'1 TRIUMPH J HEINEKEN'S BIEREN Overdracht Monument A. G. A. Verstegen DE WEEK: 'n Smaak die wel een i triomf moest zijn! gjjp lO^ VIRGIN IA VIRGINIA Een markante herinnering aan een strijder Geslaagde schepping van Piet Kramer „Die Czardas-Fürstin" Bioscoopnieuws Rialto-Theater Tivoli-Theater HetMei-feest der moderne Arbeidersbeweging Mailverzending Hr- Ms. „JohanMaurits v.Nassau" en „Hertog Hendrik" Een verkiezingsbureau van den Vrijzinnig Democratischen Bond Konijnenfokkersclub Rondleiding in het Museum f)F fCTC in prijs verlaagd Fa. R. Th. Luijckx Zeekrijgsraad Willemsoord IN FEITEN EN FA N T AS IE ËN Legerberichten Vervoer op Crediet KOOPT TIJDENS DE OPRUIMING Ochtenduren J.F.BEEMSTERB0ER Toen het vorige jaar de heer A. G. A. Verstegen, de man, aan wien de moderne arbeidersbeweging vooral in Den Helder zooveel te danken heeft gehad, overleed, rijpte bijna direct na dit verlies bij ver scheidene leden van genoemde beweging het plan, de nagedachtenis van den ge storvene door iets blijvends in herinnering te doen houden. Het stemde tot groote voldoening, toen bleek, dat niet alleen partijgenooten hun on verdeelde adhaesie aan dit voorstel betuigden, doch eveneens tal van buitenstaanders, die tot den uitgebreiden vriendenkring van Ver stegen behoorden. Opdracht aan Piet Kramer. Zoowel in Den Helder als Koog a. d. Zaan werden gelden verzameld en toen het benoo- digde bedrag voldoende bleek, heeft men aan den bekenden Amsterdamschen architect Piet Kramer, den schepper, o.a. van het Bonds- gebouw in het Julianapark, en vriend van Verstegen, de opdracht tot een ontwerp ge geven. Vestigen w|j er hierbij nog speciaal de aandacht op, dat alle gelden bijeenge- gebracht werden door vrijwillige bijdra gen, en dat geen enkele kas aangesproken behoefde te worden. De opdracht aan Piet Kramer was iets te creëeren, dat de markante eigenschap pen van Verstegen symboliseerde en dat in zijn eigenschappen geen speciaal partij karakter moest dragen, doch gezien de vele sympathiseerenden, ook in andere kringen, een algemeen. Een massale zuil. Gisteren hebben wij een kijkje genomen bij liet resultaat, dat een plaats gevonden heeft in het plantsoentje, dat zich bevindt links van den ingang van het kerkhof. Het gedenkteeken is geworden een massale zuil van baksteen, hetzelfde materaal dus, waaruit het Helden der Zee-monument ver vaardigd is. Aan weerszijden van genoemde zuil ziet men een tweetal „armpjes" en het geheel is geworden een getuigenis van de groote ont vankelijkheid van Verstegen, een sprekende symboliek van zijn menschenliefde. De kop van het monument is van grijs Beiersch graniet met erop aangeteekend de beide jaartallen: 18701936. Dicht bij het voetstuk bevindt zich weder om een gedeelte graniet ingemetseld en daar op leest men: A. G. A. VERSTEGEN Z|jn vi lenden en Strijdmakkers. Tenslotte werd op den linkerflank (indien men rekent er vóór te staan) het Zaansche wapen aangebracht en op den rechter het Heldersche. Morgenavond gaat in Casino de opvoering van „Die Czardas-Fürstin" uitgebracht door de IJmuider Operette Vereeniging en waar over wij in voorgaande nummers reeds eenige, zeer gunstige beschouwingen opnamen. Wij laten hier tenslotte nog volgen een pers uittreksel uit een der groote bladen: De titelrol, in handen van Dora Arisz— Schrama, wordt door deze bekende sopraan met verve gezongen en gespeeld. Wat ze met haar soepele, geschoolde stem (waarvan elk gezongen woord helder verstaanbaar is) weet te bereiken is heel knap, Daarbij heeft ze zich geheel in de speelrol ingeleefd, zoodat de scènes met haar tegenspeler Edwin (Jack Roza) mede dank zij hem tot voorname hoogte worden opgewerkt. De laatste is als de vlotte Varia-acteur een graag geziene verschijning. De heer Roza heeft in „De Czardasvorstin geen gemakkelijke rol, want de