Londen zonder I Mei in het autobussen Wandelsport De Bilt seint Marktberichten Stoomvaartberichten Zwemmen De record-race tusschen Nederland en Denemarken Tennis Vischafslag Den Helder Wielrennen D.O.K.-nieuws Uit onze omgeving KOEGRAS julianadorp. Taxis en de ondergrondsche profiteeren 1 Mei-viering in de groofe steden isvttifiliim PUBLICATIE steunvergoeding erwten en veldboonen. steunvergoeding vlas. steunvergoeding koolzaad. regeling haringdrijfnet- visscherij. heffing op boter. Stoomv. Mij. Nederland. Bengkalis, u., pass 30 April Gibraltar. Enggano 1 Mei te Amsterdam. jlarnix v. St. Aldegonde, u., 29 Mei te Colombo jtfoena, t., 1 Mei v. Belawan. poelau Bras, u., 1 Mei te Batavia. poelau Roebiah, 1 Mei v. Amsterdam. Kon. Ned. Stoomboot Mjj. Aiax, 30 April v. Lissabon. Aurora, 30 April v. Lissabon. Bennekom, t., 30 April op 260 mijl N. van de Azoren. Calypso, 30 April v. Fiume. puterpe, 30 April v. Bordeaux. Helder, u., pass. 30 April Dungeness. Luna, 30 April v. New-York. jlerope, 1 Mei te Amsterdam. Odysseus, 1 Mei te Kopenhagen. Orestes, 1 Mei te Bourgas. Orpheus, 30 April v. Stettin. Saturnus, 30 April op 240 mijl Z.W. van Ouessant. Simon Bolivar, 1 Mei v. Amsterdam. Theseus, 30 April v. Lissabon. Tiberius, 1 Mei te Oran. Trajanus, 30 April te Rotterdam. Ulysses, 29 April v. Puerto Chicania. Venezuela, 30 April v. Barbados, Venus, 30 April v. Napels. Vesta, 30 April v. Algiers. Rotterdamsche Lloyd. Blitar 1 Mei te Rotterdam. Buitenzorg, u., 1 Mei van Suez. Garoet, u., 1 Mei van Suez. Kota Radja, u., 30 April te Genua. Kota Tjandi 1 Mei van Rotterdam. Sitoebondo, t., pass. 1 Mei Gibraltar. Soekaboemi, t., pass. 30 April Ouessant. Stoomvaart Mij. Oceaan. Deucalion 30 April te Londen. Memnon 1 Mei van Penang. Meriones 1 Mei van Tsjiangtoa. Myrmidon 30 April te Swansea. HollandAmerika Lijn. Binnendijk 30 April te New York. Breedijk 29 April te New Orleans. Veendam 1 Mei van Rotterdam. Silver JavaPacific Lijn. Djambi 29 April te Cristobal. Salawati 30 April te Penang. Silverguava 30 April te Singapore. HollandWest-Afrika Lijn. Maaskerk, 1 Mei te Amsterdam. Reggestroom, 1 Mei v. Amsterdam. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Aldabi, 1 Mei te Rotterdam. Alpherat, t., 30 April te Santos. JavaNew-York Lijn. City of Evansville 29 April te Boston. Tabian 29 April te New York. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, 1 Mei te Amsterdam. Jagersfontein 1 Mei te IJmuiden. Kon. Holl. Lloyd. Amstelland, 1 Mei te Amsterdam. Kon. Paketvaart Mij. Japara 30 April van Lourenzo Marqués. JavaChinaJapan Lijn. Tjinegara 29 April van Honkong. JavaNew-York Lijn. iTalisse, 29 April v. Sabang. HollandAustralië Lijn. Meliskerk, t., 1 Mei te Duinkerken. HollandOost-Azië Lijn. Grootekerk 30 April van Antwerpen. Inge Soerensen verbetert het Euro- peesch record 500 m schoolslag van Jenny Kastein. Kopenhagen, 1 Mei. (A.N.P.) De jonge Deensche zwemster Inge Soerensen heeft met haar tijd van 8 min. 1.9 sec. niet alleen het wereldrecord 500 m schoolslag, dat op naam stond van de Japansche zwemster Mayehatta verbeterd, doch zij bracht ook het Europeesch record van Jenny Kastein over dezen afstand hiermede op haar naam. Door dit wereldrecord heeft Inge Soerensen Denemarken en Nederland op gelijken voet gebracht, wat betreft de verdeeling van de wereldrecords. Beide landen bezitten thans tien wereldrecords. ZUID-AFRIKA WINT 1MET 5—0 VAN NEDERLAND. In het D.D.V.