Texel Het vliegveld Raadsoverzicht Het 5e lustrum DE WEEKJ van de Sportver, „Texel" Zaterdag 15 Mei 1937 In Juli en Augustus 2 diensten per dag van Schiphol naar Texel. Heldersche Courant Vierde Blad Kookt op Gascomforen Helders Warenhuis De heer Stompff neemt afscheid van zijn personeel Met den Texelschen Raad naar het luchtvaartterrein „De Vlijt" Naar het concours Tcxclsche Zendingsdag Belangrijke verbetering van wegen Vroolijke feestavond in Pen's schouwburg - Ver schillende sprekers richten waardee- rende woorden tot de jubilaresse Voorzitter Dapper gehuldigd Politieke lezing Burgerlijke Stand Predikbeurten IN FEITEN EN FA NT AS IE ËN ^Ae^ptuiaAikeAickie n ,V ,?a?S' U Mei KaaP dcl A™!- In de gisteravond gehouden gemeente raadsvergadering van Texel deelde de voorzitter o.a. mede, dat, in overleg met den Minister van Waterstaat en de Directie der K.L.M., de opening van het luchtvaartterrein Texel voorloopig is be paald op 26 Juni 1937. Het gemeentebestuur heeft den minister van Waterstaat verzocht het vliegveld officieel te openen, terwijl aan diverse andere autoriteiten een verzoek gezonden is tot het bijwonen der plechtigheid. Hoewel de officieele goedkeuring nog niet is verschenen, mag natuurlijk ver wacht worden, dat deze verstrekt wordt. De K.L.M. heeft besloten, gedurende de maanden Juli en Augustus tweemaal per dag een dienst te onderhouden tusschen Texel en Schiphol. De tarieven zullen bedragen: enkele reis 5.50, dagretours 8 retours, gedurende 2 maanden geldig 9.-. Direct bij het betreden van de Raadszaal viel het ons op, dat het vergaderlokaal der vroede vaderen onzer gemeente evenals onlangs de Burgemeesterskamer een ver jongingskuur ondergaat, 't Lijks ons werke lijk zeer verstandig in het oude Raadhuis, nu ed gemeente-financiën toch voorloopig geen nieuwbouw gedoogen, zooveel mogelijk ver fraaiing en verbetering aan te brengen. Door opschildering in heldere kleuren blijkt al veel te bereiken. Bij aanvang der vergadfering wees de Bur gemeester in verband hiermede op een ge schenk van Dr.. D. Vis (de vervaardiger van 't album voor 't jubileum van den Secretaris), n.1. twee prachtige kandelaars en op een fraaie kerkkroon, waarmede de raadzaal is verfraaid. Wethouder Vlaming vulde deze aanwijzing van den Burgemeester aan met de mededeeling, dat de Voorzitter persoonlijk be slag op de fraaie kroon had weten te leggen en dat hij had geweigerd de aankoopkosten terug te ontvangen. Dit uitstekend gekozen geschenk werd met dank aanvaard. De notulen. Na lezing der notulen kwamen een groot aantal ingekomen stukken aan de orde, voor namelijk aannemingen van benoemingen etc. Een der voornaamste stukken was een ver zoek van de heeren W. Burger en S. v. d. Vlis te De Koog om aanleg van rioleering. Bij de besprekingen over dit adres bleek wel, dat weinig personen te De Koog bereid waren ge vonden om aan de kosten voor rioleering bij te dragen. De totale kosten waren geraamd op 12.000; toch komt men de adressanten met aanleg van een gedeelte rioleering (waar bij de gemeente zelf ook belang heeft voor haar bouwterreinen) vanaf De Brink, eenigs- zins tegemoet, waarvoor het raadslid v. d. Vis B. en W. dank bracht. Kampeerregelingen De Burgemeester deed ook eenige mededee- lingen omtrent da kampeerregelingen gedu rende het badseizoen te De Koog. Hieruit bleek wel, dat de Staat sterk zal medewerken om het kampeeren in de duinen in goede banen te leiden. Er zullen waarschijnlijk drie kampen komen: één voor jongens, één voor gehuwden en én voor meisjas. Ook zal De Koog