Interessant Pinksterprogramma Moiw-paiaiijs H«R. C.- Excelsior Twee dooden bij onbewaakten overweg Goede kansen van Ajax en Feyenoord Kampioenschap van Nederland K.N.V-B.-Beker Het interlocaal briefport op vijf cent? Jr Hilversum en 't Gooi gelijk? Om een plaats in de eerste klasse Om twee plaatsen in de res. tweede klasse Uit onze omgeving KOEGRAS WIERINGEN ^/MARKTBERICHTE Gaan Ajax en Feijenoord zich isoleeren aan den kop? Tijdens de Pinksterdagen op eiken dag één worden 2 wedstrijden om den gouden plak gespeeld, zoodat er al aardig schot in deze slotaffaire komt, tenminste het einde is in zicht. Zondag wordt gespeeld AjaxBe Quick te Amsterdam, waarbij voor beide partijen groote belangen op het spel staan. Bij Ajax gaat het er om, om de zoo moeizaam verkregen voor sprong op de anderen, met name op Feijen oord en Be Quick!, te behouden, terwijl de gasten practisch gesproken uitgeschakeld zijn als zij verliezen. In Groningen won Ajax met klein verschil; ook thans wordt een zege van de Westelijken tegemoet gezien, maar die zal slechts verkregen worden na zeer veel span ning en, naar het zich laat aanzien, na harden strijd. Feijenoord is natuurlijk ten zeerste geïnte resseerd bij het treffen in de Hoofdstad, want zij staat gereed om bij den eersten misstap van Ajax de leiding over te nemen. Zei speelt zij in haar nieuwe Stadion tegen Go Ahead, waarvan weliswaar in Deventer werd verloren, maar toen was de ploeg niet in den vorm, waarin zij zich op het oogenblik mag verheugen. Wij rekenen dus ook in dit geval op een overwinning van de Westelijke kampioenen, die, mocht onze prognostiek be waarheid worden, zich afgescheiden zullen hebben van de overige kampioenen en den strijd om den hoogsten titel verder slechts onderling zullen uitvechten. Hilversum en 't Gooi geljjk? Op den 2en Pinksterdag wordt gespeeld HilversumR.C.H., een wedstrijd waarbij slechts eerstgenoemde belang heeft, daar de Racers reeds naar de lagere regionen zijn verhuisd. Winnen de mannen van Huizinga, dan eindigen zij, evenals hun stadgenooten 't Gooi, met 5 punten de promotiecompetitie, zoodat dan een beslissingswedstrijd zou moe ten volgen. Een handicap is het natuurlijk voor de groenwitten, dat zij beslist winnen moeten, waardoor hun spel wel eens onder den druk, waaronder zij komen te spelen, zou kunnen lijden. R.C.H. speelt natuurlijk kalm en is daardoor in het voordeel. Indachtig het reslutaat van Z.F. 1.S.V.V., eenige weken terug, zijn we er niet zoo heel zeker van, dat Hilversum wint! In het Zuiden begint het pas! Is men in de andere afdeelingen geheel of bijna geheel gereed met de promotie-competi tie-eerste klasse, in het Zuiden daarentegen moet men nog beginnen. Dat wordt een later- tje daar! Voor Zondag zijn vastgesteld: Willem IIMiranda. M.V.V.—Middelburg. We kennen de thuisclubs de beste kansen toe. Degradeert Friesland? Ook in het Noorden dreigt de eerste klas- ser door een tweede klassekampioen uit het dorado verdrongen te worden. Als Friesland Zondag in den thuiswedstrijd tegen Heeren veen maar gelijk speelt is zij al weg. O.i. zal degradatie der Leeuwardenaren Zondag een feit worden. In Alkmaar wordt deze competitie ver volgd met het derde bedrijf, getiteld Alcma- ria IIZ.F.C. III, een wedstrijd, waarbij Hel der II natuurlijk danig geïnteresseerd is. Zoo als men weet, staan de Zaandammers er mo menteel het beste voor dank zij hun overwin ning op Helder II. Waar het hier echter gaat om twee plaatsen in de res. tweede klasse, zal de beslissing ten aanzien van de 2e club die promoveert, wel in den laatsten wedstrijd vallen. In dezen wedstrijd geven we de Zaan dammers, die bij een eventueele overwinning al res. tweede klasser zijn, de beste kans. H.R.C. versus Excelsior. Op den tweeden Pinksterdag vindt op het H.R.C.