tl. O. H. Texel (/fóclamo,. EIMELIJKE STRIJD Gemeenteraad v. baarsn 'n GERMAA1V Tel. 461. Breewaterstraat 5 Ik zeg maar zoo: Ga naar K. 0. H. Zeilen Kon. Marine Jachtclub Athletiek Niewwelingendag op <fe Amstcrdamschc Sintelbaan Postduivensport Marineberichten Oorlogsschepen op reis Uit het politierapport ALWEER EEN BLIJ GEZICHT!! NEEM OOK EEN VASTE TEL. W. Dat rammelt niet. Ingekomen personen Licht op voor alle voertuigen AVONDKLEDING Burgerlijke Stand van Den Helder Haven van Nieuwediep JAVA WAFELS nvPAULC.KAISER noN j-N'11 voor BETERE VERLICHTING De agenda van de vergadering van den Raad der gemeente Texel op Vrijdag 14 Mei 1937, des namiddags te drie uur, ten ge meentehuize, bevat de volgende punten ter behandeling: Notulen. Ingekomen stukken. Mededeelingen. Ontslag-aanvrage van Mw. S. DrosAlkema als Moeder in het Algemeen Weeshuis. Ontslag-aanvrage van A. Brans als be ambte in algemeenen dienst. Vaststelling kohier hondenbelasting. Aanwijzing gedeelte van den Middelland- schen weg als geschikt om daaraan een woon huis te bouwen. Credietverleening voor steun in natura aan werkloozen in 1937. Goedkeurig begrooting Algemeen Weeshuis voor 1937. Benoeming onderwijzers aan de o.l. school te De Waal. Ingebruikgeving gedeelte van het lucht vaartterrein. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van rechten voor het gebruik maken van het luchtvaartterrein in Eierland. Idem op de heffing en invordering van een rioolgeld. Aanvrage van A. L. Jonker om vergoeding ingevolge artikel 13 der Lager-onderwijswet- 1920. Verpachting standplaatsen op het zeestrand nabij de Koog. Pacht van een gedeelte zeestrand bij het Westerslag en verpachting van standplaatsen aldaar. Financieele regelingen. Periodieke zeilwedstrijd No. 1, op Vrijdag 14 Mei 19S7. 8ul5 Tijdschot (hijschen clubvlag) Modelsloepen B I en B H. Vijf min. schot: hijschen vlag Z Afvaartschot: strijken vlag Z 8u25 8u30 ^Fantasiesloepen. Vijf min. schot: hijschen vlag W 8u40 Afvaartschot: strijken vlag W 8u45 Uitstel van een uur voor alle klassen Vlag U. "Wedstrijd gaat niet door Vlag N. Afkorten baan: Indien de baan voor één of meer klassen wordt afgekort, wordt vlag S boven de betrekkelijke klassevlag geheschen. Baanrichting sgen zon Roode vlag. Baanrichting met zon Witte vlag. Dijn van afvaart en aankomst is: Vlet met vlag, Wierhoofd (vlaggestokken ineen). Vanwege de K.N.A.U wordt op Zondag 30 Mei a.s. een z.g. nieuwelingendag georgani seerd op de sintelbaan Olympiaplein te Am sterdam. Het programma voor dien dag luidt: Dames: 80 meter hardloopen, 4 X 100 me ter estafette, verspringen m.a., hoogspringen m.a. Heeren: hardloopen 1004008001500 meter, ver- en hoogspringen m.a., discuswer pen, kogelstooten en estafette: 4 X 100 meter en 400300200100 meter. De deelname is open voori a. leden van de in het district Noord-Hol land bij de K.N.A.U. aangesloten vereenigin- gen; b. voor leden van N.-Holl. voetbalvereeni- gingen; c. voor leden van N.-Holl. turnvereenigin- gen; d. voor leden van N.-Holl. korfbalvereni gingen; e. voor leden van alle N. Holl. sportvereni gingen. Voor iedere groep worden afzonderlijke prij zen beschikbaar gesteld- Nadere inlichtingen: Jan de Vries, Crijnssenstr. 