Steun aan de Middenstands- borgstellingsfondsen Neerlands jeugd Japansch socialisme dient het tourisme Onnes van Nijenrode veroordeeld Dc dure margarine De waterleiding in de Wieringermeer De nalatige vlaggenzwaaier Arbeidsverdeeling Hotelbedrijf in het In fobbc kokend water gevallen Magazijn van „Werkspoor" uitgebrand Ons gidsamafeurisme een unicum ter wereld Al is dc leugen nog zoo snel»**** Een geestelijk Oslo-front Achthonderd gulden ontvreemd GED, STATEN STELLEN EEN SUBSIDIE VOOR. Gedeputeerde Staten van Noord- Holland stellen Prov. Staten voor te besluiten aan de in de provincie Noord-Holland gevestigde en nog tê vestigen borgsfellingsfondsen voor den middenstand, welke als zooda nig door de Regeering zijn erkend, over elk der iaren 1937, 1938 en 1939 uit de provinciale kas een subsidie toe te kennen, berekend naar 1 cent per inwoner der Noord-Hollandsche gemeenten, welke ten minste een gelijke of gelijkwaardige bijdrage over hetzelfde jaar aan het betref fende fonds verleenen, met dien verstande, dat daarbij het vastge stelde bevolkingscijfer van bedoel de gemeenten op 31 December van elk der jaren 1936, 1937 en 1938 als grondslag zal worden genomen, zulks' onder de volgende voor-waar den: i. dat Ged. Staten bevoegd zullen zijn <le bestuursvergaderingen van elk der door de provincie gesubsidieerde borgstellings fondsen door een of meer door hen aan te wijzen vertegenwoordigers te doen bijwo nen, in verband waarmede van het hou den van elke bestuursvergadering tijdig te voren een kennisgeving met opgave van de agendapunten aan Gedeputeerde Staten moet worden toegezonden: 2. dat door het bestuur van elk dezer borgstellingsfondsen aan Gedeputeerde Sta ten jaarlijks verslag wordt uitgebracht met overlegging van een rekening; 3. dat bij opheffing van de borgstel lingsfondsen van de niet verbruikte gel den een aandeel, berekend naar evenredig heid van de verleende bijdragen, zal wor den gerestitueerd. In de toelichting tot dit voorstel deelen Ged. Staten mede, dat aanleiding hiertoe is een desbetreffend verzoek van de bestu ren van het Gooische Middcnstandsborg- stellingsfonds te Hilversum, het Midden- standshorgstellingsfonds „Hollands Noorder kwartier" te Alkmaar, het Borgstellings fonds voor den Middenstand in West-Fries land te Hoorn en het Zaansch Borgstel lingsfonds te Zaandam. Het komt Ged. Staten voor, dat de pro vincie, welke reeds meermalen steun ver leende ten behoeve van door abnormale om standigheden in moeilijkheden geraakte be volkingsgroepen, het hare heeft bij te dra gen tot de met de oprichting van de borg stellingsfondsen beoogde steunverleening aan den kleinen middenstand, welke, als gevolg vanx de huidige crisisomstandighe den, in een benarde positie is komen te ver- keeren. Aangezien evenwel ook op dit gebied het verleenen van bijstand in de elrste plaats tot de taak van het Rijk en de Gemeenten behoort, zal naar het oordeel van Ged. Sta ten de gevraagde steun niet anders dan oen aanvullende kunnen zijn. Tot oen Jaar gevangenisstraf met aftrok van voorarrest. Koning met acht maanden gestraft (on der aftrek van voorar.) Beide schuldigen hebben hun straf reed» uitgezeten. Een stampvolle publieke tribune en zeer veel advooaten wachtten gistermorgen in de strafzaal van het Amsterdamsche gerechts hof met spanning de uitspraak af in de Nijenrodezaak. De hoofdverdachte Onnes van Nijenrode, die tegenwoordig in Duitschland woont, was niet, ter zitting aanwezig om het arrest aan te hooren. Wel was de hoofdgetuige in de Onneszaak, Koning, eveneens verdacht, verschenen. Te ruim tien uur opende de pre sident, Mr. Jolles de zitting en be gon hij met de voorlezing van het zeer uitvoerige arrest, waarin Onnes van Nijenrode schuldig werd bevon den en wegens oplichting veroor deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, (even eens een Jaar). Het Hof neemt dus als bewezen aan, dat Onnes van Nijenrode