-terrein de met spanning tegemoet ge ziene bekerwedstrijd tusschen de Heldersche tweede klasser en Excelsoir, de Rotterdam- sche eerste klasser, plaats. Deze match wordt, zooals men weet, gespeeld voor de 5e ronde van den K.N.V.B.-beker. De Racers komen in dit geval wel voor een zeer zware opgave te staan, want niet al.een, dat zij tegen een hooger geklasseerde te velde moeten trekken, daar komt nog bij, dat zij beslist moeten winnen om de volgende ronde te kunnen be reiken. Gezien het spel van j.1. Zondag zijn er velen en wij rekenen er ons gaarne toe die de roodjakken een goede kans geven. Maar alléén dan natuurlijk, als minstens zoo goed gespeeld wordt als tegen D.O.S. Wij wenschen de mannen van Thijssen sterkte toe in deze interessante ontmoeting, welke onge twijfeld belangstelling zal trekken. N.H.V.B. PINKSTERPROG^AMMA. Eerste klasse A. De algemeene reserve-politiek. Z.F.C. 4 is kampioen geworden en Vrone is als no. laatst geëindigd. Wat het kampioenschap van Z.F.C. 4 betreft, heel wrang moet Bergen nu weer ervaren, hoe onaangenaam het uitkomen van reserve-elftallen van groote vereenigingen naast de eerste elftallen van de kleinere clubs kan zijn. We herinneren ons hoe Bergen vorig jaar op de N.H.V.B.-vergadering al getracht heeft aan de z.g.n. algemeene reserve-politiek paal en perk te stellen. Het is haar niet gelukt, omdat 'n ieder wel de gedachte bezat dat dit euvel beknot moet worden, maar nie mand slaagt er in een juiste formuleering te vinden die in alle gevallen billijk blijft. Men kan bijv. wel voorschrijven dat iemand die 5 maai in een bepaald elftal heeft gespeeld in een competitieseizoen, in datzelfde sei zoen niet meer voor een lager elftal mag spelen. Maar ieder die eenigszins nauw betrokken is bij elftalsamenstellingen, weet dat zulk een bepaling vooral tegen het ein de van het seizoen tot groote moeilijkheden aanleiding kan geven. Niet in het minst juist bij de kleinere ver eenigingen, die bijv. met 35 spelers, 3 elftal len ingeschreven hebben. Vormwisselingen, blessures, ziekte enz., geven de elftalcommissie vaak aanleiding tot vervangingen. Maar het gevolg daarvan kan zijn dat en stuk of wat spelers niet meer opgesteld mogen worden, waardoor men geen drie volledige elftallen meer tege lijk kan laten spelen. Het eenige wat er op zit is dat alle elftal commissies slechts beheerscht worden door „de goede trouw', die trouwens al vanzelf moest voortvloeien uit de gedachte dat de voetbal maar sport en dus genoegelijkheids- bezigheid is. Dit is echter juist het be faamde haakje waar de kan aan hangt... De sport wordt beheerscht door zakelijke begrippen. Niet de engere begrenzing van sportiviteit en goede trouw bepaalt de toe laatbaarheid van onze daden, maar die van de reglementaire bepalingen die ruimer zijn, omdat ze berekend zijn op de aanwe zigheid van