Uitzending preek stopgezet De komende kamer verkiezingen Het brute levensgeweld Het auto-ongeluk te Alphen a.A Rijn Chinees bedrogen Hervorming Amerikaansch Gerechtshof verworpen Felle brand te Glasgow Stap van Drummond te Rome? Dronkenschap achter het stuur als misdaad Marineberichten J. W, A. F. van Maren Bentz van den Berg i" Grondverschuiving in Frankrijk Ö/MARKTBERICHTEN duitsche landbouwmarkten. Een handig kaartje ter vergelij king der resultaten. Nu de verkiezingen voor de Tweede Ka mer naderen (26 Mei) kan het zeer dienstig zijn de uitslagen der Kamerverkiezingen te toetsen aan de resultaten, welke in 1933 be haald werden; deze grafiek geeft een goed overzicht van de stemmenverdeeling der li partijen 1933 en de uitslag van de provin ciale Staten 1935. Een goed beeld krijgt men wanpeer wij de verhoudingscijfers uitdruk ken in percenten, welke de cirkel weergeeft. Ieder belangstellende lezer kan nü aan de hand va.n deze grafiek de behaalde stemmen zelf registreeren, wij raden daarom onze le zers aan deze teekening uit te knippen. Radio-Controlecommissie grijpt in wegens aanval van predikant op de N.S.B. Uit 3e Jeruzalemkerk te Zwolle werd op den morgen van den Tweeden Pinksterdag vanwege den V.P.R.O. een kerkdienst uitge zonden, waarin, aldus de N.R.Ct., dr. G. Hor- reus de Haas, Ned. Ilerv. predikant te Zwolle voorging. Tijdens het tweede gedeelte van He preek, waarin dr. Horreus de Haas sprak Over Pinksteren, materialisme, naturalisme en andere tegenacties tegen den geest van Pinksteren, waarbij hij het nationalisme noemde, is omstreeks elf uur de uitzending op last van de radio-controlecommissie af gebroken. De voorganger had o.a. gezegd: „Niet te joelen op de nazi's, op het volk en het va derland, want wij behooren allen tot één ivolk, maar tot dat nationalisme, dat het volk tegen elkaar opjaagt met de leuzen van ras, bloed en bodem en weg met de joden, dat hoort er zoo bij Hier werd de uit zending afgebroken, zoodat de V.P.R.O. tot half twaalf gramofoonmuziek en daarna het aangekondigde programma heeft uitgezon den. Naar aanleiding van het afbreken van deze uitzending hebben wij, aldus de N.R.Ct., ter bevoegder plaatse inlichtingen gevraagd. Men deelde ons mede, dat de afbreking eenvoudig plaats heeft gehad als gevolg van de algemeene gedragslijn van de radio-om- roep-controle-commissie, om niets in deze tij den in den aether toe te laten, ^dat bevol kingsgroepen kan prikkelen. Men wees ons op het besluit van den mi nister van binnenlandsche zaken, om geen politieke redevoeringen, waarin men wel licht andere groepen zou gaan aanvallen, toe le laten. Als bepaalde groepen die nu eenmaal niet de beschikking hebben over zendtijd, omdat zij o.a. geen omroepvereeniging hebben, wel ke voor hen dezen tijd ter beschikking stelt, aangevallen worden, dan komt allicht de Wensch op om wat terug te zeggen, hetgeen biet mogelijk is. Tegen een thetische uiteenzetting van be ginselen van bepaalde groepen heeft, de com missie zich nooit verzet, maar in de preek van dr. Horreus de Haas werd een bepaalde Bevolkingsgroep aangevallen. Dr. Horreus 'de Haas begon zijn aanval die tegen de N.S.B. gericht was, vrij fel. Daarom besloot de commissie aanstonds de uitzending van de preek te verbreken. en eindigt in karakterlooze effenheid en ge latenheid. Spr. maakte bezwaar tegen oppervlakkig vermaakt en zou niet schromen hun, die dit vermaak van het „Nut" verwachten en verlangen, aan te toonen, dat de taak der maatschappij elders ligt. Spr. zou met volle kracht willen bevorderen, dat het „Nut" naar ieders overtuiging ware. wat het kan en moet zijn: een genootschap van mannen en vrouwen, die zich bewust zijn van het cultureele doel der maatschappij en aan de verwezenlijking daarvan willen medewer- werken. En de bekoring der stilte. Op 'de 151e alg. jaarvergadering van de Mij. tot Nut v. 