dit jaar niet meer zulk een rommelig aanzien bieden, als vorig jaar tijdsen het hoog seizoen. Paarden zal men niet meer zoo nabij de Dorpstraat mogen houden. Terwijl er ook «en andere regeling komt voor het parkeeren van Jan Pleziers; ook wil men voortgaan met geleidelijk het houden van kiosken te doen Uitsterven. Bouw school. Ook nog een zeer belangrijke mededeeling van den Burgemeester was die van de defini tieve goedkeuring van aankoop van grond voor een Lagere School te Oosterend. De heer Parlevliet drong nu aan in het belang van de vaklieden en in het financieel belang van de gemeente op snelle afwerking van het bouw plan van de school, omdat de stille tijd voor de vaklieden voor de'deur staat. De Voorz. kon helaas geen toezegging doen, dat men wet het bouwplan spoedig gereed kon zijn, vooral ook omdat de goedkeuring moest wor den verkregen van den bouwkundig inspecteur van het onderwijs. Verder werd de agenda snel afgewerkt. Nog kwam weder nog even in bespreking, bij de credietverleening voor in natura voor werk lozen, de aankoop van manufacturen, etc. Br bleek hierbij nogal verschil van meening te bestaan bij de raadsleden. Moeilijke keuze van onderwijzeres. De keuze van een onderwijzeres voor de °- L. School te De Waal bleek ditmaal al zeer moeilijk voor de raadsleden, er moesten hetgeen wij nog nimmer in een raadsver gadering hebben meegemaakt hiervoor niet winder dan vier stemmingen worden ge houden. Mej. G. Eelman werd gekozen met 8 stemmen. Mej. Klimp behaalde 4 stemmen. Schóól-kwestie. Vlug ging ook niet 't prae-advies er door inzake de aanvrage om vergoeding van den heer A. L. Jonker voor vervoer van een kind naar de School met den Bijbel te posterend, vanaf „Labora" een afstand van Sy2 km. ue heer Parlevliet vestigde de aandacht op de nabijheid van een uitstekende O.L. School te Be Cocksdorp en wees op de keurige houding, die de Katholieken in deze zaak op het eiland innemen. Weth. Vlaming verklaarde, dat a. en \y. er aan gedaan hadden wat moge y was, doch dat de heer Jonker zich op de wet heroept en dat zijn inkomen na aftrek va 4 huur slechts 16 bedraagt; een bedrag, dat Ged. Staten toch niet hoog genoeg zullen achten, voor dit gezin van drie kinderen, den betrokken persoon zelf de vervoerkosten Zeer voordeelig, van af f 1 45, ALLE kleuren Keizerstraat 75 Firma ZOETELIEF te laten betalen. De voorzitter prees het ge meenschapsgevoel, dat de Texelaars zelf hier bij aan den dag leggen, 't Zijn tot heden toe slechts uitsluitend niet-Texelaars, die iets dergelijks hebben aangevraagd. Weth. Kager merkte op, dat zeer vele katholieken de O.L.- Scholen in deze gemeente bezoeken, hij hoopt evenwel, dat dit zoo zal blijven en dat de Raad deze zaak niet zal gaan bederven. Over dit onderwerp moest tenslotte een stemming uitspraak doen. Met slechts 7 stemmen voor werd hierbij 't prae-advies goedgekeurd. Tegen stemden de heeren Parlevliet, Henkes, Dogger, De Lucht en Dros. De rondvraag leverde weinig op. De heer Stömpff, de afgetreden directeur van T.E.S.O., heeft een dezer dagen afscheid genomen van zijn personeel. Het boothuis op Oudeschild was daarvoor feestelijk aangekleed en daar heerschte een intieme, hartelijke stemming onder de aanwezigen. Kapitein C. List heeft, namens het perso neel, een rookstel aan den scheidenden direc teur aangeboden en dankte hem voor de pret tige samenwerking. De heer Stömpff dankte den kapitein en het personeel, mede namens zijn vrouw. Hij sprak den wensch uit, dat het personeel het zelfde vertrouwen zou schenken aan den