in overleg met Koning een inbraak in zijn kasteel Nijenrode in scène heeft gezet en doen uitvoeren in den nacht van 28 op 29 Februari 1932. Zooals men zich herinnert, zijn voor zeer hooge bedra gen aan schilderijen (zeven stuks) miniatu ren en kostbaarheden, meegenomen door de drie „verhuizers". Onnes heeft steeds zijn onschuld volge houden en Koning beschuldigd van chanta ge en diefstal op eigen houtje. De rechtbank vond in deze zaak zooveel twijfelpunten, dat zij verdachte Onnes vrij sprak, doch de officier van justitie, Mr. van Dullemen, die veroordeeling had gevorderd tot 2y2 jaar, teekende appèl aan. Het ge rechtshof vernietigde het vrijspekende von nis van de rechtbank. De straf, thans aan verdachte opgelegd, is conform den eisch van den procureur-generaal, Mr. .T. Ver- steegh. Onnes van Nijenrode heeft zijn straf dus reeds geboet met de ondergane voorar rest. De veroordeellng van Koning. Het Hof veroordeelde Koning wegens me deplichtigheid aan oplichting tot acht maan den gevangenisstraf, eveneens met aftrek van de voorloopige hechtenis. Ook hij keert dus niet in de gevangenis terug. Chr. Nat. Vakverbond verzoekt den Minister de verhoogde hef fing in te trekken. Het dagelijksch bestuur van het Christe lijk Nationaal Vakverbond heeft zich dezer dagen in een adres tot den Minister van Landbouw en Visscherij gewend inzake de mededeeling in de dagbladpers dat de hef fing op margarine zou worden verhoogd en die op boter werd verlaagd. Door dezen maatregel wordt een product, dat bij uitstek een volksvoedsel is, niet onbelangrijk in prijs verhoogd. Tegelijkertijd wordt een artikel, dat zooal niet uitsluitend, dan toch in veel grootere mate door de beter gesitueerde groe pen der bevolking wordt gebruikt, in prijs verminderd. Alhoewel het aan het bestuur bestuur bekend is, dat voor de gezinnen der werkloozen, margarine en vet wordt beschik baar gesteld, die dus niet voor deze heffing worden getroffen, zoo mag er toch wel op worden gewezen, aldus adressanten dat daarnaast duizenden gezinnen, wier eco nomische positie niet veel uitgaat boven die der werkloozen, de gevolgen van deze ver hoogde heffing in volle zwaarte zullen onder vinden. In dezen tijd, nu er toch reeds tendenzen van prijsstijging zijn, zonder dat de inkom sten in het algemeen gesproken vermeerde ren, treft dit wel dubbel zwaar. Het bestuur verzoekt daarom den minister den genomen maatregel, althans voor zoover het de verhoogde heffing op margarine be treft, weer ongedaan te maken. Kind te Staphorst aan bekomen verwondingen overleden. Woensdagmiddag was de vrouw van den landbouwer Kuiper met haar vijfjarig doch tertje bij een familielid in Staphorst, om de ze behulpzaam te zijn bij het slachten van een varken. Op een gegeven oogenblik liep het kleine meisje achteruit en viel in een groote tobbe met kokend water. Hoewel het kind direct uit de tobbe werd gehaald, is zij eenigen tijd later, aan de bekomen brand wonden overleden. Vóór 1 Jan. 1939 gereed. Omtrent de uitbreiding van het wa terleidingnet in de Wieringermeer vernemen wij nader, dat. het geheelc net vóór 1 Januari 1939 gereed zal zijn. Het ligt in de bedoeling het graaf werk in werkverschaffing te doen uitvoeren. De werkzaamheden zullen, na de oogstperiode, wanneer dus een aan tal arbeiders vrij komt, aanvangen. Gisterenmorgen is brand uitgebroken in een werkplaats op de terreinen van „Werk spoor" te Amsterdam. De brandweer was spoedig met een brandkraan en een motor- spuit ter plaatse en had in weinige minuten den brand gebluscht. Een magazijn met inventaris brandde vol ledig uit. De overkapping, van den loods en cenigc werktuigen werden beschadigd. van f 30.