DE LAATSTE RONDE J. VAN DE WITTE SPIERPIJNEN in zijn arm genezen KLOOSTERBALSEM een foto Predikbeurten PENDULE, ARMBAND OF ZAKHORLOGE Keizerstraat 103 Optocht en Kinderfeest De Emmastr. viert den verjaardag van onze Prinses op waardige wijze Burgerlijke Stand van Den Helder HERMAN NYPELS' Ds. Meynen op een tweetal gesteld voor Den Haag Middelbare Handelsavondschool der Gemeente Den Helder Onderscheiding voor den heer Ritsema Sigarenmagazijn Nederland DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM *n Pijn om razend te worden bij 't bewegen van den arm AKKER'S Een nieuwe stoffeerderij in de Sluisdijkstraat Eenheid door Democratie Zondag 2 Mei 1937 Hoofdpijn, Kiespijn. heeRatoUmno2 Apotheken Feuilleton Nog 5 dagen duurt onze opruiming. Dan is het onherroepelijk afgeloopen. Wilt U hiervan nog profiteeren, haast U dan. voor het te laat is. Voor een belachelijk lagen prijs koopt U nu nog een moderne en verder vele andere NUTTIGE en SIERLIJKE ARTIKELEN. Goederen, welke reeds lang in het museum thuishooren hebben wij niet meer in onzen voorraad. De Christelijke Oranjevereeniging onder de bezielende leiding van den heer J. de Jong, heeft zich gisteren wel bijzonder doen gelden! Zij heeft den 28sten ver jaardag van onze Kroonprinses aangevat om opnieuw van haar aanhankelijkheid jegens ons Koningshuis, ditmaal in het bijzonder jegens H. .K H. Prinses Juliana, te betuigen. Het begon gistermiddag. Om half drie ver zamelden zich een groot aantal kinderen, zoo naar schatting een honderd of drie, bij de Werfpoort; allen waren natuurlijk met Oranje getooid, de meisjes droegen een Oranjestrik in het haar en de jongens een dito sjerp. Velen voerden ook een vlag met zich mee, welke natuurlijk lustig heen en weer ge zwaaid werd. Aan den kop stelde zich het vendel van de Oranjegarde, dat helaas niet voltallig kor zijn. Maar dat nam niet weg, dat de stoet, toen zij eenmaal geformeerd was, er zeer imposant en vroolijk uitzag. Een marsch werd gemaakt langs Weststraat, Kei zerstraat, Spoorstraat, Koningstraat, welke veel bekijks trok, hetgeen geen wonder was, want in de feestelijk uitziende stad was het op dat moment zeer druk. In „Musis Sacrum". De geheele stoet verdween daarop in het bekende feestgebouw van de familie Polak, „Musis Sacrum" genaamd. Wij hebben even afgewacht, tot dat kleine en van levenslust tintelende bolkje gezeten was en zijn toen eens hun feeststemming gaan peilen. Nu, daar mankeerde niets aan! De heer De Jong had een pittige toespraak gehouden, er waren be reids eenige Vaderlandsche liederen gezon gen, waaronder het aloude Wilhelmus, en nu nu draaide er juist een grappige film. gespeeld door kinderen van denzelfden leeftijd als de rakkers, die om hun streken zoo hartelijk lachten. Hoe reageerde dat volkje op de kwajon gensstreken van hun filmische vriendjes en als er tekst op het doek verscheen, werd deze hardop meegelezen! Een viertal van deze filmpjes werd vertoond tot groot genoegen van de jeugd, die er niet genoeg van kon krijgen. Af en toe werden de vertooningen onderbroken om de dames van de Chr. Oranje vereeniging in de gelegenheid te stellen de kinderen een koek of een reep chocolade aan te bieden. Of die er in gingen, vraagt U Dat behoeven wij toch zeker niet te zeggen! Een waardig besluit van dezen feestmiddag vormde de Oranjefilm, waarop de kinderen nog eens konden zien hoe mooi die dagen van begin September tot 7 Januari 1.1. waren! De pianist zorgde voor passende muziek en daar door geïnspireerd lieten de kinderen de ver glijdende beelden vergezeld gaan van gezang, vroolijk en blij. Een dankbare kinderschare zocht om bij half zes een uitweg uit het gedrang om vader en moeder gauw van het vele, dat zij genoten hadden, te gaan vertellen! van koningstraat 29 iets anders iets aparts De Buurtvereeniging Emmastraat had het initiatief genomen om den verjaardag van onze Kroonprinses op een passende wijze te vieren, wat volkomen geslaagd mag heeten. 