nieu wen directeur als hij steeds genoten had, dat zou zeker bijdragen tot nog meerderen bloei van T.E.S.O., de maatschappij die hen lief geworden was. De heer A. Luijckx, agent te Den Helder, dankte den directeur voor de vriendschap, die zijn gezin steeds had mogen ondervinden en wees er nog op, hoe de heer Stömpff ook steeds belangstelling getoond had voor de huiselijke omstandigheden van zijn onderge schikten. Men bleef nog geruimen tijd gezellig bijeen. Op vriendelijke uitnoodiging van den burge meester maakten wij gistermiddag het tochtje mede, dat de raadsleden, voor den aanvang der raadsvergadering maakten naar het vliegveld ,,De Vlijt", dat den naam krijgt van luchtvaart terrein „Texel". Het bleek ons, dat de afstand, die aanvankelijk te ver van het centrum der ge meente werd geacht, bij het moderne verkeer geen beteekenis is, de auto van wethouder Kager bracht er ons in slechts weinige minu ten. Vanaf den beganén grond bemerkt men aanvankelijk alleen aan de z.g. vliegmast, dat zich ter plaatse een landingsterrein bevindt, doch wanneer men het uitgestrekt grasveld betreedt, bemerkt men, dat er voor vliegers nog een belangrijk oriënteerpunt is, n.1. de breede witte cementring, het middelpunt van het veld. Om het grasveld te inspecteeren en even het nemen van een kijkje in het station netje, bleek dezen tocht naar „De Vlijt" te worden gemaakt. Wat het grasveld betreft, dit was in uitnemenden toestand, het gras groeit overal uitstekend, kale plekken treft men er niet aan en de wielslagen zijn zoo goed als ge heel verdwenen, terwijl de draineering in alle opzichten voldoet. Het station is nog niet geheel gereed, het ziet er van binnen alleraardigst uit. Er bevindt zich een ruime wachtkamer in, die smaakvol is ge schilderd en keurig afgewerkt met lambrizee- ring. Hiervoor komt nog een terras, verder be vindt zich annex de wachtkamer een keuken, verder een hal, waarin een klein kantoor voor de K.L.M. voor kaartenverkoop en een dito voor den havenmeester. Naast het station is een garage in aanbouw. Op het vliegveld is men nog werkzaam aan het aanleggen van een verhard pad, waarop de passagiers kunnen uitstappen en dat naar het station voert. Op de gebouwen zal nog het her- kenningsteeken „Texel" worden aangebracht. Tijdens ons bezoek aan het veld, naderde een landvliegtuig, dat tot slechts eenige meters boven lmt terrein neerdaalde. Wij verwachtten een landing, doch werden in deze verwachting teleurgesteld, het vliegtuig steeg weer op. In de raadszitting deelde de burgemeester later mede, dat één der ministers naar hier zal komen om het vliegveld te openen, doch dat niet bekend is, wie dit zal zijn. De K.L.M. zal hare diensten aanvangen omstreeks 1 Juli. De kosten van een vliegtocht zullen slechts be dragen: enkel reis 5.50, dagretour 8.— en maandretour 9. De leden van de Zangvereeniging „De Lof- stem" te Oosterend zullen, zooals we reeds meldden, deelnemen aan het zangconcours, dat dit jaar te IJmuiden gehouden zal worden. De reis daarheen wordt gemaakt als volgt: van Texel naar Den Helder met den kotter „Texel 49", des morgens om 8 u. uit de TexeJsche haven, vanaf Den Helder zullen autobussen van de fa. Koningsbruggen het gezelschap naar IJmuiden brengen. Des avonds na afloop van het concours zal de reis in omgekeerde volg orde op dezelfde wijze gemaakt worden. Een 70-tal personen van Oosterend en omgeving zullen aan dezen tocht deelnemen. De kosten zijn gesteld op 1.65 per persoon. Evenals andere jaren zal dit jaar weer een zendingsdag op Texel worden