— subsidiair 30 dagen hechtenis g« eischt. De verdediger, Mr. W. J. van Es, was in de eerste plaats van meening, dat de motor rijder te hard heeft gereden. Als men mei een lichten motor niet harder dan 30 K M. per uur rijdt, meer is bij een onbewaaKten overweg niet geoorloofd kan men binnen eenige meters stoppen. Voorts betoogde pleiter, dat de weggebrui kers niet zonder meer op de witte vlag mo gen vertrouwen. Het is en blijft een onoe- waakte overweg. „Stel", riep pleiter uit", dat een particulier bij een tramoverweg ie mand aanstelt om hij nadering van een tram met een vlag te zwaaien, is die dan strafbaar, als er een onge luk gebeurt, wanneer hij niet de vlag heeft gezwaaid? Verdachte is 'n werklooze, die voor f3.— per Zondag het werkje op zich nam. Kan men hem voor dit luttele bedrag zulk een zware verantwoor delijkheid opdringen? In ieder geval, meende Mr. van Es, moest de civiele vordering ontzegd worden, wan neer de rechtbank niet tot vrijspraak kan komen, drong pleiter voor dezen verdachte, die nu als „vlaggenzwaaier" reeds ontslagen is, op een zeer clemente straf aan. Uitspraak 27 Mei. Werklooze moest op onbewaak- ten overweg met vlag seinen, wanneer er een trein naderde. Toen hij dit op een avond ver gat, werd een motorrijder door den trein gegrepen. Schuld of niet? Op den onbewaakten overweg over de lijn GoudaAlphen a. d. Rijn, te Boskoop, wa ren verschillende ongelukken gebeurd, toen de gemeente besloot, iemand aan te stellen, om, wanneer een trein naderde, met, een wit ten vlag te zwaaien, of, bij avond, met een lantaarn met wit licht. Des Zondags had deze man een beambte van de spoorwegen vrij en deed in zijn plaats een werklooze het werk. Deze moest met behulp van een spoorboekje en zijn hor loge uitrekenen, wanneer een trein zou na deren. Op 7 Februari evenwel was de trein al ge komen, toen de werklooze nog niet met zijn vlag gearriveerd was. Dc chauffeur, J. van H., die in de huurt van den overweg woonde en met de gebrui ken van dc vlag op de hoogte was, meende dat de weg veilig was en wilde met zijn mo tor de treinhaan passeeren. Op het laatste oogenblik zag hij echter, dat een trein na derde, doch toen kon hij niet meer stoppen. Hij trachtte nog door naar rechts te sturen den trein te ontwijken, maar vergeefs. Hij werd eenige meters meegesleurd. Met een aantal gebroken ribben werd van H. naar het ziekenhuis gebracht. Wegens het in gevaar brengen van het spoorwegverkeer en het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, werd gisteren door de Haagsche rechtbank een geldboete HULP AAN BUITENLANDSCHE AUTOMOBILISTEN, In den zomer van 1933 hebben eenige jon gelui leerlingen van de hoogste klassen der H.B.S. te Utrecht een vereeniging in het le ven geroepen inet het doel, als amateurgid- sen buitenlandsche automobilisten bij hun bezoek aan Nederland van dienst te zijn. Zij gaven aan hun organisatie den naam „Bond ter behartiging der toeristische be- ®ui'er,landsche automobilisten" ï.B.B.A.) en het was vooral hun stre- ven aanvullend werkzaam te zijn, door het bieden van „service" aan onze buitenland sche gasten, o.a. door hen met propaganda- materiaal terzijde te slaan, wegroutes uit te stippelen en hen behulpzaam te zijn bij het bezichtigen van steden en bezienswaardig heden, zonder eenige geldelijke vergoeding te vragen of aan te nemen. Samenwerking werd gezocht met vereenigingen en instel lingen op het terrein van vreemdelingenver keer en toerisme en een orgaan „De Auto toerist werd opgericht. Thans achtte deze B.B.T.B.B.A. den tijd gekomen om na 4 iaren van stil werken, waarin 4000 autobeman ningen met hun assistentie door Ne- derland werden jrelootst een ten- tarnen af te leggen in het openhaar en daarmede tevens allen, die daar voor sympathie gevoelen, :n de ge legenheid te stellen, dit practisch- ideahslische werk te steunen. Zoo werd een persconferentie in het Haag sche Passage-hotel belegd, waarin de secre taris dezer jongclicden-organisatie, de heer J. A. van der Henst Jr., rapport uitbracht over hun arbeid en over hun plannen. Het volgende is aan dat rapport ontleend: Wij brengen f 35 millioen naar het buitenland. Een land