-tennisstadion te Amsterdam werd dezer dagen de Davis-bekerwedstrijd Uitde eerste rode van de Europeesche zone tusschen Nederland en Zuid-Afrika gespeeld. Alle partijen werden door de Zuid-Afrika nen. gewonnen, zoodat de Davisbekerwedstrijd ih een 54 zege voor Zuid-Afrika is geëindigd. Door de E.H.W.V. „De Jutter" is op 2 Mei j.1. door een groep van 16 personen deelgenomen aan een wandeltocht van den N.H.W.B. te Haarlem (30 km). Aan bovengenoemden wandeltocht werd door tt 500 personen deelgenomen. Het was een prachtig parcours en eveneens lieten de bloembollenvellen zich in hun beste kleuren zien. De „Jutter" behaalde haar eindpunt zonder Uitvallers en kwam zoodoende in het bezit van ®en fraaien groepsprjjs. Snijder wint trainingsrit. Zondag j.1. hield DOK een trainingsrit over 73 km voor A en B-klas- sers te zamen. Van den start af werd er direct een flink tempo in gezet en probeerde Zoons er tusschen uit te trekken, maar dit mis lukte. Na 18 km afge legd te hebben was het peleton toch uit elkaar door verschillende pogin gen van de renners en had zich een hoofd- peleton gevormd van vijf renners. Na 27 km was dit geslonken tot drie en wel Snijder Jr„ Zoons en Van Leeuwen. Op ongeveer 35 km wist Snijder zich los te maken en nam een voorsprong van 150 m, welken hij wist op te voeren tot ongeveer 2 min. Zoons had zich inmiddels losgemaakt van Van Leeuwen en had een voorsprong op deze van 3 minuten. Nadat er 65 km gereden was, wist Zoons zijn achterstand op Snijder eenigszins in te loopen, maar toch niet geheel, zoodat Snijders onbedreigd won. De uitslag was: 1. J. J. Snijder Jr. 2 uur 7 min; 2. F. Zoons 2 uur 8 min; 3. M. v. Leeuwen (B-klasse) 2 uur 11 min.; 4. D. Hoppe (B-klasse); 5, J. de Boer (B-klasse). Uitvoering'van het Chr. Zangkoor „Koegras". Gem. Bovengenoemd zangkoor gaf Vrijdagavond in een der lokalen van de Chr. school aan de Kortevliet onder leiding van den heer G. H. Groot Enzerink, geheel belangeloos een uitvoering voor tal van genoodigden enz. Het programma dat 18 nummers bevatte, werd aan eiken bezoeker ter hand gesteld, zoodat een en ander gemakkelijk te volgen was. Na het welkom te hebben toegeroepen aan allen, met gebed te hebben geopend, werd hoe kon het ook anders, een avond gewijd aan den jaardag van H.K.H. Prinses .Tuliana. Het Wilhelmus opende de rij van zangnum mers, welke niettegenstaande enkele tekort komingen, heel goed werden weergegeven. Ter afwisseling werden enkele soli met be geleiding van orgel en viool uitgevoerd, be nevens een tweetal voordrachten in proza. Aan het slot van dezen geslaagden avond, werd een woord van dank tot alle medewer kenden en luisteraars gericht, en tevens het verzoek om het koor te versterken. Na den gemeenschappelijken zang van Gezang 180 vers 1, werd met dankzegging gesloten, W1ERINGEN 1 Mei. Aangebracht door korders: Tongen Slips Tarbot Schol le soort Schol 2e soort Schar Wijting Door haringvisschers: Haring p. kg 1020.95 0.85—0.75 0.86—0.80 p. kist 5.204.75 2.60—1.40 2.45—1.75 1.40—1.00 p. tal 2.20—1.50 Door garnalenvisschers: Levende garnalen p. lit 1-35 Gekookte garnalen p. kg 0.15 Gekookte garnalen p. kg 1.15 Meifeest. Het Meifeest van den W.B.