De „Draf Zeppelin" ral voorloopig niet vertrekken Succes der regerings troepen in Guadalajara De processen tegen Duitsche geestelijken SPANjE Nieuwe encycliek van den Paus Stakingsroes te Hollywood Jeannc d'Arc herdenking in Frankrijk Holl* Maatschappij van Landbouw Boerenleenbank krijgt nieuw bankgebouw Marktberichten te Hoorn Uit onze omgeving KOEGRAS ANNA PAÜLOWNA W1ER1NGEN gg—u Blikseminslag oorzaak van de ondergang der „Hindenburg"? Volgens een verklaring van kapi tein Schiller van het luchtschip Graf Zeppelin zal dit zonder Heüumgas geen nieuwen tocht over den Oceaan maken. De „Zepp" zal dus niet in Mei uit Frankfort naar Rio de Ja- neiro vertrekken. De officieele beslis sing van de staking van den dienst is niet bekend. Schiller zeide, dat Friedrichshafen geen voldoende hoe veelheden helium bezit en dat de stopzetting van den dienst van lan gen duur zal kunnen zijn. Helium- vulling zal belangrijke technische wijzigingen noodig maken. Het weerlicht. Spring! Kapitein Lehmann heeft volgens den jour nalist Leonhardt Adelt, die met de Hinden burg de reis over den Atlant.ischen Oceaan heeft gemaakt, direct nadat zich de eerste ontploffing aan boord van het luchtschip had voorgedaan, verklaard, dat de bliksem do ramp veroorzaakt heeft. De journalist stond vlak bij Lehmann. Adels heeft in een interview met de New York Daily News gezegd: dat Lehmann heeft geroepen: „Het weerlicht. Spring!" De uitvoer van helium uit de V. S. Amerikaansche vlootautoriteiten hebben in den Senaat te kennen gegeven, dat zij er zich ondanks de ramp van de Hinden burg tegen zouden verzetten, indien groote hoeveelheden heliumgas zouden worden uitgevoerd, tenzij blijkt, dat aan de eigen behoeften voldaan is. Thans 35 dooden. In het ziekenhuis van Asbury Park in New Jersey is gisteren Erich Knocher, een der passagiers, van het luchtschip „Hin denburg" gestorven. Het, aantal dooden is biermede gestegen tot 35. Openbaar onderzoek begonnen. Zaterdag is te Lakehurst het openbare bnderzoek begonnen naar de ramp van het luchtschip „Hindenburg". Volgens een ooggetuige, bevond de „Hindenburg" zich reeds eenige oogenblik- ken voor den val in moeilijkheden, welke meening onderstreept wordt door de be schrijving der landing, gegeven door een vroegeren Amerikaanschen Zeppelin-com- imandant, die verklaarde, dat de landing verschilde van anders. Sommige kringen huldigen ook de meening, dat aan boord van het luchtschip een helsche machine was geplaatst, welke automatisch ontplofte. Bisschop van Berlijn protesteert teqen de gevoerde perscampag ne. „Het Katholieke volk moet zich niet op een dwaalspoor la ten leiden In een gisteren van den kansel van alle kerken in het bisdom Berlijn voorgelezen herderlijk schrijven pro testeert de bisschop van Berlijn, mgr. von Preysing, tegen de wijze, waarop de Duitsche pers de proces sen tegen de leden van kerkelijke orden of tegen priesters „wegens hun zedelijk gedrag" weergeeft. Men zou willen doen gelooven, dat bijna de geheele katholieke geestelijkheid bestaat uit misdadige en immoreele elementen. Dat is niet waar. Het katholieke volk moet zich niet op een dwaalspoor laten brengen. De pers ver klaart ook, dat de kerk de schuldigen zou beschermen; dat is ook niet waar. De katholieke bisschoppen zullen dan ook degenen, die een misstap hebben begaan veroordeelen en hen uit de Kerk vcrwijde- ren. De bisschoppen keuren de beschuldigin- Franco tracht de Basken tot over gave te bewegen. In het Noorden van de provincie Guadalajara zijn de troepen van Franco verrast door een aanval der r eg eeringsstrijdkr achten, waardoor zij