als Nederland, dat alle eigenschappen voor een bloeiend toe risme in zich vereenigt, kan zeker meer van het vreemdelingenverkeer profiteeren dan het op het oogen blik doet. De betalingsbalans van Nederland over 1935 laat zien, dat het door buitenlanders naar Neder land gebrachte geld f 3 millioen, het, door Nederlanders naar het buiten land gebrachte geld f 35 millioen be draagt. Dit is maar even een verschil van f 32 millioen. Dit verschil moet men trachten weg te werken door een doelmatige organisatie der propaganda voor ons land. Dit kan niet an ders of er moet eerst een offer gebracht worden door het land zelf en dit wil men blijkbaar hier nog maar steeds niet inzien. Reeds is de laatste jaren de belangstelling voor vergrooting van het vreemdelingenbe- zoek gestegen. Verschillende maatregelen zijn in die richting ondernomen, maar toch zijn er nog vele hiaten. De B.B.T.B.B.A. die in het belang van ge heel Nederland werkt, heeft vooral op fi nancieel gebied te kampen. Voor 90 pet. worden zijn uitgaven bestreden uit die con tributies van de werkende leden, de be langstellenden voor het vreemdelingenver keer, en voor slechts 10 pet. uit de donaties van de belanghebbenden. Zij, die van vreem delingenverkeer direct financieel voordeel hebben. Dat dit niet zoo kan voortduren, spreekt vanzelf. Wil de bond alles uitvoeren, ver hand houdende met zijn werkzaamheden, om ons land voor het toerisme gunstiger te maken, dan is wel de eerste vereischtc dat een ieder belanghebbende niet alleen en thousiasme, maar zich ook tot eenigen fi- nancieelen steun bereid toont. De A.N.V.V. en plaatselijke V.V.V.'s heb ben met hun gering budget reeds veel ge daan om het vreemdelingcnbezoek op een hoogcr peil te brengen. Service langs den weg nog gering. En gelukkig is het verkeersnet in Neder land in vergelijking met het buitenland uit stekend, beschikken wij dank zij A.N.W.B en K.N.A.C. over een schitterende wegaan duiding, en zijn onze hotels prima. Maar de „service" is in ons land bedroevend. In vele landen kunnen wij zien wat men daar werkelijk doet om niet alleen de buiten landers te lokken, maar ook om ze eenmaal in het land gekomen, te ontvangen op een wijze, die tevredenheid moet opwekken. En in Nederland werkt, alleen op dit gebied dc B.B.T.B.B.A. Deze heeft tot nu toe noodge dwongen ongeorganiseerd zijn werk ver richt. Zien wij wat in het Buitenland op dit ge bied gedaan wordt, dan vallen twee dingen op, n.1. Ie. de inlichtingenposten, zooals deze door verkecrsclubs aan grenzen worden ge plaatst en 2e. de gemotoriseerde service, zoo als deze gegeven wordt door verkeersclubs in Engeland, Amerika en Australië. De B.B.T.B.B.A. moet zich zoo spoedig mogelijk organiseeren en met behulp van andere vereenigingen en instellingen, die willen medewerken, een dergelijke service organisatie scheppen. Wij behooren aan de grootste toegangs wegen tot ons land, aan de grens een in lichtingenbureau te hebben, een soort kiosk van waaruit de buitenlanders, tegelijk bij de visitatie van de douane alle noodige ïnlich tingen verstrekt worden. Het gidsamateurisme zooals dat als een unicum ter wereld door de B.B.T.B.B.A. ter hand werd genomen, moet verder worden uitgebreid. Het jaar 1937 is een jaar waarin de victorie kan beginnen voor het Neder- landsche vreemdelingenverkeer, doch alleen dan wanneer een grootscheepsche campagne op touw gezet kan worden. Voor verdere inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat van den bond Poortstraat 55 te Utrecht. Inbreker te Rotterdam gesnapt. Gisternacht vervoegde zich aan het poli tiebureau aan de Oostervantstraat te Rot terdam de 35-jarige meubelmaker H. A. M. M. die vertelde, dat zijn fiets, die hij even onbewaakt had laten staan, was gestolen. Even te voren had een agent van politie bemerkt, dat ingebroken was in het ben zinestation van Dupont aan den Statenweg. De agent had geconstateerd, dat een ruit