sportiviteit in onze gezindheid. Zoo laat het zich aanzien dat we voor- loopig nog niet van deze moeilijkheid ver lost zullen zijn. Tweede, klasse T>. Doordat zij haar beslissingswedstrijd te gen M.E.V.O. won, is Oudorp kampioen ge worden. Derde klasse D. Maandag a.s. alleen Andijk 3—Schellink hout 1. Derde klasse E. Schoorl 2 heeft haar kans vergooid door met 41 van M.E.V.O. 2 te verliezen. Alk maar 3 is nu kampioen. Ze mag zelfs met Pinkster van Vrone 2 verliezen. Vierde klasse F M.E.V.O. verliest thuis van D.T.S. 3 Vierde klasse J. Hoogkarspel 2 en Berkhout 2 hebben er ieder weer een overwinning op zitten waar door we de beslissing zeer dicht genaderd zijn. Wint Berkhout 2 met Pinksteren van Sijbekarspel 2. en daaraan twijfelen we niet dan is B kampioen, hoe Hoogkarspel 2 ook mocht zegevieren over And. Boys 2 V.C.L. 2 krijgt Oudendijk 2 op bezoek. Adspiranten. In tegenstelling tot alle overige wedstrij den wordt op eersten Pinksterdag te Alk maar gespeeld Alkmaar BBergen B. In afd. O ontvangt V.C.L. A Oudendijk A JULIANADORP EEN SCHADEPOST Donderdagmorgen kwam de echtgenoote van den heer J. W. een boodschap doen in den winkel van den heer G. H. Kuit, aan de Kortenvliet alhier. Haar fiets plaatste zij tegen de groote etalageruit. Na in den winkel te zijn geweest en naar buiten ko mende, gleed zij op het straatje voor de winkeldeur uit, greep naar haar fiets, doch door haar val, drukte zij deze door de groote winkelruit, welke grondig vernield werd. Een niet geringen schadepost, daar het glas niet verzekerd scheen te zijn. De juffrouw bekwam geen letsel. HET AUTO-ONGEVAL AAN DE KOOIT Onze correspondent weet nog te vermel den, dat een onbekend gebleven persoon, woonachtig te Schoorl, krachtig aan de redding heeft medegewerkt en zich evenals den stoker de Vries te water heeft begeven. Deze kranige redder, die zich onmiddel lijk terugtrok nadat de inzittenden waren gered, heeft zich bij den heer I.ausen van droge kleeren voorzien en daarna zijn tocht vervolgd. Ook dezen onbekende komt dus een deel vau de eer toe. Groote mogelijkheden voor Neder- landsche kolonisatie. De Hollan der zal er zich thuis voelen. Tijdens het bezoek der Nederl. Handelsmis sie aan Chili is het gebleken, dat de Chi- leensche Regeering groot gewicht hecht aan de mogelijkheid, dat Nederlandsche land bouwers zich te Chili zouden komen vesti gen. Schakelt men het dorre Noorden en het nog vrijwel onbewoonde zuiden voorloo- pig uit, dan blijft het zeer aantrekkelijke midden des lands over, doch ook van de ze middelnoot komt het Noordelijke ge deelte, waar de beide grootste steden liggen wel nauwelijks voor bevestiging door Ne derlandsche landbouwers in aanmerking. Een Holandsch landschap. Zoodra men echter verder zuid waarts de streek bereikt waar de regens veelvuldiger vallen en waai de wijnbouw het opgeeft, komt men in een land waar de Hollander zich vermoedelijk zeer op zijn ge mak zal gevoelen. Golvende val leien van vrij aanzienlijke breedte en soms zelf uitgestrekte vlakke stukken bieden daar een voortreffe- lijken bodem voor landbouw en veeteelt van de soort, waaraan de Nederlandsche boer gewend is. Er groeit tarwe, haver, en ander graan doch ook naar aardappelen is in Chili groote vraag. De regelmatige regenval maakt dat het aan graanvoer nimmer ontbreekt, zoodat