's Middags van 3 tot 5 uur zijn er in de le Emmadwarsstraat wedstrijden gehouden voor de jeugd, zooals hardloopen, blokjesdra- gen, potlepel met bal dragen, enz., enz. Uitslag van hindernisloopen voor meisjes was; 1. Rieke van Nynatte; 2. Mies Hoogeterp; 3. Alie Boogaard; 4. Annie Vlasveld. Hardloopen met hindernissen jongens: 1. Cor Roos; 2. Cor Peperkamp; 3. Kees van Doorn; 4. Roel Kuiken. Balloopen op potlepel jongens. 1. Cor Roos; 2. Bertus den Das; 3. Gerard Meier; 4. Lolleke de Haan. Balloopen op potlepel meisjes: 1. Nel Bastiaanse; 2. Betsy Boogaard; 3. Annie Vlasveld; 4. Greetje Buis. Blokjes rapen jongens: 1. Herman de Haan; 2. Geert Meyer; 3. Syffert Roos; 4. Constant Meyer. Blokjes rapen meisjes: 1. W. Bastiaanse; 2. Tini Mols; 3. Annie Geus; 4. Annie Vlasveld. Daarna van 6 tot 7 uur optocht van ver sierde fietsen, autopeds, hoepels, enz. Voor dezen optocht was veel deelname en er was door de deelnemers zeer veel werk van gemaakt om zoo goed mogelijk voor den dag te komen, zoodat men zeer mooi versierde voorwerpen kon bewonderen. De jury, die bestond uit Mevr. v. d. Laan, Mevr. Sok en den heer Boon, had dan ook geen gemakkelijke taak. De uitslag was als volgt: 1. J«n Oudijk; 2. Herm. de Haan; 3. Kees van Doorn; 4. Hendrika Tamerus; 5. J. Twui- ver; 6. IJsbr. Buis; 7. Jan Buis, 8. Bertus den Das; 9. Hielke Koopman; 10. Annie Vlas veld; 11. Cor Roos; 12. Dora v. Nynatten. 's Avonds half negen „Gecostumeerd feest voor Ouderen". Laten wij maar direct zeg gen, dat dit gecostumeerd feest schitterend is geslaagd. Zeer velen waren dan ook naar de Emmastraat getrokken, walt een gezellige drukte in deze straat gaf. De buurtcommissie had de attentie gehad om een pierement in de straat te laten draaien, zoodat de talrijke aanwezigen zich niet verveelden en velen een dansje maakten. "Om precies half negen vormden de gecostumeerden, waarin wij o.a. een propagandist voor „de groote schoon maak" een „Jantje huilt en Jantje lacht", alsmede vele andere uitgedoschten te zien kregen, een lange stoet en begon de optocht Tot laat in den avond heerschte er, niet tegenstaande er een fijne motregen viel, een gezellige drukte in de straat en de buurt commissie „Emmastraat" kan dan ook op een zeer goed geslaagden dag terugzien. van 30 April 1937. GETROUWD: J. G. H. Walleboom en C. C. Snel. BEVALLEN: E. BremerNoorloos, z. G. BeumerBiesheuvel, d. KLEDINGMAGAZIJNEN DEN KELDER Voor stad en omgeving hét aangewezen adres om betrouwbaar in te kopen. Naar wij vernemen, is de Gereformeerde predikant, Ds. Meynen, geplaatst op een twee tal voor Den Haag West. Met hem komt Ds. Kruiswijk uit Hilversum op de voordracht voor. Bevorderd van klasse I naar II: B. Aberson, E. Beunder, G. K. de Beurs, H. v. Bommel, P. Brouwer, W. A. Buisman, W. H. Heeres, H. Klitsie, P. N. F. Krul en C. C. A. v. Strijen. Niet bevorderd: 3. Bevorderd van klasse II naar III: L. F. v. d. Bogaerde, J. Gladpootjes, H. C. Greib, A. de Jong, J. Koffeman, C. M. London, E. J. Postma, P. B. J. J. Sandkuyl en A Thijssen. Alleen bevorderd voor Nederlandsch Boekhouden, Handelsrekenen en schrgven: W D. J. Lafèber. Alleen bevorderd voor Neder landsch, schrijven, Duitsch en Engelsch: J Oost. Niet bevorderd: 1. Bevorderd van klasse III naar IV: E. de Beurs, D. Boon, J. C. de Does, N. v. d. Goes, S. J. G. Groot, C. E. Kok, A. Koole, A. Laan, E. Lastdrager, M. G. Muntjewerf, L. N. Onderwater, J, F. v. d. Plaat en J. C. v. d. Poll. Niet bevorderd: 4. Bevorderd van klasse IV naar V: J. Bakker, A. de Boer, C. Everhardus, J. v. Hartingsveldt en Th. M. A. Pot. Herexamen: 1. Niet bevorderd: 2. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Voorzitster van het Ned. Roode Kruis, H. K. H. Prinses Juliana, heeft het Hoofd bestuur de zilveren Medaille van Verdienste toegekend aan den heer H. R. Ritsema, lid van de Transportcolonne te Den Helder. Hedenmorgen had, in een vergadering van het Afdeelingsbestuur, met het Bestuur van de Transportcolonne, de uitreiking plaats, waarbij ook aanwezig waren het Hoofdbe stuurslid Dr. J. Boosman en de Militaire Commissaris, de heer S. Jaring. De Burgemeester, als Eere-voorzitter der afdeeling Den Helder, spelde, na een toe spraak, waarin de verdiensten van den heer Ritsema in het licht werden gesteld, hem de medaille op de borst. Daarna werden door der. voorzitter hieraan enkele hartelijke woorden toegevoegd, de hoop uitsprekende, dat de onderscheiding een extra aansporing zou mogen zgn, het werk van het Roode Kruis, voort te zetten met denzelfden ijver als tot op heden door hem gegeven was. Na de gelukwenschen van de aanwezigen in ontvangst genomen te hebben, dankte de heer Ritsema met enkele woorden voor de verleende onderscheiding, waarmede deze korte plechtigheid gesloten werd. Gevestigd aan den Kanaalweg. Vandaag heeft de heer P. K. Pala, de vader van den bekenden AVRO-organist Pierre Palla, een zaak geopend in sigaren, sigaretten en tabaksoorten in het perceel Kanaalweg 174, schuin tegenover de H.B.S. De heer Pala is geen vreemde in het vak, want hij heeft vele jaren een soortgelijke zaak met veel succes gedreven in Venlo. Deze zaak wordt thans voortgezet door... Bakhuys, den midvoor van het Nederlandsche elftal. Zooals ons getoond werd, is de heer Pala ruim voorzien in merken van de goedkoopste tot de duurdere soorten. Zijn winkel ziet er goed uit, daarbij is alles overzichtelijk op gesteld. Door correcte bediening en het leveren van de beste waar hoopt de heer Pala de gunst van rookend Den Helder te verwerven. „De pijn begon in mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen. Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm qeweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster- balsem, den grooten pijndooder." E, v. C. te A ORIGINEEL TER INZAGE Geen goud zoo goed'1 Onovertroffen bij brand- en snjjwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij Rheumatiek, spit en pijnigke spieren Schroefdoos Si. ct Potten: t>2'fa ct. en 1.04 Van den heer J. Zuidweg. Steeds meer metamorfoseert de Sluisdijk straat zich tot een winkelstraat van beteeke- nis en ook deze week is zij wederom met een zaak verrijkt. Het is het bedrijf van ^en heer J. Zuidweg, die in het perceel No. 48 hedenmiddag een stof feerderij opent. De heer Zuidweg is gedurende verscheidene jaren stoffeerder geweest bij de firma Van Willigen en wij meenen, dat dit ongetwijfeld een goede aanbeveling mag heeten. De zaak specialiseert zich voorloopig in alles wat bij het stoffeerdersvak in aanmerking komt: de huisvrouw kan zich matten, behang sels, vloerbedekkingen en aanverwante zaken aanschaffen in alle prijsklassen en in een groote verscheidenheid. En gezien het feit, dat de heer Zuidweg een vakman is, meenen wij, dat dit bedrijf zeker bestaansmogelijkheid be zit. Zooals gezegd: de zaak wordt hedenmiddag geopend. Men schrijft ons: Gedurende de laatste jaren voltrekt zich in vrijwel alle stroomingen van het Nederland sche Volk een proces van democratische be wustwording. Een typische uiting hiervan is wel de jonge, doch krachtig groeiende beweging „Eenheid door Democratie", welke in de 22 maanden van haar bestaan reeds 18000 leden telt. Deze verrassend snelle groei heeft zij bereikt zonder de hulp van eenige politieke partij; haar leden en pioniers vond zij grootendeels onder de groote schare burgers, die men ken schetst met den naam poiltiek-onverschilligen. De dreiging der dictatuur heeft velen d°en ontwaken uit deze onverschilligheid. Al datgene wat men in de dictatuurlanden zag gebeuren aan onmenschelijkheid, onrecht en aanranding van cultureele waarden heeft tot gevolg gehad, dat E.d.D. bij haar groei den bodem