- Texel Marineberichten Visscherij Jubileum fa* Oortgijsen Einddiploma Handelsavondschool HERMAN NYPELS' Die Czardas-Fürstin De militaire marsch van de adelborsten Uit het politierapport Meivergadering S.D*A.P Meierblis Vischafslag Oudeschild Vertrokken personen Zaterdag j.1. heeft de bekende houthandel van de firma Oortgijsen alhier haar 70-jarig bestaan gevierd. Het is voor de huidige fir manten een prettige dag geworden, die vol komen in den aard van het bedrijf en in het karakter van de familie Oortgijsen liggend eenvoudig van opzet was en ook in dit kader verloopen is. Zeer vele blijken van medeleven met het jubileum zijn dezen dag binnengeko men, bloemstukjes en stukken uit de stad, brieven en telegrammen uit alle deelen van het land. Boven den ingang van de werf woei den ge- heelen dag de vlag; wellicht ook daardoor her innerd aan den bijzonderen dag, dien de Oort gijsens beleefden, wipte menige kennis even het kantoor binnen om de firmanten en het personeel de hand te drukken. Wijzelf zijn er getuigen van geweest, hoe de heer Oortgijsen het personeel, waaronder we den „onbezol- 'digd rijksveldwachter" maar zullen rekenen een koelen dronk en een sigaar aanbood, in het kantoortje, waar hij hen omstreeks half elf rond zich verzamelde. Het was bij deze gelegenheid, dat wij konden vaststellen, welk een voortreffelijke geest er heerscht tusschen patroons en medewerkers, terwijl we tevens met genoegen vernamen, dat het met de za ken cresendo gaat. In. vele takken van nij verheid is sprake van eenige opleving, dat het in den houthandel evenzoo gesteld is. stemt tot verheugenis en zal dan ook zeker de reden geweest zijn, dat het 70-jarig jubi leum eenvoudig, maar zeer opgewekt ge vierd is! Herplaatsing wegens onvolledigheid, Aan de Gemeentelijke Handelsavondschool slaagden voor het einddiploma 5-j. c.: Mej A. G. Boerdijk voor de vakken Nederlandsch, Duitsch, Engelsch en Boekhouden; Mej. G Helder voor de Vakken Nederl., Duitsch en Engelsch. Voorts de heeren P. J. Grommel, A. J. A. de Haan, H. A. Herderschee, H. J. P. Hof man, K. de Jong en J. Toes, voor de vakken Nederl., Duitsch, Engelsch en Boekhouden; de heeren G. B. J. de Barbanson en J. L. Meijer voor Nederlandsch, Duitsch en Engelsch; de heer J. Koning voor Duitsch en Engelsch en de heer C. de Vries voor Nederlandsch en Engelsch. KLEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Eigen coupeur en ateliers. Helpt U mede de plaatselijke industrie te bevorderen rr *t de Uitnemende vertolking door IJmuider Operette Vereeniging. Gisteravond is voor een slechts matig gevuld Casino de opvoering gegeven van Emmerich Kalman's wereldvermaarde operette „Die Czardas-Fürstin", vrij vertaald „De Cabaret Prinses" en dat de belangstelling hiervoor betrekkelijk gering was, kan slechts betreurd worden. Evenwel, de oorzaak zal vermoedelijk wel goeddeels gelegen zijn in de oude waarheid, dat het onbekende onbemind is.... Met reden kan echter verwacht worden, ge zien het opvallend succes, dat de IJmuidena- ren gisteravond geoogst hebben, dat een vol gende uitvoering voor een uitverkocht huis gegeven zal worden. „Die Czardas-Fürstin"het aloude spel van zang en dans, de operette als lichte kunstuiting op haar best, en die men thans heeft kunnen aanhooren in een Hollandsche bewerking. Het lijkt ons, gezien de fenomenale popu lariteit van deze operette, vrijwel overbodig een inhoudsweergave