deze streek een groote toekomst heeft voor veehouderij en zuivelbedrijf. Graan, dat tegen een buitje kan. Ruwweg kan men zeggen, dat de streek die zich groepeert rondom de beide voor naamste provinciesteden Temuco en Osorno de meest geschikte zal blijken te zijn. Naar mate men verder zuidelijk trekt, neemt de regenval toe; af en toe valt er zelfs wel eens te veel, doch hiertegen tracht de Chi- leensche boer zich te dekken door een be paalde graansoort uit te kiezen, die tegen deze invloeden beter bestand is. Voorts is dit geheele g<- >ied een rijk vruchtenland vooral van appelen en peren. Wat de grond kost. De indruk die de Handelsmissie van dit land had, was dat het land zoowel in agronomisch als sociologisch opzicht wel geschikt lijkt en stellig beschouwd mag worden als een der beste streken voor vestiging in Zuid-Amerika. De hoe veelheid land die per landbouwend gezin noodig is, wordt in Chili begroot op 100 h.a.. indien er ijp en groen onder is; heeft men te maken met reeds geheel bouwrijp gemaakten grond, dan kan men met 50 h.a. toekomen. Er worden prijzen genoemd van ongeveer 1000 Chileensche pesos (70 gulden) per h.a. De nieuwkomer kan echter ook profiteeren van de kolomisatiekas Behalve de mogelijkheid van zelfstandi gen aankoop bestaat er echter nog een an dere figuur, waarvan de nieuwkomer zich kan bedienen, nl. als kolonist op te treden van de Caja de Colonisacion. Deze koloni- satiekas te Santiago, een stichting van de regeering, is doende om voldoend geëxploi teerde landerijen in eigendom te verwerven, of groote bedrijven, welke in financieele moeilijkheden geraken, te koopen, teneinde den aldus uit de handen van het groot grondbezit verkregen bodem te verkavelen en met geschikte elementen te koloniseeren. Vindt de Caja, dat een bepaald boerengezin in staat is, op eigen beenen te staan, dan brengt zij liet op een der koloniegroepen, welke uit 't bosch gerooid worden en waai de kolonist zelf zijn huis kan bouwen en zijn grond kan indeelen. Pas na drie jaar begint hij af te betalen. In veertig jaar kan hij onbezwaard eige naar zijn. - Gelofte van de Chileensche re- geering. Voorts heeft de Chileensche Regeering tij dens de onderhandelingen met onze missie, Nederland de gelofte gedaan, dat van plan nen tot het doen uitvoeren van openbare werken, alsmede van belangrijke bestellin gen en leveranties, zoo spoedig mogelijk me- dedeeling zal worden gedaan aan Nederland, opdat de belanghebbenden te onzent zich bij tijds in ieder onderwerp zullen kunnen ver diepen. VERGADERING HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW, afd. Den Helder, op 12 Mei 1937 te Juliana- dorp, in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn. Aanwezig 18 leden. De voorzitter de heer Schroevers opent de vergadering met woorden van welkom tot de aanwezigen. De notulen van de vergaderingen op 3 en 30 December 1936 worden gelezen en onver anderd goedgekeurd. Hierbij wordt opgemerkt dat van den Wet houder van Bedrijven te Den Helder nooit nader bericht is ontvangen over de kwestie van de watertarieven. Aan het bestuur wordt opgedragen alsnog inlichtingen in te win nen. Door den heer Verfaille wordt opgemerkt, dat misschien tevens aanleiding bestaat om nog eens terug te komen op de tarieven voor waterbemaling door electriciteit. Voorts