gehouden. Het is dan reeds de 25ste maal, dat op Texel met Pinkster een zendingsdag gehouden wordt. Naar men ons mededeplt, bestaan bij het waterschap „De dertig Polders" plannen tot verbetering van verschillende wegen van hun uitgebreid wegennet, een leening zou hiervoor reeds zijn aangevraagd. Dit plan zou n.1. be staan in het teeren van de volgende wegen: het Mienerglop, den Middelweg, in het Noor den, den Bakkenweg, Duinweg en Nieuwenweg- Oudeschild-Waal, t Ter herdenking van het 25-jarig bestaan van Texel's oudste en grootste Voetbalver- eeniging de Sportvereeniging Texel heeft gisterenavond in de zaal van den heer Pen een jubileumfeest plaats gehad, waarop vol ledig tot uiting is gekomen met welk een groote mate van populariteit deze vereeniging zich mag verheugen. Niet alleen op het eiland, maar zooals gebleken is uit de talrijke binnen gekomen felicitaties, óók daarbuiten, ja zelfs tot ver in ons land. Er waren niet vele clubs en zustervereenigingen van het vaste land persoonlijk vertegenwoordigt, maar het groote aantal brieven en telegrammen getuigde er van, dat velen in den lande met. heel Texel verheugd zijn, met de mijlpaal, welke „Texel" gisteren gepasseerd is. De Texelaars zélf waren natuurlijk het meest in hun sas; in de uitstekend gevulde schouwburgzaal ont dekten wij getrouwen uit alle hoeken van het eiland, van Oudeschild tot De Koog, van Oosterend en De Waal. Het leeuwenaandeel der feestgangers was natuurlijk afkomstig uit Den Burg, de bakermat van de jubilaresse. Aanvankelijk was de stemming van de 450 aanwezigen niet je-dat, maar dat is meestal het geval als een lang officieel ge deelte het eigenlijke feestprogramma vooraf gaat. Met de lichtbeeldenvertooning kwam de goede stemming er pas in, en van dat oogen- blik af werd het steeds vroolijker, en we be hoeven niet te zeggen, dat het hoogtepunt met het bal bereikt werd. Het officieele gedeelte ving aan klokslag half 9, toen de voorzitter van de Feestcommissie, notaris Mulder, de feestvergadering opende met een vriendelijk woord van welkom, speciaal gewicht tot de burgemeester Mr. Kamp en wethouder Kager, de heeren W. M. de Draayer, consul van de K.N.V.B. te Den Helder, Delvoux, voorzitter van den N.H.V.B., tot de vertegenwoordigers van de zustervereenigingen, tot de eere-leden en de pers. De heer Mulder sprak al deze personen en instanties uitvoerig toe, waarvan hij tot uiting bracht, dat „Texel" alle reden heeft om teest te vieren. Zij heeft immers wat bereikt, vooral in de laatste jaren! Spr. had alle waardeering voor de spelers van het lste elftal, de Elftalcommissie, het bestuur en inzonderheid voor den voorzitter, den heer D. Dapper. Deze noemde Spr. den vader en de moeder van de vereenigingeen betere voor zitter heeft de verg. nooit gehad en zal zij ook nooit meer krijgen. De heer Dapper is behalve voorzitier ook trainer, adsp. leider en journalist van „Texel" Op instigatie van den heer Mulder brachten de aanwezigen een hartelijk driewerf Hoezee op den voorzitter uit, waarna de heer J. Broek man den heer Dapper namens de verg. een ruststoel en Mevr. Dapper een bloemenmand aanbood. Nauwelijks had de heer Dapper een dankwoord uitgebracht of de supportersver- eeniging bood de club een groote clubvlag aan. De sprekers. Vervolgens was de gelegenheid tot compli menteeren daar. Eerste spreker was burge meester Kamp, die weth. Vlaming en Secr. Jonker verontschuldigde en daarna de geluk- wenschen namens het gem. bestuur aanbood. Daardoor „uitgedaagd" door den heer Mulder in diens