ïitanenstrijd om den Ssllube berg De roofoverval op den veehouder Snooy Bewi j smater iaal gevraagd Duitsche ontdekkings reiziger gevonden Ontevreden chauffeurs in Den Haag Arrondissements rechtbank te Alkmaar Radioprogramma Marktberichten SPANJE Bommenregen op Madrid Maatregelen tegen verdachte emigranten Betooging tegen het Koningschap Sir Deterding doet niet mee Voetbalwedstrijd Frankrijk-Italië Uit onze Omgeving De verdachten vrijgesproken BASKEN BEZETTEN VER SCHILLENDE BERGPASSEN - GROOT AANTAL DOODEN TE MADRID OOK BILBAO GE BOMBARDEERD. Aan de Noordelijke fronten woedt een zeer hevige strijd. In zekere sectoren zijn de qevechten al een paar dagen gaande. De nationalisten doen aanvallen van vier zijden tegelijk: de kust streekten Westen van Bermeo', ten Zuidoosten dezer stad op de hoog ten van Sollube, iets ten Zuiden van Rigoitia en de omstreken van Jbarruri tusschen Guernica en Durango. In de kuststreek hebben de opstan delingen met al hun modern mate riaal aanvallen ondernomen. Op de hoogten van Sollube zijn de regeeringslroepen er in geslaagd den opmarsch der opstandelingen tot staan te brengen. Zij hebben en kele passen bezet. Bij Ibarruri hebben de troepen van Franco een aanval op groote schaal ondernomen. 'Gisteren den geheelen dag is Bilbao en omgeving door de rechtsche luchtmacht gebombardeerd. De bevolking werd twaalf maal opgeschrikt door de sirenes, welke luchtalarm anlcondigden. Te Vaiencia wordt vernomen, dat de pogingen van de troepen van Franco om zich meester te maken van den berg Solluve, nu reeds 98 uur du ren. De Baskische troepen zijn thans mees ter in de passen. Bij een bombardement van Ma drid. zijn gisteren een veertigtal personen om het leven gekomen en meer dan 150 gewond. Het' bombar dement, dat de stad gisteren heeft ondergaan, was een van de hevigste sedert het begin van het beleg; overal in de stad vielen de projec tielen neer. In den middag waren alle straten verlaten. De Volksfronttroepen zijn er in geslaagd de brug op te blazen, welke de troepen van Franco in de universiteitswijk verbond met de meer achterwaarts gelegen troepen Den geheelen dag door woedt een hevig artille riegevecht. De Baskische legatie te Vaiencia heeft medegedeeld, dat in sommige buitenland- sche krante het gerucht was verspreid, dat het Vaticaan een brief zou hebben ge zonden aan de Baskische regeering, waarin deze zou zijn aangespoord zich over te geven. Een dergelijke nota is door de Bas kische regeering niet ontvangen en is ook niet verzonden. Blijkbaar heeft men hier te doen met propaganda voor Franco. De regeeringstroepen zijn Toledo in het Zuiden tot op een kilometer genaderd. Ter wijl de troepen, die ten Noorden der stad opereerden, de troepen van Franco bezig hielden, rukten de troepen in het Zuiden langs den weg Arges-Toiedo op en de recht,- schen hadden zich reeds terug moeten trek ken tot de linies welke den onmiddellijken toegang tot de stad verdedigen. Het grootste deel van de rechtschen is tot in de stad zelf teruggetrokken. De gebouwen, welke door de troepen van Franco omgevormd waren in forten, zijn door het geschutvuur van de regeerings troepen deels vernield. Franco ruimt op in de Spaan- sche Falanx. Volgens ontvangen berichten wordt de bezetting van alle bevelvoerende kaders en van alle organisaties der Spaansche Falanx actief voort gezet. De Falangisten die worden be schuldigd van verschillende delicten en in verband daarmede gevangen gezet zijn, vormen een totaal van ruim duizend. De partijleider, Hedilla, zit nog steeds gevangen. Het schijnt, dat men een proces tegen hem voorbereidt, hetwelk met veel gerucht zou worden gevoerd. Er zouden daarbij documenten ter tafel worden ge bracht welke zouden bewijzen, dat hij be trekkingen