46, Amsterdam-W. „HOLLANDS NOORDPUNT". Zondag j.1. was het voor bovengenoemde vereeniging van Mons, 284 km, haar tweede buitenlandsche wedvlucht. De 166 deelnemende duiven gingen, daar de natuurelementen niet mee waren, eerst om 12.05 uur het luchtruim in. Wind bij vertrek O.Z.O., bij aankomst N.N.W. 3 meter per seconde. De eerste prijs vlieger werd om 4.30.13 ge constateerd, de 34e of laatste prijs vlieger bereikte eerst om 5.11.18 uur de finish. Hier en daar worden door de liefhebbers eenige verliezen gerapporteerd. De prijzen en punten kwamen als volgt aan den man: R. F. Mulder 1, 12, 22, 34 met 43 pt.; J. Riemers 2, 5, 8, 10, 20, 28, 29, 33 met 60 pt.; F. Scholten 3, 18, 26 met 32 pt.; P. v. d. Nieu- wenhuizen 4, 9, 14, 23 met 49 pt.H. Rietveld 6, 17, 31 met 28 pt.; A. Felkers 7, 11, 25 met 36 pt.; J. van Stein 13, 24, 32 met 17 pt.; P. van 't Hert 15, 16, 21, 30 met 27 pt.; J. A. F. Brands 19 met 7 pt. en J. C. Huber 27 met 1 pt. Uit het H.C.C. kamp kregen wij bericht van een deelname van 340 duiven met R. F. Mul der als favoriet. De C.-C. De Verheven Wind meldt 706 dui ven in concours. Bu K.B. is met ingang van 1 Juli 1937 a, aan den officier van administratie der 2e klasse J. W. B. Bunkers, op zijn verzoek, eervol ontslag uit den zeedienst verleend; b. benoemd bij de koninklijke marine-reserve tot officier van administratie der 2e klasse de heer J. W. B. Buijkes sub a. benoemd. 's-Gravenhage, 11 Mei. Blijkens een bij het departement van defensie ontvangen tele gram zijn Hr. Ms. „Douwe Aukes" en „Hydra" 10 Mei van Bremen vertrokken. Zelfs dat kan niet meer. In de Gravenstraat klopte gisteren iemand een deken uit, buiten het raam van de boven verdieping. De deken ontglipte hem en viel op straat. Toen de eigenaar naar beneden ging om zijn eigendom weer in bezit te nemen, was de deken reeds verdwenen. De baldadige jeugd, In de Koningstraat werd een ruit ingegooid. Aanrjjding. Op den hoek van de Jonkerstraat en de Spoorgracht had gisteren een aanrijding plaats tusschen een auto en wielrijdert. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Fiets en auto werden licht beschadigd. Mishandeld. Een bewoner van de Bassingracht deed aangifte, dat hij door een hem onbekend per soon was mishandeld. Diefstal. Een bewoner van de Oostslootsraat deed aangifte, dat er in den afgeloopen nacht van zijn erf twee konijnen werden ontvreemd. Diversen. Verschillende personen liepen tegen de lamp aan, omdat zij vergaten hun hand uit te ste ken bij het veranderen van Richting, terwijl een winkelier de wet op uitverkoop en oprui ming had overtreden. van BREEWATERSTRAAT 5 Dat 's al even solide als de rest van 'n Germaan, t Nieuw kan er af gaan, maar een rammelkast wordt het nooit. daar heb je wat aan n.v. rijwielindustrie F. j. v. werven. ««'«l May: „Velen van mijn kennissen vinden, dat ik een mooien mond heb. Wat denk jij daarvan?" Jack (afwezig): „Gaat wel ik vind 'm nogal onmetelijk." Johanna v. Wijk, kant.-bed., van Amsterdam naar Kanaalweg 102. J. P. Bosdijk, korpl.-torpedomaker K.M., van Middelburg, naar Leeuwenhoekstraat 28. Mej. A. M. L. Moorman, van Velsen naar J. in 't Veltstraat 85. A. Renooij, veehouder, van Zgpe naar van Foreestweg 21, Julianadorp. N. Schot, matroos le kl., van O. en W. Sou burg naar Basstraat 19. C. J. Sinke, timmerman, van Amsterdam naar Beukenkampstraat 62. J. A. Zoete, costumière, van Vlissingen naar Leliestraat 7. J. H. Kromjong, korporaal der' mariniers, van Rotterdam, naar Beukenkampstraat 43. H. H. M. Nrjpels, van Weesperkarspel naar Torensteeg 3. J. M. van der ReijdenVan der Lans, van Soerabaja naar Emmastraat 9. K. Runia, van Leeuwarderadeel naar Wil- helminastraat 72. J. G. BoësekenGoos, van Amsterdam naar Trompstraat 28. E. J. van den Brink majoor-konstabel, van Batavia naar Krugerstraat 