M N.V. JDEC O" STABIEL ziet UI 19 lui „BE CZARDASVORSTIN" aaasaEEHE». r<_ Ingezonden 3 25 Dat is Brandwonden V.V. H.R.C. VERGADERING Sport Eindexamens Handelsavondschool Brievenmalen voor de „Christiaan Huygens Voetballende melkboeren Uit het politie-rapport Visscherijberichten oderne verlichting voor elk interieur KEIZERSTRAAT 117 DEN HELDER TELEFOON 732 SPORTCLUB F. Wl. IN 'T KEGELHUIS Wil WOMEM M OEH UELDER II KIM INDEK Itani Él; AANGENAME VERRASSING VOOR ONZE KLANTEN Burgerlijke Stand van Den Helder Kamer van Koophandel Marineberichten Nieuws van „De Jutter" Veldtraining v.v. H.R.C. HONIG S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 15°/, zwaarder dan de meeste andere. Feuilleton Snijwonden, Ontvellingen UROL geneest zonder Utteekens Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. In tegenwoordigheid van den Burgemeester, namens het gemeentebestuur, Dr. W. J. Bak ker, namens de Commissie van Middelbaar Onderwijs en van directeur en leeraren van de Handelsavondschool, had gisterenavond de uitreiking plaats van het einddiploma van ge noemde school, aan de volgende leerlingen, die door den burgemeester met een kort woord werden toegesproken. Het diploma werd door den burgemeester uitgereikt. De namen van de gediplomeerden volgen hier: A. G. Boerdijk; P. J. Grommel; A. J. A. de Haan; H. A. Herderschee; H. J. P. Hofman; K. de Jong en J. Toes. Niet geslaagd waren 4 leerlingen. De verzending van brievenmalen voor Ned.- Indië, Cyprus, Palestina, Arabisch Koninkrijk Saoedi, Ceylong, Penang, Singapore en Egypte, in aansluiting op het 7 Mei van Ge nua vertrekkende mailschip „Christiaan Huy gens", zal op Hemelvaartsdag 6 Mei ge schieden. Aangezien de uitvoering van den postdienst op dien dag als op Zondag zal plaats hebben, wordt in overweging gegeven, deze mail correspondentie zoo tijdig ter post te bezor gen, dat deze nog in den avond van 5 Mei Amsterdam bereikt. Al eenige jaren heeft het personeel der „Heldersche Melkcentrale", samen met enkele melkslijters, een aardig voetbalelftal. Dit elf tal speelt zomersavond vriendschappelijke wedstrijden tegen andere clubs. Vrijdag wordt de eerste wedstrijd gespeeld tegen een elftal, samengesteld uit personeel, werkzaam in het Marinehospitaal. Deze match vangt aan om vijf uur en heeft plaats op het Ankerparkterrein. Het elftal der melkboeren, ziet er als volgt uit: Doel: Otten; achter: Reinderman en v. d. Hert; midden: Koorn, Brondsema, Reinder man; voor: N. N., Ras, Ramler, Brondsema, Moot. Het fietsenvraagstuk. Reeds verschilende malen vestigden wij de aandacht op het feit, dat het onbeheerd laten staan van een rijwiel tot het onaangename gevolg van ontvreemding kan leiden. Een be woner van de Reigerstraat had deze raadge ving niet ter harte genomen met het gevolg dat zijn rijwiel verdwenen is. 29 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 0.980.90 Slips 0.800.65 Schol le soort p. kist 7.406.70 Schol 2e soort 3.302.75 Schar 1-601.40 Wijting 1.400.75 Door haringvisschers: Haring p. tal 2.201.55 Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit 1.35 Gekookte garnalen p. kg 0.15 Licht op voor alle voertuigen Vrijdag 30 April19 53 uur (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Aan de Redactie van de Heldersche Courant. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik de plaatsing van het onderstaande in Uw blad. Met groote verba zing en steeds stijgende ergernis heb ik de tweede alinea uit het artikel „Raadsreflexen" in Uwe courant van gisteren gelezen. De daarin voorkomende voor mij zeer beleedigende tirade, beginnende met: Men heeft het recht..., tot: want dat getuigt weinig van een serieuze opvatting van zijn taak als raadslid, tast mijn persoon als raadslid dermate aan, dat ik, hoewel het anders mijn gewoonte niet is, op courantenartikels in te gaan, ditmaal wel op deze zaak moet reageeren. Hier is geen misverstand mogelijk. Het ge val van den heer F. K., dat den voorzitter aanleiding geeft tot zijne verzuchting: „Waar gaat dat heen?" dient Uw redacteur tot uit gangspunt. „Men" is de heer F. K. En nu wil ik beginnen met Uw verslaggever op één ding te wijzen. Wat zich in den openbaren Raad afspeelt, is vaak een reactie op veel onderling overleg en langdurige bespreking binnenskamers, waarvan Uw verslaggever, die alleen het openbare deel ziet, de portée niet kan be vroeden. Waar bovendien Uw verslaggever zelfs dit openbare deel slecht volgt, immers mijn be danken voor de commissie van onderwijs ge schiedde direct na de benoeming, zij hij dubbel voorzichtig! Hij bedenke, dat 'een uitdrukking als „futili teiten", voor dingen, die hij niet kan kennen, zeer misplaatst is, datzelfde geldt voor „een spelletje er van maken" en datzelfde geldt nog eens van de boven geciteerde slottirade. Zelfs al meende hij in het algemeen te mora- liseeren ert niet mijn persoon speciaal te be doelen, dan nog heeft hij daartoe, gezien mijn voorgaande opmerking, niet het recht en moet ik mijn mederaadsleden, die allen, evenals ik, serieus hunne taak vervullen, tegen dergelijke uitingen in bescherming nemen. Ik verwacht dus, dat Uw verslaggever hier onder verklaren zal, dat hij de bedoelde Woor den volledig terugneemt en mij zijne excuses aan zal bieden. Met dank voor de plaatsing, verbljjf ik, Hoogachtend, P. FEENSTRA KUIPER. In zijn algemeenheid handhaven wij volko men wat wij geschreven hebben in onze raads reflexen van gisteren. Een raadslid, dat een functie in een of andere commissie aanvaardt, behoort daar vooruit de consequenties van te overwegen, doet hij dat niet, dan krijgen we gevallen, waarover de burgemeester een ver zuchting slaakte, n.1. het bedanken, voordat de taak van de commissie beëindigd is en als gevolg daarvan het storend werken op dien arbeid. Natuurlijk kan er een gemotiveerde reden zijn om te bedanken, b.v. het zich niet opgewassen voelen voor een taak, of men kan bedanken omdat alle adviezen, die men geeft, door de andere commissieleden in den wind geslagen worden. Zoo zouden we nog wel en kele gevallen kunnen noemen, waarbij het niet alleen wenschelijk is dat men zijn functie neer legt, maar zelfs noodzakelijk, omdat een blij ven zitten, storend op den goeden gang van zaken zou werken. Voor Dr. F. K. konden deze argumenten echter niet gelden, want niet alleen staat zijn bekwaamheid betreffende onderwijszaken bo ven alle verdenking, maar ook zijn adviezen worden gewaardeerd, wanneer dus de heer Feenstra Kuiper tussehentijds als commissie lid had bedankt, was dit te veroordeelen ge weest, omdat hij daardpor een precedent had geschapen voor andere raadsleden, die „om futiliteiten", hun lidmaatschap zouden kun- Ia plaats van kaarten: F. SLOT en JANNY v. d. REE hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 13 Mei a.s. Den Helder, 29 April 1937. Binnenhaven 87. Zuidstraat 24. Toekomstig adres: Wagenstr. 25 Verloofd: COR VAN LOO en SJENNY SPYKERMAX Den Helder, 28 April 1937 Keizerstraa. 