-bond en S.D.A.P. afd. Wieringen begon 's middag-s in Concordia te half drie met een kinder feest. De voorzitter van de afdeeling, de heer L. Klaver, opende deze bijeenkomst. Ruim 200 kinderen waren aanwezig. Me dewerkenden aan dit feest waren een 4- tal leden van het bekende gezelschap Wil lem van Iependaal, die met declamatie, zang accordeon, sax en luit-spel de kinde ren uitstekend bezig hielden. Voorts trad professor Pisalsky met zijn sprekende pop „Jozo" op. Het optreden van deze laatste twee vooral was een groot succes. In de pauze werden aan alle kinderen ver snaperingen uitgedeeld. Na de pauze zongen eenige kleintjes op het tooneel een paar liedjes, heel aardig was het „Bij de molen", gezongen door Jan Klomp. Na nog gezamenlijk een lied gezon gen te hebben, werd aan allen een choco ladereep uitgereikt, waarmee dit kinder festijn weder geëindigd was. Ongelukkige val. Zaterdagavond kwart voor zeven kwam uit de Klieftstraat de dertienjarige D. Jager aangefietst. Net voor het z.g. Hoekje stond een autobus, zoodat J. niet zien kon wat uit de Hoofdstraat kwam. Het was de heer Schashabel, die uit de Hoofdstraat fietste. J. reed S. tegen het achterwiel, hierdoor viel hij en kwam nogal ongelukkig terecht. J. werd bij Timmerman binnengedragen; alwaar de inmiddels gearriveerde genees kundige hulp constateerde, dat een knie schijf gebroken was. J. werd daarna per ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd. Volgens getuigen hadden beide fietsers eer, normalen gang. De politie was dadelijk ter plaatse. Het avond-Meifeest. „Plan en Democratie". Het avond-Meifeest van den W.B. Bond en S.D.A.P. afd. Wieringen had 's avonds te acht uur plaats in Concordia. Als de heer L. Klaver zijn openingsrede aanvangt, is de zaal geheel gevuld. In het bijzonder heet spreker p.g. Bommer uit Alk maar welkom, die de Meirede uit zal spre ken. Van de communistische partij, afd. Wie ringen, was het verzoek binnengekomen, sa men het Meifeest te vieren. Na ampel be raad is dit verzoek afgewezen. Een opwekkend woord spreekt spreker nog, om de aanstaande propaganda-verga- deringen te bezoeken. Hierna werd het eerste couplet van de In ternationale gezongen, begeleid door het ge zelschap Willem van Iependaal. De spreker p.g. Bommer kreeg hierna het woord. Spr. zette de Meileuze „Plan en de mocratie" uiteen. Zeer duidelijk ook het ver schil tusschen democratie en dictatuur. Het Plan, zegt spr., is voor de democratie. Is men voor het Plan, dan is men ook voor de democratie, vandaar deze Meileuze. Aan het einde van z'n rede wekt de spreker op, mede te werken om de belagers der demo cratie een nederlaag toe te brengen. Na dezen uitstekenden spreker kwam het meer vroolijke gedeelte van den avond aan de beurt. liet gezelschap Iependaal oogstte hierin veel bijval. De voorzitter .van de V.A.R.A., afd. \v le ringen, voerde na de pauze nog even het woord. Spr. deed de verheugende mededee- ling, dat de afd. de V.A.R.A.-vlag veroverd had. Voorts wekte hij op de Ramblers-avond in Den Helder te bezoeken, evenals het Zomerfeest in Zuid-Laren. Dan volgden weer oogenblikken van amu sement. Na de traditioneele sluiting bleef men nog langen tijd op een gezellig bal bijeen. Intrede van Ds. de Wilde in de Doopsgezind^ Gemeente. Zondagmiddag werd Ds. de Wilde in de Doopsgezinde kerk alhier bevestigd. Er wa ren zeer veel belangstellenden. Vooraan onder den kansel stond een drietal bloemstukken opgesteld. Ds. Veenland uit Tjalleberd (Fr.) opent den dienst met gebied. Daarna wordt gezon gen Ps. 118 vs. 7 en 12. Als tekst voor zijn preek nam Ds. een gedeelte uit Thessal. 