't Algemeen, maakte de voorz. tnr. G. J. Salm, in verband met het, cultu reel doel zijner maatschappij, eenjge rake Opmerkingen. p Het komt, spr. niet twijfelachtig voor, dat wij zullen moeten zorgen, dat het brute levensgeweld ons niet in zijn greep krijgt. Daartoe ls noodig, dat de dreigende gevaren worden onderkend. ftpr. noemde er één: de overaccen- Tuatie, waaraan onze tijd in menig opzicht lijdt. Overal moet, ihet koste wat het wil, de massa wor den bereikt en de massa laat zich nu eenmaal slechts bereiken door .het klaterende, het oppervlakki ge, het grove. Het onbelangrijke draagt, het kleed van het gewichti ge. Sport wordt tot sensatie, spel wordt doodelijke ernst. De simpel ste dingen worden in de hefstigste bewoordingen geuit. Zoo wordt heel het volk ln een voortdurenden toe stand van overprikkeling gehou den. Het onderscheidingsvermogen gaat te loor. De stilte verliest haar bekoring, oaidat zij «een prikkels bevat. feestelijke vermoeienis remt frisschen. op huwenden arbeid porsoonliiAü Breuk in de stuurstang de oorzaak. Uit het door de politie ingesteld onderzoek naar de oorzaak van het auto-ongeluk, in den vorigen nacht (zie elders in dit blad) waarbij zes personen, die van den N.S.B.- anddag te Lunteren terugkeerden, om het leven zijn gekomen, is komen vast te staan, dat deze moet worden toegeschreven aan een defect van de stuurinrichting. De rech ter stuurstang van de stuurinrichting ver toonde een breuk, welke voor een gedeelte reeds aanwezig moet zijn geweest. Kort voor het ongeluk is de stang geheel door gebroken en dit heeft ten gevolge gehad, dat de heer Jongejan, die den wagen be stuurde. de auto niet meer naar rechts kon krijgen. De auto geraakte aan de linkerzijde van den weg op den berm en toen de be stuurder dit bemerkte, heeft hij zoo krach tig geremd, dat de auto over den kop sloeg en in de sloot terecht kwam. Het sto'felijk overschot der slachtoffers zal heden door de justitie worden vrijgege- geven. De teraardebestelling zal in de res pectieve woonplaatsen geschieden. De 35-jarige -Chinees W. S. C., een koop man, wonende te Den. Haag, was. Zondag morgen j.1. naar Rotterdam gekomen in het hezit van een koffer met kleedjes, tafelklee- den, jasjes en wat snuisterijen. Hij instal leerde zich, aldus de Msb., bij het Fijenoord- stadion, teneinde iets te kunnen verkoopen. Lang voor den aanvang van den wedstrijd, te ongeveer elf uur, werd de Chinees aan gesproken door twee mannen, die het een en ander wenschten te koopen. De goederen vielen echter zoo in den smaak, dat de bei de mannen alles wilden koopen met koffer er bij. Kr werd heen en weer geboden en eindelijk was men 't eens over den prijs. Voor f85.— werd de koop afgesloten. Een der mannen vroeg den Chinees, of hij ook terug had van een bankje van 100 gul den. De Chinees ging tellen en toen hij al zijn kleingeld had uitgeteld kwam hij zoo onge veer op 15 gulden. Men nam daar genoegen mede. Het 'kleine geld plus koffer werden overgedragen aan de koopers en de Chinees kreeg 't bankbiljet van f 100. Nauwelijks had de koopman het briefje in zijn hand, of hij zag, dat hij bij den neus werd genomen, want 't biljet was een briefje van 100 R.M. uit den goeden ouden tijd. De Chinees wilde de koopers nog