openingswoord, vertelde de burge meester onder groote hilariteit, dat hij vroeger ook voetbal gespeeld heeft en wel als keeper van...M.V.V. 27! Na een zeer geestige toe spraak, waarin hij alle vriendschappelijk op hem ondernomen aanvallen, pareerde, sprak Texels eerste burger den wensch uit, dat in de volgende 25 jaar de geest in de vereeniging even voortreffelijk mocht zjjn als thans het geval is. De Heldersche Courant was vertegenwoor digd door haar sportredacteur, die hartelijke woorden sprak en namens zijn blad een zilveren medaille met inscriptie aanbood Door de H.F.C. Helder was hem verzocht om een bloemenmand te overhandigen, waaraan hij met eenige vrien delijke woorden voldeed. Vervolgens spraken in deze volgorde de heeren De Draayern amens den K.N.V.B., die het gebruikelijke cadeau (een archiefkast) aanbood, Delvour namens den N.H.V.B. (waarvan het geschenk in de maak is), Haczor, voorzitter van de v.v. Oudeschild, die zijn heele vereeniging aan haar groote zuster overdeed (aldus een fusie verzorgende, welke eenig is in de voetballerij en tenslotte de heer D. Dapper, die Notaris Mulder, den adviseur van de vereen., hartelijk dank zegde voor het vele, dat hij voor de club gedaan heeft. Onder warm applaus van de aanwezigen, overhandigde spr. den notaris een fraaien sigarenbeker. Zooals in den aanvang reeds gezegd, waren vele schriftelijke en telegrafische gelukwen- schen, enkele vergezeld van bloemstukken binnengekomen. Wij doen een greep uit de massa en noemen die van H.R.C., Tex. Boys, Gymnastiekverg. Texel, U.D.I., Watervogels, Cocksdorp, D.T.S., Succes, Tex. Fanfarecorps en Klein Tooneel, en die van de heeren P. Luycky, Gebr. Dros, Winter, W. Mooyen en Leavy. Het feest. We zullen over het feest slechts kort zijn en er als algemeenen indruk van weergeven, dat het uitstekend geslaagd mag heeten. Door de heeren gebr. Duinker was een serie licht beelden aangeboden, waarvan de vertooning het „Vroeger en Thans" van de vereeniging liet zien. Aardig .was het te zien en te hooren, 'hoe de aanwezigen reageerden als z(j op het witte doek goede bekenden aantroffen. Pauze werd er vanwege het late uur niet gehouden, zoodat daarop de beurt was aan den klein-kunstenaar Daan Pool, die groot succes oogstte in de West-Friesche schets: „Boer Krelis naar de Alkmaarsche kermis". Dat was dan ook een „verlegen" leuk ding! Daan Pool was de man, die de ware feest stemming erin bracht, zoodat het bal, dat thans een aanvang nam, bij voorbaat reeds alle voorwaarden tot slagen in zich had. En zoo is ook geschied: het festjjn van Terp- sigoré vormde een vroolijk slot van een jubileumavond, die „Texel" niet licht zal ver geten. De dansmuziek werd uitnemend verzorgd door de Rambling Serenaders. En thans, spelers van het le elftal, weer ijverig aan den slag voor den komenden be langrijken strijd tegen Alkmaar! Sterkte! Zaterdag 22 Mei a.s. komt de bekende ex-N.S.B.-er Wessels naar Den Burg, teneinde hier een politieke lezing te houden. Het is nog niet bekend in welke zaal deze zal plaats hebben. van 8 tot en met 14 Mei 1937. GEBORENLeendert Jan, z. v. Leendert Jan Pieterse en Aafje Borgman; Lamberta Klazina, d. v. Reijer Schaap en Martje de Waard. ONDERTROUWD: Johannes van Dijk en Maartje Goverdina de Visser; Arie van Kan en Maria de Visser. GETROUWD: Gerrit Dirk Albert Dros en Jannetje Bont; Pieter Hendrikus de Porto en Orfa Sophia Helena de Grave; Cornelis Kuip en Maria Magdalena Huisman. POLITIE. Gevonden: 1 vulpotlood, 1 zwarte damesschoen, 1 rijwielplaatje, 1 heerenhorloge. ZONDAG 16 MEI (Eerste Pinksterdag). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., de Hr. W. v. d. Beek, Zendingsleeraar. Zendingscollecte. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Zendingscollecte Uitw. Zending. Waal, v.m. 10 u., Ds. v. t. Hooft. Bevestiging nieuwe lidmaten. Extra collecte. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Moen. Zendingscollecte. De Cocksdorp, v.m. 10 u. Ds. Salm. Zendingscollecte. Zuid-Eierland, n.m. 3 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u„ Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Dr. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 u., Cand. Wouda. n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer. n.m. 3 u., Cand. Wouda. Geref. Kerk H. V. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. E. Kok. Kinderkoor. n.m. 3 u., Ds. Kok. Openbare Belijdenis. MAANDAG 17 MEI (Tweede Pinksterdag). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg. Geen dienst. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Waal. Geen dienst. Den Hoorn, v.m. 10 u„ Ds. Moen. Zendingscollecte. De Cocksdorp, v.m. 10 u„ Ds. Salm. Koog, v.m. 10 u., Ds. v. t. Hooft. Oudeschild, v.m. 10 u„ Ds. Scholte. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend, v.m. 10 u., Dr. Vis. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Smidts. Geref. Kerk. Den Burg, v.m. 10 u., Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Bij Kon. besluit van 11 Mei 1937 is aan den luitenant ter zee der 2e klasse J. P. Korthals Altes met ingang van den 1 Juli 1937 eervol ontslag uit den zeedienst verleend; is met ingang van den 30 Mei 1937 de officier van gezondheid der ie klasse W. J. Bronsveld bevorderd tot hoofdofficier van gezondheid der 2e klasse en hem op zijn verzoek ter zake van langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zee dienst verleend is met ingang van 16 Juni 1937: ie. aan den kapitein-luitenant ter zee J. C. H. H. Mackaij wegens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend; 2e. bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee de luitenant ter zee der ie klasse J. Varkevisser. BEVORDERING. Lichtmatroos J. C. van der Loos tot matroos der 3e kl., 1 Mei 1937. Stoker le kl. W. L. Wieteler tot stoker-olieman, Matroos 2e kl. A. P. Zeef tot matroos le kl., 1 Mei 1937. Marinier 2e kl. W. C. de Bruin tot marinier le kl., 1 Mei 1937. Stokers 3e kl. J. H. van Hagen, J. W. Eijzinga en F. J. de Kooning tot stokers 2e kl., 1 Mei 1937. AANGENOMEN IN DEN ZEEDIENST. Matroos 2e kl. H. A. van Baeren, 4 Mei 1937. Matroos 2e kl. D. W. Kraal. 29 April 1937. Militair werkman H. Meijerink, 5 Mei 1937. MET ONTSLAG UIT DEN ZEEDIENST. Lichtmatrozen M. H. Hofstra, W. Duiverman en J. Blonk. 12 Mei 1937. Leerl. o.o.vlieger J. Linzel, 7 Mei 1937. THUISVAREN. Majoor vliegt.m. (H) C. Baas, sergt.-geschutmaker C. A. van Hoek, korpl.-machinist J. Mentzij en stoker-olie man J. C. Baljé. 5 Mei 1937 per ms. ,,Johan van Olden- barnevelt uit Oost-Indië in Nederland teruggekeerd Opperschrijver A. N. v. d. Veen. bootsman W. f'. Gon- kel. sergt.-schrijver R. W. Klop. sergt..-vliegt.m. iM) W. A. de Brufjn en marinier le kl. F. H. Heeres, 10 Mei 1937 per ms. „Baloeran" uit Oost-Indië in Nederland terug gekeerd. AANGEWEZEN VOOR THUISVAREN. Matroos le kl. P. D. Bal, 5 Mei 1937 per ms. „Indra- poera" van Tg. Priok. OVERPLAATSINGEN. Sergeanten-vliegt.m. (M) C. Rinderman en C. van Beveren van de Kooij naar de Mok. 11 Mei 1937. Sergt.-vliegt.m. (H) J. Houtzager van de Kooy naar de Mok. 1 Juli 1937. Sergt -machinist P. B. Luitjes van Van Speijk naar de Kooij, 12 Mei 1937. Sergt.