De revanche op de Belgen is er! De Oranjehemden winnen met 1-0 Vente scoort uit een kopbal Spannende wedstrijd* Een gelijk spel was de verhouding N.H.V.B KVT ongeslagen kampioen De wedstrijd Het eenige doelpunt De tweede helft Nabeschouwing Het gouden kruis RH>V,B,~elftal thans beter! Uitslagen Korfbal van dc 2c klasse Berger Sportvereeniging 1 Met 10 het kleinst mogeiyke ver- j schil heeft de Nederlandsche voetbal- ploeg gistermiddag in het eivolle Feyen- oord-stadion van het Belgisch elftal ge- j wonnen en daarmede revanche genomen voor de nederlaag, voor enkele weken 1 geleden terug in Antwerpen tegen de zelfde ploeg geleden. Eerst om twintig minuten voor drie kwa men de elftallen op het veld, luide toegejuicht door het groote legioen op de tribunes. Om kwart voor drie stellen onder leiding van den Engelschen scheidsrechter C. E. Argent de beide ploegen zich op in de samen stelling als Vrijdag in ons overzicht gegeven. De Belgische aanvoerder Stijnen heeft de toss gewonen, Bakhuys trapt dus af. De eer ste aanval is echter gericht op het Holland- sche doel. Caldenhove, zich natuurlijk herin nerend de eerste minuut van den wedstrijd in Antwerpen, die België reeds direct een doel punt opleverde, is een gewaarschuwd man en zonder veel moeite slaagde hij er dan ook in deze eerste stormloop te onderbreken. Ook onze voorhoede zit er reeds direct in de eer ste minuten vinnig op, doch evenals de energieke pogingen der Belgen,, loopen ook de Nederlandsche aanvallen aanvankelijk op niets uit. De Belgische vleugelspelers, van wie vooral Buyle zich in het begin van den wed strijd onderscheidt, evenals Joop van Nellen en Wels aan den anderen kant, zetten herhaal de malen goed en scherp voor de doel- monden, doch in den regel zijn hun voorzetten te scherp en te hard en zijn ze reeds naast en achter het doel geschoten, voordat een der binenspelers gelegenheid heeft gekregen den bal te bemachtigen. Herhaalde malen combi neert onze rechtervleugel Vente-Wels door de achterhoede der Belgen heen, de voorzetten van den kleinen Gorkummer worden door ons binnentrio wel goed opgevangen, doch voor- loopig worden Bakhuys en Smit nog geen vrije schietkansen gegeven. Vijf minuten zijn er gespeeld, wanneer de Belgen hun eersten hoekschop krijgen te ne men. Van den Eijnde schiet evenwel achter het doel. Anderiessen en Van Heel probeeren telkens Bakhuijs aan het werk te zetten, ech ter blijven hun pogingen zonder succes, want hoewel Bakhuijs oogenschijnlijk niet xetra bewaakt wordt, zitten hem niettemin 2 of 3 Belgen op de huid, wanneer hij den bal in het bezit krijgt. Onze midvoor blijkt boven dien niet geheel fit te zijn, want onophoude lijk trekt hij met het linkerbeen, waaraan een botsing voor den Belgischen doelmond in een der eerste minuten van den wedstrijd wel niet vreemd zal zijn. Tien minuten zijn er gespeeld, wanneer het Belgische doel voor de eerste maal in groot gevaar komt. Anderiesen heeft met een keu rige lange pass Wels aan het werk gezet, een prachtige voorzet volgt, Van Nellen, die is toegeloopen, kopt, doch rakelings over de lat verdwijnt de bal achter het Belgische doel. Gevaarlijk zijn en blijven de aanvallen der Oranjehemden, die met goed opengehouden aanvalsspel de verdediging der Belgen trach ten te passeeren. Een aanval over rechts, ge volgd door een prachtige voorzet van Van Nellen, wordt besloten met een keihard schot van Vente. Via de lat verdwijnt de bal hoog over het doel in het publiek. Dat was pech! Joop van Nellen probeert het eens op z'n eentje. Na een keurige solo-ren gaat zijn schot rakelings naast. Ook aan den anderen kant noteeren we