Edwin-figuur stelt bijzondere eischen qua spel en zang. De verwachtingen, die in hem gesteld werden, heeft hij echter zeker niet beschaamd. Tal van uitstekende momenten deden de pittige muziek van Kalman alle recht wedervaren en groot was voor hen beiden het succes. Ook de overige leden van het ensemble, de dansen, en alles wat er verder kleur en fleur geeft aan deze Czardas-Fürstin wordt hooge- lijk geroemd en wij twijfelen er niet aan, of de uitvoering van morgenavond zal ook een enthousiaste ontvangst in Den Helder bereid worden. Passende omgeving. Men heeft gemeend het niet bij een monu ment alleen te moeten laten, doch dit in een passende omgeving te plaatsen. En ook hierin is men o.i. voortreffelijk geslaagd. Zoo staan aan weerszijden enkele Caniferus- boompjes geplant, terwijl zich voor de zuil een bedje sterrekruid bevindt, waarvan de bloempjes momenteel in bloei staan. Voorts zijn daar roode en witte klimrozen aan weerszijden, terwijl aan de achterzijde een rood-bruine klimplant aangebracht is, waarvan de bedoeling is, dat deze zich in opwaartsche richting om het monument slingert. Wijlen de heer Verstegen. Het geheel is een eenvoudige, doch. treffend karakteristiek symboliseering van Verstegen: breed, markant, zonder bijkomstigheden. Hedenmorgen 10 uur heeft de overdracht van dit gedenkteeken aan de familie van wijlen den heer Verstegen plaatsgevonden. Voor bijzonderheden hieromtrent leze men het verslag in ons nummer van Maandag, VAM SiOOTEN L££UWA&DQi V. G. G. V. Herbert Marshall en Jean Arthur vervullen de hoofdrollen in de aardige comedie, welke onder den naam „V. G. G. V." dezer dagen in de Rialto gaat. Dat is niet hun eenige taak, want een hoofdrol vervullen en die tot iets bijzonders maken, dat is een heel verschil. We kunnen verklaren, dat deze populaire Amerikaansche sterren in het laatste volkomen geslaagd zijn. „V. G. G. V." is een geestig scenario, geba seerd op de amusante verwikkelingen, welke ontstaan als een millionair zich voor butler en de vrouw, die zijn hart gestolen heeft, zich in hetzelfde huis, dat van een berucht gang ster (gespeeld door Leo Carillo) voor kokin uitgeeft. Men begrijpt, dat dit thema geknipt is voor een klucht, maar zoover heeft men het toch niet laten degenereeren. Neen, van begin tot eind is dit een comedie, gemakke lijk in oog en oor liggend. En dat niet alleen; er zijn eenige geniale vondsten, welke de glmlaeh, die voortdurend op het gelaat van den toeschouwer zweemt, tot een lachexplosie doen geworden. We denken b.v. aan de slot scène, aan de scène in de auto van het pas getrouwde paar, en aan de ontvoering van den bruidegom. Maar ook als geheel mag deze V. G- G. V. goed geslaagd heeten en zooals gezegd, voor een overgroot deel is dit te danken aan het geestige werk van Jean Arthur en Herbert Marshall. „Colleen" is een film de tweede van het programma gelijk er al zoovele door de Warner Brothers afgeleverd zijn. De kracht daarvan is n.1. ontleend aan den zang van Dick Powell, de alt van Ruby Keeler, die ook het tap-dansen goed verstaat en aan de tech niek van diverse shows. Een film zonder in houd, een kijkspel zonder meer. Warner Oland en Boris Karloff ln één film. Men mag over het detective-genre, en dat zoowel in de literatuur als op het witte doek, denken zooals men wil: het feit blijft bestaan, dat men dit genre op de juiste wijze weet op te dienen en op de psychologisch meest doeltreffende manier weet te servee ren, men er een machtige vreugde aan bele ven kan, ondanks het feit, dat men meestal aan zijn prestige verplicht is te loochenen iets dergelijks au serieux te nemen. Maar het is toch een publiek geheim, dat Sir Anthony Eden zijn weinige vrije uren doorbrengt met het leven van Sherlock Holmes verhalen, dat Bernard Shaw een zwak heeft voor Lord Listers en dat Nederlandsche