51 DANKBETUIGING- Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het overlijden van mijn lieve vrouw JANNETJE NOBELS—VISSER, betuig ik hiermede mijn harte- lijken dank, in 't bijzonder Ds. W. J. F. Meyners, de transportcolon ne, Afd. Den Helder van Alg. Ned. Roode Kruis en de Zusters van de St. Lidwina-Stichting, voor de zorgvuldige behandeling tijdens haar ziekte en overlijden, alsook aan den heer G. Remelink voor de correcte en nette uitvoe ring der ter-aarde-bestelling. A. NOBELS, Fabrieksgracht 16, Den Helder. Wegens uitstedigheid van den oefenmeester a.s. Zater dagmiddag geen veldtraining De zaaltraining gaat door tot en met Donderdag 12 Mei HET BESTUUR ZANGERS(ESSEN) Nog een beperkt aantal reductie- kaarten (2e rang f 0.50) te bekomen: RUYGHWEG 78 A.S. MAANDAG 8 UUR wen ■it ïkkeduaQj! lik fift- liiiiÈh. WHi Er bestaat géén binnenbewerking voor Heerencos. tuums, die méér waarborg geeft voor coupe-vastheid dan de binnenbewerking die wij in onze Stabiel- costuums aanbrengenI Zuiver Kameelhaar met wol, met een piqueering van naturel paardenhaar met wol, susons die door haar patent-systeem het model on verwoestbaar in stand houden! Ziedaar de eigen schappen van het Stabielcostuum, welke U in al onze zaken persoonlijk kunt controleeren Laat U zoo'n Stabielcostuum in de moderne nieuwe streepdessins aanpassen en vertel, waar U maar wilt, hoe enthou siast U bent over de blijvende prettige coupe I BISCHOFF's STABIELCOSTUUMS in de nieuwste des sins, van prima kwaliteit Kamgaren in alle moderne tinten voor 42.50 36.— 29.50 24.75 "TC 22.50 enaö./D Bischoff biedt echter ook een goed Costuum voor smalle beursen In prijzen van 15.75-13.75 11.75 9.50 - 7.75 enO./D KONINGSTRAAT 4 Vanaf heden verpakken wij het door U bij ons gekochte costuum of regenjas vanaf f 14.75 in een MODERNE REISKOFFER Vi nen neerleggen. Want met die „Men", waaraan de heer Feenstra Kuiper zich geërgerd heeft, werd n i e t h ij bedoeld, want dan had den we niet geschreven, dat die „men" om wie weet voor futiliteiten zouden kunnen bedan ken. De reden van het bedanken van den heer F. K. was immers bekend. Nogmaajs: in zijn algemeenheid handhaven wij ons standpunt, maar in het geval van den heer Feenstra Kuiper moeten wij een rehabi litatie plaatsen, waar de heer F. K. niet tus sehentijds, zooals door ons verondersteld werd, maar bij zjjn benoeming bedankt had. Hierbij stond Dr. Feenstra Kuiper dus volkomen in zijn recht. De behandeling in de raadsverga dering van Dinsdagavond gaf echter den in druk, dat het bedanken tussehentijds geschied was en waar dit geval zich in het vorig jaar heeft afgespeeld, was ons inderdaad ontgaan, dat het bij de benoeming was gebeurd. Red. Heldersche Crt. van 29 April 1937. GETROUWD: J. Kapitein en A. Bremer. R. van der Meulen en J. Bakker. W. F. van der Vlies en A. Bakker. C. S. de Wit en G. Oreel. J. Vries en A. Jimmink. ONDERTROUWD: F. Slot en J. G. van de Ree. Ledenvergadering in het Heldersche Raadhv is. De openbare ledenvergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, gevestigd te Alkmaar zal Woensdag 5 Mei 1937 a.s., des namiddags ten 2.30 ure in het Raadhuis te Den Helder wor den gehouden. Vergund om naar Nederland terug te kee- ren aan 'den off. van adm. der 2e kl. H. A. Keijser en aan den luit. ter zee der 2e kl. G. J. Dijkerman. De E.H.W.V. „De Jutter", heeft zich per 16 April j.1. aangesloten bij den N.H.W.B., zijnde de gewestelijke afdeeling der Neder- landsche Wandelsport-Federatie. Door een groep van „De Jutter" zal wor den deelgenomen aan den op Zondag a.s. te houden Bondswandeldag te Haarlem. Onder verwijzing naar de betreffende ad vertentie in dit blad wordt meegedeeld, dat de veldtraining op het HRC-terrein morgen middag niet doorgaat wegens uitstedigheid van den heer Leavy. WEKENLANG MET RHEUMATISCHE RUGPIJN IN BED. In zeer korten tijd weer op de been. „Vorig jaar had ik vreeselijke rheumatische pijnen in mijn rug en ik was drie weken lang volkomen hulpeloos. Toen schreef mijn moeder mij, dat ik beslist Kruschen Salts moest probeeren. Ik kocht dadelijk een flacon en kan naar waarheid verklaren, dat ik binnen twee weken weer op de been was." Dit schreef ons Mevr. A. G. Wanneer Uw afvoerorganen niet behoorlijk werken, zullen bepaalde afvalstoffen het lichaam verontreinigen en klachten veroor zaken, als rheumatische pijnen, hoofdpijnen etc. Kruschen Salts is een onovertroffen middel om lever, nieren en ingewanden aan te sporen tot gezonde, geregelde werking. De „dagelijksche dosis" Kruschen houdt U frisch en opgewekt als nooit tevoren. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en. erkende drogisten a 0.40, f 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels My., Amsterdam, voorkomt. (Adv.), door Annie de Hoog—Noojr 43. „O, Berta, doe het tóch?" vroeg het kind verheugd. Ze kwam zelf al met haar bril aanloopen. „Heb je al een potlood, Berta?" „Waarom doe je het eigenlijk zelf niet?" vroeg de meid. „Jij kunt toch óók al schrij ven." „Ja maar dan is het niet zoo echt, dan zien ze dadelijk, dat het van mij af komt." Berta scheurde het velletje papier, na het eerst heel secuur in tweeën gevouwen te hebben, door midden. Dan zette ze zich aan de keukentafel en begon met veel moeite te schrijven. Marjoleintje keek gespannen toe. ,,'t Gaat prachtig, Bert," zei ze prijzend. „En je maakt hoofdletters ook." „Ja, vlei me maar," zei de meid, heel ern stig boven haar bril uitkijkend, „straks zit ik met de narigheid, je zult het zien. Ik zal er nog spijt genoeg van hebben, dat ik me door jou heb laten lijmen. Nou, hier heb je ze, en als het mjj m'n betrekking kost is het jouw schuld. Daar staat het dan: „Kijk even op dat Engelsche schilderijtje...", las Marjoleintje langzaam. „Zet er „asjeblieft" bij, Berta, dat staat een beetje beleefder..." „As-tu blieft", schreef de meid er goedig achter. Ze pufte er van, toen ze klaar was. „Berta, je bent een schat,!" riep het kind opgetogen uit, terwijl ze de briefjes van haar aanpakte. En toen op den stoel klimmend, waarvan Berta juist was opgestaan, sloeg ze haar beide armpjes om haar heen en zoende haar dat het klapte. „Kind, toch..." zei de meid bewogen. En alsof Marjoleintje's spontane hartelijkheid haar inspireerde tot verdere deelname aan het complot, pakte ze de beide briefjes met een resoluut gebaar van haar af. „Geef hier," zei ze, „ik weet wat beters..." Het kind keek aandachtig toe, hoe ze twee andere briefjes maakte. De eerste twee ver scheurde ze. Marry kon niet begrijpen, dat er nog iets beters te bedenken viel, dan zij gedaan had. Maar toen Berta het geschre vene voorlas en de bedoeling ervan uiteen zette, toen glinsterden Marjoleintje's oogjes. Berta gaf nauwkeurig haar instructies. ,,'k Zal het precieo zoo doen," beloofde het kind en de beide briefjes nemend, vloog het op een holletje de keuken uit. „Hoü Bobbie daar...!" riep ze nog. Op haar teentjes sloop ze de trap op. Het was prachtig wat Berta bedacht had. Als ze het nu maar gedaan kreeg om haar vader en moeder stiekum die briefjes in de handen te moffelen. Dat was nog het moeilijkste van alles. Als ze nog aan het ruzie maken waren, ging het zeker niet. Ze stond boven aan de trap even stil en luisterde. Het was doodstil. Pappie was zeker naar zijn kamer gegaan. Dat kwam nu eigenlijk heel slecht uit, want daar moest zij nu immers zijn. Nu ze toch eenmaal boven was, moest ze maar eerst naar de kamer van haar moeder gaan, die was het dichtst bij. Toen ze op het punt stond naar binnen te gaan, kwanj Bobby de trap opvliegen. Die had dus toch kans gezien de keuken uit te glippen. „Bobby, blijf daar!" commandeerde ze. Maai de hond voelde daar niets voor en sprong tegen haar op. „Ja, ik moet jou toch eerst kwijt," zei ze zacht en hem paaiend, riep ze met gedempte stem: „Kom maar mee, Bobby, -dan krijg je wat." Ze lokte hem het zijkamertje in. „Bobby," zei