enkele goede en gevaarlijke aan vallen. Voorhoof schiet op een ge geven moment te gen een heen van Caldenhove, waarna de terug springende bal door Braine wordt naast ge schoten. Ook dat was pech, want was de van dicht- geschoten bal goed gericht ge weest, Halle had er niets aan kun nen houden. Langzamerhand wordt de strijd enthousiaster en eenige doelpunt scoorde, vinniger. Van eenig overdreven forsch of ruw spel is echter absoluut geen sprake. Vijf en twintig minuten zijn er ge speeld wanneer Vente zijn groote kans krijgt, die hij dan ook dankbaar benut. Smit, die als steeds ver naar achte ren gekomen is, heeft den bal keurig doorgegeven naar Bakhuijs. Zwaar gehin derd door een tweetal Belgen, kan onze midvoor zelf onmogelijk uit de voeten ko men, maar niettemin ziet hij toch nog kans om den bal door te geven naar den vrijstaanden Vente, die met een keurigen kopbal via de paal doelpunt (1 0). Na 25 minuten' heeft Nederland dus de leiding genomen. Daverend toegejuicht door de geestdiiit.g toeschouwers op de hooge tribunes, die hun Leen Vente, die het wensch in vervulling zien gaan, zijn de Oranjehemden in de volgende minuten over wegend in den aanval. De Belgische achter hoede weet evenwel door haar uitstekende opstelling gpvaarlijke situaties te voorkomen. In het laatste kwartier voor de rust komen de Belgen weer iets in den aanval, doch zoo lang de spelers hun overigens fraai uitge voerd korte spel handhaven en als het ware door de Nederlandsche achterhoede probeeren te wandelen, zoolang is er voor hen heel ge ringe kans op succes. Vooral Caldenhove valt op door zijn uitmuntend wegwerken en ook Wilders brengt in talloos vele moeilijke situa ties redding. Het Belgische overwicht eindigt kort voor de rust, wanneer onze middenlinie er eindelijk in slaagt het spel te verplaatsen. Wel doen Bakhuys en Smit nog enkele energieke pogin gen om den voorsprong te vergrooten, doch wanneer de heer Argent voor rust heeft ge floten, leidt Nederland met 10. Ook de tweede helft begint met een Bel gisch offensief, dat evenwel op niets uitloopt. Voor moeilijke, doch niet harde schoten moet Halle eenige malen handelend optreden. Veel moeite kost hem dat overigens niet. Voor het Hollandsche doel zien we de twee vleugelspelers eenige malen rakelings voorbij het doel schieten. Over het algemeen blijven de Belgen in het veld iets sterker. Een door tastende voorhoede zou ongetwijfeld al lang succes gehad hebben, nu echter loopen de aanvallen op onze verdedigingslinie dood. Caldenhove vooral verzet bergen werk, dap per geassisteerd door Wilders en in laatste instantie door de middenlinie, waarin in het bijzonder Anderiessen verdedigend goed werk doet. De Nederlandsche aanvallen blijven naar mate het einde nadert minder talrijk dan die der Belgen, echter zijn ze veel gevaarlijker, niet in het minst door het verrassende ele ment en de wijze, waarop ze werden uitge voerd. 15 minuten voor het einde weten de Oranjehemden zich eerst aan het langdurig overwicht der Belgen te ontworstelen en of schoon Wels en Van Nellen het binnentrio nog vele malen in staat stellen den voorsprong te vergrooten, blijven de kansen ook aan dezen kant onbenut. Bakhuys heeft intusschen steeds meer pijn aan zijn enkel gekregen. Hij verdwijnt eenige minuten uit het veld, komt dan weer terug, doch van eenig actief optreden is geen sprake meer. Tot het einde toe hinkt hij er maar een beetje bij. De laatste minuten zijn tenslotte weer voor de Belgen, die voor de laatste maal probeeren door de hechte Hollandsche defensie heen te breken, hetgeen hun echter niet gelukt, al zijn hun pogingen dermate energiek, dat