1:5: „Hij die roept is getrouw." „Uw aanstaande predikant", zegt spr., „kende ik reeds toen hij nog een kleine jongen was. Om zijn doel te bereiken, heeft hij zich veel opofferingen en moeite moe ten getroosten, doch nooit was hem iets te zwaar. Gij hebt hem nu tot u geroepen. Helpt hem nu zijn ambt zoo goed mogelijk te vervullen, tot meerdere bloei van uw geestelijk leven!" Na de preek stelde Ds. Veenland aan den te bevestigen predikant de gebruikelijke vra gen, die met een zacht, duidelijk „ja" beant woord werden. Na de bevestiging werd gezongen Gez. 194, vs. 4 en 17: „Beveel gerust uw wegen' Dan spreekt Ds. de Wilde naar aanleiding van 1 Joh. vs. 7: „Indien wij in het licht wandelen, gelijk Hij in het Licht is, zoo heb ben wij gemeenschap met elkander". Ds. de W. spreekt dan den wensch uit, dat hij die nu nog vreemd is. hier bij de gemeente dit niet lang hoopt te blijven We moeten elkaar vinden, samen leeren begrijpen, samen tot de gemeenschap van Christus komen. En die behoefte aan begrijpen is nergens zoo sterk als in de godsdienst, maar juist het gemeenschappelijk geloof brengt ons samen. De spreker herdenkt voorts met ontroering, hem, die dit niet heeft mogen beleven, zijn- vader. Mede namens de gemeente richt spr. dank woorden tot Ds. Smit. die in den drukken wintertijd weer zooveel voor de gemeente heeft gedaan. Ook dankwoorden aan de an dere predikanten van de ring die steeds be hulpzaam waren in den tijd der vacature, worden gesproken en spreker hoopt van al len steeds prettige medewerking te mogen ontvangen, vooral ook met z'n Hervormden collega wil spreker gaarne zooveel mogelijk medewerken. Dan hoopt spr. ook met den kerkeraad. organist en voorzanger, kosteres en verder alle gemeenteleden steeds een prettigen omgang te hebben. Na de intredepreek wordt gebeden. Dan voert namens den Ring der Doopsge zinde predikanten Ds. Keuning het woord. Vervolgens spreekt Ds. v. Beek. Namens de Doopsgezinde Gemeenten Bar- singerhorn en Zijpe spreekt Ds. v. d. Veen, Ook deze wenschte Gods beste zegen. Als persoonlijk vriend spreekt Ds. C. P. Hoekema uit Ilallum (Fr.). Namens het Doopsgezinde Theologisch In stituut te Amsterdam, vobrt de, heer de Zeeuw het woord. Eén oud-studiegenoot, te vens predikant te Mgdemblik, en Twisk, Ds. Gosses, wenscht hierna nog Ds. de Wilde geluk en hoopt op goede samenwerking met den kerkeraad van Medemblik. Dan als laatste spreekt Ds. Smit namens den kerkeraad, die verzoekt de gemeente den nieuwen predikant toe te zingen Gezang 215, het 5e vers. Ds. de Wilde dankt hiervoor. Met het zingen van Gez. 99, vs. 4, wordt de dienst beëindigd. Van de hierna gehouden receptie werd druk gebruik gemaakt. De autobusstaking te Londen is al gemeen. Geen roode autobus (de kleur der autobussen te Londen) is vertrokken uit de garages, bij de deuren waarvan door stakers gepost wordt. Het schijnt zeker te zijn, dat de staking minstens een week zal duren. Staking in de provincie minder uitgebreid. De staking onder het autobusper- soneel in de provincie