grijpen, doch zij waren inmiddels op de fiets gesprongen en weg. De kopman geraakte daardoor zóó overstuur, dat hij in elkaar zakte en bewusteloos, althans volgens zijn eigen zeggen, bleef liggen. Voor den aanvang van den wedstrijd is de Chinees echter weer bij kennis gekomen. Hij begaf zich naar het politiebureau aan het Sandelingplein, en deed aangifte van hetgeen hem overkomen was. Volgens den diplomatieken redacteur van de „Morning Post" zou de Britsche regee ring zich bezig houden met de spanning in de Britsch-Italiaansche betrekkingen. Sir Eric Drummond, de ambassadeur te Rome, zou opdracht gekregen hebben stappen te doen bij de Italiaansche regeering. Tijdens het bezoek, dat hij Zaterdag aan Ciano heeft gebracht, heeft hij uiteengezet,4 dat het oor deel der Britsche pers in het geheel niet door de regeering geinspireerd is. ENGELSCHE BLADEN IN DUITSCHLAND IN BESLAG GENOMEN. Wegens publicatie van verhoor van Duitschen vlieger. De Duitsche Staatspolitie heeft gisteren in alle kiosken te Berlijn alle exemplaren van Engelsche bladen, welke bijzonderheden gaven over het verhoor van den Duitschen vlieger Wandel, die heeft deelgenomen aan de beschieting van Guernica en kort daar op in handen is gevallen der Basken, in be slag genomen. Lid van het Hof neemt ontslag. De Senaatscommissie voor juri dische aangelegenheden heeft met 10 tegen 8 stemmen het door de re geering voorgestelde hervormings plan verworpen, dat met name een hervorming van het Opperste Ge rechtshof beoogt. W. van Devanter, het 78-jarige li<j van het Opperste Gerechtshof heeft gisteren pre sident Roosevelt er van in kennis gesteld, dat hij zal aftreden. Men is algemeen van opvatting, dat de beslissing van Van Devanter de door presi dent Roosevelt bepleite hervorming van het Opperste Gerechtshof, nog meer zal ver zwakken. De eischen van president Roosevelt in zake een hervorming van het opperste ge rechtshof schijnen thans inderdaad doelloos te worden, nu dit instituut om zoo te zeg gen uit eigen beweging een aan de wen- schen van den president beantwoordend karakter aanneemt, verleent Un. Pr. hierbij aan. Door het aftreden van Devanter krijgt Roosevelt thans de gelegenheid, een man naar zijn keuze in het college van. rech ters te benoemen, waar de nieuwe rechter voortaan op de wip zal komen te zitten en gerechtelijke beslissingen ten gunste van Roosevelt en zijn New Deal beïnvloeden kan Inmiddels meldt Reuter, dat de senaats commissie voor juridische aangelegenheden met tien tegen acht stemmen het door de regeering voorgestelde hervormingsplan verworpen heeft. Station op het nippertje gered. Gistermiddag is in het centrum van Glas gow in Engeland, in de nabijheid van het centraal station, een groote brand uitgebro ken, die tal van huizen in de as heeft ge legd. Dc schade wordt, volgens het Vksbl. op ruim 55.000 pond sterling geschat. Dank zij het krachtig ingrijpen van de brandweer die met vol materieel aanwezig was, kon het vuur tenslotte worden bedwongen en werd de schade tot woon- en winkelhuizen beperkt. Op een oogenblik dreigden over vliegende vonken het groote stationsge bouw en het spoorwegemplacement in brand te zettqn. Op het laatste moment en met in spanning van alle krachten kon deze ramp worden vooikomen. Geen alcohol bij* snelverkeer. In verband met het groote aantal onge lukken tijdens de feestdagen, heeft dn com mandant van de.S.S. en rijkspolitie Himm- ler besloten, dat een ieder, die een verkeers ongeval veroorzaakt een bloedonderzoek moet ondergaan, om te constateeren of hij onder invloed