37. J. C. C. KuijpersRiet, van Amsterdam naar Loodsgracht 38. A. NelesSchoen, van Alkmaar naar Brak- keveldweg 120. J. BambachWalraven, van A. Paulowna naar Keizersgracht 130. K. Buik, slager, van Zijpe naar Loopuyt- park 27. J. H. Hilboesen van Groningen naar Koning dwarsstraat 30. C. C. van der KlootEvers, van Soerabaja naar Begoniastraat 45. J. Slotemaker, visscher, van Texel naar Vijzelstraat 175. Mej. J. J. M. Sont van Amsterdam naar Basstraat 66. A. S. Tiebout, d.b., van Valkenburg naar Havenplein 20. J. K. van Waggendorff van Rijn, korpl.- vliegtuigmaker, van A. Paulowna naar Wee- zenstraat 24. Mej. G. Postma, van Velsen naar Singel 90. J. J. Sombeek, winkelbed., van Hoorn naar Spoorstraat 109. N. ZanderRens, van Harenkarspel naar Rijksweg 55. G. Winter, d.b., van Wageningen naar Hoog straat 71. J. van der Struijs, kok, van Amersfoort naar Begoniastraat 24. P. Brans, sergt. der mariniers, van Rotter dam naar Crocusstraat 52. J. Gras, kant.bed., van Den Haag naar Sluisdijkstraat 82. Johannis Lensvelt, rijksontvanger, van Vel sen naar Singel 90. G. de Jong—van der Woude, van Utrecht naar Achterbinnenhaven 19. Mej. C. Lampers van De Cocksdorp naar Celebesstraat 1. Gerrit de Man, matroos, van Amsterdam naar B. Houwingsingel 75. P. Z. Steensma, koopman van Utrecht naar Achterbinnenhaven 19. A. van Driel—Schilt van Rotterdam naar Boerhaavestraat 65. J, van der MeulenBakker, van Callantsoog naar Schoolweg 20, Julianadorp. L. W. Sparnaay van Apeldoorn naar Brax- keveldweg 88. A. A. de Jong—Westenborg van Amsterdam naar L. Stirumstraat 35. J. J- P. van Veen de Langen, van Soera baja naar Ruyghweg 66. A. M. VeroudenDol, van Soerabaja naar Schagenstraat 31. J. M. Arets, adj. onderoff. genie van Vrees wijk naar de la Reystraat 8. M. C. Colrjnde Vries, van Soerabaja naar Cronjéstraat 24. Wed. E. Bos—Doef van Schagen naar Kru gerstraat 107. M. E. HartkoornCoerse, van Amsterdam naar Oude Kerkstraat 18. P, Kee, korporaal-bottelier, van Amsterdam naar Niasstraat 1. Mej. M. Vader van Winkel naar Midden straat 88. H. A. Enklaar, van 's-Gravenhage naar Dijk- straat 12. H. P. Koningstein, van De Cocksdorp naar Kanaalweg 174. M. Kramer, bankwerker, van Schipholdrjk naar Artilleriestraat 5. Mej. M. J. Slange, van 's-Gravenhage naar Ruyghweg 50. G. Visser, korpl. vliegtuigmaker, van De Mok naar Spoorstraat 12. J. P. VisserBosch van Amsterdam naar Spoorstraat 12. J. W. BanningVegting, van Soerabaja naar H. Treubstraat 85. T. J. G. van Dansik, oppermonteur van Soe rabaja naar Lombokstraat 25. STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NÈÏ)ERLAND. Chr. Huygens (uitr.), 11 Mei Port Said. Enggano, 11 Mei v. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon. 11 Mei v. Horto (Azoren). Achilles, 10 Mei v. Algiers. Ajax, 10 Mei v. Lisabon. Amazone, 9 Mei v. W.-Indië. Bennekom, 11 Mei v. Chili. Bodegraven, 11 Mei n. Amst. Berenice, 11 Mei v. Danzig. Calypso, 10 Mei v. Messina. Crijnssen. 11 Mei v. W.-Indië. Irene, 6 Mei v. Cristobal. Juno, 10 Mei v. Amsterdam. Merope, 10 Mei v. Kopenhagen. Odysseus. 11 Mei v. Stettin. Perseus. 11 Mei v. Kopenhagen. Stella, 10 Mei v. Amsterdam Theseus, 10 Mei v. Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. Salland (uitr.), 11 Mei te Rio Janeiro. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barentsz, 10 Mei v. Port Louis (Maur.). Bontekoe, 9 Mei v. Kohsichang. Houtman, 10 Mei v. Hongkong. Maetsuycker, 10 Mei v. Saigon. Merkus. pass. 10 Mei Kaap St. Vincent. Nieuw Zeeland, 10 Mei v. Singapore. Ombilin, 8 Mei v. Sabang. Rantaupandjang, 10 Mei v. Saigon. Swartenhondt, 9 Mei v. Shanghai. Tasman, 9 Mei v. Port Louis (Maur.). SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 11 Mei te Pasaroean. Djambi, 10 Mei v. New York. Saparoea, 10 Mei te Portland (O.). HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Blommersdijk, 10 Mei v. Land's End. Boschdijk, 10 Mei v. Havana. Breedijk, 9 Mei v. Vera Cruz. Delftdijk, 8 Mei v. Vancouver. Leerdam, 10 Mei te Londen. Maasdam, n. New York, pass. 10 Mei Lizard. Narenta, n. Rotterdam: pass. 11 Mei n. Londen. Veendam, 10 Mei v. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.), 11 Mei v. Gibraltar. Palembang ithuisr.). 11 Mei v. Port Said. Sibajak (uitr.) 11 Mei te Singapore. Soekaboemi, 11 Mei v. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, 9 Mei v. Japan. Eurylochus, n. Yokohama, 11 Mei v. Shanghai. JAVA—NEW YORK-LIJN. City of Lyons, 10 Mei v. Pamanoekan. Troilus, 9 Mei v. Kaapstad. Tabian, 10 Mei v. St. Vincent. JAVA-CHINA-JAPAN-LIJN. Tjinegara, 9 Mei v. Shanghai. Tjisaroea. 10 Mei te Shanghai. Tjisondari, 9 Mei v. Hongkong. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Alpherat (thuisr.) pass. 9 Mei F. Noronha. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 11 Mei te Pasaroean. Manoeran. 8 Mei v. Kaapstad. Salawati, 8Mei v. Batavia. Siiverpalm, 8 Mei v. Calcutta. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 9 Mei v. Alexandrië. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. M»J. (HollandOost-Azië Ltfn). Zuiderkerk (uitr.), 10 Mei v. Manilla. (HollandAfrika Ltfn.) Jagersfontein (uitr.), 9 Mei v. Dakar. Natuurhistorisch Museum. Elke week. eiken Woensdagmiddag van 3—5 uur, eiken Zaterdagavond van 7—10 uur, den eersten Woensdag van elke maand van 8—10 Uuj' den eersten Zondag van elke maand vaii 3—5 u. Woensdag 12 Mei. Casino8 u. Concert Ramblers V, A .R, A, R. K. Volksbond, 8.80 u. R.K. Gemengd Koor. Donderdag 13 Mei. Bethelkerk, Julianapark. Zanguitvoering Geref. Zangvereeniging „Halleluja". Geref. Kerk, Julianapark, 8 u. Jubileum, concert Zangvereeniging „Halleluja". Woensdag 12 Mei 20.48 uur HERMAN NYPELS' Kledingmagazijnen Den Helder Onberispelijke pasvorm Billijke prijzen Geslaagd: den lOden Mei voor diploma costuum-naaien Mej. Agatha Boerdjjk, leer linge van W. C. H. WolsVerhoef, leerare» Nijverheids-Onderwijs. van 11 Mei 1937. BEVALLEN: E. M. Th. de Vriesvan Dijk, z. H. J. Kommer—Alburg, z. G. Heertjes- Schipper, d, R. JanssenDros, z. G, Doorten Zwierstra, d. 11 Mei 1937. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Ned. s.s. „Margrita" DANKBETUIGING. Mede namens de familie be- tuig ik mijn hartelijken dank voor de zoo talrijke blijken van belangstelling en deelneming ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze zeer lieve Vrouw, Moeder, Be. huwd- en Grootmoeder, Uit aller naam: Ds. H. BUISKOOL. Grosthuizen, 10 Mei 1937. Bij aankoop van '/j pond van onze alom bekende ontvangt U voor Uw schoolgaande kinderen een aardig ZAKATLASJE VAN NEDERLAND ROTTERDAM door Michael Corvin (6) Toen zij om twee uur 's nachts thuis kwam, sliep alles natuurlijk. Zij had nog eens har telijk afscheid van George genomen en hem beloofd haar adres te zenden en lange brieven. Nu sloop zij geruischloos naar haar kamer, een klein jongemeisjeskamertje, indfrdaad dat eigenlijk volstrekt niet meer geschikt voor haar was. Met reeds ver weggevlogen ge dachten legde zij zich in het koele bed. Den volgenden morgen deed zij de rest der voorbereidingen voor haar reis