staatslieden met een portefeuille stiekum aan kiosken Nic Carters koopen. En waarom dus te ontkennen, dat men af en toe zoo gaarne wenscht onder te gaan in de sfeer van het lugubere, in een toestand, waarbij uw nekhaartje een verticalen stand aannemen en men het koude zweet langs z'n ruggegraat voelt neersijpelen. Wat geeft hetMen weet tenslotte bedrogen te worden, maar is het niet heerlijk voor één uur alle logica eens te laten varen? De film ..Charley Chan in de Opera" brengt ons de wereldvermaarde ..Chineesche" detec tive en naast hem de niet minder fameuze Boris Karloff, de man, die millioenen slape- Vanmorgen 7 uur vingt het eerste ge deelte van het programma der Moderne Arbeidersbeweging aan, met de in den loop der jaren traditioneele reveille, door „Hejders Fanfarecorps". De opstelling vond plaats op de Westgracht, voor het gebouw van de V.E.N.T.A. en reeds geruimen tijd voor het moment van vertrek, waren reeds velen op deze plaats aanwezig. De weersomstandigheden waren, ondanks de belofte, die er nu eenmaal in den datum „1 Mei" gelegen is, niet bijster gunstig: er daalde een licht motregentje neer, dat weinig goeds voor het verdere van den dag beloofde. Even over 7 uur was de stoet compleet: eenige honderden deelnemers hadden zich toen achter de banieren en de muzikanten van het Fanfarekorps opgesteld en werd het sein tot vertrek gegeven. Vroolijk, ondanks het motregentje, klonken de marschklanken van het corps in den vroegen morgen: vroolijk ook wapperden de meegedragen banieren en in een pittig tempo ging het straat-in, straat-uit, door een groot deel van de stad. Om 10 uur vanmorgen vond de plechtige onthulling van het gedenkteeken, opgericht op het graf van wijlen A. G. A. Verstegen, plaats, waaraan medewerking verleend werd door „Kunst aan het Volk". Bijzonderheden hieromtrent vindt men, evenals van de overige deelen van het 1 Mei programma, in ons nummer van Maandag. looze nachten heeft bezorgd met zijn creatie van Frankensteins en dergelijke individuen. Men ziet Karloff in dit verhaal, maar en kele graden minder luguber dan bij vorige keeren. Hij is ditmaal „slechts" krankzinnig, doch voert nog steeds een machtige actie met zijn holle oogen, grafstem en panter- bewegingen. Zoodat, wie van thrill houdt en zich even in de wereld van detectiverij en geheimzinnig heden wi' onderdompelen, deze week naar Tivoli m gaan. Het is -t gering, wat men voor zijn geld krijgt: een perfecte serie moorden; een ge niale speurder en Boris, wel niet als nacht- merrie-verwekker, maar dan toch als iemand die men 's nachts liever niet in z(jn slaap kamer zou wenschen. Als intermezzo, als afwisseling tusschen het filmisch menu, zeker voor liefhebbers van het genre niet te versmaden. Brieven en andere stukken welke volledig zijn gefrankeerd volgens het tarief voor het buitenland kunnen worden verzonden naar: Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau" op 5 Mei a.s. De laatste buslichting aan het hoofd postkantoor heeft plaats op dien dag te 20.55 uur. Verzending geschiedt naar Ponta Del- gada (Azoren). Hr. Ms. „Hertog Hendrik" en de onderzee booten „O 13" en „O 15" op 4 Mei a.s. De laatste buslichting aan het hoofdpost kantoor heeft plaats op dien dag te 20.55 uur. Verzending geschiedt naar Gibraltar. De politieke partijen strijden momenteel hun heetsten strijd en allerwegen kan men in woord en geschrift de frappantste originali- teiten ontwaren. Een zeer geslaagd nouveauté is bijv. het sedert eenige dagen in de Spoorstraat geves tigde verkiezingsbureau van den Vrijzinnig- Democratische Bond, dat een plaatsje heeft gekregen in het pand, waar zich eertijds het Chocoladehuis bevond. Een suggestieve étalage, met een groot assortiment brochures en pamfletten tracht den voorbijganger, al dan niet geestverwant zijnde, een halt toe te