-geschutmaker C. A. van Hoek, van Ws. W.o. naar Van Speijk. 15 Juli 1937. Sergt. der marns. H. Mars van Kaz. W.o. naar Ws. W.o.. 14 Mei 1937. Sergt. der marns. E. Elsendoorn van Ws. W.o. naar Kaz. W.o.. 14 Mei 1937. Kwartiermeester A. v. d. Linden van Kaz. W.o. naar Ws. W.o., 1 Juni 1937. a#?01?,1' der "}arns- w M- von Aesch van Ws. W.o. naar Afd. Marns. Rotterdam, 1 Juni 1937, Bij de ^art der Zesdaagsche. We hebben het allemaal gelezen van de week: de begrooting zal volgende week haar behandeling in den kring onzer, zich vroed noemende, vaderen vinden en eerlijk gezegd, waren we aUemaal wat verbaasd. Tenslotte had geen sterveling meer verwacht dat reeds nü het lijvige werk onder des heeren edelacht bare knieën zat en nu het dus tóch zoo is, past hier ongetwijfeld een woord van warme hulde voor de snelle en degelijke afwerking, waarmede men de begrooting voor den jare 1937 heeft afgehandeld. Het is een goed begin en wij twijfelen er dan ook niet aan, of ook de behandeling in Raadskamer zal zich kenmerken door tempo tempo... Overigens zjjn er booze tongen, die bewee- ren, dat het een politiek knalvuurwerk zal worden. Dat alle fractielijders al hun leed en verkroppelijkheden er uit zullen smijten. Dat het een zesdaagsche wordt, omdat: a. de heer Van Loo reeds nu iederen avond aan de zwarte koffie is en asperinen inge slagen heeft. b. Arie Uithol zich Dalmeyers (gegaran deerde) welsprekendheidstolk heeft aange schaft en daar iederen avond 3 lessen uit doorneemt. c. Schoeffi nog steeds iederen morgen en avond aan het lip-lezen deelneemt (radio- ci rsus en schriftelijke van Harry Moskau 3.50 per maand handboek inbegrepen). d. De N.V. De RuyterBels voor alle even tualiteiten openbaar aanbesteed hebben de levering van warme worstjes, haringsla-tjes en nassi-goreng, voor hen, die een spreek- kater opgeloopen hebben, een maatregel, die men zonder meer verdienstelijk kan noemen. Zooals men ziet: de vooruitzichten zijn be lovend! Meer dan dat: veel-belovend! Overigens is het luilak geweest. Dat wil zeggen: volgens den kalender. Maar behalve dat de Speeltuinkinderen er eenige uren ge leden met hunne leiders op uitgetrokken zijn, was het kou we beenen. Luilak is zijn eigen dood gestorven. Het is fini. Nooit meer zullen er agenten struikelen over valschelijk op straathoeken neergelegde ketelen, nooit meer zullen kattenlijken, uren. in den wind stinkend, Uw deurknop sieren, nimmer meer zal de rust Uws slaaps ver stoord worden door het gebral der jeugd, dia zich in het nachtelijk uur onledig houdt met het abele spel van staal-blik-en-ijzer voort te sleepen. Ons politiekorps zal niet meer gedwongen zijn een figuur te slaan als Wolga-bootlieden, voortzeulend vrachten blinkend en klinkend metaal. Zij zullen niet meer ten aanhoore van de jeugd, bespot, gehoond, uitgefloten, belas terd, en gemolesteerd worden. Integendeel, de politie zal weer het aureool van macht krij gen, ook op Luilak-morgen, het aureool, dat zij zoo zeer van noode heeft. Korpl. der marns. J. G. Nicolaas van "Ws. W.o. naar Kaz. W.o., 12 Mei 1937. Korpl. der marns. C. Mijnders van Kaz. W.o. naar Ws. W.o., 12 Mei 1937. Korpl.-vliegt.m. <M) K. Doolaard van de Kooij naar Ws. W.o., 11 Mei 1937. Korpls.-vliegt.m. (M) D. Zijlstra, G. J. P. Dieterich en. C. T. Snijder van de Kooij naar de Mok, 11 Mei 1937. Korpl.-machinist W. Nak van Van Speijk naar J. v. Brakel, 15 Mei 1937. Korpl.-machinist H. J. A. v. Lingen van J. v. Brakel naar Ws. W.o. 15 Mei 1937. Korpl.