af. Het ver- leenen van het visum duurde slechts een half uur en "toen gebruikte zij de rest van den morgen, die in tegenstelling met de laatste ■weken vriendelijk en zonnig was, om een lange wandeling door de stad te maken, tot een klok er haar aan herinnerde, dat het nu zoo zoetjes aan tijd werd om naar het vlieg veld te gaan. Van haar moeder had zij dien morgen reeds afscheid genomen en was daar bij een van die door Esther zoo gehate ge- voelsvertooningen ontstaan, die voor haar moeder even onafscheidelijk bij een reis be hoorden als de plaatskeaartjes. Hans was reeds vertrokken en liet haar door haar moe der groeten. Toen zy om tien uur de deur uitging, was zij vrij en herademde zij. Voor het kantoor van de Lufhhansa stond de autobus reeds te wachten om haar naar het vliegterrein te brengen. Zij reed erheen in ge zelschap van een Engelsch echtpaar en een alleen reizenden, zwijgzamen heer. Op raad van George had Esther na het ontbijt niets meer gegeten, om haar maag op haar eersten vliegticht niet te veel belast te hebben. Terwijl de anderen, kennelijk geen vreemdelingen op dit gebied, in het restaurant op het vliegveld nog het een en ander gebruikten, bekeek zij de vliegmachine, die haar naar Amsterdam zou brengen. Het groote toestel met zijn blanke huid van geribde aluminumlegeering wekte haar geestdrift op. Zij had nog nooit een vliegtuig van dichtbij gezien. Toen nam zij plaats en het was als in een luxe autobus f een rijtuig van een D-trein. De schroef werd aangeslingerd, wat een helsch lawaai deed ontstaan. Buiten werd er gewuifd en zjj wuifde ook, sidderend van verwachting. De vliegmachine rolde over het veld, als een auto op krankzinnige hooge wielen. Nu begon zij te glijden, de bodem zonk weg en was ineens twee, drie, vijf meter gedaald. Toen begon de machine sneller te stijgen en een oogenblik later kreeg Esther een zonderling gevoel in haar maag, dat echter weer spoedig overging. Vijf minuten later bevond zij zich hoog boven Berlijn en ging het naar het Noordwesten, richting Amsterdam. Terwijl Esther Raleigh het landschap on der zich in de koude Februarizon als een zich afrollend tapijt, dat netjes in vakken verdeeld was, zag wegglijden en naar het gedempte gehuil der schroeven luisterde, telefoneerde Dr. Mersheim met referendaris Dongen van Buitenlandsche Zaken. Hij deelde hem het vertrek der correspondente mede, in wier ge schiktheid hij alle vertrouwen stelde. Dongen vertelde hem, dat hij naar Londen geschreven had en, men dus op de hoogte zou zijn, als juffrouw Raleigh zich bij het gezantschap aanmeldde. Hij sprak nog af den hoofdredac teur dien avond op de club te zullen ontmoe ten en daarmede was het onderhoud, dat eigenlijk niet veel om het lijf gehad scheen te hebben, afgeloopen. Toen Burg dien avond om tien uur in het gebouw der redactie kwam, zeide hij slechts heel terloops tegen juffrouw Cohen, dat haar vriendin zich nu wel reeds in Amsterdam zou amuseeren. Zij keek hem ernstig aan en niet heel vroolijk aan, knipte even verlegen met de oogleden en keerde snel naar haar eigen ka mer terug. Burg wist, dat zijn secretaresse onvoorwaardelijk betrouwbaar was en dat zij dit ook zou zijn in deze aangelegenheid, welker gewicht zij als eenige buiten Mersheim en hemzelf volkomen kende, of althans begreep Meer evenwel dan aan wien anders was het aan hem bekend, waarheen de weg wel kan leiden, op welken hij gisteren had meegehol pen Esther de eerste schreden te doen zetten. Doch zoover mocht het niet komen en de