verbroken was en dat de lessenaar in het kantoor doorzocht was. Merkwaardigerwijs was op het moment, dat de inbraak ont dekt werd, M. in de buurt van den Sta tenweg gesignaleerd. Aangezien M. geen on bekende is bij de politie, besloot men hem eens nader aan den tand te voelen. Temeer daar M.'s rijwiel later op den Statenweg is teruggevonden, trok men de bewering dat de fiets gestolen zou zijn, in twijfel. De po litie meent, dat de man zich een alibi heeft willen verschaffen en heeft hem, ver dacht van de inbraak bij Dupont, in bewa ring gesteld. Vrouwen en buitenlanders, weg! zegt de R K. Bond. De Nederlandsche R.K. Bond van Hotel-, Café- en Restaurantgeemployeerden,, „Sint Antonius' te 's-Gravenhage, zond een adres aan den Minister van Sociale Zaken, waar in o.m. wordt opgemerkt, dat in het Hotel r„fé. en Restaurantbedrijf nog altijd v»u duizenden buitenlanders werkzaam- van welke een groot aantal door NederW srhe krachten zou kunnen worden vervan een. Voorts wordt gewezen op de vele vrou. welijke arbeidskrachten, waarvan duizenden op posten, waar mannelijk personeel „laatst zou kunnen worden. Het adres L> oogt dat vele duizenden mannelijke krach' ten werk zouden kunnen vinden, indien ook op dit terrein de wet inzake de verrb*. ling van den beschikbaren arbeid toegep^j. zou worden, hetgeen den bond uit dc memo- rie van toelichting, gevoegd bij dit weu ontwerp, niet is kunnen blijken Don Minister wordt \ei zocht bi] hot yh werken van de maatregelen ingevolge rt noemde wet, zijn aandacht ook aan den Sr. beid in het hotel-, café- en lestauiantbedrijj te willen schenken. Wij vernemen, dat de Noorsche oud-ml. nister Mowinckel een speciale boodschap heeft gezonden naar de Utrechtsche Oxford- meeting, waarin hij, als vader van de O*, lo-gedachte, verklaart de vestiging van een geestelijk Oslo-front met de grootste vreugde te begroeten. Gewagend van de huidige verdeeldheid onder de volkeren voegt de Noorsche oud-premier daaraan toe' dat de Oslo-Staten speciaal geschikt zijp om de toorts des geestes hoog te houden voor de menschheid tot belichting van de hoogere, rijkere en groot-sche waarden, dié gelegen zijn verre boven materialisme en baatzuchtigheid. Twee jeugdige dieven te Rot terdam en een heler te Amster dam gearresteerd. De politie te Rotterdam heeft Woensdag aangehouden de twee zestienjarige knapen S. en P., die eenige weken geleden ten na- deele van een Rotterdamsche firma een be- drag van achthonderd gulden hadden ont vreemd, welk geld zij op de giro hadden moeten storten. Deze beide knapen zijn aangehouden in de Egelantierstraat te Rot terdam,, waar zij een bezoek gingen afleg gen. Bij fouilleering bleek S. nog vier gul den en P. nog 45 gulden op zak te hebben. De jongens verklaarden, dat zij in Amster dam een deel van het geld hadden opge maakt. Een bedrag van 125 gulden zouden zij voorts in bewaring hebben gegeven aan een bewoner van de Lange Niessel te Am sterdam, waar zij voor den tijd, die zij in Amsterdam hadden doorgebracht, een ka mer hadden gehuurd. Als verdacht van he ling heeft de politie dezen Amsterdammer gearresteerd. Hij zal op transport worden gesteld naar Rotterdam, waar hij zal wor den gehoord. Binnen 8 meter straathoeken is stil staan met auto's en andere voertuigen te genwoordig verboden! Organisatie en programma der linker partijen. Radicalisee ring der massa. Dc Japansche verkiezingen hebben in Europa en Amerika bijzonder veel weerklank gevonden tengevol ge van het feit, dat niet zooals verwacht werd de rechter zijde, maar juist dc arbeiderspartij groo te vorderingen heeft gemaakt. Het is derhalve niet overbodig, over de structuur van de Japansche linker partijen een en ander te zeggen. Re kenmerken van het Japan sche arbeiderspartijprogramma. Wanneer men als Europeaan weten wil, welke structuur dc Japansche arbeiderspar tij eigenlijk heeft, kan men ter vergelijking het best de Engelsche