de gevaarlijke situaties voor den Hollandschen doelmond den toeschouwers nog eenige ang stige momenten bezorgen. Halle grijpt eenige malen resoluut in, ook een hoekschop, in de laatste minuut genomen, wordt weggewerkt en terwijl Voorhoof en Braine nog eenmaal trachten de hechte verdedigingsmuur te breken, fluit scheidsrechter Argent tenslotte het einde, welk signaal voor het meerendeel der toeschouwers een opluchting zal zijn ge weest. Rest tenslotte nog te melden, dat de wed strijd o.m. werd bijgewoond door de Ministers Van Schaick en Slingenberg. De laatste wedstrijd van het internatio naal seizoen heeft tevens de revanche gebracht door de 21 nederlaag, welke het Nederlandsche elftal een maand ge leden te Antwerpen te slikken kreeg. Het merkwaardige was, dat toen het eind signaal dezen middag in het Feyenoord- stadin, waarin 60.000 toeschouwers te zamen waren, klonk, het Nederlandsch elftal weder om met tien man het veld verliet, immers Bokhuys was tien minuten voor het slot door een enkelblessure uitgevallen. Dit laatste is echter van geen invloed geweest op het eind resultaat: een beoordeeling der krachtsverhou ding, getoetst aan het spel in de twee helften vertoond, is thans, in tegenstelling met Ant werpen, zeer wel mogelijk. Zeker, de revanche voor de Antwerpsche nederlaag is bereikt, maar een gelijk spel ware een juiste uitslag geweest. Met 1o heeft het Nederlandsch elftal ge wonnen, doch de cyfers wijzen het reeds uit: een bescheiden overwinning, welke tot tevredenheid stemt. Een juichtoon te uiten zou ons inziens echter misplaatst zijn. De resultaten, dit wedstrijdseizoen behaald, zouden oppervlakkig beoordeeld, tot de conclu sie kunnen leiden, dat Nederland het er nog zoo slecht niet heeft afgebracht: 3—3 in een thuiswedstrijd tegen Noorwegen, 2—2 te Dus- seldorf tegen Duitschland, 21 te Amsterdam tegen Zwitserland, vervolgens de nederlaag te Antwerpen en de revanche van Rotterdam. Met uitzondering misschien van de ontmoéting tegen Duitschland zijn de prestaties van onze ploeg onder de verwachtingen gebleven. Maar uitdrukkelijk willen wij vastleggen, dat de glans-ploeg van drie jaren geleden, het seizoen der wereldkampioenschappen, de glansploeg, welke in 1935 en begin 1936 de prachtige resultaten tegen België, En geland, Ierland en Frankrijk heeft behaald, niet meer bestaat, ondanks het feit, dat vrijwel de volledige ploeg uit die jaren gisterenmiddag te Rotterdam in het veld stond. Men begrype ons goed: het elftal is nog steeds van goed gehalte, maar het team, dat tot phenomenale voetbaldaden in staat was, zal met deze spelers het nimmer meer zoover brengen. Van Nellen heeft zelf verklaard, dat het zijn laatste landenwedstrijd is geweest. Anderiesen is op dringend verzoek teruggekomen, hijzelf achtte het beter zijn plaats voor jongeren in te ruimen. Het verbeteren van het record van Harry Denis gunnen wij Van Heel gaarne, daarvoor is hij een te groot speler uit de Neder landsche voetbalhistorie geweest. Maar hijzelf zal moeten toegeven, dat hij de laatste twee jaar achteruit gegaan is, ondanks het feit, dat zijn routine en zijn techniek hem door vele moeilijke puzzles heenbrengen. Wij noemen hier slechts enkele namen, namen van spelers, die jarenlang de steunpilaren van het Neder landsche voetbal zijn geweest. Indien het voor hen inderdaad tot een afscheid voorgoed zou komen, wat zeker niet onmogelijk mag worden geacht, dan zij hier op deze plaats hun een eeresaluut gebracht. Maar aan 'den anderen kant zijn wij er vrijwel zeker van, dat de Technische en de Keuzecommissie het volgend seizoen het verscheidene nieuwe en zeker jon