te geven. Het is een vrij pretentieloos verhaal, dat echter door de mu ziek en mise en scène beteekenis krijgt. En, laat het ons maar direct zeggen, hier aan heeft het niet ontbroken en a priorie is dan ook een woord van lof voor de nagenoeg tadellose regie van Reinhard Dijke zeker op zijn plaats. Hij was 't, die ieder onderdeel van dit werk een even vlot verloop gaf, zóó zelfs, dat men van professionals geen beter werk had kunnen verwachten. Bjj een beschouwing is daar allereerst het orkest, dat onder leiding van den bekenden Philip Flessing een prestatie verricht heeft, waar zoowel directeur als leden trots op kunnen zijn. Een begeleiding, die waarlijk in sommige passages op zéér hoog peil stond, en die steeds een waardevolle steun was voor de dramatis personae ten tooneele. Natuurlijk waren daar ook enkele misrekeningen, doch deze waren verre in de minderheid bij het vele goede. Wat de vertolkers betreft, als eerste moe ten wij uiteraard, noemen mevrouw Dora AriszSchrama, welke de titelrol (die van Sylvia Verescu) vervulde. Zooals men weet, is deze sopraan geen on bekende in Den Helder, doch het is frappant, hoe zeer juist deze muziek haar ligt. Een zeer zuiver orgaan, waarmede de zan geres tal van malen een opvallende prestatie wist te bereiken. Uit vocaal oogpunt bezien was zij verreweg de beste. Een kracht, waar de IJmuidenaren zuinig op moeten zijn! Daarnaast heeft mevr. AriszSchrama evenwel bewezen ook dramatische anteceden ten te bezitten. Een vlotte verschijning, char mant en beschikkend over een groote mate van rolvastheid. Jack Roza als graaf Edwin voldeed even eens uitmuntend, zoowel qua zanger als too- neelspeler. Zeker in niet mindere mate. Hans Klaasen als Graaf Boni. Deze was het vooral, die de lachers op zijn hand kreeg, en dat niet alleen door het feit, dat bij een niet te miskennen dankbare rol had, doch tevens door de wijze, waarop deze door hem geïnter preteerd werd. De partij van Grafin Stasi verzorgde mej. C. Jansen en ook zij heeft een niet gering deel gehad in het algemeen succes. En zoo zouden wij kunnen doorgaan: met het noemen val tal van namen van hen, die deze operette tot iets goed hebben gemaakt: doch dit lijkt ons niet noodzakelijk. Wél, dat ieder voor zich zooveel mogelijk gegeven heeft, om een stuk werk te bieden, dat met een zeer critisch oog bekeken mocht worden. Onvolkomenheden...? Natuurlijk, die waren er ook, zq het in zeer geringe mate. Bijv. enkele details in de Hollandsche tekst, die niet steeds op de muziek sloten, een paar zigeuners die niet „los" waren, en een enkele maal een hiaat tusschen tooneel en muziek. Doch deze kleinigheden vermochten den uiterst gunstigen totaalindruk niet in het minst te verkleinen. Tenslotte nog een woord van lof over cos- tumeering, grime, kapwerk, decor en ballet, welke onderdeelen eveneens de puntjes op de i gekregen hadden. De Amsterdamsche clichémaker heeft op nieuw een fout in een foto-onderschrift ge< maakt en wel op de foto-pagina van Zaterdag, waar hij de mariniers een' marsch door de stad liet maken. De welwillende lezer (es) heeft be grepen, dat dit moest zijn het korps adel borsten. Winkelsluitingswet, Een drietal personen werd bekeurd overtreding van de winkelsluitingswet. voor Ook in de bioscoop moet men rustig zjjn Op verzoek van de directie werd uit een der bioscopen gisteravond een jongen, die hinderlijk was, verwijderd. Vischomzet