van alcohol heeft gehandeld. Indien dit het geval is, dan zal hij in hech tenis worden gehouden tot hij voor de rechtbank zal verschijnen. In het vervolg zal dronkenschap achter het stuur en op straat als misdaad worden beschouwd. BRITSCHE OUDSTRIJDERS SPREKEN NIET MEER VAN „VROEGERE VIJANDEN." In de slotbijeenkomst der conferentie te Londen heeft de organisatie van Britsche oudstrijders, de „British Legion", besloten, dat in de briefwisseling van het centrale bureau niet meer zal worden gesproken van „vroegere vijanden". De oudstrijders van andere nationaliteit zullen met den naam van hun land worden aangeduid. Een voor stel van den voorzitter, Fetherstone Godlev, tot het houden van een bedevaart naar ver schillende slagvelden in het volgende jaar werd met geestdrift aangenomen. ITALIAANSCHE KONINKLIJKE FAMILIE NAAR HONGARIJE. Gisteren vertrokken. De Koning en Koningin van Italië en Prinses Maria van Savoie zijn gistermorgen om half elf met den Koninklijken trein naar Boedapest vertrokken. Met denzelfden trein reizen de minister van buitenlandsche zaken Ciano, de Hongaarsche gezant bij het Quiri naal, Baron Villani, en de tot het gevolg behoorende persoonlijkheden. pletterd werden. Een reeds zwakke rots viel uiteen en gleed in den vorm van modder weg, waardoor de huizen overstroomd wer den. De gendarmerie heeft hulp- en orde maatregelen genomen. Twee personen werden gewond. De rivie ren in deze streek zijn zeer gewassen en op verscheidene plaatsen zijn overstroomin gen ontstaan. Gep. vice-admiraal J. W. A. F. van Maren Bentz van den Berg, oud-inspecteur-generaal van het loodswezen, is te Middelburg, 80 jaar oud, overleden. De heer van Maren Bentz van den Berg was 1 Sept. 1875 adelborst le kl. en 1 Dec. 1877 luitenant ter zee 2e kl. geworden. Hij diende in die jaren zijn eersten Indischen turn uit, welke hem het eere-teeken voor belangrijke krijgs bedrijven met de gesp. Atjeh 18731882 deed verwerven. Op 1 April 1887 werd hij luitenant ter zee le kl. en 1 Sept. 1892 werd hij belast met de waarneming van de betrekking van in specteur van de artillerie der marine en lid der commissie tot het examineeren van zee-officie ren en adelborsten. Na een jaar werd hij uit deze functie eervol ontheven. Hij bleef geplaatst op het dep. van marine, tot hij in Jan. 1896 weer naar Indië vertrok. Hij voerde er o.a. het bevel over het flottieljevaartuig Sumbuwa, dat medewerkte bij de bedwinging van Toekoe Oemar's verraad, waarvoor hij de gesp Atjeh 1896—1900 kreeg. Wegens ziekte in April 1898 gerepatrieerd, voerde hij een maand het bevel over den schoe ner van het loodswezen Frans Naerebout en daarna werd hij geplaatst bij de afdeeling hydrographie van het departement van marine en daarna gedetacheerd bij de gereedmaking van het pantserschip Utrecht dat bij 's Rijks werf in Amsterdam in aanbouw was. Op 1 Dec. 1898 tot kapitein luitenant ter zee bevorderd, werd hij 16 Febr. 1900 inspecteur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 6e district te Vlissingen. Op 25 Aug. 1903 werd hij kapitein ter zee, 30 Mei 1906 inspecteur-generaal en Nederlandsch permanent commissaris voor het gemeenschap pelijk toezicht over de betonning, bebakening en het loodswezen op de Schelde. Den lsten Nov. 1909 werd hem de titulaire rang van schout-bij-nacht verleend. Na 16 jaar zijn beide functies te hebben bekleed, werd hem met 1 April 1922 op verzoek eervol ontslag verleend, waar 24 Aug. 1928 de verleening van den titu- lairen rang van vice-admiraal op volgde. Vice-admiraal van Maren Betz van den Berg was