heeft onderhou^n met organisa ties, die vijandig staan tegenover de zaak der nationalisten. Rust te Barcelona bestendig. Het is thans volkomen rustig in Barce lona. Geruchten hebben de ronde gedaan, volgens welke de onderdrukking der onlus ten een heftig karakter zou hebben gehad en de anarchisten, gebarricadeerd in de bui tenwijken, den strijd zouden voortzetten. Te Barcelona worden deze geruchten echter mét stelligheid tegengesproken. Wie maakte foto's van de Hin denburg-ramp? Onderhande lingen over de levering van he lium. Namens de commissie van onder zoek heeft de commandant van La- kehurst Rosendahl opnieuw een op roep tot de bevolking gericht waar in alle personen, die foto's van de ramp gemaakt hebben, verzocht worden deze aan de commissie te zenden. Rosendahl verklaarde, dat alle thans beschikbare opnamen eerst gemaakt werden toen het luchtschip reeds in brand stond. De commissie wenschte foto's van het achterschip te ontvangen, vooral die welke kort voor en kort na het uitbreken van den brand zijn ge maakt. Hoe de kajuitsjongen gered werd. De twaalfjarige kajuitsjongen van de „Hindenburg', Werner Franz, is wel op bij zonder toevallige wijze aan een dood door de vlammen ontkomen, meldt de N.R.Crt. De knaap was uit het brandende gevaar te gesprongen, toen dit met den grond in aanraking kwam. Hij sloeg bewusteloos neer en werd door een kring van vlammen omgeven, zoodat er practisch geen redding meer voor hem bestond. Een watertank, die boven de plaats barst te, waar de jongen verdoofd terneer lag, was zijn redding. De watermassa s, die over den jongen heen plensten, brachten hem weer bij zijn volle bewustzijn. Met een sprong kon hij zich uit de gevaarlijke kring bevrij den. Naar hier verluidt is de Duitsche ambassadeur te Washington met de Amerikaansche regeering, volgens de N.R.Ct. in onderhandelingen ge treden over de levering van helium- gas voor het nieuwe luchtschip, dat in aanbouw is, alsmede voor het luchtschip Zeppelin dat in den dienst op Zuid-Amerika voorziet. Voor Duitschland, dat het heliumgas met deviezen moet betalen, zouden door het ge- brink van dit gas de kosten voor de vaart met luchtschepen aanzienlijk stijgen. Dat de Ver. Staten waarborgen verlangen opdat het gas uitsluitend voor de civiele luchtvaart wordt gebruikt, zal voor het wel slagen van de onderhandelingen geen be zwaar opleveren, daar Duitschland bereid is dienaangaande afdoende verzekeringen te geven. VEERBOOT IN SOWJET-RUSLAND OMGESLAGEN. 10 dooden. Op een zijrivier van de Dwina is een veerboot waarop zich 17 personen bevon den, tengevolge van het onstuimige water, omgeslagen, waardoor 10 personen om het leven kwamen» Tsjechische regeering laat huis zoeking doen. Havas meldt uit de Tsjechische hoofdstad Praag, dat de politie nieuwe maat regelen tegen zekere verdachte emigranten heeft genomen. Bij talrijke personen, die verdacht worden van politieke actie, die niet in overeenstem ming is met de wetten der gastvrijheid, zijn huiszoekingen verricht. De leiders van het Zwarte Front zijn bij de politie ontboden: hun organisatie is ont bonden. Reeds eenige maanden geleden hebben de leiders van het „Polburo", het bureau van de „Duitsche communistische partij in het buitenland" order gekregen hetl and te ver laten. Volgens de „Prager Mittag" zouden de leiders der „Duitsche sociaal-democratie" in verband met' de houding der Tsjechoslowaak sche autoriteiten er over denken te verhui zen naar een der noordsche landen, waar zich reeds een deel der archieven bevind. Deze leiders spreken dit echter tegen'. Voorts heeft de Tsjechoslowaaksche politie twee spionnage-affaires ontdekt. Het onder zoek wordt met groote discretie voortgezet. Men verwacht opzienbarende arrestaties. Naar uit