genoodzaakt werden zich terug te trekken tot links van Cogolludo, een dorp gelegen ten westen van den Aragonweg. De regeeringsaanval werd geopend met een reeks invallen in het kamp van den te genstander, teneinde de schade op te ne men welke door de luchtbombardementen is veroorzaakt. De troepen van Franco moesten zich aaa op terugtrekken. Kort daarop hervatten de regeeringstroepen hun aanvallen met tan en artillerie. Regeeringsvliegtuigen cirKei- den boven het terrein van het gevecht om onverwachtsche bewegingen van den vijana te voorkomen. Andere vliegtuigen bombai- deerden inmiddels de achterste linies. Volgens berichten, die uit het Noo van de provincie Guadalajara zijn bi gekomen, zijn de opstandelingen begonnen Cogolludo, een belangrijk dorp, gelegen p 35 k.m. ten Noorden van Guadalajara, te ontruimen. Het gebied wordt voortdurend gen van de burgelijke rechters eveneens goed, indien zij gegrond zijn. De Duitsche bisschoppen vermanen de gelooyigen hun vertrouwen in hun geeste lijkheid te behouden. In Duitschland leven 25.000 priesters en 00.000 leden van kerkelijke orden. Het aantal schuldigen is uiterst gering en op zichzelf staande feiten mogen niet van invloed zijn op de gehechtheid van het katholieke volk jegens priesters en de le den der kerkelijke congregaties. Zij zou zeer opzienbarend van inhoud zijn. De Matin verneemt uit Vatikaanstad dat Z.H. de Paus Pius XI een nieuwe encycliek voorbereidt, welke groot opzien zal baren. In deze encycliek zou de Heilige Vader verklaren, dat op het oogen- blik een democratisch bewind de beste garanties geeft voor den vrede en de vrijheid van de katholieke ge meenten en voor de vrije uitoefening van het Katholieke geloof. Officieele kringen van het Vaticaan wei geren deze geruchten te bevestigen, die vooral belangstelling wekken in de omge ving van de Romeinsche fascistische regee ring. Vatikaanstad ontkent. In gewoonlijk goed ingelichte kringen hecht men geen geloof aan de geruchten dat Z. H. de Paus een nieuwe encycliek zou voorbereiden, welke zou handelen over het bestaan van de katholieken onder de verschillende soorten van bewind. Ook de sterren bereid te staken. Posten voor de bioscopen. Nu, naar gemeld wordt, met overweldi gende meerderheid de artisten, van de hoogst gesalarieerde sterren tot de figuranten, zich voor staking hebben verklaard, moet, zegt Un. Press, ernstig rekening worden gehou den met een volkomen stillegging van de ge heel filmproductie van Hollywood. Op het oogenblik wordt in de verschillen de studio's aan veertig nieuwe filmen ge werkt. Vertraging, zelfs van slechts eenige dagen in de productie beteekent voor de filmmaatschappijen een verlies van mil- lioenen. Les Lesing, de leider van zesduizend sta kende studio-employé's, heeft aangekon digd, dat heden voor de bioscopen van alle groote steden zal worden gepost. Als reden hiervoor gaf hij op, dat de directies niet recht vaardig zijn voor de georganiseerde arbei ders. Aan dit posten zullen meer dan een mil- lioen mannen en vrouwen deelnemen, waar onder leden van het industrieel organisatie comité en andere sympathiseerende orga nisaties. Opstootjes in Toulouse. Gisteren werd in geheel Frankrijk Jeanne d'Arc herdacht, hetgeen zooals gebruikelijk is, aanleiding gaf tot eenig militair vertoon bij het standbeeld op de Place des Pyrami des, waar kransen werden gelegd. Er is een krachtige ordedienst ingesteld. Optochten zijn verboden. Er wordt druk ge vlagd. Bij het standbeeld van Jeanne d'Arc op de Place des Augustines is een passende versiering aangebracht. Botsingen in Toulouse. Achtereenvolgens