ISIS SHAG Be AMO.-Appèldag MOEDERDAG WESTSTRAAT Mklmofin lekker... man! De binnenkomst van Hr* Ms* „Java" Marktberichten Dc „Hindenburg" ging door het waterstofgas ten gronde ^VllÜRHUOd De Bilt seint ZONDAG a.s. Onze feuilleton Jack dc Vries' Internationals in Casino Encycliekfeest in den R*K* Volksbond Slotbal Dansinstituut „Mouton" Verloting Voetbal ven „Helder" llit het politierapport Marineberichten Haven van Nieuwediep Postduivensport Postduivenvereeniging V.O-P. Korfbal Eldrato I-Leeuwen I 3-3 Wielrennen D.O.K.-nieuws WIER1NCES Daarom nu naar Daar vindt gij altijd een grote verscheiden heid zeer gewaar deerde Geschenken voor iedere beurs VOOR DE PIJP Rookt IBIS bij voorkeur uit een IBIS-pijp. Bij Uw winkelier verkrijgbaar. Wegens 'grooten toevloed van nieuws konden wjj het feuilleton heden niet op nemen. (Vervolg van de vorige pagina.) Om 8 uur vanmorgen reeds was aan den buitenkant te zien, dat er iets bijzonders ge beuren ging. Honderden en honderden kwamen reeds van het Ankerpark en de Hoofdgracht getogen om alvast een gunstig plaatsje op te zoeken, voor de aankomst van den kruiser „Java". Het weer werkte prachtig mee; een frissche voorjaarsdag met een vrijwel helde ren hemel. Mild gaat de Noord-Wester over de haven. Kwart voor negen is het op Wier- hoofd reeds zwart van de menschen. Het is buitengewoon aardig te zien, hoe deze weer keer, na 12 jaar, tot de menschen spreekt. De sleepbooten „Utrecht" en „Nestor" van de fa. Wijsmüller vertrekken uit de haven. Zij zullen de noodige assistentie verleenen bij het bin nenkomen. Eén voor- en één achterhoudend. Aardige tafreeltjes kan men medemaken. Moeders en vaders die hun jongen gaan halen, jonge vrouwtjes, met 1 of meerdere spruiten bij zich. Het is een gepraat van belang, daar op den steiger. Er wordt „flink" gedaan, maar verscheidenen kunnen zich niet goed houden en staan hun ontroering te verbijten. Om 8.45 is het tij gunstig. Er loopt nage noeg geen stroom meer (stil tij). Ieder oogen- bilk kan de Java nu verwacht worden. Boven de haven cirkelen eenige watervlieg tuigen. Ranke vogels in stralende voorjaars lucht. Alles is nu in volle afwachting, ieder oogen- blik kan de kruiser aankomen. De „Nestor" ligt, een enorme pouf rook uitstootend bij den kruiser. De „Utrecht" komt langzaam aan terug en schiet de haven weer in. Men kan de bemanning nu over de reeling zien hangen, verzadigen zich aan het welbekende en te lang gemiste aspect van de Nieuwediepsche haven, die nog een goede mijl verwijderd is. De Stafmuziek staat bij het Hoofd. Vroolijk weerkaatsen de zonnestralen duizenden lichtsprankels in de instrumenten. Op het schip, nog steeds ter reede liggende, tuurt men, maar niet minder op den dijk en het Hoofd. Het zijn de laatste minuten, maar zij duren het langst. Wij bevinden ons even later bij het Havenkantoor. Wij kunnen vanaf hier niet zien of de kruiser toch zal trachten op eigen gelegenheid de haven binnen te komen. De „Utrecht" vaart voor den ingang heen en weer. Op den steiger voor het Directiegebouw, waar Hr. Ms. „Java" ligplaats zal nemen, is het een compacte menschenmassa, en men spreekt slechts over een onderwerp „de aan komst". Om kwart over negen maakt de Utrecht, die inmiddels weer vertrokken