roepen en hem tot bin nentreden te nopen. Hier kan men alle mogelijke inlichtingen verkrijgen en niet te vergeten lectuur, tot 26 Mei, den grooten dag, toe. Ook van het interieur heeft men, dank zij de ijverige werkzaamheden van het bestuur der Kiesvereeniging, iets aardigs weten te maken. Tenslotte vestigen wij er nog de aandacht op, dat genoemd Bureau is gevestigd op No. 116 en niet, zooals in de advertentie gis teren abusievelijk was vermeld: 16. De kon(jnenfokkersclub „Streven naar Beter" mag zich nog steeds verheugen in een toenemende belangstelling, zoodat het ledental vrijwel is verdubebld. Een loterij met als hoofdprijs een fiets, goedgekeurd door B. en W., bewijst, dat het ons van die zijde ook niet ontbreekt aan medewerking. Wij vestigen de aandacht op de rondleidin gen met deskundige uitleg, die plaats hebben op Zondag 3 Mei, 's middags half vier, Woens dag 5 Mei, 's middags half vier (uitsluitend voor kinderen) en 's avonds half negen (uit sluitend voor ouderen). Aan de rondleiding gaat een korte uitleg met lichtbeelden vooraf. Nog steeds nestelen in het aquarium de stekelbaarsjes, bouwen de kokerjuffers hun huisjes van verschillend materiaal, zijn er de kikkerlarven en de larve van de Mexicaansche landsalamander, terwijl het tropisch aquarium en de zeewater-bakken prachtig staan. A.V .R.O.-APPÈLDAG OP HEMELVAARTS DAG TE AMSTERDAM. Wij vestigen de aandacht op een adver tentie in dit blad, waarin bekend wordt ge maakt, dat nog slechts enkele plaatsbewijzen verkrijgbaar zijn voor de autobussen, welke op 6 Mei (Hemelvaartsdag) naar Amsterdam vertrekken. C PORTRET ATELIER c~~ JAC. DL BOER «s zijn met ingang van heden Zie advertentie in het ADVERTENTIEBLAD van Woensdag a.s. Weststraat 58 Den Helder Telef. 21 Zitting van Woensdag 28 April 1937. Debat over den „Meerdere". De zeemilicien-matroos S. S. D. stond als eerste delinquent gistermiddag terecht, ter zake dat hij op 10 Maart j.1. opzettelijke on gehoorzaamheid gepleegd had en wel door een bevel van den dienstdoenden korporaal, namelijk na het houden van schietoefeningen een kist met munitie te dragen, in den wind te slaan. Het was een pertinente weigering geweest; de man had ronduit gezegd: „Dat doe ik niet". De fiscaal achte de overtreding wettig en overtuigend bewezen en vorderde een gevan genisstraf van 3 weken. Als verdediger treedt op de officier van ad ministratie Spoor, die toegeeft dat in deze kwestie alles bewezen is, doch o.a. wijst op de omstandigheid, dat D. jood is en hierdoor tal van malen door zijn kameraden geplaagd wordt. Ook nu is dit geschiedt en op het meest ongelegen moment werd verd. boos met net ongelukkige gevolg, dat hij een gegeven bevel niet opvolgde. Vervolgens zet de verdediger zijn zienswijze uiteen over het plotseling aanwijzen van per sonen als meerderen, die deze rang in werke lijkheid niet bezitten. Deze, naar spr. meening, eenigszins ge drongen meerderheidsverhouding, is eveneens het onderwerp geweest in een correspondentie van den Minister van Defensie en ook naar aanleiding hiervan verzoekt de verdediger geen straf op te leggen doch de zaak terug te verwijzen naar den commandeerenden offi cier. Eventueel het betrachten van uiterste clementie. De Fiscaal, hierna aan het woord komende, merkt op, dat hier een kwestie van zuivere dienstweigering ter sprake is, dat een onge hoorzaamheid gepleegd is ten aanzien van het militaire gezag. Hij geeft toe, dat deze kunstmatig in het leven geroepen meerderheidsverhoudingen, in het belang vooral van de militaire hiërarchie, zooveel mogelijk getemperd moeten worden, doch hiermede heeft momenteel de Krijgsraad zich niet onledig te houden. Klachten hierom trent kunnen altijd bij de administratie, de be voegde instantie, ingediend worden, doch in dit geval heeft de rechter slechts te maken met het