gere krachten zullen komen. Zooals wij verwacht hadden: In de eerste 25 minuten waren iet nog de Oran- chemden, die den oon aangaven. In >ns elftal sloten 1c linies keurig neen en in die periode viel er van menig fraai 3taaltje voetbal te genieten. De Belgen kwamen er vrijwel niet aa er vrijwel niet aan te pas. Een ipeler was de ster van het veld: lick Smit, dio 'oetbal speelde, f hij nog nim mer last van zijn knie had gehad. Geweldig was het tverk, dat hij ver zette, zoowel op het middenveld als in de nabijheid van het Belgi sche doel. De zwerver, dien wij de laatste wed strijden gemist hadden, was teruggekeerd. En zijn terugkomst was een openbaring voor velen. Niet Bakhuys, doch Smit was de motor van den aanval. Dat die periode van Hol- landsch overwicht tenslotte met een doelpunt beloond werd, een doelpunt prachtig van opzet en uitvoering, was volkomen verklaarbaar. Na het overwicht van Nederland ontstond in de periode tot aan de rust een gelijk op gaand spel, waarin béide ploegen slechts wei nig gelegenheid tot scoren hebben gekregen. De tweede helft zette in met een groot offensief, nu echter van de Belgen. Ook deze periode duurde ongeveer 25 minuten. De Bel gen hebben toen een prachtig spel ontplooid, zij bouwden de aanvallen fraai op, hielden het spel niet meer zoo kort als voor de rust en talrijke kansen waren er het resultaat van. Doch de afwerking van de aanvallen liet zeer veel te wenschen over en het beslissende schot ontbrak. Al dient aan den anderen kant niet vergeten te worden, dat ons achtertrio dezen middag in buiten gewone conditie is geweest. Caldenhove was verreweg de beste back van het veld. Hij en Smit zijn eigenlijk de twee uitblinkers der 22 spelers geweest. De Neder landsche middenlinie legde zich meer op haar defensieve taak toe en eerst 20 minuten voor het einde slaagde Anderiesen er in het spel te verplaatsen, meer in evenwicht te brengen en zoo zijn ook de laatste 15 minuten verloopen. Ondanks het feit, dat Bakhuys moest uitval len, was Nederland in het veld niet in de min derheid meer, Vente, die midvoor was gaan spelen, was uiterst gevaarlijk. Uit een en ander blijkt toch wel voldoende, dat de Belgen ook ditmaal geenszins de min dere zijn geweest. En daarom was een gelijk spel ongetwijfeld een uitslag geweest, die juis ter de werkelijke krachtsverhouding zou heb ben weergegeven. KICK SMIT, de ster van het veld. 3—2 3—5 2—6 1—11 8—1 2 Mei. H.R.C.-comb.N.H.V.B.-elf tal 1 D: J.V.C.Zeemacht 3 F: Succes 3Cocksdorp 4 H: Succes 4Wieringerwaard 2 Adsp. S: H.R.C. dSucces b Alkmaar, Groep 1, tweede ronde: Schagen 3Dirkshorn 1 12 DE COMPETITIE. Slechts één belangrijke uitslag heeft dit kleine programma opgeleverd. Wieringer waard 2 is er n.1. in geslaagd met 111 van Succes 4 te winnen. Door dezen uitslag is het kampioenschap van de roodbroeken-reserves een feit geworden. A.s. Zaterdagavond is er een groote fuif in de Wieringerwaard ter ge legenheid van het kampioenschap van het le elftal. Dat feest geldt nu voor beide! Proficiat, W.W.! Eervolle 32 nederlaag tegen sterke HRC-combinatie. -..-et heel wat meer genoegen dan vorige weqk kwijten we ons thans van de taak om te verhalen van den oefenwedstrijd van ons NHVB-elftal. Wat het provinciale 'team thans immers heeft laten zien tegen een sterke combinatie van HRC 1 en 2 was zeker niet meer onvoldoende. Tenslotte heeft het elftal dan toch in een vorm gespeeld, die de uit zending naar Alphen aan den Rijn (a.s. Don- dag) rechtvaardigt. We gelooven niet, dat het veldspel van de uitverkorenen zooveel minder is als dat van vorige jaren. Wel heeft het er alies van, dat we het dit jaar