is door samenloop van omstandig heden van de demonstratie van wagens op luchtbanden tot heden nog niets gekomen. Voorgesteld wordt om deze te verschuiven tot na den oogsttijd. Met de Werktuigcom missie van Holl. Noorderkwartier wordt echter overleg gepleegd om gedurende den oogsttijd te demonstreeren met de auto-trac tor voor een zelfbinder. Verkiezing van een bestuurslid. Herkozen wordt de heer C. J. Maters. Rekening en verantwoording. Boeken en bescheiden zijn vergeleken en in orde bevonden. Op 31 Dec. 1936 was in kas f WT.dZ1/^, terwijl de rekeningen van den melkcursus en den landbouwwintercursus een nadeelig saldo gaven van resp. f 6.71 en f 1.26. In bespreking komt vervolgens de circu laire van het Hoofdbestuur, naar aanleiding van de inleiding door de heer Ir. Huisman op de a.s. alg. vergadering te Rotterdam te houden getiteld: „Welk standpunt in te ne men ten aanzien van de landbouwcrisis maatregelen en het voor-ontwerp Landbouw ordeningswet?" In het algemeen kan de vergadering zich wel met het daarin naar voren gebrachte vereenigen. De meerderheid verklaart zich ten aanzien van de varkens voor het be houd van beperking der biggen, echter met afschaffing van de beperking van mestvar- kens. Voor de kalveren verklaart de vergadering zich tegen algeheele afschaffing der beper kingsmaatregelen, doch voor een flinke ver ruiming der kalverschetsen. Wat betreft het punt kalver en varkens toewijzing in de afdeeling wordt uitvoerig van gedachten gewisseld. Verschillende aan wezigen gevoelen zich benadeeld. De hee- ren Kant en Verfaille, leden van de Plaat selijke Commissie, weerleggen het meeren- deel der bezwaren. Tenslotte wordt aan het bestuur opgedra gen bij de L.C.O. te Alkmaar inlichtingen in te winnen en daarvan aan de leden me- dedeeling te doen. Als afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering te Rotterdam worden benoemd de heeren A. Grin Pz., M. J. Schroevers en de heer P. Pluister als reserve. Bij de rondvraag vestigt de waarnemen de secretaris de aandacht op een van den heer J. .T. Kistemaker ingekomen klacht, betreffende kosten van onderzoek van gras monsters. Hierna sluiting. DEN OEVER. Overname zaak. De heer Spaander, die thans benoemd is tot kassier van den Boerenleenbank, heeft zijn zaak in eletrische artikelen uit de hand verkocht aan den heer Alb. de Haan. Wij wenschen den heer de Haan succes aan Oost Wieringen. Een „plakker", die pech had. Als men zich in de politiek gaat begeven, gaat de weg niet steeds over rozen, doch moet men ook wel eens door een breede sloot met water. Dit ondervond iemand van Ilippolytushoef in den nacht van Woensdag op Donderdag. Een inwoner van Hippolvtushoef wilde gaarne eens weten welke menschen des nachts hun plaklust voor een bepaalde po litieke partij gingen botvieren. Te dien ein de stapte deze heer in zijn auto en ging Wieringen eens in de rondte toeren. En het geluk was met hem. Op den betonweg ter hoogte van Oosterland zag hij enkele per sonen bezig met het aanplakken van pam fletten. Vlug stapte hij uit zijn auto, doch de plaklustigen roken onraad en namen ijlings de vlucht met achterlating van een aantal pamfletten. Wel bemerkte de achter volger dat één der heeren door een sloot waadde, doch het was of moeder aarde hen opgeslokt had en niets was er meer te