Dublin (Ierland) wordt gemeld, heeft gisteravond de politie van de vuurwapenen gebruik moeten maken om bij Butt Bridge een groote menigte republi keinen te verspreiden, die bijeen waren ge komen om „te protesteeren tegen de kro ning van Engelschen Koning voor Ier land" Hoewel de minister van Justitie op het laatste oogenblik de betooging had verbo den, vormden zich in verschillende stads- deelen groepen. Er deden zich botsingen voor tusschen de menigte en de politie met name bij Li berty Hall. Verscheiden demonstranten werden licht gewond. Zij waren in Hsinkiang gearres teerd. De Britsche vice-consul Gilette, heeft me degedeeld, dat hij in Chotan erin geslaagd is in contact te treden met de vermiste Duit sche ontdekkingsreizigers Filchner en Haack Naar omstandigheden is de toestand van de beide reizigers redelijk wel, de zenuwen van Filchner hebben van de gevangenname ge leden en Haack is juist van een zware kou hersteld. De autoriteiten van Chotan deelden mede, dat de beide ontdekkingsreizigers werden gearresteerd, omdat hun passen niet in orde waren. De Duitsche ambassade heeft het Chinee- sche ministerie van buitenlandsche zaken verzocht alles in het werk te stellen bij de regeering van Hsinkiang en de autori teiten van Chotan, opdat beide reizigers onmiddellijk worden vrijgelaten» Het dreigend conflict in het blok- band-taxibedrijf. 'Amsterdam Parijs I.onden Den I-Iaag. De stakingsgolf onder de taxi- en bus-chauffeurs plant zich systematisch voort. Hoewel het in onze hofstad nog niet tot een staking is gekomen, „dreigt" er in het blok- band-taxibedrijf toch een „conflict", zooals de geijkte term luidt voor den toestand, waarin alle taxi-chauffeurs met ontevreden gezich ten over de slechte verdiensten achter hun stuurwiel zitten en deze ontevredenheid door een of ander vakbondbestuur in nette zin nen wordt geformuleerd en ter kennis van de betrokken autoriteiten gebracht. De Rijksbemiddelaar is er in onze Resi dentie ook al aan te pas gekomen. Zijn voorstel behelst de invoering van een tarief zonder fooien, zooals dit bij de meeste ga- rageverhuur-ondernemingen reeds wordt toe gepast, en een verhooging van het garan tieloon. Een loonstelsel zou dan ingevoerd worden, zooals dit bij het garage-verhuurbe drijf in de residentie reeds gebruikelijk is. Van werkgeverszijde kon men zich' in beginsel wel met het compromis voorstel van den Rijksbemiddelaar vereenigen, terwijl de vertegenwoor digers der chauffeursorganisaties met het voorstel voorloopig accoord gingen. De ledenvergadering, welke in den vorigen nacht is gehouden, heeft echter het voorstel niet ge- gesanctioneerd. De Rijksbemiddelaar heeft thans partijen bijeengeroepen tot een nieuwe conferentie. De Hagenaars wachten nu in spanning af, wat de nieuwe besprekingen zullen ople veren. De vrees voor 'n taxi-looze toekomst lijkt inderdaad niet ongegrond. Aan den koop van den Haag- schen dierentuin door de N.S.B. Enkele dagen geleden meldden wij, dat de N.S.B. voornemens zou zijn den Haag- schcn Dierentuin te koopen. Sir Henry De terding zou daarvoor met zeven ton bij springen. Ir. Dijts verzekert thans aan het Vlsbl., waaraan wij ook het eerste bericht ontleenden, dat de geruchten dienaangaande beschouwd dienen te worden als onjuist en volkomen uit de lucht gegrepen. Toch nog in dit jaar. Zooals bekend kon de voetbalwedstrijd FrankrijkItalië, welke eenigen tijd gele den te Parijs zou worden gespeeld, geen doorgang vinden, daar de Italiaansche voet balbond op het laatste oogenblik geen elftal afvaardigde. Onlangs werd medegedeeld, dat deze wedstrijd, na overeenstemming tusschen beide landen, waarschijnlijk eerst het vol gend jaar zou worden gespeeld. De Fransche voetbalbond heeft evenwel thans besloten voor te stellen, de ontmoeting nog dit jaar te houden en wel op 11 November a.s. of op 5 December. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 10 Mei. DEZE VINGERVLUGGE DAMES WORDEN 14 DAGEN OPGESLOTEN. Op 5 April compareerde een tweetal ge huwde Wieringer dames, Zwaantje H. en Maria L., een zuster van Henk L., die ver dacht werd in de beroovingsscène op Wie- ringen, op den Oudejaarsavond, een niet onbelangrijke rol te hebben gespeeld. Be doelde juffies hadden in de Heldersche win kels een strooptocht ondernomen met een niet al te miserabel resultaat en een aantal winkeliers hadden een paar veeren moeten laten. De zaak was toen uitgesteld in ver band met een op te maken reclassecrings- rapport, doch heden bleek dat de dame tjes op Wieringen allesbehalve als de neus jes van den zalm bekend stondien. zoodat maar niet verder getreuzeld werd en men dit mooie stelletje, de schrik van den goed- vertrouwenden winkelier, die zijn goederen overlaat aan de eerlijkheid van de bezoe kers, ieder voor 14 dagen naar de cel ver wees. HOE MEN AAN EEN IJSKOUWE ASBEST- PLAAT ZIJN VINGERS LEELIJK KAN BRANDEN. De bioembollenkweeker N. J. van Wees te Anna Paulowna bezigde om zijn gewas tegen den wind te beschermen, een paar asbestplaten, voorwerpen van weinig waar de, pl.m. 24 stuivers, doch die zekere Jan R., 'n heerschap met minimum eerbied voor mijn en dijn. belangrijk genoeg achtte met het oog op de rijzing van den oud-ijzer-prijs, zich meester te maken. Jan brandde echter aan het koude oude ijzer leelijk zijn vingers en werd heden, mede in verband met zijn zeer ongunstig strafrech terlijk verleden, maar direct tot 2 maanden rijkslogies veroordeeld. SIGARETJES TEGENWOORDIG EEN LEVENSBEHOEFTE. MISBRUIK VAN VERTROUWEN GEJMAAKT. De ontbrekende contanten voor een slga- rettencentje, hadden een tweetal Heldersche jongemannen, de chauffeur Cath. B en de los-werkman Cornelis F. verleid om een partij oud-ijzer, dat door de gemeente aan een sportvereeniging was afgestaan, achter over te drukken. Voor een paar gulden wis ten zij dit partijtje van de hand te doen, dus hadden zij dan hun saffies-toeslag Maar de diefstal brak hen erg zuur op en heden stond de werkman F. op de bekende lange mat om rekenschap van zijn kleverige lange vingers-manipulatie af te leggen. Zijn vriend B. was inmiddels aangesteld in Amster dam als chauffeur en dus niet verschenen. Cornelis kreeg nu echter geen sigaretje, maar een leelijke pijp te rooken, doch ge- lukig deed de heer Langerak, bestuurder van bedoelde sportvereeniging, die bena deeld was, voor hen een goed woordje en werd ieder hunner veroordeeld tot f 5 boete of 1 dag. Zeer zeker wel het minimum, dat bij vermogensdelicten van zoo ernstigen aard kan worden opgelegd. Als we zeg gen, ernstigen aard, dan bedoelen we niet de waarde van het gestolene, maar het mis bruik van vertrouwen dat werd gemaakt door deze jongelieden, die bij deze sportver eeniging te werk waren gesteld Uitsipraken zitting 4 Mei. De inbraak bij van Hoogen- straaten. Berend M.. arbeider, Mart. P. arbeider, beiden te Alkmaar, en Nic. K., groenten- handelaar te St. Pancras. allen in voor arrest. Inbraak en diefstal van conserven uit de fabriek van de firma van Hoogen- straaten te Alkmaar. Eisch respectievelijk 2 jaar en 4 maanden, 2 jaar en 6 maanden, en 2 jaar gevangenisstraf. Vonnis: le. 2 jaar en 6 maanden, 2e. 2 jaar gev. en 3e. 1 jaar gev. DONDERDAG 13 Mei 1937. Hilversum I. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.09 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid v. d. jeugd. 5.15 Trio van der Horst en gramofoonmuziek. 6.40 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-Berichten. 8.15 Oratoriumvereeniging „Con Amore" m.m.v. solisten en het Nederlandsch Ka merorkest. 