met een heel wat minder productieve voorhoede moeten stellen. Men verlieze echter niet uit het oog, dat we vorig jaar op dit gebied erg verwend waren. Het duo SchenkHazeloop was toen in topvorm en maakte 7 en 9 goals in het Vierbonden- tournooi. De achterhoede heeiJJ: veel werk gehad en dat met veel brio verzet. Vooral M. Schenk (Wieringerwaard) trad op den voorgrond. Z'n taak was niet gemakkelijk tegen den vleugel DisselDe Jong, temeer niet waar Poeze nu behalve zijn te korte spel en te zachte trappen nog een leemte in zijn spel aan het licht deed komen: zijn tempo is te laag, het verwerken van den bal neemt bij hem te veel tijd in beslag. Spaarman en Henneman behoeven geen nadere bespreking. Van de voorhoede valt daarentegen wel wat op te merken. Hetgeen niet te verwonderen is, daar zij vorige keeren steeds het zorgenkind was. Mag men dan al op het stuk van productiviteit niet geheel voldaan zijn, deze voorhoede werd tenminste geleid en vrij goed geleid ook, door den Zaan dijk-speler Verdonk. De linkervleugel Boes Schenk was echter veel beter dan het rechter- duo bestaande uit Hart en Hartman, welke laatste vleugel o.i. in Alphen aan den Rijn geen hooge oogen zal gooien. Een keurige vondst heeft de commissie toch maar met dien linksbuiten Boes (RCZ) gedaan. Als K. Schenk Donderdag een beetje gelukkig is met schieten, zal de linkervleugel het moeten en kunnen doen! De wedstrijd en zijn verloop is eigenlijk maar van secundair belang. Racing won met 32, welk resultaat met rust reeds bereikt was. Het verschil in verband tusschen beide ploegen be- heerschte voorloopig het spelbeeld en kwam tot uiting in een 20-voorsprong voor H.R.C. De linkervleugel had voor beide goals gezorgd. Er was een goed half uur gespeeld toen de N.H.V.B. zijn tegenaanvallen zoodanig opzette, dat een tegenpunt in het uitzicht kwam. Een corner van Hart zweefde voor de goal langs. Verdonk en Schenk misten, maar Boes knalde onvervaard in (21). Dit gaf den provincialen zichtbaar moed en terwijl een lichte verslap ping in de Racing-geledern hen nog meer sti muleerde, volgden nieuwe bedreigingen voor Dijkshoorn's veste. Vijf minuten voor rust maakte Verdonk zich na een throughpass van Boes handig vrij en scoorde onhoudbaar (22). Maar dat liet Racing er niet bij zitten. Ten minste De Jong niet, want nauwelijks een minuut later stormde hij onverwachts toe op een voorzet van rechts en schoot den bal kei hard via den binnenkant van de paal in, waar voor De Ruiter geen houden aan was (32). In de tweede helft is de stand onveranderd gebleven. De provinciale achterhoede hield keurig stand, zij het ook dat Dissel c.s. wel eens scherper hebben geschoten dan zij thans deden. Scheidsrechter Goudswaard leidde uit stekend. Zooals gebruikelijk zijn er Zaterdag weer de jaarlijksche stedenwedstrijden tusschen Hol landsche en Belgische ploegen gespeeld. Zoo speelde het elftal van de Hoofdstad tegen Brussel en verloor met 01. Haarlem speelde tegen een tweede ploeg van de Belgische hoofdstad en wist met 42 te zegevieren. De derde wedstrijd leverde echter veer een Bel gische zege op. Rotterdam werd n.1. op eigen terrein met 14 door Antwerpen geklopt. ZWITSERLAND—DUITSCHLAND 0—1. Te Zürich is gisteren in het Grasshoppers- stadion, ten aanschouwe van circa 35.000 toe schouwers, de interlandwedstrijd Zwitser landDuitschland gespeeld. Deze snelle, doch op geen bijzonder hoog peil staande wedstrijd Overtuigende zege op O.K.V. 2. Door een 10—0 zege heeft K.V.T. het kampioenschap van de 2e klasse van den N.H.K.B. behaald, waardoor haar' pro motie naar de le klasse een feit gewor den is. K.V.T. beschikt