ridder in de orde van den Ned. Leeuw en die van Oranje Nassau, commandeur van het Legioen van Eer en groot-officier van de Bel gische Kroonorde. De begrafenis is vandaag. „Dertigtal woningen verpletterd Maandagavond en in den vorigen nacht hebben onweders, gepaard gaande met wa- terhoozen in Touraine ernstige schade ver oorzaakt, o.m. in de streek van Vouvray, waar een heuvel over verscheidene kilo meters is ingestort, hetgeen een versperring van den weg ten gevolge heeft gehad, ter wijl voorts een dertigtal woningen ver De oplossing van het probleem van Pierce is: La8. Wif dwingt zwart tot de zet: Kd7, b7, Kc6, b8Pf. Een echte Indiër! De oplossing van het probleem van B. J. de C. Andrede is 1 Db3. Daardoor ontstaan aar- ditge matveranderingen. Eerst zou na Pf3 Df5 volgen, nu d3. Eerst zou na Pd3 f3 volgen, nu Dd5. Eerst zou na Pg2 d3 volgen, nu f3. Een dergelijke constructie noemt de Ameri kaan: Pendulum changed mate, naar de be weging van een slinger. C. S. Kipping. Llandudno Advertiser, 1930. Wit begint en geeft mat in drie zetten. Wit: Kdl, La3 en g8, Pc2 en d3, pi h5 en h7. Zwart: Kbl, pi a2 en b2. Uit een onlangs te Hamburg gehouden tournooi geven we de volgende partij: Sahlmann. Reinhardt. 1. e4 2. Pf3 c5 e6 In de Sicilaan laat men tegenwoordig veel Pc6 voorloopig weg. In Holland vindt men aanhangers in Den Haag van dit systeem. 3. d4 4. Pd4: 5. Pc3 6- g3 7. Lg2 8. 0—0 9. Le3 10. De2 11. Tadl 12. g4 cd4: Pf6 d6 Le7 0—0 Ld7 Pc6 a6 Dc7 b5 g4 doet zonderling aan. Zwart speelde be ter: Pd4:, Ld4:, e5! 13. g5 Pe8 14. a3 Tb8 Elk kiest zijn eigen vleugel! 15. f4 Pd4: Te laat. 16. Dd4: a5 Dr. P 17. Dd2 Db7 19. f6 Ld8 Na gf6:, gf6:, Lf6:, Tf6:, Pf6: komt Lh6! 20. fg7: Pg7: 21. Df2 Le7 22. Dh4 e5 Geeft het veld d5 vrij. Beter b4. 23. Td2 b4 24. Pd 5 Ld5: 25. ed5: ba3: Wit zal nu wel spoedig Le4 spelen. 26. ba3: Db2 27. Dh6 Da3: 28. Td3 Da4 Zwart denkt Le4 te verhinderen, maar wit heeft een aardige „probleemzet": 29. Td4 ed4: 30. Le4 f5 31. gf6: Tf6: Wit slaat en pas sant. 32. Lh7:f Kf7 Iets beter Kf8, Tf6 Ke8. 33. Lg6t Opgegeven. Volgende zet mat. J. Feenstra Kuiper, DE THUISVLUCHT VAN DE „GODDELIJKE WIND." Het vliegtuig „Goddelijke Wind" is om 8.13 plaatselijke tijd van Calcutta vertrok ken en om 11.40 te Rangoon aangekomen. Hedenochtend zal het naar Hanoi doorvlie gen. WIE RINGEN WIERINGER WIELERBAAN. Rectificatie. In ons blad van Zaterdag j.1. vermeld den wij tot onzen spijt dat op de Wierin- ger Wielerbaan len Pinksterdag wedstrijden zouden worden gehouden. Deze wedstrijden worden a.s. Zondag, 23 Mei, verreden. DEN OEVER. Woonkeet afgebrand. Zondagmorgen omstreeks vier uur ontdek ten voorbijgangers dat er brand was in de keet van den heer Wieringa aam de Hof straat. Daar de bewoners afwezig waren, werden vlug omwonenden gewekt. Aan blusschen viel niet meer te denken, gezien de omvang die de brand reeds had geno men. Dra brandde het houten gebouwtje als een fakkel. De brandspuit die spoedig ter plaatse was, kon zich slechts bepalen tot het nathouden der belending en na- blussehen. Een oogenblik kreeg de woonkeet van den heer de Jong het nog te kwaad, doch kon behouden worden. De woonkeet was eigendom van den heer C. Koorn Vzn. Zoowel keet als inboedel waren verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. PURMEREND, 18 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs: Verhandeld 20 partijen, wegende 61.000 Kg. Handel matig. Hoogste prijs f 18. 9 stapels kleine Boerenkaas f 17, matig; 1 stapel Goudsehe kaas f 18; 1 stapel volvette f 18. 