in April te IJmuiden. In April werd aan den afslag te IJmuiden voor een bedrag van 436.759 aan visch omgezet, tegen verleden jaar in April voor 400.774. De omzet in de eerste vier maanden be droeg 2.246.268 tegen in het vorige jaar 1.961.561, zoodat dit jaar meer is omgezet 284.707. Visehprijzen te IJmuiden. De tongprijs wist zich ook Vrijdag te IJmuiden vrijwel te handhaven en bleef boven den gulden. Tarbot wordt nog in zoodanige hoeveelheid aangevoerd, dat de prijs nog een heel stuk beneden den gulden blijft. Maar ook de scholprijs onderging een ver laging, hetgeen op de besommingen der loggers schijnbaar wel van invloed is geweest. Ook kabeljauw ging een stuk omlaag, toonde toch nog een goed beeld. Aaivisscherij in het IJselmeer. Het voortdurende koude weer komt de aal vangst in het IJselmeer niet ten goede. Steeds worden de vangsten minder, met gevolg, dat de prijzen flink naar omhoog gaan, maar dat heeft door de geringe vangst weinig invloed op een behoorlijke besomming. Zien de IJselmeervisschers dus uit naar wat warmer weer, zij die zich bezig houden met de haringvisscherij in de Waddenzee, hebben van dit koude weer profijt. Het product blijft daardoor lang houdbaar, zoodat er, ondanks de nog vrij ruime vangsten, geen inzinking van den prijs merkbaar is; integendeel, ze toonen nog een uitstekend beeld. Vischprqzeu te IJmuiden. Ook Zaterdag ging de tarbotprijs naar om laag en nogal van beteekenis, want de hoog ste prijs kon het niet verder brengen dan 0.60 per kilo. Tong toonde gelukkig een goed beeld en kwam tot ten hoogste 1.24 per kilo. Ook de scholprijzen waren goed, vooral weer die van zet- en kleine schol. In het bijzonder de loggers maakten goede besommingen. Aaivisscherij in het IJselmeer. Hoewel van groote vangsten nog niet kan worden gesproken, komt er toch iets meer aan de markt dan in het begin der vorige week. Zoo was er Vrijdag te Enkhuizen een aan voer van bijna 100 pond per vaartuig, hoofd zakelijk van de hoekers. De kuilers hadden de vangst wegens de slechte uitkomsten ge staakt, maar zullen nu wel weer beginnen, nu de hoekers wat meer succes hadden. De prijs was flink hoog te noemen. Daarover klaagden ook de rookers van dit goedje; ze meenden, dat voor geregelde af name deze prijs eigenlijk te hoog is. We spraken een der grootste rookers in Noord-Holland, die verklaarde, dat de echte Zuiderzee-aal van vroeger aan het uitsterven is. Hij meende, dat de kwaliteit, wat smake lijkheid betreft, niet meer van dat gehalte is van vroeger. Hij schreef dat toe aan de veranderde voe dingsomstandigheden in de afgesloten Zuider zee. Hij was van oordeel, dat de kwaliteit van de IJselmeer-aal nu nagenoeg gelijk was ge worden aan die van de binnenaal, die steeds bij de kenners minder werd aangeslagen dan van de Zuiderzee-aal. Onze zegsman was iemand met zeer lang durige praktijk, zoodat zijn meening wel ge zag kan hebben. Nu laat zich dat wel hooren, want lang zamerhand wordt het IJselmeerwater gelijk aan zoet water. Vele soorten zeebewoners, die vroeger de Zuiderzee-aal tot voedsel dienden, komen daarin niet meer voor, zoodat dat invloed moet hebben op de ontwikkeling der aal, ook ten opzichte van de „smakelijkheid" van de visch. Toch zal het binnenkomen van het zee water, door de schutsluizen nog wel invloed hebben op de samenstelling van het IJsel meerwater. En ook wanneer de uitwateringssluizen mis schien