-machinist J. Mentzij van Van Speyk naar Schor pioen, 3 Juni 1937. Korpl.-machinist W. H. Scharff (bevolen overplaatsing op 26 Mei 1937 naar „Crijnssen" en bestemming om met de mijnenvegers naar O.-I. te worden uitgezonden, inge trokken). Korpl.-machinist P. Reijerse van Ws. Vlissingen naar A. Crijnssen, 26 Mei 1937. Matroos le kl. H. T. G. A. Rutten van Kon. Inst. naar Van Meerlant, 10 Mei 1937. Kleermaker A. Lucas van Kaz. W.o. naar Ws. W.o., 12 Mei 1937. Matroos le kl. J. I. Wisse van Ws. Vlissingen naar Ws. W.o., 31 Mei 1937. Matroos le kl. J. P. van Dalen van D. Aukes naar Ws. W.o., 1 Juni 1937. Mar. le kl. W. H. Halder van Brinio naar Ws. W.o., 1 Juni 1937. Mar. le kl. H. Kwak van Kaz. W.o, naar Ws. W.o., 1 Juni 1937. Mar. le kl. E. M. J. Ooft van Ws. W.o. naar D. Aukcs, 1 Juni 1937. Mar. le kl. M. W. Philips van Ws. W.o. naar Brinio, 1 Juni 1937. Mar. le kl. G. v. d. Vliet van W.s W.o. naar Kaz. W.o., 1 Juni 1937. Mar. 3e kl. A. Verzeilberg (bevolen overplaatsing on 26 Mei 1937 naar ,,P. de Bitter" ingetrokken). Marns. 3e kl. J. P. de Waard en J. A. Weerts van Ws. W.o. naar P. de Bitter. 26 Mei 1937. Mar. le kl. K. C. Rijvordt (bevolen overplaatsing op 26 Mei 1937 naar „P. de Bitter" en bestemming om met de mijnenvegers naar O.-I. te worden uitgezonden, inge trokken). Onderstaande schepelingen zijn bestemd om in de maand Juli 1937 naar Oost-Indië te worden uitgezonden Kwartiermeester P. F. v. Overbeeke. korpls.-torp.m. J. de Kok en J. F. Steindel, korpl.s-vliegt.m. iMl C. J. Hen- drikse, A. H. Wagener, J. de Vos en C. T. Snijder, korpls. der marns. J. S. Berg, J. W. van Enk, W. Schaperkötter, J. C. Artz, A. Pasveer, H. Roberst en S. Harinck. m STOOMVAART MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. Bennekom, 13 Mei te Hamburg. Berenice, 13 Mei v. Kopenhagen. Hercules, pass. 14 Mei Gibraltar. Orion, pass. 14 Mei Gibraltar. Venus, pass. 14 Mei Ouessant. Vesta, 13 Mei te Hamburg. Venezuela, u.. 12 Mei te Cristobal. Johan de Witt, t., 14 Mei te Suez. Poelau Roebiah, 14 Mei v. Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Ajax, pass. 13 Mei Ouessant. Ariadne, 14 Mei te Amsterdam, Aurora, 13 Mei v. Livorno. Fauna, 13 Mei v. Amsterdam. Fauna, 14 Mei te Rotterdam. Ganymedes, 13 Mei v. Salonica. Hermes. 13 Mei te Malta. Irene, 13 Mei v. Cristobal. Oranje Nassau, 13 Mei v. Madeira. Orpheus, 14 Mei te Aarhus. Rhea, 13 Mei v. Amsterdam. Rhea, 14 Mei te Rotterdam. Pluto. pass. 14 Mei Holtenau. Van Rensselaer, 13 Mei v. Madeira. Vulcanus. 13 Mei te Piraeus. Simon Bolivar, 14 Mei v. Amsterdam. ,A JAVA—NEW YORK-LIJN. Adrastus, 10 Mei te Boston. Tanimbar, 14 Mei te Batavia ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, u., pass. 13 Mei Point de Galle Garoet, u., pass. 13 Mei Point de Galle Kertosono, t., 14 Mei v. Singapore. Kota Gede, 14 Mei te Rotterdam. Slamat. 13 Mei v. Rotterdam. 4 Mei nam- 3 u- v- Marseille. Kota Pinang, pass. 13 Mei St. Vincent (C V I j ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. Aldabi, 14 Mei v. Rotterdam. emzetco lijn. Jonge Elisabeth, 14 Mei v. Amsterdam. VEREENIGDE NEDERL. SCHEEPV. MIJ (Holland—Afrika Lijn). Randfontein. u., 13 Mei v. Mombassa. Bloemfontein, 14 Mei v. Amsterdam. 7,„. (Holland—Oost-Azië Ltfn). Zuiderkerk, u.. 12 Mei te Hongkong. Gaasterkerk. 14 Mei v. Rotterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ Houtman, 13 Mei v. Singapore. Lematang. 12 Mei v. Batavia. Nieuw Zeeland. 13 Mei te Adelaide Van Rees, 12 Mei v. Batavia.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 13