1311 Kg. boter f 1.351.44, weiboter f 1.141.36 per kilo. Runderen, totaal 4-82 stuks: 185 vette koeien 6269 ct. per kilo, matig; 154 gelde koeien f 145220 per stuk, matig 115 melk koeien f 150280 per stuk, matig: 28 stie ren 5560 ct. per kilo, matig; 23 paar den f 120200 per stuk, stug; 28 vette kal veren 3060 ct. per kilo, matig; 667 nuclh- tere kalveren: voor de slacht f 513, voor de fok f 1015 per stuk, matig: 228 vette varkens voor de slacht 4650 ct, per kilo, vlug; 34 magere varkens f 1632 per stuk, matig; 471 biggen f 1016 per stuk, matig; 337 srhapen f 1530 per stuk, matig; 123 bokken f 414 per stuk, matig; 1176 lammeren f 1015 per stuk, matig; kipeieren f 2.502.90, eendeieren f 2.05 per 100 stuks, piepkuikens 8087% ct. per kg., oude kippen en hanen 4550 ct, per kg., konijnen f 0.301.40 per stuk. eenden 3055 ct. per stuk,, duiven 40 ct. per paar. 1141 eendeieren A f 2.05, 2053 kipeieren. A 2.70 tot 2.80. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend. Aanvoer: 140.000 eendeieren f 22.35, 125.000 kipeieren: 6566 Kg. 2.85—2,90, 63 64 Kg. 2.75—2.85, 60—62 Kg. 2.55—2.75. 53— 59 Kg. 2.502.65, 5657 Kg. 2.402.55, 53— 55 Kg. 2.352.45. AMSTERDAM, 18 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 417 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 7078 ct., 2e kw. 62—6S ct., 3e kw. 5260 ct. per Kg. slachtgewicht; 66 melk en kalfkoeien f 180240 per stuk, 102 vette kalveren: 2e kw. 46—54 ct.. 3e kw. 38—44 ct. per Kg. levend gewicht; 142 nuchtere kal veren f 69.50 per stuk, 127 lammeren f 10 14 per stuk, 500 varkens'; vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 57—58 ct., enke le hooger. zware varkens 5657 ct„ vette varkens 5556 ct. per Kg. slachtgewicht. Overzicht: Runderen behoorlijken aanvoer, handel stug. doch prijshoudend. Vette kal veren gewonen aanvoer, handel traag met lagere prijzen. Nuchtere kalveren ruimen aanvoer, handel vlug met hoogere prijzen. Lammeren matigen aanvoer, handel be hoorlijk en vaste prijzen. Varkens ruimen aanvoer, handel kalm en prijzen iets lager. AMSTERDAM. 18 Mei. Aardappelen. (Rericht van den Mak. Jac. Knoop). Per 70 kilo: Zeeuwsche bon ten 2.303, idem blauwen 2.303. blauwen en bonten poters 1.701.90, idem eigenhei mers 22.20. idem blauwe eigenheimers 2 2.20, Anna Paulowna eigenheimers 1.90 2.10. Flakk. eigenheimers 22.20. Spuische eigenheimers 22.20, grove Spuische drie lingen 1.601.70. Noordholl. blauwen 22.10, idem bonten 22.20. idem blauwen en bon ten poters 1.401.50, Haarlemmermeer en TJpolder Bevelanders 1.50—1.80, Friesche Roodsfar 2.402.00. Friesche Borgers 22.10, Friesche blauwen 2.56—2.80, Tcxelsche en Anna Paulowna Roodstar 2—2.30, Verder p. 100 kilo: Nieuwe Malta aardappelen 12.50 13.50. Overijsselsche en Drentsche Zand- aardappelen 2.50—2.80. Blanke of donkere bonken 2.50—2.70. BROEK OP LANGENDI.TK. 19 Mei. Aanvoer: 375 Kg. peen f 0.50—1, 3000 Kg. rabarber 1.40—1.90. 100 krop sla f 1.96—2,10, 70 Kg. spinazie f 8.20. 1560 Kg. D. witte kool f 5.50. 215 stuks bloemkool f 8.20. 2e soort f 11.90. NOORDSCHARWOUDE. 19 Mei. Aanvoer: 3900 Kg. uien f 270—3.20. grove f 2-70—3.10, 1000 Kg. peen 50—70 ct., 6S00 Kg. Deensche witte kool f 4.80—5.50. Groenten en Fruit, 18 Mei. Berlijn: De handel is kalm. Iloll. bloemkool 38—55, Holl. sla 1215, Holl. komkommers 4060, per 100 stuks, Holl. tomaten 56 per 50 Kg. u'le: Nieuwe Holl. aardappelen 13.40 —13.50 per 50 Kg., Holl. bloemkool 56—55 per 106 stuks. Holl. roode kool 12—F>56 Holl. witte kool 10.56 per 50 Kg„ Holl. kom kommers 3o4ó per 100 stuks.

Heldersche Courant | 1937 | | pagina 7