gepleegde misdrijf en dit te straffen. Mr. Franken persisteert dan ook bij zijn eisch. Na een korte dupliek van den verdediger, die eveneens voet bij stuk houdt, volgt de uitspraak: terug verwijzing naar den com- mandeerend officier. Slapend op de Hondenwacht. De zeemilicien-matroos C. v. L. werd in den nacht van 6 op 7 Maart j.1. slapende aan getroffen in den kombuis van Hr. Ms. „Friso, liggende te Vlissingen en dat tijdens de hon denwacht. De Fiscaal, die ook dit misdrijf bewezen acht, vordert een gevangenisstraf van 14 dagen. Mr. Mulder, die op het laatste moment moest invallen voor den niet aanwezigen Mr. Dr. Buiskool, vangt zijn pleidooi aan met er op te wijzen, dat het wachtloopen van v. L. in dit geval wel zéér zwaar is geweest. Het was dien nacht buitengemeen slecht weer, regen, kou en hagel, omstandigheden, die min of meer naar de overtreding voeren. Daarbij volgt men op Hr. Ms. „Friso" niet meer de op de meeste schepen geijkte ge woonte, dat bij het ingaan van de wacht kof fie gedronken kan worden in de kombuis, een drank welke zeer stimuleerend op het wakker blijven der wachtloopers werkt. Wat den persoon van verdachte betreft, Mr. Mulder wijst op de bijzonder gunstige antece denten van deze. Hij bekende zijn misdrijf ronduit, draaide er niet om heen, om op de een of andere wijze vrijspraak te verkrijgen en is tenslotte voor een gedeelte de dupe ge worden van den onderofficier van de wacht W., die in de volgende zaak zal terechtstaan. Deze toch had v. L. moeten waarschuwen, hem aan zijn plichten moeten herinneren, doch hij liet hem kalm indutten. Hoewel Mr. Mulder begrijpt, dat met name voor het preventief werken, een straf niet kan uitblijven, verzoekt hij toch deze zoo clement mogelijk te doen zijn. De Fiscaal dupliceerde en zegt, dat de man een tekort aan militair besef heeft gedemon streerd. Hij heeft lang-uit in de kombuis ge legen en spr. vindt geen reden een meer cle mente straf te vragen. Hij persisteert bij zijn zisch. Uitspraak: 2 weken voorwaardelijk, proef tijd 1 jaar. Nog een slaper op het zelfde schip. De derde, tevens laatste zaak, die dezen middag op het tapijt verscheen, betrof den hiervoor reeds genoemden matroos J. J. W., die eveneens tijdens de hondenwacht aan boord van Hr. Ms. „Friso" op genoemden kou den nacht de kombuis opgezocht had. Tegen hem wordt door den Fiscaal 4 weken gevangenisstraf geëischt. Mr. Mulder, ook deze zaak als „invaller" behandeld, acht dit geval van ernstiger allure dan het voorgaande. Evenwel, ook hij is de dupe geworden van de weersomstandigheden. Het is verkeerd, een dergelijke handeling, maar men moet hier niet aan opzettelijk plichtsverzuim denken. De man bezit een gunstige staat van dienst. Zijn straffenaantal werd in den loop van on geveer 8 jaar tot een minimum beperkt. Daar bij komt, dat verd. spijt van het gebeurde heeft. Mr. Mulder spreekt tenslotte de hoop uit, dat, wat ook de strafmaat moge z(jn, deze geen consekwenties voor een eventueel ont slag uit den dienst zal hebben. Groote Kunst in een klein zaaltje en Raadsbliksemstralen. Een der merkwaardigste avonden van dit seizoen is ongetwijfeld geweest, die van Dins dag j.1., toen de groote Fransche componist Georges Migot concerteerde in het rook- zaaltje van „Casino". We waren daar met ons elven, wat niet veel is, als men rekent, dat er in „Casino" welverstouwd 900 gewillige lieden gaan. 11 man voor zulk een voortreffelijke kunst, het is minder dan de grootste pessimist had mo gen verwachten. Voordat het begon stond de „jonge meneer' die, onder ons gezegd, ook al aardig begint aan, op te schieten naar den leeftijd des onder scheids, voor de deur en keek iederen voorbij- g'anger met iets smeekends in zijn oogen aan, als het ware noodend tot binnentreden. In de gang stonden Roos, de major domo van „Cas", en Kees, de