over een frisch en produc tief spelend twaalftal, waarin vooral het hee renzestal over goede capaciteiten beschikt. Het verband in de vakken verliep vlot, doch er waren enkele spelers, die in hun enthou siasme herhaaldelijk te veel hooi op hun vork namen, hetgeen het geheel niet ten goede kwam. Het spel van de Helderschen was snel en doortastend, terwijl bovendien het positie spel minstens een klasse beter was dan dat van O.K.V.. De beste speler van het veld was ongetwijfeld Karei Maas, die door zijn rustige en zekere spel de geheele ploeg inspireerde. Naast hem moet De Jong genoemd worden, terwijl bij de dames vooral Mej. T. Claus op dreef was. De wedstrijd. Het blijkt reeds spoedig na den aanvang, dat de Heldersche vereeniging zich niet tevre den wil stellen met een gelijk spel, wat reeds voldoende zou zijn voor het behalen van den hoogsten titel. Vol energie wordt gestreden en al spoedig speelt de strijd zich grooten- deels in het doelvak der gast- heeren af. Eerst na 15 minu ten spelen weet De Jong het eerste doelpunt te scoren. Nog geen minuut hierna weet Maas met een verren worp succes te boeken, 02. Het tweede aanvalsvak is niet van zoo'n kracht als het vorige. Na 35 min. weet mej. T. Claus op fraaie wijze, vlak onder den korf staande, den voorsprong te vergrooten, 3). Tot de rust blijft K.V.T. wel sterk in de meer derheid, doch zij slaagt er niet in deze meerderheid in doelpunten om te zetten. werd met slechts 10 door de Duitschers ge wonnen. Dezen mochten zich zelfs gelukkig achten, dat zij met de rust geen achterstand hadden, want de Zwitsers waren zeer goed van start gegaan en waren in deze periode sterker dan Hun tegenstanders. Door goed verdedigingsspel wist Duitschland echter het scoren te beletten. Na de rust waren de bordjes evenwel verhangen en waren de gas ten veel sterker. Zij hadden het ongeluk, dat de rechtshalf Springer uit moest vallen, zoo dat ook hun ploeg het slachtoffer werd van de nieuwe Fifa-bepaling, welke zegt, dat geen invallers worden toegestaan. Het uitvallen van dezen speler heeft evenwel geen funeste gevolgen gehad, want na uitstekend werk van Szepan bemachtigde Kitzinger den bal en wist zijn land de leiding te geven. Hoe heftig ook aan beide kanten voor een wijzi ging in den stand gevochten werd, het gelukte niet meer en de Duitschers sleepten dus een zwaarbevochten zege in de wacht. De Belgi sche scheidsrechter Baert leide den wedstrijd goed. Koedjjk 2—BSV 2 2—5. In een goed gespeelden wedstrijd heeft BSV een mooie overwinning behaald, en daarmee de onderste plaats aan de Egm. Boys overge laten. Als scheidsrechter Knip beginnen fluit, zien we BSV met den wind in den rug be ginnen. De wedstrijd gaat den eersten tijd ge lijk op; na eenigen tijd komt BSV meer in den aanval en na een half uur spelen weet A. v. d. Berg de score te openen (01), om er even later nog een doelpunt aan toe te voegen. Rust 02. Na de thee blijft BSV in den aanval, en Koning schiet al spoedig nummer drie in de touwen. Na een kwartier weet ten Herbei uit een goed opgezetten aanval nummer vier te maken. De rechtsback van Koedijk vond het nog niet genoeg en schoot in eigen doei. Koe dijk zette daarna alles op den aanval en weet twee goede doelpunten te maken. Dan fluit scheidsrechter Knip, die den wedstrijd goed leidde, voor het einde. BSV aKoedijk a 70. Op het BSV-terrein aan den Kerkedijk ont moetten de kampioenen van de adspiranten- afdeelingen H. en M. elkander in een vriend- schappelijken wedstrijd. De Berger jongens misten Jan v. d. Plas, waardoor Piet Waiers met Arie Urbanus het backstel vormden, ter wijl Dik Jansen de rechtsbinnenplaats