is, de Nestor vast. De Utrecht voor, de Nestor achter. De Java vaart heel langzaam naar de mond van de haven, alles kijkt gespannen toe, de Jantjes die op alle loodsen en huizen geklommen zijn en de menschen in de la gere regionen. Ongeveer kwart over tien steekt de Java zijn kop in de haven. Dan is men thuis. Op Hemelvaartsdag traden Jack de Vries en zijn beroemde band voor het eerst sedert langen tijd weer eens in „Casino" op. Aangezien deze band den laatsten tijd vele zeer goede critieken had, waren onze ver wachtingen dan ook zeer hoog gespannen. Bij het hooren van de eerste drie nummers moesten we echter al erkennen, dat ze ver overtroffen waren! Het beheerschte en zeer beschaafde (nimmer ruw of hardklinkende), samenspel van deze musici is werkelijk ver bluffend. Onwillekeurig komen èn luisteraar èn danser onder de bekoring hiervan. Het uit stekende sax-team, aangevoerd door onzen oud-stadgenoot Leo Borghart, bracht ons zeer goede chorusses, waarin ook meermalen van 2 baritons en tenorsax werd gebruik ge maakt, iets wat het geheel een sprekend cachet geeft! De tenorsax Johnny Fresco, een nog zeer jonge kracht, bewees voor de zoo- veelste maal, dat hij tot de beste Nederland- sche saxofonisten behoort. De derde alt, Ab van der Molen, is een bescheiden, doch uit stekende kracht. Sammy Nijveen, de voor treffelijke trompettist en violist bewees, dat een bezetting van 3 saxen tegen 1 trompet inderdaad iets goeds kan opleveren. In ver gelijking met andere trompetisten, in hier te voren opgetreden bands in dezelfde bezetting, was zijn spel subliem! Jack de Vries, de uit stekende leader-bassist en, sedert kort, ook brombonist, vormde met den drummer Verhoe ven en den brillanten pianist Willebrands een zeer hechte en nimmer overstemmende rhythme-sectie, die ongetwijfeld één der beste in Europa is! In alles is deze band toonaan gevend. Er is een uitstekende banddiscipline (een eerste vereischte) trouwens, maar he- Van kort na de oprichting van den Ned. R.K. Volksbond af is het de gewoonte om tel ken jare als een soort Meifeest de verschijning van de bekende encycliek „Rerum Novarum" te herdenken en te vieren. Ook gisteren was dit weer het geval. Reeds in den middag hadden de kinderen der leden een filmvoorstelling mogen bijwonen. Vanzelf was de avond en de voortzetting er van voor de grooteren. Met enkele goed gekozen bewoordingen had de voorzitter, de heer D. J. Snel, den avond geopend, waarbij hij vooral liet uitkomen van welk onzegbaar nut voor den Katholieken ar beider de Pauselijke encyclieken zijn. Zij vormen voor hem het meest juiste, meest vei lige richtsnoer bij al zijn handelingen. Het gesprokene was echter maar een voor woord. De geestelijke adviseur, kapelaan West- dijk, hield een meer gedetailleerde beschor wing. Z.Eerw. haalde even de bekende parabel het Nieuwe Testament aan van het zuurde sem dat alle brooddeeg te doortrekken had, wilde het zijn werking goed doen. Zoo zijn ook de leerstellingen van het Christendom door 20 eeuwen heen nog altijd gebleven het zuurdee- sem, dat het geheele leven moet doordringen. Hoe komt het, vroeg spr., dat het Christendom na 20 eeuwen door alle verwarring en verdruk king heen stand houdt? Alle vervolging heeft steeds