg is de clausule, vervat in de. Fransch-Brit- sclie verklaring, waarbij men nota neemt van de door België herhaalde verzekering van trouw aan den Volkenbond en aan zijn voor leden daaruit voortvloeiende verplich tingen, een stelling, die op niets uitloopt en waarbij men kennis neemt van een zuiver platonische bewering. Wanneer België een neutrale mogendheid is geworden, staat het in feite buiten den Volkenbond", Lagere binnenlandsche prijzen door verhoogde export-noteerin gen. De Duitsche Rijks-commissaris voor de prijsvorming Wagner heeft in een bijeen komst der industrie- en handelkamer me degedeeld dat een nieuwe verordening voor bereid werd aangaande de prijsvorming van buitenlandsche goederen. Hij deelde hierin mede, dat men een tegenwicht voor de ver- boogde prijzen op de wereldmarkt der goe deren, die men uit het buitenland moet in voeren, zal vinden door eenerzij ds verhoog de export-prijzen en prijsverlagingen in het binnenland, anderzijds. Ondercommissie van noninter- ventiecommissie bijeen. Het ondercomité der nietinmengingscom- missie is gedurende drie uren bijeen geweest en heeft maatregelen besproken om de con trole nauwer aan te halen en beletten, dat wapenen en munitie Spanje binnenkomen. De agenda is niet afgehandeld en waar schijnlijk zal heden een nieuwe bijeenkomst gehouden worden. De kwestie der Spaan sche activa en in het bijzonder goud in het buitenland, is naar men meent niet aange sneden. Hij heeft een noodlanding gemaakt De Britsche vliegenier Brook, die op zijn vlucht van Londen naar Kaapstad werd ver mist, is gisterochtend kwart over zeven plaatselijke tijd te Juba in Egyptisch Soe dan aangekomen. Nader wordt gemeld, dat Brook door een hevigen storm genoodzaakt was een nood landing te maken bij Bor, ongeveer honderd mijl ten Noorden van Juba. Toen hij weer uit Juba wilde vertrekken, brak zijn staart- wiel. Brook hoopt dit te kunnen herstellen en in den middag te kunnen vertrekken. IERSCHE VRIJSTAAT NIET OP DE RIJKS CONFERENTIE. Minister-president de Valera heeft offici eel medegedeeld, dat de Iersche Vrijstaat op de aanstaande rijksconferentie niet verte genwoordigd zal zijn. Naar thans officieel medegedeeld wordt, zal het pantserschip „Admiral Graf Spee" deelnemen aan de vlootrevue ter gelegen heid van de Britsche kroningsplechtighcden AMERIKAANSCHE OUDSTRIJDERS NAAR FRANKRIJK. Dc Fransche regeering heeft de leden van het „American Legion" met hun gezinnen uitgenoodigd tot een achtdaagscli bezoek aan Frankrijk ter gelegenheid van het feit, dat twintig jaar geleden de Vereenigde Staten aan den oorlog gingen deelnemen. Men ver wacht tienduizend bezoekers uit Amerika, die einde September over zullen komen. MUSSOLINI EERE-PILOOT DER DUITSCHE LUCHTMACHT. Tijdens zijn onderhoud met Mussolini heeft Goering den Duce het eere-diploma der Duitsche luchtmacht overhandigd. LEDEN VAN „IJZEREN GARDE" KRIJGEN LEVENSLANG. De Roemeensche krijgsraad heeft gisteren acht leden van de „IJzeren Garde', die des- tijds den uit dezen uiterst-rechtschen strijd hond getreden afgevaardigde Stelesco heb ben vermoord, tot levenslange dwangar beid veroordeeld. Twee anderen werdén gestraft tot tien jaar dwangarbeid» Verwachting: meest zwakke wind uit N. tot W. richtingen, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. Verdere vooruitzichten: geleidelijk iets zach ter. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 774. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan Het bedrag der boete loopt bij uitstel van betaling ernstig op. Van bevoegde zijde wordt opnieuw de aan dacht gevestigd op het oploopen van het be drag eener boete, opgelegd wegens overtre ding van de Landbouwcrisiswet, wanneer zulk een boete niet tijdig wordt betaald. Een landbouwer in Gelderland werd eeni- gen tijd geleden door de commissie voor de Crisistuchtrechtspraak te Arnhem veroor deeld tot een boete van f5.Toen hij dit bedrag niet had voldaan binnen drie weken na daartoe door den hoofdambtenaar voor de Crisistuchtrechtspraak te zijn aangemaand, werd de zaak in handen gesteld van de Cri sis-arbitrage-commissie, welke den hoofd ambtenaar rechtigde de zaak in handen te geven van een deurwaarder. Toen de land bouwer de betaling bleef weigeren, werd be slag gelegd en een bewaarder aangesteld. Eerst toen voldeed de landbouwer zijn boete, die evenwel tot f 69.60 was opgeloopen. Bij de directie van de Kon. Ned. Stoom boot-Mij. te Amsterdam is bericht ingeko men dat het stoomschip „Stella" het stoom schip „Telamon" van dezelfde maatschappij dat tusschen Sicilië en Sardinië zijn schroef had verloren, op sleeptouw heeft genomen, op weg naar Bizerta. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 26 April. Wieringen. ALS ER. GEEN MONEY IS, VERSCHAFT HET RIJK OOK GRATIS KOST EN INWONING. Een werkman met niet al te overvloedig eerlijkheidsgevoel, A. K. te Wieringen, was zoo vrij geweest, de ijzeren molenas van een overbodig geachte cn al zoo afgebroken mo len van het Heemraadschap in te pik ken. Veel vraag is er nog niet naar ijzeren molenassen, maar volgens den secretaris Bosker, was het gestolen ding toch nog wel een 20 pop waard voor den liefhebber. De bewering van den heer K, vermeend te heb ben dat de heer Bosker hem deze as zou hebben cadeau gedaan, werd naar het rijk der fantasie verwezen en de fantast, die steuntrekker en dus op financieel gebied zoo hard is als een afsluitdijk-kei, veroor deeld tot 14 dagen volledig pension in hotel „De houten Lepel". Callantsoog. DE LIEVE KLEINEN, DE EEUWIGE BRON VAN OUDERS-TWISTEN. Mei. S. van T.V. te Calllantsoog, voelde haar vingers jeuken, haar bloed werd kar nemelk, toen zijn bemerkte, dat haar doch tertje door een mede-scholier, de 11-jarige J. t. B. werd geplaagd en zij diende het kind nu een zeer overdadig pak slag toe. Die strafoefening werd door de ouders na tuurlijk niet getolereerd en heden werd juffr. v. T. dan ook ter zake mishandeling tot f 10 boete of 5 dagen veroordeeld. Evenals vorige jaren is ook thans wederom een prospectus verschenen voor de verpach ting van boerderijen in den Wieringermeer- polder, zulks ingaande 1 November 1937. Dit jaar zal de uitgifte bestaan uit 47 bedrijven, n.1. 29 akkerbouw-, 12 gemengde- en 6 weide bedrijven met een totale oppervlakte van pl.m. 1730 H.A. Tot op heden zijn 7000 H.A. cultuurland in de Wieringermeer in particulier bedrijf, waaronder 156 boerderijen met een gezamen lijk oppervlak van ruim 6200 H.A. Het resteerende gedeelte is als onbehuisd land uitgegeven, gedeeltelijk voor uitbreiding van bet bedrijf van in de randgemeenten wonen de landbouwers gedeeltelijk voor de uitoefe ning van den groven tuinbouw. Wanneer de uitgifte in 1937 haar beslag zal hebben gekre gen, zal derhalve reeds meer dan de helft van de geheele oppervlakte cultuurland in particuliere handen zijn. Het overige gedeel te wordt als groot-bedrijf in exploitatie ge houden door de landbouwcultuur-maatschap- pij „De Wieringermeer", tot hef moment, dat ook deze gronden waarvan 1000 H.A. voor definitieve staatsexploitatie wordt bestemd, voor verpachting geschikt is. Geen gronden worden n.1. verpacht, zoolang niet redelij kerwijze vaststaat, dat daaraan geen abnor maal risico voor den particulieren boer meer verbonden is. De belangstelling voor de beschikbaar ko mende bedrijven is ook thans weer zeer groot. De pachtsommen zijn aanvankelijk matig Zij worden in de eerste zesjarige pachtperi- ode om de twee jaren verhoogd en bdoo- pen als regel voor hef akkerbouwbedrijf de eerste twee jaren f 50.- de volgende twee jaren f 60.- en de laatste twee jaren f 75.- per ha. Voor het gemengde bedrijf bedragen deze cijfers respectievelijk als regel f 40, f 50 en f 60 en voor het weidebedrijf f 30, f 40 en f 50. De genoemde bedragen worden ver hoogd met f 10 ner ha. per jaar voor ge draineerd land Een jaarlijks vast te stel len indexcijfer brengt tenslotte het conjunc tuurcorrectief. De grootte van de bedrij ven ligt voor het akkerbouwbedrijf meeren- deels tusschen dc 40 en 50 ha. voor het ge mengde-, cn weidebedrijf hoofdzakelijk tus schen 20 en 40 ha. met enkele afwijkingen, zoowel naar boven als naar beneden. Het streven is er op gericht in de Wieringermeer een zoo sterk mogelijken boerenstand te bevorde ren. Hiervoor is het noodzakelijk eenige eischen te stellen, waaraan gegadigden, om voor een boerderij in aanmerking te kunnen komen, moeten voldoen. Zoo zal een pach ter landbouwtechnisch goed onder legd moeten zijn en over voldoende bedrijfskapitaal, dat op f 300.