tijdens het begin van den vloed in het voorjaar eenigen tijd worden opengelaten, om het montee (de glasaaltjes) door te laten, zal er nogal wat zeewater toevloeien. De invloed daarvan zal zich wel in hoofd zaak bepalen in het noordelijkste gedeelte, maar daarom zal het nog wel geruimen tijd duren, dat het IJselmeerwater geheel sal zijn gelijk te stellen met dat van de binnen wateren. Visehprijzen te IJmuiden. De tarbotaanvoer is nog van dien aard, dat de prijs niet op een goed peil kan komen. Ook Donderdag oleef die ver beneden den gulden. De tongprijs is ook dien dag boven den gulden gebleven. Scholprijzen toonden een stabiel, goed beeld, evenals de rondvischprijzen. Haring was aan den' afslag bijzonder laag in prijs. V oor jaarsharing. De laatste jaar dagen waren er nogal be langrijke vangsten van haring bij den afsluit dijk. De prijzen bewogen zich op een zeer goed peil. Oudeschild. Een geslaagd feest. Meivergadering der S.D.A.P. in het „Eigen Gebouw" der Vereeniging te Oudeschild. Ruim 8.20 u. opende de heer Alb. Backer de vergadering, waarin hij allen welkom heette, in het bijzonder den spreker voor dezen avond, den heer J. Zwartverver, uit Amster dam, de „Stem des Volks", onder leiding van den heer C. M. Plomp, de Moderne Land- arbeidersbond uit Eierland en P.A.L.V.U. van Oudeschild. De avond begon met een dramatisch stukje getiteld: „Wat gezaaid werd" en opgevoerd door „Palvu". De inhoud van dit stuk, dat alle aanwezigen diep ontroerde, gaf de sfeer en de gezindheid weer uit een werkloos gezin Vervolgens zang van de „Stem des Volks". Weer konden we hooren hoe goed het koor is en hoe beheerscht het de liederen wist voor te dragen. De heer Zwartverver. Daarna kwam de spreker aan de beurt. In groote trekken gaf h(j weer hoe somber op dezen Meidag, in alle landen de stemming is. Hoe overal spanning heerscht. Op dezen eer sten Mei herdenken we degenen, die zich onder het fascistische bewind moeten bukken en die sterven voor het internationale ideaal Vrijheid, Gelijkheid en Broederschap. Met allerlei voorbeelden haalde spreker aan hoe ook in ons land de levensvoorwaarden der arbeiders en middenstanders minder en min der worden. Doch allen kunnen we ons ver zetten, volgens spr., en meewerken om het Plan van den Arbeid te verwezenlijken, en op 26 Mei a.s. onze stem daarvoor te geven. Ziet naar verschillende landen met socialistisch bewind en weet, dat het socialisme betere tijden kan brengen. Na de pauze. Na den spreker volgt een pauze. En daarna voeren leden van den Mod. Landarbeidersbond op een stukje, getiteld: „Flinke jongens ge vraagd", een propagandistisch stukje, dat door alle medewerkenden vlot werd uitge voerd. Nu kwam de zang weer op het tooneel met 4 liederen: Meizang, Broeders verheft U ter vrijheid, Strijdmarsch der arbeiders en de In ternationale. Palvu" voerde hierna nog op: „Een slip pertje", zeer humoristisch, waar dan ook sma kelijk om werd gelachen. Tot slot zeiden de Mod. Landarbeiders nog: Steek je kop weer in de lucht", door W. van Iependaal, waarna om pl.m. 1 uur de heer Backer deze goedbe zochte feestelijke propagandistische avond sloot en allen dankte voor hunne medewer king. De collecte, alhier gehouden voor de T.B.C.