heeft tot dus ver nog lang niet dien omvang aan genomen, waarop de organisatoren hadden gerekend. Niet meer dan on geveer 6000 man hebben het werk neergelegd. Het is nog moeilijk te voorzien hoe het besluit der stakingscommissie van het aulo- buspersoneel in de provincie vanavond om twaalf uur in staking te gaan, zal worden toegepast. In vele gevallen zullen plaatselij ke omstandigheden voor de chauffeurs en conducteurs den doorslag geven. Daar het Nationale comité van de trans portarbeidersorganisatie in vele gevallen deze staking niet erkent, zal de actie van het personeel in sommige plaatsen moeilijk heden ondervinden. De staking te Londen is het gevolg van dé omstandigheden, dat een door het personeel behoorlijk nagekomen overeenkomst niet wordt vernieuwd, aldus verklaart men, ter wijl het personeel in de provincie door in staking te gaan een nog niet geëindigde overeenkomst zou schenden. Het is om deze reden, dat de vakvereni ging van Ernest Bevin het autobuspersoneel in de provincie steun weigert. Het personeel, dat zijn standplaats heeft in Plymouth en Reading heeft gisteren be sloten aan het werk te blijven en te trach ten langs' den weg van onderhandelingen de arbeidsvoorwaarden te verbeteren. Te Manchester zullen hedenavond dui zend arbeiders in de transportbedrijven in staking gaan wegens een plaatselijk geschil over de wijze van onderhandeling over hun arbeidsovereenkomst. De situatie te Londen. De straten van Londen boden gisteren den zelfden aanblik als dien Zondag in 1926, dat er een algemeen' staking en alle open bare verkeersmiddelen waren stilgelegd. De liefhebbers van uitstapjes hebben zich gisteren naar de stations van den onder- grondschen spoorweg begeven. De treinen waren dan ook stampvol. Tegen den tijd, dat de dagjesmenschen naar huis terug moesten keeren, was het aan de stations in de voorsteden buitengewoon druk. Op straat reden meer auto's dan gewoon lijk en de taxichauffeurs deden goede zaken. In de buurt van Hydepark, waar een betoo ging in de open lucht werd gehouden, wel ke door 30.000 personen werd bijgewoond, was het verkeer van de „underground" door den buitengewonen toeloop, geheel in de war. Heden onderhandelingen. Volgens gezaghebbende kringen zal het onderzoek van het ministerie van arbeid aangaande de staking van het Londensche autobuspersoneel, zoo uitgebreid mogelijk zijn. Het zal betrekking hebben op den werktijd en op alle arbeidsvoorwaarden. De commissie zal vermoedelijk minstens een week moeten beraadslagen. De staking zal den transportarbeiders bond 25.000 pd. st. aan stakingsuitkeering kosten. Heden zullen onderhandelingen plaats vinden onder auspiciën van het ministerie van Arbeid. In Amsterdam namen Zaterdagmiddag ruim twintigduizend personen deel aan de 1-Meibetooging, welke geleid werd door Ir. J. W. Albarda. Arbeiderssportbond en A.J.C. verleenden hun medewerking, 's Avonds hadden grootsche demonstraties plaats, in Apollo-hal en Concertgebouw, waar weder om talrijken luisterden nar de toespraken van S. de la Bella en Alida de Jong, terwijl Albert van Dalsum en Jo Sternheim voor het artistieke gedeelte zorgden. Rotterdam. In Rotterdam was de 'Nenijto-hal het de monstratie-oord voor de duizenden S.D. A.P.'ers. Talrijke vereenigingen werkten ook hier mede om een feestelijken toets aan de viering te geven. Aan de overleden partijmannen werd bij het Spiekmanmonument en op de Alg. Be graafplaats Crooswijk hulde gebracht. Den Haag. Ook in Den Haag trokken talrijke betoo- gers naar een openluchtbijeenkomst in den tuin van het Volksgebouw. Kinderfeesten waren in de stad georganiseerd. Dé viering concentreerde zich hier echter in den'Meistoet, die van het Oranjeplein naar het A.D.O.