geleid tot grooter bloei. Overal is de kerk in het nauw, vallen kerken ineen en sneu velen priesters, maar al deze onweders zullen werken als een tropische regenbui, n.1. verfris- schend en brengend tot grooter bloei. Welk een waarde de encyclieken hebben, moge blijken uit de gedachte, dat geen enkele verschijnende een voorafgaande mag vernieti gen. Er mag nooit één verschijnen waar ook maar een enkele afwijking van de richtlijn in gevonden zou kunnen worden. En toch is elke encycliek als het ware een kind van zijn tijd, een resultaat van duizenden omstandigheden, die alle beschouwd moeten zijn geweest. „In het huidige maatschappelijk leven zjj de spr. zijn beschouwing, een ieder een sociale Christen", aldus besloot De rest van den avond was aan het luimige gedeelte gewijd. Men had een partij smalfilms laten komen, gelukkig van het vroolijke genre. „De Erfgenamen van Oome Jan", „Bobby als chauffeur" en nog een oerdolle klucht: „Aan den Slag" werden vertoond en hebben den aan wezigen een amusanten avond bezorgd. Tegen 12 uur eindigde de avond en begon... het verlengstuk. AANGIFTE VAN LEERLINGEN VOOR DE CO.MENIUSSCHOOL. Wij verwijzen belanghebbenden naar de in dit nr. voorkomende advertentie van de Hel- dersche Schoolver.-Comenius-school, waarin mededeeling wordt gedaan van de dagen voor aangifte van nieuwe leerlingen voor den cursus, die op 1 September aanvangt. Morgen (Zaterdag) geeft bovengenoemd Instituut zijn jaarlijksch slotbal in Casino. Behalve diverse attracties, staat op het pro gramma een dansdemonstratie van leerlingen. Voor kaarten zie men de advertentie in dit blad. Wij maken onze lezers attent op een in dit nummer voorkomende advertentie der Voet- balvereeniging „Helder", waarin zij bekend maakt, dat de verloting zal plaats vinden Zaterdag 8 Mei a.s. Rijwiel gevonden. By een bewoner van de De la Reijstraat is een jongensrywiel, dat onbeheerd voor de school in de De la Reijstraat stond, terug te bekomen. Als de drank is in den man. Door de politie werd een persoon, die zich te buiten was gegaan aan sterken drank, ter ontnuchtering in het bureau opgesloten. By beschikking van den minister van staat, minister van defensie a.i., is de luit. ter zee der le kl. R. E. 't Sas, dienende bij het depar tement van defensie, den 14 Juni 1937 ter be schikking gesteld. 6 Mei 1937. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Engelsche s.s. „Leeu warden". Aangekomen van Kingsley en vertrokken naar Harlingen de Nederlandsche motor schoener „Depo". Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsche s.s. „Fauvette". Zondag j.1. hield bovenstaande vereeniging haar eerste buitenlandsche wedvlucht voor oude duiven van Vilvoorde (België), 227 km, af. In concours waren 181 vogels. De prijzen werden verdiend door de volgen de liefhebbers: H. v. d. Giessen, 1, 3, 18, 25, 28, 35; G. de Wit 2, 13, 16, 17, 23, 26, 30, 32; C. Kos 4, 20; A. Verhoef 5; M. de Boer 6. 