- bestrijding, bracht 15.op. Op den avond van den 30sten April brandde overal op Texel weer de „Meierblis". Ook Oudeschild had z'n vuur, al leek het eerst of daar niets van zou komen. Zou dit folkloristisch gebruik ook al gaan verdwijnen? We hopen van niet. 1 Mei: Aangevoerd 100 kg gezouten garnalen 15 ct. per kg. 158 kg kreukels 3.30 per mud H. van den Berg, N.H., en echtgenoote, R.K., en kinderen, naar Amsterdam, Molukken- straat 165 II. I. van LierBertke en zoon, naar Amster dam, Rietwijkerstraat 44 I. M. Schweikertvan de Geer, R.K., naar Nij megen, Broerdijk 130. E. Last, G.K., en echtgenoote, N.H., naar Oost- en West (Souburg, Middelburgschestr. 71. A. Schippers, naar Rotterdam, Schiedam- scheweg 178. J. M. P. J. Verstegen, N.H. naar Smallinger» land, Drachten, Oudeweg 52 C. J. Goedhart, E.L., en gezin, N.H., naar Rot terdam, Goudschesingel 34. D. W. H. Deelen en gezin, N.H., naar Haar lem, Drossestraat 14. A, P. C. Kempen en gezin, R.K., naar Rot terdam, IJsclubstraat 17. S. H. Elissen en gezin, R.K., naar Haarlem, Kleine Houtstraat 99 I. Mej. S. Kruk, D.G., naar Amsterdam, Ar- chimedesweg 69 I. A. van Ewijk en gezin, R.K., naar Heiloo, Bayershofweg 39. Wed. van Ewijk, R.K., naar Heiloo, Rayer- hofweg 39. F. Kersten, N.H., en echtgenoote, Ger. K., naar Apeldoorn, Schuttersweg 143. J. B. de Meester, D.G., naar Bussum, Graaf Wichmanlaan 30. Mej. J. G. Oost, N.H., naar Heiloo, Dokters laantje, bij E. Bos. S. de RoodeRuskowski en gezin, R. K. naar Vlissingen, Duivendrechtstraat 36. C. van Waveren en gezin, Ger. K., naar Lisse, Emmastraat 16. Mej. J. F. Willems, R.K., naar Rotterdam, Walenburgerweg 25. J. H. Elsbeek en gezin, N.H., naar Schie dam, Prof. Kamerlingh Onneslaan 97. P. A. van de Gein en echtgenoote, naar Apeldoorn, Meelweg 10. G. Jellema, naar Amersfoort, Woestijger- weg 38, bij G. de Haan. E. T. C. KlunderNieuwmans, R.K., naar s-Gravenhage, Kritzingerstraat 134 II hg. A. van de Ree, Ger. K., en gezin, N.H., naar Velsen, IJmuiden, Bakkerstraat 6. Mej. M. W. A. Huis in 't Veld, R.K., naar Amsterdam, Amstelveenschestraat 49. C. Koenst, R.K., en gezin, naar Rotterdam, Zwaanhals 61. Mej. W. M. S. Alberts, naar Amsterdam, Nicristraat 18. A. C. Bakker en echtgenoote, naar Hilver sum, van Hoogerwerffstraat 38. J. H. van Beek en gezin, N.H., naar Rotter dam, Polderlaan 69. J. Blokdijk en echtgenoote, naar Alkmaar, Liefdelaan 24. W. Helfensteijn, naar Haarlem, Vroon straat 6. C. Has, N.H., naar Medemblik, Middenmeer, Brugstraat 19. A. Jeninga. G.K.. en echtgenoote, N.H., naar Geleen, Lutteraede, Emmastraat 2. Overplaatsingen. Bootsman G. Wagenveld van O.Z.D. naar O 15, 26 April '37 met Hr. Ms. H. Hendrik ter overvoer naar Hr. Ms. O 15. Bootsman A. Moens van H. Hendrik naar Kaz. Willemsoord, 24 April '37. Bootsman J. J. Noordink van Kaz. Willems oord naar H. Hendrik, 24 April '37. Schipper W. A. G. Jacobs van Wachtschip Willemsoord naar Java, 8 Mei 1937. Bootsman E. Schaap van Kaz. Willemsoord naar Java, 8 Mei 1937. Opperkonstabel A. v. d. Meer van ^Wacht schip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Serg.-konstabel A. Barwegen van Wacht schip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Majoor-machinist J. H. de Rooij van Nauti lus naar Wachtschip Willemsoord, 1 Mei '37 van Wachtschip Willemsoord naar Java 8 Mei '37. ttt Sergt.ma'ftiinist P. P. Neefjes van Wacht schip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Serg.-machinist A. D. v. d. Hoeven van Nau tilus naar Wachtschip Willemsoord, 1 Mei '37 en van Wachtschip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Serg.