-terrein trok, op welk ter rein de heer W. Drees een rede hield. De A.J.C.'ers voerden een nummer vendel- zwaaien uit. Ook des avonds werden in diverse gebou wen massa-bijeenkomsten gehouden. Het „Plan van den Arbeid" vórmde na tuurlijk een der hoofdonderwerpen van de talrijke speeches, die in verband met de ko mende verkiezingen een extra aandachtig gehoor vormden. Moskon. Zooals gebruikelijk, is op 1 Mei op het Roode plein de groote troepenparade gehou den. Op de treden van het Mausoleüm voor Lenin stonden o.a. Stalin, Molotof, Kalinin, Kaganowitsj en andere regeeringsleden, als mede Dimitrof, de leider der Komintern. De volkscommissaris van oorlog Worosjilof, hield een toespraak tot dé troepen. Hij ver klaarde o.a.: Het leger moet steeds tot den strijd bereid zijn. Het is de plicht van de roode gardisten om op wacht te staan voor het Sovjetvolk en voor de pröletariers deb geheele wereld. Daarna legde Worosjilof persoonlijk en namens het leger opnieuw een belijdenis van trouw af aan de partij en aan Stalin. Weenen. Te Weenen vond een groote bijeenkomst plaats van het vaderlandsche front. Het de- file van de leden langs de tribunes, welke tegenover het raadhuis waren opgesteld, en waar zich o.a. de leden der regeering bevon den, duurde verscheidene uren. Bondskan selier Dr. Schuschnigg heeft een rede uitge sproken, waarin hij o.a. verklaarde: Wij kun nen met voldoening neerzien op den in de laatste jaren afgelegden weg. Wat de bui- tenlandsche politiek van Oostenrijk betreft, blijven wij onwrikbaar getrouw aan het ac- coord van den llen Juli met Duitschland. ./arschau. Bijna 100.000 personen hebben te War schau deelgenomen aan de zeven optochten, waartoe de autoriteiten hun toestemming hadden gegeven. Over het algemeen is de dag kalm verloopen. een enkel incident uitgezonderd, toen bij het voorbijtrekken van een der stoeten schoten weerklonken, waardoor vijf deelnemers werden verwond en een kind onder het publiek werd gedood. De politie had zeer strenge voorzorgsmaat regelen getroffen. Sinds een maand waren talrijke arrestaties verricht. Londen. De deelnemers aan de optochten naar Hydepark waren ditmaal talrijker dan vo rige jaren en zij vulden de straten over eien lengte van meer dan zes kilometer. In een zee van roode vlaggen, met de gebalde vuist groetend, en onder het zingen van de „roode vlag' schaarden de betoogers zich in bet Hydepark rond een zestal spreek gestoelten, vanwaar voor 60.000 toehoorders redevoeringen werden gehouden.. Er wer den voorts resoluties aangenomen, waarin den staken dien mijnwerkers en autobus chauffeurs steun werd toegezegd. Er' was een uitgebreide politiemacht aanwezig, die evenwel niet behoefde op te treden. Verwachting: meest matige noordoostelijke tot oostelijke wind, licht tot half be wolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Verdere vooruitzichten: Droog weer, gelei delijk koeler. Hierboven