bereid vond. Het Nederlandsche Volk is bereid naar haar te luisteren, temeer omdat E.d.D spreekt op ernstige en toch geestdrif tige wijze, zich geheel aansluitende bij het Nederlandsche volkskarakter. Zij behoeft en wil geen gebruik maken van uit het buitenland geïmporteerde methoden van verdachtmaking, intimidatie, lastertaal en weerzinwekkende persoonsverheerlijking als evenzoovele onwaarachtige strijdmethoden in gebruik bij de voorstanders der dictatuur. E.d.D. voert haar strijd op een hoog peil en bewijst daarmede de geestelijke meerderwaar digheid derd emocratie op de dictatuur. Evenals alle E.d:D. vergaderingen was de Uui Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststr 's Morgens 10 30 uur, Ds. F. w.j Bevestiging van een Diaken. pot! Westerkerk, (Helden der Zeeplein), Geen dienst. Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Cand. D. Vtsch van Kolhorn. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Cand. D. Visch s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds S.jq Leesdienst. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 de heer J. Rebel. V.m. voorber. H. Avona Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.) 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. p, Meinerj Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). Geen dienst. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Ds. K. de Bel, van Schiedam. Coll. voör de behoeftige 's Avonds 5.30 u., S. Lodder, van Alkmaaj Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkom^ Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's.Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmiddag 4 uur, straat prediking Tuindorp. Verschillende sprekers, 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 10 uur v.m. Heiligings-Samenkomst 3.30 Openluchtsamenkomst. 8 uur n.m. Verlossings-Samenkomst Donderdagav. 8 u., Heiligings-samenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek SchagenstraaL Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. van Wichen pjjnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poedtr, Per stuk 8 ct. doos 45 ct. Bij Uw Drogist groote demonstratie te Amsterdam j.1. Dins dag in een uitverkocht R.A.I.-gebouw, waar 12,000 menschen aanwezig waren, hier een voorbeeld van. In de periode voorafgaande aan de verkie- zinge.. voor de Tweede Kamer komt de Hel- dersche afdeeling van E.d.D., als onpolitieke beweging, wijzen op ons kostbaar bezit, het democratisch Staatsbestel. Dr. P. H. Ritter Jr. (bekend medewerker van de AVRO) en Dr. J. Leopold Siemens, beidé enthouisaste spreker uit de E.d.D. bewe ging zullen Dinsdag a.s. in Casino met gloed verdedigen de waarde der democratie en wijzen op het gevaar van communisme en fascisme. Wij verwijzen hiertoe naar de advertentie, voorkomende In dit blad. Deze vergadering belooft bijzonder interes sant te worden. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van H. J. Root- lieb, Binnenhaven. Van Maandag 3 Mei tot 7 Mei wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door de firma Smeets-Snel, Weststraat. Annie de HoogNooy 44. „Je liegt!" had hij haar toegeroepen. Wat hadden die woorden haar een gevoel van ver nedering gegeven. En in haar woede, meer om zichzelf dan om hem, had ze er maar alles uitgegooid wat haar in den weg zat. Wat ze precies gezegd had, wist ze zelf niet meer, ze wist alleen nog, dat hij er moe en ellendig uitgezien had, toen hij de kamer verliet. En dè.t was het wat ze niet kon verkroppen. Ze zou nu het liefst naar hem toe gaan, om alles wat hen beiden bezwaarde, uit te pra ten, maar wie gaf haar de verzekering dat hij dat wou? Misschien zou hij haar met een hautain gebaar afwijzen en ze wist zeker, dat hun twist dan weer van voren f aan zou beginnen. Hoe moest hun houding nu straks weer zijn als Marjoleintje thuiskwam? Het kind mocht er in geen geval iets van merken. Ze