arbeiderspartij hij den kop nemen. Dit reeds wegens het feit, dat de Japansche partij evenals de Engel sche geen eenheidspartij vormt, maar inte-, gendeel een groot aantal groenen, liga's en syndicaten omvat, waarvan de belangrijk ste, de Siakay-Taisinto, de eigenlijke kern van de partij vormt. Zij is socialistisch in den zin van de Trade Unions, d.w.z. zij predikt weliswaar den socialen vooruit gang met als einddeel een socialistische maatschappij, maar is, evenals in Engeland tegelijkertijd volstrekt monarchistisch ge zind en gelooft, dat alle door haar gevvensch te hervormingen in het kader van de hui dige grondwet mogelijk zijn. Re eisch en zijn niet gering. Haar programma bestaat uit de volgende eischen: beperking van den werktijd bij een gelijktijdige loonsverhooging van 25%; een verbod van het verrichten van werk door kinderen beneden de 15 jaren; het laten va ren van de imperialistische buitenlandsche politiek, d.w.z. oogenblikkelijke overeenstem ming met China en Sovjet-Rusland; een aanzienlijke vermindering van de bewape ning; en tenslotte een ingrijpende hervor ming van het bestuurswezen. De leider van de partij Ise Abo is evenmin als Attlee, de leider van de Labour partij, een arbeider. Hij is een intellectueel, die vele jaren in Parijs en ook in Berlijn ge studeerd heeft, vele talen spreekt en volko men op de hoogte is van Europeesche toe standen» Japan Het communisme is in verboden, doch laat zich niet onderdrukken. 1 an het standpunt der Japansche. ar beidersbeweging uit gezien, is intusschen de intelligente Abo de leider van den rech ter vleugel, want hoewel er officieel in Ja pan geen communisme bestaat, omdat het verboden is, vindt men er toch een zeer radicale socialistische en communistische beweging. Zij is niet te onderdrukken, hoe wel 30.000 communisten in de gevangenis sen van Japan zijn opgesloten en de oude leider van de vroegere legale partij, Sen Ka- taenama, een vriend van Bebol en .Taurós, sinds jaren in Moskou woont, wijl hij uit Japan verbannen is. Re wolf in lamshuid. In het jaar 1936 stichtte een jonge com munist, Kato Kandzioa geheeten, onmiddel lijk nadat hij een gevangenisstraf van epni- ge jaren had ondergaan, een nieuwe arbei derspartij (Rono Moesan Iliogikav). Deze partij heeft een zuiver communistisch pro gramma, richt zich tegen kapitalisme, fas cisme en imperialisme en Kandzioa behoort tot de lieden, die het meest energiek naar een Japansch Volksfront streven, waarvan echter Abo, de leider van de groote socialis tische partij niets weten wil. Anderzijds sluiten zich verschillende der grootste vakvereenigingen en boerenbonden steeds nauwer bij de nog betrekkelijk kleine partij van Kandzioa aan. Zoo beschikt deze partij reeds op het oogenblik over ecn aantal eigen dag- en weekbladen. De groei van deze radicale Japansche be weging is in de resultaten van de verkiezing intusschen niet zichtbaar geworden: de par Jij van Kandzioa kreeg slechts een enkelen Kamerzetel. Vele radicalen socialisten, ar beiders, kantoorbedienden en boeren, zijn lid van dn gematigde arbeiderspartij van Abo en trachten met alle mogelijke midde len, de partijleiding zelf te radicaliseeren. Het doel van Abo. Abo zijnerzijds tracht bepaalde radicale groepen der jonge officieren tot zich te trekken. Hoewel deze jonge menschen het militaire regime in stand willen houden, stellen zij toch vérstrekkende socialisti sche eischen ten aanzien van economische en cultureele hervormingen. Het is kenne lijk Abo s doel, de beide groote burgerlijk® partijen tot ontbinding te brengen en de meest vooruitstrevende elementen naar de aiheiderspartij over te hevelen. In hoeverre de arbeiderspartü zelve in de toekomst door het radicale, deel harcr leden of door de linksche groenen en partijen ge dwongen zal worden, een revolutionair pro- giamma aan te nemen, zal de tijd loeren.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 12