Opper-schenker en. beiden boden zij een mistroostig beeld. Vooral de laatste, die op een vrijen avond gerekend had en tegen wil en dank had mee te Migotten. Maar in het zaaltje, waar anders piere- verschrikkertjes en zure bommen door dor stige kelen glippen, daar reüneerde nu een klein, doch select publiekje van 11 man (in clusief een vrouwelijk contingent). Men keek strak, hetgeen deftig is en de heeren hadden schoon wit voor en de dames een nieuwe cor sage. Vanwege Migot. Én weer werd dus bewezen, dat de waarde des menschen niet zoo zeer ligt in de kwanti teit als wel in de kwaliteit. Bij het 11-tal misten we onze Heldersche muziek-pioniers. Zij allen hadden verstek laten gaan, iets wat betreurenswaardig is, te meer daar zij altijd gezegd hebben hoogelijk belang te stellen in de kunst huns evennaas ten. In ieder geval zal het hun zelf wel het meeste gespeten hebben En er is gespeeld en gezongen en in het eerst klonk het wat wonderlijk, omdat we, hetgeen een feit is, nu eenmaal niet Fransch georiënteerd zijn. Toch deden we of het ge woon was, hetgeen ons goed recht is. Je be taalt tenslotte niet voor niets 2 kwartjes voor een klein zaaltje. Voor het zaaltje zelf was het een sensatie. Een eer! Het bordje met „Heinekens Pils" er op, hing vlak boven 's pianisten hoofd te bib beren van blijdschap en het andere, van „Hellebrekers" („iedere dag één glaasje"), schoot er zoowaar bijna af. Het was me dan ook een vaart, deze Fran sche muziek. Bij het eerste nummer stierf er al een snaar in de nieuwe vleugel en de „jonge meneer", die ook aanwezig was als „vulsel" (wat je tegenwoordig al niet voor je brood moet doen) zuchtte zóó diep, dat je het 4 stoelen ver kon hooren. En toch was het een mooie avond en aan hartelijkheid heeft het gelukkig niet ontbroken. Zelfs Roos- de-Major Domo en Kees-de-opperschenker, stonden stiekum achter de deur te luisteren en verklaarden ronduit, dat het interessant was. En die kunnen meepraten! Overigens is er Raad geweest en nog steeds zweeft boven de hoofden van vele leden het zwaard van Damocles en wel in verband met het oploopen van een dilirium tremers aan spraakwater. Trouwens, wat bereik je met nachtbraken Thuis maar herrie en 's morgens een suf hoofd. Overigens, er zijn weer rake klappen uitge deeld en Arie Uithol, die nog maar steeds recalcitrant blijft en naast Schoeffie moest gaan zitten, heeft gezegd, dat hij een rij bewijs heeft. Maar vergeten er bij te vermel den of dat voor een vliegend^ Hollander, een autoped of een driewieler bestemd was. En tenslotte nog de mededeeling, dat de raadsverslaggever vanaf heden ondergaat een 3-maandelijksche cursus in het liplezen, ten einde in de toekomst ook het murmelen en voor een fatsoenlijk mensch onverstaanbare gefluister van Schoeffie te kunnen beluisteren. Want behalve opposant is hij (Schoeffie) ook 's Raads „whispering bariton" De Fiscaal zegt ietwat ironisch, dat het argument van de weersomstandigheden waar schijnlijk ook gebruikt zou zijn indien het hartje Augustus was geweest en dus smoor- heet... Evenwel, een behoorlijke straf is hier zeker op zijn plaats, temeer, daar hierdoor de man wellicht uit een zekere indolentie wakker geschud zal worden. Daarbij heeft hij aan zijn ondergeschikte een bijzonder slecht voorbeeld gegeven, zoo dat spr. bij zijn straf persisteert. Uitspraak: 4 weken onvoorwaardelijk. Bij Ministeriëele beschikking is bepaald, dat na gehouden overleg met de Directie der Ned. Spoorwegen in den vervolge ook het vervoer van militairen met gebruikmaking van vacantie-kaarten, op crediet kan geschieden. BENOEMING. De sergeant-majoor-instructeur der artillerie A. P. W. Buys is benoemd tot Controleur bij de Steunverleening te Wichen. in de DAN KOOPT U RUSTIG JUWELIER - HORL06ER-DEN MELDE!2

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7