zien. Donderdagnacht twee uur. Hevig wordt er gebeld bij den garagehouder Boersen. Vlug stapt Boersen zijn bed uit, in de meening verkeerende, dat hij er met de brandspuit op uit moet. Doch wat ziet hij als hij zijn buitendeur ontsluit? Voor hem staat een heer uit Hippolvtushoef, kletsnat en erg zenuwachtig, met het verzoek of B. hem dadelijk naar huis wil brengen. Onmiddel lijk neemt de heer B. een van zijn auto's en rijdt met zijn natte passagier naar Hip- polytushoef. Doch, o bittere ironie van het noodlot. Goed en wel te H.hoef aangekomen wordt de heer B. aangehouden door de Rijkspolitie, die hem waarschuwt, dat een van zijn koplampen niet brandt. Met den heer Boersen pratende, kijkt een der agen ten eens in de auto en ziet daar den dren keling die zich niet erg op zijn gemak voelt. Hij wordt ondervraagd, doch wil niet veel loslaten. De Rijkspolitie laat zich niet met een kluitje in het riet sturen en voelt d°n „plakker" geducht aan den tand. Tenslotte valt hij door de mand en biecht tevens op wie zij helpers waren. Zoo ein digde dit nachtelijk drama met een proces verbaal. Jammer dat een fotograaf geen kiek kon nemen van dezen tot op zijn hemd toe natten heer met het kroos in zijn haar. Wie lacht daar? Auto met twee inzittenden door trein gegrepen. Bestuurder, die het autorijden nog aan het leeren was, gaf vol gas inplaats van te remmen. Op den onbewaakten overweg tus schen Ede en de Klomp is gistera vond om kwart voor zeven een per sonenauto door den D-trein, die op dat tijdstip den overweg passeert, gegrepen. De inzittenden, de 22-jarige van Oostenbruggen en de 23-jarige van Butselaar, beiden afkomstig uit Veenendaal, werden uit den wagen geslingerd en op slag gedood. De auto werd 500 meter meegesleurd, waarna de trein tot stilstand kwam. De auto werd totaal vernield. Van Oostenbrug gen leerde nog slechts kort autorijden en werd door van Butselaar onderwezen. Eerstgenoemde zat achter het stuur en gaf in plaats van te remmen, vol gas. Het uitzicht ter plaatse is niet slecht. Na twintig minuten vertraging heeft de trein zijn reis voortgezet. VERKIEZINGSWEE IN DE HOOFDSTAD. Volksoploop voor een kringhuis der N.S.B. De politie te Amsterdam heeft gisteravond «n volksoploop voor het kringhuis van de VS.B. aan den Admiraal de Ruyterweg ver spreid. Later op den avond schoolde een aantal politieke heethoofden in de Jan Evertsen- straat samen. Toen aan een aanmaning politie om door te loopen geen gevolg wem gegeven, is van den gummistok gebiuik g maakt, waarbij motorpolitie van het hooiu- bureau assistentie heeft verleend. Verlaging van het posttarief binnenkort te verwachten. Naar wij vernemen, is het hoofd bestuur der Posterijen voornemens, om het interlocale briefpost op 5 cent te stellen. Naar alle waarschijnlijkheid zal het niet lang meer duren of wij kunnen onze brie ven weer voor hetzelfde bedrag van vroeger een stuiver, frankeeren. De zomerdienst belooft sneller briefverkeer. Tevens vernemen wij, dat men van plan is in den zomerdienst een regeling op te nemen, waardoor bijna alle poststukken, die met de nachtposttreinen meegaan, den vol genden morgen met de eerste bestelling be zorgd kunnen worden. Zooals men weef, was dit tot nog toe slechts met een gedeelte der post het geval. PINKSTERFEEST. 