8, 11, 21, 31; P. Ham 7; J. Fillerup 9, 19; J. v. Hoek 10, 34; J. de Ruiter 12, 27, 29; C. de Wit 14, 22, 33; H. v. d. Wal 15, 24; M. de Vroome 36; A. Koorn 37. laas bij het meerendeel der Nederlandsche bandszoek!), terwijl ook de vlotte wijze van veranderen van nummers en instrumen- niet deze band tot één der beste Nederland sche dansorkesten te kwalificeeren. ten opmerkelijk is. Wij schromen dan ook Gistermiddag heeft op het Elto-terrein de revanch-match tusschen Elto en Leeuwarden plaats gehad. Het spijt ons om te moeten zeg gen, dat ondanks het niet onverdienstelijke gelijke spel, de Elto-ploeg in haar geheel ons niet meegevallen is. In de beginopstelling was vooral het middenvak zeer matig te noemen. In de eerste 10 min. was er dan ook een groot overwicht van de gasten, dat eerst ge broken werd toen de stand 20 in hun voor deel was geworden en er dus van vak verwis seld moest worden. Hoewel de Friezen ook toen nog wel het beste van het spel hadden, kreeg toch ook de Elto-aanval gelegenheid om haar kunnen te demonstreeren, en toen de wedstrijd ongeveer 20 minuten oud was, wist mej. Rudolph den achterstand te verkleinen. Tot de rust ging 'e strijd nu wat meer gelijk op en het ge- ikte beide verdedigingen meester van het .errein te blijven. Bijna onmiddellijk na de hervatting wist Lokkers van een weifelen in de Leeuwardey verdediging te profiteeren en bracht de par tijen op gelijken voet. Elto voelde nu haar kans en zette alles op alles. Het duurde even wel 20 minuten voor eindelijk H. Nieuwland succes had, zoodat Elto een 20 achterstand in een 3-2 voorsprong veranderd had. Dit was meteen een sein voor Leeuwarden om nog een flinke eindspurt in te zetten en Elto kreeg het zwaar te verantwoorden. Tien min. voor het einde wist ze den stand op 33 te bren gen. Hoewel vooral de Leeuwarder aanval nog verscheidene goede aanvallen opzetten, bleef de stand ongewijzigd en kwam het einde met 33, waarmee Élto wel iets meer kreeg dan haar toekwam. Scheidsrechter Kwast leidde correct. Vaardigheidsrit over 60 km. Op Hemelvaartsdag hield D.O.K. een vaar digheidsrit over 60 km voor renners en toeristen. Hoewel het weer niet erg mee werkte, waren er toch nog aardig wat in schrijvingen; in totaal 59, waarvan 27 ren ners. Onder de 32 toeristen bevonden zich 2 dames en wel mej. Bakker en mej. Van den Berg. Deze dames verdienen een extra pluim, daar zij ondanks den hevigen wind het traject binnen den vastgestelden tijd hebben afgelegd. Als eerste renners arriveerden: 1. F. Zoons. 2. De Zeeuw (Alkmaar). 3. Jac. Snijder. 4. De Bood (Alkmaar). 5 en 6. P. Hollander en J. Tichelaar, allen in den tyd van 1 uur 42 min. De eerstaankomende toeristen: 1. W. J. Laféber, 2 u. 22 m. 2. Van Dorsten, 2 u. 27 m. 3. Vlemmings, 2 u. 32 m. 4. Koot- ker, 2 u. 33 m. 5. Zwaai, 2 u. 36 m. 6. Ouwens, 2 u. 45 m. OPENINGSWEDSTRIJDEN WIERINGER WIELERBAAN. Sportieve race. Hemelvaartsdag hadden de openingswed strijden plaats van de Wieringer Wieler baan; de publieke belangstelling was on danks het minder fraaie weer, goed. Aan Mej. Geer Snooij, die in de plaats van de verhinderde Tony Paezens het startschot loste, werd namens de Directie een boquet rozen overhandigd. Als wedstrijd no. 1 zien we sprint series over 3 ronden. De uitslag luidt: Seriel: 1. Derksen, tijd 12.4 sec.; 2. v. Stek, 3. Duinevcld. Serie 2: 1. Bosland. 