BAROMETERSTAND HEDENMORGEN: 8 UUR: 769. Het dunne pijltje geeft den vorigen stand aan De Nederlandsclie Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in- het tijdvak van 26 April 1937 tot en met 1 Mei 1937 f 1.75 per 100 kg. zal bedragen. Voor groene erwten van de laagste klas se en voor andere erwten, in datzelfde tijd vak gedenatureerd, bedraagt de steunvergoe ding. f 1.25 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, wel ke blijkens de dateering van het dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op f 1.— per 100 kg. Adv. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas van oogst 1936, dat in het tijdvak van 15 November 1936 tot en met 30 April 1937 is verkocht, geen teeltpremie zal worden gegeven. Voor vlas dat op 30 April 1937 blijkens de stamkaart nog onverkocht is en in onbewerkten toe stand aanwezig is, zal pyeneens geen teelt- premie worden gegeven. Adv, De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor koolzaad van oogst 1936, verkocht in het tijdvak van 8 Novem ber 1936 tot en met 30 April 1937, geen teelt premie zal worden gegeven. Voor koolzaad, dat op 30 April 1937 vol gens de stamkaart nog onverkocht is, zal eveneens geen teeltpremie meer worden ge geven. Adv. Verbetering. De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt bekend, dat in de publicatie omtrent de re geling voor de haringdrijfnetvisscherij, wel ke dezer dagen is geplaatst, een fout is ge slopen. Er was medegedeeld, dat van 16 Augustus af zal mogen worden medegenomen bij ge bruik van Standaard- of Hollandsche net ten een vleet met bovenspeerreeplengte van ten hoogste: voor groep A. 3.325 m. voor groep B. 3.457 m. voor groep C. 3.589 m. Dit moet zijn: voor groep A. 3.325 m. voor groep B. 3.575 m. voor groep C. 3.825 m. Adv. ALKMAAR. 1 Mei. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor groothandel 67VaTYVé cent en kleinhandel 72y2—77y2 cent. Handel ma tig. Kipeieren (groothandel) f 2.75—2.90 en eendeieren f 2.30. Handel matig. ALKMAAR, 1 Mei. Op de heden gehouden veemadkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 melkkoeien f 150—190; 19 nuchtere kalveren (slacht) f 514; 16 magere schapen f 20—28; 25 lammeren f 10—15; 6 bokken en geiten f 12—17. ALKMAAR, 1 Mei. Aanvoer: 300.000 kipeieren: 56—58 Kg. 2.65—2.75, 58—60 Kg. 2.70—2.85, 60—62 Kg! 2.75—2.90, 62—64 Kg. 2.85—3.05, 64—66 Kg. 2.90—3.25, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 1 Mei. Roode kool 4.20—6.60, gele kool 2.60—5.70, Deensche witte kool 2.20—3.70. uien 0 90— 1.10, grove uien 1.10—1.20, peen 0.90—1.20, blauwe aardappelen 1.20. bieten 0.60. Aan voer: 7700 Kg. roode kool, 14600 Kg. gele kool, 19400 Kg. Deensche witte kooi, 5600 i 1K' been> 400 Kg. aardappe len. 925 Kg. bieten. ALKMAAR, 3 Mei. Vette koeien f 180—260, 3 vette kalveren t 35, lel nuchtere kalveren slacht f 6—15, 229 vette varkens 0.47—0.50 per Kg handel goed. NOORDSCHARWOUDE, 3 Mei. n^° Kc' uien f a6°' *rov® 1-30, 2200 Kg. D. witte kool 3.20. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Mei. Aanvoer: 210 bos rabarber f 4.60 °00 K"- witlof f 6.80. s-Gravenhage, 1 Mei. De heffirm- nr> boter rs voor de week van 2 tot en met 8 Mei, behoudens tusschentijdsche wijziging weder vastgesteld op f 0.70 per KG

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3