op drie plaatsen hebben zich te Toulouse tijdens de Jeanne d'Arc- feesten relletjes voorgedaan, waarbij een twintigtal gewonden is gevallen. Er was een optocht gevormd, gedeeltelijk bestaande uit aanhangers van de Action Francaise, ge deeltelijk uit leden van de Parti Social Fran cais. De beloogers raakten in botsing met tegenbetoogers. Ten slotte slaagde de politie door het geschut der linkschen, alsook door bombardementsvliegtuigen, bestookt. De in fanterie der linkschen, die zich voor het plaatsje in loopgraven heeft verschanst,, ging tegen den middag, voorafgegaan door tanks, tot den aanval over, waarbij de volksfronttroepen de eerste huizen van Co golludo bereikten. De toestand der recht- schen is betrekkelijk zwak. Proclamatie van generaal Franco. Franco heeft een proclamatie gericht tot de bevolking van Biscaye, waarin hij o.m. verklaart: Wij zijn voor de poorten van Bilbao en de halve provincie Biscaye be vindt zich in onze handen. Gij wordt be drogen door hen, die den tegenstand willen verlengen door valsche praatjes over te rechtgestelde gevangenen. Dengenen, die zich vrijwillig overgeven, dreigt geen enkel gevaar. Wij waarborgen het leven en de vrij heid van de strijders, die niet verantwoorde lijk zijn voor misdaden en plunderingen. Wij beloven de regionale tradities te zul len eerbiedigen om een vereenigd groot Spanje te scheppen. Het is nog tijd grooter ongeluk te voorkomen. Nog steeds gevecht bij Bermeo. De Baskische verdedigingsraad deelt of ficieel mede: Aan het Noordelijk front in Biscaye werden door den vijand in den sec tor van Bermeo hevige aanvallen ontketend met krachtigen steurt van artillerie en luchtmacht. De regeeringstroepen strijden onafgebro ken om den vijandelijken aanval tot staan te brengen. In de sectoren van Rigodia en Eibar deden zich fusillades voor. Aan het front bij Alava hebben de regeeringstroepen bij Sebigain eenige rechtsche concentraties verspreid. er in een einde te maken aan de vechtpar tijen. Tegen 12 uur was de rust weergekeerd, eenige arrestaties zijn verricht. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft van den prefect van het departement Ilaute-Garonne de mededeeling ontvangen, dat de incidenten, die zich ter gelegenheid van de Jeanne d'Arc-feesten te Toulouse heb ben voorgedaan, niet anders waren dan niet- ernstige vechtpartijen tusschen kleine groe pen betoogers van tegengestelde gezindheid. Enkele personen liepen hierbij kwetsuren op. De politie heeft zes klachten ontvangen, en de vier personen, die gearresteerd waren, zijn later weer vrijgelaten. Omstreeks het middaguur was de rust hersteld. Kegelen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Rotterdam legt beslag op den kampioenstitel. Alkmaar bezet de vierde plaats. Alkmaar, 9 Mei. Tijdens het Provin ciaal Concours wat te Alkmaar van 511 April heeft plaats gehad, werd de Alkmaar- sche Kegelbond in de gelegenheid gesteld de Districtswedstrijden op haar banen in het Gebouw „De Unie" te doen houden. Deze districtwedstrijden hadden plaats op Zondag 5 April, waaraan werd deelgenomen door de Heldersche, Alkmaarsche, Haarlem- sche en Amsterdamsche Kegelbond. Het was de Alkmaarsche Kegelbond in deze wedstrijden gelukt het hoogste hout te werpen en zoodoende beslag te leggen op het Districtkampioenschap. Heden hadden te Utrecht de wedstrijden plaats om het kampioenschap van Neder land door de winnaars van de verschillende Districtwedstrijden over het geheele land. Zooals uit bovenstaande blijkt, was ook de Alkmaarsche Kegelbond van de partij. De wedstrijden hadden in de eerste helft een gunstig