kon tóch al zoo dikwijls met zoo'n eigen- aardigen blik van den een naar den ander kijken, net alsof ze begreep, dat er iets niet in orde was. Neen, wat ze ook samen hadden, het kind moest er buiten blijven. Even dacht ze wat Paul nu zou doen... Zou hij zijn gaan werken of zat hij ook te pieke ren, evenals zij O, hoe zag ze er tegenop om straks aan tafel met hem te moeten praten, gewoon, vriendelijk, net of er niets gebeurd was. En toch moest dat. terwille van het kind. Zou dat zóó hun geheele leven door moeten gaan? Zou er niet eens een moment komen, waarop ze voor altijd weer één konden zijn, een van wil, een van gedachten? Soms lag er in Paul's gezicht een hardheid, die haar aan het portret van zijn vader deed denken, dat portret dat zij in zgn koffers ge vonden had bij dat van zijn moeder, een lieve, knappe vrouw. Ze had ze bij elkaar een plaatsje gegeven in Paul's kamer. Ze voelde, als zij het portret bekeek, geen wrok meer tegenover dien streng uitzienden man, die zooveel leed over haar leven gebracht had. Ze had hem dat vergeven op het oogenblik dat zij het bericht van zijn overlijden las. Maar nu ze in Paul's gezicht zoo vaak diezelfde uit drukking zag, maakte zij zich zorgen. Zijn vader was hard geworden, na het verlies van zijn vrouw, Paul werd dat nadat hij zijn vrouw teruggevonden had. Dan moest het toch aan haar liggen... „O, Paul, help me toch," steunde ze. Ineens schrok ze op. Hoorde ze Marjoleintje daar komen? Ze liep snel naar den spiegel, bette schielijk haar betraande oogen. Een se conde later kwam het kind binnen. „Dag Mam!" groette ze, druk doende. „Dag kindje." Marjoleintje kwam dicht bij haar staan. „Wat praat U vreemd," zei ze, „zoo... donker. Hebt U keelpijn?" „Neen schat, alleen... wat hoofdpijn." „Ach, arme Mammie. Weet U wat, ga maar lekker een beetje in dien stoel liggen, dan zal ik wel naar beneden gaan en dan zult U zien, dat het staakjes heelemaal over is." „Je bent een lieve zorg, hoor." „Zoo... Zit U lekker?" vroeg ze, toen ze haar moeder in den fauteuil genesteld had. „Hier is Uw zakdoek. Dag Mams!" Meteen was ze de kamer uit. Op de gang bleef ze even staan. Als mammie dien zakdoek nu maar gebruikte, anders vond ze het briefje nooit... Hoorde ze goed? Ja, warempel, Mammie snoot haar neus. Nü moest ze het zeker zien. Op de trap haalde zij het tweede briefje uit den zak van haar onderjurk te voorschijn. Toen liep ze vlug de gang door naar den tuin, waar haar vader, zooals Berta haastig toe fluisterde, bij het kippenhok stond. „Wat doet U hier, Pappie?" vroeg ze be langstellend. „Niets, kindje. Ik sta hier maar even..." „Wacht U tot de kip een ei legt?" Hij probeerde te lachen, maar ze zag wel, dat het hem niet goed lukte. „Waarom kgkt U zoo ernstig, pappie?" vroeg ze, hem bij den arm nemend. „Ik kijk niet ernstig, Marjoleintje, het is alleen, ik..." „Ik begrijp het wel Pappie," zei ze met een een wijs knikje, ,,U hebt hoofdpijn. Ga daar maar een poosje rustig op de bank zitten, dan gaat het wel over. Ik ga wel zoolang naar boven, hoor!" Meteen tooverde ze het briefje op de breede armleuning van de tuinbank. Even treuzelde ze nog, maar toen ze zag dat haar vader haar raad opvolgde, wipte ze meteen naar binnen. Bobby keek haar verbaasd na. Wat deed het vrouwtje toch vreemd vandaag... Ze deed de tuindeur achter zich dicht, zoodat hg haar niet achterna kon komen. Zooiets deed ze an ders nooit. Hij sprong er blaffend tegenaan. Marjoleintje haastte zich intusschen naar haar vaders studeerkamer, klom daar op een stoel en had in een oogwenk de spreuk van den muur gehaald. Ze moest zich haasten, an ders waren ze er nog eerder dan zij... Voorzichtig sloop ze de gang door naar de eetkamer. Waar zou zij die spreuk nu zetten? Ergens waar ze goed in het oog viel... Op het buffet, had Berta gezegd, maar dat leek haar niet zoo geschikt... Ineens ontdekte