bezette. In de eerste helft, toen BSV wind tegen had, hebben we een aardig partijtje voetbal gezien, al bleek reeds heel spoedig na het begin, dat de Koedijker-jongens tegen BSV a lang niet opgewassen waren. De nieuweling, Dik Jansen, opende de score met een goed geplaatst schot in den hoek. Na een mooi opgezetten aanval. Nog vóórdat de eerste helft was verstreken hadden aanvoerder Kui pers en Jan Eriks den stand reeds op 30 gebracht. Na de thee had Koedijk feitelijk niets meer in de melk te brokkelen: zelfs het feit, dat Dik Zwakman was uitgevallen en BSV daardoor met 10 man moest spelen, kon de balans niet naar de zijde van Koedijk doen overhellen. Integendeel: Kuipers, die met Jan Eriks van plaats had verwisseld, profiteerde tot driemaal toe van een te ver opdringen der Koedijker backs, terwijl Dirk Mosk er op handige wijze nog een doelpuntje bij deed en zoo de stand tot 70 werd opgevoerd. Hulde aan den doelverdediger van Koedijk, die er heel wat venijnige schoten keurig heeft uitgehouden. Voor den wedstrijd boden de Berger adspi- ranten den Koedijkers jongens bloemen aan, ter gelegenheid van het door hen behaalde kampioenschap. schutterscapaciteiten waren totaal zoek en toen na 25 minuten spelen een K.-aanval door mej. C. Claus goed wordt afgewerkt (05), was het met de Zaankanters gedaan. Nadat mej. Claus nogmaals op fraaie wijze gedoeld had, kwam na ongeveer 35 minuten spelen het eerste aanvalsvak weer in den strijd, en wist Maas in zeer korten tijd den stand tot 08 op te voeren, terwijl mej. Jole en de heer Augustijn het tiental vol wisten te maken. Bijzonderheden over KVT. Op 29 Juni 1934 werd de Korfbal Vereeni ging Tuindorp opgericht; de heer J. Andries- sen trad als voorzitter op. Werd in 1935-'35 in den Texelschen Korfbalbond gespeeld, alras waren er illusies, om te kunnen toetreden tot den N.H.K.B. Na eenige strubbelingen werd KVT als lid aangenomen van dien Bond. En zoo kwam het. dat KVT in 1935-'36 in de 2e klasse N.H.K.B. speelde. Door het twaalftal werd met volle energie en ambitie gespeeld. Maar ja, Rome is niet in één dag gebouwd, men moest zich tevreden stellen met de overigens eervolle tweede plaats. De zomer werd benut om zooveel mogelijk het spelpeil op te voeren, en werd er uit gekomen in diverse Nederlaagwedstrijden, en seriewedstrijden, om zoodoende meer routine te krijgen. Door KVT werden in deze periode diverse prijzen gewonnen, o.m. te Westwoud, Sant poort, Alkmaar en Leeuwarden. Met vollen moed werd daarna aan de com petitie begonnen en nu men aan het einde is, mogen bestuur en spelers (sters) trots zijn op het resultaat! HET KAMPIOENSTWAALFTAL. Van rechts naar links (staande) C. Joden, mej. B. de Jong, C. de Jon,/, me,. Corne Claus, C. Snoe\j, mej. Rie v. d. Bera- (geknield) mej. T Jooien, K. Maas (aanv.), mej. T. Claus' P. de Jong, mevr. SteindelJ. Steindel. Na de hervatting is het weer K.V.T., dat het spel in handen neemt, daar enkele snelle attaques op den O.KW.-korf en als het spel naeuwelijks hervat is, heeft het reeds succes, 0—4. Waarna in de derde opstelling de strijd een ander karak ter dreigt aan te nemen. O.K.V. komt meer in den aanval, enkele gevaarlijke momenten ontstonden voor den K.V.T.-korf, maar de Het kampioenschap werd ongeslagen ge- donnen, alleen tegen KVK 2 uit Alkmaar werd wonnen, alleen tegen KVKV 2 uit Alkmaar werd gelijk gespeeld. Wij hopen nu maar, dat dit succes een aansporing moge zijn om in de le klasse op dezelfde wijze voort te gaan. Wij vertrouwen er op, dat het twaalftal met volle kracht houden gaan °m d6 KVT"kleuren hoog te

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7