journalist, de reporter, heeft nu eenmaal een werkkring, die hem dwingt nieuwsgierig te zijn en van indiscretie zijn beroep te maken. Maar hij, Siegfried Burg, kende de verleidin gen nauwkeurig, die aan dien weg loeren. Hij was niet sentimenteel en maakte zich niet veel illusies over de mogelijkheid der men- schen, of over datgene, dat zij geluk noemen. Ook had hij het verleerd slimmer dan het noodlot te willen zijn, want hij bekommerde zich al heel weinig om slimme speculaties. En als het Esther Raleigh's voorbeschikte lot was goede verslagen over de Engelsche society te leveren, zou het noch haar verdienste, noch haar schuld zijn, wanneer zij dit nu ging doen. De rotatiepersen begonnen te ratelen, dat de grond ervan dreunde en de vloeren mee- trilden als het dek van een stoomboot. Het waren slechts de letterkundige bijvoegsels en de advertentiepagina's, die om dezen tijd door de persen liepen, maar het rhytmus der machines was hetzelfde, of zij romans op hoogere politieke drukten en ook de trillingen, die door het gansche huis gingen en alle din gen en menschen lieten vibreeren, waren precies gelijk. Burg doorvloog de ingekomen brieven en telegrammen, riep om zijn secretaresse, brulde daar tusschendoor in de telefoon, gaf den op- ge belden medewerkers opdrachten en aanwij zingen en begon als iederen dag te zweeten en roodgloeiend te worden. En terwijl Mers heim met Dongen confereerde en kleine, maar belangwekkende mededeelingen voor zijn vol gende hoofdartikel ontving, blies en steunde Burg en gaf hij de maat aan in het redactie gebouw en zorgde hij. dat het volgende och tendblad nieuw, sensationeel en van beteeke- nis werd. De schrijvende telegraaftoestellen tikten voortdurend en eindelooze papieren slangen kropen uit de smalle gleuven in hun zijden W. T. B. meldt J "?ok scharen en sehrrjfmftchmce kieppewieR tn ofte vertrekken, zwart op wit, zwart op wit, letters, regels, kolommen regen zich aaneen en werden gezet en gegoten en evenals alle anderen had ook Burg nu geen tijd om aan dat kleine rad te denken, dat nu onopgemerkt aan de groote machine ontbrak, aan de kleine Esther Ra leigh, die nu haar onbekende bestemming tegemoet reisde. Voorloopig was zij op een wandeling door de met grachten doorsneden stad in een café aangeland en luisterde zij naar de taal met de vele keelklanken, die om haar heen ge sproken werd, maar telkens als zij meende de beteekenis van een woord begrepen te heb ben, werd het door heele reeksen voor haar onverstaanbare woorden opgevolgd. Daaren tegen kon zij wel, zij het ook met moeite, den inhoud van een courant ontraadselen. Esther had haar intrek genomen in een hotel, dat men haar op het vliegterrein aanbevolen had. Haar kamer blonk van helderheid en vol kinderlijke vreugde pakte zij haar necessaire uit en bracht zij den inhoud naar de aangren zende badkamer. Zij bleef tot een uur of elf in het café en luisterde naar de muziek, die uit een andere zaal tot haar doordrong. Toen ging zij naar huis, als een hotel, waar men slechts één nacht verblijft, zoo genoemd mag worden. Zij kon zich niet weerhouden om bij het baden in den grooten spiegel te kijken, die tegenover het ingebouwd:» bad w&® aangebracht, en haar critiek scheen wel be vredigend uit te vallen. Uit het bad gekomen voerde zij een kleinen Indianendans uit, voor zij eraan dacht, dat zij een volwassen jonge* dame was, die men met een belangrijke zen ding naar Londen vereerd had. (Word* wwatgdfl

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 6