- per ha. is bepaald,.moeten kunnen be schikken. Het voldoen aan deze eischen is noodig om redelijkerwijze de noodige waarborgen te verkrijgen van te kunnen slagen in de exploi tatie van een bedrijf. De bouw van boerderijen voor de te ver pachte bedrijven wordt binnen enkele we ken aanbesteed. Meer en meer begint de Wieringermeer als landbouwgebied aan beteekenis te win nen. hetgeen ook wel voor de hand ligt, wijl de outillage van dezen eersten Zuider zeepolder is verzorgd als slechts weinige landbouwgebieden elders in ons land. Het is ongetwijfeld voor belangstellenden de moeite waard van het verschenen pros pectus, dat op aanvraag aan het domein- kantoor te Slootdorp gratis wordt toegezon den. kennis te nemen, doch om een indruk te kunnen verkrijgen van het mooie werk, dat in de Wieringermeer reeds is tot stand gebracht kan een persoonlijk bezoek aan dezen polder ten volle worden aanbevo len. Alsdan zal men eerst volkomen kunnen beseffen de waarheid, welke ligt in onder staande regelen: De zee is weg nu ligt er land, Gewonnen door der menschen hand, Bewerkt met kracht en met verstand... Ons jongste stukje Nederland. BROEK OP LANGENDIJK, 28 April. Aanvoer: 600 Kg. bl. aardappelen 1.40, 7000 Kg. uien 1.10—1.70, grove 1.60—2, 350 bos rabarber 3.40, 11000 Kg. roode kool o.7—6.30, 4200 Kg. prei 2.30, 12500 Kg. gelo kool 6.307, 6700 Kg. D. witte 2.90—3.80 NOOR DSC II AR WOU DE, 28 April. 8200 kg. uien f 1.50—2, drielingen f0.80— 0.90, grove f2.10—2.50, 5000 kg. peen f 1.10 1.40, kleine peen f 0.50—0.60, 400 kg. kro ten f0.600.80, 10.100 kg. roode kool f5.70 —6.60, 6100 kg. gele kool f5.50—6, 21200 kg. D. witte kool f3.10—4.40. PURMEREND, Kaasbeurs, 27 April 1937. Verhandeld 21 partijen, wegende 55.000 kg. Handel matig. Hoogste prijs f 18.50. 6 stapels Kleine Boerenkaas f 18; 1 stapel volvette Goudschekaas f 19.-,stug; 934 kg. Boter f 1.28f 1.38 per kilo; Weiboler f 1.24 f 1.28 pèr kilo; Runderen totaal 934 stuks; ~15 Vette Koeien f 0.62f 0.68 per kilo, ma tig; 430 Gelde Koeien f 100—f 200 per stuk, matig; 255 Melkkoeien f 150f 250 per stuk matig; 34 Stieren f 0.57—f 0.61 per kilo, matig; 11 Paarden f 100—f 189 per stuk, stug; 53 Vette Kalveren f 0.30—f 0.60 per kilo, matig; 855 Nuchtere Kalveren voor de slacht f 5—f 13 per stuk, matig; Nuchtere Kalveren^ voor de fok f 10—f 14 per stuk, matig; 175^ Vette Varkens voor de slacht f 0.47—f 0.50 per kilo, vlug; 51 Magere var kens f 16f 30 per stuk, matig; 328 Biggen f 8—f 15 per stuk, matig; 502 Schapen f 15 f 33 per stuk, matig; 77 Bokken f 4—f 14 per stuk; Kipeieren f 2.60—f 3.- per 100 st.; Eendeieren f 2.30 per 100 st.; Piepkuikens f 0.80f 0.87J4 per kilo; Oude Kippen en Ha nen f 0.45f 0.-55 per kilo; Konijnen f 0.40 f 1.70 per stuk; Eenden f 0.30—f 0.50 per stuk; Duiven f 0.40 per paar; Jonge hanen 5—30 cent; 1200 Kievitseieren 6—7 cent per stuk; 1725 Eendeieren A f 2.50; 4397 Kip peneieren f^ 2.70f 3.20; 17.000 Eendoieren f 2.25f 2.45; 14.000 Kippeneieren; 65/66 kg. f 3—f 3.10; 63/64 kg. f 2.90—f 3.-; 60/62 kg. f 2.80—f 2.95; 58/59 kg. f 2.75—f 2.85; 56 57 kg. f 2.70—f 2.80; 53/55 kg. f 2.60—f 2 70 WARMENHUIZEN, 27 April. Roode kool 4,70—7.10, gele knol 4.30—5.90, Deensche witte kool 2.603.30, drielingen 60 ct., uien 1.60—2.10, groveu ien 1.80—2.20, Aanvoer: 26700 Kg roode kool; 4375 Kg uien, 7300Kg. D. w. kool, 8200 Kg. gele kool. LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen, April (Reuter). Van de 7492 balen, die in de heden gehouden openinss- veiling werden aangeboden, werden er 6795 verkocht. Voor de goede sorteering bestond algemeen flinke vraag vooral van de zijde van den binnenlandschen handel en er werd goed verkocht. In vergelijking met de priizen der vorige serie waren die van f.rossbreds over het algemeen 5 tot 7ri, pet hooger, die der andere wolsoortcn 5" pro- tent hooger.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3