12 4/5 sec.; 2. Groene- wegen; 3. van Isselt. Serie 3: 1. Dieterman, 12.9 sec.; Als no. 2 was Leijenaars. Wedstrijd no. 2. Klassementsrace over 15 ronden (3 klassen), am. en onafh. le klassement: Pronk 4 p.; Kuiper 3 p.; Duinevcld 2 p.; Snijders 1 p. 2e klassement: v. Isselt 4 p.; Pronk 3 p.; Duineveld 2 p.; Lont 1 p. 3e klassement: v. Isselt 8 p.; Pronk 6 p.; Btuiron 4 p.; Kuiper 2 p. Totale uitslag: 1. Pronk 13 p.; 2. v. Isselt 12 p.; 3. Kuiper 5 p. Dan volgen met 4 p. Duineveld en Buuron. Wedstrijd no. 3. Demifinale van de sprint (wedstrijd no. 1). le serie: 1. v. Stek; 2. Groenewcgen, 12.9 sec.; 3. Leijennaars. 2e serie: 1. Derksen; 2. Bosland 142/5 sec.; 3. Dieterman. Wedstrijd no. 4. Afvalwedstrijd voor Nieu welingen en Amateurs. Hiervoor startten 16 renners. De winnaars werden: No. 1 Nic. Bakker; 2. aHrm Meijer. 3. Nijzing; 4. J. Verbiest; 5. C. v. Wijngaarden. Namens de Wielerbaandirectie werd aan Bakker een fraaie beker aangeboden en aan Meijer een baantube beschikbaar gesteld door den rijwielhandel A. Bakker te Wie- ringerwaard. Wedstrijd no. 5. Koppelachtervolging tus schen Am. en Onafh. over 20 ronden. Deze werd zonder aflossing gereden. Op 100 Meter startte KuiperPronk; op 100 meter KlinkDerksen. De favorieten van Wieringen en Alkmaar tegen elkaar. Al spoedig na de start hebben KuiperPronk de leiding, na 5 ronden is dit 20 meter. KlinkDerksen halen wat in, maar al gauw is de voorsprong 30 meter. De spanning stijgt. KlinkDerksen zetten fijn op, vooral de laatste vijf ronden, uitste kend. En als de bel gaat, heeft het koppel KuiperPronk gewonnen met 10 meter voor sprong in een tijd van 5 min. 9 sec. Wedstrijd no. 6: Koppelachtervolging tus schen Assendelft en Wieringermecr, over 20 ronden. Na 5 ronden heeft het Assendelftsche kop pel NijzingLeguit het andere koppel Kors- huizenDeykers ingehaald. De winnaars werden beloond met een ketting, beschikbaar gesteld door mej. A. Kuiper uit Wieringer- waard. De lieftallige dame werd door de ren ners op een kus, onder groote hilariteit ont haald. Wedstrijd no. 7. Finale van de sprint; No 1 Derksen 12 4/5 sec, no. 2 Groenewe- gen, no. 3 v. Stek. Deze wedstrijd was zeer spannend. Wedstrijd no. 8. Klassementrace over 10 ronden, 2 series: le Serie: le klassement Baartman 4 pt., Devkers 3 pt., N. Bakker 2 pt., Oostdijk 1 pt. 2e klassement: Meijer 4 pt., N. Bakker 3 pt., Deykers 2 pt., Oostdijk 1 pt. Totaal: Bakker en Deykers ieder 5 pt., Baartman en Meijer ieder 4 pt., Oostdijk 2 pt. 2e Serie: le klassement: Nijzing 4 pt., ver biest 3 pt.; Oudhoorn 2 pt; Visser 1 pt.; 2e klassement; Nijzing 4 pt.*, Oudhoorn 3 pt.! Verbiest 2 pt., Tieleman 1 pt. Totaal: Nij zing 8 pt.; Oudhoorn en Verbiest ieder 5 p- Visser en Tieleman ieder 1 pt. Na de pauze kregen we No. 8A: Finale van de klassementrace over 15 ronden: le klassement: N. Bakker 4 pt., Deykers 3 pt., Baartman 2 pt., Meijer 1 pt. 2e klassement: Nijzing 4 pt., Oudshoorn 3 pt., Verbiest 2 pt., Meijer 1 pt. 3e klassement: Nijzing 4 pt., Deykers 3 pt., Bakker 2 pt.. Totale uitslag: No. 1 Nijzing 8 pt. (fraaie beker), no. 2 N. Bakker 6 pt. (staande me daille). no. 3 Deykers 6 pt. (medaille). In dezen strijd werd zeer om de eerste plaats gestreden, de spanning ontbrak niet. Wedstrijd no. 9. De koppelwedstrijd over 60 K.M. (300 ronden) 5 klassementen. le klassement: Pronkv. Stek 4 pt., Lont Groenewegen 3 pt., DerksenKlink 3 pt., KuiperBosland 1 pt. Bij de start had