-machinist W. Bakker van Gelderland naar Java, 8 Mei '37. Majoor-geschutmaker J. J. Willemsen van v. Speijk naar Java, 8 Mei '37. Majoor-monteur R. J. v. d. Broek van O.Z.D naar Java, 8 Mei '37. Sergt.-monteur S. Schraa van De Kooij naar Java, 8 Mei '37. Bootsman J. Glas van Java naar Wacht schip Willemsoord, 8 Mei '37. Sergt.-konstabel A de Bruijn van Java naar Wachtschip Willemsoord, 8 Mei '37. Majoor-monteur H. J. Dupuij van Java naar O.Z.D., 8 Mei '37. Majoor-machinist F. A. Boerman van Wachtschip Willemsoord naar Nautilus, Mei '37. Sergt.-machinist G. J. v. Leijden. van v, Speijk naar Nautilus, 1 Mei '37. Sergt.-machinist J. Melgers van v. Speijk naar Gelderland, 1 Mei '37. Majoor-machinist C. Kindt van v. Speijk naar Wachtschip Willemsoord, 1 Mei '37. Sergt.-hofmeester W. van Hall van Kaz A'dam naar Wachtschip Willemsoord, 1 Mei '37 en 8 Mei '37 naar Java. Bootsman A. Moens van Kaz. Willemsoord naar v. Speijk, 1 Mei '37. Bootsman B. Grootjans van v. Speijk naar Kaz. Willemsoord, 1 Mei '37. Serg.t-machinist W. Bakker van Gelderland. Datum bevolen overplaatsing op 8-5-'37 naar Hr. Ms. Java gewijzigd in 14-5-'37. Bootsman G. J. van Dort van Vidar naar Wachtschip Vlissingen, I Mei '37. Sergt.-torpedomr. P. W. Bom van Vidar naar Schorpioen, 1 Mei '37. Sergt.-machinist A. Visch van Vidar naar Wachtschip Vlissingen, 1 Mei '37.. Majoor-telegr. J. H. Jole van R.D. A'dam naar Gelderland, 1 Mei '37. Sergt.-telegr. A. J. de Smit van Gelderland naar R.D. A'dam, 1 Mei '37. Schipper M. Matthijse van Wachtschip Vlis singen. Bevolen overplaatsing op 23 April '37 naar Hr. Ms. H. Hendrik ingetrokken. Korpl.-konstabel J. Dirven van Nautilus naar Wachtschip Willemsoord, 3 Mei '37. Korpl.-monteur A. Kant van O.Z.D. naar v. Speijk, 24 April '37 onder intrekking der op 23 April '37 bevolen overplaatsing naar Hr Ms. H. Hendrik. Korpl.-monteur P. M. A. Wilders van v. Speijk naar H. Hendrik, 24 April '37. Kwartiermeesters A. L. Knaape en H. A. v. d. Graaf van Kaz. Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Korpl.-konstabel J. J. de Loos van Schor pioen naar Java, 8 Mei '37. Korp.-konstabel J. Dirven van Wachtschip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Korpl.-telegrafist J. Hamstra van De Kooij naar Java, 8 Mei '37. Korporaals-machinist G. Crucq en F. Gij- zendorffer van v. Speijk naar Java, 8 Mei '37. Korpl.-machinist C. J. Waltman van Schor pioen naar Java, 8 Mei '37. Korpl.-machinist J. H. Peeman van O.Z.D naar Java, 8 Mei '37. Korpl.-monteur G. M. v. Heusden van Wachtschip Vlissingen naar Java, 8 Mei '37. Korpl.-monteur L. Schalier van De Mok naar Java, 8 Mei '37. Korpl.-monteur A. J. Harsveld van O.Z.D. naar Java, 8 Mei '37. Korporaals-konstabel R. Doorn, P. H. v. d. Heide en W. P. Marquenie .van Java naar Wachtschip Willemsoord, 8 Mei '37. Korporaals monteur A. Martens, B. G. Merck, W. J. C. Mijnders, M. Verschiere van Java naar O.Z.D., 8 Mei '37. Korpl.-telegrafist J. P. Jacobs van Wacht schip Willemsoord naar De Kooij, 7 Mei '37. Korpl.-telegrafist C. van Beers van Wacht schip Willemsoord naar Walstation, 7 Mei '37. Korpl.-monteur K. J. P. Rakké van O.Z.D. naar Wachtschip Vlissingen, 21 Mei '37. Korpl. der marns. H. Roberts van Kaz. Wil lemsoord naar Afd. Marns. R'dam, 29 April 37, onder intrekking der op 29 April '37 be volen overplaatsing naar Hr. Ms. v. Speijk. Korpl. der marns. J. H. Kromjong van Kaz Willemsoord naar v. Speijk, 29 April '37, onder intrekking der op 29 April '37 bevolen over plaatsing naar de Afd. Marns. R'dam. Kwartiermeester C. G. Struijke van Vidar naar Wachtschip Vlissingen, 1 Mei '37. Korpl.