verloop voor den Alkmaarschen ke gelbond. Met 1965 hout stonden zij ver aan den kop. In de 2e helft was Alkmaar ech ter minder gelukkig en gooiden 1774 hout, met een totaal dus van 3739 hout, waarme de Alkmaar met de vierde plaats zich tevre den moest stellen. Hieronder volgt de einduitslag: le helft 2e helft Totaal 1. Rotterdam 1836 2077 3913 2. Heerlen 1921 1989 3910 3! Breda 1836 1995 3831 4. Alkmaar 1965 1774 3739 5. Apeldoorn 1719 1766 3485 6. Oost-Gelderland 1651 1731 3382 Ter gelegenheid van haar 1214 jarig be staan hield de Muziekvereeniging Crescen do te Hoorn op Hemelvaartsdag een groot concours. De uitslagen voor zoover vereenigingen uit onze omtrek daarbij zijn betrokken, la ten we hieronder volgen: Marschwedstrijd: Soli Deo Gloria, Bree- zand 2e prijs 24 p.; Excelsior, Texel le pr. 25 p.; Crescendo, Hoorn le pr. 27 p. Harmonie, afd. uitmuntendheid: Crescen do, Hoorn le pr. 66 p. Fanfare, afd. Uitmuntendheid: Advendo, Broek op Langendijk le pr. 57 p. Harmonie le afd.: Excelsior, Texel, le pr. 61 p.: Soli Deo Gloria, Breezand 2e pr. 45 p. Fanfare 4e afd.: Soli Deo Gloria, Wierin- germeer, 2e pr. 48 p.. JULIANADORP. De Harmonie „Kunstzin", die J.l. Donder dag deelnam aan het concours van den West- frieschen Bond van Harmonie- en Fanfare korpsen te Twisk, behaalde onder leiding van haar directeur, den heer J. van Glab- beek aldaar in de le Afdeeling Harmonie met 137x/2 punt een 2en prijs. Niet slecht gedaan. -— Door het College van Kerkvoogden en Notabelen der Ned. Herv. Gem. Huisduinen— Julianadorp, is kort geleden een nieuwe re geling van Hoofdgeld en Hoofdelijken Om slag vastgesteld, welke thans te Huisduinen bij den heer D. Moen en te Julianadorp bij den heer M. Zon ter inzage ligt. De afdeeling den Helder van de Holl. Mij. van Landbouw, houdt a.s. Woensdag hare algemeene vergadering ter behandeling van de gewone jaarstukken en eenige andere belangrijke zaken. Op z'n gebruikelijk korte wijze opende de heer Rezelman de vergadering van de afd. van de H. M. v. L. en vroeg aandacht voor de notulen. Maar de lezing daarvan bleef uit, want, zoo zei de heer Raap, wat me nooit gebeurt, ik had te weinig aan- teekeningen, m'n buurman (dat was de versie "gever) had er ook niks van gemaakt en zoo kon ik, ging hij onder hilariteit van de aanwezigen verder, er dezen keer wer kelijk niets van maken. Inderdaad had de verslaggever niet heelemaal niks. maar dan toch wel heel weinig gemaakt van dat deel der vorige vergadering, waarop de secr. doelde. Het was een lezing over een lezing en hoe interessant ook om aan te hooren, een uittreksel daarvan zou den le zers niet erg interesseeren, dacht de de ver slaggever en wijdde meer aandacht aan een ander deel, waarin o.a. de verhouding werkgever-werknemer belicht werd. Dat hij goed gezien had, bleek op den volgenden Schager-marktdag. Het zelfde verslag dat den secretaris niet aan notulen kon hel pen over de lezing, gaf in Schagen aanlei ding tot een vinnigen woordstrijd, waarvan men veel plezier belepfd heeft. De insiders weten wel wat we bedoelen, weten ook dat de heer Raap anders heusch den verslag gever niet noodig heeft voor z'n altijd keu rige notulen en dat we dit dus alleen in ons verslag vastleggen, als de vroolijke noot van een ernstige vergadering. De ingekomen stukken gaan we stilzwij gend voorbij. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Rezelman als voorzitter her kozen. In de vacature-Stammes en in de plaats van den aftredenden en niet herkies- ha— heer R. L. Waihoer werden de heeren D. Schenk en H. Wilms gekozen. De rekening van den penningmeester, den heer Van Balen Blanken, luidde: inkom sten f 692.70, uitgaven f 499.70: het saldo ad f 193 bij het bezit, bracht dit met de rente op f 568.96. De heer K. Brugman, die met den heer J. Vethman controleerde, merkte in het uitgebrachte verslag op, da' het voordeelig saldo voor een groot dee' was te danken aan de storting van he' bezit der opgeheven werkgeversvereenigin" in de kas van de afdeeling en aan het feit, dat de heer Raap z'n provisie, ont vangen als agent van het werktuigen bureau, ook aan de afdeelingskas afstond Nadat de secr. er op gewezen had, dat een enkel lid niet deelneemt aan de aanbeste ding en dan naderhand van den leveran cier eischt, dat hem tegen den aanbeste- dingsprijs geleverd wordt, spreekt de ver gadering daar haar afkeuring over uit. F.r wordt geprofiteerd van de kosten, die de afdeeling maakt en het werk, dat zij do'et, en bovendien profiteert zoo'n persoon ook nog van hetgeen als overschot van de aan besteding in de afdeelingskas komt. VERSLAG BROUWGERST-COM- MISSIE. De heer P. Kooiman, secr. van do Brouw- gerstcommissie voor Noord-Holland bracht een uitgebreid verslag uit over het oogst jaar 1936, waaraan we het volgende ontlee- nen. De georganiseerde afzet van brouwgerst aan de binnenlandsche brouwerijen krijgt steeds meer belangstelling van de brouwers en mouters, zoowel als van de landbouwers. De resultaten van de zgn. Beurs- of aan- koopdagen zijn niet geheel bevredigend. De prijzen worden gedrukt door hen. die slechts weinig inlandsche gerst via de organisaties betrekken. Door de prijsafspraak, die op dergelijke dagen gemaakt wordt, zijn de koopers, die wel meer willen betalen, gebon den. Zoo ontstaat een toestand, die voor de bouwers nadeelig kan zijn en ook geen be vrediging schenkt aan enkele koopers. (Bij de rondvraag bleek, dat een andere regeling op komst is.) Door advertenties in plaatselijke bladen werden vele partijen aangeboden. Bij de eerste keuring werden dan ook 79 monsters gekeurd: het gezamenlijk kwantum was hierbij 721 ton. Op den eersten aankoopdag waren de geboden prijzen niet bevredigend, maar na veel gepraat en getelefoneer wer den ze met 30 en 40 et. verhoogd tot f 6.70 en f 6.80 (70 a 80 ct. verschil met den ge wonen marktpriis). Juist waren 600 ton geplaatst, toen de de preciatie van den gulden kwam. De prijzen stegen natuurlijk cn de commissie betreurde haar activiteit. Een vergadering van de te lers, die bij de levering waren betrokken, be sloot, het kon niet anders, toch tot levering over te gaan. De later aangeboden partijen hebben van de hoogere prijzen geprofiteerd, maar daar de markt bij de week opliep, is niet mogelijk een overzicht te geven van het verschil tus schen de markt- en de brouwgerstprijzen. De hoogere bedongen prijs werd meestal door de stijgende markt achterhaald, zoodat het verschil vaak niet meer dan 15 of 25 cent was. Met de laatste 40 ton is het gelukt een groot verschil te krijgen. Heinekens vroeg tegen f 9.25 franco Rotterdam, terwijl de markt f 8.25 was. Men had geen gerst, doch probeerde te krijgen. Er bleken nog enkele goede partijen hier en daar aanwezig, die na schooning geleverd konden worden. Voor deze gerst kon f8.90 uitbetaald worden en met dezen, den hoogsten prijs, is de cam pagne gesloten. Geleverd werden: N.V. Heinekens Bierbr. Mij. 16.252 K.G.; fa. Louis Beitjes 391.415 K.G., N.V. Export Mouterij Nederland 88.170 K.G., fa. Hendrik Crijns 67.649 K.G. Totaal 709.733 K.G., waarvan Texel 112.625 K.G. en de rest Noord-Holland Noord. Niettegenstaande de weersomstandigheden ongunstig waren, viel de kwaliteit mee. Wel moesten verschillende partijen afgekeurd worden wegens slechte reuk. Het vochtge halte was over 't algemeen liooger dan het vorig jaar, maar gerst met een vochtgehalte van 17 werd nog afgenomen. De rekening van de commissie luidt: ont- sten f876.66, uitgaven f855.68, waardoor het kassaldo steeg tot f 172.28. Het verslag schonk ook aandacht aan de vergadering van de Proef-Tech.