v. Stek al dadelijk pech. Klink reed eerst nogal aan de kop, hij werd echter vervangen door Dieterman Hiddes. Al spoedig begonnen felle jachten, hoofd zakelijk tusschen groen (Dieterman—Hid des), wit met sterren (Leijennaars—Snijders) en blauw-geel (KuiperBosland). Het pele- ton versnelde echter het tempo en spoedig was men weer éér. Het is jammer dat Bakker en even later Dieterman pech krijgen. Wegens de felle jachten wordt het 2e klassement afgelascht. De uitlooppogingen zijn niet van de lucht. Maar dan gaan blauw—geel, oranje, wit en wit met sterren er vandoor, 1/4 baan voor; goed zoo, de spanning stijgt en eindelijk hebben deze vier één ronde voor. 3e klassement: DietermanHiddes (groen) 4 pt.; LontGroenewegen (zwart met ster ren) 3 pt.; DerksenKlink (zwart) 2 pt.; Pronkv. Stek (Oranje) 1 p. Het jachten houdt aan; inmiddels geeft Snijders op; Leyennaars rijdt alleen. 4e klassement: Leyennaars—Snijders 4 p.; LontGroenewegen 3 p.; Pronkv. Stek 2 p.; DerksenKlink 1 p. f 15 premie wordt beschikbaar gesteld voor dat koppel, dat alleen een ronde in- of uitloopt, doch niemand verdient dat. De spanning stijgt naar mate het einde nadert. Daar is het laatste klassement; de laatste ronde, maar wat ongelukkig, daar vallen Kuiper en Pronk en terwijl hun kan sen het best waren. Jammer, jammer, hier door was de uitslag: v. Isselt—Buuron 8 p., LeyennaarsSnijders 6 p., LontGroenewe gen 4 p., BakkerDuineveld 2 p. Door de sportiviteit van Leyennaars was de uitslag als volgt: No. 1 Pronkv. Stek 7 p.; No. 2 Leyennaars 10 p.; No. 3. Bakker —Duineveld 2 p.; No. 4 Kuiper—Bosland 1 punt. Op 1 ronde: 5. LontGroenewegen 13 p., 6. v. IsseltBuuron 8 p., 7. Derksen Klink 6 p., 8. Dieterman—Hiddes 4 p. Het einde van een sportieven middag was gekomen, ongetwijfeld zijn de vele toeschou wers voldaan naar huis gegaan en zij zullen daarom blij zijn te vernemen dat 23 Mei a.s. ons wederom een pracht programma te wachten staat. Een blij familiefeest. De vlag van de A.V.R.O. woei gisteren van den Marathontoren en vele A.V.R.O.- vlaggetjes wuifden boven de dertigduizend hoofden in het Olynipisch stadion. De A.V. R.O. had familiefeest met haar luistervinken De openingsrede hield de heer De Clercq, waarna de heer Vogt een populair woord sprak. Het programma, dat de A.V.R.O. in elkaar had gezet, voldeed aan hooge eischen. Tus schen elf uur, toen het stadion begon vol tc loopen, en twee uur, toen het officieele gedeelte werd geopend, werd het publiek bezig gehouden met wielerwedstrijden, waar aan renners met bekende namen deelna men. Han Hollander reikte den overwin naars de tropheëen uit. Te twee uur sprak de voorzitter van de A.V.R.O., de heer G. de Clercq, de openings rede, gevolgd door een toespraak van den heer Vogt. Een ballon-opstijging ging niet door wegens de neerslaande winden. In ruil daarvoor gaven de ballonvaarders, de heeren Ch. Dollfus, J. I. den Outer, Ir. M. ten Bosch en Snoek een uiteenzetting achter de mi crofoon. Het A.V.R.O.