-torpedomkr. H. H. Overweg van Vi dar naar Schorpioen, 1 Mei '37. Korpl.-machinist E. C. Ietswaart van Vidar naar Wachtschip Vlissingen, 1 Mei '37. Kwartiermeester P. Bravenboer van Vidar naar D. Aukes, 1 Mei '37. Kwartiermeester B. M. v. Knijff van D. Aukes naar Wachtschip Vlissingen 1 Mei '37 Korporaals-telegrafist K. Doeve W. A Knuijt, J. G. Ras, J. J. Spruijt, K. van Tonge ren O. J. Weijer, van Java naar Wachtschip Willemsoord, 8 Mei '37. Korpl.-machinist F. J. v. Meizen van Java naar Wachtschip Willemsoord, 8 Mei '37 Kleermaker J. Schotmans van v SneHk naar Kaz. Willemsoord, 1 Mei' 37. ochfnw-ff 16 W' A" de Langen van Wacht schip Willemsoord naar De Mok, 1 Mei '37 Matroos le kl. H. H. Batenburg van Wacht schip Willemsoord. Bevolen overplaatsing op Roekan je, Mej. W. Rietdijk, N.H., naar Duinen C 31 bij C. Rietdijk. J. H. Rutten, R.K., naar Alkmaar, Stations- straat 65. ScWl,EDaCmwir.St~SehetVaBger' 1 Mei '37 naar de Mar.kaz. Willemsoord (Ka- derschool) mgetr. Mariniers le kl. G. J. A. Sweere en A. H v Holten van Kaz. Willemsoord naar H. Heul drik, 24 April '37. Mariniers le kl. W. J. J. Geneste en p, van Vliet van Kaz. Willemsoord. Bevolen overplaatsing op 23 April '37 naar Hr. Ms. H. Hendrik ingetrokken. Lichtmatrozen J. Blonk, W. Duiverman, M H. Hofstra, J. J. Trijsburg van Wachtschip Vlissingen. Bevolen overplaatsing op 23 April '37 naar Hr,. Ms. H. Hendrik ingetrokken. Stoker 3e kl. C. B. v. Leeuwen van v Speijk naar Wachtschip Willemsoord, 24 April '37. Matroos le kl. M. Rosman van Java naar Kernb. Java, 8 Mei '37. Matroos le kl. J. Jaspers van Nautilus naar Kernb. Java, 8. Mei '37 en 1 Mei '37 Wachtschip Willemsoord. Matroos le kl. A. Voogd van OZ..D. naar Kernb. Java, 8 Mei '37. Matrozen 3e kl. R. H. Adema, H. Benda, T. de Bruin, A. v. Brummen, H. van Dam, A. de Deugd, J. F. Dictus, J. v. Droffelaarj P. N. Holthuijzen, J. J. Jansen, A. Jonk, j' Kaper, L. v. Lavieren, L. A. Mulder, A. j] v. 't Noordende, B. G. de Ridder van Wacht schip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Stokers-olieman J. A. Koningstem van Schorpioen en D. K. Brak van v. Speijk naar Java, 8 Mei '37. Onder intrekking der op 1 Mei '37 bevolen overplaatsing naar Hr. Ms. v. Meerlant. Stokers-olieman J. T. P. ter Bruggen van Beek en F. H. Schmidt van Gelderland naar Java, 8 Mei '37. Stoker-olieman M. Blokker van Nautilus naar Wachtschip Willemsoord, 1 Mei '37. Stoker-olieman J. Mesman van O.Z.D. Java, 8 Mei '37. Stoker-olieman A. Zoetendorp van Schor pioen naar Java, 8 Mei '37. Stoker-olieman J. J. Dalmeijer van v, Speijk naar Java, 8 Mei '37. Stoker-olieman C. L. de Heer van De Mok naar Java, 8 Mei '37. Stoker le kl. A. Gomes van Schorpioen naar Java, 8 Mei '37. Stoker le kl. H. Groenewoud van Hospi taal naar Java, 8 Mei '37. Stoker le kl. W. Kuijt van Schorpioen naar Java, 8 Mei '37. Stoker le kl. A. T. Bruin van v. Speijk naar Java, 8 Mei '37. Stoker le kl. B. Peters van De Mok naar Java, 8 Mei '37. Stokers 2e kl. C. Kroon en T: de Jong van Wachtschip Wilemsoord n. Java, 8 Mei '37. Stoker 2e kl. J. H. A. André van Schor pioen naar Java, 8 Mei '37. Stoker 3e kl. J. C. van Reijn van Wacht schip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Stoker 