-Commissie van het Nacobrouw, een gelegenheid ook om den band tusschen koopers en verkoopers van brouwgerst te versterken. Onder applaus van de vergadering dankte voorz., nadat nog eenige vragen waren be antwoord, den heer Kooiman voor z'n rap port en de commissie voor hetgeen zij in het belang van de gerstbouwers heeft ge daan. De behandeling van den beschrijvingsbrief en in verband daarmee van een schrijven der afd. Beemster, Purmerend en omstre ken, nam nog al wat tijd in beslag. De con clusies van den inleider ter algemeene ver gadering, die een beschouwing geeft over: Welk standpunt is in te nemen ten aanzien van de landbouwcrisismaatregelen en het voor-ontwerp Landbouwordeningswct? wer den nagegaan. Wel was men het in groote lijnen met de conclusis, die men over 't ge heel wat vaag vond, eens, maar overigens achtte men het niet mogelijk de moeilijke problemen hier naar behooren in vollen omvang te beoordcelen. Rondvraag. De heer Schenk vroeg, of het geen aanbe veling zou verdienen vanwege het „mus- schenfonds" vangkooien aan te schaffen. Men liet dat aanschaffen maar liever aan de leden persoonlijk over. De schooljongens leveren weer heel wat musschen en eieren in. De heer Van Balen Blanken herinnerde aan het regeeringspersbericht, dat de telers van spinazie en andere fijnzaden opgave moeten doen bij de groente- en fruitcentrale. Voorts wees hij er den verbouwers voor eigen rekening van komkommers, boonen en spinazie op, dat de regeering den N.A.K. heeft belast met de maatregelen voor uit voer naar Duitschland. Zou het daarom niet het beste zijn, dat die producten ook door den N.A.K. gekeurd werden? De heer Rezelman bracht het bestaan van de verzekering der II. M. v. L. tegen hagel- schade onder de aandacht. In andere stre ken houdt men er meer rekening mee dan hier. De secretaris is agent voor de verze kering, waarvan de premie door elkaar on geveer f 1 per bunder bedraagt. De heer Raap steldt voor weer eens een cursus te organiseeren, b.v. over de vei hou ding staat-individu. De heer Van Balen viel hem bij; er is geen jeugdclub, maar een ontwikkelingscursus is, vooral ook voor de jongere leden, gewenscht. Met de belolte, dat het bestuur wat in deze zal trachten te bereiken, werd de vergadering door voor zitter gesloten. BRIDGE-WEDSTRI.TD In de Vlas- en Korenbeurs is een bridge- wedstrijd gehouden, welke door den heer T. Speur van Julianadorp werd georgani seerd. De uitslag was: lste prijs in oneven lijn G. Prcyde eri J. Prevde; 2e prijs in oneven lijn H. Wilbers en Mej. L. Daalder; 3e prijs in oneven lijn G. v. Nuland en L. Pijnacker; lste prijs in even lijn C. W. de Graaf en D. de Graaf; 2e prijs in even lijn T. Speur en J. Polet; 3e prijs in even lijn II. Tichelaar en C. Bregman. De laatste zes personen zijn van Julianadorp. In de algemeene vergadering der Coop. Boerenleenbank te Wieringen, werd met al gemeene stemmen besloten tot het stichten van een nieuw bankgebouw op een terrein aan de Elft, van den heer J._ J. Bosker, De begrooting bedraagt f 17000. Het gebouw zal bevatten een kantoor met kluis, privé-kantoor voor don directeur, wachtkamer, benevens een woning voor den kassier. Morgen geven wij een uitvoerig verslag over het ter