't Pinksterfeest komt met bezielend gebaar, Om aan de wereld zijn geestdrift te melden, 't Daalt, uit de luchten, zoo stralend en klaar, 't Groeit en 't bloeit langs de feest'lijke veldert! Groenende boomen, van ver en nabij, Bloesems in heerlijke tinten en kleuren, Wvjd ligt de wereld, zoo licht en zoo vrij, Eerend het wonder van 't Pinkstregebeuren! 'f Leven alom toont zijn stuwende kracht, Vol van een schoonheid, die immer ontroerde En na den tocht door een donkeren nacht Allen naar 't licht en de zonneschijn voerde. Diep in de harten der menschen ontwaakt, Hoe ook door daag'lijksche nooden verborgen Alles, wat blijder en krachtiger maakt: t Pinksterbesef van een stralender morgen7 Hoog klimt de zon uit de kimmen omhoog, Stuwend haar glans langs steeds breedere baneri, Wat ook verbleeken, verduisteren moog\ Wijd spreidt het licht langs den hemel zijn vanen. Veel, wat nog hunk'rend om koestering vraagt, Weet, dat het waarlijk geen nood heeft te vreezen, 't Pinksterlicht is 't, dat den gloed in zich draagt, Om tot een zegen voor allen te wezen! Pinksterfeest, schenk zóó ons daag'lijkscfi bestaan, Alles, wat werkt en wat streeft op de aarde, 't Lichtende spoor, waarlangs 't leven kan gaan* Tot een gelouterde, hoogere waarde! Geestdrift voor alles, wat wddr is en goed, Alles, wat nieuwe bezieling kan geven, Schenk ons Uw stuwkracht, Uw geest'lij- ken moed, And'ren ten zegen te zijn in dit leven!! K B O ES Pinksteren 1937. (Nadruk verboden) SCIIAGEN, 13 Mei. Eierveiling. Aangevoerd; 90.000 kipeieren 56—58 Kg. 2.40—2.55, 58—60 Kg. 2.45—2.05, 60-62 Kg. 2.55—2.70, 62—65 Kg. 2.70—3.05. 5000 eendeieren 2.152.25, per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING. 13 Mei'. Aangevoerd: 30425 kipeieren: 5254 Kg. 2.30—2.40, 55-57 Kg. 2.50—2.70, 58—60 Kg. 2.60—2.90. 61—63 Kg. 2.70—3. 64—67 Kg. 2.9« —3.20, 854 een dei eren 2.30—2.70, p. 100 st. HOORN. 13 Mei. Kaasmarkt. 1 stapel Fabriekskaas (kleine) f 17, 5 stapels Boerenkaas (kleine) f 18, totaal 6 stapels, wegende 2203 Kg. Han del vlug. WARMENHUIZEN, 13 Mei. Deensche witte kool f 3.603.80, uïen 1.10 —1.20, peen 50 ct., kleine peen 50 ct. Aan voer 6525 Kg. Deensche witte kool. 1060 Kg, uien, 1400 Kg. peen. BROEK OP LANGENDI.TK, 14 Meï. Rrabarber 1.70—2.70. sla 2.20. bloemkool 12.90—15.40. Tomaten A 63.—, C 56.—. Aan voer: 44000 bos rabarber, 300 krop sla, 130 stuks bloemkool, 8 Kg. tomaten. NOORDSCHARWOUDE, 14 Mei. Aanvoer: 2900 Kg. uien 1.10—1.50, grove 1.301.50, 1000 Kg. peen 0.60, 8600 Kg. D. witte kool 3.10—4. DUITSCHE LANDBOUWMARKTEN. Groenten en Fruit, 13 Mei. Berlijn- Holl. bloemkool 34—42. Holl. komkommers 35—56 per 100 stuks, Holl. tomaten 5560 per 50 Kg. Frankfort a. M.: roode kool 10— 12, witte kool 10 per 50 Kg. Bonn: Buiten- landsche producten: bloemkool 30—50, kom kommers 30-50, per 100 stuks. tomaten 30—35 per 50 Kg. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK- Nederlandsche Zuivelcentrale, 16 Mei t.b. -2 Mei 1937 consumptiemelk regceringscon- tract, taxe^edeelte 5,25 cent, eventueel ver- hoogd met premie of verminderd met kwa* nteitsafdracht. Overmelk regeeringsmini- mumprijs 4 cent. Afdracht bij levering in consumptie vaa andere dan taxemelk 2,50 cent.. BOTERNOTEERING. De Commissienoteering voor Nederland- pe^KG^1" hed6n vastResteld °P f 0.63

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 3