ze, by hem neerknielend, „nu moet je eens goed luisteren. Als jij hier nu lief blijft zitten, mag je vanavond even op het voeteneinde van m'n bed liggen. Maar er aan niemand'iets van vertellen, hoor, anders krijg ik. Neen, loop nu niet weg, want ik kan je daar niet hebben, straks wel. Eerst heb ik wat heel gewichtigs te doen. En weet je wat er gebeurt Bobby, als dat lukt?" Haar stem daalde tot een fluistering: „Dan wordt Mammie weer vroolijk en zien we bij Pappie voor altyd die lichtjes in zijn oogen..." XXVIII. Paul zat in zijn studeerkamer en rookte de eene cigaret na de andere. Was hy daarvoor nu een: een middag vroeg naar huis gekomen, om een scène te hebben? Hij had die niet ge wild, had er zelfs in het minst geen aanleiding toe gegeven. Maar Diny had er den laatsten tijd bijzonder slag van, hem op allerlei wijzen te prikkelen. Zooals nu ook, nu hij eens vroeg thuis kwam, kleedde zij zich om uit te gaan. En anders was ze met geen mogelijkheid de deur uit te krijgen. Ze had een afspraak met de naaister. Dat was een leugen, dat zag hij dadelijk aan haar gezicht. Later gaf ze dat ook toe, toen ze in een driftbui er uitgooide, dat ze het deed om hem te hinderen, zooals hij haar ook altijd deed. Hoe kwam ze op de gedachte? Ging hij ooit anders uit dan voor zijn werk? En ver schikte hij het den laatsten tijd al niet zoo veel mogelijk, om haar des avonds niet alleen te laten? Hij was inwendig woedend. Vrouwen wa ren toch onberekenbare wezens. Het was hen maar zelden naar den zin te maken. Maar onder den wrevel dien hij voelde knaagde een pijn... Zijn hart werd droef bij de gedachte dat Diny, de vrouw die hij met zijn hart en ziel liefgehad had, zoo veranderd was. Lief gehad... mocht hij dat wel zeggen? Hij hield toch nog van haar, anders zou haar houding hem niet zoo'n verdriet doen. De omgang met die Lottie had haar geen goed gedaan, even min als die tijd in dat theater... Het een zoowel als het ander had een verderfelijken invloed op haar gehad. Daar bleef altijd wat van over. Ze reageerde heel anders op de dingen dan vroeger. Over hetgeen ze eertijds verfoeid zou heb ben, kon ze nu onverschillig de schouders op halen. Er was nog maar weinig in haar van het zachte, het aanhankelijke dat hem altijd zoo in haar aangetrokken had. Alleen als ze bij het kind was, dan kwam dat /ieve soms weer in haar boven, dan was ze weer de „Marjoleintje" van vroeger en leek het hem ook niet onmogelijk, dat het tusschen hen weer zou worden zooals toén... Maar nu had ze door haar matelooze woede alle betere gevoelens in hem gedood. Ze wóu niet goed, dat was het. En in dat geval was het misschien maar het beste dat er z°° gauw mogelijk een einde aan kwam. Weggedoken in een grooten stoel, zat Dbiy> het hoofd in de handen gesteund, recht voor zich uit te staren. Alweer een verloren dag, dacht ze. Alweer zoo een, die ons eerder van elkaar dan by elkaar brengt. Als het daar maar bij bleef." Want had Paul niet gezegd, dat ze er geen spijt van behoefde te hebben, dat ze weer bij hem terug was, dat hij zijn maatregelen wel zou nemen... En dat om een kleinigheid- Waarom was ze ook op het waanzinnige idee gekomen om te zeggen, dat ze uit moest, juist nu hij eens een keer vroeger dan anders naar huis kwam? Had ze hem daarmee te aan kennen willen geven dat ze, als het er op aan kwam, óók deed wat ze wilde. Dat zij niet naar hem wenschte te schikken, als M het zich niet naar haar deed. i Ze had iets gezegd van de naaister. Ho® was ze op die gedachte gekomen? Ze haó niet eens een naaister, dat wist Paul even- goed als zij. Hij had dan ook direct begrep«V dat het een uitvlucht was. - Wordt vervolgd-

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6