9.10 Causerie over de nood der zending. 9.40 Vervolg concert. 10.20 Berichten ANP. 10.2512.00 Gramofoonmuz. Hierna: Schrift lezing. Hilversum n. AVRO-uit zending. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Het Omroeporkest en solist. In de pauze: Gramofohmuziek. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en gramofoon muziek. 2.00 Voor de vrouw. 2.30 Pianovoordracht. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Het Aeolianorkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Rostova en haar Russisch orkest. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen. 8.10 „Feest in Engelands Hoofdstad", causerie, 8.35 Concertgebouw-orkest. 9.30 Voor Padvinders. 9.50 Het Renova-kwintet en orgelspel. 11.00 Berichten ANP Hierna tot 12.00 AVRO- Dansorkest. ANNA PAULOWNA Dammen. Een tiental dammers uit Zijpe en Anna Paulowna speelde in Veerburg een wed strijd tegen een tiental van de Chr. dam club Excelsior van Breezand. De uitslag was: Zijpe en A. P. Excelsior 1. P. J. Waiboer—H. Veenstra 0—2 2. A. Slijkerman Sz.—C. D. Sas 2—0 3. W. JimminkJ. Pietersen 20 4. C. D. RezeimanJ. Jeninga 11 5. A. Slijkerman Jr.—L. Wisse 2—0 6. B. de Groot—A. Broere 2—0 7. C. KooijD. Jansen l1 8. C. GrootT. J. Wiersma 20 9. G. Rademaker—F. Vlaming 20 10. A. Blokker—C. Wit 20 16—4 Openbare vergadering van den Raad op Donderdag 13 Mei 1937, des namiddags te 2 uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: Installatie raadslid J. J. van den Berg 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. het besluit tot het aangaan vai» een geldleening tot bestrijding van de kosten van den aanbouw van een lokaal aan de R.K. school te Breezand is door Ged. Sta ten goedgekeurd; b. het besluit tot onderhandsche ver buur van de boerderij „Cérès" is door Ged. Staten goedgekeurd; c. van de heeren V. Kaan en D. Schenk is bericht ontvangen, dat zij hunne benoe ming tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur dezer gemeente aannemen. d. van de Commissie van Beheer van den Schoolartsendienst in het District Den Helder is ingekomen een exemplaar van de rekening over 1936, van de begrooting over 1938 en een verslag over 1936. e. processenverbaal wegens gehouden kasopnemingen. f. de beslissing op het besluit tot het aangaan van een geldleening van f40.000 is door Ged. Staten verdaagd. g. verslag van dén Vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn. 3. Hernieuwde vaststelling der wijziging van de politieverordening betreffende het \erbod tot het bekalken der wegen en vast stelling eener aanvulling betreffende beper- king der verkapte bedelarij. 4. Hernieuwde vaststelling van het be sluit tot het verleenen van tegemoetko ming aan werkloozen in de ziekenfonds- premiën. 5. Voorstel van den heer J. Dekker om aan Z. E. den Minister van Sociale Zaken te verzoeken om het steunbedrag voor werkloozen met een gulden per week en het loon in de werkverschaffing met 2 cent per uur te verhoogen. Voorgesteld wordt overeenkomstig dit voorstel te besluiten. 6. Benoeming van een Hoofd der o.l, school III. Voordracht: 1. J. L. H. Hazeloop, Slootdorp; 2. J- Tolsma. Sebaldeburen; 3. C, K. Hamelink, Anna Paulowna. 7. Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school II. Voordracht: 1. J. A, Brinks, Breezand; 2. P. van Duin, Broek op Langendijk; 3. H. J. Schut, Callantsoog, 8. Benoeming van een Ambtenaar van den Burgerlijken Stand (Vacature D, Schenk). Aanbevolen wordt de heer C. Dzn, Rezeiman. 9. Verlenging der tegemoetkomingen, ver leend ingevolge artikel 13 der Lager-onder- wijswet 1920. 10. Wijziging in de begrooting. 