vergadering verder besprokene. Jaarvergadering Wielerclub „Wieringen". Vrijdagavond hield de wielerclub in het baan-restaurant haar jaarlijksche vergade ring. Te half 9 werd deze bijeenkomst we gens afwezigheid van den president, door den secretaris geopend. In 't bijzonder werd welkom geheeten het nieuwe lid, de heer Besseling. De notulen werden goedgekeurd Van de Wielerbaan was een schrijven in gekomen dat het trainingsgeld verlaagd is tot f 0.50. De secretaris-voorzitter leest hierna de uitslagen voor van diverse wedstrijden en reikt tevens de medailles uit teAlkmaar ge wonnen door D. Klink, H. Meyer, S. Lont, N. Bakker, C. Korshuize en M. Deykers. Het maandprogramma wordt daarna als volgt samengesteld: 9 Mei handicaprace 62 K.M.; 16 Mei in Medemblik 80 K.M.; 23 Mei haan wedstrijden alhier, 10 uur peletonrace, 30 K.M., 30 Mei naar de ronde van Os, 4 Juni maandvergadering. Vaardigheidsrit. Als voorloopige datum hiervoor is bepaald 21 Juni. De rit is 50 K.M., inschrijfgeld f0.50. Er zal geprobeerd worden om te komen tot een ronde van Wieringen of iets derge lijks. De jongeheer J. de Haan krijgt nog een pluimpje voor zijn goede prestaties te Den Helder. Op veelvuldig verzoek zal getracht worden een toeristenafdeeling op te richten; bijzon derheden hierover volgen later. Bij de rondvraag vraagt de heer Baartman een vaste trainingsavond op de baan te be palen. Besloten wordt dat dit Donderdags zal zijn. Hierna sluit de secretaris de vergadering, de nieuwe leden opwekkend nieuwe dona teurs te werven. ALKMAAR, 8 Mei 1937. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 72546754 cent cn kleinhandel 725477/4 cent. Handel ma tig. Kipeieren (groothandel 2.652.90. Eendeieren ,f 2.25. Handel matig. Alkmaar, 8 Mei 1937. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer cn prijzen als volgt: 12 Melk- en Gcldckoeien 150210; 7 Nuchtere kal veren (slacht) 816; 68 Schapen 18- ƒ26; 284 Lammeren 12f 16.50; 11 Bokken en Geiten 413. ALKMAAR, Eieren veiling, 8 Mei 1937. Aanvoer 280.000 kipeieren: prijzen: 56/58 kg. 2.60—2.70: 58/6» 2.65—2.75; 60/62 2.70— 2.85; 62/64 2.80 3 64/66 2.90—3.15 Eendeieren 2.20—2.30 ALKMAAR, 10 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 63 vette koeien f 160-340, 4 vette kalve ren f 3060, per stuk, p. Kg. 5070 ct.; 222 nuchtere kalveren slacht f 6—16, foli f 1218 per stuk, 366 vette varkens f 0.45 0.49 per Kg. WARMENHUIZEN, 8 Mei 1937. Roode kool 6.30 Gele kool 3—6,30; Deen- sche witte kool 1.902.80; Drielingen 0.60; Uien 0.801; Grove uien 0.901.20; Peen 0.70 Aanvoer 300 kg. roode kool; 3400 kg. gele kool 24.700 kg. Deensche witte kool; 900 ke. Uien; 300 kg. Peen. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Mei. Aanvoer: 4620 bos rabarber f 3.90—4.40, 160 st. sla f 2.24 st. bloemkool 13. NOORDSCKARWOUDE. 10 Mei. 675 Kg. uien f 0.90, 2000 Kg. D. witte kool f 2.00. DUITSCHE LANDBOUWPRODUCTEN BERLIJN, 8 Mei 1937. Groenten en fruit: Berlijn: Holl. bloem kool 3045, Holl. sla 1015, Holl. komkom mers 33—40, per 100 stuks. Frankfort a. M. Holl. roode kool 12.00 p. 50 kg„ Holl. krop sla 3.504.15, p. 30er, Holl. witte kool 8— 9, Holl. savove kool 1012, p. 50 kg. Karlsruhe Holl. roode kool 20, Holl. witte kool 18, Holl. kropsla 13—17. p. 100 stuks, Holl. komkommers 40—50 p. 100 stuks. Bonn.: Buitenlandschc Producten: komkommers 40—60, kronsla 13—18, p. 100 stuks, tomaten 2535 p. 50 kg. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week var 9 tot en met 15 Mei, behoudens tusscher tijdsche wijziging, vastgesteld op 75 cent r kilogram.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3