-kinderkoor onder lei ding van Jacob Hamel zong zijn populair ste wijsjes en de sulkeyrennen waren een succes. Het kleurrijk schouwspel van den schaakwedstrijd, geleid door Dr. Euwe en Dr. Aljechin, in romantische vermomming, eindigde stichtelijk in een remise, als lee- rend voorbeeld van vreedzaamheid. Tus schen dit alles door: gemeenschappelijke zang en vroolijkheid, en stralend zomerweer. Aan den middag werkten o.m. mede het 's Hertogenbosch' muziekcorps, de Amster- damsche postharmonio en de muziekver- eeniging „Hartog". EIERVEILING SCHAGEN. 5 Mei Aangevoerd: 85.000 kipeieren: 56—58 Kg. f 2.55—2.60, 58—60 Kg. f 2.60—2.70, 60—62 Kg. f 2.65-2.80, 62-65 Kg. f 2.75-3, 4000 eendeieren f 2.25—2.35 per 100 stuks HELDERSCHE EIERVEILING, 5 Mei. Aanvoer: 23570 kipeieren: 5254 Kg 2 30 -c2n40c 55-57 Kg. 2.50-2.70, 58-60 Kg. 2.60- ,61—63 Kg. 2.60-2.90, 64-67 Kg. 2.80- 3.20, 430 eendeieren 2.302.50. AMSTERDAM, (Veemarkt) 5 Mei 1937. 252 Vette Kalveren: le kwaliteit 58—64; ~e kwaliteit 5056; 3e kwaliteit 4048; 90 Nuchtere kalveren 58.50 per stuk; 217 Var kens: Vleeschvarkens, wegende van 90— 110 kg. 57—58; Zware varkens 56—57; Vette varkens 5556. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Mei Peen 1.—, witlof 7.—, rabarber 2.80—3.90, kroten 50—90 ct. 200 krop sla f 2.60, 1200 Kg. gele kool f 6.10 17 stuks bloemkool f 14. NOORDSCHARWOUDE. 7 Mei. Aanvoer: 4600 Kg. peen 80 ct., kleine peen 50 ct. 525 Kg. roode kool f 7.40, 6300 Kg. D, w. kool f 1.40—2,90. KAPITEIN LEHMAN GERED. Men meldt ons, juist voor bet ter pers» gaan van dit nummer, uit Lakehurst, dat kapitein Lehman en Kapitein Max Pruss zijn gered. Lehman is met ernstige won den in het ziekenhuis opgenomen. Het schijnt, dat hij uit de stuurhut is gespron gen, op het oogienblik dat de vlammen uit het luchtschip opstegen. Meening der Amerikaansche des kundigen. De luehtvaart-afdcelirig van het Ameri kaansche ministerie van handel heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaken van de ramp van het luchtschip „Hindenburg", In Amerikaansche deskundige kringen is men van meening, dat de voornaamste oorzaak gezocht moet worden in het feit, dat het luchtschip gevuld was met waterstofgas. Men herinnert eraan, dat Dr. Eckener maatregelen heeft genomen om bij de eerste reis van de Zeppelin naar de Vereenigde Sta ten helium te gebruiken. Alles was gereed om voldoende hoeveelheden van dit gas te verstrekken, doch de Duitsche regeering wei gerde de noodige deviezen uit te voeren om het gas te betalen. De vervaardiging van helium is zeer kost baar en de Vereenigde Staten en Canada zijn de eenige landen, waar het gas in de na tuur voorkomt. DRIE EN DERTIG DOODEN. Lakehurst, 7 Mei. (A.N.P-) Vol gens de laatste berichten zijn bij de ramp drie en dertig personen om het leven gekomen, n.1. zestien pas sagiers en zeventien leden van de bemanning. HANDELSACCOORD TUSSCHEN NEDER LAND EN CHILL De Chilcenschc minister van Buitenland sche Zaken en de Nederlandsche ambassa deur hebben een handelsaccoord ondertee kend, waarbij Nederland zich verplicht Chileensche nitraten en vruchten in te voe ren en Chili daartegenover op zich neemt Nederlandsche industrie-producten in het land toe te laten en aan Nederland de uitvoering van zekere werken te gunnen. Verwachting: matige tot zwakke westelijke tot zuidelijke wind, toenemende be wolking, weinig of geen regen, iets zachter. i erdere vooruitzichten: krimpende wind en zachter. VAN WILLIGEN

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6