ze een mooi plaatsje, midden op tafel, tegen het vaasje met bloemen aan. Het scheelde maar weinig of ze had de vaas omvergegooid. Ze schrok ook zoo toen ze die naderende voetstappen hoorde. Waar moest ze nu zélf blijven? De kamer kon ze niet meer uit... Als ze haar zagen, zouden ze alles direct begrijpen en dat mocht niet. Even draaide ze besluiteloos in het rond, dan, geen anderen uitweg meer wetend, liep ze vlug naar het raam en verschool zich ach ter de zware pluche overgordijnen... XXIX. Waartoe je ook in 't leven Komt. Gaat het je weeld'rig, of slecht. Stoot ze nóóit af. die handen, waarin Je eenmaal je hart hebt gelegd Een matte glimlach vloog over Diny's ge zicht, toen het kind de kamer verlaten had. Lief was ze toch, maar vreemd, heel vreemd soms... Ze kon je op sommige oogenblikken met zoo'n paar groote oogen aankijken, dat je je angstig afvroeg, wè.t er nu wel in het kind om moest gaan. Zoo ook nu weer... Arme Marjoleintje, ook zij leed onder de veranderde stemming, die onmiskenbaar bij Paul te be speuren viel. Kon daar toch maar eens ver andering in komen. Alles was toch zoo goed geweest, de eerste weken van hun weerzien. Hoe had zij zich verheugd in dit prachtige huis en in de attenties, waarmee Paul haar in het begin overlaadde? Wat waren het een heerlijke avonden ge weest, die ze tezamen doorgebracht hadden. Avonden, die soms zwijgend, maar vol intens geluk voorbij gingen en andere, waarop ze elkaar zoo heel veel te vertellen hadden Hij vooral, over zijn werk daarginds, over de vele opofferingen, die hg zich had moeten getroos ten om te volbrengen hetgeen hem opgedragen was, en tenslotte over zijn voortdurend ver langen naar haar... En zij had naar hem geluisterd, zittend op de lage poef voor den haard, met haar hoofd tegen zijn knie geleund. En starend in het vuur had ook zij alles verteld wat er in de jaren die echter hen lagen, met haar gebeurd was. Haar onzegbaar verdriet om de schei ding, die ze zelf gewild had, omdat zij hem daarmee dacht te helpen, de moeilgke omstan digheden waarin Marjoleintje geboren werd en haar langdurig verblijf in de ziekenverpleging Van haar leven in het goede hartelijke gezin van moeder Dekkers, daarna het getob met betrekkingen en eindelgk die afschuwelijke tooneelomgeving, waarin Lottie haar met de beste bedoelingen gebracht had, met als slot daarvan, de tragische afloop met van Dalen dien avond... Was dat alles noodig geweest om haar weer tot het geluk te voeren? Het geluk dat gekomen was en nu weer aan haar hand ontviel? Ze voelde dat het zoo niet kon doorgaan. Dat ze zóó niet naast elkaar konden voort leven. Hij moest zijn liefde dan maar eerlijk verdeelen tusschen haar en zijn werk, beden ken dat hg nü niet, zooals in de jaren die achter hem lagen, alleen voor dit laatste kon leven. Ze had zich van hun hereeniging téveel voorgesteld, dat ze nu met een bescheiden plaatsje in zijn hart genoegen zou kunnen nemen. En als het onverhoopt zou blijken, dat Paul haar hierin niet tegemoet zou wil* len komen, dan... ja, wat dan? Ze wist heel goed, dat ze nu niet meer van hem weg zou kunnen gaan. Niet uit vrees voor mogelijke ellende die ze opnieuw zou moeten doormaken, maar omdat ze wist dat ze hem niet meer missen kon... Een gevoel van hulpeloosheid beving haar. Tranen drongen tusschen haar wimpers. 2e zocht tastend op den grond naar den zakdoek) die van haar schoot gegleden was. V erwonderd keek ze naar het kleine briefje, dat er uit viel. Had dat misschien op den grond gelegen en had ze het nu, gelijk met haar zakdoek opgeraapt? Maar wat was dat voor een briefje? Ze had het straks niet in de kamer zien liggen... Werktuigelijk vouwde ze het open en Haar verwondering steeg nog toen ze aag, wat et op geschreven stond: ..Kom wutr de aatawumse-, Ik heb le wat te zeggen (S'ot volgt.)

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6