11. Rondvraag. WIERINGEN De Wieringer arbeiders Arie Manneveld, Marinus Landolt en Hendrik Gregorius Langes, die ervan waren verdacht op den Oudejaarsavond van het vorige jaar, den vee houder Snooij te hebben aangerand, met het doel hem van zijn geld te berooven, z."n gisteren allen vrijgesproken. Zooals men weet, luidde de eisch voor hen resp. 2y2 jaar, 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf. Vergadering van den gemeenteraad, op Donderdag den 13en Mei 1937, des namid dags ten 2 uur. Agenda: 1. Installatie van het nieuw benoemd lid, den heer C. Koorn Vz. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4. Voordracht tot aanleg van een gedeelte rioleering. 5. Voordracht tot intrekking van de 3e suppletoire begrooting voor den dienst 1936. 6. Voordracht naar aanleiding van verzoe ken om tegemoetkoming in de vervoer kosten van leerlingen van lagere' scho len. o - 7. Voordracht tot aanvulling van de ver ordening op de winkelsluiting. 8. Voordracht tot verlaging van enkele ambtenaarsjaarwedden. 9. Voordracht tot vaststelling van de 3- jaarlijksche afrekening wegens kosten van instandhouding eener bijzondere lagere school. 10. Vaststelling van de 2e en 3e Suppletoire begrooting voor den dienst 1937. 11. Benoeming van een lid van het stem bureau in stemdistrict 6 voor de verkie zing der leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. PURMEREND. 11 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs: Verhandeld 22 par tijen, wegende 60.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 18. 7 stapels kleine Boerenkaas f 17.50, kalm; 1243 Kg. boter f 1.32—1.41, weiboter 1.19 1.33 per kilo. Runderen, totaal 938 stuks, ï.w. 195 vette koeien 6268 ct. per kilo, matig; 709 gelde koeien f 145280 per stuk. matig; 34- stie ren 4560 ct. per kilo, matig; 10 paarden f 130—190 per stuk, stug; 51 vette kalveren 3060 ct. per kilo, matig; 751 nuchtere kalveren: voor de salcht f 5—13, voor de fok f 10—15 per stuk, vlug; 248 vette var kens voor de zouterjj 4449 ct. per kilo, vlug; 45 magere varkens f 1832 per stuk, vlug; 457 biggen f 1016 per stuk, vlug; 515 schanon f 1830 per stuk, matig; 108 bokken f 4—14 per stuk, matig; 610 lamme ren f 1015 per stuk, matig; kipeieren 2.60 3 per 100 stuks, eendeieren, f 2.10 per 100 stuks, piepkuikens 80—87V2 ct. per kilo, matig; oude kippen en hanen 45—5212 ct, per kilo, goed; konijnen f 0.4O—1.60 per stuk matig; eenden 40 ct. per stuk. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 160.000 eendeieren f 2.102.35, 130.000 kipeieren: 70—80 Kg. f 2.8IF-3, 63— 64 Kg. f 2.752.80, 60—62 Kg. f 2.55—2.75, 58—59 Kg. f 2.55—2.65, 56—57 Kg. f 2.40—2.55 5355 Kg. f 2.40—2.50. WARMENHUIZEN. 11 Mei. Roode kool 7.90—8.00, gele kooï 6.60, D'. witte kool 1.502.40, bieten 0.601. Aan voer: 2900 Kg, roode kool, 375 Kg. gele kool. 21100 Kg. Deenfeche witte kool, 700 Kg. bieten. BROÈK OP LANGENDIJK, 12 Mei. Aanvoer: 900 Kg. uien 1.60—1.80. drielin gen 0.60, grove 2.—. 3000 Kg. peen 1.40, 6800 bos rabarber 1.90—2.70. NOORDSCHARWOUDE, 12 Mef. Aanvoer: 350 Kg. aardappelen, Bevelan ders 1.301.50, 7300 Kg. uien 0.80—1.70, -2 70 1~1'5°' 16400 Kf?' D' WU'te k°01 1,90 DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 11 Mei. Berlijn: Er waren weer Hollandsche producten op de markt, n.1. bloemkool, die 3050 per 100 stuks opbracht: Hoii. sla, die 10—12 per 100 StonS no'eprf" Uoll. komkommers, die 30 —60 per 100 stuks brengen, Andere buiten landsche producten not.eeren: Canarische to maten 4.25—7.00 per kuip; Belg. witlof 28 30 per 50 Kg.; Ital. doppers 15—19 per 50 Kg.: Ital. boonen 28—35 per 50 Kg.; Bres- lati: Ruitenl. producten: 5.50—6.00 per 00 Kat Essen: Buitenl. prod.: Kropsla 2.55— „.8o per kist; uien 1.50 per 50 Kg; Cana rische tomaten 35-38 per 50 Kg aardan pelen 10-11 per 50 Kg. aaraap-

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3