2e kl. A. C. den Iseger van v. Speijk naar Java, 8 Mei '37. Stoker 2e kl. N. J. Hager van Wachtschip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37 Stoker 2e kl. N .Meijer van Schorpioen naar Java, 8 Mei '37. Stoker 2e kl. P. van Dee van Wachtschip Willemsoord naar Java, 8 Mei '37. Stoker 2e kl. H. v. d. Linden van Java naar Kernb. Java, 8 Mei '37. Stoker 2e kl. H. J. Koetsier van Wachtschip Willemsoord naar Kernb. Java, 8 Mei '37. Stokers-olieman A. M. v. Bennekom, A. J. de Bont, L. Delvoije, J. Rademaker, J. Romp, F. E. Vos, J. J. v. Hesselingen van Java naar v. Speijk, 8 Mei '37. Mariniers le kl. J. H. Broenland, J. H. Nieu- wenhuis en A. M. Stoof van Java naar Wacht schip Willemsoord, 8 Mei '37. Stoker olieman G. D. v. d. Sterren van W.s. Vliss. naar van Meerlant, 1 Mei 1937. Stoker olieman L. P. C. Soede van W.s. Vlisingen naar van Meerlant, 1 Mei 1937. Stoker olieman W. Herman van W.s. Vlis singen naar Nautilus, 1 Mei 1937. Stoker le kl. G. Buitenhuis van W.s. W.- oord naar Hospitaal, 29 April 1937. Matrozen 2e kl. B. S. Eisma, P. M. F. Oetelmans, J. Pruis, P. A. M. Schmit en A. Kamper van Kaz. A'dam naar W.s. W.oord, 27 April 1937. Matrozen 2e kl. R. Oudheusden en A. Smit, matrozen 3e kl. J. W. v. Bennekom, C. den Boer, S. J. Eisma, C. v. Es, G. P. W. Jacobs- son, P. J. Nahuys, M. N. v. Oeveren, A. G. H. Smid L. Vermaning en W. Vlot van W.s. W.oord naar Kaz. A'dam, 1 Mei 1937. Matr. 2e kl. T. Besse van Gelderland naar Kaz. A'dam, 1 Mei 1937. Matrozen 2e kl. D. Hoogendam, J. J. Lisman en H. G. Consten van Schorpioen naar Kaz. A'dam, 1 Mei 1937. Matr. 2e kl. J. v. d. Wal van W.S. W'oord naar Kaz. A'dam, 1 Mei 1937. Matrozen 2e kl. J. Eleveld, A. Franke en matr. 3e kl. T. de Jeu van de Kooy naar Kaz. A'dam, 1 Mei 1937. Matrozen 2e kl. A. de Kan, J. Messing en W. T. Ringeling van de Mok naar Kaz. A'd., Mei 1937. Matrozen 3e kl. J. G. Oosterveen en J. P. F. Oudshoorn van J. v. Amstel naar Kaz. A'dam, 1 Mei 1937. Matrozen 3e kl. J. H. Dee, A. de Lang, J de Looper en N. M. Ris van W.s. W'oord naar Schorpioen, 1 Mei 1937. Matrozen le kl. W. Bouman en H. Drenth, van Vidar naar W.s. Vlissingen, 1 Mei 1937. Matr. le kl. L. de Nooyer en matr. 2e kl. W. Logger van Vidar naar W.s. W'oord, 1 Mei '37. - Matr. 2e kl. P. E. Nicolaas Ponder van Vidar naar D. Aukes, 1 Mei 1937. Stoker olieman C. Pleijte, stokers le kl. A. But, W. J. Schenkenberg, Stokers 3e kl. L. H. Heuperman, A. J. Huijsman van Vidar naar W.s. Vlissingen, i Mei 1937. Matr. le kl. P. Louwerse van Vidar naar W.s. W'oord, 1 Mei 1937. Matr. 2e kl. M. Hennevanger van Vidar naar D. Aukes, 1 Mei 1937. Matroos le kl. A. Opperhuizen van D. Aukes naar W.s. W'oord, 1 Mei 1937. Matr. le kl. J. j. de Jong van W.s. Vliss. naar W.s. W'oord, 1 Mei 1937. Matr. le kl. R. Goedhard, Stoker le kl. H. J. Kip, J. Maree, Marns. le kl. E. J. Stuut, W. Becks van Java naar W.s. W'oord, 8 Mei. Leerl. vltgmr. (M) W. J. Ruijter van de Mok en leerl. vltgmr. (M) A. M. Gouw, R. C. Paauwe, M. Troost en id. (H) J. A. Tertoolen bevolen overplaatsing op 1 Mei 1937 naar de Mar. Kaz. W.o. (Kaderschool) ingetrokken. Matroos 2e kl. P. m. F Oetelmans van W.s. W'oord naar Gelderland, 1 Mei 1937. Matr. 2e kl. H. Suurbier van de Mok naar de Kooy, 3 Mei 193',. Matr. le kl. J. Koldenhof van W.s. W'oo"1 Jiaar OZD, 19 Mei 1937.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6